Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18151) #86952448 válasza Darth_Revan (#18148) üzenetére


#86952448
törölt tag

Belevagnek, csak nemtom mit tegyek ezzel aatlatszo szarral a hutovason. Lehet, hogy csak egy imformacios cedula, de lehet hogy valami erzekelos szar

(#18152) #86952448


#86952448
törölt tag

Ez az

[ Szerkesztve ]

(#18153) kirjak válasza kreten67 (#18145) üzenetére


kirjak
aktív tag

gtx 980-tól felfelé (1050, ti,60,70,80 )

Ez azért elég boszantó :

" ....a különböző termékek összehasonlításánál gondot jelent, hogy a gyártók másképp definiálják a TDP-t.A TDP fogyasztás ugyanis nem egy egzakt szabvány, így csupán az elvi szinten egyeznek meg a specifikációk. Bonyolítja a helyzetet, hogy a definíció időről-időre még gyártón belül is megváltozhat az új termékek érkezésével. Jelen pillanatban az AMD és az Intel különálló definíciókat használ a TDP-re...."

:((( :W :(

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#18154) bandras54 válasza kreten67 (#18119) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ezen a képen is te vagy? :DDD

(#18155) kreten67 válasza #86952448 (#18152) üzenetére


kreten67
senior tag

Csinálj már egy képet a kérdéses részről.

Már látom.
Az csak az alatta csatlakoztatott kábel azonosító címkéje.
Nyugodtan hajtsd fel (szedd fel) a hűtőről.

[ Szerkesztve ]

(#18156) #86952448 válasza kreten67 (#18155) üzenetére


#86952448
törölt tag

Frissitettem keppel fentebb

(#18157) Darth_Revan válasza #86952448 (#18152) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jó látom türelmetlen vagy, az a kijelző háttérvilágításának áramellátására és a hőcsőre van ráragasztva. Ne a csatlakozóról szedd fel, mert kiszakítod a kábeleket, a hőcsőről óvatosan fel tudod szedni és felhajtani, ki se kell húzni a csatlakozót. Nem gariztatással kapcsolatos matrica, felszedheted.

GPU hűtőnél figyelj a ventilátorra, mert ha nem figyelsz, akkor ki tudod szakítani a mellette levő i/o nyák kábelét csatlakozóval együtt.

[ Szerkesztve ]

(#18158) maximilian4 válasza #86952448 (#18156) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem se ehhez, sem a kábelhez nem kell hozzányúlnod hogy le tudd szedni amit le kell. :D
Ez simán mellette van, csak épp rálóg mint egy falevél (ha jól látom). Arrébb hajtod és kész. Mikor teszed vissza ügyelsz arra hogy nem csavarozod be alá.

szerk:
közben olyan lassan írtam hogy megelőztek
-de csak jól láttam ezek szerint :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#18159) kreten67 válasza bandras54 (#18154) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem az nem én vagyok,csak szar környéken lakok és itt ilyen a Téltapló.
Lehetne rosszabb is pl:

(#18160) #86952448


#86952448
törölt tag

Fejlampaval nyomom, mert ramesteledett. Bontok egy sört. Kék vagy piros kabelt vagjam at?

(#18161) maximilian4 válasza #86952448 (#18160) üzenetére


maximilian4
addikt

Remélem a bútorokat meg a konyhákat nem így tervezed. :D

Maxi

(#18162) echterion válasza #86952448 (#18160) üzenetére


echterion
nagyúr

Mindkettőt. ;]

**********

(#18163) #86952448


#86952448
törölt tag

Igy jó?

(#18164) kreten67 válasza kirjak (#18153) üzenetére


kreten67
senior tag

gtx970m 90w
gtx980m 120w
gtx1050 laptop 45w
gtx1050ti laptop 70w
gtx1060 laptop 80w
gtx1070 laptop 110-120w
gtx1080 laptop 150-200w ?

(#18165) whitemetal33 válasza kreten67 (#18164) üzenetére


whitemetal33
tag

Kifelejtetted a közkedvelt max-q verziókat ;]

Valaki nem tudja hogy Szegeden hol lehetne esetleg minőségi(bb) hűtőpasztát venni? Idáig csak annyit találtam hogy Edigitalnál van MX4 és ennyi, illetve egy VX5 újrapasztázásához majd elég lesz 1g adag vagy több kéne?

(#18166) kreten67 válasza whitemetal33 (#18165) üzenetére


kreten67
senior tag

Elég lesz 1 db 1g is.
Vedd meg online [link]

[ Szerkesztve ]

(#18167) whitemetal33 válasza kreten67 (#18166) üzenetére


whitemetal33
tag

Azzal az a problémám hogy közel kétszer annyit kell kifizetni a szállítási költség miatt, ezért kérdeztem itt hátha vki tud Szegeden mert azzal a szállítást meg lehet spórolni, de értelemszerűen ha más nem lesz marad az online rendelés.

(#18168) #86952448


#86952448
törölt tag

Na, beindult a gép. A kimaradt csavarokat tegyem el tartalékba? :))

(#18169) maximilian4 válasza #86952448 (#18168) üzenetére


maximilian4
addikt

Csavard vissza a helyére.

Ha esetleg gariztatni kell nem hiszem hogy értékelni fogják. Vagyis lehetséges hogy értékelni fogják, csak negatív értelemben.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#18170) #86952448


#86952448
törölt tag

Nagyon jól jártam!

Nem kell ezt gariztatni :D

Tudom, szarul pásztáztam, vagy nem a medvés kencét vettem, csak az mz/x4-est.

(#18171) Darth_Revan válasza #86952448 (#18170) üzenetére


Darth_Revan
veterán

GPU hőmérséklet?
Ez játékban (pl BF1) történő terhelés után vagy cpu szintetikus teszt?

(#18172) maximilian4


maximilian4
addikt

Most szintetikus teszt alatt kísérletezgettem XTU-val. Amit tapasztaltam hogy undervolt után (szintetikus teszt alatt végig) hírtelelen esett a magok hőmérséklete, na most akkor visszavett a hűtés is, aztán nyilván elkezdett emelkedni rohamosan a hőmérséklet. Felengedte egészen 94 fokig. Tartós 90 fok fölött (tehát ha több tíz másodpercig megy) van egy ba**ó venti fokozat. Ez be is kapcsolt, vissza is hűlt pillanatok alatt 77-78 fokra, aztán visszavett a hűtés is, és a terhelés alatti "normál" fokozatba állt be, így maradt ez a hőmérséklet. Ami azért nem rossz. Az órajel végig 3,1 ghz (7300 alap: 2,5). Így nyertem pár fokot megint. Teljesítmény nem változott. Mx4 + a 0,120V undervolt kombó fog maradni. Viszont azt nem értem hogy miért 90 fok felett kapcsol be a ba**ó fokozat? Mi lenne ha mondjuk manuálisan be tudnám kapcsolni? Akkor igen jó eredményeket érne el a gép, bár így is bőven jó azért ahogy elnézek másokat. :D Csak egyszerűen érthetetlen számomra. Jó lenne ha valaki dolgozna ki valami megoldást. Semmivel sem tudom manuálisan állítani. Vagy legalább el lehetne érni hogy ez a legmagasabb ventilátor fokozat ne 90 fok fölött kapcsoljon be.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#18173) #86952448 válasza Darth_Revan (#18171) üzenetére


#86952448
törölt tag

Ez félóra MOH 2010 esti, pár fős multi után azonnal. Közben MSI afterfucker is mutatta. Lassabban melegedik fel ennyire, mint eddig.

Vas megy vissza. Mindent megtettem. Semmit sem kellett volna.

(#18174) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Pár napnyi nyomkodás után megosztom a tapasztalataim a Nitro-val.

Tehát a gép:

Acer Aspire Nitro V VN7-593G-734H (NH.Q23EU.004)
CPU: Intel Core i5 7300HQ
RAM: 2x4 Gb Micron 4ATF51264HZ-2G3B1 2400 Mhz CL17 DDR4 SO-DIMM
GPU: NVidia Geforce GTX 1060 6 Gb GDDR5 (nem a lassabb Max-Q variáns, mint ami a Lenovo y520-ban van)
Kijezo: 15.4" BOE CQ NV156FHM-N43 FullHD 60 Hz, 6-bites 91% sRGB színmegjelenítéssel
HDD: Seagate ST1000LM035-1RK172 SATA3 5400 RPM 1 TB
SSD: Ebben a kiszerelésben gyárilag nincs, de van üres m2 PCI NVME csatlakozó
Garancia: 3 év (Magyarországon háztól-házig elszállítással)
Vételár: 320.000 Ft

Külső
Egy nagyon vékony gépről van szó, azonban összeszerelés terén nincs panaszom az Acer-re, kellően összerakták. Továbbá minőség terén sincs az az érzésem, mintha egy ócó kínai gép lenne ami recseg, ropog mindenhol. Billenyűzet is stabil és nem hajlik gépelésnél.

Hangzás
2 db stereó hangszóró van. Mély az nincs sajnos, de annyira azért nem gáz a hangzás. Szép tiszta a hangok, nincs doboz hang és jó hangos!

A Dolby szoftverében tudunk váltani a különböző audió profilok között, de szerintem a "Music" a legszebb, többi az halkabb, sőt valamelyiknél még picit doboz hangú is.

Tápegység

A géphez egy 180W-os tápegység van csomagolva. Nagyobb, mint a megszokott tápegységek, de közel sincs méretben és súlyban akkora, mint a legtöbb GTX 1080-as géphez csomagolt B 20-as tégla nagyságú Delta tápegység.

Belső és szétszerelés

Youtube-on több szétszerelős videót is látni a Nitro modellekről, amik többnyire megyegyeznek ezzel a géppel, azonban néhány eltérés van ez a 2017-es modell és a korábbiak között.
A legújabb modellben:
- NEM kell kivenni az alaplapot ahoz hogy a hűtőhöz hozzá lehessen férni újrapasztázás miatt
- a hátul levő ASPIRE V NITRO feliratú csíkot le kell pattintani a helyéről, DE már nincs alatta csavar és összesen csak a 12 db csavart kell kiszedni, ami a legalján van

A csavarok kivételét követően a billentyűzet körül szépen körbehaladva körbe le kell pattintani az alját. Én egy műanyag kártya segítségével csináltam, fém nem javasolt, mivel könnyen megkarcolhatod a műanyagot. Miután végig mindenhol ki lett pattintva, akkor vissza kell fordítani fejjel lefelé és úgy levenni az alját, mivel a hdd nincs rögzítve és könnyen kieshet, illetve ha elég magasból esik, akkor a szalagkábel csatlakozóját is kiszakithatja.

A belső:

Sajnos mindkét ram slot foglalt, így 16 GB RAM-ra történő bővítésnél sajnos mindkét modult ki kell venni.
NVME SSD terén 2280-as méret mellett kisebbek fogadására is alkalmas.

A hűtésért 2db 5V-os fémlapátos ventillátor a felelős, amik mint ahogy lentebb láthatjátok jó munkát is végeznek és nem is. A CPU és GPU-től a hőt 2-2 hőcső vezeti el.

Hőmérsékletek és a megoldás

WIndows 10 FCU és driverek feltelepítve, mehet a teszt. Rise of the Tomb Raider-t szoktam használni tesztelésre, mivel találtam ott egy helyszínt ahol fixen be tudom lőni, hogy 100% terhelve legyen a CPU és GPU is, ezzel elérve az abszolút maximum hőmérsékletet, ami játék alatt előfordulhat.
De nem akartam rögtön bevetni a nagy ágyút, ezért a Battlefield 1-el kezdtem a tesztet.
A BF1 GPU terén kb 70% terhelést, CPU terén kb 90% terhelést csinál, így nincs 100% meghajtva a gép, azonban az eremény picit meglepett.
Szinte percek alatt a GPU hőmérséklet felszökött 91C-re, a CPU pedig 93C-re. A CPU csak azért nem ment tovább, mert őrült throttlingolásba kezdett és elkezdte ki/bekapcsolni a Turbo-t, így védte attól, hogy tovább melegedjen.
RoTTR-t már nem is mertem ráereszteni.

Gép ismét szétszerel, hogy kaphasson a legjobb nem konduktív hővezető zsírból, a Thermal Grizzly Kryonaut-ból.

Hűtő eltávolítása:

Fenti képen bal oldalt található a CPU, jobb oldalt pedig a GPU.

0) akkumulátor áramellátása elvileg meg van szakítva, mivel ki lett véve a középső csavar az alján, de biztos, ami biztos, szépen húzzuk ki
1) CPU körül 3 db csavar van, ezeket el kell távolítani
2) VGA körül csak 2 db csavar van (Acer biztos a dolgában, hogy tökéletes a kontakt...), szintén mehetnek
3) A CPU és VGA hűtőt is fogja 1-1 csavar, ezeket is ki kell venni, mivel a hővezető össze van illesztve a ventillátorokkal
4) minden csavar kivéve, de az eltávolítás előtt a cpu oldalán óvatosan szedjük fel a szalagot ami a hővezetőcsőre és a kijelző kábelére és annak csatlakozójára van ragasztva (elég a hőcső részét felhajtani, mert a kábel könnyen megsérülhet)
5) Ezután fel lehet hajtani a hővezetőt hűtőstül. Azért felhajtani, mert a CPU oldalnál össze van kötve a mellette található I/O nyák kábelével. El lehet távolítani a kötést, de felesleges, szépen rá lehet hajtani az egészet az akkura (bill kábel törésére figyelni kell azért). Nem írtam, de eprsze ne felejtsük el a hűtőket kihúzni ez előtt.

A hűtés a másik oldalról:

Az Acer a jól bevált hővezető lapkákat használja továbbra is, nem úgy mint az ASUS. Hővezető zsír terén nem volt annyira rossz, mint amire számítottam, nem volt megszáradva és nem töredezett, mint sok esetben is ahogy látni lehetett.

A hővezető zsír kicserélését követően már csak az összeszerelés van hátra.

TESZT

Új, jelentősen minőségibb hővezetővel végre jöhet a teszt!

Bíztam benne ,hogy az új pasztával már nem jelent neki gondot a RoTTR, így kezdtem is azzal a tesztet...az eredményt láttán azért nem dobtam hátast.

A gyári pasztához képest ugyan jelentősebben lassabban melegedett fel, de ahogy a vékony házban el kezdett felgyűlni a hő, úgy kúszott lassan felfele a CPU és GPU max hőmérséklet is. A GPU ugyan nem throttlingolt 91C mellett sem és a CPU 90C alatt tudott maradni és egyáltalán nem throttlingolt a korábiakkal ellentétben, azonban ezek még mindig olyan hőmérsékletek, amik hosszútávon nem a legjobbak.

Az Acer egyértelműen arra hajtott, hogy ez a gép csendes legyen, ezért az EC-ben levő gyári thermal policy elég pacifista, így hiába kap már agyvérzést a GPU, még akkor sem pörgeti fel max RPM-re se a CPU, se a GPU ventillátorokat. E miatt hiába a jobb paszta, nincs elvezetve elég gyorsan a forró levegő és az felgyűlik a ház belsejében, ezzel tovább melegítve az alkatrészeket.
Végül is fontosabb az, hogy a könyvtárban tudjál gamelni, minthogy ne süljön meg a gép, nem? Ráadásul a bill fölött toját is tudsz sütni, ha játék alatt megéheznél!

Azon eretnek játékosoknak, akiknek nem tetszik az, hogy téli időkre kivált a gép egy szoba radiátort, az Acer kínál lehetőséget szoftverrel gyorsítani a ventillátorokon.

Ehez fel kell telepíteni az "Acer Quick Access" nevű alkalmazást és bekapcsolni a "Coolboost" funkciót.

A Coolboost felülírja az EC-ben levő Thermal Policy-t és picit gyorsabban járatja a CPU és GPU ventillátort. Sajnos az Acer még itt is azért próbálta inkább halkan tartani a gépet, ezért még Coolboost-al sem izzad annyira vért a 2 ventillátor. A CPU hallhatóan 82C fölött már picit rátesz egy lapáttal, de ez is csak lassítja a felmelegedést 90C-re.
Ugyanez a GPU-val, a GPU ventillátor érezhetően lassabban pörög, mint a CPU és ez is lassan felmászik 90C-re a legkomolyabb alkalmazások alatt, mivel még mindig fel van gyűlve a forró levegő a házban.

Nah, de ha végre eléri a 90C hőmérsékletet a GPU, akkor kap észbe a Coolboost, hogy "Hupsz, lehet ez már sok lesz és jobb ha akcióba lépek mielőtt elkezd throttlingolni!". 90C GPU hőmérsékletnél még picit ráteker a szoftver a cpu ventillátorra és végre normális sebességre kapcsolja a VGA ventillátorát is.
Ennek hála folyamatos terhelés mellett látható, hogy a korábbi lassű emelkedés helyett már lassú lehűlés tapasztalható, mivel végre kilöki magából a gép a sok forró levegőt.

Néhány mérési eredmény:

RoTTR 5 perc Coolboost OFF

RoTTR 1 óra Coolboost ON (miután elérte a GPU a 90C-t és igazán beindult a hűtés)

Továbbá mivel kihat egymásra a 2 alkatrész hőmérséklete, ezért ha a CPU kap -100mV alulfeszelést, akkor teljesítmény romlás nélkül a hőmérséklet is csökken mindkét alkatrésznél:

RoTTR Coolboost ON + UV

Ezután megnéztem a BF1-et, hogy az új pasztával és Coolboost-al milyen hőmérsékletet ad. Természetesen itt is felcsúszott a GPU 90C-re (na jó, nem 2 perc alatt és én is picit rásegítettem, hogy elérje ezt az értéket, mert már türelmetlen voltam), de azután ez lett a stabil hőmérséklet:

Nem csúcs hőmérséklet, de szerintem már teljesen elfogadható (főleg ilyen vékony gépnél).

De nézzük mi lesz, ha Coolboost mellé kap egy hűtőpadot is (UV nélkül):

tl;dr: Gyári pasztával és beállítással az Acer arra hajtott, hogy spóroljon, de mellé minél halkabb legyen a gép. A gyári paszta cseréjével lassítható jelentősen a felmelegedés és éppen, de elkerülhető a throttling, azonban elfogadható hőmérsékletekhez be kell kapcsolni a Coolboost szolgáltatást. Sajnos még ezzel is elég passzív a gép és még mindig a csendes hűtést erőlteti a, de 90C GPU hőmérsékletnél már legalább észbe kap és throttling helyett lehűti magát elfogadható hőmérsékletre.

(Gyári pasztával nem tudom, hogy mennyire tudja lehűteni a Coolboost, de ha jól emlékszem amikor csináltam gyors tesztet újrapasztázást előtt akkor kb olyan volt, mint halottnak a csók.)

MSI engedi a felhasználóknak gamer laptopoknál, hogy az MSI Gaming Center-ben egyénileg állítsák be be, hogy mennyire pörögjön bizonyos hőmérsékletnél a CPU és GPU ventillátor, de az Acer annyira büszke erre a Coolboost-ra, hogy ennél el lehet felejteni, hogy az user maga állítsa a ventillátorokat.

A Nitro oldalán a fenti szoftverből 2.01.3010 verzió van fent, de e helyett javaslom a Triton oldaláról tölthető 2.01.3014-es verziót, mivel az újabbnál egy nagyon picit agresszívebb a CPU hűtés terén és ugyan csak 1-2 C-t jelent a végén, de legalább lassabban melegszik fel a CPU amíg várunk arra, hogy a GPU elérje a 90C trigger határt.

Terhelés nélküli hőmérséklet csökkentésére még a Coolboost sem fogja magát nagyon megtörni és ugyan nem visít a gép netezés alatt, de ilyen hőmérsékletre kell számítani:

Ha esetleg valaki kíváncsi, hogy a Samsung 960 Evo SSD benne throttlingol-e, akkor azoknak mérési eredmény egész napos (normál, azaz nem terheléses) használat után:

Bugok

Szoftver terén 2 bug tűnt fel ennyi idő alatt. A legfrisebb NVidia driverrel pl (régebbit nem próbáltam) ha beállítjuk, hogy mindig a dedikált kártya legyen használva, akkor több alkalmazás is "beragad", e miatt állandóan pörög a ventillátor, még netezés közben is. Javasolt auto-n hagyni.
Ezek a szoftverek pl az Intel XTU, Acer Power Button (Acer Quick Access csomag része) és a Windows Store (még akkor is ha el se indítod).

Továbbá javaslom, hogy az audió driver is a Triton oldaláról legyen letöltve (Audio_Realtek_6.0.1.8216_W10x64_A), mivel a legújabb Audió driverrel, ami a Nitro oldalán van pattognak a hangszórók (mintha energia gazdálkodási bug lenne és amikor használatba lépnek akkor pattannak egyet) a legfrisebb FCU alatt.

Röviden, tud azért ez a gép elfogadható hőmérsékletet vékony létére, csak normális paszta kell neki és szoftverrel munkára kell bizni a ventillátorokat (gyári előtelepített Windows OS alatt is alaból ki van kapcsolva).

Láttam már ennél jobb hűtésű gépet, de ennyi pénzért szerintem elfogadható a fenti eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#18175) maximilian4 válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


maximilian4
addikt

:R :R :C
Remélem logout-ra írtad, mert ennek ott a helye. Láttam már sokkal összecsapottabb semmitmondó teszteket, bemutatókat címlapon.

Maxi

(#18176) Darth_Revan válasza maximilian4 (#18175) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Holnap ha lesz időm, akkor szerintem finomítok rajta és csinálok Logout bejegyzést belőle, hogy jobban szem előtt legyen akinek kell :)

u.i.: Kimaradt, de nem tudom mennyi a szobahőmérséklet (mérések miatt), tippre 26-28C körül.

[ Szerkesztve ]

(#18177) Dhampir válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez aztán tartalmas bemutató, príma! :C

(#18178) kirjak válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


kirjak
aktív tag

Gratula, köszönjük szépen ! :R

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#18179) Muerte válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszönjük a munkádat! :R

Szerintem Acer-éknél ugyanaz a mérnök írja már vagy 15 éve a BIOS-okat,mert kivétel nélkül mindegyik laptopjukra az volt a jellemző hogy 1.kevés fordulattal teker a venti.2.túl magas hőfoknál "kap észbe" és emeli fel a fordulatot.
Legalább egy szoftvert igazán adhatnának már hozzá,hogy aki akarja állítsa 60°C-knál maxra a ventiket és akkor a vékonyabb testű gépek is életképesek lehetnének.

[ Szerkesztve ]

(#18180) anytime válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


anytime
őstag

Köszönjük! :R

(#18181) #86952448


#86952448
törölt tag

Nemrég, amikor elsőnek lett igazam, már megkérdwztem tőletek, hogy van-e olyan laptop a boltban, aminek jó a hűtése, és egyébként ajánlott vétel olyanoknak, akik nen akarnak mókólni.

Tisztelettel, az eredmények fényében újra megkérdezem.

Előre is köszönöm.

(#18182) Muerte válasza #86952448 (#18181) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van.

(#18183) KillHates válasza #86952448 (#18181) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, hogy van!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18184) Pocok256 válasza #86952448 (#18181) üzenetére


Pocok256
veterán

Olyan amit nem kel újrapasztázni és gyárilag képes hosszútávon tartani a hőmérsékletét bármilyen extrém helyzetben és gamer gépnek is nevezik olyan a magyar piacon nincs.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18185) #86952448


#86952448
törölt tag

Ez így kissé metafizikai dilemmát csinál a problémámból. A létezés meghatározása nekem most kevés. Esetleg ha példálóznátok. Lehet ujjal mutogatni is :)

(#18186) Muerte válasza Pocok256 (#18184) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az MSI-ket nem kell egyből újrapasztázni,a Clevot sem de ugye az nem kapható itthon.

(#18187) Muerte válasza #86952448 (#18185) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem írtál semmi konkrét adatot,hogy mekkora kell 14-15-17-18",mennyi amit még rászánsz stb.Ezek hiányában nehéz bármit is ajánlani.Nyilván 300e-ért valamilyen szinten mindenképpen kompromisszumot kell kötni.Vegyél egy GT73/75-öt és abban nem fogsz csalódni,de persze nem is 300 pézbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#18188) #86952448 válasza Muerte (#18187) üzenetére


#86952448
törölt tag

A hűtés minősége nem márkafüggő? Itt a Clevo-t láttam emlegetni, meg az msi-t, korábban is, mint minőségi laptopot . A lenovo-t meg az asust inkább lehúztátok, az acert meg én húztam le.

Nincsennek különleges elvárásaim. 300-at kapok vissza, kicsit még hozzátehetek, de nem akarok elszállni. 15 col elég. Nem baj, ha pasztázni kell, mert minden laptopot kell. Legyen értelme.
Ennek nem volt.

(#18189) Pocok256 válasza Muerte (#18186) üzenetére


Pocok256
veterán

Msi be ami van trutyi tudtommal az is elég hamar bedobja a kulcsot és nem túl minőségéi, clevo meg magyarországon nem érhető el tudtommal. Szóval arra a kérdésre, hogy magyarországon garanciális feltételek mellett van e olyan csúcs gamer gép amit kiveszel a dobozból és tökéletesen megy 80 fok maximális cpu gpu hőmérséklettel max terhelés mellett (nem alulfeszelve stb) arra a válasz hogy nincs.
Ez rohadt szomorú, de ez van.

(#18188) workdontplay
"A hűtés minősége nem márkafüggő?"
Nem nagyon nem minden márkának van jobb és rosszabb gépei a márka nem sokat jelent érdemesebb gépeket vizsgálni és nem márkákat. A márka olyan szempontból releváns csak, hogy adott esetben milyen garanciális feltételeket tud biztosítani.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18190) Ubul86 válasza Darth_Revan (#18174) üzenetére


Ubul86
őstag

köszi a tesztet, tök jó ilyeneket is olvasni itt.
Annyi kérdésem lenne, hogy BF-nél milyen progi/mivel tetted ki a hőmérsékleteket?
Szeretném én is játék közben nézni, hogy melyik egység hány fokos, de egyrészt AIDA-val nézem, másrészt meg ahhoz ki kell lépni játék közben.

(#18191) Pocok256 válasza Ubul86 (#18190) üzenetére


Pocok256
veterán

MSI afterburner és a hozzá járó riva tuner továbbá a riva tuner képes a hwinfo64 adatait is kiírni a képernyőre.

Itt van egy régi leírás nem tudom menynire up to date mára, de elindulni ezek alapján szerintem eltudsz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18192) Muerte válasza #86952448 (#18188) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem márkafüggő,mindegyik gyártónak vannak jól sikerült és kevésbé jól sikerült szériái hűtés viszonylatában is.
Itt a topikban láttam kimondottan jó hőfokokat produkálni maximilian4 vx15-ös Acer laptopját GTX1050Ti kártyával 300k körül kapható.
Acer Predator G9 szintén jó hűtésű,de lényegesen drágább már.
Ez is egy jó hűvös kis gép,Asus G752VT de 970M-mel [link]
Lenovo Y720 is lehet alternatíva,csak a gari miatt kérdéses.
HP Omen,már 400k+ [link]
Hirtelen ennyit találtam,de remélem a többiek is tudnak még majd ajánlani gépeket 3-400e-s ársávban.

(#18193) Muerte válasza Pocok256 (#18189) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Erre a hűtésre te a nagymama lekvárját is felkenheted,akkor is hűvös lesz mint egy kígyófing ;) (normális ventivezérlés mellett) [link] amúgy MX2-nek nézem a gyárit,de nem biztos persze.
Darth_Revan-t kell megkérdezni mi volt nála gyárilag a GT75-ön,de kétlem hogy rosszak lettek volna eleve a gyári masszával is a hőfokok.

A Clevo-t írtam hogy itthon nem kapható.

[ Szerkesztve ]

(#18194) Rickeffe válasza Muerte (#18186) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

(#18186) Muerte75, (#18184) Pocok256 , (#18189) Pocok256
Fasza.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#18195) Muerte válasza Ubul86 (#18190) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell hozzá a HWiNFO,a lényegesebb hőfokokat mind tudja az AB+RivaTuner.:[link]

(#18196) Ubul86


Ubul86
őstag

köszi szépen mindenkinek a választ :) csak mert a vx5 eléggé felszeret kapcsolni Evil Within 2 alatt, de mikor kilépek (alt+tab) Aida mindig ~65 fokokat írogat. Jobb lenne látni játék közben is hogy tényleg annyi, amennyi, vagy több :D
(jó,tudom, ablakos mód is van :D )

(#18197) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma lepasztáztam egy Rog G501-et...hát hogy a nyavalyába tud áramlani a levegő azon az 2mm -es hűtő csövön? Mint a papír olyan vékony...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18198) Pocok256 válasza Muerte (#18193) üzenetére


Pocok256
veterán

Ige az msi t tudom az egy nagyon jó gép ha akartam volna cipekedni ma ilyenem lenne mert egyetlen egy általam is elfogadott játékgép ami kompromisszum mentes (ugye ha a súlyt és méretet nem nézzük). Viszont magyarhonba ha nem tévedek nem igazán kapható hivatalosan, szóval kiesik ez is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18199) anytime válasza Pocok256 (#18198) üzenetére


anytime
őstag

A hivatalos alatt mit kell pontosan érteni? Magyar kereskedelmi képviseletet?

(#18200) Zozzy94 válasza Muerte (#18192) üzenetére


Zozzy94
tag

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, hogy a kis Omen masszív SW Battlefront 2 mellett sem megy 72 foknál feljebb? :)

Kedden rendeltem egy Cooler Master hűtőt, kíváncsi vagyok az mennyit javíthat a hőfokon, annyit megérhet. Bár nagyon sok kis lyukacska található a gép alján, amikor megemelem a gépet, mindig érzem, hogy onnan elég hűvös levegő jön.

Eddig nagyon elégedett vagyok a kis HP-val, pozitív csalódás, főleg, hogy olcsóbban jutottam hozzá ehhez a típushoz. :))

iPhone 12 Pro Max 256GB & iPad Pro M1 256GB Cellular & AirPods Pro2

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.