Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) ferofacee


ferofacee
tag

Udvozlom a forumozokat.

Fej, illetve fulhallgato vasarlas elott vagyok. Nos mivel imadom a zenet, de legfokepp hip hop, mely orientalt zeneket hallgatok, de mellette jazz, klasszikusat is. Ami nagyon fontos nem csak itthon, hanem utcan is hallgatok zenet. Szoval a fejhallgatok e miatt hatranybol indulnak, mint egy komolyabb in-ear. Most kineztem magamak egy sennheiser ie8 at, kenyelmesebb utcan egyertelmu, viszont nem tudom hogy milyen minosege van neki zene teren, bar olvastam hogy van 2 csavarhato resz a kulso hazon ahol lehet allitani a melytartomanyt. A legfobb kerdesem az lenne mennyivel marad el egy felsokategorioas fulhallgato pl, beats studio, sennheiser hd25-1 II fulhallgatotol? Mert ugye a hd25 azert kell komolyabb hangkartya erosito ami kihozza a foga feherjet, forumokat olvasva irtak gyonyoru hangja van, de nem tudom elkepzelni hogy a sennheiser ie8 hogy szolhat ezekhez kepest, mennyire reszletes a kozeptartomanya stb stb, biztos hogy egyszerubben tudnam meghajtani mint egy hd25-t. Segitseget elore is koszonom. 50000FT all rendelkezesemre.

[ Szerkesztve ]

(#20302) schawo válasza ferofacee (#20301) üzenetére


schawo
titán

felsokategorioas fulhallgato pl, beats studio

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20303) PR0JECTNR56 válasza ferofacee (#20301) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A beats studio-nak az anyagválasztása és az összeszerelés minősége csak a felsőkategóriás, a hangjáról sajnos ugyanez közel sem mondható el.

(#20304) Shufny válasza PR0JECTNR56 (#20303) üzenetére


Shufny
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a világon semmi köze a felső kategóriához. [link]

(#20305) PR0JECTNR56 válasza Shufny (#20304) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hát ez elég gáz.
MOD: Akkor még az anyagválasztás is pocsék. :D

(#20306) CoDWaW07 válasza Shufny (#20304) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Ez tuti hogy nem csak egy replika?:)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#20307) ferofacee válasza schawo (#20302) üzenetére


ferofacee
tag

Orulok neki hogy kiragadtad a lenyeget, esetleg tudsz segiteni? UI: Fasza a smiled :))

(#20308) ferofacee válasza PR0JECTNR56 (#20303) üzenetére


ferofacee
tag

ie8 vs hd25-1 II?

(#20309) slfln válasza Shufny (#20304) üzenetére


slfln
senior tag

Ez a kedvencem. Bár könnyen lehet, hogy replika és már meg volt ragasztva, de jót röhögtem.

(#20310) justman válasza ferofacee (#20308) üzenetére


justman
csendes tag

Hát talán hiphoppra nem igazán való az ie8, de minden egyébre elég jó választás. Nekem spec. minimum állásban van a bassztekerője, de az összes fülesem közül ennek van a legtöbb/jobb/szebb mélytartománya.

A HD25-öt nem ismerem, nekem HD590-em volt, míg meg nem pusztult, most Denon d1001 a fejhallgató. Mindkettő hangja persze nagyon más az ie8-hoz (meg persze minden más fülhallgatóhoz) képest, de az ie mindkettővel szemben reális alternatíva tud lenni, szóval nem kell parázni, meg kell venni és csodálkozni a hangján.
(ami kicsit sötét, komor, magashiányos, de mire megszokod, rájössz arra, hogy ez a hangkép nagyon is hallgatható)

(#20311) justman válasza ferofacee (#20308) üzenetére


justman
csendes tag

De ha olcsón akarsz komoly hangot, fejhallgatót, de utcán is kényelmesen, vedd meg slfln KossPortaPro-ját!

Nekem életem legjobb vétele volt egy Electroworld turkálóban 2500-ért...
Bár gondolom ő nem annyiért árulja, hehe...

(#20312) ferofacee válasza justman (#20311) üzenetére


ferofacee
tag

Ismerem slfln, anno sokat forumozgattam itt, xears TD III Blackwoodom volt ipod touch4g vel es iaudio7 el. Csak nem hallottam meg ie8 at, lehet hogy az itthoni zenehallgatashoz az is tokeletes lenne nekem, valami komolyabb usb s hangkartyaval, es ha utcara megyek aakkor meg a legjobb az in-ear. Tippetek van hogy jelennleg 15K ert melyik hangkartya az ami a legjobban megeri? laptopom van, ezert csak usbs johet szoba, illetve mi szamit az usbs hangkartyaknal, milyen adatot kell nezni gondolok kimeneti teljesitmeny, minnel dinamikusabban hajtsa meg a fulhallgatot stb..

(#20313) stranger28 válasza ferofacee (#20312) üzenetére


stranger28
addikt

Ilyen árban szerintem ez a legjobb USB-s.

(#20314) themebuilder válasza ferofacee (#20301) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha van kedved és időd akkor ezeket bogarászd át:

ClieOS Multi IEM

IjokerI Multi IEM

Eswar Santhosh Multi IEM

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#20315) schawo válasza ferofacee (#20312) üzenetére


schawo
titán

FiiO E10

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20316) camalot válasza justman (#20311) üzenetére


camalot
tag

Én kossplugot vettem régen asszem 1700 ft-ért, megérte. Na ez lényeges infó :U

[ Szerkesztve ]

(#20317) Falconer


Falconer
aktív tag

Halljátok van egy eléggé nagy gebasz a Brainwavz B2-mel amire most sikerült egyértelműen rájönnöm... Rosszul van kábelezve, fel van cserélve a jobb meg a bal :Y És mivel teljesen asszimetrikus a dolog, ezért fizikailag felcserélni sem túl parktikus a füledben :W Szóval szarakodhatok a postázással megint, ááá....

Más:
Volt egy kis adminisztratív gond a Xears oldalán Thomas részéről, ezért kb egy hónapra tolódott a fülhallgató postázás, és akkor sem azt küldte amit kértem.
Viszont utána szóltam Themebuildernek aki külön intézkedet, pedig semmi köze nem volt az egészhez. Thomas ezutan azonnal küldte az XE200pro-t, amit meg tévesen küldött azt megtarthattam. Szóval ezúton is köszönet Themebuilder kollegának! :K

Amúgy meg nagyon szépen szól a cucc, még a Brainwavz mellett/után is nagyon szép és élvezhető hangja van. A Senn CX300-II és CX500-nál tényleg szebben szól, a közép sokkal tisztább, a magasról nem is beszélve.

(#20318) xnace válasza Falconer (#20317) üzenetére


xnace
őstag

Remélem, nem valami ilyesmi van most is, mert nekem sem postázta el 5 napja, pedig a pénz szerintem átment neki. Legalábbis az én számlámon csak hűlt helye van. :F

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20319) RETRO-G


RETRO-G
tag

#20300-ra valaki? :F

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#20320) ko9 válasza Falconer (#20317) üzenetére


ko9
addikt

Mit küldött tévesen? Csak úgy érdeklődésből ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20321) xnace válasza ko9 (#20320) üzenetére


xnace
őstag

XGF500PRO-t. Én vettem meg tőle, de én is eladtam. :P

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20322) ferofacee


ferofacee
tag

Sennheiser HD25-1 II fejhallgatorol mi a velemenyetek? Itthon szeretnek vele zenet hallgatni.

(#20323) ko9 válasza ferofacee (#20322) üzenetére


ko9
addikt

Ez a FÜLhallgatós topik, a FEJhallgatós erre van :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20324) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy kis segítséget nyújtani füles bejáratással kapcsolatban? Egy leírás jó lenne, hogy hogyan is kell bejáratni ezeket a füleseket.

Segítségeteket előre is köszönöm!

U.I.: Egy Sennheiser CX500 és AKG K324P-ről lenne szó. Hangok is jól jönnének amik tuti jók bár elvileg már kaptam régebben egy linket.

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#20325) Allure válasza Psychlo (#20324) üzenetére


Allure
aktív tag

(#20326) dudika10 válasza Psychlo (#20324) üzenetére


dudika10
veterán

Elmondom én hogy szoktam:
Először is ki kell csomagolni, majd be kell dugni a megfelelő lyukba és utána el kell indítani a zenét. Hallgatni és várni. :)

Tényleg nem látom értelmét a zajokkal és más vackokkal történő "bejáratásnak". :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20327) schweini1337


schweini1337
csendes tag

Most találtam meg ezt a listát, amin teszteltek füleseket és rangsorolták őket:

http://portablesdiary.blogspot.com/p/my-iem-ranking-list.html

Tudom, hogy ez nem szentírás, de a Xears TD100 ii 23. helyen áll, míg az XE200Pro csak a 28. Valóban jobban szól a TD? Én eddig azt hittem jobbnak tartják az XE200Pro-t.... Valaki hallgatta már mindkettőt esetleg?

(#20328) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Elment a Yuin is.
Nyeremény Brainwavz B2-ről még mindig semmi.

Úgyhogy most nincs fülhallgatóm. (Illetve leharcolt cx300 és Denon AH-C551 van, de inkább nem hallgatok semmit, mint ezeket. :) )
Mindkettő beteg már egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#20329) Bodor válasza bigmasterg (#20328) üzenetére


Bodor
veterán

Én meg azt hittem lassan már hallhatunk véleményeket a B2-ről . . . ( Én már teljesen szerelmes vagyok bele :DD :D :D )

(#20330) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Csajomnak vennék valami szuper fülhallgatót karácsonyra. A lényeg, hogy ne in-ear legyen mert azt nem tudja elviselni, hanem a sima fülberakós.
A másik kritérium, hogy valami csajos színe legyen, vagy csillogjon, vagy ha esetleg tud valaki ajánlani ráragasztható poén bigyókat (gyümölcs, vagy egyik füleden bemegy a kutya, másikon kijön stb.)
Észrevettem, hogy vevő a jó minőségű (mármint hangban) zenére, ezért gondoltam erre.
Lehet akár valami sportos füles is, mert állandóan megy futni és mobilos headset-et húzza a fején. :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20331) schweini1337 válasza daninet (#20330) üzenetére


schweini1337
csendes tag

Sok sikert a kereséshez! :D

Jó minőségű klasszikus füles kevés van, ebből is csajosat :O szinte lehetetlen kérés szerintem...

(#20332) Luissimo válasza schweini1337 (#20331) üzenetére


Luissimo
veterán

minden füles csajos,ha jóláll a fülében :-)

(#20333) Shufny válasza daninet (#20330) üzenetére


Shufny
őstag

Én inkább javaslom, hogy keressetek valami kényelmes in-ear -t. Szerintem meg tudná szokni, ha tényleg megpróbálná. Egyébként pedig már többször javasoltam az MX471 -et, amire most különösen illik a leírás.

(#20334) Regirck válasza daninet (#20330) üzenetére


Regirck
senior tag

Ez, ha szereti a zöld színt!

Bár inkább ezt venném neki, legalább is én!

Mondjuk attól függ milyen színűt szeretne!

(#20335) daninet


daninet
veterán

Huh ennyire durvák az igényeim :D
Volt drága egy AKG in-ear fülesem, szólt mint az álom, de azt sem bírta elviselni.. Azt mondja bedugul a füle :F
Jólvan, nem erőszak. Azért az SE headsetet használja már mióta... :N
Lehet nézek neki vmi csajos fejhallgatót :D
Azért köszönöm a segítséget :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20336) kovsol válasza kovsol (#20258) üzenetére


kovsol
titán

írtam a supportnak nem válaszoltak, de azóta legalább már nem is fogadja el a belépést a weblapra, remélem ez azt jelenit, hogy feladták :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20337) Csabi95


Csabi95
tag

- Noob kérdés következik, előre is bocsánat -
Xearsnél rendelésnél mi az a PLZ? :B :F

(#20338) kovsol válasza Csabi95 (#20337) üzenetére


kovsol
titán

Zip Code
át lehet állítani angolra is ;)

May the Force be with you!

(#20339) SpZ


SpZ
senior tag

üdv
Sennheiser cx300 II
Sennheiser cx400 II
Sennheiser cx500 G4ME
ezek között milyen különbség van?

(#20340) ferofacee válasza SpZ (#20339) üzenetére


ferofacee
tag

Szazas intervalummal novekednek a szamok, es az 500 az game. :K

(#20341) SpZ válasza ferofacee (#20340) üzenetére


SpZ
senior tag

Minőségben nagy eltérés van egy cx300 és egy cx500 között?

(#20342) ferofacee válasza SpZ (#20341) üzenetére


ferofacee
tag

Persze, reszletesebb kozepe van a cx500 nak, kicsit szebb melye, magas is jobb, szoval roviden, minden tartomanyban kozelebb fog hozni a zenehez mint a cx300.

(#20343) Falconer válasza bigmasterg (#20328) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ne sírjon a szád, azokban legalább nem hallod úgy, mintha mögötted lenne a koncert... :U :(

(#20344) Regirck válasza SpZ (#20341) üzenetére


Regirck
senior tag

Ha minden igaz holnap juttok hozzá egy CX 300 II-höz, ha érdekel akkor majd leírom, hogy milyen. Bár a többi általad felsorolthoz nem tudok viszonyítani de máshoz igen.

(#20345) ferofacee válasza Regirck (#20344) üzenetére


ferofacee
tag

Lenyegtelen ebben az esetben hogy hozzajutsz egy cx300 hoz, ha NINCS osszehasonlitasi alapod a tobbi fulessel szemben.

(#20346) bigmasterg válasza Falconer (#20343) üzenetére


bigmasterg
addikt

Cseréljünk.
Inkább a felcserélt oldalú B2. :)
Sőt, akár nyomott áron meg is veszem. :))

[ Szerkesztve ]

(#20347) Regirck válasza ferofacee (#20345) üzenetére


Regirck
senior tag

Akkor nem mondom el, hogy milyen!

(Viccet félre téve igaz!)

(#20348) nyirobeni


nyirobeni
csendes tag

Sziasztok Szeretnék venni egy új zárt fejhallgatót keverőhöz átalakítom már van 5000-10000ft
tom van rá egyszerű keverőhöz kell. Milyen fejhallgatót érdemes venni?

(#20349) fi:zi'k válasza nyirobeni (#20348) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Másik topik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20350) #58660352


#58660352
törölt tag

M-AUDIO IE-20 XB tapasztalatok:

Nem átlagos fülhallgatóról van szó, hanem egy két utas hibridről. A hagyományos dinamikus membrán mellett egy armatúra típusú magas hangsugárzó is van benne.

A dinamikus membrán nagy méretének (13mm) és a ház végén található basszreflex nyílásoknak köszönhetően kiemelkedően jó mélyhangátvitelt produkál.

Ezek a telt, dinamikus mély hangok egyesülnek az armatúra típusú magas hangsugárzó gyönyörű csillogó magas hangjaival:

Egy hangképet nehéz szavakkal leírni, hiszen a zenét hallani kell. Mivel ritka darabról van szó, megpróbálom más, ismertebb fülhallgatók hangképével összehasonlítani:

Sennheizer IE8:

az M-AUDIO IE-20 XB annyi mély hangot produkál amennyit az IE8 szolgáltat a +2 fokozatában, ugyanakkor több magas hang van jelen, és ezek a magas hangok ezüstösebben, csillogóbban szólnak de kevesebb a középhang.

Sony MDR-XB700:

az M-AUDIO IE-20 XB hangképe nagyon hasonló ehhez a méretes mélyhang orientált fejhallgatóhoz, a különbség a magas hangok tónusában jelentkezik, az M-AUDIO IE-20 XB jellegzetes armatúrás magas hangokat produkál.

Természetesen az M-AUDIO IE-20 XB sem hiba nélkül való...

Az én fülemhez a gyárilag hozzáadott 4 pár gumiharang egyikével sem illeszkedett megfelelően, hosszas keresgélés után végül a képen látható maxell duplaszárnyas gumi jött be, ez viszont tökéletesen:

A fülhallgatóhoz adott cserélhető kábel csapnivalóan gyenge minőségű, nálam mindössze 6 hónapot bírt ki. Ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy az elromlott kábelből kibányásztam az érintkezőket, és a képen látható módon új kábelt konstruáltam:

A bal és jobb oldalt különböző színű zsugorcsövekkel jelöltem meg, így már nem kell az amúgy kismérető "L" "R" feliratokat keresgélni:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.