Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) dudika10 válasza Fred23 (#20400) üzenetére


dudika10
veterán

Ezek közül semmi nem számít ha a gyártó adta meg. :N

Felvétel? Hogy jön ide, hogy hol vették fel? Azért van a potméter, hogy olyan hangerőn hallgasd a felvételeket ahogy szeretnéd. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20402) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Két hete vasárnap rendeltem meg az M1-et, lassan jöhetne már. Remélem hétfőn ideér. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20403) Fred23 válasza dudika10 (#20401) üzenetére


Fred23
nagyúr

Arra gondolok -lehet, ez hülyeség-, hogy erős torzítás léphet fel egy olyan fülinél, amelyik csak 100dB-es, mikor felhangosítom koncert-közeli hangosságra, viszont ha egy olyan fülim van, ami 120dB-es, talán nem lesz torzulás. De mondom, ez lehet, h hülyeség, nem tudom.

(#20404) xnace válasza CHIPman (#20402) üzenetére


xnace
őstag

Én csak 3 napja fizettem ki, de már postázta :D

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20405) dudika10 válasza Fred23 (#20403) üzenetére


dudika10
veterán

Most két külön dologról beszélsz. Az érzékenységtől indultunk és most a max hangnyomásról van szó... :F

Lényeg a lényeg: ne ezen adatok alapján válassz fülhallgatót, hanem a hozzáértő kollégák véleménye alapján (feltéve, hogy a saját füledre nem hagyatkozhatsz, mert mindig az az első). :K

(#20407) Shufny: de akkor még lehet akár igaz is. Ha megmérik, hogy 20Hz-20kHz +-1dB-vel, akkor az azért jelent valamit. :)
Persze nem arra akartam kilyukadni, hogy adatok alapján lehet dönteni, hanem arra, hogy a gyártó adatai semmire nem jók.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20406) CHIPman válasza xnace (#20404) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én mp4nation-ről rendeltem, és hétfőn postázták. Mindegy, két héttel számoltam, +1 nap már nem sok.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20407) Shufny válasza dudika10 (#20401) üzenetére


Shufny
őstag

Egyetlen intervallumként megadott frekvencia átvitel és egy számba sűrített THD érték akkor sem ér semmit, ha más méri.

CHIPman: posta.hu -n tudod követni a tracking number -rel.

[ Szerkesztve ]

(#20408) Fred23 válasza dudika10 (#20405) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bocsi, a hangnyomásra gondoltam, de érzékenységet írtam.

Tehát a kérdés tulajdonképpen az, hogy mekkora az a dB, amitől még nem süketül meg az ember? :DDD Azt szeretném tisztán és részletesen hallani.

Azt viszont nem mindenütt engedik meg sajnos az eladók, hogy próbálgasson az ember.

(#20409) xnace válasza Shufny (#20407) üzenetére


xnace
őstag

Ilyen Tracking Number-t az Xears.com is ad?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20410) Shufny válasza dudika10 (#20405) üzenetére


Shufny
őstag

Nem erősítőkről van szó, hogy reális legyen bármilyen 20Hz-20kHz +-1dB -et közelítő érték.

xnace: fogalmam sincs.

Fred23: 120 dB körül van az azonnali fájdalomküszöb. Hosszabb távon 90dB SPL -t is már károsnak tartanak, de ez is nehezen specifikálható. Koncerteken sűrűn előfordul 100 fölötti átlag, néha 120 -as csúcsokkal, de ettől még ez továbbra sem javasolt. Nem véletlenül terjednek a koncert füldugók.

Gyártók ritkán adnak meg max hangerőt. Normálisabbaknál max bemeneti teljesítményt adnak meg, és érzékenységet. Ott sem mindegy, hogy az érzékenység az dB SPL/mW vagy dB SPL/V. Továbbá az sem mindegy, hogy melyik frekvencián mérve (szinte mindig 1kHz, de van kivétel) és ugye onnantól számítana a tényleges frekvencia átvitel, hiszen az megmutatja hogyan változik az érzékenység a frekvencia függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#20411) dudika10 válasza Shufny (#20410) üzenetére


dudika10
veterán

Tudod Te is, hogy én is tudom, csak kötekedni akarsz. :P
Oké, rosszul fogalmaztam. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20412) Shufny válasza dudika10 (#20411) üzenetére


Shufny
őstag

Jó, csak érted, jön majd valamelyik fasza oldal (mondjuk CNET) és kitalálja, hogy majd jól kiméri az intervallumot, aztán elárasztanak a kérdések, hogy "most akkor ők is hazudnak?".

(#20413) Fred23 válasza Shufny (#20410) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, ezek szerint a 100dB-es füli is elég annak, aki nem akar hallást károsítani mindenképp.

(#20414) Shufny válasza Fred23 (#20413) üzenetére


Shufny
őstag

Még mindig nem érted. Nem szoktak megadni max hangnyomást. (előfordul, de ritka) A webshopoknak csak fogalmuk sincsen, hogy mit jelent, és beírják az érzékenységet "hangnyomás" adatként. A mértékegységet lehagyják, és így teljesen használhatatlan lesz, amit írnak.

Tényleg legegyszerűbb, ha megfogadod dudika tanácsát, és nem foglalkozol ezekkel az adatokkal, inkább kérdezz rendesen, hogy mire van szükséged.

(#20415) Fred23 válasza Shufny (#20414) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy hangosan, pontosan és torzítás mentesen szóló fülhallgatóra van szükségem, de azt még nem tudom, mennyi lesz rá. Kábé 10-15k.

Rákerestem, és tényleg keverhetik a hangnyomást az érzékenységgel, viszont ez akkor nagyon durva, főleg pedig pl. ilyen esetekben.

Azt szeretném elkerülni, hogy veszek egy 15k-s fülit, aminek nincs hangereje. Szóljon jól és erősen.

[ Szerkesztve ]

(#20416) #74266624


#74266624
törölt tag

Van egy Samsung Galaxy S 2-m, egy bajom van vele, valahogy gyenge mind a rádió, mind az mp3 hangereje és még szépen sem szól. A gyári füles kuka. Vettem egy Sennheiser cx-300 II-t, azzal már jobb, de Nokia N8 után még ezzel is csalódás. Az N8 cx 300 II-el olyat szólt, hogy a fél hangerőn leesett a fejem, itt semmi extra. Ma vettem egy Denon AH C360-t, de gyengébben szól, mint a Sennheiser SGS 2-el.

Mit vegyek vagy mit tegyek?! Cseréljem le az S2-t?! :) Nem vagyok telefon "mókolós" típus.

Köszi

(#20417) xnace válasza #74266624 (#20416) üzenetére


xnace
őstag

Rootold, es szedd le Marketrol az AudioBoost progit. Duplajara lehet emelnin a hangerot. Kb 1 oraja volt rola szo SII topikban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20418) Bodor válasza Fred23 (#20415) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem akkor vegyél pl. egy Xears-t, és ha azt szeretnéd, hogy hangosan, pontosan és torzítás mentesen, erősen szóljon, akkor vegyél hozzá egy portable erősítőt, mondjuk egy FiiO-t. Ennyi

(#20419) DEJVID válasza Bodor (#20418) üzenetére


DEJVID
őstag

Portable helyett szerintem nyugodtan írhatod, hogy hordozható.

(#20420) Bodor válasza DEJVID (#20419) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen igazad van! Csak épp a weboldalt olvastam...

(#20421) #74266624 válasza xnace (#20417) üzenetére


#74266624
törölt tag

Köszi, lehet így teszek.

(#20422) SpZ


SpZ
senior tag

Kettő közül melyik a jobb:
BRAINWAVZ M1
vagy DUNU DN-12

(#20423) kingdomix


kingdomix
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek jó vétel lenne?
kicsit drágállom

Csak vicc volt! :)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#20424) stranger28


stranger28
addikt

Üdv!

Már 1 hete fel lett adva a Xears füles és még mindig semmi, ez normális vagy írjak neki? Még nem rendeltem Thomastól. Köszi.

(#20425) Regirck válasza kingdomix (#20423) üzenetére


Regirck
senior tag

Ennél szerintem csak jobbat találhatsz de ami igaz, hogy drágábbat is!

(#20426) veector válasza stranger28 (#20424) üzenetére


veector
senior tag

Normális.
De írhatsz neki, hogy kérsz egy tracking numbert.

[ Szerkesztve ]

(#20427) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki elpusztult a Sennheiser cx-55-ösöm. Ehelyett szeretnék egy in-ear fülest, főleg rock, metál zenéhez, olyan 10k-ig bezárólag. A kábel hossza nem tudom mennyire számít, jó lenne, ha annyi lenne, mint a cx55-é, ez 120cm. A forrás egy sansa clip+. Erősítő(s) nem játszik, nem akarok még egy cuccot cipelni.
Tudtok ajánlani valami jót? Külföldi rendelés, apró, ebay sem akadály, ha megbízható eladó.
Előre is köszi a válaszokat!

(#20428) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok! Fülhallgatót szeretnék venni, mnél olcsóbban, persze eléggé számít a minőség nálam... CX500 (tudom már nem mostani) vagy CX550 között nézelődök.. esetleg megéri nagyobbat? CX8** pl. hangzásra és minőségre sokkal jobb? Legfőképp Alterhez kellene, de rock-metálon és justin bíberen kívül hallgatok minden mást is (veszteségmentesen természetesen)! :R :R

(#20429) Balajutsu


Balajutsu
csendes tag

Sziasztok!

Futáshoz, sportoláshoz és SANDISK Sansa Clip+ MP3 lejátszó 4 GB vagy SAMSUNG YP-U6AB MP3 lejátszó - FM - 4 GB lejátszókhoz milyen fülest ajánlotok, hogy biztos ne essen ki a fülemből, és szépen is szóljon. 7-8 eFt keret lenne rá.

Előre is köszi!

(#20430) Bodor válasza Balajutsu (#20429) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt találtam a topicban.. [link]
hangminőségben nem vagyok biztos, hogy jó lesz...

Aztán még itt van ez a link : [Best Headphones for Exercise & Running]

[ Szerkesztve ]

(#20431) SF90


SF90
csendes tag

Max 10 ezer forintig szerintetek az n3i-n kívül miben érdemes gondolkodnom vezetékes headset terén?

(#20432) justman


justman
csendes tag

Egy tapasztalat a fórumban már említett Frogbeats-ről
Október 30-án rendeltem tőlük egy HiSoundAudio Crystalt, november 3-án már meg is érkezett, a csomagolás kevéssé bizalomgerjesztő, de ennek ellenére semmi gond nem volt a kicsikével, 7,94 Eu volt a csomagolás és postaköltség.
És magáról a 73,40 Eu-s cuccról az első benyomások alapján azt tudom mondani, hogy pl. ebben a tesztben írtakkal messzemenőkig egyetértek, igencsak bestbuy szaga van. (bár most épp out of stock)

(#20433) SpZ


SpZ
senior tag

Esetleg az http://mp4nation.net ről van valami tapasztalat, pl hány nap alatt érkezett meg a csomag?

(#20434) Solar_Wind válasza SpZ (#20433) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nekem két hét volt.

(#20435) Dolphin


Dolphin
tag

valakinek csak van valamennyi tapasztalata a kérdésem terén.. még szóbajöhet esetleg cx 95-ös.. előre is köszi!

(#20436) attika89 válasza justman (#20432) üzenetére


attika89
senior tag

Én is írok egy kis tapasztalatot:
28-án vettem egy fejhallgatót a Frogbeats-nél, ami Nov.1-én került készletre, kb 10 fontot sikerült így spórolnom (kuponkód + még pár font)...Aztán chat-en David mondta nekem, hogy a DHL-el valamit rosszul egyeztettek, ezért csak pénteken (nov.4) tudja felvenni a csomagot a futár, de hétfőre itt lesz...
Én mondtam neki, hogy részemről ez teljesen rendben van, de kb egy óra múlva jött egy email tőle ( + paypal-tól), hogy emiatt a kellemetlenség miatt visszakapom a postaköltséget!!! kb 5400Ft...Ezt nem vártam volna el tőlük mert szerintem belefér, de persze örülök neki.
Szóval abszolút korrektnek bizonyultak számomra!

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#20437) slfln válasza Dolphin (#20435) üzenetére


slfln
senior tag

Keress mielőtt kérdezel. Nem kellett volna sokat visszaolvasnod se.

A CX95-re is ez vonatkozik. 2008 év vége óta nem forgalmazzák, az összes eladó példány HAMISÍTVÁNY. Ha még lehetne kapni, akkor se érné meg az árát. Sennheisert, mint márkát fülhallgatóban az ie8-ig felejtsd el.

Árat nem mondtál még.

attika89: Majd valami beszámolót írhatnál a fejes topikba a Fischerről. :U

[ Szerkesztve ]

(#20438) Balajutsu válasza Bodor (#20430) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Köszi szépen!
Még mondták a XEARS XE200PRO-t is.

(#20439) attika89 válasza slfln (#20437) üzenetére


attika89
senior tag

Majd igyekszem :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#20440) CHIPman válasza SpZ (#20433) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Két hét körül, én két hete vasárnap rendeltem meg, és ezen a héten hétfőn jött a mail, hogy kb 5 munkanap még, tehát talán hétfőre itt lesz. :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20441) Dolphin válasza slfln (#20437) üzenetére


Dolphin
tag

igencsak sokat olvastam itt is, és máshol is, de konkrétan sehol nem találtam öszahasonlítást, se közvetve, vagy közvetlenül.. a különbséget még mindig nem tudtam meg... és 3000ért vttem cx500-at, ami egyáltalán nem volt hamisítvány, csak külföldről származott, eredeti, bontatlan csomagolásban.
lehet rosszul fogalmaztam, de a cx500 és cx 550 közötti különbség érdekelne. esetleg cx500tól jobb minőségű, de kb 20-25 ezerig, más márka.. sony ex700? sok hamisítvány láttam belőle, de akad még eredeti is.. vagy valami korszerűbb füles esetleg? Köszi! :R

(#20442) Dolphin válasza Dolphin (#20441) üzenetére


Dolphin
tag

bocsi, előbb találtam 1 kis infót Ákos kollegától, de inkább tapasztalatokra hallgatnék! (aki próbálta a cx5oo-at, és azt, amit ajánlana). :R

(#20443) Bodor válasza Balajutsu (#20438) üzenetére


Bodor
veterán

Igen,a másik topicban láttam, ott azt is ajánlottam végül sikerült is megrendelned. Legalább az egy ismert minőség, nem fogsz ebben a tekintetben csalódni benne, nekem is van egy. Az már másik kérdés, hogy vajon jó lesz-e kocogáshoz is, nekem elég masszívan bent tud maradni, de kifejezetten sportoláshoz nem mertem ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#20444) Bodor válasza SpZ (#20433) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy emlékszem nekem 10 napot kellett várnom.

(#20445) SpZ


SpZ
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#20446) slfln válasza Dolphin (#20441) üzenetére


slfln
senior tag

Az eredeti CX500 sosem volt olcsóbb 15eFt-nál. Igen nagy eséllyel (kb. 100%) a tiéd is hamisítvány. A hamisítvány is 'eredeti' bontatlan csomagolásban érkezik.
Sennheisert csak hitelesített forgalmazótól szabad venni. Jelenleg Magyarországon ez a cég az Audiopartner.
Ahogy mondtam, a CX sorozat = pénzkidobás az ablakon. Se az 500, se az 550 nem éri meg az árát.
Az MDR-EX700-at se gyártják már. Az elfekvőben lévő NOS darabokat a legolcsóbb helyeken is 45-50eFt-ért adják. Sajnos az árának a töredékét sem éri már manapság.

Ennyi pénzért a következőket nézd meg:
HiSoundAudio Crystal (frogbeats.com)
Brainwavz M3 (mp4nation.net)
Beyerdynamic DTX101/71 (könnyen beszerezhető itthon is)
Sunrise Xcape IE (ha tudsz vigyázni rá; nem bömböteted hangosan a zenét.)
Fischer Audio Tandem (frogbeats.com)
Fischer Audio Silver Bullet / Eterna (gdaudiobase.com)

,de ezek közül pár szintjét hozzák a Xears fülesek TD-II, XR120Pro, XE200Pro, N3i

(#20447) fi:zi'k válasza slfln (#20446) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg Etymotic MC5.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20448) slfln válasza fi:zi'k (#20447) üzenetére


slfln
senior tag

Beleférne a RE-0 is, de azt se írtam direkt, mert a (fake) CX500 után lehet nem lenne emészthető - a mélyei miatt.

(#20449) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írok, de hirtelen jobb ötletem nem volt. Van nekem egy Logitech G35 - ös fülesem, aminek elkezdett szét foszlani a fülpárnája. Na most se dobozom, se garancialevem nincs, így semmilyen azonosítót nem tudok előszedni.
A fülesen van egy 5 karakteres kód (2 betű és 3 szám). Írtam egy e-mail - t a Logitech Nemzetközi Ügyfélszolgálatának (magyarul), de már napok óta nem kapok választ.
Valakinek esetleg van ötlete, hogy mit lehetne csinálni?
Ha jól tudom a Logitech elé rugalmas ilyen téren. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#20450) DEJVID válasza HUNNIA1920 (#20449) üzenetére


DEJVID
őstag

Rossz topik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.