Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5491) Batman2


Batman2
őstag

Üdv mindenkinek!

Tavasszal kaptam használatra egy 2010-es fiestát, azóta mentem vele 30ezer kilométert, most van benne 185ezer.
Tegnap volt kerék csere és ledöbbenve láttuk a gumissal, hogy mibdkét első gumi belső oldala simára volt nyalva, a jobb elsőn már kint voltak a szövet szálak, ha nincs éppen csere, megyek vele egy kicsit, egy két fékezés és menet közben szét robbanhatott volna!
Délután tudtam megnézetni szervízben, és valóban mindkét oldal beállítása rossz.
Azt mondták, alkatrészt nem kell cserélni, csak be kellett állítani.
Kérdeztem, mitől lehet ez, szerintük ennyit futott autónál a szilentek már deformálódhattak, az okozhatta.
Az öreg 23-as mercedesemnek sohasem volt még hasonlóan sem elkopva gumija, pedig ott már kellett cserélni alkatrészeket többszőr is, igaz, az 30 éves, nem 6.

A motorja sem igazi már, legalább is gondok vannak a hideg indulásával egyre jobban, minél hidegebb van.
Gyakran hatalmas füsttel indul, ami elég kiábránditó és hidegen már kis kékes szint, olajat is lehet látni a kipufogó gázban.
Azt olvastam, hogy 150ezer felett már ritkán tartanak ki az eredeti turbók, így lehet, hogy ott kezd szivárogni az olaj.
A romló hideg indulásra és instabil hideg járásra az izzítók jutottak eszembe, lehet ugyan még megy mindegyik, de már kevesebb kalóriát adnak a szükségesnél.
Kár hogy nincsen valami diagnosztikai jelzője erre.
Azt sem tudom, van e motorhiba jelző piktogramja, mindenesetre nincs semmi rendellenes jelzés, hiába vannak problémák.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.