Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Szaki2


Szaki2
tag

Örömmel látom, hogy itt is van Ford topik.
Nekem egy 2006-os ghiához kellene vezető oldali deréktámasz kar, mert letört. Van tippetek, honnan lehet beszerezni?

(#31302) radi8tor válasza Szaki2 (#31301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bontóból. :D
Telefonáld végig őket, erre nemigen van jobb megoldás.

⭐ Stella

(#31303) Real_Necro válasza Csabex (#31300) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ok, majd beszerelve, így nekem is van elemes. :D
Fater J Astrájában a sebváltó körül van piros gyári dekorfény. Az is jól néz ki. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#31304) zetecR válasza Csabex (#31284) üzenetére


zetecR
addikt

Szia,

éjszaka mennyire lehet levenni a kijelző fényerejét? Nem világít nagyon?
Hangja milyen? Mondjuk egy gyári Sonyhoz képest. :R

(#31305) subaruwrc válasza erdey_a (#31299) üzenetére


subaruwrc
félisten

milyen autó ez?
levegős kuplungnak hangzik hogy 0 fokozatot találsz reggel.

(#31306) erdey_a válasza subaruwrc (#31305) üzenetére


erdey_a
őstag

ford fokusz 1.6 benzin 2007 kombi szürke szép

mitől lesz levegős a kuplung? féklötty csurig van.
ha levegős akkor nem emel ki? mert kicsit olyannak tűnt reggel. de alapból is nekem úgy tűnik, hogy nagyon lent fog.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#31307) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Létezik valami csoda védőfólia szélvédőre kavics ellen? Ma kettőt kaptam még... mi lesz ha megkapom az új szélvédőt?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#31308) albiosz válasza erdey_a (#31306) üzenetére


albiosz
őstag

17-es, nem?

(#31309) subaruwrc válasza erdey_a (#31306) üzenetére


subaruwrc
félisten

2007-es kocsiban 65k km van ?

hm nem tudom akkor
mk2-re talán nem jellemző a kuplung munkahenger levegősödése, de majd a nálam okosabbak megerősítik vagy megcáfolják

(#31310) erdey_a válasza albiosz (#31308) üzenetére


erdey_a
őstag

perszehogy 17-es, csak f@sz vagyok :B

Vérboci

(#31311) oliwire válasza erdey_a (#31310) üzenetére


oliwire
őstag

Váltóolajjal minden rendben van?

(#31312) erdey_a válasza oliwire (#31311) üzenetére


erdey_a
őstag

hát ugye azt ki tudja... de hát miért ne lenne. én még a 180ezres skodában se cseréltettem váltóolajat sose. lájftájm, azt mondják.
meg hát miután megindult a szekér, onnantól vajsíma minden. csak nincs tele homokkal.

de én még ilyet nem láttam, hogy egy fokozatba se tudjam betenni a kocsit, aztán egyszer csak megjavuljon.
milyen "pedálmagasságban" jó a kuplung, amikor fogni kezd?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#31313) subaruwrc válasza erdey_a (#31312) üzenetére


subaruwrc
félisten

általánosan minél lejjebb fog annál frissebb még a kuplung
kopottsági szintet kb mutatja minél feljebb fog,annál közelebb van a végéhez.
de ott valami más probléma lesz ha ennyire 0 fokozat van.
lifetime váltóolajat meg felejtsük el.
azt a gyártók úgy értik hogy ameddig jó az olaj,addig jó a váltód
65 ezernél nyugodtan lecseréltetheted.
az hogy valami 180 ezernél is megy a gyári olajjal még nem jelenti hogy jót is tesz neki.
öregebb szerkezet kevésbé érzékeny az ilyesmire.
az újabbak precízebben, kisebb tűrésekkel megmunkált dolgok, kényesebbek a jó olajra

(#31314) erdey_a válasza subaruwrc (#31313) üzenetére


erdey_a
őstag

hát azt vágom, hogy ha fent fog, akkor kopott, de esetünkben ugye az van, hogy 1-2 centire már mozdul a kocsi. lehet hogy jó ez így, nem tudom. csak ha mondjuk valahol "nyúlik" a rendszer, akkor ez kevés is lehet és nem emel szét a kuplung. másra nem tudok gondolni.
most kerülltem egyet a fiattal, végülis az se sokkal feljebb fog. más az üléspozíció, más a lábtartás, nehéz megítélni.
65ezernél kizárt, hogy váltóolajat cseréljek egy kézi váltóban, ha ezt a szerviz nem írja elő, ennek a kétszeresénél sem.
maximum garanciában, ha ez lenne a baj...
várom a beázás miatt a ford válaszát, akkor úgyis megy a kocsi a szervizbe, aztán max. erre is ránéznek, ha addig ott nem hagy valahol. tele a púpom vele.

ps.: ez a ford focus lehet hogy újabb, mint a fiatom, vagy a céges audi, vagy a már eladott skoda, de hogy nem precízebb szerkezet, az fix.

ugyanitt 2017-es ford focus 1.6 benzin 65.000km-rel eladó :(((

Vérboci

(#31315) oliwire válasza erdey_a (#31314) üzenetére


oliwire
őstag

Most hirtelen nincs más ötletem :(
De ezt garanciális szerintem még kellene nézniük.

(#31316) flymi válasza erdey_a (#31299) üzenetére


flymi
addikt

Ezzel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, h ha mínuszok vannak (piros hópihe :DDD ) az egyest nekem is nehezen veszi be (van, h csak másodszorra sikerül betolni), a kettes már határeset, a többibe simán becsúszik. Ez ilyen.
Váltóolaj, kuplung munkahenger cserélve tavaly.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31317) subaruwrc válasza flymi (#31316) üzenetére


subaruwrc
félisten

75w olaj nem viccel.
nem szereti a minuszokat
bár nekem is 75w(80) van az mk1-be de nincs gond a váltással.

(#31318) erdey_a válasza subaruwrc (#31317) üzenetére


erdey_a
őstag

elsőre én is a 100km/h széllel megtolt -6 fokra gondoltam. az hogy egyest nehezen veszi, oké lenne, de hogy semmit...
nem szeretek tárgyakra haragudni, de most ez a kocsi kicsinál. persze a beázós sztori után bármit csinálhat, már soha nem lesz a kapcsolatunk a régi :DDD

Vérboci

(#31319) Dißnäëß válasza Csabex (#31287) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Melyik márka ?

Én ezzel, vagy ezzel ekvivalenssel szemezek egy ideje, nekem ez a nagy szögletes kell. (És még valami CANBUS dekóder dobozkát is dob fel mellé, hogy azt is vegyem). Ez univerzális lenne, amit nézek a linken ? (S-Max 2006 évjárat kellene, a gyárija nagy kijelzős, szögletes, navis, 6-CD-táras fejegység).

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#31320) darvinya válasza erdey_a (#31318) üzenetére


darvinya
titán

Öreg váltó folyadék, azaz mint a fékfolyadékot 2 événte cserélni kell.
Levegősődés jele, mint a puha labdát lábbal nyomogatod.
Néha van ellenállás, aztán megint nincs, stb.
Indítózáskor ne nyomd ki a kuplungot, hogy átmozgassa váltóban olajat, ekkor kézzel is.berakható sebességbe, igaz legyen előtted hosszabb útszakasz, hogy repülőrajtolni lehessen.
Kuplung folyadék meg kuka, mert jégkristályosodott, amit csak tömörítheted, de nem adja tovább erőt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31321) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Tudtok olyan klímás helyet, ahol esetleges szivárgásra rá tudnak jönni ? Még Opeles időkből egy klubtag anno mesélte nekem, hogy nála UV reagens cuccal feltöltötték a rendszert, keményen megnyomták névleges értékek fölé és látszott, hogy hol gyenge vmi, ezt eddig 4-ből 0 klímás tudta biztosítani nekem, akiket megkerestem az elmúlt 1 évben random.

Szóval valami nagyonnemkókány kellene nekem, aki jól átnézi az egészet. :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#31322) rgeorge válasza Dißnäëß (#31321) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy lehetőségről írok itt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31323) kcsa válasza erdey_a (#31299) üzenetére


kcsa
veterán

Bowdenes a váltó ugye, én megnézném hogy hajnalban miközben sebességbe akarod rakni, a faudi fejet mozgatja-e a bowden a váltó tetején. Nekem tök hihető az, hogy valahogy víz jutott a bowdenhez és befagy a cucc. (ez magyarázná azt is, hogy miért kezd el működni 20. próbálkozásra, addig jut oda valami hő).

De ettől függetlenül levegős is lehet a kuplung. (ui.: vagy vizes a fékfolyadék és megfagy, de ez nagyon extrém ötlet, ilyet még nem hallottam)

A váltóolajat egyébként érdemes cserélni néha (de nem kétévente, 65-80k környékén belefér, nem extrém költség, ha meg akarod tartani az autót és/vagy nem akarsz kicseszni egy leendő új tulajjal megléphető), de ez nem annak a baja lesz. Vegyük észre hogy japánokban gyakran elő van írva a váltóolaj cseréje, a minőségi európai gyártóknál pedig ritkán. Gondolom a japán mérnökök ehhez sem értenek. :)

@subaruwrc: a váltóolajok viszkozitása másképp van jelölve mint a motorolajé, a 75w váltóolaj viszkozitása emlékeim szerint valahol a 10w motorolajokhoz van közel.

[ Szerkesztve ]

(#31324) Dißnäëß válasza rgeorge (#31322) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönet !!! :R :R

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#31325) troll81


troll81
addikt

Sziasztok ma lementem az autóhoz ki szedek ezt azt még belőle,övtaska be mondom letolom a havat nagyjából nem intdtottam addig.
Erre kattan egyet és mindent bezár :((( :W ki a fasznak van ilyen opcióra szügsége????
hogyan lehet ezt eltüntetni az autóból ilyet ne csináljon....soha
2006 focus :(( idiótaság

[ Szerkesztve ]

(#31326) DeFranco válasza troll81 (#31325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

teljesen rendben van, az mk1 fóka is csinálta a mostani autóm is csinálja.

azért van benne ez a funkció, hogy ha bezárás után rányomsz a nyitóra véletlenül valamilyen okból (fókánál ez nem volt probléma, mert ott marokból kellett nyomni a nyitót, a mostani távra elég rálehelni) pl. zsebre vágod, fiókba benyúlsz és ráfogsz, stb. akkor ne maradjon egy hétig nyitva az autó.

csak akkor zár le ha nem nyitsz semmilyen ajtót, tehát a kulcsot bezárni nem tudod így. ha egy ajtót is nyitsz nem zár vissza.

[ Szerkesztve ]

(#31327) Csabex válasza erdey_a (#31260) üzenetére


Csabex
őstag

Efölött átsiklottam a tegnap, bocsi :D Még kérdőre is akartalak vonni a kuplungos hsz-nél emiatt :DDD Nem semmi azért... Türelem... persze. 65.000 Km-nél konkrétan "újszerű" az autó.
Nem irigyellek... most a kuplung téma is. A napokban legalább nem fog beázni a fagy miatt :) Nekem a reggel az ajtó volt befagyva, konkrétan nem tudtam kinyitni csak pár óvatos enyhe ki - be mozgatás után :D Na de aki kitalálta a szélvédőfűtést... Örök hála neki, mert nem kellett kapargatnom a fagyban, konkrétan az orrom előtt olvadt le a fagy és csak végig néztem az autóban ülve :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31328) troll81 válasza DeFranco (#31326) üzenetére


troll81
addikt

Ez bezárt. Kinyit be tettem a motyom és utána becsuktam ne toljam bele a havat. Erre lezárt... No komment megyek kulcsot csináltatok egyet meg hozzá, így használhatatlan az autó.
Legközelebb a gyereket zárja be??? Nem ha nyitom maradjon úgy amíg be nem zárom

(#31329) DeFranco válasza troll81 (#31328) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az akkor hiba, ez így nem üzemszerű, az fix.

(#31330) Csabex válasza Real_Necro (#31303) üzenetére


Csabex
őstag

Ok, ha odajutok valamikor, akkor bedobom majd a fotókat :)

#31304 zetecR: Be tudod állítani, hogy amikor bekapcsolod a fényszórót, akkor automatikusan átálljon éjszakai üzemmódba. A fényerő állítható tetszés szerint, de ki is kapcsolható ez a funkció. Jómagam kikapcsoltam, mert nincs nappali menetfényem és nappal nem kell a csökkentett fényerő, mert akkor nem látszik jól. Nem zavaró, kb 10 - 15%-ra le lehet venni a fényerőt és az már egész jó. Háááátttt a hangja az relatív nagyon. Enyémben van DSP, az valamennyit javít a hangzáson, de a gyári Sony-hoz nem lehet hasonlítani, viszont jól beállítva nem olyan rossz a hangzása, de nem egy jbl vagy bose szint :) . Az android fejyegységes topikban írtam róla, itt olvashatod, hogy ne kelljen leírnom ugyanazt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31331) A Zéé válasza troll81 (#31328) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha nem nyitod ki a bal 1-et asszem 1 percen belül, akkor zár vissza. Ha kinyitod, és vissza is csukod, akkor nem csinál ilyent.

Just a simple Lineman...

(#31332) Csabex válasza Dißnäëß (#31319) üzenetére


Csabex
őstag

Áhhh, ilyen csájníz fejegységeknél nincs olyan, hogy kifejezett márka jól bevált... Lényeg az MCU típusa, mert ha megadja magát a rendszer, akkor lazán újra telepíted az usb-ről egy laptop segítségével, vagy ha nem tetszik a gyári stock rom, vagy gyári appok, akkor vannak más megoldások, de mint előbb is írtam fontos az MCU. Nem, a linken lévő az Ford specifikus, nem univerzális. Nekem a CAN dekóder benne volt az árban és én konkrétan ezt vettem meg Aliról. Neked is javaslom, hogy gyere át az android feegységes topikba, mert ez a téma inkább oda passzol, lehet nem díjazzák a moderátorok ha itt dumálgatunk erről.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31333) troll81 válasza A Zéé (#31331) üzenetére


troll81
addikt

de miééért :((( ez hülyeség :((( sokba került ma.

(#31334) A Zéé válasza troll81 (#31333) üzenetére


A Zéé
addikt

nem tudom miért, csak gondolom én is, hogy amiatt, amit a többiek is mondtak. Nekem mondjuk nem fura, már az 1-es fókánk is így csinálta, azt meg 19 éve vették szüleim, azóta meg mindig volt valamilyen Fordunk itthon :D Egyébként úgy rémlik, hogy fater Fiat Scudoja is így csinál.

Just a simple Lineman...

(#31335) Joker88


Joker88
őstag

na,ma a szervíz után felnyitottam a motoháztetőt :D
féktárcsa-fékbetét-fékolaj csere volt a szervíz.. namost a fékolajtartályban a fékolaj egy kis buboréktól eltekintve fullon van :D mennyire okés ez ? :F

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31336) darvinya válasza troll81 (#31333) üzenetére


darvinya
titán

Azért zárt vissza, mert ahogy írták egy ideig nem nyitottad az ajtót.
De mivel nyitottad, ez az ajtó gomb befagyást jelent, amin keresztül figyeli, hogy nyitottad az ajtó.

Joker88

Max. Jelzés kupak alatt van kb. Fél centire.
De, ha kupakig fel töltötték, akkor vagy nem cseréltek rendesen folyadékot és csak rálöttyintettek.
Vagy utántöltéskor túl töltötték.
Bubi nem jó jel, mert csak rálöttyintettek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31337) troll81 válasza A Zéé (#31334) üzenetére


troll81
addikt

Ha lehet kiirtom ezt az opciót belőle még nem egyszer nem szivat meg.

(#31338) patomi válasza troll81 (#31337) üzenetére


patomi
őstag

Engem egyszer megszívatott az mk1 fóka. Lopó embert kellett hívnom, mert bezárta a kulcsot és nem volt pótkulcsom. Ráfordultam a kapura otthon, jól elzártam az utat,,, szép volt.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31339) Joker88 válasza darvinya (#31336) üzenetére


Joker88
őstag

aha , értem.
de esetleg nem lesz gond ha esetleg "túl is öntötték" ? holnap majd világosban megnézem mennyire van a 'max' jelzéstől felfelé..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31340) troll81 válasza patomi (#31338) üzenetére


troll81
addikt

Nekem is deficites a nap jócskán.de csináltatok hozzá kulcsot is megegyet.

(#31341) darvinya válasza Joker88 (#31339) üzenetére


darvinya
titán

Nem jó, mert nem tud kiszellőztetni a buborékokat.
Emiatt van max. jelzés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31342) DeFranco válasza A Zéé (#31334) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mk1-nél biztos nem kellett a bal1-et nyitni, bármit nyithattál, csomagtartót is. nem zárt vissza. csak ha nem nyitottál semmit.

(#31343) flymi


flymi
addikt

Szélvédő matrica mekkora is lehet? Meddig takarhat felül?
Mert ha cseréltetek idén én is szélvédőt rakatnék rá valami egyedi xart. Elveszik a tömegben a kocsi. ;]
Csak nem tudom, h az autóüveg fóliással beszéljem-e le az egyedi csíkot vagy a dekoros nyomdával?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31344) Dißnäëß válasza flymi (#31343) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nemár. Te is beállsz bohócautósnak ? :U

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#31345) flymi válasza Dißnäëß (#31344) üzenetére


flymi
addikt

Ford logóra/emblémára gondoltam. :U Ne csak egy egyszerű fekete csík legyen ott.

Ha bohóc autósnak állnék akkor azt minimum egy Totya GT86-tal tenném. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31346) ReFleXx válasza patomi (#31338) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mk1 foka szerette bezarni magatol magat a teli hidegben :DDD Egyszer igy telen beroffentettem, majd kiszalltam, hogy levakarjam a havat/jeget indulas elott, egyszercsak bezarta magat. Meg jo hogy mindezt otthon jatszotta meg igy kozel volt a potkulcs. De a kozponti rendszeresen vacakolt nagy hidegben.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31347) ReFleXx válasza Joker88 (#31335) üzenetére


ReFleXx
addikt

lehet a fekfolyadek cserevel kezdtek, majd ezutan raktak fel a husos beteteket :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31348) ReFleXx válasza flymi (#31343) üzenetére


ReFleXx
addikt

miert cserelsz szélvédőt, törött?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31349) flymi válasza ReFleXx (#31348) üzenetére


flymi
addikt

Volt egy kavicsom azt javíttattam, de szegényem karcos. Esőben és éjjel elég szar azért. Nálam tovább fog tartani a szélvédő mert nem pályázok. 😉

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31350) footy válasza Csabex (#31327) üzenetére


footy
addikt

Nekem a reggel az ajtó volt befagyva, konkrétan nem tudtam kinyitni csak pár óvatos enyhe ki - be mozgatás után
Kend be gumiapoloval az ajtokedereket es nem lesz ilyen gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.