Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) #27070592 válasza radi8tor (#31948) üzenetére


#27070592
törölt tag

Két kézzel? :F Ez nem versenyautó.. :DDD

(#31952) 7Sony7 válasza ReFleXx (#31950) üzenetére


7Sony7
addikt

Pfú, lefőttem. A zideg. :) Újra kellett tanítani. Valószínűleg lemerült az elem, de csere után sem ismerte fel. Most működik, remélem így is marad.

-

(#31953) radi8tor válasza #27070592 (#31951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom tudom, de csak egyszer csússzon meg valamin vagy ne adj isten defekt. Fontos tizedmásodpercek mennek el mire oda kapsz a másik kezeddel.

⭐ Stella

(#31954) #27070592 válasza radi8tor (#31953) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igaz. Néhány motorosnak már sikerült elszállnia ezen az úton, kezd sajnos amortizálódni. Tizenhét éve volt teljesen felujítva, uniós pénzből, szó szerint az alapoktól építették újjá, de már esedékes lenne rá egy új aszfaltréteg.

(#31955) troll81 válasza #27070592 (#31947) üzenetére


troll81
addikt

Kellene alá a Bilstein b12 szett :D meg jobb lenne a kanyargós úton :R élmény faktor

(#31956) Csabex válasza #27070592 (#31947) üzenetére


Csabex
őstag

Jó kis videó :) Ha hazajutok valamikor, akkor majd dobok be egyet én is amikor sógorék felé tartok egy kerülőúton ahol alig fér el két autó és egy erdős rész közepén halad át. Sajnos már 2 őz elé ugrott és nem élte túl, viszont a Sprinterének csak a lökös és a motorháztetője bánta. Nyári estéken konkrétan 30 - 40-nél többel nem is haladtam azon a szakaszon, hogy nehogy megjárjam én is, de rókán kívül mással nem találkoztam szerencsére.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31957) Joker88 válasza flymi (#31933) üzenetére


Joker88
őstag

na,kellett végül fizetni? hátha más is gondolkodik egy fővárosi útban vidékről :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31958) Csabex válasza Joker88 (#31957) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem nem fizetett, de ezúttal sajnos nem is sikerült a tervezett tali, mert én sem értem volna oda időben, ráadásul ő meg sietett haza :) Ha esetleg erre jársz, akkor tervezhetünk mi is egy talit ha benne vagy, hogy élőben is láthassam a kis piros dögöt :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31959) Joker88 válasza Csabex (#31958) üzenetére


Joker88
őstag

Mindenképp szólok :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31960) #27070592 válasza troll81 (#31955) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mondj egy jó árat. Minden megoldás érdekel :) Amúgy is cserés lenne idén a két hátsó rúgó, ha végére érnénk már ennek a qrva covid-hisztinek és pénzem is lenne.. :(((

@csabex2007: vadjárta környéken éjszaka lehetnek érdekes szituációk. Egy 150 kilós szarvas már porhanyósra tudja törni az autót kilencvennél.

(#31961) Csabex válasza #27070592 (#31960) üzenetére


Csabex
őstag

Bizony :( Volt olyan ismerőse aki sajnos pórul járt, mert A oszlop, szélvédő, motorháztető és a lökös TK-ra zúzódott, na de azt azért hozzátenném, hogy nem 30 vagy 40-el haladott.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31962) flymi válasza Joker88 (#31957) üzenetére


flymi
addikt

Nem fizettem, nem kaptam mikulás csomagot. Igaz csak egy óràcskàt parkoltam.
Csabex-xal sajnos nem sikerült találkozni, vissza kellett csapatnom lóhalálában melózni.
Odafé picit kikormoltam, Toltam neki 160-ig egy rövidke ideig. Hazafelé szakadt az eső, de beálltam egy másik kocsi mögé, Tamásitól hazáig autópálya sebességgel. ☺️

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31963) patomi


patomi
őstag
LOGOUT blog

Ma reggel, kár volt elindulni.
Elsőbbséget nem adta meg egy opelos. Aztán elhúzott, én meg utána. Majd vissza kergettem a helyszínre. Végül lepapiroztuk. :(((

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31964) radi8tor válasza patomi (#31963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

“Szép” :(((

⭐ Stella

(#31965) DeFranco válasza patomi (#31963) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rendőrt is jó hívni ilyenkor, mert a kéksárga kb. semmit nem bizonyít, utólag azt mond amit akar, vagy talál két "tanút" aki szerint de drifteltél bele.

persze én sem hívtam rendőrt amikor belém jöttek, szóval tudom hogy a gyakorlatban az ember nem feltétlenül cselekszik racionálisan egy ilyen helyzetben de attól még érdemes észben tartani.

(#31966) Csabex válasza patomi (#31963) üzenetére


Csabex
őstag

Aztaaaa... Nem semmi :( Ja és még pofája is volt elmenekülni... Kapott a B oszlop is, vagy csak az ajtók és a sárvédő?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31967) patomi válasza DeFranco (#31965) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Ez sajna elmaradt. De papíron rajta van, hogy nem volt más sem vele sem velem és, hogy elismeri az okozott kárt. Mondjuk tesó volt, még bármi lehet.
Talán szerencse, hogy a kereket nem kapta el,, viszont a hátsó ajtó zsanér kicsit rogyhatott, mert jobb felső sarkában kiall 5mm-t.

csabex2007.. nem hálisten oszlop rendben. Ja aztán vagy látta, hogy üldözöm vagy meggondolta magát és vissza ment a helyszínre. Csak körbe.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31968) radi8tor válasza patomi (#31967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én vezetőoldalimnak parkolóban kikanyarodva nyomta neki valaki a lököst, pályán oldalszélben hangosabb lett mert kicsit eláll, de szerencsére nem ázik be.
Nézd meg a tied nehogy elázzon a köv. esőben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31969) patomi válasza radi8tor (#31968) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Gondoltam rá, van az ajtó tetején visszahajló gumi. Na az hozzá ér a peremhez elvileg nem ázhat. Hétvégén meglocsolgatom kiderül. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31970) ReFleXx válasza DeFranco (#31965) üzenetére


ReFleXx
addikt

en volt mar h rendőrt hivtam, 30p mulva sem jöttek ki, ha nem folyik a ver patakokban nem kapkodnak. utana hivtam oket hogy mar el se induljanak...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31971) ReFleXx válasza patomi (#31967) üzenetére


ReFleXx
addikt

link pedig nekik verukben van a vezetes :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31972) #27070592 válasza patomi (#31963) üzenetére


#27070592
törölt tag

Elég szomorú látvány, de legalább a papírok már léteznek.
Jó pont hogy a kerekek nem kaptak.

(#31973) molnarpeter válasza ReFleXx (#31970) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bp-n én is így jártam, hogy először nem akarta elismerni, aki mögöttem nem bírt megállni, lett rendőr hívva a háttérben... Végül ők telefonáltak, hogy nincs szabad járőr, addigra meggondolta magát a másik fél is, legalább nem kapott pluszban büntetést a kár mellé.

(#31974) radi8tor válasza molnarpeter (#31973) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ilyenkor még rájön a bírság is.
Sok éve egy lízingelt kocsiba csúsztam bele, ott mondta az ember hogy nincs választása, kell a rendőr mert benne van a szerződésben. :DDD

⭐ Stella

(#31975) darvinya válasza patomi (#31967) üzenetére


darvinya
titán

App miatt rendőrők csak sérülés miatt vonulnak ki.
Amúgy nem napon barnultak nem fizetnek biztosítást(ritka a kivétel, de azok nem is okoznak balesetet), így kártérítésre ne nagyon számíts, max. peres eljárás után talán.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31976) robertka


robertka
tag

Sziasztok, most két hétig nem használtam az autóm így nekiálltam a fék felújításnak cseréltem a tárcsákat és betéteket elől háltul. Ha már leszedtem mindent gondoltam a nyergeket és a konzolokat is rendbe rakom bár nem néztek ki nagyon rosszul. Lehomokszóróztattam mert drótkorong meg sem kezdte é egy hőálló festékkel 3 rétegben lefestettem, meg lereszeltem az öntvény hibákat mert zavart:). Elsőknél elég egyszerű dugattyút cserélni meg a gumirészeket de a hátsónál azért picit megszenvedtem a dugattyú belső szoknyás rugó visszahelyezéssel egy műanyag csővel lehetett megoldani. Gondoltam megosztom kedvcsinálónak és hogy otthon milyen eredményt lehet elérni.
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#31977) gabor9991 válasza darvinya (#31975) üzenetére


gabor9991
őstag

kártérítésre ne nagyon számíts, max. peres eljárás után talán."

Szerencsére nem biztos hogy így van ahogy írod.

[link]

(#31978) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na anno ígértem képeket az 1.8 --> st170 leömlő konverzióról.
utcán senkinek nem ajánlom... 5 órát p...csöltem vele mire kész lett.



(#31979) #27070592 válasza robertka (#31976) üzenetére


#27070592
törölt tag

Amikor a TMK (tervszerű megelőző karbantartás) találkozik a tulajdonos igényeivel. Az, hogy ki milyen színnel fejezte volna be, már privát ízlés kérdése, de a koncepció nagyon tetszik. :R
Nálam hátsó féknyereg kopó gumialkatrész-cseréje lesz idén. Ha eljutok odáig..

(#31980) radi8tor válasza subaruwrc (#31978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kitartó vagy! :C

⭐ Stella

(#31981) robertka válasza #27070592 (#31979) üzenetére


robertka
tag

Ha a dugattyú belsejében lévő a képen pont látható gumigyűrűt is kicserélnéd akkor az nem egyszerű de a többi része annak sem bonyolult!

(#31982) troll81


troll81
addikt

Valakinek fiesta st 150 el tapasztalat felhasználói véleménye van e? Kis benzines rol? :D

(#31983) subaruwrc válasza radi8tor (#31980) üzenetére


subaruwrc
félisten

így is mondhatjuk :DDD
pedig már a kezemet szét vágta a fém tömítés, ötször a szemembe számba hullott minden, nyakamat nem érzem ..
még nemtudom megérte-e csak egy bemelegítő bejárató karikát mentem vele, új katalizátort ésszel kell bejáratni.
+ a leömlőt majd le kell bandázsolni mert egy két dologhoz egészségtelenül közel van.

(#31984) darvinya válasza gabor9991 (#31977) üzenetére


darvinya
titán

…elsősorban személyi sérüléses károkat.
Hülyén fogalmazták, mert mondat végére oda biggyesztették az is szót.
Ha minden anyagi kárt térítenének, jó magyarként, senki nem kötne biztosítás, mert hát úgyis valaki fizet.

subaruwrc

Grat.

robertka

Jó öreg hátsó TEVES fék.
Trükkös inkább.
Enyémnek az első nyergét kellene.újra szinterezni, s akkor nem csikorogna.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31985) robertka


robertka
tag

Valaki cserélt már 2 es Focuson kuplunk visszahúzó rugót? Egy hónapja kapott a kocsi új kuplung szettet és a napi első elindulás után kb 1 perc múlva hallok és érzek a pedálon egy rugó pattanást. A gázpedálon szoktam érezni de gondolom, hogy a kuplungról érződhet át. Előtte nem figyeltem fel erre. Ma pollenszűrőt cseréltem és megnéztem, hogy mennyire lehet hozzáférni a kuplunghoz de nagyon el van dugva ha jól láttam két rugó is van ott.

(#31986) Csabex válasza gabor9991 (#31977) üzenetére


Csabex
őstag

Bizony... Ezt saját tapasztalatból is tudom, mert nekem az előző autómba az Auchan parkolóban egy ürge teljes gázzal belém tolatott és az alufelnim meg az ajtóm is bánta. Kiderült, hogy fél éve nem volt biztosítása és ebben az esetben a MABISZ vette át az ügyet, majd felmérték a károm és ők utalták az összeget ami egész jó volt, bőven fedezte a javítási költségeket.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31987) gabor9991 válasza Csabex (#31986) üzenetére


gabor9991
őstag

És ugye szerencsére neked nem is kellett pereskedned, pereskedett helyetted a mabisz a károkozóval. :) pedig nem IS volt személyi sérülés.

(#31988) subaruwrc válasza darvinya (#31984) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R

(#31989) Csabex válasza gabor9991 (#31987) üzenetére


Csabex
őstag

Semmi, abszolút. Kb. 2 hét alatt lezajlott az egész történet. Személyesen megjelentem az Andrássy úton a székhelyüknél a papírok egyeztetése gyanánt, aztán utána már csak az utalás jött és le is zárult az ügy.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31990) Csabex válasza subaruwrc (#31978) üzenetére


Csabex
őstag

Nagyon jó lett, gratula :) Jó sok időbe telt :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31991) subaruwrc válasza Csabex (#31990) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD
azért ennyire nem tartott sokáig de egy zusammen 5.5 órába bele került
mondjuk ebből a fél óra az volt hogy amatőr módon lambdaszonda kulccsal nem készültem és csak pislogtam felette hogy hogy műtsem ki
kis trimmelés után végülis a 22-es csillag kulcs kisegített

[ Szerkesztve ]

(#31992) #27070592 válasza robertka (#31981) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mindent IS cserélnék, a komplett tömítés szettek és az új folyadék már a polcon van. Még az elméleti és gyakorlati szaktudáson kell finomítani. És nem ártana egy kicsit jobb idő. :)

(#31993) darvinya válasza Csabex (#31989) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom a károkozó nem magától barnult le, plusz személyesen megjelentél.
Károkozó kapot fizetési meghagyást utána, s ha nem fizet van mire terhelni.
A többségnek nincs mire terhelni, így behajtani sem lehet.

De ha minden iígy működik, felmondom a biztosítást, mert MABISZ úgyis fizet. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31994) robertka válasza #27070592 (#31992) üzenetére


robertka
tag

Megpróbáltam videóra venni mert youtube-on nem találtam pont ilyet de a technika nem akart együtt működni, ha kérdésed lenne szívesen segítek ha tudok.

(#31995) Csabex válasza darvinya (#31993) üzenetére


Csabex
őstag

Nem, a károkozó nem volt barnult :) Személyesen megjelentem a papírok intézése miatt, de ezt megelőzően már rendszám és egyéb infókat (személyi, lakcím) a károkozóról átadtam nekik, aztán ezt követte a helyszíni kár felmérés. Munkahelyemhez jött ráadásul a kárszakértő. Behajtani mindig be lehet, pl. közmunkával is akár, de vagy így vagy úgy behajtják, mert ott már pereskedés van. Felmondhatod és okozz kárt, mert az akinek okoztál, az jól jár így is úgy is, ha be tudnak azonosítani. Hogy utána rajtad hogy hajtják be azt már nem tudom, de őszintén szólva nem is érdekelt, pedig mai napig megvan az elérhetősége a csávónak.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31996) #27070592 válasza robertka (#31994) üzenetére


#27070592
törölt tag

Frankó, akkor megkereslek majd privátban. Köszi :)
A videót sajnálom hogy nem jött össze.

(#31997) darvinya válasza Csabex (#31995) üzenetére


darvinya
titán

Dehogy mondom fel, hogy zaklassanak.
MABISZ-t a megszaporodott türelmi idő alatti károkozás miatt is hozták létre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31998) Csabex válasza darvinya (#31997) üzenetére


Csabex
őstag

Milyen türelmi időre gondolsz? Az én esetem 2017-ben volt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31999) molnarpeter válasza robertka (#31985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak próba erejéig le lehetne akasztani a rúgót és mazdaggal visszahúzni, hátha nem onnan ered a dolog :F ha az a rugó csinálja, akkor a kis tengelyére kéne szerintem valami persely, ami a rugóval együtt szépen el tudna forogni rajta, de ez csak egy hirtelen ötlet.

(#32000) darvinya válasza Csabex (#31998) üzenetére


darvinya
titán

Vétel átíráskor, 15 napon belül kell megkötni/átírni.

robertka

Kinyomó csapágyat és nyomolapot is cseréltél?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.