Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) troll81 válasza Stauffenberg (#31847) üzenetére


troll81
addikt

ha lehet akkor 1.8 nekem az van kombi egy abban 400+ van de nem eszi az olajat de kezd varrógép hangja lenni hidegen.szeretem nagyon meloba járós autó.

(#31852) Stauffenberg válasza ReFleXx (#31849) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bekötési pontok és a többi teherviselő elem rozsdásodása mennyire jellemző? Egyszer valaki úgy jellemezte, hogy "futóműben németes, rozsdásodásban japános". :D

Mondjuk a korszak szívóbenzinesei közül melyik nem eszi az olajat? Ha van egy konstrukció amire nem jellemző, az már szinte a kivétel és nem a szabály. De pont ezért bíznék jobban olyan kocsiban, amit zárt csoportokban hirdetnek meg.

(#31853) ReFleXx válasza Stauffenberg (#31852) üzenetére


ReFleXx
addikt

en 16 évesen adtam el, az alja nem volt japanosan rozsdas, de amit fentebb emlitettem ott mar megjelent a rozsda. de ezeket alanezve ugyis latod majd.

egy olasz mk1-et meg mindig bevallalnek, aminel legalabb a rozsdaval nem kell küzdeni :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31854) Stauffenberg válasza ReFleXx (#31853) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak körbeparkolták. :D Kollégám vett az Mk2-vel rokon Mazda 3-at, szintén olasz példány, egy gramm vasoxid nem volt rajta, cserébe látszott az olaszok parkolási gyakorlata, hogy náluk a tolatóradar nem pittyeg, hanem ropogó hangot ad. :D

[ Szerkesztve ]

(#31855) #27070592 válasza Stauffenberg (#31847) üzenetére


#27070592
törölt tag

+1 a faceliftes mk1.5-re.
A legenda szerint amikor a Ford 2000ben elég komoly pénzzel beszállt a Stewart-féle F1 csapatba, Stewart emberei néztek rá a Focus-futómű fejlesztésére és első szempont volt utcai használatnál is a mosolyfaktor. Erről Winklerék dumáltak egyszer vagy tíz éve, az egyik égéstérben.
Nekem is egy mk1.5 van, 1.8 benzines kombi, néha a Bükkben szoktam vele gurítani Eger és Miskolc között, csak azért hogy guruljak és minden kanyar egy élmény. És nem is horror az alkatrészek ára futóműhöz, érdemes rendben tartani.

(#31856) ReFleXx válasza Stauffenberg (#31854) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem feltétlen, de akkoris egy közel 20éves autorol beszélünk, ennyi ido alatt szinte elkerülhetetlen, hogy ne legyen rajta itt-ott egy-két horpadás/karc.

olasz parkolasi nyomok > osztrák sózott utak okozta vasoxid hegyek :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31857) Stauffenberg válasza ReFleXx (#31856) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, tudom :D Ezért írtam az első hozzászólásomban, hogy nem patika állapotot várok. Műszakilag legyen rendben a korához képest és ne egye a rozsda. Elnézve a forgalmat, azért ez nem tűnik lehetetlen feladatnak.

---

camelferr: Mikor még gyerek voltam, akkor akadt néhány Mk1-es az ismerősi/családi körben, ők a mai napig örömmel idézik fel azokat az időket, szerintük a legjobb Fóka ez volt. Én nem tudom megítélni, de adok a véleményükre. :)

(#31858) ReFleXx válasza Stauffenberg (#31857) üzenetére


ReFleXx
addikt

hát a kinalatot elnezve 700-800e alatt talalni olyat amit nem eszik a rozsda nem egyszeru eset.
naponta nezni kell az uj kinalatot es egybol ramenni ha van valami jo

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31859) Jenne válasza ReFleXx (#31841) üzenetére


Jenne
senior tag

Kijön az a matek ... :K
Autó a 2006-os gyártású, mi ezt az Fiestát használtan, 2009-ben vettük, de akkor egy Banner volt benne ami már halál előtti állapotban volt. Mi vettünk bele akkor, azaz a Ford FX szerviz tett bele egy Ford akkut, amit náluk vettünk. Ingyenesen beszerelték, mert 15% akció volt akkukra éppen szerencsénkre, és csak az akkut kellet fizetni. Innen számolva bírt 9 évet a Ford Calcium-Silver, majd 3 évet a Varta. A Varta héten adta meg magát végleg. :O
Nem gondoltam volna, hogy alig 3 év és kuka lesz.
Ötlet esetleg, hogy melyik típusút vegyünk?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#31860) A Zéé válasza Jenne (#31859) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha a gyári Ford egyszer már bevált, akkor min kell gondolkozni? :)
Pécsett nincs Cromax? Ott polcos termék szokott lenni.

Just a simple Lineman...

(#31861) Csabex válasza Jenne (#31859) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem most Varta van a Focusban, de előző autómba egy Exide Excelt vettem és avval adtam el úgy, hogy már 5 éves volt az akku és télen sógoréknál a -15-ben is pöcre indult. Exideot javaslom.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31862) Pyttawrx válasza Csabex (#31861) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, én kerülném, szerintem a gyári jobb

(#31863) radi8tor válasza Csabex (#31861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Exide-ból csak a Premiumot.

⭐ Stella

(#31864) Csabex válasza radi8tor (#31863) üzenetére


Csabex
őstag

:K Az volt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31865) ReFleXx válasza Jenne (#31859) üzenetére


ReFleXx
addikt

Igy mar ertem, mondjuk eleg fura hogy 3 eves koraban egy utangyartott akku volt benne.
Van egy 2004-es Fiesta a csaladban, 2015ben esett at a gyari akksi cserejen, akkor egy Perion kerult bele ami kibirt tovabbi 5-6évet ugy hogy 90% rovidtav es 2-3x csontra is volt merulve ezalatt, most lett cserélve par honapja egy Exide-re, mert nem akartuk megvarni hirtelen halalat.
A Periont is a Johnson Controlls gyartja mint a Vartat es a gyarit is.
A gyarin a Varta felirat is rajta:
A gyari jo masfelszer dragabb, ha legalabb 5 evig megtartod a kocsit, akkor bevallalhatod a gyarit is 29ezerert, de ujabb 9 evet mar ezzel ketlem hogy elmenne a 15eves kocsi.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31866) radi8tor válasza ReFleXx (#31865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt a tényt ne felejtsd ki a képletből, hogy a 2004-es Varta már nem az a Varta, amit most kapni a boltokban.

⭐ Stella

(#31867) ReFleXx válasza radi8tor (#31866) üzenetére


ReFleXx
addikt

Igen, meg a mai gyari sem ugyanaz mar mint ami volt anno 15-20eve.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31868) -v- válasza Jenne (#31859) üzenetére


-v-
addikt

Varta úgy tűnik ennyit tud .. itt is 4 év után kipukkant egyik napról a másikra. De többektől hallottam ezt, hogy ugyanennyit bírt .. :U

(#31869) darvinya válasza Stauffenberg (#31847) üzenetére


darvinya
titán

Ez [link] [link] ha még belefér ezek [link] [link] (a mosoly faktor). :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31870) Joker88 válasza ReFleXx (#31865) üzenetére


Joker88
őstag

igen.
mikor megvettem az autót, 2014 áprilisban ez volt benne:

Aztán lett egy Varta,ahogy látható 2015 év vége felé..


Mostanában adta meg magát, szombaton lett egy 'Banner' bele..

/ 45 Ah, indítóáram 400 A, pólus elrendezés: jobb + /

Hogy a gyári Motorcraft mikor volt,franc se tudja.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31871) Stauffenberg válasza darvinya (#31869) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk egyik sem felel meg a kívánságoknak (Mk 1.5, 1.6 benzin és 5 ajtós). :U

Az kukásautó narancssárga színű Mk2-es ST tudom fogalom a műértők körében, de az nagyon kívül esik mindenen, de azt még bevállalnám ha ennyit szánnék rá (csak nem ebben a színben, már a maga idejében sem értettem ezt a színt). :)

(#31872) darvinya válasza Stauffenberg (#31871) üzenetére


darvinya
titán

Első Mk 1.5 5 ajtós kombi. :)
De abban a fórumban vannak jó autó mindenféle változatban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31873) troll81 válasza Stauffenberg (#31871) üzenetére


troll81
addikt

Elektric Orange a a szín.... És jó. Messze nem kukas autó.ha lenne 2.5 facelift 5 ajtós azt vennék.

Nekem ezüst színű jutott 5 ajtós. [kép] ebben a színben vállalható? Nem fekete az a lényeg :R

(#31874) Stauffenberg válasza troll81 (#31873) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyilván mikor a Fordnál kiválasztották az Electric Orange színt, akkor nem kifejezetten az volt a szemük előtt, hogy Magyarországon az FKF kukásautói már megelőzték. :D

Az ezüst teljesen vállalható szerintem. Bár én kedvelem a színes autókat, azt hiszem az Mk2 facelift hozott be egy újfajta vöröses-narancsot (legalábbis csak a faceliftnél láttam eddig). Az alapszín amolyan bordós-vöröses, de ahogy megtörik rajta a fény az narancsosan csillan meg. Állati jól néz ki.

(#31875) cappa72 válasza Stauffenberg (#31874) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont a kukásautók alatt megrepedt az út! (a fényképről legalábbis ez derül ki ;] )

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#31876) Stauffenberg válasza cappa72 (#31875) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért, egy Focus ST nem szaggatja fel? :DD

(#31877) Csabex válasza Joker88 (#31805) üzenetére


Csabex
őstag

Ma beszéltem velük (ESS Göd), mert nekem lassan az olaj meg a gyertya csere lesz esedékes és azt mondta, hogy nyitva vannak. Lehet kérni időpontot ami elég rugalmas, mert sok ügyfél beijedt és vissza lett vonva sok időpont, ezért sok a szabad hely és hívástól számítva akár pár órán belül is lehet menni.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#31878) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Még egy kérdés akku ügyben.
Ez az EXIDE akku ez fizikai méreteiben és indítóáram/kapacitás adatokban és főként az árában, jó lenne a Fiestába, de.... ez is calcium-silver akku? Van valakinek erről tapasztalata aki használt már ilyet az autóban?
Voltam az egyik akkus szakboltban, a Bannert nem javasolják a Fordokba (első kérdés rögtön az volt, hogy milyen autóba kellene) mert nem igazán bírják a Ford változó feszültségű generátoros Intelligens töltését. Sokat visszahoztak alig 2 évesen a Bannerekből. Varta jelenleg nem volt raktáron, de nem gondolkozom Vartában ha lehet.
Figyeltem többször is a Fiesta töltését (van egy plusz feszmérő a műszerfalon kivezetve) és sokszor volt 14.7-14.8-14.8 V is. Főleg hidegebb reggeleken van a magasabb töltőfesz a motor beindítás utáni pár perceben.
Volt, hogy nyáron, melegben hosszabb úton (Horvát autópályán) meg lement a töltés 13.8V -14.0 V-ra sokáig.
Kérdés, hogy ezt a változó töltőfeszültséget az Exide az például mennyire bírja és főleg hogy meddig? Hány évig?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#31879) molnarpeter válasza Jenne (#31878) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges Fiesta emlékeim szerint Bären akkuval szaladt, gond nélkül (mk7 1.4 TDCI).

(#31880) Joker88


Joker88
őstag

olyan kérdésem lenne, hogy megjött a NAV-tól az éves gépjárműadó.. Nem az összeggel van bajom,hanem hogy én inkább egy az egyben elutalnám a NAVnak az éves adót. van számlaszám is, csak az lenne a kérdés,hogy egybe a két félévet eggyütt el lehet utalni,vagy az első félévit most (áprilisig) aztán majd a másik félévit szeptemberig /tehát most egy utalás a félévi összeggel,majd ősszel a másik fele az adónak,vagy akár most egyetlen utalással az egész éves adót /

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31881) molnarpeter válasza Joker88 (#31880) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Várd meg a csekket, együtt fizesd be a kettőt. Amúgy mindegy, adószámla van, ott nézik, mennyi hiányzik -> lehetne egyben. Viszont a csekken már kerekített összeg lesz, szóval továbbra is várnék :R

(#31882) ReFleXx válasza Jenne (#31878) üzenetére


ReFleXx
addikt

mérd meg a mostani akksi szélességét, én vakon nem mertem belevenni a 242mm-est, tudtam hogy a jelenlegi 207mm széles csak ezért én a keskenyebbet vettem bele.
nem méricskéltem cserekor, de nem rémlik, hogy fölösleges hely maradt volna oldalt az akkutálcában, de az egy 1.3-as Fiesta volt.
szal a legjobb és legegyszerubb ha felemeled a motorházetőt és leméred egy mérőszalaggal mi fér bele, magassagnál a 175mm az biztos.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#31883) Joker88 válasza molnarpeter (#31881) üzenetére


Joker88
őstag

van csekk is mellette.. éves 5.180 ft. csekk 2x2.500 ft. tudom ezt a kerekítés mizériát,tele van a net,csak azt nem írták,ha neten-utalással fizetem be, melyik lenne a a mérvadó összeg ? a 2x2500 vagy az 'igazi' 5.180 Ft.. :F ( ennyi a tartásdija a kis Pirosnak :D )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31884) molnarpeter válasza Joker88 (#31883) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R ez esetben 5000 forintot utalnék. Baráti összeg :D

(#31885) kcsa válasza Joker88 (#31883) üzenetére


kcsa
veterán

a kerekített összeget kell utalni, benne van a szövegben is. Persze én ezt is benyaltam, felfelé kerekítve...

(#31886) Joker88 válasza kcsa (#31885) üzenetére


Joker88
őstag

Köszönet a segítségért, illet Neked is [molnarpeter] :R

Hasznos kis topic ez :U :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31887) flymi


flymi
addikt

Na kérem uraim, emberek és pista bácsi.
Jobb első féltengely csukló (SKF) szervizben, röpke 2 óra alatt cserélve baráti áron, 37 ezres ellenében.
Felhívták rá a figyelmem, h a vízpumpa tengelyénél látszik egy csepp hűtőfolyadék. Nem csöpög, nem folyik csak ott van. De azért néha nézzek rá a folyadék szintre. Javítani, mütyür alkatrészt cserélni nem lehet rajta, komplett vízpumpa csere kell ha eljön az ideje. Azért bosszantó, mert miután megvettem a kocsit (most màr idestova mikor is? 2,5 éve.) akkor nem sokkal utána volt vezérlés csere vízpumpával együtt. (Gates) :(((

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31888) gabor9991 válasza flymi (#31887) üzenetére


gabor9991
őstag

Az enyémben (és sok másikban) meg a gyári elment 150ezret ...

(#31889) subaruwrc válasza flymi (#31887) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem biztos hogy a vízpumpa tehet róla ha szivárog 2.5 év után.

(#31890) patomi válasza subaruwrc (#31889) üzenetére


patomi
őstag

2003-as 1.6 fókám vízpumpája 2 éves korában (2005), kb. 30k km-nél halt be. Bármi lehetséges.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#31891) radi8tor válasza patomi (#31890) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit meg nem adnék egy 0 km-es MK1,5 Fókáért. :D
A mienket 87500 km-el vettük, szerencsére megkímélt állapotban. De tuti női sofőr volt. A kuplung elég hamar elkopott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31892) darvinya


darvinya
titán

Felmerült az autó adó.
Viszont nekem nem jött még semmi.
Tavalyi adót 16-ig kellett befizetni, de azt most hogy?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31893) subaruwrc válasza radi8tor (#31891) üzenetére


subaruwrc
félisten

+1 :)
vagy ha az enyémet vissza lehetne küldeni a ford-ba egy teljes restore-ra, azt is adnám :)

(#31894) molnarpeter válasza darvinya (#31892) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Idén kivételesen április 15 a határidő.

(#31895) Stauffenberg válasza radi8tor (#31891) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De tuti női sofőr volt. A kuplung elég hamar elkopott."

Kérem! Saját nagyapámból kiindulva lehetett bácsi is. Egy parkolóhelyről nem tud egynéhány szoci autóhoz szokott idősebb ember kiállni anélkül, hogy közel tiltásig pörgesse és csak rá-rá engedi a kuplungot az érzés kedvéért. :D

(#31896) molnarpeter válasza flymi (#31887) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tűkön ülünk, várjuk a vízállás-jelentést :D

(#31897) #27070592 válasza flymi (#31887) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szerintem is valószínűbb hogy a vízpumpának semmi baja, a csere alatt "elfelejtették" normálisan kitakarítani azt a részt ahová a vízpumpa illeszkedik és ott kezd szivárogni.
Lehet hogy csak egy "visszatérő" ügyfelet akart intézni magának a szerelő úr.

(#31898) Joker88


Joker88
őstag

nyugi,nekem is tegnap jött meg, faternak speciel még nem.. Tesóm meg már február végé sorra került :D április 15 és ha jól emlékszem, szeptember 15. a határidő idén..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#31899) darvinya válasza molnarpeter (#31894) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#31900) radi8tor válasza Stauffenberg (#31895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Asszem’ egy kis könyvelőcég nevén volt a kocsi.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.