Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#37992) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

még tavaly év vége felé vettem egy Crucial BX500-as, 256gb-os ssd-t rendszermeghajtónak. Pár hónapja azt vettem észre, hogy a programok igen-igen lassan indulnak el (pl. van, hogy fél percet is várni kell mire a Word megnyílik), pedig korábban nagyon fürge volt a rendszer.
Ha egy program már elindult, betöltődött, akkor utána megy rendesen, csak az első használat (betöltés?) problémás.

Ez vajon szoftveres vagy hardveres probléma lehet? :F

(#37993) *Ropi* válasza *Ropi* (#37983) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencsére csak a briós hülyült meg, resetelve működik mindegyik SSD. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37994) Laccoss válasza scott_free (#37992) üzenetére


Laccoss
addikt

Az a teszt nem mutat sokat. Egyébként próbáld meg a windows alap sata driverével.

(#37995) Frawly válasza Laccoss (#37994) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek. Esetleg a legújabb verziós HD Senintel SMART fülén is lehetne nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#37996) scott_free válasza Frawly (#37995) üzenetére


scott_free
senior tag

Ott nem látok semmi különöset:

(#37997) Frawly válasza scott_free (#37996) üzenetére


Frawly
veterán

Ezen én se látok semmi különöset. Egyedül a UDMA CRC Error Count lehetne gyanús, de az 1 (nyers érték) abból is annyira alacsony, hogy nem éri meg vele foglalkozni, ha lenne több száz, akkor utalhatna SATA kábel hibájára.

(#37998) scott_free válasza Frawly (#37997) üzenetére


scott_free
senior tag

Úgy tűnik, hogy mégis hardveres lehet a hiba, legalábbis itt ugyanerről a problémáról írnak (programok lassú megnyitása pár hónap használat után), csak épp 20 db (!) ugyanilyen ssd esetében:
240gb-os BX500 probléma

Nekem is ilyen lett a HDTune:

Elvileg a Crucial Storage Executive "Sanitize Drive"-törlése megoldás lehet, de az ugye letöröl mindent a lemezről, így egyelőre nem tudom kipróbálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#37999) Frawly válasza scott_free (#37998) üzenetére


Frawly
veterán

Ez lehet inkompatibilitás is. Ahogy látom, régebbi AMD-s géped van, ezeknek egy csomó újabb SSD-vel van baja, nem csak a 860-as Samsungokkal.

Próbáld ki egy másik gépben is. Ha ott is fagyogat, akkor küld vissza gariztatni.

Egyébként ilyet az én Crucial MX300-am is csinál, régebbi inteles notiban, én is ~3,1 TB írást tettem bele, csak én kb. 3× annyi idő alatt hozzád képest. Csak az enyém túl ritkán csinálja még, pár hetente egyszer látszólag befagy rajta a rendszer kb. 5-8 mp.-re, de aztán minden megy tovább a normál kerékvágásban. Igaz nálam a SMART-ban is van rá utaló jel a Raw Error Rate-nél és a Reallocate NAND Block-nál, mindkettőből 7 darab, ami megint nem olyan magas, hogy most amiatt kukázzam, az az 1 év gari, amivel itt árulták, rég lejárt rá.

[ Szerkesztve ]

(#38000) Laccoss válasza scott_free (#37998) üzenetére


Laccoss
addikt

Azt is nézd már meg, hogy AMD driverrel megy e a sata vezérlőd, vagy sima MS driverrel? Mert egy idő után, frissítés után stb, akár magától is letölthette, átválthatott AMD driverre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.