Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) dabadab válasza Enszuke (#2646) üzenetére


dabadab
titán

"Pont most kozelednek egymashoz. HD avi, video felvetel miatt eros proci kell."

A videofelvetel normalis rendszeren tulajdonkeppen egyaltalan nem terheli a CPU-t (meg normalisabb rendszerben meg ez nem is a HTPC dolga, hanem a haziszervere :) ), a HD dekodolas jo reszet meg ki lehet rakni a GPU-ra (ill. a h.264-et leszamitva a HD videok azert nem jelentenek tul nagy kihivast a modern CPU-knak).

DRM is theft

(#2652) kovasz válasza Vanos (#2645) üzenetére


kovasz
senior tag

egy normalis htpc legalabb annyira bika mint egy jatekpc

(#2653) dabadab válasza kovasz (#2652) üzenetére


dabadab
titán

Mi a fenenek?...

DRM is theft

(#2654) Vladi


Vladi
nagyúr

Micsoda elvi vita van itt kibontakozóban!

Én azok pártjára állnék, akik szerint a htpc legyen: kicsi,csendes,takarékos. Nem kell bele izombrutál semmiből. :K

Nede legyünk kicsit toleránsabbak egymással. A pc (a htpc is az) legnagyobb erénye, hogy igény szerint faragható. Akinek kell játék, meg egyéb is, az annak jegyében fejleszt.

Ha már itt vagyunk! Egy full hd (1080p) lejátszásának mi az abszolút minimuma? (hardverben)
Mert megfelelő szoftverrel dvd-t már le tudtam játszani p3-450mhz és 128mb gépen is! :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2655) Vladi válasza Vanos (#2650) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szép, szép, de mindha valami kulcsfontosságú alkotóelem hiányozna. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2656) Vanos válasza Vladi (#2655) üzenetére


Vanos
aktív tag

Balra van. Nincs a képen. :)

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2657) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

HTPC ből enegem az érdekelne, hogy milyen videókártya ajánlott bele? Ki milyet épített be?

Másik: Zalman HD160-plus házat nem igen látok, hogy sokan használnának, mindenki silverstone t vesz. Ennek van valami különösebb oka? Nem lenne jó az a Zalman? Vagy csak a másnak más a szimpi elv érvényesül?:)

MOD: JA meg még egy kérdés: utólag DV-i vagy HDMI kimenetet nem lehet belevarázsolni egy notebookba ugye? :B :( Mert most az a dilemmám, hogy vagy építek egy htpc t, aminek csak a hardveres része 100+ezer, később meg egy olyan zalman házba beszerelném, vagy a meglévő notimat(2éves) kicserélem a mostani változatára, amiben 2,2es core proci van meg ugye HDMI kimenet :F Mondjuk zajban a passzív htpc ket kivéve biztos hogy a noti a legjobb....csak ugye egy passzív htp az 200alatt biztos nem hozható össze :(

[ Szerkesztve ]

(#2658) Declare válasza Vladi (#2654) üzenetére


Declare
őstag

Hát a full hd filmet én a 2800+ os (3000+on hajtott) AMD bartonos procim nem tudja, de a hd ready is necces. A notimban lévő 1,8 as P-M viszont szépen viszi a hd readyt, és a full hdt is ( azzal max annyi van, ha pörgeted, akkor 1-2 másodperc eltelik mire "odaér":) )

Szal szerintem egy 1,8-2,0GHZ es core duo proci az minimum.

(#2659) Declare válasza Vladi (#2655) üzenetére


Declare
őstag

Kitudja, annak a "muskátlinak" :DDD milyen képe van, lehet minden levele 1-1 kis OLED display :DDD

(#2660) dabadab válasza Declare (#2657) üzenetére


dabadab
titán

"JA meg még egy kérdés: utólag DV-i vagy HDMI kimenetet nem lehet belevarázsolni egy notebookba ugye?"

Ha van hozza dokkolo, akkor azon lehet, hogy van DVI.

DRM is theft

(#2661) Declare válasza dabadab (#2660) üzenetére


Declare
őstag

Erre nem gondoltam, utánna is fogok nézni kösziii :R
Kérdésként marad, hogy egy noti, amiben ha jól emléxem x600as ati kárty van, és nincs rajta DVI, esetleg egy dokkolón keresztül egy DVI-HDMI is kábel segítségével ki lehet e vinni a tv re a hd-redy, full hd minőséget :F
Elvileg a kártya tudja a felbontást, mert a notit is 1600*1200ban használom

(#2662) JagelloZ válasza Vanos (#2650) üzenetére


JagelloZ
tag

Olyan faszínnel kell dolgoznod, mint a hangfalaid színe! Legalábbis én ezt tenném! mindenképpen fa állvány kell, mert meleg színek jellemzik a nappalidat.
Billentyűzet és egér vezeték nélküli, befér egy lapos fiókba amit a TV állvány legalljára vagy tetejére kellene betervezni. Két oldalon pedig lehet egy-egy az állvány magasságával megegyező DVD szélességű szekrény, zártajtós, ahova be tudsz cuppantani a polcokra vagy 100 DVD-t.
Bármelyik asztalos olyan 35-40 értmegcsinálja neked fóliás bútorlapból!

http://www.valcoldesign.hu

(#2663) JagelloZ válasza Declare (#2657) üzenetére


JagelloZ
tag

Szerintem mindenképpen a HD támogatású kártyák az ajánlottak. Valamikor elérhető lesz a Blue-ray olvasó, író stb, és akkor uccu neki, végre ki lehet használni az LCD TV-k adta minőséget.

http://www.valcoldesign.hu

(#2664) kovasz válasza dabadab (#2653) üzenetére


kovasz
senior tag

pl nem szereted a diavetitest. :U

(#2665) Vanos válasza JagelloZ (#2662) üzenetére


Vanos
aktív tag

Calvados. A hangfal és a konyhabútor is ilyen színű. Egyik verzió, hogy a konyhabútort is elkészítő asztalossal csináltatok egy "állványt" (ajtaja lenne, felső részén lenne egy nyitott rész a PC-nek) v. veszek egy hifi állványt. A konyhában van króm, úgyhogy a króm-üveg kombót se vetettem még el.

Egér, billentyűzet nem lesz, mivel nem kell. A házban beépített Imon van, full távirányítású lesz a rendszer.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2666) kovasz válasza Declare (#2657) üzenetére


kovasz
senior tag

attol fugg mit akarsz hajtani.

ha plazmat analog modon akkor valami combosabb nvidia kell neked, mert azoknak jo a dac-ja. ha dvi-vel akkor az alaplapi is megfelel. pl a 6150- es a parhelia kozott nincs kulonsbeg minosegben hdmi-n keresztul.

(#2667) Vanos


Vanos
aktív tag

LCD-kel eléggé meghülyítették az embereket.
Nekem van egy 7 éves kifogástalanul működő 100Hz-es TV-m. Szerintem én csak akkor fogok váltani, ha beindul a digitális műsorszórás, a készülékek, fejlesztések rendesen "kifutják" magukat. Ez még szerintem min. 5 év.
Addig minek?
Ha a TV-m beadná a kulcsot, az már más tészta.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2668) Declare válasza JagelloZ (#2663) üzenetére


Declare
őstag

Miért ne lehetne ma kihasználni a nagyobb felbontású tv ket? Számítógépen keresztül megszámlálhatatlan mennyiségű hd-ready, full hd felbontású filmet tudsz már nézni, amit kiírsz egy DL-DVD lemezre és egy mezei 10 ezer forintos dvd olvasóval is játszhatod.
(meg mondjuk blueray olvasó is van már 60k alatt is)

HD támogatású kártyákon mit értesz? mert nézegettem már webáruházakban, de erre vonatkozóan nem igen adnak meg adatokat. A legtöbbhöz csak mondjuk részletes leírásban lehet látni, hogy van e hdmi csati pl. Amin az van az a HD támogatású kártya?

(#2669) Declare válasza kovasz (#2666) üzenetére


Declare
őstag

Egy LG LCD tv n szeretnék hd filmeket nézni.

Ezt nem értem: "ha dvi-vel akkor az alaplapi is megfelel. pl a 6150- es a parhelia kozott nincs kulonsbeg minosegben hdmi-n keresztul." :F :B

Hp notim van de nincs rajta DVi :( csak analóg vga ki, meg s-video :(

(#2670) Declare válasza Vanos (#2667) üzenetére


Declare
őstag

HD filmet nézni, szebb, kevesebb áramot fogyaszt, kevésbé fárasztja a szemt, rá lehet kötni pct, kevesebb helyet fogalal el a nagy puttony nélkül ...:)

(mondjuk ha nem kezd hülyülni a nekem is jól bevált crt tvm, én se váltottam volna még, csak barátkoztam velük:) )

(#2671) horycs


horycs
csendes tag

Sziasztok!
Én csak most cseppentem a htpc építők körébe(vagyis fogok!) ezért érdekelne egy-két dologról a tapasztaltabbak véleménye.Elsőként a ház.......sokat nézelődtem,olvasgattam és meg kell mondanom (sokakkal egyetértésben) nekem baromira tetszik a Silverstone lc 16-os háza.Ezzel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre,gondolom sokan használják is, érdekelne van-e szerintetek negatívuma(mármint az árán kívül),vagy tud-e valaki olyan helyet ahol kicsit kedvezményesebben lehet beszerezni.Esetleg valami másik házat javasolnátok?
Köszi előre is minden segítséget

(#2672) JagelloZ válasza Declare (#2668) üzenetére


JagelloZ
tag

BFG NVIDIA GeForce 8800 GT OC2 512MB PCIe 2.0

• The Gamer's Choice™ for High Definition Gaming
• Ultra-smooth playback with Blu-ray™ and HD DVD discs

HD VIDEO
Revolutionary new 2nd generation PureVideo™ HD processor for the ultimate HD movie experience

• Easy output to your TV or HDTV
• Ultra-smooth HD DVD and Blu-ray Disc playback in High definition
• HDCP capable for high definition video

PDF adatlap - angol

http://www.valcoldesign.hu

(#2673) JagelloZ válasza horycs (#2671) üzenetére


JagelloZ
tag

Üdv a pénzvesztőben:D

Kukkantsd meg, hogy mekkora ventik vannak a házban. A 12 centisek halkabbak, alacsonyabb fordulatszámon tolják ki ugyanazt a levegőmennyiséget, mint a 8 centisek.
De ha beleszerettél a ház külsőjébe (ahogy ez lenni szokott) még orvosolhatod halk ventikkel. Noktua NF-P12

Én kezdetnek ennyit szólok, na meg vannak nálam okosabbak is itt...:D

http://www.valcoldesign.hu

(#2674) dabadab válasza JagelloZ (#2673) üzenetére


dabadab
titán

Azonos legszallitas mellett valoszinuleg a 12 centisek tenyleg halkabbak, de akkora venti soha nem lesz igazan halk. 8 centis ventivel lehet szinte hangtalan gepet epiteni, tizenkettessel nem.

DRM is theft

(#2675) Declare válasza JagelloZ (#2672) üzenetére


Declare
őstag

ááááh, köszi :) de nekem nem kell egy csúcs játék vga:), szerintem pont ez az ami nem való egy htpc be (mármint egy tényleges htpc be, ami nem játékgép). Hogy ennek a hőjét kividd a házből valóban belepakolhatsz két ventillátort, ami lehet akármilyen ultrahalk, félév-egy év és a por meg a kopás miatt az is zúgni fog.

Én a HD s vga t valami olyannak képzelem el hogy pl 30k, passzív, hdmi kimenettel.

(#2676) horycs válasza JagelloZ (#2673) üzenetére


horycs
csendes tag

Az adatlapon azt írják 8 centis ventik vannak benne, 2050es fordulattal és 21 dBa zajjal.Mondjuk nem tudom ezhalknak számít-e?

(#2677) dabadab válasza horycs (#2676) üzenetére


dabadab
titán

A 2k-s fordulatszam eleg magas, a dBa adatok meg szerintem teljesen megbizhatatlanok.

DRM is theft

(#2678) canniball válasza JagelloZ (#2649) üzenetére


canniball
nagyúr

"Na most én egy nappaliba helyezett gépet (HTPC) úgy képzelek el..."
Én meg egy HTPC-t úgy képzelek el, hogy a rá dobott szoftver ad egy kezelőfelületet, így egy távirányítón kívül nem kell az irányításához semmi. :)

"Video, rajta az erősítő..."
Ha már ennyire egyszerűsítünk: úgy igazán mutatós a nappali, ha a hifi-állványon és az ülő-alkalmatosságon kívül nincs benne bútor. DVD-szekrény? Minek az? :DDD

Komolyra fordítva: szvsz HTPC a nappaliba, ha meg valaki PH-zni meg játszani akar fáradjon át a másik szobában lévő bika PC-hez.

"...az alienware még az erősítőt is belecuppantotta a HTPC-be."
Erre inkább nem mondok semmit... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2679) canniball válasza Declare (#2657) üzenetére


canniball
nagyúr

Íme a Zalman tulajok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2680) Vanos válasza horycs (#2671) üzenetére


Vanos
aktív tag

Én először 2 éve kezdtem gondolkodni a témát. Először érintőképernyőbe gondolkodtam, aztán belebotlottam az Imonba (távirányítás).
Mikor rájöttem, hogy az Imont nekem találták ki, elkezdtem házat keresgélni. Mivel én a hifi láncba rakom, fekete fekvő házakat néztem. Imon Ulra Bay esélytelen. Ha optikai meghajtót is akarsz a konfigba (HTPC optikai meghajtó nélkül? :F ) ezt el is felejtheted (2 dbb 5,25-ös hely kell neki). 3 db 5,25-ös külső hellyel rendelkező fekvő ház nincs.
Aztán rájöttem, hogy az Imon VFD kell nekem. 1db külső 5.25-ös hely kell neki. Az ára 18-20 k HUF.
2db 5,25-ös külső rackkel rendelkező fekete ház van egy pár darab, de ha megveszed hozzá a VFD-t, akkor kb. ugyanott vagy, mintha megvennéd a "drága" beépített VFD-vel rendelkező házat.

Szóval én is az LC16B-MR-nél kötöttem ki. Mellesleg a memóriakártyák felfutóban vannak. A MR-es házban van beépített kártyaolvasó (3,5-ös külső rack). Ez később még jól jöhet.
54kHUF-ért ennél jobbat nem találsz - szerintem.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2681) canniball válasza Vanos (#2667) üzenetére


canniball
nagyúr

"Addig minek?"
Pl. egyszerűbb csatlakoztatás a HTPC-hez (ha már ebben a topikban vagyunk :) ), nagyobb fizikai méretek, nagyobb felbontás, kisebb doboz, más vizuális élmény. És verheti a mellét az ember, hogy nekem ilyen van. :DDD Az más kérdés, hogy jelenleg ez megéri-e. Nemrég én is nézegettem őket, de megállapítottam, hogy ami méretben megfelelne, az a pénztárcám méretének nem felel meg; és akkor még a "tudását" nem is néztem...

Ez szvsz olyan, mint anno a TFT-monitorok: volt pozitív és negatív vonzata is annak, hogy ilyet vett (vagy nem) az ember.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2682) canniball válasza Vanos (#2680) üzenetére


canniball
nagyúr

"3 db 5,25-ös külső hellyel rendelkező fekvő ház nincs."
Ne állítsunk már olyat, ami nem igaz... Variálható HTPC ház a Cooler Mastertől

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2683) Vanos válasza canniball (#2682) üzenetére


Vanos
aktív tag

Olcsó fapadosra gobdoltam. Ennek már van Imon-os verziója -> Ulra Bay minek?

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2684) horycs válasza Vanos (#2680) üzenetére


horycs
csendes tag

Köszi a segítséget!
Meg kell mondanom ugyanezeket a dolgokat zongoráztam végig amit leírtál!
Pontosan emiatt kötöttem ki végül is az lc 16-nál(egyébként én is 54k-ért láttam legolcsóbban).Akkor szerinted is ez a legjobb választás?Szerintem a külseje teljesen passzol egy hifi cuccba talán az egyszerűsége miatt jön be nekem is,utálom a csili-vili cuccokat!Még nézegettem a Thermaltake Bach-ot,a formája jó csak az a kék ledes csicsavilágítás taszít nagyon meg valaki azt írta a fórumon hogy nagyon gagyi a minősége.Neked semmi problémád nincs a Silverstone-nal, hely, hűtés,stb?

(#2685) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. A házamon szeretnék a CPU ventinek lyukakat fúrni. A kérdésem az volna, hogy a fényezett, vagy a fényezetlen oldalról rugaszkodjam neki, hogy az esetleges sorják ne látszódjanak? Mekkora átmérőjű lukakat érdemes csinálni, hogy a keresztül szívott levegő ne zajosan szívódjék be a házba?

Köszi, üdv.
ChRiS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2686) dabadab válasza ChRiS_RS (#2685) üzenetére


dabadab
titán

Biztos, hogy szukseged van erre?... A kis furkalt lyukak valoszinuleg semmit nem ernek, aminek ertelme lenne, az a legkurto, de azt meg hazilag nem tul egyszeru barkacsolni. Raadasul a merleg masik serpenyojeben az van, hogy szinte biztos, hogy eleg barkacsolt kinezete lesz a hazadnak, ill. a zajszigetelese is rosszabb lesz.

DRM is theft

(#2687) canniball válasza Vanos (#2683) üzenetére


canniball
nagyúr

"Olcsó fapadosra gobdoltam."
De ha nem írod, csak gondolod honnan kéne tudnunk? :F

"Ennek már van Imon-os verziója -> Ulra Bay minek?"
IMonról én szót sem ejtettem, csak a "3 db 5,25-ös külső hellyel rendelkező fekvő ház nincs." mondatodra reagáltam. :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2688) JagelloZ válasza canniball (#2678) üzenetére


JagelloZ
tag

:D
"Na most én egy nappaliba helyezett gépet (HTPC) úgy képzelek el..."
De a HTPC alapvetően azért alakult ki, mert az ember fia felnőtt, de a PC-től nem akart megválni, és valahogy bele kellett illeszteni a nappaliba. Vagy hogy nézzen ki valahogy a PC az elegáns erősítő mellett...

"ha meg valaki PH-zni meg játszani akar fáradjon át a másik szobában lévő bika PC-hez"
Ez nálam pl nem működik. 1+2xfélszoba lakás. az 1 a nappali, 1x0,5 a háló, 1x0,5 lesz a gyerkőcnevelde, ahol a 19dB is sok:D persze ha jót akarok magamnak az anyaoroszlánnal szemben:D tehát marad a PC költözik a nappaliba effektus lehetőleg a nappali hangulatának megzavarása nélkül... Bika PC a kisszobában majd ha egyszer építkezek:)

" "...az alienware még az erősítőt is belecuppantotta a HTPC-be."
Erre inkább nem mondok semmit... "
Dede, tessék csak mondani, adok is egy linket, hogy mindenki tudja, miről van szó!!!
alienware Hangar18
klikk a kis TV ikonokra:
-view overview video
-view interface video

dabadab:
38mm vtg venti, olyan légszállítással, ami már elég jó, főleg ha 2db is elfér. A jellemzés pedig magáért beszél.

Scythe UltraKaze 1000RPM - a csendre vágyóknak

A család leghalkabb egysége a percenkénti 1000 fordulatot megtevő venti. Az alacsony sebesség a zajszintnek is jót tett, 19.81dBA-t produkál a gyártó állítása szerint. Meglepő, hogy egy komolyabb ventiből csendes példányt kreáltak, de mindenképp becsülendő, hogy a három különféle paraméterekkel rendelkező típus közül bárki kiválaszthatja a rendszerének, illetve igényeinek megfelelőt. 44.44 CFM-es légszállításával (1,258m3/perc) kategóriájában egy erős példánynak mondható.

Declare:
A vga egy dolog, de van pár fűtő egység még a házban:D de ha azokat csillapítjuk, akkor füstölhet a vga. Silentmaxx oldalán van pár winchester hűtő, meg venti nélküli tápegység.
De vga-ra is lehet jó hűtést találni. PL ITT

[ Szerkesztve ]

http://www.valcoldesign.hu

(#2689) Vanos válasza horycs (#2684) üzenetére


Vanos
aktív tag

1,5 hete rendeltem. Nagykerbe se volt belőle. Elvileg mostanában érkezik az országba egy szállítmány, jövő héten kapom meg. Sokmindent nem tudok róla mondani...

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2690) Vanos válasza canniball (#2687) üzenetére


Vanos
aktív tag

Szövegkörnyezet! :DDD
Imon Ultra Bay -> 3x5,25 külső rack fekete fekvő házban stb.
:K

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2691) Vanos válasza horycs (#2684) üzenetére


Vanos
aktív tag

Hűtéssel nem lesz gondom szerintem. A konfigomat tegnap leírtam. Az Asus gépbe gyárilag szerelt táp ventije fog csak pörögni + a 45W-os CPU ventije, a házban lévők ki lesznek kötve. Ez a terv.
(250 wattos Delta GPS-300A táp van benne. Baromi nagy, lassan pörgő venije van).

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2692) gyiku


gyiku
nagyúr

csak 1 otlet, ha hulyeseg, akkor hulyeseg, de htpc vezerlesevel kapcs nem gondoltatok meg tavoli eleresre? akkor csak 1 lan kell neki, azt hali. lehet wifi is, es akkor nincs kabel.

hüllő

(#2693) JagelloZ válasza Declare (#2675) üzenetére


JagelloZ
tag

Sapphire Radeon HD 2600PRO 512MB DDR2 PCI-E SPH-EH2600PR512B128
[link] 20 alatt megkapod szerintem.

http://www.valcoldesign.hu

(#2694) JagelloZ válasza ChRiS_RS (#2685) üzenetére


JagelloZ
tag

Én vágnék egy majd 8 centis lyukat és arra szerelnék fel egy csinos hűtőrácsot fekete csavarokkal. Még sárkányosat is láttam valamelyik oldalon..:D ütős volt

http://www.valcoldesign.hu

(#2695) ChRiS_RS válasza dabadab (#2686) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Még nem biztos... ma, vagy holnap fog összeállni a végleges konfig és meglátjuk mennyire fog melegedni. Remélem nem lesz vészes, hiszen 2 12 centis venti keresztbe fújja a levegőt a házban.
Egyébként én se vagyok híve az otthoni kendácsolásnak, mert csak "rosszabb" lesz. :)

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2696) ChRiS_RS válasza JagelloZ (#2694) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Isten ments! :DDD

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2697) JagelloZ válasza ChRiS_RS (#2696) üzenetére


JagelloZ
tag

Egyébként milyen házról beszélünk?

http://www.valcoldesign.hu

(#2698) horycs válasza Vanos (#2689) üzenetére


horycs
csendes tag

Hétfőn megrendelem én is ,hátha jut ebből a szállítmányból nekem is,bár nem tudom mennyire kapós.Én egyébként az Asus hdmi-s alaplapjára gondoltam meg egy 4000+os AMD procira ,azt gondolom elég lesz erre a célra az integrált vga!.A hűtőt még nem döntöttem el.Van javaslatod ezzel kapcsolatban?

(#2699) horycs válasza Vanos (#2689) üzenetére


horycs
csendes tag

Ja és Hauppauge tuner kártyákat nézegettem de nem tudom melyiket Nehezen tudok dönteni mire is lenne szükségem,most vegyek digitális tunerest vagy majd később cseréljem le......azért van még néhány nyitott kérdés!Persze mindennek határt szab a pénztárca!!!!

(#2700) JagelloZ válasza horycs (#2699) üzenetére


JagelloZ
tag

Nekem digitális jellel jön a TV, akkor digitális tuner kell majd?

http://www.valcoldesign.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.