Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) JagelloZ válasza horycs (#2698) üzenetére


JagelloZ
tag

SilverStoneLC16M

[ Szerkesztve ]

http://www.valcoldesign.hu

(#2702) horycs válasza JagelloZ (#2700) üzenetére


horycs
csendes tag

Milyen tv-t nézel?Mondjuk ha T-home-od van megspórolod a set top boxot egyébként csak 2010-től lesz nálunk digitális sugárzás(mondjuk erre kíváncsi leszek!!!)

(#2703) Declare válasza JagelloZ (#2693) üzenetére


Declare
őstag

valami ilyesmire gondoltam köszi.

Majd még nézegetek, meg érlelem a gondolatot aztán jövök kérdezni:)

(#2704) JagelloZ válasza horycs (#2702) üzenetére


JagelloZ
tag

Nem vágom ezt a részét a dolognak, de itt a DIGI TV az azért digi szerintem mert digitálisan "sugároz".

[ Szerkesztve ]

http://www.valcoldesign.hu

(#2705) Pare válasza Declare (#2675) üzenetére


Pare
csendes tag

Sapphire HD2400 PRO bőven elég egy HTPC-be. 12-13k körül bőven megkapod. Már vannak HDMI kimenetesek is.
Nekem egy BE-2300 melett az 1080p meg se kottyan neki, kb 25-30%on dolgozik a proci, attol függően mekkora a bitráta. Persze biztos vannak filmek amik meg izzasztanák de átlagos filmek nem.

Ház téma:
Nekem egy ilyen: [link] Mozart van a tv alatt, és nagyon tetszik :) Külön vettem hozzá az iMon VFD-t, és sikerült is belrakni a kis ablakhoz.
Van benne 3 venti de még nem kellett bekapcsolnom őket, mert a ház jól szellőzik, most egyedül a táp húzza ki a meleget belülről, a proci 50%os ventivel járatva se megy 40 fok fölé.
Szóval tudom ajánlani azoknak akiknek nem jön be annyira a silverstone( nekem nem teccenek)

[ Szerkesztve ]

(#2706) horycs válasza JagelloZ (#2704) üzenetére


horycs
csendes tag

Nem, a digi tv műholdas!Ahhoz egy digitális beltéri egység szükséges(amit adnak hozzá),de mivel kódolt is így kártya is kell (persze már azt is feltörték ,de ezegy másik téma).Sajnos még egyéb digitális sugárzás nincs(földi)!Talán .......2010

(#2707) Vanos válasza horycs (#2698) üzenetére


Vanos
aktív tag

Nekem is Asus lap van benne. M2A-HDMI (690G).
Ezt a gépet vettem meg kiindulási alapnak:

[link]

Procinál Én a BE-2350-est vettem. Két magos 45W-os, szemben a "sima" kétmagosok ~63W-jával. Ha a sima elmegy a csökkentett feszültségen, akkor nem kell megfizetned a BE-s felárát és lesz egy 45W-os procid. Csak elmegy-e? Rizikós.
Nekem a gyári hűtő van rajta. Tök halk, nekem ennél jobb nem kell. Ha jól tudom ezt rakják a 63W-os procikra is. Nálam csak 45W-al kell megküzdenie...
Integrált VGA-t használom, Radeon Xpress 1250-n van benne.
Tuner kártyát egyenlőre nem is nagyon tervezem. Majd ha digitális műsorszórás lesz akkor talán.
Én inkább hangra hegyeztem ki. A hangkari ára elég húzos volt. A ház után azért adtam a legtöbb pénzt. Most van egy mindenevő (wav, ape, flac stb.) jó hangú láncom. :DDD

(Alapvetően a hifi lánchoz kerestem frontot, így jutottam el a HTPC-ig).

Szerintem kérdezd meg magadtól, mire akarod használni (kihegyezni a rendszert) - (mire van szükséged). Mik az elvárásaid, és ezek után összeválogatni a komponenseket.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2708) horycs válasza Pare (#2705) üzenetére


horycs
csendes tag

A házakkal kapcsolatban nekem a Bach tetszik(kivéve a kék ledet!),találtam 20k- ért üreset,de nem mertem megvenni mivel nem voltam biztos benne hogy bele tudom varázsolni a vfd-t(imon).Te melyiket tetted bele?Kiszedted az 5,25-ös dobozábó?Simán lehet rögzíteni?

(#2709) Vanos válasza JagelloZ (#2704) üzenetére


Vanos
aktív tag

Nekem az van. Eléggé olcsó húsnak híg a leve termék. Csúcskategóriás LCD-t nem kell hozzá megvenni (pénzkidobás). :D

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2710) Vanos válasza JagelloZ (#2701) üzenetére


Vanos
aktív tag

Jó videó. Kár, hogy nem a feketét mutogatták. Nekem az jön be.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2711) horycs válasza Vanos (#2707) üzenetére


horycs
csendes tag

Igazad van a procival,kicsit utánanéztem egyetértek veled ,azt hiszem én is azt választom!
Gyakorlatilag filmnézésre, zenehallgatásra akarom használni,megnyugtató ha neked is az a véleményed hogy elég az alaplapi vga,nekem jó lesz az integrált hangkari is, úgyis csak az spdif kimenetet használom.

(#2713) Pare válasza horycs (#2708) üzenetére


Pare
csendes tag

Igen külön vettem meg hozzá a VFD-t, így olcsóbb volt.
4 csavar tartja az 5,25-ös keretet, majd még négy csavar magát a kijelzőt, utána márcsak fel kell csavarozni a házba a kijelző helyére. Egész véletlenül pont ott lesz a 4 csavarnak a helye a házon :D
Sima ügy volt berakni másodszorra, elsőre is csak akkor sikrült fejjel lefelé berakni :D
Bach is szép ház, de nekem a mozart fekete berakásai nagyon tetszettek.

(#2714) ttower


ttower
aktív tag

üdv mindenki
eme ház típusára lennék kíváncsi hátha ismeri valaki. előre is köszönöm

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2715) canniball válasza JagelloZ (#2688) üzenetére


canniball
nagyúr

"De a HTPC alapvetően azért alakult ki..."
Ez legfeljebb nálad van így... :P

"1+2xfélszoba lakás."
Ismét igazolva érzem azon döntésemet, mely szerint jobban jár az ember egy vidéki házzal, mint egy nagyvárosi lakással. :)

"Dede, tessék csak mondani..."
Röviden: LOL. :D
Hosszabban: nézd már meg egy erősítő (fizikai) méreteit, majd képzeld el, hogy mennyivel lenne nagyobb, ha még egy PC-vel is össze lenne hegesztve. És akkor most nézz rá a linkelt házra...
Ráadásul ez a ház...sokat kéne valakinek fizetni, hogy elcsúfítsam vele a nappalit... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2716) canniball válasza Vanos (#2690) üzenetére


canniball
nagyúr

Önálló személyiség vagyok, engem nem befolyásol a környezet! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2717) ChRiS_RS válasza JagelloZ (#2697) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ilyenről

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2718) JagelloZ válasza Enszuke (#2712) üzenetére


JagelloZ
tag

Tömörítés nélkül is fel lehet venni?
Csak gondoltam, ma már akkora winchesterek vannak a gépekben, hogy felveszel valamit, és betömöríted olyan formátumba, amilyenbe akarod.
Hol kezdődik az az erős processzor, amiről írtál?

http://www.valcoldesign.hu

(#2719) JagelloZ


JagelloZ
tag

Imon, VDF, távirányító...
Én várok még egy picit ezekkel, mert jönnek az új cuccok... csak új évbe léptünk, vagy mi...
The VAVE 100 is a remote control and SideShow device, and you can be controlling a TV and seeing content from a PC in another room.
Ezt valahogy úgy képzelem el, hogy felébredek, fekszek az ágyban a hálóban, és rákukkantok a távirányítóra, hogy jött-e valami e-mail, vagy hogy áll a letöltésem...
Főhereüzemmód ON!

http://www.valcoldesign.hu

(#2720) JagelloZ válasza canniball (#2715) üzenetére


JagelloZ
tag

Minden kérdésre megszerezted a maximális 3 pontot a válaszaiddal:D:D:D

Az én tervemben is a vidéki kisvárosi családi ház szerepel...

http://www.valcoldesign.hu

(#2721) kovasz válasza horycs (#2706) üzenetére


kovasz
senior tag

kiserleri adas van.

(#2722) JagelloZ válasza ChRiS_RS (#2717) üzenetére


JagelloZ
tag

Hát ez gyönyörű!!!!
De kár, hogy nem 2 hónapja linkelted be. Bár kérdés az ara ára is:D
Semmiképpen ne barkácsold szét!!
Visszatérve a rácsra, amit mondtam. Ilyen, de ennél szebb rácsokat láttam valami modding oldalon. Viccen kívül jól néztek ki, csak hát hülyeségnek tartottam, hogy a gép hátuljára cuppantanak szép rácsokat.
[link]

http://www.valcoldesign.hu

(#2723) kovasz válasza gyiku (#2692) üzenetére


kovasz
senior tag

kb 6 eve igy van nekem. vlc meg ssh. osszel mobiltelorol inditottam filmet a gyereknek ugy hogy kozben hollandiaban voltam :D

(#2724) kovasz válasza Vanos (#2680) üzenetére


kovasz
senior tag

igazabol felelesleges penzkidobas, hacsak nem vagy a csicsa rabja. van osd, akkor minek gagyi meszirol nem olvashato kijelzo? :U

(#2725) kovasz


kovasz
senior tag

[link]

felvetel tv-bol gagyi kartyaval

(#2726) Declare válasza Pare (#2705) üzenetére


Declare
őstag

köszi :R

(#2727) Declare


Declare
őstag

:Y :Y Most nézegettem az asus honlapját, és beírtam a keresőbe hogy HDMI (mondom akkor nyilván kidobja a hdmi s vga kártyáit). Erre kihozott kb 15 alaplapot HDMI csatlakozóval, és alatta a kis leírás, "enjoy full hd movi...." . Most akkor ez hogy is van :F Én eddig szentül meg voltam győződve, hogy a hdmi csati az a vga kártyán keresendő, hisz mégis csak az a videó vezértlő.
Vagy akkor ez az alaplapi hdmi s dolog ez csak szimplán annyi, hogy én ráteszek az alaplapra egy olyan vga kártyát, ami bírja a fullhd s felbontást (esetleg külön kell hogy hdtv támogatása legyen? vagy ez nem is fontos?) és akkor az alaplap hdmi csatiján keresztül a vga kártyát kihasználva, de a csatlakozóit mellőzve tudok hd filmeket nézni a tv men ?

MOD: na jó nem 15db találat van csak 6 :), de pl vga kártya találat nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#2728) Declare válasza Declare (#2727) üzenetére


Declare
őstag

Na meg is találtam a választ, pont egy PH s cikkben:). A lányeg hogy egy olyan kis passzív hűtésű vga van ezekbe a lapokba integrálva, amik full hd s filmekre vannak belőve, azaz azokat szépen gond nélkül viszik. Nem rossz !

Kérdés: pl van ez a vga 8500gt amin külön fel van tüntetve, hogy hdtv out, de hdmi kimenete nincs, ez azt jelenti hogy a DVI-HDMI kábel az egyenértékű minőségű képet produkál a HDMI-HDMI kábellel?

[ Szerkesztve ]

(#2729) kovasz válasza Declare (#2727) üzenetére


kovasz
senior tag

alaplapi vga.

(#2731) Declare válasza Enszuke (#2730) üzenetére


Declare
őstag

Ja értem, tehát akkor annyi a különbség, hogy a hdmi a hangot is átviszi, míg a dvi nem :R

(#2733) kovasz válasza Enszuke (#2732) üzenetére


kovasz
senior tag

a video amit felraktam mpeg4-be van nyomva rogton, az kb h264. (tudnek h264-be is felvenni, de lusta vagyok most ujraforditani ezert) ha nem csinalok pp-t a felvetel allatt akkor olyan 20..30% terhelest csinal egy sd felvetel. aket magot kb egyforman terheli. a felrakott video pp-s van rajta deinterlace meg smartblur igy 40..60% kozotti terhelest csinalt.
a minosege viszont a pp miatt sokkal jobb, mint amit a hw mpeg kartyak tudnak.

(#2734) kovasz


kovasz
senior tag

[link]

ezen mar van egy kis denoise is. de nem az igazi mert az elessegen is ront. viszont kiszedte az osszes csikot egyebet ami a csatornana van.

egyebkent eleg szar tuner van ezek a kartyan... a tv ugyanazen a dugon tiszta kepet tud csinalni..

(#2735) kovasz válasza JagelloZ (#2718) üzenetére


kovasz
senior tag

lehet raw formatumba. de ha mjpeg-be rogzitel az mar eleg kozel van hozza es sokkal kevesebb hely kell.

de egy 5000+-os x2 olyan 15..20% cpu terhelessel rogzit mpeg4-be 720x576-ot 5Mbps (ami talan tul sok is az sd-hez) rataval az ffdshow lib-et hasznalva. szoval nem erdemes raw-ba menteni.

(#2736) z00li


z00li
senior tag

Hali!

Valakinek van valamilyen tapasztalata Point Of View M-station házzal kapcsolatban? Ha igen légyszi ossza meg velem véleményét/tapasztalatát! Előre is köszi!

(#2737) ttower válasza ttower (#2714) üzenetére


ttower
aktív tag

valaki erre valamit? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2738) róland válasza ttower (#2737) üzenetére


róland
veterán

Szerintem a PCWORLD fórumán több sikerrel járnál. S persze megoszthatnád velünk, hogy kitől is származik ez a ház. Nekem is tetszik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2739) ttower válasza róland (#2738) üzenetére


ttower
aktív tag

köszi a tippet. egy próbát megér. ha lesz valami szólok

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2740) Neptunfű


Neptunfű
tag

Sziasztok!
Van valakinek esetleg tapasztalata az Aerocool M40-es házzal?
Egy kicsi gépet szeretnék összeállítani és ebben kellene segítség.
mATX ház és táp ami jó és hal és nem is nagyon drága ;)

(gondolkodtam Foxconn házon is azok sem rosszak)

Esetleg valamilyen tanács?

as long as you don't choose everything remains possible

(#2741) róland


róland
veterán

Linux, pontosabban Kubuntu linux alatt működő Media Center? vagy inkább otthonautomatizálás: LinuxMCE.

Érdemes letölteni a kb. 400 MB-os bemutató videót, mely itt elérhető. 24 percben bemutatja a működését.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2742) ChRiS_RS válasza JagelloZ (#2722) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszi! Egyébként szerintem nem drága 20400 forintért már hozzájuthatsz, mondjuk itt.
Hogy mentsem magam 2 hónapja még nem is ismertem ezt a márkát. :D
Azóta már összeépítettem a cuccot, és kendácsolás nélkül 37 fokos a 6400+, ami szerintem jó értéknek számít.
Az a rács, amit linkeltél nagyon szép. Olyan kis filigrán, semmi tolakodás, izléses.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2743) JagelloZ válasza kovasz (#2735) üzenetére


JagelloZ
tag

Nekem E6750 lesz a gépemben. Ha jól tudom 3000MHz-en lehet hajtani. Akkor ennek is bírnia kell majd szépen. mjpeg -ről még nem is hallottam. Fontos, hogy ha kiírom egy havernak, akkor az asztali lejátszója ismerje a formátumot. Nem sokan raknak HTPC-t a nappaliba...
TV tuner ügyében még nem döntöttem, várok valami újdonságra

http://www.valcoldesign.hu

(#2744) JagelloZ válasza ChRiS_RS (#2742) üzenetére


JagelloZ
tag

Én sem ismertem, amíg be nem mutattad. Lehet inkább ezt választottam volna az SF-101 helyett.

http://www.valcoldesign.hu

(#2745) kovasz válasza róland (#2738) üzenetére


kovasz
senior tag

csak par problema van vele..

1. nem lehet csak "ugy" telepiteni, minden uj relaise-nal ujra kell huzni az egesz linux-ot is alatta
2. rettenetesen instabil, es lassu van amikor orakig kerreg indulaskor es nem tudod mit csinal
3. nem hasznal mplayer-t csak xine-t
4. nincs txt formatumu konfigja
5. csilli villi de onmagaban nem jo semmire.
6. ha valami olyat akarsz amit nem ismer pl taviranyito, erosito, vert hugyozhatsz es nem fog menni.
7.nincs rendesen, joforman sehogy dokumentalva, a forumot meg leszarjak a fejlesztok.
8. eromu sem eleg ahoz, hogy rendesen fusson.

en fel evet kinlodtam vele, hogy demilyen jol lesz... roviden egy rakas szar.

a mythtv mindent tud ami kell. es az a muty is azt hasznalja... akkor minek? a flicker-es kepenyovedo miatt? hat kosz nem.. talan 2..3 ev mulva...addigra talan mukodni is fog.

(#2746) ChRiS_RS válasza JagelloZ (#2744) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

:Y Frankón ugyanaz a két házunk van, csak az előlapjuk különbözik, semmi más.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2747) róland


róland
veterán

Találtam pár szép HTPC házat:

GMC AVC-S7,
Origen S10V.

Vajon ezeket itthon lehet kapni, s ha igen mennyiért?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2748) Declare válasza róland (#2747) üzenetére


Declare
őstag

gugli :)

Origen

Másikat nem találtam Magyar oldalon, de lényegesen olcsóbbnak tűnik GMC

Az az origen tényleg igen szép!

mod: a teszt ugyan a nagyobb fajta, de csak 10 el több a kisebbnél

ORIGEN S-sorozat bruttó árak:

S10V (fekete v. ezüst) VFD kittel
109 800 Ft

S14V (fekete v. ezüst) VFD kittel
115 800 Ft

S16V (fekete v. ezüst) VFD kittel
118 800 Ft

S16T (fekete) 7" TS TFT kijelzővel
204 900 Ft

S21T (fekete, ezüst), 12" TS TFT kijelzővel
349 800 Ft

[ Szerkesztve ]

(#2749) róland válasza Declare (#2748) üzenetére


róland
veterán

Drágaság ez az Origen. Kint br. 76.000,- Ft-nak megfelelő USD, s ha minden igaz, abban már a DVD+-RW is benne van, nem csak a távirányító.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2750) Declare válasza róland (#2749) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom hol láttad 76k ért, én ugyan ilyen áron találtam külföldön is (a legkisebb 300font, vagy ilyen 560$ os áron). Tényleg elég drága, de szép is!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.