Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) beencee válasza Dorel (#2900) üzenetére


beencee
senior tag

Átlagosan mennyit fogyaszt egy autó? Mi az a legkisebb motorteljesítmény és fogyasztás, amivel egy autó gond nélkül viszi a 80 km/h-s sebességet?

(#2902) Vanos


Vanos
aktív tag

Az ~1 hónapja rendelt LC16B-MR házat végre a mai napon átvehettem.
Este lesz mivel foglalatoskodnom. :D

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2903) Vladi válasza Dorel (#2900) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minél kevesebbet fogyasszon, minél nagyobb teljesítmény mellett. :K
Mondjuk, ha egy 200W-os jó minőségű táppal meg bírod hajtani a htpcd akkor már jó vagy. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2904) CyS válasza beencee (#2525) üzenetére


CyS
csendes tag

Szia Beencee!

Tetszik a igények-->front-end-->op.rendszer-->konfig hozzáállásod. :C Én most kezdtem gondolkodni egy HTPC-n összerakásán, és szívesen végigmennék ezen a gondolatmeneten. Segítenél?
Tegyük fel, hogy igen :) , akkor az a láma kérdésem van, hogy először is milyen igény-listáról közül kellene kiválasztani a nekem fontosakat. Sorolom, ami eszembe jut:
- Zenehallgatás (mp3, CD)
- iPod sync
- DVD-k nézése (multi regiósak)
- Fotóim tárolása és nézése és egyszerűbb szerkesztése (Photoshop Elementsben)
- Videók nézése (DivX, stb)
- Web, email, letöltés
- Játékok (Civ,AOE, FSX)
- későbbiekben TV nézés és rögzítés

Milyen kérdést hagytam ki? :U

Üdv és kösz, CyS :R

(#2905) beencee válasza CyS (#2904) üzenetére


beencee
senior tag

Köszönöm :R , de úgy látom, hogy valami front van, vagy tényleg furcsa tüneteket produkál az országos influenzajárvány... (lásd az előbb a "Mennyit fogyaszt átlagosan egy HTPC?" című gyöngyszemet, most meg ez a kérdés. Komolyan már várom, hogy valaki megkérdezze, hogy: "Pontosan mennyibe is kerül egy fullos informatikai rendszer falura? És ha kettőt veszek?"

Szóval nyilván a saját igényeidről lenne szó, azokat pedig teljesen meglepő módon csak te tudod megfogalmazni. Ülj le a szobában a fotelbe a TV elé, amelyet a HTPC kijelzőjeként szeretnél használni és gondold végig, hogy mit szoktál/szeretnél csinálni ott. Ami nem nagyon gusztustalan és van némi köze jelen témakörhöz, azt írd le. No az lesz az igénylista.
Amit írtál az jó, ha ennyi, akkor ennyi, majd később kiegészíted. (Mondjuk a fotószerkesztés távirányítóval érdekes dolog lehet, ez szerintem nem egy HTPC dolga, de ha szeretnéd, akkor hajrá.)
Ha még ötletre vágysz, nézz pl. körül itt, mennyi mindenre készült már plugin pl. a Meedioban, vagy olvass fórumot, ott is vannak érdekességek. Tényleg csak rajtad múlik, hogy milyen funkciókat szeretnéd használni a HTPC-det.

(#2906) quby válasza Vanos (#2902) üzenetére


quby
őstag

Én is ugyanebben a cipöben járok.....vagyis házban...:) naon király :DD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2907) Vanos


Vanos
aktív tag

Hali!

A Silverstone LC16-MR házam beüzemelésénél kicsit megsüllyedtem. Asus M2A-HDMI alaplapom van.
Bekötöttem mindent, de maradtak ki dolgok.

Az egyik egy világosszürke és egy fekete vezeték ilyen kiosztással:

Ezek is USB-k lennének? Van 2db kék vezeték (szintén ilyen kiosztás) amit már rákötöttem az alaplapra (USB), de az alaplapon már csak 1 szabad USB helyem van.
Ha ezek is USB csatlakozók, melyeket kell mindenképpen rákötni az alaplapra, hogy a VFD működjön? (2db kék, 1 db fekete, 1db világosszürke).
(Az 1394 külön fekete kábel, már a helyén van).

A másik ez a csati:

Tápcsatinak nézem, de nem tudom sehova bekötni (átalakító?).

:F

Köszi!

:R

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2908) Chaser válasza Vidori (#2864) üzenetére


Chaser
titán

Mennyi volt ez a csoda? A codegennek is van egy hasonló elrendezésű/méretű mATX háza, bár az sztem sokkal jobban néz ki, igaz ez szubjektív:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2909) beencee válasza Vanos (#2907) üzenetére


beencee
senior tag

Az első képen biztosan USB csati kiosztása látható...

Ezek nincsenek leírva a házhoz adott manualban? Esetleg a netről letöltöttben?

(#2910) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek létezik olyan micro ATX lap ami kicsit keskenyebb mint
a szabványban maximált 244 mm? Konkrétan 230 mm-em lenne rá :-)

Olyat láttam, aminek a mélysége 220, de ezeknek a szélessége még
mindig 244. Nézegettem a mini ITX-es lapokat is, de azok elég gyengék
nekem teljesítményben. Elvileg létezik a flex-ATX szabvány is
(229x191 mm) de ilyet az itthoni kereskedelemben sehol nem láttam.

Tudtok valami bíztatót mondani?
Köszi,

(#2912) Vanos


Vanos
aktív tag

Napközben nem voltam otthon. Este megint nekiálltam, mostmár minden szuper. (egy kábelt a dobozban felejtettem, ezért nem tudtam tápot adni a VFD-nek).
USB-ből meg rájöttem, hogy 6-ot tudok az alaplapra kötni. Reggel még korán volt. :D
Egy dologra nem lőttem még, hogy távirányítóval indítható legyen. Erről olvastam valahol, majd utánanézek, hogy mit hova kell kötni (beiktatni).
Egy dolog viszont nem tetszik (szépséghiba). Ha a házon lévő gombbal is szeretném az optikai meghajtó ajtaját nyitogatni, csak olyan pozitúrában működik, amikor is a meghajtót nem lehet csavarral rögzíteni a kerethez (SATA-s Pioneer, talán 212). A meghajtó alján lévő 4 "bemélyedés" és a kereten lévő 4 "köröm" egymásra találása rögzíti csak a meghajtót.
Fixen áll, de a csavaros rögzíthetőség mégiscsak jobb lenne...

Még sokat kell reszelni, hogy az igényeimnek megfelelően működjön (összeálljon a rendszer).
De ez már csak SW-es meló, és látom hogy jó lesz. :))

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2913) Oldmobil válasza Enszuke (#2911) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, utánanéztem! Hát nem egy olcsó mulatság...
Üdv,

(#2914) Vanos


Vanos
aktív tag

A végeredmény:

Ami még kérdőjeles, hogy a táp (250W-os Delta Electronic Inc. GPS 300) ventije elég lesz-e a ház átszellőztetésére. A CP (BE-2350) ventije éphogy forog. A házban lévő ventiket egyelőre nem kötöttem be. A zaj minimális, csak a tápot hallani.

Már csak az asztalossal kell beszélni, hogy milyen állványt/szekrényt csináljon és a projektem ezzel végetér.

ui.:
A DVD meghajtót is sikerült végül 2 db csavarral rögzíteni úgy, hogy a házon lévő gombbal is nyitható. Egy ideig elszórakoztam vele...

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2915) Declare


Declare
őstag

Hi!

Én eddig csak úgy tervezgettem el a htpc építést hogy nem kell nekem bele tuner kártya, nekem csak a hd filmek miatt kell. Most viszont már egyre inkább érlelődik a gondolat hogy akkor egy tv tuner kártyával a tv adást is ezen keresztül bonyolítsam. A kérdésem az hogy ha nekem digitális t-kábelem van, akkor a set top boxot valahogy el lehet tüntetni, hogy a kis kártyát valami olyan tunerkártyába teszem a htpc ben ami elboldogul vele? Van ilyen lehetőség?

(#2916) Vidori válasza Chaser (#2908) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Én nem kimondottan HTPC-nek vettem, a régi cuccokat akartam felhasználni!
Azért tettem fel hátha valakinek megtetszik és legalább meg tudom osztani a tapasztalatokat. :)
Én itt rendeltem: 24500 FT
[link]
Sajnos két hónapot kellett várni rá, mert nem nagy rá a kereslet.Az Antec NSK 2400 jobban nézett ki kívülröl, igazi hifis, de azt nagyon kellett volna a karcolásoktól védeni.A ház baromi masszív és nehéz is, elég vastag lemezből van.A szerelése csavaros.

[ Szerkesztve ]

(#2917) hati válasza Declare (#2915) üzenetére


hati
addikt

Nem valószínű, mert a setup boxod végzi az adás dekódolását is és a dekódert kártyát is fogani képes eszközök meg kevesen vannak. Ha vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2918) quby válasza Vanos (#2914) üzenetére


quby
őstag

majneem 1forma a gépünk! ahárompolusu csati a vfd táp!ezt kell összekötni a táp ATX csatija elé adott " hosszabitóhoz".A ház powerjét (szalagkábel) a kilógó két tüskére kötöd és a ház elejéböl jövö powert (nem a szalagkábel) dugod az alaplapra. igy bekapcsolja a távir is! gyönyörü a ház, de meglepett hogy a rezgédcsillapitás teljesen kimaradt. Ennyi pízért sztem beleférhetett volna! :( amugy a családot közelmenni sem hagyom :DDD nehogy baja essék
konfig:
m2a vm hdmi
be-2400 + scythe ninja mini
2x1 gb kingmax
120as noti SATA hdd
pioneer dvr 115
FSP ZEN

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2919) Declare válasza hati (#2917) üzenetére


Declare
őstag

és ezek?

ezekkel nem lehet valami hasonlót mint én szeretnék? Ha igazad van akkor a htpcn keresztüli tv zést csak analóg adáson keresztül lehetséges ? :(

(#2920) beencee válasza Declare (#2919) üzenetére


beencee
senior tag

"...hogy a kis kártyát valami olyan tunerkártyába teszem a htpc ben ami elboldogul vele..."

Ezekbe hová teszed a "kis kártyát" :F

(#2921) Vanos válasza quby (#2918) üzenetére


Vanos
aktív tag

Köszi, már kifilóztam. A képeket már összerakás alatt készítettem.

Rezgéscsillapításhoz láma vagyok. Mit hova érdemes rakni? Gumialátét a csavarok alá?
Érezhetően csendesebb lesz? Nekem így is kussba van, csak a táp ventijét hallani egy picit.
A zacsiba adtak egy nagyméretű karikát. Ez mire való? Erre se tudtam rájönni...

A hozzáadott szofverhez miket pakoltál még fel? Kicsit a bőség zavara érzésem van.
Elsősorban zenehallgatásra, filmnézésre használom.
Mégegy kérdés. Meedioban olyan filmet indítottam el, ami rar-ba volt szétdarabolva. Néhány másodperc után mindig megállt. Ezt nem tudja kezelni, vagy más gond lehet? (Egy másik szobában lévő gépen volt az állomány, tehát LAN-on (vezetékes 100M-s) jött az infó).

Még csak ismerkedem a SW-el. Egyelőre élveztem, hogy zenehallgatás közben nem kell felállnom a fotelből. :D

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2922) Declare válasza beencee (#2920) üzenetére


Declare
őstag

Hát erre várnám a megoldást :)

Csak akkor nem értem mitől digitális kártya az a pár darab amit linkeltem is. Tudtommal a UPC től kezdve a T-kábelig a digitális adást mindenhol set-top-box + kártya variációval oldják meg. Egyenlőre nekem is analóg van, de most szeretnék váltani mert egyes adásoknál iszonyúan látszik a gyenge felbontás. Azonkívül ilyen tv kről is hallottam amikben van valami hasonló egység ambe azt a kártyát be lehet tenni, csak állítólag azok közül is kevés működik jól. Azért gondolom hogy csak van valami megoldás htpc ben is. Vagy csak a ramaty analóg adást lehet htpc meg hdmi meg minden franc segítségével rávarázsolni a tvre ? Ha meg jobb minőségre vágyom a tv nézéskor akkor marad a hagyományos antenna csati? Mert ez esetben a htpc egy nagyon drága dvd lejátszóvá minősül, hisz ilyen 120 körül vagy talán már olcsóbban is lehet venni bluray asztali lejátszót, ami ugyanúgy lejátsza a hd filmet a dvd t a zenét, képeket nézegethetek vele vagy zenéthallgathatok nem ? :)

(#2923) Vanos válasza quby (#2918) üzenetére


Vanos
aktív tag

Milyen gyakran frissíted a szofvert?
Most engedtem a kísértésnek (untam, hogy állandóan frissíteni akar), és felraktam a legújabb Imediant (Imedian HD).
Csili-vili piros hátteres dizájn, de beállítgatás közben a második fagyás után visszaálltam a házhoz adott verzióra.
Azt hiszem az autómatikus frissítést kikapcsolom. Te melyik verziót használod?

Mégegy kérdés.
Ha azt akarom, hogy az XP elindulása után a távirányítóval lehessen az optikai meghajtót nyitni/csukni, azt hol tudom beállítani? (Imediant nem indítom el).
Most azt írja ki a kijelzőre, hogy nincs definiálva.
(Ha be lehet egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2924) quby válasza Vanos (#2923) üzenetére


quby
őstag

Hogy öszinte legyek nem frissitettem a szoftvert hanem a volt már hasonló hardverem! (imon ultra bay) amit csak kivettem és most hogy ebben a házban raktam össze a gépet és ugyan ugy kezelte tovább. még a régi beállitások is megmaradtak! :DDD de leszedtem egí friss verziót de ebbol hiányzik a plug in mód!
ebben a szoftban az teccik hogy mindent lehet! nekem a cd nyitás ment automatikusan, de a nézd meg a imon kezelöben a beállitások/windows parancs/cdrom nyit\zár menüpontot. itt ejectnek kell lennie. de most jut eszembe hogy folytassuk inkább itt

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2925) beencee válasza Declare (#2922) üzenetére


beencee
senior tag

(1) A megoldás a Google.
(2) Egy TV kártya biztosan nem attól "digitális", hogy van-e benne kódkártyának hely, vagy sem.
(3) Indulatosan érvelsz amellett, hogy amennyiben nem találsz kódkártyás TV kártyát, akkor a HTPC csak egy drága DVD lejátszó (ami már önmagában merész általánosítás egy speciális TV kártya tulajdonságot rávetíteni a HTPC-re, mint készülékre), miközben nem veszed észre, hogy - ezt a logikát követve - te pedig egy drága set top boxnak nézed a HTPC-t...

(#2926) Declare válasza beencee (#2925) üzenetére


Declare
őstag

1. én nem találtam google le semmit, meg ahogy látom (vagy csak jól titkolod:) ) Te sem

3. Én indulatosan érvelek ??? Van egy problémám a htpc vel kapcsolatban amit meg szeretnék oldani, de nem tudok, azért kérdeztem itt az ezzel foglalatoskodók topicjában, hogy ezen Neked mi az indulatos nem tudom. Egyszerűen csak szöget ütött a fejembe, hogy akkr tulajdonképpen minek is a htpc ? ha veszek ~ugyan ennyiért egy hdds bluray lejátszót amivel ugyen azt meg tudom csinálni mint htpc vel, és nem kell foglalkoznom alaplapokkal proceszorokkal videókártyával tunerkártyával memóriáva winyóval zajcsökkentéssel hűtéssel oprendszerrel.... és mellé meg ott a digitális műsoradás a set top boxal, hisz azt így se úgy se tudom (legalábbis eddig) belebűvölni a htpc be. Ma pedig már ugyan annyiba kerül a digitális szebb, nagyobb felbontású tv adás mint a hagyományos, akkor inkább a jobbat választanám.

Remélem most nem voltam indulatos :)

(#2927) Vladi válasza Declare (#2926) üzenetére


Vladi
nagyúr

"ha veszek ~ugyan ennyiért egy hdds bluray lejátszót amivel ugyen azt meg tudom csinálni mint htpc vel"

Na! Tényleg? Hol? Nekem is kell! :DDD
Nem tudom, hogy mennyit költöttél a gépre, de szerintem olcsóbban is ki lehetett volna hozni. ~ 100K-ból már pompás htpc-t lehet építeni. De ha vársz fél-egy évet már kéksugár is belefér. ;)

Amúgy meg van akinek jólesik foglalkozni ezzel a sok kérdéssel, építgetéssel stb. Nem mellesleg ha valami elromlik, na bumm veszel bele másik procit, memóriát stb. pár ezerért. Gyorsabb kell szintén. Ha meg valami pc-s dolgod akad akkor is kéznél a gép.

Na ezért építenek sokan htpct.

ui: Tanulmányozd beencee és róland írásait a témában. Ők már sokszor nálam részletesebben leírták, hogy miért érdemes belevágni. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2928) Vanos


Vanos
aktív tag

Nekem a ház meg a hangkártya többe volt mint 100k... :DDD

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2929) quby válasza Vanos (#2928) üzenetére


quby
őstag

hát igen...én egyszerüen nem tudom megérteni azokat a "hülyéket" akik ilyen drágán vesznek házat..... :U :U :DDD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2930) beencee válasza Declare (#2926) üzenetére


beencee
senior tag

(1) Természetesen nem találtam, mert nem is kerestem, hiszen nincs rá szükségem. Azt hittem, hogy neked kell...
(2) Szerintem neked nem kell ezek szerint HTPC, különösen, ha valóban nem látod a különbséget egy HTPC funkciói és mondjuk az általad oly sokszor emlegetett "hdds bluray lejátszó" funkciói között. De nincsen ezzel semmi baj, ezért (is) vagyunk különbözőek és természetesen válaszd azt, amit te jobbnak gondolsz.

(#2931) Vanos válasza quby (#2929) üzenetére


Vanos
aktív tag

:D
Házat én se vennék ennyiért.
De a ház + a távirányító kijelzővel + a mindenféle memóriakárta, pendrive fogadására alkalmas egység + az, hogy teljes értékű frontként használhatom zenehallgatásnál (stop, play, hangerőszabályozás a házon stb) + az, hogy jó ránézni már megért nekem ennyit. :))
És aki hangkártyáért kiad ~40k-t? :(
De ha egyszer ár/minőségben nálam ez a best buy akkor nincs mit tenni. :C

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2932) quby válasza Vanos (#2931) üzenetére


quby
őstag

há' tudoméén! :DDD tapasztalatbúúl! :K

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2933) Declare válasza beencee (#2930) üzenetére


Declare
őstag

"Természetesen nem találtam, mert nem is kerestem, hiszen nincs rá szükségem. Azt hittem, hogy neked kell..."

jeeeee hálelúja hogy van egy fórum ahol lehet kérdezni és vannak fórumózók aki segítenek :D thx :U

(#2934) Declare válasza Vladi (#2927) üzenetére


Declare
őstag

pl múltkor volt valamelyik számteches lapban pár ilyen blueray lejátszó, ott volt érdekes számomra hogy 120-140 körül már vannak sony is 200 alatt.

Én is szeretek építgetni, számítógépet. De ha nem is tudom teljes mértékben összehozni a dolgokat úgy ahogy szeretném meg még ennyit költsek is rá az úgy már nem oké. Pl én házakat amiket nézegettem pl zalman ami tetszik az 70k, + egy konfig bele ~130k (olcsón megszámítva). És akkor ugye ez még egy zúgóbúgó dolog, márpedig ha hd filmet nézel az azért mozgatja a prcit és kell neki hűtés, ahhoz hogy halk legyen, újabb +70k vízhűtés. Ha meg újabb gyorsabb valami kell azt úgyis csak nagyon szűk keretek között tudod bővíteni, hisz folyamatosan jönnek az új csatik, új foglalatok.....

Olvasgattam logoutokban htpcs írásokat, eg neten is több felé körülnéztem, látok benne fantáziát még most is, de ahhoz hogy összehozzam olyanra amilyen nekem tetszene az így már messze túl sok nekem hogy megnézhessek néha néha egy hd filmet. Ha lenne egy full hd plazmám, meg egy előfizetésem egy internetes htpc n keresztüli tv re (nem is tom melyik szolgáltató hírdeti, nagyon ötletes és klassz dolog) akkor belevágnék, de így én most ezt a projektete (még a tervezgetés fázisában:) ) felfüggesztettem.
Most megoldottam hogy a notebook rákötöttem a tv re, 1360x768 ban szépen megy is, szal lett egy extravékony htpc m :).

(#2935) Vladi válasza Declare (#2934) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te pénzed, te dolgod. :R

A notebook az jó ötlet. :)

Én meg egy ilyen csóringer vagyok, akinek az a lényeg, hogy minél ocsóbban kihozzam azt a gépet, ami megfelel az elvárásaimnak.

Jahj, hétvégén neki is kéne állni a távirányításnak, de nincs sok hangulatom most a pingvinnel küzdeni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2936) Vanos válasza Declare (#2934) üzenetére


Vanos
aktív tag

Ha okosan döntesz az alkatrészeket illetően nem egy zúgó-búgó PC lesz a végeredmény.
Én csöndes helyen lakom, totális a csend. A zenét ~4m-re hallgatom a PC-től. Ha "hegyezem a fülem", akkor hallom hogy megy a gép - totál csendes környezetben. Minimális hangerőn már semmit sem hallani a működési zajából.

Ha egy htpc-t tele kell pakolni ventivel, az szerintem már régen rossz.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2937) Vanos válasza Declare (#2934) üzenetére


Vanos
aktív tag

b

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2938) Vanos válasza Declare (#2934) üzenetére


Vanos
aktív tag

a

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2939) Vanos válasza Declare (#2934) üzenetére


Vanos
aktív tag

Bocs, ezt párszor elküldtem valahogy.

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2940) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

HTPC-be milyen videókártyát javasolnátok?
Csak passzív hűtésű jöhet szóba. A játék nem igazán szempont. A lényeg, hogy csendes legyen, és jó minőségű képet produkáljon CRT (jelenlegi) és FullHD-s LCD TV-n is (kb fél éven belül).

Köszi előre is a válaszokat!!!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2941) Jimmy66 válasza ratkaics (#2940) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Szia!

Például: Gainward
De nagyon sok lehetőség van.

(#2942) ratkaics válasza Jimmy66 (#2941) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az NVidia kártyákon is olyan jó a TV-out, mint az ATI-n ????

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2943) Jimmy66 válasza ratkaics (#2942) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Remélem!

Én eddig nVIDIA kártyákat használtam ;)

(#2944) ratkaics válasza Jimmy66 (#2943) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem most egy 7600GT-m van, de nem igazán vagyok megelégedve a TV-outtal, mármint nem szép a kép.
Előtte volt egy TI4200-am és az sem jeleskedett TV-outban.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2945) Jimmy66 válasza ratkaics (#2944) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Hát én nem vagyok egy nagy hozzáértö, de szerintem a TV kép nagyban függ az antenna jeltől és a TV-tunertől is.

(#2946) Dorel válasza beencee (#2905) üzenetére


Dorel
csendes tag

most látom csak ezt az édes kis választ. Nem igazán értem, hogy mi a probléma a kérdéssel, amire ilyen stílusú választ kell írni..? Most, mikor egyre drágább az energia, nagyon nem mindegy, hogy egy adott berendezés mennyit fogyaszt, pláne abban az esetben ha naponta órákon át megy.

Még egy megjegyzés, ha nem tudsz érdemben válaszolni a kérdésre akkor inkább ne tedd! köszönöm, részemről lezárva.

(#2947) beencee válasza Dorel (#2946) üzenetére


beencee
senior tag

Köszi, hogy tetszett, de a válaszodból az derül ki, hogy még mindig nem érted... Sajnos ilyen kérdésre csak így lehet válaszolni, de azért írtam a példát, hátha így világosabb lesz. Nézzük újra:
Mennyit fogyaszt egy autó? Kb. 3 és 500l között bármennyit, függően attól, hogy egy VW Lupo-ról, vagy egy F1-es Ferrariról beszélünk, sőt ha állnak, akkor semmit. És mind a kettő egy autó.
Ennek analógiája: Mennyit fogyaszt egy HTPC? Mondjuk 40 és 600W között bármennyit (a konkrét számok nem lényegesek a példában) konfigtól függően. De azt feltételezem, hogy aki ezt a fórumot olvassa, erre a megdöbbentő felfedezésre azért már eljutott. Ha nem és ehhez az élményhez én segítettelek hozzá, az is jó, ráadásul akkor már nem keltem fel hiába.

Az valóban egy fontos paraméter, hogy mennyit fogyaszt az adott kiépítésű, vagy egy adott funkcióra szánt HTPC, de ha érdekel a téma, akkor nyilván már végigolvastad ezt a topikot (is), ebben (is) találhattál konkrét megvalósításokról konkrét tapasztalatokat. És hogy számomra is mennyire fontos paraméter ez, jól illusztrálja a valóban 7x24-ben menő otthoni szerverem is.

Még egy megjegyzés, ha nem tudsz érdemben kérdezni...

[ Szerkesztve ]

(#2948) ratkaics válasza Jimmy66 (#2945) üzenetére


ratkaics
senior tag

Lehet, hogy nem fogalmaztam teljesen egyértelműen, nem a TV adással van bajom, hanem a Videókártya TV-out kimenetén kijövő jelet nem tudom "jó" minőségben megjeleníteni a TV-n. Lehet ez bármi (windows asztal, film, játék, vagy akár TV adás is)...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2949) ratkaics


ratkaics
senior tag

Lenne még egy-két kérdésem!

1. Annak mi az oka, hogy (és hogyan lehet megszüntetni), hogy a TV-n nem jelenik meg a számítógépen lejátszott videó? Maga a lejátszóprogram ablaka és kezelőfelülete látszik, de a videó az nem.... Nem minden filmnél csinálja ezt, de az esetek nagytöbségében így járok.

2. A számítógépből jelenleg S-videó kábelen megy a jel a TV-bem de van rajta egy kis csíkozódás, ami nem szerintem a számítógép "zaja" lehet, ezt milyen módon lehetne megszüntetni?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2950) Declare válasza Dorel (#2946) üzenetére


Declare
őstag

:) én is már rájöttem, hogy tőle nem szabad kérdezni, mert jössz itt a paraszt kérdéseiddel hogy milyen minimum procit vegyél a hd filmekhez egy htpc be az "építsünk htpc t " című topickban :Y baaaah hogy lehetsz ilyen hülye ? Meg különben is nem neki kell, mit jössz itt a faxságaiddal ? :)

Fogyasztásra amúgy nézd meg ezt a topic ot pc fogyasztás
egy kb képet kapsz a dologról.

Procinak meg minimum egy 2,0 ghz es intel core vagy hasonló teljesítményű amd t vegyél, nekem a notiban 1,8 as pm van, azzal folyamatosan szépen megy a full hd, de maxx prociterheléssel, sztem az ilyen határeset :).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.