Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) JagelloZ válasza adriankoooo (#2850) üzenetére


JagelloZ
tag

Nekem ma jött meg az SF-101!!! Egy gyönyörűség. Holnap jön bele a cucc is és hétvégén teszt, meg HD filmnéztés. Bár murphy nem alszik és valami gond mindig van ha én valamire vágyok és rákészülök:)

A hűtást nagyon kitalálták benne. A procira konkrátan 2x8cm és 1x12cm figyel.. kérdés hogy ezek milyen hangosak lesznek. Max cserélni kell őket halk, 19dB-es ventire és mehet a passzív hűtés a procira...

http://www.valcoldesign.hu

(#2852) Viktor26 válasza JagelloZ (#2851) üzenetére


Viktor26
tag

Pont egy ilyet néztem ki magamnak! :DD Mennyit kellett neked ezért kifizetni? És ha nem nagy gond, dobhatnál fel valahova róla egy csokor képet! :DDD Szívesen nézegetnénk, amíg nekünk nem lesz hasonló! :R

(#2853) JagelloZ válasza Viktor26 (#2852) üzenetére


JagelloZ
tag

Tudtam, hogy valahol voltak nagy képek róla, úgyhogy megkerestem: download
Ennél jobbakat nem tudok csinálni, mert csak a telóm van most fotózni...

A multimediatower -nél rendeltem. 2 hónap alatt jött meg, de nagyban közrejátszott a karácsony és az újév.. gondolom... 20.500,- volt tápegység nélkül. Süt róla a minőség, nagyon tetszik. Ha ez a ház ilyen szép, akkor milyen lehet egy 50-60ezres Silverstone vagy Antec?

Az az egy hiba tényleg megoldandó, amit a cikkben is említenek. Mégpedig a winchester kérdése. Elég hülye helyre tették, ott könnyen melegedhet. Le fogom mérni, hogy mennyi a hely ott, és keresek rá passzív hűtést... ha nagyon melegszik. Ha pedig nem fér el hűtéssel, akkor marad a dvd meghajtó alatti üres hely, mert úgyis csak 1 db dvd lesz benne amíg nem veszek bele egy blue-rayt.. az meg ugye nem most lesz... 37k egy blue-ray lejátszó... és a tv-tuner fontosabb is.

A radikalmod-os cikkben ott van a hazai forgalmazó, a Flashpoint kft, ha jól emlékszek. A honlapján megtalálod a viszonteladóit! Van köztük online bolt is.

http://www.valcoldesign.hu

(#2854) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Na sikerült összeraknom a kis multimédiás rendszerem. Egy-két furcsa dolgot tapasztaltam.

Először is az LCDTV-m (Toshiba 37wl68p) azt állítja magáról EDID-en keresztül a PC-nek, hogy ő egy 104’-os FullHD tv. Ennek megfelelően 1080p-ig enged is mindenféle felbontást beállítani. PC alaplapi HDMI->TV HDMI. A vicc az az egészben, hogy a specifikáció szerinti felbontása 1366X768 és ebben a teszt ábra hibázik, vagyis nem jól sávosan jelenik meg, míg a 1080p-ben tökéletes…

A másik pedig az SPDIF-es jelenség. Elvben 7.1-es az alaplapi vezérlő. (Realtek ALC888). A HiFi-m érzékeli is, hogy valami 5.1-es infó jön az optikán, de furcsán adja vissza. AC3 kódek segítségével sem tudom rábírni arra, hogy tökéletesen adja vissza a hangot. 5.1 sorrund-ban olyn mintha a beszéd eltűnne, de igazából nem tűnik el csak nagyon halk, ugyanakkor a sorrund effektek meg brutálisan jól szólnak. Ez a jelenség 4.1 quadro-ban viszont nincs. minden tökéletesen hallatszik, beszéd effekt stb. Nem igazán találtam erre megoldást, pedig már másik optikai kábelt is próbáltam de azzal sem mennek át az mkv konténerben lévő 5.1-es audiósávok tökéletesen. Esetleg valaki tudna segíteni, mert én már feladtam, nincs ötletem. :F :R

Egyébként a gép nagyon megy. Akadás mentes minden lejátszásnál…

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2855) dabadab válasza DonDragonka (#2854) üzenetére


dabadab
titán

1. Szerintem nem azt mondja, hog fullHD, hanem azt, hogy olyan felbontasig tudja kezelni a bejovo jeleket, ami igy is van - a nativ felbontasa ebbol a szempontbol erdektelen (foleg azert, mert - ahogy azt eszre is vetted - eleg sok LCD TV HDMI bemenete csak a "standard" felbontasokra van felkeszitve).

"A másik pedig az SPDIF-es jelenség. Elvben 7.1-es az alaplapi vezérlő."

SPDIF-en DD meg DTS megy at, azok meg mind 5.1-esek.

Ha halk a center (mert arra gyanakodnek, hogy igazabol errol van szo), akkor nezd meg az erosito beallitasaiban az egyes csatornak hangerejet. Egyebkent ha a kabellel lenne a gond, azt nagyon gyorsan eszrevenned, mert akkor egyaltalan nem szolna az erosito.

"Ez a jelenség 4.1 quadro-ban viszont nincs."

Es ezt igy hogy? Marmint hogy varazsolsz 4.1-et?... Ha ez azt jelenti, hogy az erositon kapcsolod le a centert, akkor valoszinuleg tenyleg azzal lesz a gond.

DRM is theft

(#2856) DonDragonka válasza dabadab (#2855) üzenetére


DonDragonka
őstag

1. Igen én is erre gyanakszom.
2. Van ez az AC3 kódek. Ennek van egy kontroll panelje, Ezen be lehet állítani, hogy milyen jelet küldjön az SPDIF-re. A centert így kvázi szoftveresen kapcsolom le, de ez látszik az erősítőm "aktív hangszóró" visszajelzéséból is. Ilyenkor csak 4+1 világít. Amúgy meg ha az erölködőnek lenne rosszul beállítva a hangja akkor az kijönne DVD lejátszóval is de ott nincs hiba, jön minden DD, DTS hibátlanul.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2857) dabadab válasza DonDragonka (#2856) üzenetére


dabadab
titán

Akkor meg szolj ra a gepedre :), hogy ne piszkaljon bele a DD/DTS cuccba, egyszeruen pass-through uzemmodban nyomja at.

DRM is theft

(#2858) DonDragonka válasza dabadab (#2857) üzenetére


DonDragonka
őstag

A gond az, hogy mondom neki de le se xarja... :-)

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2859) quby válasza dabadab (#2833) üzenetére


quby
őstag

azt honnan tudod hogy 1 magot használ? nekem is szaggat ez a video pedig X2 BE-2400-am van :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2860) dabadab válasza quby (#2859) üzenetére


dabadab
titán

Onnan, hogy egyetlen processz volt csak, az meg kenytelen egy magon lenni.

DRM is theft

(#2861) kovasz válasza DonDragonka (#2854) üzenetére


kovasz
senior tag

hdmi-n at mindig a leheto legnagyobb vagy a nativ-hoz legkozelebbi felbontason kell hajtani a megjelenitot.

miert?

ha nagy felbontason hajtod a meretezes sokal jobb minosegu lesz, mert tobb adatbol gazdalkodhat a scaler

ha pedig nativ kozeli felbontason hajtod akor valoszinuleg lesz olyan zoom beallitas a tv-n amikor nem csinal semmit a keppel csak a kilogo reszeket elhagyja. igy a meretezes nem ront a minosegen. ez persze lcd tv-nel nem kivitelezheto de 1024x768-as plazmaknal nagyon jol mukodik.

wingyogy alatt az ac3filter helyes beallitasa mar-mar a fekete magia hatarat surolja. sok fugg attol is melyik verziot hasznalod, nem a legujabb a legjobb. pl az 1500-as dts-t nem birtam kattogas nelkul atvinni, linux alatt meg jol megy :F... de az is lehet hogy a hifid szar.

(#2863) ndawe válasza Enszuke (#2862) üzenetére


ndawe
csendes tag

A tomshardware ilyen jellegű tesztjeiben kicsit bizalmatlan vagyok. Korábban is vádolták őket azzal, hogy intel pártiak, de most is meg lehet nézni az oldalt, milyen reklámokkal van tele... Mindenesetre biztos, hogy az intel procik általánosságban jobbak sebességet és fogyasztást tekintve, de ha az árat is figyelembe vesszük, már nem annyira egyértelmű, melyiket érdemes választani.

(#2864) Vidori


Vidori
aktív tag

Hali! Itt az én gépem:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Csak kicsit hangos mert egy 3.0 478-as prescott fűt benne.

[ Szerkesztve ]

(#2865) Vidori


Vidori
aktív tag

Ház: Chieftec Bravo BE01BSLB350 ATX Desktop ház 350W
Alaplap: Asrock P4i65G mATX
Cpu: 3.0/800/1mb s478 Prescott
Cpu cooler: Zalman CNPS7000B-AlCu
RAM: 2x512 mb Kingmax DDR400 Dual Ch.
ODD: LG DVD GDR-8161B
VGA: Gigabyte 7600GS AGP 256mb+ Zalman ZM-VF700AlCu
HDD: Samsung ATA 160 GB 2 mb+ Spire Alu cooler
Case cooler: 2x YS Tech 6cm
ETC: Point of View Card Reader
PSU: Chieftec 350W 12cm
TV TUNER: Pinnacle PCTV Pro pci

[ Szerkesztve ]

(#2867) Jimmy66 válasza Vidori (#2864) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Grat a cucchoz!! Nem szeretnék kötekedni, de én fekete DVD rom-ot tennék...
Csak az összhatás kedvéért.

(#2868) Vidori válasza Jimmy66 (#2867) üzenetére


Vidori
aktív tag

Kösz! :R
De régi nem használt cuccokat raktam bele.

(#2869) Jimmy66 válasza Vidori (#2868) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Így már más. A Blu-ray majd fekete lesz ;)

(#2870) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Egy kérdés:
Melyik MediaCenter progit érdemes használni meglévő XP-re?
Olyan érdekelne amivel valóban úgy nézne ki a rendszerem mintha HTPC lenne, de megmarad az XP-m mint alap.
Kipróbáltam a J.River Media Center-t ami nagyon be is jött (Van egy Theater nézete), egészen addig amíg valami memóricímes hibával al nem szállt...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2871) Jimmy66 válasza DonDragonka (#2870) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én a Win XP Media Center Edition-t használom. A hátránya annyi, hogy csak az XP részét lehet Mui-val magyarosítani a Media Center részét nem. De a progi nekem hiba nélkül működik.

(#2872) DonDragonka válasza Jimmy66 (#2871) üzenetére


DonDragonka
őstag

Lehet, hogy nagyon lüke kérdés akkor bocsi előre is mindenkitől... :R

Lehet ezt a Media Center Edition részt utólag integrálni egy meglévő XP-be? :B

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2873) Jimmy66 válasza DonDragonka (#2872) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Szerintem nem. Ez egy komplett op rendszer, gyakorlatilag egy XP kiegészítve a media center résszel.

(#2874) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Bocs! Egyébbként a Vistában már magyar az egész. Nem gondolkodsz esetleg abban...

[ Szerkesztve ]

(#2875) DonDragonka válasza Jimmy66 (#2874) üzenetére


DonDragonka
őstag

Vista kizárva, mert van egy két dolog ami nekem nem jön be benne...
Egyébként most nézegetem a NeroHome programot, és tetszik, lehet, hogy ez lesz a nyerő... :K

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2876) JagelloZ válasza DonDragonka (#2872) üzenetére


JagelloZ
tag

Én most szedtem le az XP MC Edition SP2-est. 860 MB körül van, szal szerintem full XP install....

http://www.valcoldesign.hu

(#2877) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Egész jó kis listát találtam...

[link]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2878) Jimmy66 válasza DonDragonka (#2877) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ez király! Nehéz döntés lesz...

(#2879) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Közülük ez elég jónak tűnik, ja és ingyenes... :DDD
[link]
Mivel Open Source ezért akár még programozni is lehet alá ezt-azt...

Lehet, hogy ezek voltak már akkor bocsi...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2880) Jimmy66 válasza DonDragonka (#2879) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én is pont ezt a MediaPortal-t szúrtam ki. :K

(#2881) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Olyan plugin van hozzá ami Webkamerával és lézeres mutatóval egy amolyan mutogatós kezelő felületet tud létrehozni... :Y
[link]

Na ezt ki kell próbálnom...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2882) canniball válasza DonDragonka (#2879) üzenetére


canniball
nagyúr

A HTPC szoftverek topikban volt már róla szó párszor. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2883) DonDragonka válasza canniball (#2882) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ja, egy újszülöttnek minden vicc új.... :B

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2884) X@b3e válasza kovasz (#2809) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem találok ilyesmit :F :O

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2885) beencee válasza canniball (#2882) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, az erről szóló külön topikot illene átolvasni először... Ettől függetlenül jelen topikban is felmerült sokszor a front-end szoftver kérdése, itt is vannak infók.
A korábban linkelt felsorolásban azért vannak hibák. A Meedio LLC magja az általuk kitalált technológiával valóban átkerült a Yahoo!-hoz, de a közösség tovább él a MeediOS honlapon, innen letölthető minden, megtudható minden, érdemes olvasni ;)
És ha az MS előbb-utóbb megveszi a Yahoo!-t, hátha még a Media Centerből is lesz egyszer használható valami, a Meedio-s csapat közreműködésével ;] A fiúk mindenesetre nagyon készülnek...

Más: nem az a fontos, hogy maga a szoftver nyílt forráskódú, vagy sem. Szerintem ne is legyen, ne mocskoljon bele mindenféle önjelölt zseni. Viszont legyen jól kitalált és jól dokumentált a külső rétege, kommunikációs felülete, mechanizmusa, hogy könnyen és sokféle nyelven, technológiával lehessen plugineket fejleszteni hozzá. Lásd pl. a Meedio több, mint 460 pluginje.

Példák: A fentebb említett topikokban van egy konkrét Meedio megvalósításom a nappaliban lévő HTPC-ről, itt pedig egy másik egy touch-screenre alapozott megoldással.

(#2886) canniball válasza DonDragonka (#2883) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy újszülöttnek lehet, na de egy fanatikus tagnak... :DDD
Komolyra fordítva: azért szóltam, lehet olvasgatni azt a topikot is. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2887) DonDragonka válasza canniball (#2886) üzenetére


DonDragonka
őstag

Jé tényleg, most nézem csak, hogy „fanatikussá” váltam, eddig nem is vettem észre… :R

Már végig is olvastam, de nekem kicsit egyoldalúnak, amolyan „a MeediOS-nél nem sok jobb front end létezik a világon” formának tűnik, pedig amikor letöltöttem az említett szottyert hát nem estem hanyatt tőle, leginkább azért mert olyan alapvető hibái vannak, mint pl. a gépemen lévő videók megjelenítése a front részen. Biztos én csesztem el valamit, de nekem a „video” menü-nél nem hogy a videók de még ennek a pontnak az ikonja sem jelenik meg. Az időjárás modul sem megy „hekkelgetés” nélkül stb. A másik problémám az, hogy még én sem tudom hogy de valahogy sikerült az egyik 720p filmemet elindítani vele és hát erősen szétesegetett vízszintesen. Ezt eddig egyik progi, egyik front end se csinálta. Megint csak az én hibám valószínűleg, de a lejátszás közben semmilyen kezelő szervet nem ad a felület, vagy legalábbis én nem jöttem rá a kismilliószor ezer paraméter közül, hogy melyik oldja meg a problémámat.

Félreértés ne essék biztos nagyon jó ez a progi is, de hogy nem egy egyszerű valami az biztos.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2888) DonDragonka válasza beencee (#2885) üzenetére


DonDragonka
őstag

"Más: nem az a fontos, hogy maga a szoftver nyílt forráskódú, vagy sem. Szerintem ne is legyen, ne mocskoljon bele mindenféle önjelölt zseni. Viszont legyen jól kitalált és jól dokumentált a külső rétege, kommunikációs felülete, mechanizmusa, hogy könnyen és sokféle nyelven, technológiával lehessen plugineket fejleszteni hozzá. Lásd pl. a Meedio több, mint 460 pluginje."

A mondani valódat értem és tisztelem ism :R , de azért ven egy kis ellentmondás benne tekintve hogy a Meedio egy idézem "MeediOS - the new open-source HTPC front-end" alkalmazás. ;] :D

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2889) canniball válasza DonDragonka (#2887) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez azért van, mert azt a topikot leginkább beencee kolléga viszi a hátán, ő meg itt a Meedio felelős. Légy te a MediaPortal guru és kiegyensúlyozottabbá válik a dolog. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2890) beencee válasza DonDragonka (#2888) üzenetére


beencee
senior tag

Arról sajnos nem tehetek, hogy összekevered a Meedio-t, a MeediOS-szel, de például vö: "Nem értem, miért nem tetszik neked a szarnyalás, hiszen a költő is megmondta, hogy milyen isteni a levegőben való szárnyalás." Pici különbség...

Amiről én írtam, az a - nekem tetsző - Meedio logika: előbb ingyenes, majd fizetős, zárt kódú, de nyílt és jól dokumentált felületekkel rendelkező szoftver, nagy és jól összefogott közösséggel. Ez egy - szerintem - nagyon jól működő modell, bizonyítja ezt az is, hogy miután történt a Meedio-val az, ami történt, a közösség egyrészt továbbviszi az "ügyet" és él tovább a termék (ez a Meedio) és emellett ezen a filozófián elkezd egy új - és mellesleg nyílt forráskódú - rendszert fejleszteni, amit nem mellesleg folyamatosan egyeztetnek a MP fejlesztőivel is (ez a MeediOS). Mindkettővel foglalkozik a Meedios portál, de elég jól leírva a különbséget, elkülönítve a kettőt például a fórumon is.

Ha a Meedio installal van a gondod, akkor nyilván benned/gépedben/stb. van a hiba, mert azért ez már elég sok embernek sikerült a világon az évek során, elvileg neked is kellene. Ha meg a MeediOS-szel kapcsolatban tapasztaltad ezt, akkor meg ez a természetes, hiszen gondolom a Windows 9.0-t sem tudod még hiba nélkül futtatni.

(#2891) beencee


beencee
senior tag

Ja, még két dolog, csak közben lejárt a módosítási időm...

(1) A nappaliban lévő HTPC-men három front-end van, Meedio 1.41 (dasoft-i theme), MeediOS mindenkori legújabb verzió és Mediaportal 0.2.3.0. Ebből nekem még mindig a Meedio viszi a pálmát, sőt az általában a feleségem által használt konyhai (lásd feljebb) és a hálószobai gépeken (ez szintén rá van kötve az ottani TV-re is) pedig kizárólag a Meedio jöhetett szóba (ezeken módosított Meellow theme, Mattahan Umicon iconset). Szerinte messze ez a legkönnyebben kezelhető, a leginkább nem számítógépes aggyal tervezett, távirányítóval, vagy a touch-screennel kezelhető logika, illetve ez fedi el előle leginkább azt, hogy a tartalmat egy központi szerverről (home-server), vagy a netről veszi. Az asszony faktor pedig ezeknél a cuccoknál kulcskérdés.
(2) Az ügy valószínűleg nem itt és így fog eldőlni. A kérdés az, hogy mit kezdünk a háztartásokban gigabájtszámra keletkező képekkel, zenékkel, filmekkel, blogokkal, egyéb WEB2-es tartalmakkal, később elektronikus bizonylatokkal, stb., mi van(lesz) a digitális TV-s szolgáltatásokkal érkező tartalmakkal és mit kezdünk az egyre több, kommunikációra és integrációra "éhező" elektronikus eszközökkel a lakásban/házban, stb.? A modell szerintem valami ilyesmi lesz: családhoz/otthonhoz dedikált tartalom/tárhely/szolgáltatás a neten --> szélessávú kapcsolat --> home server backend szoftverrel, titkosított, minősített tárhellyel, ide bekötve az egyes elektronikus eszközök, digitális szolgáltatások --> (1) a házban különféle helyen lévő fix kliens eszközök (konzol/HTPC/set-top-box/media player) ezeken valami kliens alkalmazás, (2) kézi eszközök, (3) autóba integrált eszközök, stb. A nyerő az lesz, aki leginkább egységes megoldást tud adni erre a komplex problémára. Most úgy tűnik, hogy nehezen lesz meghaladható egy MSN-Yahoo --> Windows Home Server --> Windows Vista/XBOX/Windows CE/Windows Mobile vonal, bár gyanítom, hogy a Steve Jobs - Google párosnak is lesz néhány ötlete még...

[ Szerkesztve ]

(#2892) róland válasza DonDragonka (#2887) üzenetére


róland
veterán

Kényes téma ez a HTPC. Én több mint egy éve bűvölöm, de sajnos 2007-ben másra kellett a pénz, így nem sikerült összeraknom.

Frontend terén párat kipróbáltam én is, s hidd el nem rossz a Meedio (annak ellenére, hogy nálam a tv-tunert nem tudta működésre bírni). Személyes szimpátiám szerint eddig a Windows Vista Media Center-e tetszik, de most jön majd a nagy ugrás a Linux világába (Ubuntu, MythTV). Ajánlom kipróbálni az Ansys Frontendjét, azután értékelni fogod a barkácsolási lehetőségét a többieknek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2893) DonDragonka válasza beencee (#2891) üzenetére


DonDragonka
őstag

Futok még egy két kört a Meedio-val (bíz azzal akadtak problémáim, nem kevertem az OS-el), mert tetszeni tetszik csak… már leírtam, nem ismétlem magam.

1.tudod az a baj, hogy mire mindezt összehoznám én is szenior lennék és nem csak fórum időtávlatban, hanem a való életben is. Jelzem egy hete még azt sem tudtam mi az a HTPC valójában, most meg itt „vitázok” a legnagyobb szakértőkkel. Fúúúj szégyellem is magam, de most komolyan. :R :R :R :R Nagy levegőt veszek, nekifutok még egyszer és ha akkor sem megy akkor marad a „sajátgép” + mplayerc mint LowLevelFrontEnd :))
2.Amit leírtál velős tömör és tökéletesen egyet értek vele. Ugyan van némi kételyem a hazai viszonyok miatt abban, hogy ezt a víziót már mi is meg fogjuk élni, de ez már végképp nem ide tartozik. :O

Egyébként köszönöm a segítséget. :C

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2894) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Futottam, és győzött a Meedio… :Y
Az volt elsőre a gond, hogy nem jó verziót szedtem le. A ~150MB-os verzióval próbálkoztam elsőre, nem pedig a ~25MB-ossal. :U
Ez, hogy egyszerűen fejezem ki magam ***va jó! Van egy két dolog amire még nem jöttem rá, de ezek apróságok, megyek át a szottyer fórumba… ;]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2895) Dorel


Dorel
csendes tag

szerintetek egy
http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AN-M2HD&fMTYPE=Socket+AM2 alaplap jó lehet htpc építéséhez? Vagy van már ennél jobb/olcsóbb stb?

(#2896) Vladi válasza Dorel (#2895) üzenetére


Vladi
nagyúr

7050-es nvidia videó, hdmi, optikai audio kimenet... szerinted? :D
Príma. A kérdés csak az, hogy mennyit fogyasztanak az am2-esek és hogyan tudod halkan/hatékonyan hűteni. Ezen felül már csak ram kell bele.

Szerintem a full hd sem probléma neki. Mennyiért tudnál venni egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2897) Dorel válasza Vladi (#2896) üzenetére


Dorel
csendes tag

igen, én is a fogyasztásól félek. milyen erőmű kell egy full hd felbontás, zökkenőmentes lejátszásához? (ár még nincsen, mert kompletten lenne)

ami pedig a szoftver részét illeti, van olyan amivel ha sima dvd t teszek bele, fel tudom skálázni 1080p re (de legalább 720p re)?

(#2899) beencee válasza DonDragonka (#2894) üzenetére


beencee
senior tag

Gratula, üdv a klubban :R

A másik topikban válaszoltam. Illetve megpróbáltam.

(#2900) Dorel


Dorel
csendes tag

átlagosan hány Wattot fogyaszt egy htpc? mi az a legkisebb proci teljesítményű (és fogyasztású), amivel még az 1080p gond nélkul megy?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.