Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) kovasz válasza Enszuke (#2250) üzenetére


kovasz
senior tag

en a vatran vttem 5k-ert ati radios taviranyitot. van rajta eger is meg bill. de inkabb radios egert hasznalok. pl zomplayer vagy mplayerc. siman lehuzod az geret es ott a tekrosav. a gorgovel meg lehet panscan-elni.

(#2252) Matbiasan


Matbiasan
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy problemam! Van egy zalman hd160xt hazam, gigabyte DS3 alaplap, Msi nx 8600 gt, Blue Ray Philips SPD7000P, 2x1gb g.skill memoria, Intel celeron 420 Conroe-l Cpu!

Minden driver fel lett telepitve, minden tokeletesen mukodott! Azutan egy ujrainditast kovetoen, amikor elindul az Mplay zini program ami vezerli a front lcd-t, utanna a szin 32 bitrol automatikusan atall 8 bit-re es az eger sem mukodik. Egyaltalan nem tudom vezerelni mostmar. Ezelott elinditottam a cyberlink BD/HD advisor programot ez azt irja hogy:

1 Cpu nem megfelelo a blue ray-hez! / Kicsit fura mert minimum pentium 4 840 Cpu-t ir. Azert ez a proci csak jobb attol gondolom/

Amikor inditottam egy blue-ray filmet akkor az olyan volt mint egy lassitott felvetel. Mindig leallt a lejatszas es akkor irt ki valamit a processorral kapcsolatban. Ha valaki talalkozott mar ilyennel akkor pls help:)

Sziasztok.

(#2253) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

A gondom: HTPC-t építgetek és az esetek egy részében a hangot az erősítőbe küldeném optikai kábelen.
Az esetek másik részében viszont a TV-ben szeretném hallani downmixelve sztereoba.

Mindezt úgy, hogy nem akarok kapcsolgatni. Az asztali DVD tudja ezt, vagyis digitálisan nyomja az adatfolyamot az optikain, a stereon meg downmixeli.

Létezik olyan hangkártya ami ezt tudja?

Vagy megoldható 2 hangkártya használata?
És mindezt Vista alatt?

.: Aláírás helye :.

(#2254) Palika71 válasza Matbiasan (#2252) üzenetére


Palika71
őstag

Egy ilyen durva konfigba hogyan került a Celeron?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2255) Matbiasan válasza dabadab (#2201) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

Azert kerult bele Celeron, mert ugy gondoltuk ezzel is elindul, mert csak arra akartam hasznalni amire terveztek, filmek, zene.Mostmar persze benne van egy Core 2 Duo.

A hankartyaval kapcsolatban az enyemben egy M-audio Delta 410 es van.Ezen van kulon Coaxialis Digitalis ki es bemenet valamint kulon RCA ki es bemenetek
www.m-audio.com

(#2256) Matbiasan válasza Traptor (#2253) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

www.m-audio.com vagy http://www.newegg.com/Store/SubCategory.aspx?SubCategory=57&name=Sound-Cards

(#2257) Traptor válasza Matbiasan (#2256) üzenetére


Traptor
tag

Esetleg valami konkrét típus, ami ezt tudja?

.: Aláírás helye :.

(#2258) Palika71 válasza Matbiasan (#2255) üzenetére


Palika71
őstag

És a C2D megoldotta a problémát?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2259) Matbiasan válasza Palika71 (#2258) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

Meg nem tudom, most megy fel a Vista

(#2260) Matbiasan válasza Traptor (#2257) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

M-audio delta 410

(#2261) Matbiasan válasza Palika71 (#2258) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

Nem megy siman.Az M-audio hangkartyakhoz nincs Vista driver.......

(#2262) Palika71 válasza Matbiasan (#2261) üzenetére


Palika71
őstag

De szerencsés vagy... :(

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2263) Matbiasan válasza Palika71 (#2262) üzenetére


Matbiasan
csendes tag

Kosz

(#2264) bzoley


bzoley
veterán

Asszem én is nekállok egy ilyen HTPC építésnek. Csak azzal a különbséggel, hogy a többséggel ellentétben, a másik végén kezdem az építkezést. Maga a HTPC-szerű felhasználás annyira nem vonz, a barkácsolás már annál inkább. Sokan megvesznek egy szép, vagy kevésbé szép házikót, aztán beleköltöznek. Valahogy az itt látott házak többsége nem igazán az én ízlésficamomnak való, így elkezdtem szétnézni aprókon, egyéb helyeken alapanyag után. Nézegettem asztali dvd, és cd lejátszókat, végül előtúrtam a szekrény mélyéről egy videót, és kibeleztem. Lesz még mit barkácsolni rajta, de ha kész lesz... :D

(#2265) canniball válasza bzoley (#2264) üzenetére


canniball
nagyúr

A STIMOD projekted alapján lesz min ámulnunk. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2266) bzoley válasza canniball (#2265) üzenetére


bzoley
veterán

Ne számíts nagy dolgokra, csak épp összedobálom, hogy működjön ;)

(#2267) Gzolo


Gzolo
senior tag

Van nekem egy normál ATX házam , sötétzöldes, még 3 éve ezzel kaptam a gépet, fogalmam sincs ki gyártotta.Szobámban lesz egy Tv-állvány, aminek üveg polcai lesznek, és a házat szeretném rátenni fektetve. Az állvány teherbírása 100 kg, gondolom ez elég a gépháznak és egy Tv-nek.

A kérdés:

Ha elfektetem a házat, akkor ugye függőlegesen fognak állni az optikai cuccosok, ezekből kiseik a dvd, ha beleteszem?Írni tudok majd vele hiba nélkül? Helykihasználás miatt nagyon jó lenne, ha ide tudnám tenni a házat, meg így a Tv-hez is közel lenne legalább.

Még1 kérdés:


Ilyet lehet kapni vhol Magyarországon?

Távirányítóm is van már, nem túl elegáns, de a Sony Ericsson telefonommal Bluetoothon tudom irányítani az egeret , meg a dolgokat, ha szükségem lesz rá :B

[ Szerkesztve ]

(#2268) nesa válasza Gzolo (#2267) üzenetére


nesa
veterán

Fugoleges alaptba se esik ki a lemez probald csak ki ,kivan ez talalva.

(#2269) Rolly


Rolly
veterán

szeretnék egy htpc-t összerakni asztali gép helyett. A tv amire majd kötve lesz, egy 82 cmes samsung vagy philips lenne (még ez sincs meg). Elvárások a géppel kapcsolatba egy közepes szintű videókártya, hogy néha lehessen játszani is. Ez azért gond, mert a ház amit kinéztem Asus Pundit3 PH4 low profile kártyát fogad csak be :(.

Van valami htpc vagy barebone ház amibe belefér rendes pci expreses kártya, s jól is néz ki? :$

(#2270) canniball válasza Rolly (#2269) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez elég szubjektív dolog, neked kell a számodra megfelelőt megtalálni (ami neked tetszik)... Nekem pl. az Antec Fusion eléggé begyere, de:
-nem biztos, hogy neked is tetszik
-én nem adnék érte annyit, amennyibe kerül...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2271) szacsee válasza Rolly (#2269) üzenetére


szacsee
nagyúr

Olcsó és jó sztem: Codegen 219. Kb 7500-8000Ft.

(#2272) Rolly válasza szacsee (#2271) üzenetére


Rolly
veterán

az árához képest egész komoly

(#2273) Rolly


Rolly
veterán

eddig talán az Antec Fusion V2 tetszett a legjobban :D

(#2274) Balinov válasza szacsee (#2271) üzenetére


Balinov
félisten

sztem is tök klafa,adtál egy tippet! Bővebb termékinfó a gyártótól

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2275) canniball válasza szacsee (#2271) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt csak nagy kompromisszumok árán tudnám elképzelni a TV alatt, a 201-es modelljük viszont már ízlésesebb és az ára sem kalapcsapkodós. (Persze ez megint szigorúan szvsz.) Rögtön el is kezdtem keresni, hogy hol kapható, aztán rájöttem, hogy egy nagy baj van mindkettővel: az 5.25" helyek kialakítása miatt sehogy nem lehet belepaszírozni pl. egy iMon VFD-t... :( Miért nem tud egyik gyártó sem olyan házat készíteni, ahol az egyik 5.25" hely ajtós (ODD-nek) , a másik pedig "sima" (távirányítónak)? :O

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2276) canniball válasza Rolly (#2273) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugye-ugye! :D Nekem is első látásra megtetszett, csak aztán az ára hervasztott le rendesen...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2277) szacsee válasza canniball (#2275) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát igen mindig van valami ami nem kóser.
Viszont valamit valamiért, én valszeg emiatt a ház miatt alakítom át a TV-s polcomat, mert 150mm-nél alacsonyabb házat nem nagyon láttam 20K alatt.
Ez viszont full ATX kompatibilis, VGA-t is lehet bele normálisan pakolni, vannak negatívumai, viszont azt lehet flex-el orvosolni.
8k-t simán megér, a táp kérdést hagyjuk, de szerintem egy HTPC szerü házba nem fog egy Quad befigyelni és egy GTX. Haveréknál a jó kis rezsó prescottal és egy AGP-s 7800GS-el nagyon szarul szellőző házban 4 éve megy egy Codegen tápegység, most már a végét járhatja, mert közben újraindulgat, de az összes táp 3 év intenzív használat után elöregszik, magyarul annyi idő után úgyis cserélném.

(#2278) canniball válasza szacsee (#2277) üzenetére


canniball
nagyúr

"...vannak negatívumai, viszont azt lehet flex-el orvosolni."
:D Az pl. érdekelne hogy csinálnál helyet egy iMon VFD-nek (persze úgy, hogy ne legyen ízléstelen a végeredmény). Mert nekem is az ára tetszik a legjobban, ennyiért nem sajnálnám "átalakítás" alá vetni, de a front azért elég kényes kérdés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2279) szacsee válasza canniball (#2278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam a szellőzés a negatívum, ott viszont lehet flex-et használni. ;]

(#2280) Rolly válasza canniball (#2276) üzenetére


Rolly
veterán

45ért mintha láttam volna valahol. Vagy rosszul láttam? :$ Tényleg az a tekerő az elején a hangerő szabályzó lenne? :B

(#2281) Emu


Emu
őstag

huhhh...nagyjából végigolvastam az egész topikot, látom páran nagyon benne vannak a témában :)
Mindezt azért tettem mert éni HTPC építésére adtam a fejem.
Ami nálam adott, az egy Genius 5.1 HT, és ha minden igaz egy 22"es wide lcd (még nincs meg de ha minden igaz akkor HD ready) A cucc az ágy előtt lenne, ezért elég a 22es monitor. Ezen keresztül jönne, TV (kábeltv), rádió (kábeltv) valamint szeretnék rajta dvd-t, zenei cd-t, mp3-t lejátszani. Komplett multimédia központ :D

Egyenlőre többet nem írok, mert ezt is elég végigolvasni :) A kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen konfig kell? Olvastam előrébb hogy HD miatt kellene az erősebb gép, de nem akarok rá sokat költeni ilyen értelemben, meg erőgépet nem tudok halkan hűteni :)

üdw

(#2282) canniball válasza szacsee (#2279) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, az a könnyebbik/megoldható része...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2283) canniball válasza Rolly (#2280) üzenetére


canniball
nagyúr

"45ért mintha láttam volna valahol."
Olyan magasságban van. De ha nem tévedek ebben nincs benne a távirányító, azt külön kell beszerezni.

"...az a tekerő az elején a hangerő szabályzó lenne?"
Ha jól tudom igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2284) Tommaso


Tommaso
tag

Kérlek segítsetek HTPC ügyben!
Elsősorban HD filmnézésre (1080p-s x.264 mkv filmek) és némi játékra kellene, elsődleges szempontok hogy halk legyen, jól nézzen ki (nappaliban szem előtt lesz), jobbfajta integrált 5.1-es hang digit kimenettel, bővíthető legyen PCI-os tunerrel illetve komolyabb PCIe x16 VGA kártyával.

Ilyesmit szeretnék:
- Antec fusion V2 házikó tetszene külsőleg, de nincs távirányító és a kijelzőjéről ill. táp hangjáról nem sok jót olvastam. Esetleg valami Shuttle vagy MSI "kocka" ház?
- Abit Fatal1ty F-I90HD alaplap (optikai digit kimenet)
- Intel E4400, valami halk CPU hűtővel
- 8600GTS 256MB DDR3 PCI-E passzív hűtéssel
- 2x1GB DDR2-800
- LG DVD-RW (SATA) és Samsung 120GB-os hdd (IDE)
- Vezetéknélküli bill+egér

Úgy tervezem a hangot a digit kimenetről vinném az erősítőhöz optikai kábelen, a képet meg DVI-HDMI kábellel az LCD TV-hez ill. projektorhoz.

Milyen házat vagy barebone PC-t javasoltok ehhez? Olyan 160-180k alatt szeretném kihozni.
Remélem a fenti paraméterek rendben vannak, még nem raktam össze HTPC-t.

(#2285) Emu válasza Emu (#2281) üzenetére


Emu
őstag

Kicsit utánaolvastam a dolognak, ahhoz, hogy HD filmek jól fussanak, legalább sse2, sse3-t támogató proci kell? Vagyis min. A64?

(#2286) Tommaso válasza Emu (#2285) üzenetére


Tommaso
tag

Én is ez olvastam, kb 1.8-2GHz-es 2 magos proci kell. Az én asztali gépemen 8800GTS-el a 3.2GHz-re húzott E6600 terhelése akár 50-60%-ig is felmegy durvább videóknál. Viszont úgy tudom a 8800GTS-ben nincs hardveres dekódolás gyorsítás, szóval sok függhet a videokártyától is.

[ Szerkesztve ]

(#2287) Emu válasza Tommaso (#2286) üzenetére


Emu
őstag

ehh :(
Pedig én a kis fogyasztás miatt mobil AthlonXP-t akartam, de akkor ez bukott :O

(#2288) Balinov


Balinov
félisten

sztem a hd játszás erőforrásigénye nagyban függ nem csak a proci utasításkészletétől,hanem az alkalmazott decoder,lejátszósw, vga és vga drivertől. Logout-ra készült egy írás valamelyik fórumtársunktól,ő többféle kodek + player kombót tesztelt.Érdemes rákereseni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2290) Vladi válasza Balinov (#2288) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem vágnál hozzánk nehány kulcsszót. Érdekelne az az írás. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2291) tlc válasza Emu (#2285) üzenetére


tlc
csendes tag

Srácok!

Nekem egy mx440 hajtja nativan 1920x1200 ba egy P4 konfigba.
Többféle demóm és filmeim is vannak 1080p ben, de nincs szaggatás!

Én egyébként fábol csináltatok hozzá házat ami politúrizva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2292) Vladi


Vladi
nagyúr

Emberek!

Codegen 3d sorozatról vélemény? Nekem tetszik. Lehet beruházok rá. (8k :C )
Elvileg bele lehet csusszantani egy 32 cm-es atx lapot is.

Más: # 2267-képére a válasz engem is roppant mód foglalkoztat! Valaki használt ilyen eszközt? Nem sok jót olvastam róla, igaz régi fórumokban. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2293) Vladi válasza Vladi (#2292) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezmiez? :Y 2 kérdést vet fel:
- Milyen minőségű a kép.
- Hogy viszek hangot a tv-re? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2294) Balinov válasza Vladi (#2290) üzenetére


Balinov
félisten

Bocsánat,neharagudj,aszittem,hogy pikkpakk megtalálható,közbe meg 10percig keresetem én is. Szóval Cousin333 fórumtársunk tollából származik egy kétrészes összefoglaló, "Médialejátszók sebességtesztje" címme.
Első rész
Második rész

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2295) Tommaso válasza Tommaso (#2284) üzenetére


Tommaso
tag

Azt hiszem ő lesza nyerő: Antec NSK2480

Sajnos nincs IR vevője de szerintem azt utólag is lehet pótolni, VFD és hangerőszabályozó meg nem hiányzik nekem a Fusion-ről.

Scythe ninja mini hűtő lesz a procin, venti nélkül.

Vajon belefér egy Gigabyte 8600GTS 256MB passzív kari a házikóba?

[link]

Vélemények?

(#2296) Balinov válasza Tommaso (#2295) üzenetére


Balinov
félisten

SilentPipe2-es (rev. 3.0) -ás Gigabyte 76GT-m van,nem kisdarab,úgyhogy óvatosan,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2297) Emu válasza Balinov (#2294) üzenetére


Emu
őstag

Nem semmi a gyereknek erre volt türelme, nagyon tanúlságos teszt!

(#2298) #96302336 válasza Vladi (#2293) üzenetére


#96302336
törölt tag

1: szar. 640X480 60Hz.(jó esetben 60Hz, mert PAL esetén 50Hz kell, így kevés TV tudja kezelni)
2: Hang nuku.

(#2299) Vladi válasza #96302336 (#2298) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, akkor felejtős. Különben is búvárkodtam egy kicsit a témában.
tv-outhoz viszonyítva milyen a minősége?

Ati kártyákhoz ajánlott, nameg kell hozzá egy beállító program winen, linuxon pedig X megléte a feltétele a működésének.
meg okozhat gubancot is a tv környékén.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2300) Emu


Emu
őstag

Én ilyen házat néztem ki: [link]
ilyen [link] vagy ilyen [link] alaplappal
egy kis fogyasztásu Athlon x2-vel, 1gb DDR-el meg még valami tv tunerrel, csak még azt nem tudom milyennel. Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.