Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) dane válasza waverider (#2150) üzenetére


dane
senior tag

Mégis eladod... :F

(#2152) Petrelli


Petrelli
csendes tag

Lehet tönkrevágtam az alaplapomat? Szépen odacsavaroztam a ház falához :W
Most kiveszem, ráteszem egy könyvre és kipróbálom úgy. Ha nem jó, akkor :((( :O
Szerintetek ettől tényleg elszállhat minden? :F

(#2153) marcias válasza Petrelli (#2152) üzenetére


marcias
őstag

Nem értem. Nem tettél be távtartókat vagy mi? :Y

Steam: marcias88

(#2154) Gyuri27 válasza Petrelli (#2152) üzenetére


Gyuri27
félisten

próbáld ki ne találgass :((

Amd - Radeon - Ryzen

(#2155) beencee válasza Petrelli (#2152) üzenetére


beencee
senior tag

Kívülről, vagy belülről csavaroztad oda? Mostanában elég sokat esik az eső, ha kívülről csavaroztad és nem az eresz alá, akkor az okozhatott gondot. Ha belülről, akkor attól függ, melyik szobába...
De egyáltalán, mi a fenének kell a falra csavarozni az alaplapot? Az számítógépbe való, nem a ház falára, de megsúgom, nem is könyvre... A fenének nyúlsz hozzá, ha ennyire nem értesz hozzá. Ráadásul utána beírod az első szembejövő topikba...
Szerintem vedd le a falról, tedd le egy betonozott részre a földön, alkatrészekkel lefelé. Húzz mellé egy széket és állj fel rá. Fordulj szembe az alaplapoddal, majd becsukott szemmel ugorj rá, mind a két lábaddal. Garantáltan nem lesz vele semmi gondod többé és így nem is kell idegeskedned. És még csak el sem fog szállni semmi. Legfeljebb ősszel néhány költöző madár...

(#2156) marcias válasza beencee (#2155) üzenetére


marcias
őstag

:C

Steam: marcias88

(#2157) dane válasza beencee (#2155) üzenetére


dane
senior tag

beencee jól megmondta :R

(#2158) Petrelli válasza beencee (#2155) üzenetére


Petrelli
csendes tag

Tényleg vicces volt a hozzászólás :R, ha meg nem az volt akkor kétségbeejtő :D egyébként, csak egy helyen dúrtam el a felfüggesztést, de megoldottam, most már működik.
Egyébként htpc-t építettem.

(#2159) beencee válasza Petrelli (#2158) üzenetére


beencee
senior tag

Kétségbeejtő legfeljebb az volt, amit írtál, olvasd csak vissza, amit a #2152-ben írtál...

És mit lehet még tudni arról a HTPC-ről? Szívesen vennék a beszámolódat... Persze azon túl, hogy egy ház falán van, valahol ezen a világon.

(#2160) marcias válasza beencee (#2159) üzenetére


marcias
őstag

Na tőled meg kérdeznék vmit :) Felvettem a kapcsolatot itt PH-n egy sráccal és tőle vennék egy Hauppauge PVR-150-et. Ahova a htpc kell, ott upc direkt és földi antenna van párhuzamosan. A upc-hez van egy philips upc vevőegység (pontosan nemtom, milyen taltakozók vannak rajta, de azt tudom hogy van 2 scart, meg rca is asszem). Hogyan lenne célszerű összekábelezni? És mit várhatok tőle, hogy fog működni? :U

Steam: marcias88

(#2161) canniball válasza marcias (#2160) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár nem én voltam a megszólított, de talán nem haragszol/haragszotok meg. :)
Ha nem tévedek nem sok választásod van: a ''földi antenna'' koax-szal megy a TV-in csatira, a ''philips upc vevőegység''-en pedig meg kell nézni pontosan milyen csatlakozók vannak (a PVR150-en a hangnak van rca, a videojelnek pedig s-video és kompozit, tetszés szerint).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2162) marcias válasza canniball (#2161) üzenetére


marcias
őstag

Dehogy, örülök minél többen válaszolnak. :) Annak akkor utánajárok, milyen lehetőségek vannak a vevőn. Az a kérdés merült fel még bennem, hogy az összes tévétyuner ezekkel a bemenetekkel rendelkezik?

Steam: marcias88

(#2163) marcias válasza canniball (#2161) üzenetére


marcias
őstag

Közben ezt találtam: [link] :Y

Steam: marcias88

(#2164) canniball válasza marcias (#2163) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tudom ezzel nem mennél semmire (legalább is a UPC Direct szempontjából).

''...az összes tévétyuner ezekkel a bemenetekkel rendelkezik?''
Nem. A Leadtek PVR2000 kártyámon pl. a következők vannak: FM, TV, remote, ''kisjack'' audio in és egy ''speckó'' video-in, amire a hozzá adott ''elosztóval'' lehet rákötni a bemenő video-jelet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2165) marcias válasza canniball (#2164) üzenetére


marcias
őstag

Valóban nem, hiszen upc kártya nélkül nem ad jelet, gondolom erre gondoltál. Viszont ez felkeltette az érdeklődésem:
''Lista a szükségletekről:
DVB-S TV tuner: SkyStar1 vagy SkyStar 2 vagy Techontrend Budget ......
CI modul: kártyába épített, külön vásárolt, alternatív megoldás, soros portra csatlakoztatva.
UPC társkártya.

A rögzítés minőségromlás nélkül, közel DVD minőségben lehetséges.

Jó kiinduló pont www.sat.hu.
Innen kiindulva minden szükséges adat és információ elérhető.''

+

''A DIGITÁLIS kártya csak azt csinálja, hogy bitröl-bitre átírja az adást a merevlemezre.
normál sugárzás esetén ez 720*576 felbontású
Mpeg2 videó. Néhány adó az Astrán 5.1-es hangal sugároz. Ezt is tudod rögzíteni.
Beltérivel meg csak sztereó hangot kapsz.''

Kérdés: mi a fene az a Ci modul és hogy lehet ezt megoldani? :F

Steam: marcias88

(#2166) beencee válasza marcias (#2160) üzenetére


beencee
senior tag

Köszönöm a bizalmat :R én sem tudok annál többet hozzátenni, mint amit cannibal lejjebb megválaszolt.

(#2167) dabadab válasza marcias (#2165) üzenetére


dabadab
titán

''Kérdés: mi a fene az a Ci modul és hogy lehet ezt megoldani?''

A legtobb muhold adasa titkositott es ez a CI modul fejti vissza azt. A modul formatuma szabvanyos, szoval minden DVB-S keszuleken illik ilyennek helye lennie.

DRM is theft

(#2168) marcias válasza dabadab (#2167) üzenetére


marcias
őstag

Engem olyan CI-olvasó kéne külön, amit gépre lehet kötni és a digitális műholdvevővel együtt tud működni. Így le lehetne ágaztatni még a beltéri előtt az adást és full digitális képet tudnék nézni :))

Steam: marcias88

(#2169) waverider válasza dane (#2151) üzenetére


waverider
senior tag

cseking dane! :R
nem ezt, hanem a kistesóját az RC-281-et! :Y
én RC-280-ast akarok! :O

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2170) waverider válasza waverider (#2169) üzenetére


waverider
senior tag

az RC-281-et adtam el :R

az RC-280 meg a #2150 képen volt! :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2171) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy ez megér 200K-t? Szemben lévő boltban lesz részletre....
[link]
Jöhetnek érvek és ellen érvek is. Köszönöm szépen. :R

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#2172) v-paci válasza mcroberto (#2171) üzenetére


v-paci
aktív tag

Kellemes kis gép. Minden bent van, amire szükséged lehet. De én mintha olcsóbban láttam volna valahol (170k) ;)

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#2173) mcroberto válasza v-paci (#2172) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hát igen, minden benne van ami kell, csak nem tudom hogy esetleg mennyire bővíthető....
Szerintem holnap átugrok és meglesem közelebbről, meg csinálok pár fényképet róla....

További véleményeket is várok. Köszönöm. :R

Most nézem hogy az 510ben elvileg egy 7600GO van... kiváncsi vagyok.....



[Szerkesztve]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#2174) as_Rock válasza Gyuri27 (#1994) üzenetére


as_Rock
őstag

Köszönöm a tippet:R sajnos ez csak 4 cm-el vékonyabb mint a jelenlegi ház:( (18x36x44)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2175) dabadab válasza mcroberto (#2173) üzenetére


dabadab
titán

''Hát igen, minden benne van ami kell, csak nem tudom hogy esetleg mennyire bővíthető....''

Megmondom neked: semennyire :)

Ez igy van, ahogy van, max vinyot tudsz benne cserelni, meg USB-n radugdosni ezt-azt.

A neten panaszkodnak nemileg a beepitett tunerre, meg hogy a ket 50 mm-s venti zajos tud lenni, de amugy szepen osszerakott gepnek tunik.

DRM is theft

(#2176) mcroberto válasza dabadab (#2175) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hát, kedden-szerdán még meló van 1000-el, de megpróbálok belesni a boltba, és kideríteni minél többet. Majd jelentkezem. :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#2177) quby válasza beencee (#2166) üzenetére


quby
őstag

beencee: valahol belinkelted a meedio letölthetöségét minden kiegészitövel együtt és most nem találom?megtennéd mégegyszer?? :R :R
Mégvalami:ez most fizetös, vagy amiota a yahoo tulajdona azota free?? :F
bocsi ha hülyét kérdeztem :)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2178) canniball válasza quby (#2177) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár már megint nem nekem szólt a kérdés, de [link]. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2179) quby válasza canniball (#2178) üzenetére


quby
őstag

igeeeen, ezaz!!! :R :R most olvastam át 4 ide tartozo topicot jó sok idö alatt és a végén az istené' se találtam. :W
köszii! :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2180) mcroberto válasza mcroberto (#2176) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Na hali. Megnéztem a vasat, ez az idea 510 es, egy nVidia 7600GO van benne, éppen egy 1080p-s BBC HD film ment rajta, valami természet film.... egy 66 centis sony lcd tv volt rákötve. angol windows xp media center van előre telepítve, install cd-ét nem találtuk a dobozban, van egy rakat kábel hozzá. Meg pöpec bill aminek a szélén van tapipad, meg távirányító is van. :D . Hang: 1080p videó gondolom terhelte a gépet, de hangja kb, akkora volt mint az otthoni. kenwood erősítőnkenk, csak ha nagyon közel hajoltam hozzá akkor lehetet hallani a hangját.
kinézetre nekem bejövős, ára 199K.... 10 hónapos részletre eltudnám hozni..... :)
majd meglátjuk...

ciao

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#2181) mcroberto


mcroberto
aktív tag

[link]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#2182) v-paci válasza mcroberto (#2181) üzenetére


v-paci
aktív tag

Jééé :Y Most vettem csak észre... Hiszen ez egy notebook, asztali dvd lejátszó köntösben. Ebben az esetben tényleg nagyon korlátozottak a bővítési lehetőségek. A fogyasztással viszont nem lesznek gondok :)

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#2183) waverider válasza canniball (#2178) üzenetére


waverider
senior tag

aranyember :R , megtartjuk! :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2184) beencee


beencee
senior tag

Így van ;)

Ami még fontos lehet, bár inkább a szoftveres topikba illik: a meedio fórum mostmár tejesen átköltözött a MeediOS honlapjára (lásd az aláírásom), illetve újonnan telepítőknek ajánlom ugyanott a Meedio Ultimate és a Bluepill projekteket...

(#2185) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hello!

Én most fognék bele egy ilyen építésébe. Már mindent kiválasztottam, csak a házzal állok hadilábon.
Mit érdemes venni? Komplett házat, amely már tartalmaz távirányítót, pl.? Vagy vegyek házat, és külön valami irányítást?
Amit nézegettem:
[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2186) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Elfelejtettem mondani, hogy csak ATX ház jó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2187) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#2186) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, majdnem végigértem a topikon. Nem lesz távirányító egyelőre, csak valami jó atx-es riser nélküli házra kérnék tanácsokat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2188) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hali

Valami szép fekvő házat szeretnék , a lényeg , hogy az ára 20000 Ft alatt legyen, és beleférjen egy mATX.es rendszer, videókártyával,procihűvel mindenestűl.
Ezüst szín előny, és a minél jobb ár.
Tehát nem fontos hogy csilivili legyen, meg nem kell Imon, csak legyen esztétikus, és lehetssen fekve használni.

Eddig befutó egy Thermaltake Bach, a régebbi, de ez egyelőre drága nekem a 25000 Ft-os bruttó árral.

Tudtok tippeket adni?(itthon beszerezhető legyen, az még fontos)

(#2189) waverider válasza Jim Tonic (#2185) üzenetére


waverider
senior tag

ha számiít a beépíthető helyek száma, akkor ezt ajánlom, ilyenem is van: [link] csak pozítívumom van róla, csak a ventiket cseréld ki benne, mondjuk SilenX-ekre.
ja, és ehhez később is vehetsz mindenféle iMon-t távrángatóval :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2190) waverider válasza Gzolo (#2188) üzenetére


waverider
senior tag

ajánlom #2189-t Neked is :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2191) Gzolo válasza waverider (#2190) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ezt is néztem, de sajnos ennek is 20000 felett van az ára :(

(#2192) Jim Tonic válasza waverider (#2189) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon tetszik az elrendezése, a face sem rossz. Azt hiszem, ő a nyerő. Köszönöm szépen!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2193) waverider válasza Jim Tonic (#2192) üzenetére


waverider
senior tag

szívesen, máskor is! :R
nagyon passzol a hifi cuccok közé, egyetlen kis apró bibijét meg lehet orvosolni:
a kék ledjeit cserélem narancsokra, vagy szép zöldekre :))

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2194) waverider válasza Gzolo (#2191) üzenetére


waverider
senior tag

itt a fórumon 17 - 18e volt már párszor, én is itt vettem kleptotól :R
esetleg kérdezd meg garmacor-t vagy itt vagy a hwsw-n, ő tud TT termékeket
nyomott áron ;)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2195) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nézegettem a Vista árait. Mivel magam rakom össze a gépet, OEM verziót nehézkes vásárolni, a rendes ára meg félelmetes. Úgyhogy elkezdtem Linuxban gondolkodni. Van valaki, aki Linuxot futtat HTPC-n? Melyiket érdemes?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2196) canniball válasza Jim Tonic (#2195) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tudom az OEM verziót nem csak full géppel lehet megvenni, hanem bármely harware elemmel (pl. egy vinyóval) is. Ha jól tudom. De ha nem Vista, akkor miért rögtön Linux? XP vagy ''kisebbek'' már nem is jöhetnek szóba?
Ha mégis Linuxban gondolkodsz (ha jól emlékszem :) ) a MythTV-t használja itt egy-két kolléga.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2197) dabadab válasza Jim Tonic (#2195) üzenetére


dabadab
titán

Vannak direkt a MythTV kore epitett Linux disztribek, talan a MythDora [link] a legkiforottabb, de lehet, hogy mire elkeszulsz a rendszerrel, addigra a MythBuntu [link] is elkeszul.
(Mondjuk en a backenden futtotak MythTV-t, a frontendek XBMC-vel felszerelt Xboxok)

(Ja, igen, az XBMC-nek is keszul a linuxos valtozata, de az azert nem mostanaban lesz kesz.)

Ha odaig fajulnak a dolgok, akkor valoszinuleg segiteni is tudok vmennyit, ha elakadnal vhol.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2198) Jim Tonic válasza dabadab (#2197) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ööö, izé. Szóval van némi tapasztalatom Linuxszal, mert a régi gépemre az is volt telepítve, és Javahoz is a Netbeanst használtam (mármint a Linuxost). Volt többféle, utoljára 10-es Mandrake volt. Aztán eladtam mindent, vettem Laptopot, ezen volt XP, így most csak Knoppixolok Live Cd-ről néha. Utoljára egy 2200BG vezérlő eepromját kellett módosítani, hogy befogadja egy HP laptop, ahhoz pedig ideális volt az ethtool parancs.
A lényeg az, hogy valamennyit értek a Linuxhoz, és szeretem is (hogy a másik kérdésre is válaszoljak), ezért jutott újra eszembe a Vista árait nézve.
Viszont a Linux multimédiás képességeiről semmi fogalmam nincs, nem tudom, melyik disztrib van ellátva megfelelően e téren. Ezért kérdezem, van-e ilyen, érdemes-e vele foglalkozni, és képes-e ugyanolyan élményt nyújtani.
Őszintén szólva örülnék is, ha így lenne, mert úgyis van egy céges laptop is XP-vel, és szívesen elmerülnék újra a Linuxban, ha van értelme ebben az esetben is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2199) Tuib válasza Jim Tonic (#2195) üzenetére


Tuib
aktív tag

OEM-et vehetsz nyugodtan, teljesen legális, sokat puhult a licenszelése a microsoftnak ezügyben.
Tehát annyi a lényeg, hogy ha OEM-et veszel, az kötődni fog ahhoz a géphez, amire feltepítetted. Ezt fogja igazolni a gépre ragasztott matrica, ezt ne hagyd el.
Aktiválós, első mehet a neten, a többi viszont telefonos lesz.

kb ennyi.

Ami viszont a HTPC-t illeti: ilyet tervezek leendő lakásom nappalijába. Általános multimedia központnak szánom, úgyhogy ha lesz kérdésem, akkor majd még jövök.

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#2200) becuszabi válasza Gzolo (#2191) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Esetleg ilyen?
[link]
Alíg használtat (kb. 10 órát ment) láttam 15k körüli áron.

"Aki szívből él, az élből szív"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.