Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) PartyShan válasza Fotozgato (#9598) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nekem az eddigi tapasztalataim alapján akkor jelenik meg a magyar nyomkövetőben, amikor a célországba elküldve státuszba lép a csomag. Utána szépen lehet követni. A vámon nekem eddig mindegyik csomagom max 1 napot volt.

(#9602) zoli03 válasza Fotozgato (#9598) üzenetére


zoli03
őstag

Honnan rendelted? eBay vagy valamelyik kínai webshop? eBay-esek szoktak hazudni, webshop nemigazán. Milyen postával küldték (ha egyáltalán elküldték)?

(#9603) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Szevasztok! Aláírásomban található egy hirdetés, hátha valakit érdekel!

(#9604) M_o_g_y_i válasza Magnat (#9595) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mint zoli03 is írta, jól beazonosítható. :K
BLF-on is írtak róla.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#9605) BaLee válasza Fotozgato (#9598) üzenetére


BaLee
addikt

Október 12én fizettél? Nem vagy kicsit türelmetlen? :)

Mivel 12. péntek azt jó esetben feladtál hétfőn vagy kedden, az azt jelenti, hogy még nincs 1 hete hogy úton van, ha esetleg már nálunk is volt akkor a hosszú hétvégén garantáltan nem nyúlt hozzá senki. A Kínaiaknál meg azt hiszem most valami ünnep van akkor ők sem szoktak dolgozni.

Tényleg nem akarom letörni a lelkesedésedet de én még várok egy csomagot amit szeptember 7én rendeltem meg, és mikor letelt az 1 hónap rákérdeztem, megnyugtattak (vagy le akartak rázni?) hogy ez elég gyakori, ha két hónap alatt sem jön meg akkor szóljak nekik és foglalkoznak az üggyel...

Viccet félretéve a csomagjaim többsége 2-3 hét alatt szokott ideérni, de az utóbbi hetekben a vámon is többet szőröznek rajt. Jobban ráálltak a nagy értékű csomagok kiszűrésére.

(#9606) tbesze válasza Fotozgato (#9598) üzenetére


tbesze
tag

Én okt. 4-én fizettem, 5-én China Post Air Mail-ba leadva, és csak most 20.-án célországba elküldve. Úgy hogy úgy látom megint kezdődik az megszokott év végi huza-vona. :W

(#9607) Zsolt74 válasza tbesze (#9606) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem szeptember 9.-én lett rendelve 2db xml t6 led és október 16.-án lett postázva, úgyhogy még vagy 2 hét mire megérkezik.

Zsolt

(#9608) Fotozgato válasza BaLee (#9605) üzenetére


Fotozgato
tag

Igazad lehet, hogy türelmetlen vagyok. De ki nincs ezzel így?
Úgy várom már a lámpát! :DD

Ezt a fejlámpát [link]
Date Ordered: Monday 08 October, 2012 rendeltem, és végig tudtam követni a trackingen,
és 7 nap alatt már itt volt nálam.

Azt hittem, hogy a másik csomag is ideér ennyi idő alatt, de ezek szerint tévedtem.
Szomorú vagyok. :O

De a másik lámpa, amit október 12-én rendeltem (TrustFire TR-J18 Cree XM-L T6 7-LED), és fizettem ki, azt sehol nem látom a Registered Mail Number alapján.

Nem az e-bay-en, hanem itt rendeltem: http://www.manafont.com [link]

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#9609) zoli03 válasza Fotozgato (#9608) üzenetére


zoli03
őstag

Mikor írtak, hogy feladták?

(#9610) Fotozgato válasza zoli03 (#9609) üzenetére


Fotozgato
tag

Erre a levélre gondolsz?

Order Number: xxxx
Latest Status: Dispatched
Detailed Invoice: https://www.manafont.com/xxxx
Date Ordered: Friday 12 October, 2012

Your order has been dispatched to POST Office

Registered Mail Number: RQxxxxxxxxxSG
Mail tracking is available at http://www.hongkongpost.com/eng/tracking

Please reply this email if you have any questions.

Thank you for shopping with us

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#9611) zoli03 válasza Fotozgato (#9610) üzenetére


zoli03
őstag

Igen, de az lenne érdekes, hogy mikor adták fel, de az ebből a levélből nem derül ki így, a levelezőrendszered írja ki. Vagy meg tudod nézni a profilodban Manafonton. Mert tracking number csak feladáskor lesz, és lehet, hogy a rendelés után 1 héttel adták fel.

(#9612) BaLee válasza Fotozgato (#9608) üzenetére


BaLee
addikt

Nekem ilyen fejlmámpám van, nagyon jó kis cucc, főleg ennyiért. Én még itthon vettem jó 2 éve, akkor 10 ezer fölött volt.

Könnyű, állítható, fókuszálható és még a fényerőt is állíthatod rajt. 3 újratölthető AAA elemmel jó sokáig húzza, főleg ha nem folyamatosan maxon használod. Sötétben biciklizéshez is remek.

Szerk.: Most nézem, ez nagyon durva. Az imént említett szeptember legelején rendelt akksim tracking száma most került be a Magyar Posta rendszerében és az van odaírva, hogy 2012.10.17 - Célországba elküldve!!?
Akkor több, mint 1 hónapig ültek rajt kint a postán vagy fel sem adták??

[ Szerkesztve ]

(#9613) Cyborg


Cyborg
őstag

[Jaj]

Ez büntet!

(#9614) zazenke


zazenke
őstag

megszeretném kérdezni valakitől hogy az trustfire z1 és a második linken található lámpa azonos e vajon mert árkülönbség az van . mindkettő állítható fókuszú és 1600 lumenes és nem igazán látok lényegi különbséget de lehet hogy valami elkerüli a figyelmemet .talán üveg vagy műanyag lencse stb ?
[link]

és: [link]

(#9615) zazenke


zazenke
őstag

esetleg valaki tud hasonló minőségű vagy jobb állítható fókuszos lámpát javasolni azt előre is köszönöm

(#9616) rii


rii
nagyúr

az mitől lehet, hogy tegnap este az 1-2 nqpja feltölttött eneloop akkukat betoltam a lámpába, 1-1-et, lámpoa meg se nyekken, egyik se egyik akkuval sem.

két eneloop ki, és egy harmadik, amit most vettem, be, azzal egyből világított

ma próbaképp eneloop megint be ... egyikkel világít
másik is br, azzal nem ... véletlen bekapcsolava hagytam, és 5 perc után viláíg az is.

mi baja?
kezd meghallni az eneloop, vagy ezek a CREE g10 lámpák ilyenek?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9617) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Valakinek van tapasztalata ezzel a 3 lámpával?

Trustfire TR-1200 5xq5
Trustfire TR-j12
Trustfire 3t6

Nekem az első kettővel van, elég nagy a különbség, viszont méretben is, ami nekem már nem tetszik. A 3T6 a két lámpa közt hol helyezkedik el? Egyáltalán jobb a 3T6 a TR-1200-nál?

(#9618) tbesze válasza belsodavid (#9617) üzenetére


tbesze
tag

Nekem van 3 ledes UltraFire U2-esekkel. Sajnos nagyobb még nem volt nálam. Most várom a TR-J18-at. :K

(#9619) belsodavid válasza tbesze (#9618) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Honnan rendelted? Tudnál feltenni 1-2 képet róla, hogy hogyan világít, vagy magáról a lámpáról? Igazából egy kis beszámolót kérnék róla, mert eléggé tetszenek a terítős lámpák. Én szívesen venném, lehet, hogy más is.

[ Szerkesztve ]

(#9620) tbesze válasza belsodavid (#9619) üzenetére


tbesze
tag



A lámpáim fényéről már sokszor akartam képet készíteni, de sajna nekem soha nem jön össze normálisan. :(
Esetleg nem jársz Keszthelyen valamelyik este? Itt megtudnám mutatni neked.

(#9621) SzalaiG válasza tbesze (#9620) üzenetére


SzalaiG
addikt

Honnan rendelted? Dobj egy linket!

(#9622) tbesze válasza SzalaiG (#9621) üzenetére


tbesze
tag

Az eBay-ről tőle. Tavasszal vettem, de akkor sok aukciós lápái voltak. Most látom mind fix. Persze ennél az árnál, valamivel kevesebbért mentek el akkor. Innét vettem még egy 1 aksis "WC pumpát is." Viszonylag gyorsan megjöttek, és nincs velük semmi gondom.

(#9623) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Van egy felesleges 18650-es akksim, ezért arra gondoltam, hogy szeretnék hozzá egy zseblámpát, amiben segítséget kérnék.

Néhány dolognak feleljen meg:

- olcsó legyen
- Dealextreme-ről legyen
- erősen világítson, de inkább szórja a fényt, mint inkább egy pontba tolja.

Egy Fandyfire C8-asom van most, ehhez képest is valami kisebbre gondoltam.

Köszi a segítséget!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9624) Magnat válasza Winne (#9623) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem legtöbben az Ultrafire 501B-t javasolnák, de van a DE-nél olcsóbb hely is, meg ott mintha nem is lenne a legjobb, U2-es leddel ... én itt találtam legolcsóbban, bár nem rendeltem még tőlük: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9625) szbalogh válasza Winne (#9623) üzenetére


szbalogh
őstag

AZ uf2100 -at is nézd meg!

Nick: HE_Storm

(#9627) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Szevasztok! Azon gondolkoztam a nemrég megjött C8-at lehet nem adnám el, hanem egy meleg színű U2-es ledet és valami kegyetlen drivert vennék hozzá, aztán megcsinálnám. Lenne ennek értelme, egyáltalán megéri? Ha igen, honnan érdemes beszerezni az alkatrészeket.

Most 2,1 A-.en megy méréseim szerint, lehet ennél erősebb drivert kapni, valamint meleg U2-es ledet?

(#9628) szbalogh válasza korn (#9626) üzenetére


szbalogh
őstag

Hű ez nagyon szimpatikus! Főleg a tekerhető fej miatt érdekel. Vajon a kínain is így lehet módot váltani :F

Nick: HE_Storm

(#9629) szbalogh válasza belsodavid (#9627) üzenetére


szbalogh
őstag

Hogyne lehetne! A 8x7135-ös driverekkel 2,8-3,04A. De pár ilyen fet egymásraforrasztásával akár 5A-ig is el lehet menni :DDD link
Én is pont ilyenen töröm a fejem. Jön most két citipower x7-t6, az egyiket jól megmoddolom.

Nick: HE_Storm

(#9630) belsodavid válasza szbalogh (#9629) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Ha már moddolom, mindenképpen U2-es led kellene be, abból is sárgás (vagy legalább is természetesebb színű), mint a hideg fehér. Melyiket válasszam?

Ez a driver jó lenne?

(#9631) Cyborg válasza belsodavid (#9630) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor már [XML-U3] 6000-6500K, ennél melegebb nincs szerintem, U2-ből se láttam még neutralt

Vagy marad a jó öreg [XML-T6 NW] 5000K

(#9632) belsodavid válasza Cyborg (#9631) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Az U3-as 20-as csillaggal tökéletesnek tűnik, már csak 20-as driver kell, amit eddig még nem találtam.

(#9633) szbalogh válasza belsodavid (#9632) üzenetére


szbalogh
őstag

C8-ba 17-es megy. Mármint driver
Ledből valami jó kis rézcsillagos kellene. Talán azon a német oldalon.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#9634) Mittu88 válasza szbalogh (#9629) üzenetére


Mittu88
senior tag

És 5A-nek mi értelme?

(#9635) belsodavid válasza szbalogh (#9633) üzenetére


belsodavid
aktív tag

én 20-at mértem :S

(#9636) szbalogh válasza belsodavid (#9635) üzenetére


szbalogh
őstag

Hű akkor rosszul emlékszem.
Lehet, hogy akkor 2 akkus drivert kéne nézni. Magasabb feszültséggel kisebb a veszteség a kapcsolókon.

Az az értelme, hogy igen megcsináltam :DDD
Meg nekem airsoftra kéne ahol csak pár másodpercig kell mennie amíg elvakul az ellenfél. De akkor adja ki magából a maximumot :K

Nick: HE_Storm

(#9637) szbalogh


szbalogh
őstag

A középső forrasztandó része a hőelvezetésre van. Lényegében magunk is meg tudjuk csinálni a pcb-t.

Nick: HE_Storm

(#9638) belsodavid válasza szbalogh (#9636) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Nem hiszem, hogy rosszul emlékszel, csak ennek lehet más a belseje. Egyébként szerintem megoldható a 17-es driver beszerelése. Egyébként be kell forrasztani a helyére a drivert? Az enyémben nagyon stabilan áll, nem is tudtam eddig kiszedni.

Lehet gányolásnak tűnik, de ha alufóliával beszorítanám a házába az jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#9639) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Másik elképzelésem. 20-as a driver helye, belül van egy 19-es váll. Ha forrasztok a vállra 4-5 pontot, arra fel tud majd támaszkodni a driver, majd 2 helyen beforrasztanám a 20-as átmérőhöz. Az első lépés azért kell, hogy megtartsa, ha az akkut berakom, a második, pedig, hogy a driver fix legyen. Szerintetek jó az elképzelés, vagy nem fog így működni?

(#9640) Gibbs válasza belsodavid (#9639) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Működni fog, de a megtámasztó váll azért kell, hogy az akkut szorosan tartó farok sapka szorító ereje ne tépje le a forrasztást. Ha nincs ez a váll, akkor a kis forrasz lábak a nyomástól le fognak szakadni. Inkább egy gyűrűt kellene bele tenni, de annak esztergálása többe kerülne, mint egy lámpa.
Egyébként az én tegnap (lightmalls-tól) érkezett U2-es C8-amban is 17mm-es a driver. Nem lehet, hogy te mérted el? Ez az U2 jóval melegebb fényű, mint a T6, inkább neutral színű a tegnap esti összehasonlítás szerint.

(#9641) Winne válasza korn (#9626) üzenetére


Winne
nagyúr

Innen hozzánk is az a 1.5 dolcsi a postaköltség, amennyit most látok?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9642) belsodavid válasza Gibbs (#9640) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Biztosan nem mértem el, sajnos ez ilyen. Nem tudom mi legyen, hogyan lehetne egyszerűen/ olcsón megoldani.

(#9643) korn válasza Winne (#9641) üzenetére


korn
aktív tag

én free shippinget látok

(#9644) korn válasza szbalogh (#9628) üzenetére


korn
aktív tag

11 dollár, gondolkozz! :)

(#9645) Winne válasza korn (#9643) üzenetére


Winne
nagyúr

"Shipping: $1.48 ePacket delivery from China"

Hmm, megnézem azért otthon is este. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9646) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Kimentem, kicsit körülnéztem. Találtam megfelelő méretű műanyag betétet. Belepréseltem az aluminium darabba, így a 17-es driver nem fog átesni a led felé, viszont kiesni szerintem ki tud majd. Végső esetben 1 pötty pillanatragasztóval lehet rögzíteni? A műanyag közdarab pedig nem gond igaz? Ha ezek megfelelőek mehet a modding :)

[ Szerkesztve ]

(#9647) szbalogh válasza belsodavid (#9646) üzenetére


szbalogh
őstag

Természetesen a drivernek is kell a hűtés! Ilyen szempontból a nancjg 105c driver jobb, mert ott közvetlenül a driver peremére vannak forrasztva a fetek. Oda kell forrasztani a foglalathoz minél több helyen, lehetőleg közel a fetekhez. Nem tudom mennyi hő képződik a driveren de gonolom nem árt ott se a jó hőelvezetés.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#9648) Gibbs válasza belsodavid (#9646) üzenetére


Gibbs
csendes tag

A driver alsó megtámasztására a műanyag közdarab megfelelhet, de a driver peremének fémesen érintkezni kell a házzal, a hővezetés miatt. Néz körül odakint, hátha találsz 1-1,5mm vastag egyerű villamos réz kábelt. Azt csupaszíts le és hajlíts belőle akkora karikát, ami kitölti a hézagot és kívül a házhoz, belül a driverhez forraszthatsz, minél több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#9649) belsodavid válasza Gibbs (#9648) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Az alumíniumot és a rezet nem lehet cinnel összeforrasztani?!

(#9650) tbesze válasza belsodavid (#9649) üzenetére


tbesze
tag

Az alumíniumot nem lehet forrasztani. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.