Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Magnat válasza zoli03 (#10448) üzenetére


Magnat
veterán

Kiegészíteném még a fogyasztás témával a választ: ha tegyük fel egy egy akksis lámpa 2.5A-t tud max fokozaton, akkor egy 2500-as akksival kb egy órát fog világítani. Persze ez csak elméleti szám, mivel az akksi vagy tudja ami rá van írva vagy nem (inkább nem) és a legtöbb nem is képes ekkora áramot végig kitolni magából (18650-ről beszélek). Értelemszerűen 1.25A-n kb dupla (esetünkben 2 óra) üzemidő saccolható. Ökölszabályként sztem így érdemes kalkulálni, aztán a konkrét installációt meg ha már megvan, egyszerűen kimérni stopperrel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10452) ólomlábú válasza ólomlábú (#10445) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

A rendelésekről valaki nem tudna egy pici segítséget?
Nem én rendelem,egy jó ismerősöm,de ebay-ről is csak apróbb dolgokat rendelt eddig.
Ha már segít akkor legalább annyival szeretném megkönnyíteni a dolgát,hogy utána járok,honnan érdemes,hogyan,stb...

(#10453) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Lenne még egy kérdésem aztán ha minden igaz akkor nem zaklatom tovább a népet :-)))
A védelem nélküli akisiknál a túltöltés és a túl merítés teszi tönkre.
A trustfire T006-os töltő ugye elvileg nem tud túl tölteni,tehát jó a védelmetlen aksikhoz is?
De a legnagyobb homály,az az,hogy egy védetlen aksit hogy nem tudok a kritikus érték alá meríteni?
Gondolom éjszaka,tök sötétben senki nem áll meg valahol,hogy megmérje multiméterrel,hogy kb mennyi a feszültség még az aksiban... :-D

Amúgy írtam ismerősömnek,elvileg rendeli a cuccaim :
1 db TR-J12
1 db 502Béla :-)
3 db 26650 5000mAh-s Trustfire aksi (a nagy lámpába)
2 db 18650 3000mAh-s Trustfire aksi a lángnyelves (a kicsibe).
Remélem nem lőttem túlságosan mellé ezekkel a kombókkal!
Később még lehet bővítem a repertoárt,aksikkal,meg majd egy kis "zsebágyúval" 1 aksis félével.
Köszönöm szépen a gyors segítséget.illetve a hozzászólásokat!!!

(#10454) BigBlackDog válasza ólomlábú (#10453) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azok a kombók nem rosszak, megnyugodhatsz.
Védett akksinál először nálam eltűnik a nagy mód, aztán tilt csak az elektronika. Szóval védetlennél is intő jel lehet, hogy nem lesz meg a legnagyobb mód. Ezenkívül azért célszerű indulás előtt rámérni, ha tudod, hogy sokat fogod használni és már nem 100%-os az akksi.

(#10455) PHM válasza ólomlábú (#10453) üzenetére


PHM
addikt

A Trustfire T006 nem tölti túl az akkukat.
(Ez minden, hibátlan lítium-ion töltőre igaz.)
Túlmerítés: némelyik driver visszavált kisebb fényerőre, ha merül az akku.
A rövid idejű mélykisütés nem halálos a lítium akkukra, ellentétben a túltöltéssel.
Szerk: A lítium akkukra nem jellemző a memória effektus, nyugodtan rá lehet
tölteni pl a félig lemerült akkukra.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#10456) M_o_g_y_i válasza ólomlábú (#10453) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak ne egy helyről ill. ne egyszerre rendeljétek, mert vám+áfa köteles ekkora érték, ill. ezt már tuti megsarcolnák... :(((

Sky Ray G 36 teszt rövidesen, már az országban van. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10457) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nagyon azon vagyok, hogy a fejlámpámban lecserélem a 3xAAA-t egy 18650-re (vagy ha belemegy, akkor később 26650-re). akksiból kezdetnek egy olcsó TrustFire-t néztem ki, árához képest jókat olvastam róla. töltőn gondolkodom, ezt néztem ki eddig. egyszerre úgyis csak 1 akku lenne töltve vele, felesleges több csatornás. ami kicsit zavar, hogy úgy látom, 1-féleképpen tölt. vagy a többi, intelligensnek mondott töltő is így viselkedik? gondolom van egy max áramerősség, amíg ezt bírja, addig a feszültséget ez határozza meg. ha a fesz eléri a határt (4,2V), akkor meg az határozza meg a töltőáramot, a végén meg az elektronika lekapcsol. jól értem?

pótkérdés: jobb töltőt hasonló árban tudtok ajánlani? nem akarok egy vagont rákölteni, viszont olyat se szeretnék venni, ami fél év alatt hazavágja az akkukat.

(#10458) tbesze válasza ngabor2 (#10457) üzenetére


tbesze
tag

Ez is jó és olcsóbb. Vagy pl. ez.

(#10459) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Közben rákerestem a vám,mennyi,miért stb dologra...

[link]

Hátha valaki hasonlóan tájékozott lenne,mint én :-)!

(#10460) korn válasza ólomlábú (#10453) üzenetére


korn
aktív tag

Több akksis lámpába én nem használok védetlent és másnak sem ajánlom. Simán túl lehet meríteni, és ez még csak a kisebbik baj. Nagyobb baj, ha a lemerült cellát elkezdi ellentétes pólussal tölteni a többi élő cella.
Egycellás lámpában nyugodtan (nyugodtabban) lehet használni. Jellemzően kevés boost driveres 1 cellás lámpa van, szóval nem nagyon lehet túlmeríteni bennük, mert 2.5V alatt az xr-e, xm-l, xp-g ledek nem világítanak (kivéve a színes ledeket).

(#10461) Fotozgato


Fotozgato
tag

Három darab Li-Ion aksit hogy töltsem az imax b6ac töltővel?
Sorba kell kötnöm őket?

Ni-Cd, Ni-MH aksit párhuzamosan?

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#10462) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#10456) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Átjött a vámon a G 36!

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10463) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Erről mi a véleményetek? Jobb lenne, mint a 3000-es lángnyelves TrustFeri?

(#10464) M_o_g_y_i válasza BigBlackDog (#10463) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

x@r 1600-1800mAh valós kapacitású, és a nagyobb áramot sem tűri :( (ráadásul kamu-szoni)

Lángnyelvessel szemben pedig végképp felejtős szerintem. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10465) zoli03


zoli03
őstag

Ha valakit érdekel, már van XM-L U3 25mm-es csillagon: [link]
Én korábban kerestem, de akkor még nem volt :) .

(#10466) BigBlackDog válasza M_o_g_y_i (#10464) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor még jó, hogy maradtam a lángnyelves mellett. Paypal-nél hol lehet beállítani, hogy a bank váltsa az usd-t, ne a paypal? Vagy ez vásárlásonként külön kell?

(#10467) Zsolt74 válasza zoli03 (#10465) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A hűtése biztosan jobb mint a kisebbeknek.

Zsolt

(#10468) ixtom


ixtom
tag

A tapasztalt lámpatulajoktól kérdezem, hogy min. 20-30 méteres távolságra 2-3 m átmérő bevilágításához, mely lámpák alkalmasak? (thrower típus, jól mondom? Csak próbálom meghatározni a követelményeket)
A fényerőkkel és üzemidővel nem vagyok tisztában, nyilván minél több annál jobb :D , de izzós lámpáról történne a váltás. (Egyébként ajándék lenne édesapámnak. A sajátomra még gyűjtök. :B )

Jó lenne valami strapabíró, minőségibb cucc, persze az ár ezt biztos behatárolja.
Ár: max. 15-16 ezer Ft (akkuval és töltővel, doboz nem szükséges)

Legyetek szívesek ajánljatok nekem valamit! Köszönöm! :R

(#10469) macikos válasza ixtom (#10468) üzenetére


macikos
addikt

20-30 méter az kutyafasza. Arra kb. minden lámpa képes. Azok a lámpák, amelyekről beszélni szoktunk, azok ha mondjuk csak 200méterre világítanak el, akkor flooderek. A jobb throwerek, például STL-V2 500 métert tudnak.

Neked valami 501B/502B, stb. bőven elég.

Én mondjuk ha ajándékról van szó, akkor olyat vennék, ami díszdobozban jön, például ez: Ultrafire U80

Ez egy XM-L ledes, szép kidolgozású, komoly fényerejű lámpa, kb. 250-300 méteres hatótávval.

[ Szerkesztve ]

(#10470) ixtom válasza macikos (#10469) üzenetére


ixtom
tag

Köszönöm a választ! Sokat segítettél. :R

Valószínű, hogy ilyet veszek. Töltő + akksi témát még kikeresem innen.
Néha olvasgatom a topikot (mivel valamikor tavaly elraktam a kedvencek közé), de konkrét tapasztalat híján fingom sincs a dolgokról, tudtam én hogy érdemes kérdezni. :DDD

(#10471) macikos válasza ixtom (#10470) üzenetére


macikos
addikt

Karácsonyi ajándék lenne? Csak mert 20-30 nap a posta. Nekem a November 2-án vásárolt lámpám most szombaton jött meg.

(#10472) ixtom válasza macikos (#10471) üzenetére


ixtom
tag

Is-is. Ha ideér igen, ha meg nem, akkor újévi. :DDD
Ünnep vagy sem, az ajándék máskor is ajándék. Ilyesmin már régóta nem problémázunk. Örülök, ha a család együtt tud lenni pár napot. :B

(#10473) Fotozgato


Fotozgato
tag

Most egy másik ismerős érdeklődik egy jó erős, brutál LED-es lámpa, fényszoró után, amit fel tud tenni a kombájn, traktor tetejére. 12 Voltról menne. Min. 30 Wattos, de ha van erősebb, akkor az is jöhet.

Találkozott már valaki ilyennel? Én keresgéltem, de nem láttam.

Továbbra is keresek 26650-es aksikhoz tartót, házat, amibe töltéskor beleteszem, ha imax b6 ac-vel töltöm.

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#10474) macikos válasza Fotozgato (#10473) üzenetére


macikos
addikt

Felesleges LED-es lámpát keresni, mert erre a célra nincs kimondottan ledes lámpa/fényszóró, ami van, az nem éri meg. Gyenge, drága, nem megbízható, stb.

Ilyen célra még mindig a legjobb megoldás 1-2 komolyabb HID fényszóró: [link]

(#10475) M_o_g_y_i válasza macikos (#10474) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

De van! :K

klikk

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10476) szbalogh válasza Fotozgato (#10473) üzenetére


szbalogh
őstag

Vagy 3db 501 XM-L-t sorbaköt. Még külön irányba is állíthatja őket.

Nick: HE_Storm

(#10477) ólomlábú válasza Fotozgato (#10473) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Terepjárósok használják,ezt:
[link]

Egy másik fórumon egy felhasználó pár hónapja vett ilyet,csinált képet a fényéről...Mintha nappal lenne,mondjuk az ára is szerintem húzós,de ha a többi terepjárós cucchoz viszonyítja az ember akkor annyira nem vészes.
Viszont az 80 ledes volt.

[ Szerkesztve ]

(#10478) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

SkyRay STL-V2-t szedett már szét valaki? A driverhez kéne hozzáférnem, de mintha a menet össze lenne ragasztva. Rongy+vízpumpafogó kombóra meg sem nyekkent. Melegíteni nem merem a szín meg a driver miatt. Tipp?
Kösz

M

(#10479) tbesze válasza Szirtimorc (#10478) üzenetére


tbesze
tag

Szia!

Sajna nekem még nincs, de az 1000 %, hogy könnyedén hozzálehet férni. Már több más típust én is szétszedtem. Az tuti, hogy a vízpumpafogó nagyon erős túlzás, a melegítés pedig szóba sem jöhet. Simán kézzel oldhatók a kötések. Max. egy csavarhúzó. Vigyázz, ne hogy tönkre tedd ezt a gyöngy szemet! :N Van itt már olyan aki szedett szét, ő majd biztosan segít neked. Most gyorsan szétnéztem a neten, de csak olyan leírást, és képet találtam, ahol a ledcsillagot vették ki, és alatta látszik a driver. Sajna most többre nincs időm. De megoldjuk a gondodat! :K

(#10480) Zsolt74 válasza Szirtimorc (#10478) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem egy Fandyfire STL-V6-os lámpám van ami úgy tudom hogy szinte ugyan az mint a SkyRay STL-V2.
Itt a kép róla hátha segít a szétszedésben.

Zsolt

(#10481) d4d


d4d
tag

EnerPower 26650 4500mAh (min. 4450mAh, Tensai cella)

0.2A - 4807mAh
0.5A - 4756mAh
1A - 4698mAh
2A - 4628mAh
3A - 4593mAh
5A - 4590mAh

"It is the best 26650 I have tested until now."

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?349223-Test-Review-of-EnerPower-26650-4500mAh-(Dark-blue)

elemlampa.blog.hu

(#10482) M_o_g_y_i válasza d4d (#10481) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

4200mAh-s Soshine jött épp ma, gondolom az is "rajzol" egy 4Ah-s görbét közepes áramfelvételnél. :F

A másik szerzemény a SkyRay G 36 egyelőre nem tudott villantani, egy normálisan feltöltött cellám sincs itthon és ami van az is csak bontott 18650, mert még nem érkeztek meg a Panasonic 3400-as akkuk. :(
Viszont így 3,7-3,8V feszültségű akkumulátorokkal, 1,7A áramfelvétellel lényegesen erősebb fényű, mint az OP-s C8 amiben 3A-es KD driver van (és egy 3,8V-os Xtar akku - ezzel 2,2A-t mértem).

Külsőre csinos kis lámpa kényelmes fogással, nagyon jó a kidolgozása is szerintem.
Hővezető trutyi van rendesen a LED 3 ágú csillagja alatt, se nem sok, se nem kevés. :C
Gyárilag szép tisztán jön, semmi por a kis foncsorokban, én raktam bele kicsit. :DDD
Majd még kitalálom, hogy tuningolok rajta (ha tudok) vagy erősebb drivert kap. :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10483) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Az intl-outdoor.com áruháznál mennyi idő a csomag feladása? Tegnap rendeltem náluk egy pilácsot és még processing, annak ellenére, hogy van készleten.
/*Tegnapi manafontos rendelést már elvileg feladták.*/

M_o_g_y_i: Képeket majd várjuk, ha megjöttek az aksik. :K

[ Szerkesztve ]

(#10484) sato77 válasza Zsolt74 (#10480) üzenetére


sato77
csendes tag

Szia!
A kérdésem az lenne, hogy nincs véletlen a sky ray stl-v2 mellett c8 lápád?Az érdekelne hogy a sky ray fejbebe passzol-e a c8 test?Szeretnék egy jó brutál egy akkus fegyverlámpát.
Köszi előre is a segítséget.

(#10485) sato77


sato77
csendes tag

ja bocs fandyfire stl-v6ot akartam irni:)

(#10486) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#10482) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Helyesbítek: csupán 1,5A legmagasabb fokozaton. :o
Még bőven lehet (kell) tehát csiszolgatni. :))
De így is f@sz@ erős "terítő" fényt ad. :K
(#10483) BigBlackDog: 4,19V-ra töltött akksival sem ment 1,47A fölé a védelem nélküli bontott cellákkal, szerintem a Panasonic 3400-as sem fog majd ennél jobb eredményt adni. Gondolom 1A/LED-es driver van a lámpában a mérések alapján. Mondjuk ez már most is 10W, ami a ledenkénti kisebb meghajtás miatt jobb hatásfokot eredményez, gondolom ezért erősebb a fénye a 3A-es C8-nál. :F
sato77: a C8-nak sűrűbb a menete, a mostani G31-et és a C8-at néztem össze. A G31és az STL-V2 feje hasonló, de majd megnézi valaki azzal is. ;) De addig is kerestem Neked egy ilyet: KATT :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10487) korn válasza sato77 (#10484) üzenetére


korn
aktív tag

Ilyesmi?

Bár ez egy marsfire w-068 C8-as akksi testtel. Ebayen $25 volt pár hónapja.

(#10488) redhunter válasza korn (#10487) üzenetére


redhunter
senior tag

Sziasztok ,laikusként lenne pár kérdésem.Előszür is az hogy a lencse átmérő mennyiben számit egy lámpá
nál?Illetve még azt is szeretném megkérdezni hogy az állitható vagy fix fókuszos lámpa a jobb?Ajándékba kéne vennem de fogalmam sincs ezekről.Előre is köszi

PSN - RedFoxHun

(#10489) sato77 válasza korn (#10487) üzenetére


sato77
csendes tag

Szia!
Ilyen ilyen lenne az elképzelés.Külföldi fórumon olvastam, hogy a Fandyfire stl-v6 kompatibilis a c8-al csak érdekelne, hogy valóban így van-e:)

(#10490) Zsolt74 válasza sato77 (#10484) üzenetére


Zsolt74
senior tag

C8-am nincs.

Zsolt

(#10491) korn válasza redhunter (#10488) üzenetére


korn
aktív tag

Egyszerűen fogalmazva:minél nagyobb a reflektor, annál messzebbre világít.
Ahogy csökken a refi átmérője, úgy csökken a koncentrált fénycsóva ereje, ugyanakkor egyre jobban teríti a fényt. A fényerő nem csökken, csak a vetítési kép változik.

Fókuszálható lencsés lámpákat általában nagyon kicsi lencsével szerelik, ami nem jó. Persze ezek is viszonylag jól világítanak, meg jó buli huzigálni meg fénykardozni. Én azért a reflektoros "fix fókuszos" lámpákat ajánlanám. Ajándéknak pedig valami márkásat, vagy ha arra nem futja, akkor valami jól bevált "budget" lámpát választanék. Csak úgy magadtól nem válassz ki egy olcsó lámpát, mert jó eséllyel kaphatsz valami selejtet, vagy legalábbis nem ajándéknak valót.

(#10492) sato77 válasza M_o_g_y_i (#10486) üzenetére


sato77
csendes tag

Köszi!Az lenne a terv:)

(#10493) macikos válasza redhunter (#10488) üzenetére


macikos
addikt

Sokat számít. Vannak jó fókuszálható lámpák, de azok 35ezer forintnál kezdődnek. Az olcsó 20-30 dolláros fókuszálható lámpák semmit nem érnek. Nekem is megjött a Trustfire Z8.
Jó meg minden, csak gyenge. Egyszerűen nincs meggyőző fénye. Annak lehet megfelel, aki még nem látott ilyet, de egyébként sajnálom, hogy megvettem. Pedig ez egy jobb minőségű XM-L ledes fókuszálható lámpa, tehát az olcsó kategóriában ez szinte vezet. Ezért is írtam, hogy a jó fókuszálható lámpa 35ezer forintnál kezdődik.

A Z8 után bekapcsoltam az STL-V2-t, ami alacsony módban elveri... magasban meg no komment. Még mindig ez a kedvenc lámpám.

Szóval az elején szórakoztató lehet egy fókuszálható zseblámpa, de a sima ugyanazt tudja, sőt még többet, csak mivel fókuszálva a vetítési képnek le van vágva a széle, így az ember azt hiszi, hogy ez valami fénykard, közben meg bármelyik XM-L-es thrower erősebb.

Itt kezdődik a jó minőségű fókuszálható lámpa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10494) korn válasza sato77 (#10489) üzenetére


korn
aktív tag

elvileg működik

(#10495) korn válasza macikos (#10493) üzenetére


korn
aktív tag

ezt kellett volna kipróbálnod, ha már olcsó lencsésről van szó : http://www.manafont.com/product_info.php/uniquefire-uft20-cree-xml-led-1200lumen-3mode-floodtothrow-memory-flashlight-black-18650-p-10770
kb 40-es lencse van benne, az már nem rossz, de még így sem érné el az stl-v2-t

(#10496) redhunter válasza korn (#10495) üzenetére


redhunter
senior tag

Köszi a gyors válaszokat,utána nézek valamilyennek.Aztán lecsekkoltatom veletek hogy érdemes e megvételre.

PSN - RedFoxHun

(#10497) Magnat válasza macikos (#10493) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha egy olcsó zoomos lámpa vetítési képében legnagyobb zoom esetén kirajzolódik a led mintája, akkor mi van levágva? Illetve ez az általad linkelt Tank lámpa miben más szerkezetileg, ami miatt abban ez nem történik meg?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10498) attiLANte válasza Magnat (#10497) üzenetére


attiLANte
tag

Szerintem arra gondolt, hogy a szűk központi csóvához képest minimális a szórt fény, vagyis olyan, mintha azt "levágná".
Ráadásul az emitter "mintája" akkor is kirajzolódik, ha egy 5-10mm átmérőjű (és pl. 40mm fókusztávolságú) lencsét használnak - csak éppen a fény nagy része nem közvetlenül az optikán keresztül távozik.
Tehát attól, hogy a fényforrás képét hibátlanul kivetíti egy lencse, még nem lesz jó hatásfokú.

[ Szerkesztve ]

(#10499) szbalogh válasza attiLANte (#10498) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen, kis fókusztávolságú ás nagy átmérőjű lencse a jó.

Nick: HE_Storm

(#10500) Szirtimorc válasza Zsolt74 (#10480) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Na ott, ahol a képen látható kitekeredett, ott az enyém nem hajlandó szétjönni. De még csak meg se nyekkent. Már akkora erővel tekertük, hogy a fordított menet is megmozdult volna. Mintha össze lenne ragasztva. A szűk paraméter, a "szoknya" rész megfogása, eddig puszta kézzel már kevés volt. Lassan ott tartok, hogy átfúrom az egészet (nesze neked vízhatlanság), és két a lukakba dugott rúddal esem neki.

M

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.