Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#709) Csa_ba válasza dh66e (#700) üzenetére


Csa_ba
tag

Én ezt a leírást találtam (régebben) csak elmentettem magamnak.
Még nem próbáltam ki, de hátha segít.

A névtelen kapcsolódást eddig még senkinek sem sikerült összehozni windows 8-al, legalábbis nem tudunk ilyenről.
Azonban nevesítve (tehát felhasználónév/jelszó párossal) sikerült.
Más fórumon írtam ebben a témában, eredetileg windows 7-re, de a visszajelzés szerint működik a módszer windows 8-on is:

Start Menü -> Minden program -> Kellékek -> "Parancssor" ikonra jobb klikk, majd a "Futtatás rendszergazdaként" választása
Majd a felbukkanó parancssorban (dune nevű felhasználót veszünk fel, a jelszava pedig dunejelszo):

net user dune dunejelszo /add

Ezzel kész is, azonban a bejelentkezési ablakban ez az újonnan felvett felhasználó is megjelenik. Ha ezt nem akarjuk, akkor még mindig parancssorból:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts"
reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v dune /t reg_dword /d 0

A windows része kipipálva, a Dunén felvesszük a kiajánlott hálózati erőforrást.
A menüben "Források"-ba navigálunk, itt egy "Pop Up Menu", majd az "Új hálózati könyvtár" pontot választjuk.
Egy külön ikonja lesz ennek a megosztásnak és birtokba vehetjük, noha a "Hálózati böngésző"-ben továbbra sem fog látszani a megosztás.
De hát innen kezdve már érdektelen.

A legfontosabb, hogy jelszóval védett felhasználói fiókkal kell rendelkezni, mert a névtelen megosztást, ahogy írtad ez az operációs rendszer nem engedi.
Mivel a fiókom jelszóval védett ezért nem is kellett felvennem új felhasználót, amit javasoltál.
A win 8-on a megosztás a továbbiakban ugyanúgy működik mint a win 7-en.
A megosztani kívánt könyvtárra jobb egérgomb -megosztás a következőkkel-, párbeszéd ablakon felvenni a megosztás mindenkivel, jogosultság beállítás és kész.
A lejátszón új hálózati könyvtárat kell felvenni, ahol a szerver neve a számítógép neve, be kell állítani a megosztott könyvtár nevét,
felhasználó név a windowsos fiók név, jelszó és működik.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.