Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) kokokka válasza Csabroncka (#5200) üzenetére


kokokka
őstag

A mi kategóriánkban sem és kicsit feljebb sem igaz ez. Max még attól feljebb, de az már nekem felfoghatatlan, főleg anyagiakban. Ha a Sigma képjavítójára gondolsz, azt meg hagyjuk, mert bár az enyémben nincs, rengeteg negatívumot találhatunk róla a NET-en.

(#5202) Downsampling válasza Csabroncka (#5192) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszi a leírást!

Nekem Zyxel NAS-om van, éppen ezért a menüje is teljesen más, bár ha csak a szöveget olvasom, lényegében a lépések ugyanezek. Tehát akár még működhetne is. De nem.
Nagyon belepiszkálni nem akarok, mivel a mostani beállításokkal az Oppo 105D csodásan kezeli az NFS-t. Az meg most azért fontosabb, minthogy a Dune kezelje. A régi jó HD Max-om még SMB-vel is megfelelően gyors, az Oppo viszont SMB-vel már nem bírna el a nagyobb mkv filmekkel, a Blu-ray anyagokkal (NAS-ról, mert érdekes, hogy a Dune belső merevlemezét SMB-vel is szupergyorsan olvassa. Ha ezt valaki érti, hát annak megemelem a kalapom...)

(#5203) Gaben360 válasza kokokka (#5199) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én is popcornról váltanék egyébként,de nem könnyű választani.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5204) Csabroncka válasza Gaben360 (#5203) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mi a megjelenítőd?

"in medias res"

(#5205) Gaben360 válasza Csabroncka (#5204) üzenetére


Gaben360
senior tag

egy lg 55 eg910v full hd oled

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5206) Csabroncka válasza Gaben360 (#5205) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem vállalható, fent erről ment az eszmecsere! Ha shopban rendeled 3 napig "tesztelheted" ha nem tetszik vissza viszed, itt egy korrekt teszt én ez alapján döntöttem, mert már nagyon vártam a HBO GO és a Youtube miatt.

Szoftver szempontjából egyértelműen jobb lesz összes androidos lejátszóhoz képest, ez már most az elején látszik.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5207) kokokka válasza Gaben360 (#5203) üzenetére


kokokka
őstag

Van még mit fejleszteni a 4K Pro-n, de egyik sem olyan ami miatt most használhatatlan lenne, sőt! Az A300-am a megvételekor olyan gyerekbetegséggel küzdött, amit nem is javítottak soha! Ezt kiveszed, összecsatlakoztatod és használod! Nyugodtan vedd a Pro 4K-t! Itt nézem a nappaliban egy 50''-os plazmán, hidd el, hibátlan a képe! A fekete az olyan nálam, mint nálad OLED-en és a színei is nagyon szépek, pedig én csak 1080p-ben tudom most nézni!

(#5208) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Kedvencekhez hozzáadva a főmenüre kirakhatóak az androidos alkalmazások:

megj. mielőtt bárki megijedne a fantasztikusan tükröződő és csíkos képtől, telefonos kép.....

Synology DS Photo tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5209) TCr válasza Csabroncka (#5206) üzenetére


TCr
veterán

Egyébként mire lehet jó egy ilyen eszközön a HDMI bemenet?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5210) Gaben360 válasza kokokka (#5207) üzenetére


Gaben360
senior tag

Még annyit kérdeznék,hogy be lehet állítani 10 bitre 4k és hdr nélkül is?
A régebbi dunek tudták ezt,ha jól tudom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5211) Csabroncka válasza TCr (#5209) üzenetére


Csabroncka
addikt

Állítólag lehet felvenni vele - nagyon nem folytam bele mert ez a funkciója érdekel a legkevésbé, de valahol olvastam... megkeresem neked

Gaben: ebben talán látod, én feltételezném, ha most nincs is benne, de kikapcsolható lesz

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5212) TCr válasza Csabroncka (#5211) üzenetére


TCr
veterán

Ne keresd, ne foglakozz vele, nem érdekel a rögzítés.
Köszönöm! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5213) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Gaben360:
Hozzáteszem van összehasonlítási alapom, korábban Zidoo-t akartam venni, de a szoftver minőségében, működőképességben egyértelműen kenterbe veri a Dune!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5214) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Dune HD Pro 4K: tapasztalatok 3. nap

Androidos Air play-t próbáltam működik, biztosan lesz sima is rá a korábbi modellekhez hasonlóan.

Negatívumok: 2018.07.19. aktuális firmware 1345b

A fejezetkeresés és BD menü hiányzik (ez javítva lesz)

A Dune menühöz a táv jó, de az androidos applikációkhoz nagyon nehézkes, jobb lett volna ha giro-s légegér funkció lett volna benne, ez pár ezerért pótolható ha valakinek kell.

a '@' beírása felér egy öngyilkossággal (angol billentyűzet kell)

mp4 videóval nekem a hálózatos lejátszás akadozott

Youtube alkalmazásba nem tudok belépni, de telefonnal tudom vezérelni

zenei jukebox kívánatos lenne, a filmekhez hasonlóan

Az óra film alatt a fejezeteket számolja, ennek értelmét nem nagyon látom, így ebben a formában az egészet feleslegesnek tatom.

eddig egyszer fagyot le nekem applikációk közötti lépdelés közben

"in medias res"

(#5215) kokokka


kokokka
őstag

Én azt nem tudom, hogy lehet beállítani az óra melletti/alatti időjárás widget-et?

(#5216) Csabroncka válasza kokokka (#5215) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az gyári sz.tem nem működik már egy jó ideje egyiken sem

"in medias res"

(#5217) Downsampling


Downsampling
senior tag

Őszintén írom ezt: nagyon örülök, hogy a Dune új generációi megérkeztek, és több hónapos pangás után úgy tűnik, mindez életet lehelt a topikba! Jó olvasni az új tulajok beszámolóit, még akkor is, ha sok problémáról írnak, de ezek többsége nyilván csak kezdeti bosszúság.

Emellett elgondolkodtam, hogy nem lenne-e célszerű kettéválasztani a régebbi Dune típusokat a mostaniaktól egy másik topikban, mert az újak olyan mértékben különböznek a régebbiektől, hogy szerintem nagyon ritka eset lenne, ha pl. én a HD Max-szal bármiben is segítséget, tanácsot tudnék nyújtani egy újgenerációs Dune-tulajnak. És valszeg fordítva sem menne mindez... Mint amikor a nagypapa és az unoka nem értik meg egymást. :)
És ez tényleg nem negatív hozzáállás, csak ezt érzem...

Szerk: lehet lehurrogni... :B

[ Szerkesztve ]

(#5218) Downsampling válasza Csabroncka (#5216) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mármint melyikeken nem működik? A HD Max-omon szuperül működik. :)

(#5219) gyeniko válasza Csabroncka (#5200) üzenetére


gyeniko
őstag

"Kokokka a médialejátszós topikban olyan emberek tesztelnek, akik fanatikusok és a kivetítőjük ér annyit mint az én egész rendszerem."

Nem gondolom így, az itt (mármint "ott") kommentelő (tesztelő?) fanatikusoknak jellemzően nincs 1,5 m + Ft-os vetítőjük.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5220) Csabroncka válasza gyeniko (#5219) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet gyeniko, de te is tudod, hogy vannak elfogult emberek és nem akarom bántani djnice-t de közel sem annyira rossz az egész - nem "hányok" a képminőségtől. Majd a hangot is leteszteli valaki, én ebben sem hallok sem + sem - különbséget.

Persze ettől még elfogadom amit mond! Van fanatizmus azért, ezt te is tudod....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5221) dh66e válasza Downsampling (#5217) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem nem, bőven elfér itt,de ha tévednék és nagy az igény rá akkor meg kell keresni egy moderátort.
A régi lejátszókról egyre ritkábban fogunk beszélni támogatás híján hát jöjjenek az újjak.

(#5223) Downsampling válasza dh66e (#5222) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ok, rendben. A HD Max nálam lényegében vésztartaléknak van... Amúgy pedig nem Dune-t használok.
Törlöm is a topikot a kedvencek közül, aminek még mindig "DUNE médiajátszók topicja" a címe, ami nem csak magyartalan, hanem ezek szerint többé nem is igaz...

[ Szerkesztve ]

(#5224) Csabroncka válasza Downsampling (#5223) üzenetére


Csabroncka
addikt

? "DUNE médialejátszók topicja" attól hogy androidos miért kellene máshol lennie, tényleg nem értem.... :F de kövezzetek meg....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5225) kokokka válasza Downsampling (#5223) üzenetére


kokokka
őstag

Mivaaaan? Miért, az új Dune-ök nem Dune-ök?? Érthetetlen amit írsz....

(#5226) Csabroncka válasza Downsampling (#5223) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként nem védeni akarom Őket, de a GUI nagyon jól sikerült, a magyar oldalon található teszt ezt jól be is mutatja - még nekem is oké ez a rém randa mountain skin, csak megszoktam.

Szóval eddig amit kaptunk kép minőségen és a hangon lehet vitázni, de szoftveresen normálisan össze van rakva.

Ezt is csak onnan tudom neked mondani, hogy amik eddig voltak kiterjesztéseim a médiagyűjteménybe, azokat kivétel nélkül hibátlanul és fagyás nélkül lejátszotta (most délutánig próbáltam végig szinte mindent).

Zidoo-val meg társaival ebből a szempontból nem lehet összehasonlítani, mint fentebb is írtam stabilitásban, felépítésben ebben egyértelműen veri őket a szoftver.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5227) Sza_Sa válasza Csabroncka (#5226) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Szia,
én is gondolkodom egy ilyen lejátszón, és nekem is Synology nasom van, így sok gondolatomra választ adtál kérdések nélkül is.
Az, hogy simán működik együtt a nas-sal, szuper, torrent engem nem érdekel, arra szintén ott a syno.
Egyébként az Apple is benn volt a képben, te nem gondolkodtál azon?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#5228) bman1 válasza Csabroncka (#5190) üzenetére


bman1
újonc

Csabroncka: Előre is köszönöm, lekötelezel vele. Elég zavaróak a subtitle command-ok megjelenése a filmek lejátszása közben, én ezt az .mkv fájlokba integrált srt fájlok esetében tapasztaltam azon filmeknél, ahol dőlt betűvel jelennek meg a feliratosorok, pl. egy musical esetében a dalbetéteknél, viszont párszor a külső srt fájloknál is tapasztaltam ezt a problémát. Ilyenkor általában ez a jel szokott megjelenni a dőlt betűs feliratsorok végénél: </i>. És mindegy, hogy milyen kódolást állítok be a feliratra, az UTF-8-nál is ez szokott lenni. Jó lenne tudni, hogy a feliratok kódolására és megjelenítésére vonatkozó beállítások maradtak azok, amik a korábbi Dune lejátszóknál is voltak, azoknál hibátlanul jelentek meg a feliratok... igaz a dőlt betűs részeket normál betűtípussal jelenítette meg, de az sokkal elfogadhatóbb.

dh66e: Köszi a segítséget, sajnos a közelemben nincs olyan üzlet, ahol ki tudnám próbálni a lejátszót, ezért elsősorban a felhasználók tesztjeire kell alapoznom. A firmware reméljük mihamarabb érkezik, és javításra kerülnek a felhasználók által említett hibák, pl. feliratok rögzülése lejátszás közben, amíg a következő feliratsor nem érkezik.

(#5229) Csabroncka válasza Sza_Sa (#5227) üzenetére


Csabroncka
addikt

Dehogynem, de én szigorúan az AVR-el kívánom dekódoltatni a hangsávokat, ebben nem vagyok hajlandó kompromisszumra...

"in medias res"

(#5230) dh66e válasza bman1 (#5228) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor reméljük segíteni tud majd valaki.
Igen remélhetőleg az év végére már minden a helyére kerül.

(#5231) kokokka válasza Csabroncka (#5229) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor nálad is a passtrogh van beállítva? Vagy ezt hogy érted?

(#5232) Csabroncka válasza bman1 (#5228) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezekre gondoltál?

kokokka: hangbeállítások: bitstream (továbbküldés)

médialejátszó ----> AVR-----> megjelenítő

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5233) kokokka válasza Csabroncka (#5232) üzenetére


kokokka
őstag

Tehát Passtrough. Én mindig mindenemet így használom. Azért a Denon, most meg az Onkyo nem hazudik...

(#5234) Csabroncka válasza bman1 (#5228) üzenetére


Csabroncka
addikt

Részben jó hír, hogy a commandok nem jelennek meg! (igazából erre volt szükséged)

viszont a szöveg nem lesz dőlt ;] (gondolom javítják)

Gyorsan bedobtam a terror elejére, rohadtul tükröződik a plazma a képminőségért bocs

"in medias res"

(#5235) Sza_Sa válasza Csabroncka (#5229) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Persze, erre van az avr, nálam is van egy Denon erre a célra.
Lehet, hogy holnap elmegyek egyet venni, van is itt a szomszédban egy üzlet.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#5236) Csabroncka válasza Sza_Sa (#5235) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért az Apple TV 4K hangban erősen kompromisszumos (számomra) - de egyéne válogatja.

Sokan vérlázítónak tartják most a droidra térést, de lehet éppen ez lesz egy-két dologban végre úttörő - sajnos a sigma-t elnézve előbb dobja be a piaci törülközőt, mintsem új vezérlő legyen (sajnos)

"in medias res"

(#5237) kokokka válasza Csabroncka (#5236) üzenetére


kokokka
őstag

A Sigma már bedobta a törölközőt. Nem véletlenül váltottak többen is, nem véletlenül halt meg a Popcorn, amelyik ragaszkodott hozzá.

(#5238) gyeniko válasza Csabroncka (#5220) üzenetére


gyeniko
őstag

Én sem gondolom (még nem vásároltam meg), hogy "annyira" rossz volna. Ugyanakkor itt - és a "milyen asztali média lejátszót?" topikon is - jó előre "el lett meszelve" az új Dune család (a műszaki specifikáció és a más országbeli fórumokon olvasottak alapján). Ebből nehezen és lassan fog visszaépülni az imidzs...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5239) Sza_Sa válasza gyeniko (#5238) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Mit ne mondjak, én is majdnem ezért húztam ki a listámról.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#5240) kokokka válasza gyeniko (#5238) üzenetére


kokokka
őstag

El lett meszelve? Nem értem! Hol lett elmeszelve? Az a kevés tesz, leírás amit találni róla eddig mind dicsérték. Amit olvastam hiányosságnak egy helyen az a képjavító, de azt meg sokan nem is haszálták, mert anomáliákat okoz a kép minőségben / lejátszásban.Ezen kívül mindenhol csak jókat írnak róla :

mediaplayes.gr :

Right now, Dune HD Pro 4K is the best media player to get if you want a high quality device (aluminum chassis, backlit remote) with top video playback performance accompanied by proper DRM licensing (4K Netflix and You-Tube).

nikktech.com

Still after testing the PRO 4K for several days there’s no doubt in our minds that the RTD1295 is capable of playing back even the heaviest bitrate 4k movies we could throw at it without any issues whatsoever.

A Dune HD ismételten kiadta a prémium funkciókban gazdag médialejátszót (és időben a piac jelenlegi állapotával), amely súlyos ütést tartalmaz, ezért kapja meg a Golden Award-et.

Olvasgass!

(#5241) gyeniko válasza kokokka (#5240) üzenetére


gyeniko
őstag

Azt írtam, hogy a prohardver 2 topikjában lett elmeszelve. Ha visszaolvasod, maglátod magad is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5242) Csabroncka válasza gyeniko (#5238) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem egy az egyben olyannak tűnik mint a Synology esete, lehet hogy hardverben még akár gyengébb is mint vetélytársai, de ott van mögötte egy jól megírt szoftver - mondjuk szerintem a kínaiak lazán lekoppintják 1 év alatt a lejátszót, mondjuk a liszenszeket meg kell fizetni ;]

Imidzsel egyet értek - én Duneről jöttem és tetszik, remélem csak tovább javul...

AVS fórumon most akarnak egy tesztet több lejátszóval összedobni ....

"in medias res"

(#5243) Csabroncka válasza gyeniko (#5241) üzenetére


Csabroncka
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5244) Sza_Sa válasza Csabroncka (#5242) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

A gyengébb hardverről annyit, hogy egy ds212+-om van, akkor vettem amikor megjelent kb 2011-ben. Abban ma már elég gyenge hardver van, mégis tudom használni a mai napig, úgy hogy nem kell piszkálgatnom. Ezért is félek, hogy ha nemsokára lecserélem, hogy fogom az újat beállítani, már nem emlékszem hogy lőttem be a hálózatot.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#5245) kokokka válasza Csabroncka (#5242) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, ott is fent vagyok. Lesz egy Egreat, egy Zidoo és egy Oppo. Eddig legalább is.

(#5246) Csabroncka válasza kokokka (#5240) üzenetére


Csabroncka
addikt

Írni sok mindent lehet, a pudingpróba a lényeg.... ;)

"in medias res"

(#5247) Csabroncka válasza Sza_Sa (#5244) üzenetére


Csabroncka
addikt

Semmi problémád nem lesz ha DSM-ről DSM-re váltasz

"in medias res"

(#5248) Sza_Sa válasza Csabroncka (#5247) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem tervezem otthagyni a synot, a legjobb tech cucc amit valaha vettem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#5249) kokokka válasza Csabroncka (#5246) üzenetére


kokokka
őstag

Igen. De ezt írják, és miért ne hinném el nekik? Ezen az alapon azt se kéne elhinnem amit Te írsz. Meg másoknak se azt, amit én...

(#5250) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Egy kis plusz információ a HBO GO-val kapcsolatban:

jelenleg a tablet/telefon applikáció telepíthető és hibátlanul működtethető a HD Pro 4K-n

képminőség: ~720p

hang: pcm 2.0

Eléggé várja már a piac a TV alkalmazást, ebben a Netflix kenterbe veri a HBO-t

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.