Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) kokokka válasza Alex91 (#6049) üzenetére


kokokka
őstag

Hahaha

(#6052) Alex91 válasza kokokka (#6051) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg egy alternativa... Megnezheti ezt is. Majd eldonti, hogy melyik jo neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6053) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok dune synology nasnál , hogyan állitom be a nfs-t? nem sikerül

(#6054) fecke78 válasza fecke78 (#6053) üzenetére


fecke78
senior tag

megoldottam
Elérési utnak volume1 kell ,én meg kiszolgáló nevet adtam

(#6055) kokokka


kokokka
őstag

(#6057) Ablakos


Ablakos
őstag

Solo 4k dobozta tettem egy 256G-os ssd-t. Inicializálni (formázni) hol lehet a lemezt a (doboz) felületen? Eddig csak törlést találtam.Ha sok vacak kerül rá csak igy lehet takarítani?

(#6058) Ablakos válasza Ablakos (#6057) üzenetére


Ablakos
őstag

Hopsz megtaláltam, eldugva az információ menübe. (hogy rohadna meg) :O

(#6059) Meza


Meza
tag

Sziasztok!

Dune HD 4K Pro-t vettem és az HBO GO beállításaival küzdök. A Kodi-s verziót még nem próbáltam, de az Aptoid-ről letöltött magyar HBO GO alkalmazást sikerült telepíteni. Az eszköz aktiválása sikerült, majd a probléma akkor jött, amikor egy konkrét filmre kattintok, hogy lejátsszam. Ilyenkor ilyen hibaüzenetet kapok: "Lejátszási hiba történt, kérlek próbáld újra! (5.1)

Találkozott valaki ilyennel, van rá megoldás? Köszi előre is!

"Olvashatatlan aláírás"

(#6060) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok . Nem tudom hova írjam ezért itt is megkérdezem hátha , dune d1 synology nassal nfs filmek lejátszás közben idöközönként ugrik egyet , nem tudjátok mi lehet az oka , dune-n resetet csináltam akkor is , hol lehet a gond ??

(#6061) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha a power gomb beállítása az, hogy nem kikapcsol, hanem készenléti állapotba helyezi a dobozt (solo 4k), akkor a hálózati megosztások nem működnek, ha újraindult a megosztást adó szerver. A megosztásra kattintva lefagy a doboz. Csak újraindításra (hosszan nyomva a power-t) tér magához.
Ez másnál is így működik?

(#6062) dh66e válasza Meza (#6059) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Lejátszót indítsd újra,lehet az megoldaná.
Amennyiben nem akkor tedd fel a kodit és alá pedig az hbo go kiegészítőt.

(#6063) dh66e válasza fecke78 (#6060) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Csinálj egy próbát SMB-n ha ott is gond van akkor merevlemezt kéne lecsekkolni.

(#6064) fecke78 válasza dh66e (#6063) üzenetére


fecke78
senior tag

nas ujrainditás megoldotta

(#6065) dh66e válasza fecke78 (#6064) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor elég volt neki annyi. :R

(#6066) huberpe válasza Ablakos (#6061) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam is ez van. a működő megoldás, hogy a teljes kikapcsolást választom a standby helyett.

[ Szerkesztve ]

(#6067) Ablakos válasza huberpe (#6066) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem jó hír, de nem küzdök. Köszi.

(#6068) Nethooligan


Nethooligan
tag

Üdv!

Kerestem, de nem találtam választ a kérdésemre.
Dune HD Pro 4K-m van, és vannak filmek, amiket a jukebox borító nélkül, jó esetben angol leírással rak csak be. Ha jól tudom, akkor a themoviedb oldalról szedi az adatokat, de ott rákeresve van magyar leírás és több borító is. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy beolvassa azokat?
Töröltem már a társítást, újraszkenneltem, de semmi változás. Mintha valahol mélyebben beleivódott volna, hogy arra a címre mit talál...

Csak példaként egy film, aminél nincs borító és csak angol leírás van hozzá.
[link]

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

(#6069) dh66e válasza Nethooligan (#6068) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!

Másnál is köhögött ez a jukebox régebben elég háklis ahogy olvastam.Most nem tudom mi a helyzet mennyire rugalmas a rendszer pl filmcímeknél azok rendesen bekavarhatnak.

(#6070) Nethooligan válasza dh66e (#6069) üzenetére


Nethooligan
tag

A filmet megtalálja, csak éppen a borítót nem tölti le, és a magyar leírást. Lehet, hogy az eredeti scannelésnél még nem volt(ak) fent, és az beragadt. Nem lehet valahogy "hard resetelni" a jukeboxot, hátha tényleg ilyesmi gondja van? Persze csak azt, nincs kedvem újra beállítani az egészet.

Volt már, hogy a filmet sem volt hajlandó megtalálni még imdb azonosító alapján sem, mondjuk annál nem néztem meg, hogy fent volt-e tmdb-n, így arról nem tudok nyilatkozni.

(#6071) kezo0 válasza Nethooligan (#6068) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem pl. tegnap nem talált borítót az Uncut Gems / Csiszolatlan gyémánt c. filmhez, ami most egy felkapott blockbuster. Az El Camino: A Breaking Bad Movie-t pedig a mai napig nem hajlandó felismerni a jukebox, még az IMDB-kód megadásával sem... Hát igen, ez azért nem egy Kodi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6072) dh66e válasza Nethooligan (#6070) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Passz, csak agyaltam mi lehet nem használok JB-ot.
Valahogy lehet adatbázist frissíteni talán a dune.hu-n van leírás hozzá.Persze lehet hogy a dune nem kezeli jól ezeket az eseteket és akkor tökmindegy nem leszel előrébb.

(#6073) kokokka válasza Nethooligan (#6070) üzenetére


kokokka
őstag

A beállításokban tudod törölni a beszkennelt mappát. Utána újra olvastatod vele, mint legelőszőr. Az IMDB-n pedig te is tudsz filmhez adatokat szerkeszteni, mert van olyan film nem is egy, aminek ott még nincs magyar vonatkozása. Vagy éppen semmilyen. Az A300-asomon szerkeszthetőbb volt a JB, ezen meg nem is igazán használom, de amit szkenneltem, mindent megtalált.

(#6074) Nethooligan válasza kokokka (#6073) üzenetére


Nethooligan
tag

Megtettem, teljesen töröltem mindent, még ki is vettem, majd újra beraktam. Láthatóan teljesen újraszkennelte, mert jó hosszú ideig tartott.
Az eredmény? Pontosan ugyanúgy és ugyanazokat filmeket nem találja meg normálisan.
imdb-n én még nem láttam pl magyar leírást semelyik filmhez. Nem tmdb-ről szedi az adatokat egyébként?

(#6075) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. A helyzet a következő, hamarosan beszerzésre kerül egy erősítő mely tudni fog minden olyan mai audió és videó formátumot amit szeretnék használni(4K, HDR, DTS, DTS-HD). Kinéztem egy Dune HD Pro 4K-t ami leírás alapján maga lenne a tökély. A kérdésem azokhoz szólna akik rendelkeznek eme a készülékkel és kérdezném, hogy mi a véleményük róla. NAS-ról játszanék le Plex szerveren keresztül filmeket. :)

(#6076) djnice válasza Zsolty20 (#6075) üzenetére


djnice
veterán

4K HDR-re nem a legjobb választás. Milyen megjelenítőd van?

(#6077) Zsolty20 válasza djnice (#6076) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Samsung RU7412

(#6078) djnice válasza Zsolty20 (#6077) üzenetére


djnice
veterán

Ez belépő kategória és nem tudom mennyire lehet érzékeny a HDR metaadatokra, de ha már Samsung, én olyant vennék ami támogatja a HDR10+-t is.

(#6079) Zsolty20 válasza djnice (#6078) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Néztem(és sokkal szimpibb) egy Zidoo Z9S-t, szerintem az megfelelő lesz a célokra. :)

(#6080) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdv

Régi Dune-s vagyok, van itthon most is vagy 3 db még, müxik mind rendesen csak elszállt felettük az idő sajnos.

1 évig használtam kb egy Zidoo x10-t, amit most adtam el egy haveromnak, vagyis most itt állok 4k HDR lejátszó nélkül.

Amire kéne :

- lejátszás HDD-ről, csak film, mkv leginkább 1080p és 4kHDR,
- 2 hdmi kimenekt ( 4k HDR Oled, FHD projektort )
- legyen benne HDR-SDR konverzió a projektor miatt

Dune HD Pro 4k vagy Zidoo Z10 lenne a kiszemelt, kinézetük, hardver azonos,
ami inkább visszatart az a sok negatív kritika, hsz a Dunéről, bár legtöbbje 6-12 hónapos.

Vagyis a kérdésem az hogy van e vkinek ilyenlejátszója vagy hasonló, hol tart most a firmware ?
Jó már a kandencia helyes lejátszás?
Sikerült megoldani az SDR-HDR konverziót?
Még mindig kifagy néha random módon?
Van bármilyen hibája? NAS, juke box, netflix youtube nem érdekel,

A Zidoo tudom hogy "jó" csak a menüjét, kezelését nem tudtam megszokni 1 év alatt se, ezért térnék "vissza", de nem minden áron...

köszönöm

(#6081) djnice válasza HUNgabus (#6080) üzenetére


djnice
veterán

A SoC nem ugyanaz.
RTD1295 vs RTD1296:
- Jobb HDR->SDR konverzió
- HDR metaadatok rendes kiküldése
- És a többi: [link]

(#6082) nfsu17


nfsu17
veterán

Kedves dh66e

Hogy állunk most a youtube pluginnal?
A régi gépeken (303D korabeliek) megy a dune store-ból? Nekem nem, de nekem még nagyon régi a fw és nem frissítenék, ha nem muszáj...de ha igen.
Meg ott az az orosz plugin...ami nekem pár hét után már semmit nem játszott le...720-ban sem, nem 1080-ban, ami meg sem jelent, mint opció.

Más is válaszolhat, akinek régi gépe van és tud valamit a YT-ról. :R

(#6083) dh66e válasza nfsu17 (#6082) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nálam megy a you tube ha nem is tökéletes,de megy.
Mindjárt megnézem mi a helyzet a te gépeddel.

(#6084) dh66e válasza dh66e (#6083) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szóval a tiéden sincs semmi extra kitétel.
-külső memória
-minimum B9-es fw,de inkább az utolsó r11
-codeck pack 37-es verzió
-yt v.6.7.10 (24.12.19) verzió
Ebben a felállásban lesz 1080-as lejátszásod is ha beállítod.
Persze vannak anomáliák,bizonyos videóknál megáll a kép és csak hang van ez az SMP 8642/43 procis lejátszók rákfenéje.Javítani úgy nézem nem tudják.

(#6085) ginola válasza dh66e (#6084) üzenetére


ginola
addikt

Dune 102-nél sincs 720 p sem a youtube esetén, erre van valami megoldás?

(#6086) dh66e válasza ginola (#6085) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen pont ugyanaz amit nfsu-nak leírtam.

(#6087) ginola


ginola
addikt

Köszi

Honnan szerezhetőek be ezek?
-codeck pack 37-es verzió
-yt v.6.7.10 (24.12.19) verzió

(#6088) dh66e válasza ginola (#6087) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az összefoglalóban ott van a link a pluginokhoz.
A you tube leírását most frissítettem hogy egyértelműbb legyen meg naprakészebb.

(#6089) ginola válasza dh66e (#6088) üzenetére


ginola
addikt

Dune 102-nél a Storeban nincs semmilyen codec....

(#6090) dh66e válasza ginola (#6089) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen bocs,a Dune Store Extension tartalmazza csak én már megszoktam ezt sima Dune Storenak említeni.

Tedd fel a sima Dune codecs plugint.

[ Szerkesztve ]

(#6091) nfsu17 válasza dh66e (#6090) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha hazaérek (holnap) megnézem. Köszi. :R

(#6092) djnice


djnice
veterán

Pro 4K II: [link]
Ha nem cseszik el sw szinten, akkor még jó is lehet.

(#6093) dh66e válasza djnice (#6092) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Leírás alapján jónak tűnik,de a távja ehhh.

(#6094) dh66e


dh66e
Topikgazda

RealBox 4k
Ez butább a Pro4k II-höz képest,de fél áron legalább.

[ Szerkesztve ]

(#6095) BBéci válasza dh66e (#6094) üzenetére


BBéci
titán

Ha a 4K és a HDR egyáltalán nem érdekel, csak a lehető legjobb Full HD kép- és hangminőség, akkor melyik a leginkább ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6096) dh66e válasza BBéci (#6095) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahhoz elég a régi lejátszók bármelyike vagy az újak közül a legolcsóbb.

(#6097) BBéci válasza dh66e (#6096) üzenetére


BBéci
titán

Régim van, újra vágyom. Azt gondolom, nem azonos az egyszerű olcsók és a drága csúcskategóriások kép- és hangminősége. A korábbiakkal ez a tapasztalatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6098) dh66e válasza BBéci (#6097) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos ami hangban tényleg előnyt nyújt az az Ultra 4k,de hát az ára brrrr.

(#6099) BBéci válasza dh66e (#6098) üzenetére


BBéci
titán

Ki kellene próbálni néhányat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6100) dh66e válasza BBéci (#6099) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ami itthon kapható volt azt a bemutatóteremben ki lehetett próbálni most nem tudom mi a helyzet arrafele, oda kell csörögni nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.