Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Zol33 válasza dh66e (#5950) üzenetére


Zol33
tag

Igen az lett a vége, sikerült kiszedni, utána már kiadta a tálcát gond nélkül. :)

(#5952) dh66e válasza Zol33 (#5951) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szuper! :C

(#5953) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!

Akinek régebbi lejátszója van és a you tube-ot használ azoknak jó hír.
Van újra 1920x1080-as lejátszás az utolsó yt verzió óta (v6.7.7) ,és az eddig nem lejátszható videókat is megeszi már.
A yt plugin beállításaiban a videó minősége opciónál válaszd az
"1080 MPEG-DASH to hls" lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#5954) ginola válasza dh66e (#5953) üzenetére


ginola
addikt

Dune 102-re is igaz ez, honnan telepíthetem ezt a verziót fel?

(#5955) dh66e válasza ginola (#5954) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezt nem tudom H1-en jól működik.
You tube letöltés.

(#5956) nfsu17 válasza dh66e (#5953) üzenetére


nfsu17
veterán

megpróbáljuk egy 303D-n hamarosan.
mit is kell tenni?
magától fog frissülni? :D
#5955
látom, csak érdekel, hogy várjak-e esetleg a frissülésre, vagy tegyem fel ezt...mert most nincs benne sd kari

[ Szerkesztve ]

(#5957) nfsu17 válasza nfsu17 (#5956) üzenetére


nfsu17
veterán

a gyári még nem frissül...
letöltve ezt, szépen működik.
de 1080p továbbra sincs a beállításban, csak 720p.
viszont néhány videó 720p-nek sem tűnik.
pl.
vagy
ez meg csak bufferel 1%-on, és nem akar menni.
de ez legyen most a legkisebb gond, egyelőre megy(eget). :R
köszi.

(#5958) dh66e válasza nfsu17 (#5957) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lehetnek problémák más lejátszókon,ezt nem tudom.
Pedig ott kéne lennie a beállításokban.
Nálam így néz ki.

Amiket linkeltél mind megy,a minőség meg olyan amilyen, az első videónak eleve fura a felbontása is.1920x812 ír ki a dune a bit ráta is nagyon változó 4Mbit/s a legnagyobb átlag kettő ha van.
A jazzmegazos :DDD 1920x1080 megy.

Az utsó valóban kuka a dune számára.Na akkor jó tudni hogy van még amit nem szeret. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5959) nfsu17 válasza dh66e (#5958) üzenetére


nfsu17
veterán

ott nekem 720 a max, ahol neked 1080 van

(#5960) dh66e válasza nfsu17 (#5959) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ok másnak is van ilyen gondja.
Nézzük sorjában aztán összerakom fejben a dolgokat.
Kodekek legyenek telepítve,a legújjabb (37-es verzió) illetve R11-es fw legyen,tehát a legutolsó stable amit kiadott a Dune.

Előfordulhat hogy teljes reset kell a Dunere és friss rendszermemória tehát a régit törölni kell.Ezután pedig lehet felrakni a szúz you tube plugint.
Ezek a végső lehetőségek szóval nem feltétlen ezzel kell kezdeni.
Lássuk mi a helyzet.

(#5961) dh66e


dh66e
Topikgazda

(#5962) RZozo


RZozo
aktív tag

Érdeklődni szeretnék azoknál, akik használják, ismerik a Dune HD Solo 4K médialejátszót, hogy a Base változat mennyire jó vétel 75k-ért.
Mennyire kiforrott, bug mentes a firmware?
DVB-C tuner mennyire jól használható benne a Digi kábeltévé adásaihoz. EPG mennyire jó? Időzített felvétel beállítható-e?
Felvétel milyen formátumban történik, küldhető-e a hálózaton keresztül NAS-ra vagy csak belső HDD/SSD-re rögzít?
DVB-C tunerrel rendelkező felvevőt tervezek venni, egyúttal a nagyon megbízható Dune HD Smart D1 lejátszómat cserélném modernebbre, de vajon érdemes-e?
Összességében évek óta elégedett vagyok a Smart D1 lejátszóval, teszi a dolgát hibátlanul, de ha lenne egy méltó utód, amelyik DVB-C tunerrel is rendelkezik, úgy két kütyüt váltanék ki eggyel.
Köszönettel várom a véleményeket a Dune HD Solo 4K készülékről. :R

[ Szerkesztve ]

(#5963) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok,

Linuxos a letöltőgépem qbittorrenttel, és gyönyörűen működik a megosztás, minden gép a hálózaton látja a megosztást, de a DUNE Hdtv101 jelszót kér. Sokat kipróbáltam, de nem jutok megoldásra. Mit tegyek? Mit állítsak?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#5964) Laszlo733 válasza vasszarvas (#5963) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A router felhasználó nevével és jelszavával próbáltad már?

(#5965) kezo0


kezo0
addikt

Juhéj, teljesen váratlanul, már-már a semmiből érkezett egy betának minősített, de szokás szerint hibátlanul működő új firmware (190919_0242_r11) a Duo BASE 4K-mra, minek következtében végre ismét magyar címek és borítók jelennek meg a jukebox-ban. :)
Őszintén szólva nem hittem, hogy jön még valaha frissítés erre a modellre, mivel az utolsó fw már több mint 2 éves volt.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5966) Laszlo733 válasza kezo0 (#5965) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Jött Beta frissítés a Dune HD Base 3D - re is két év után :)

(#5967) dh66e válasza Laszlo733 (#5966) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A 101-en kívül minden modellre kb.

(#5968) kokokka válasza dh66e (#5967) üzenetére


kokokka
őstag

Úgy néz ki, próbálják nem elaprózni a Firmware kiadásokat. Sajnos sokmindent nem árul el a gyári leírás....

(#5969) dh66e válasza kokokka (#5968) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Beállításokban találtam egy két változást (3D mélység álítás pl.) Reggel amikor ránéztem.

(#5970) kezo0 válasza kezo0 (#5965) üzenetére


kezo0
addikt

Dune fórumban ennyit írnak: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5971) gyeniko válasza dh66e (#5967) üzenetére


gyeniko
őstag

A 102-esem az interneten nem látja a frissítést.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5972) kezo0 válasza gyeniko (#5971) üzenetére


kezo0
addikt

A beállításokban engedélyezve van, hogy a beta verziókat is mutassa?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5973) gyeniko válasza kezo0 (#5972) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen. Mindjárt megnézem a HD MAX-ot is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5974) gyeniko válasza gyeniko (#5973) üzenetére


gyeniko
őstag

A HD MAX frissített.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5975) BBéci


BBéci
titán

Hőn szeretett Base 3.0 lejátszóm meghülyült, a menüben össze vissza ugrál, a nagy nehezen elindított filmből lejátszik 10-15 másodpercet, majd visszaugrik az elejére.
Akinek van ötlete arra, hogy mitől lehet és javítható-e, az mesélje el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5976) koncsik válasza BBéci (#5975) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Firmware frissítéssel/újrarakással próbáltad rendbe tenni? Akár azzal, ami rajta van, hátha... (Nekem segített a Smart-nál ideig-óráig, de lehet, hogy érdemes másikat (keveset használtat) keresni).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5977) dh66e válasza BBéci (#5975) üzenetére


dh66e
Topikgazda

1 percre áramtalanítsd ha ez nem segít rakd vissza gyárira.

(#5978) BBéci


BBéci
titán

Áramtalanítással kezdtem, nem segített.
Firmware-ből valami 5-6 éves van rajta, nem frissítettem.
Másikat nem keresgélek, mert ki tudja, mennyit nyüstölték. Az enyém kifejezetten megkímélt, sokszor 6-8-10 napig nem kapcsoljuk be.
Amennyiben hardveres baja van, megjavíttatom, a Totel-nél értenek hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5979) dh66e válasza BBéci (#5978) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor még egyet próbálj meg,rendszer memóriát és flash memóriát töröld (Beállítások-Egyéb-Rendszermemória).
Azt mondjuk még mindig nem értem hogy legalább a B9-es fw-t miért nem teszed fel 30mp az egész mindened megmarad nem kell semmit állítgatnod .
Az R11-et nem ajánlom mert abban már vannak változtatások és te röghöz kötött vagy nem akarlak felborítani a megszokott rendszereddel. :DDD

(#5980) BBéci válasza dh66e (#5979) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan én sem értem, hogy miért nem frissítettem. Egyrészt, mert baromi lusta vagyok és nem éreztem semmi hiányt, élveztem a filmeket. Azt sem tudom, hogyan kell. Amikor a Panasonic plazmán üzenet jelent meg, hogy van új firmware, leokéztam és ment magától.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5981) dh66e válasza BBéci (#5980) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Csak Neked csak Most! :)
Beállítások-Egyéb-Firmware frissítések.

Itt rákattintasz az Elérhető frissítések keresése opcióra.Kilistázza az összes eddig megjelent fw-t.
Továbbá ha kiválasztod az igen opciót a Frissítések automatikus keresése lehetőséget akkor pont úgy fog viselkedni legközelebb mint a pana tévédnél csak leokézod és csinálja.
Persze net kell hozzá ezt ne felejtsd, ha nincs akkor letöltöd az fw-t egy penre és arról eteted meg a dune-t.
Ugyanitt ha Nem-et választasz a Beta verziók kihagyása résznél akkor a beta verziókat is letölti automatikusan.Ilyen a a legutolsó idei r11 is.
Hajrá! :K

(#5982) BBéci válasza dh66e (#5981) üzenetére


BBéci
titán

Úgy nem fog menni, mert nincs és soha nem volt netkapcsolata a lejátszónak.
Fél órája keresem a másfél-két éve letöltött firmware-t, de nem találom. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5983) dh66e válasza BBéci (#5982) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Minek csináltam az összefoglalót? :DDD
[link]
Letöltöd amelyik tettszik, felmásolod egy pen gyökerébe és mehet fel a dune-re.

(#5984) BBéci válasza dh66e (#5983) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Egy hete VLS tápegységes Prime van nálam kölcsönben, egyértelműen jobb a képe és a hangja is, mint a Base-nek. Olcsón megvehetném, de az is legalább 6-7 éves, tehát időzített bomba. Inkább vadásznék egy Base 3D-re, azok valamivel fiatalabbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5985) kezo0


kezo0
addikt

Mit lehet tenni, ha a Dune jukebox-a nem hajlandó felismerni egy nemrég megjelent, sokak által várt, népszerű, közismert filmet sem a címe (többféle írásmódban leírva), sem az IMDB-azonosítója alapján? Vagy rossz filmcímeket akar hozzá társítani, vagy azt mondja az IMDB id alapján, hogy nem talál filmet.
Ilyenkor manuálisan miért nem lehet bevinni legalább a helyes címet a jukeboxba?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5986) kezo0 válasza kezo0 (#5985) üzenetére


kezo0
addikt

Hm, látom, nehezet kérdeztem.
Egyébként erről a filmről van szó, ezt nem tudja beazonosítani a jukebox semmilyen módszerrel: [link]
Mindezt egy Duo BASE 4K-n, amit magyar nyelvűre állítva használok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5987) bava


bava
csendes tag

Korábban Solo Lite-om volt, most lettem egy Max 4K tulajdonosa és a régebbi lejátszóhoz képest egy dolgot nem találok. A beállításokon belül a lejátszás/nyelv menüben be lehetett állítani az elindított film alapértelmezett audio nyelvét és, ha több nyelv volt a filmen, akkor automatikusan azzal indította el, függetlenül, hogy hanyadik volt a sorban az adott nyelv. Most nem látok ilyen lehetőséget és minden elindításnál ki kell keresgetni a kívánt nyelvet.

Illetve a forced feliratot sem ismeri fel, vagy bekapcsolom beállításokban, hogy indítsa el a feliratot, akkor a sorban az első feliratot mindig elindítja (akkor is azt, ha nem az a forced), vagy kikapcsolom ezt a funkciót és akkor nem indít el feliratot még akkor sem, ha a forced megjelöléssel el van látva.
A kérdésem, hogy, ha valakinek van esetleg korábbi firmware-el tapasztalata, ez eddig sem működött, vagy érdemes visszaállítani valamelyikre? Az előző Dune lejátszómnál volt, hogy inkább régebbi firmware-el használtam, mert abban voltak jobban működtek, számomra fontos funkciók. Köszönöm!

(#5988) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
BFalkalmából ha esetleg valaki most venne.
Max4k :Y

(#5989) gyeniko válasza dh66e (#5988) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez szinte hihetetlen, kíváncsi leszek, hogy hány db lesz ezen az áron?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5990) nfsu17 válasza dh66e (#5988) üzenetére


nfsu17
veterán

lenne benne dvb-c, már venném is, bár szükségem akkor sem lenne rá

(#5991) dh66e válasza gyeniko (#5989) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elég neves bolt aztán ki tudja, láttunk BF-kor már elárazásokat amit utána töröltek.
Kíváncsian várom mi lesz. :F Ennyiért parádés ár a többi modelhez képest.

(#5992) gyeniko válasza dh66e (#5991) üzenetére


gyeniko
őstag

Nyilvánvalóan veszek egyet, ha tudok. Majd riportolok. :B

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5993) koncsik válasza dh66e (#5988) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Most 246.870Ft, mennyi volt?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5994) dh66e válasza koncsik (#5993) üzenetére


dh66e
Topikgazda

75k körül,
Sajna bejött a tippem. :O

(#5995) koncsik válasza dh66e (#5994) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

wow. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5996) nfsu17 válasza dh66e (#5994) üzenetére


nfsu17
veterán

ha ÁK-n ránézel a bolt értékelésére, akkor inkább kóklerek, mint nem, a mai húzásuk is ezt igazolja

(#5997) BBéci válasza dh66e (#5994) üzenetére


BBéci
titán

Mi került 75000 forintba? :F
A legolcsóbb új Max 4K 238000 Ft-ba kerül. [link]

Ja, szóval korábban tévesen 75000 forintot írtak rá. Így már értem. Bármelyik honlapon előfordul ilyesmi. Szerencsére gyorsan javították.

(#5996) nfsu17
Sokszor megbeszéltük, hogy az árukeresős értékelésekre nem szabad adni. Ismerem a boltot és a tulajdonosát is 20 éve. Az egyik legnormálisabb, legmegbízhatóbb társulat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5998) nfsu17 válasza BBéci (#5997) üzenetére


nfsu17
veterán

az volt 75k körül (76?), amit dh66e linkelt.
én is láttam.
át volt húzva a 250k-s ár, és mellette volt a kamu ár.
elhiszem, hogy te úgy látod, hogy korrektek, de nekem innen 130km távolságból nem kell ezt tudnom...úgy kell viselkedni, hogy ne tudjanak róluk rosszat írni...indok nélkül meg nem szoktak írkálni valótlanságot, max kicsit felkerekítik a történetet a bosszankodás miatt

(#5999) gyeniko válasza nfsu17 (#5998) üzenetére


gyeniko
őstag

Pontosabban azt írta a weblapjuk, hogy a Black Friday-on lehet majd ennyiért megvásárolni, nem most. Ez akár igaz is lehet még...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6000) nfsu17 válasza gyeniko (#5999) üzenetére


nfsu17
veterán

itt vannak a BF-es cuccaik.
vagy 0ft-osak, vagy van áruk. ezt sem értem.
oké, hogy a 0ft majd BF-kor árra változik, de valaminek most is van ára.
ha lesz 75-ért, akkor csapjatok le rá, én nem fogok, mert nincs benne dvb-c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.