Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) BBéci válasza dh66e (#6100) üzenetére


BBéci
titán

Itthoni, saját rendszerben történő kipróbálásra gondoltam, csak az mérvadó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6102) dh66e válasza BBéci (#6101) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor rendelgetned kell nincs más lehetőséged ebben a formában kipróbálni. :N
Nézz meg egy Duo 4k-t meg a korábban linkeltet ha mindenképpen a Dune a kiszemelt.Aztán meglátod hogy megéri vagy sem a váltás.

(#6103) BBéci válasza dh66e (#6102) üzenetére


BBéci
titán

Váltani csakis a régi tönkremenetele miatt fogok, nem másért.
Nagyon régóta, konkrétan 21 éve, ha valami audiovizuális eszközt akarok venni, kihasználom a foglalkozásomból adódó lehetőségeket. Vagyis tesztelésre elkérem a forgalmazótól. :K Cserébe írok róluk cikket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6104) dh66e válasza BBéci (#6103) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jó, ezt el is felejtettem. :DDD

(#6105) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

A Dune 303D lejátszó AV kimenete - ugyanúgy mint az Tv-102 típuson - koaxiálisként is funkciónál?
A Tv-102-nél jobb a kép, és hangminősége a 303d-nek?

[ Szerkesztve ]

(#6106) kezo0


kezo0
addikt

Hamarosan érkezik pár új modell az országba.
Dune HD SmartBox 4K és egyéb új modellek

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6107) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy HD Smart D1-em. 170519-1353-R11 fw van rajta.
Az x265-el már nem birkózik meg sajna :( El lehet érni valahogy, hogy lejátssza vagy felejtős?
köszönöm.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#6108) dh66e válasza cikasz (#6107) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Az csak készülékcserével fog menni.

(#6109) cikasz válasza dh66e (#6108) üzenetére


cikasz
őstag

Akkor marad egyenlőre az x264 :K

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#6110) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Nem tudok beállítani hálózati könyvtárat a Dune 102-őn
Név: pl filmek
Típus: SMB
Szerver: A Pc ip címe
Könyvtár: D
Felhasználó: Win10 neven
Jelszó: Win 10 jeszó

Mit rontok el?

(#6111) junior19 válasza ginola (#6110) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!

Működött már ez valamikor korábban neked? Ilyen adatokkal működött, ha már működött?
Amiket leírtál, azok jók, talán a D az nem biztos, nem tudom lehet-e egész hdd-ét megosztani, én mindig csak mappákat osztottam meg. Ezt is próbáld ki.
Ha frissített a win, akkor az elejéről kezdeni.
smb1 be van-e kapcsolva
Hálózati beállításokat megnézni
A pc ip címe statikus, nem változott-e meg
A Dune adatai jónak tűnnek, nálam így működik, kivéve, hogy én csak mappákat osztok meg.

codec project

(#6112) Zsolti45


Zsolti45
csendes tag

Sziasztok...szeretném megkérdezni,hogy valaki tud-e esetleg segíteni abban hogy lehet ha egyáltalán lehet,a megjelenítésben új témákat,skineket valahonnan letölteni...Dune-HD Pro 4k-ra.Segítséget előre is köszönöm...Zs

(#6113) ginola válasza junior19 (#6111) üzenetére


ginola
addikt

Serviio programmal sikerült megoldani, azért köszönöm!

(#6114) ginola válasza junior19 (#6111) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos sehogy sem jön össze, pedig ugyanúgy írok be mindent SMB1 is aktív

(#6115) kokokka válasza Zsolti45 (#6112) üzenetére


kokokka
őstag

Létezik pár, de tudsz is csinálni. Csak szerintem nem éri meg tökörészni vele, mert az ikonozás része nagyon macerás.

(#6116) kokokka válasza ginola (#6114) üzenetére


kokokka
őstag

Nem használom ezt a részét (DUNE-öm van), de úgy rémlik, hogy komplett lemezt nekem sem sikerült megoldanom. De lehet, hogy nem jól emlékszem. Mappákat minden gond nélkül, de a HDD-re nem rémlik, hogy sikerült...

(#6117) ginola válasza kokokka (#6116) üzenetére


ginola
addikt

Mappát sem lát!

(#6118) dh66e válasza ginola (#6117) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Látom küzdés van a megosztással.
Pc-n a megosztás engedélyezve van?

(#6119) Zsolti45 válasza kokokka (#6115) üzenetére


Zsolti45
csendes tag

Köszönöm szépen...Csak kiváncsi voltam nem is fontos annyira de találtam párat én is amúgy imádom a pro 4kt de nem régen olvastam hogy jön az új... :)

(#6120) Zsolti45


Zsolti45
csendes tag

Sziasztok....abban esetleg tud valaki segiteni hogy a jobb felsö sarokban az óra mellet hogy lehet megjeleniteni az idöjárás widgetet a pro 4 k-nál.

(#6121) ginola válasza dh66e (#6118) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Igen, persze, másik médialejátszóval megy.

(#6122) dh66e válasza Zsolti45 (#6120) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom pro 4K-n hogy van e gyárilg,de ha nincs akkor tedd fel ezt .
Hagyd hogy lefrissüljön 1.5-re az müködik elvileg droidos Dune-ken is. Csináld meg az api-t hozzá leírás szerint és meg kell jelenjen az időjárás a sarokban.

(#6123) gyeniko


gyeniko
őstag

Egy ideje (néhány hónapja?) a Dune Duo Base 4K nem tudja le-fel mozgatni a feliratokat, még a .srt-ket sem. Mi lehet az oka? A nyíl gombok nyomogatásával a felirat helyét jelző kis csillagok mozognak, a listázott pozíció (számok a jobb felső sarokban) is változik, de amikor kilépek ebből a menüből, akkor a feliratok ugyanott maradnak, ahol voltak.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6124) Zsolti45 válasza dh66e (#6122) üzenetére


Zsolti45
csendes tag

Szia...köszönöm megpróbálom...

(#6125) Blaise


Blaise
veterán

Dune 4k Pro egyik napról a másikra nem látja Synology NAS-on lévő NFS megosztást. Dune-n a firmware reset megvolt, de továbbra se jó, tapasztaltatok már hasonlót?

(#6126) nutfile válasza Blaise (#6125) üzenetére


nutfile
aktív tag

én is szenvedek vele, ugyanugy syno nas-t nem látja.
nekem átmenetileg tiltva volt a nas-on az NFS és SMB, de mióta újra engedélyeztem, azóta sehogy nem tudom megoldani, hogy lássa a dune 4k pro.
illetve érdekes, hogy ha az android progik közül indítom a kodi clone-t, az gond nélkül látja, de a rendszer "dune része" nem :W

(#6127) Márk


Márk
senior tag

Találós kérdés.

A Dune HD Base 3.0, HD Duo, illetve a HD Smart D1 vajon tudják-e kezelni a 6TB-os vinyót (írás-olvasás)?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#6128) Márk válasza Márk (#6127) üzenetére


Márk
senior tag

Kipróbáltam, és igen, a HD Smart D1 hibátlanul felismerte a bele rakott 6TB-os WD Red vinyót és olvasta a tartalmát. :C :DD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#6129) BBéci


BBéci
titán

Pár éve kaptam azt a tanácsot, hogy firmware frissítés után a Base 3.0 le fogja játszani azokat az AVI-kat, amiket a 7 évvel ezelőttivel nem.
Megtörtént a frissítés, annyi változott, hogy most nem írja ki a hibát, hanem sötét a kép.
Mi a megoldás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6130) dh66e válasza BBéci (#6129) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Küldenél egy samplet (linket) amit nem játszik le?

(#6132) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

HD Smart D1-em van, és ma vettem észre, hogy a Youtube keresés nem működik. Hibát se dob, de mindig 0 találatot ad ki bármire. Pár napja még nem volt gond. Csak nálam állt meg, vagy "rendszerszintű" a gond?

(#6133) dh66e válasza Szirtimorc (#6132) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Most néztem meg egy H1-en, nálam megy v6.9.0 (06.07.20) verzó alatt.

(#6134) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Raspberry PI 4, aminek a megosztott könyvtárát / SMB /nem érem el több Dune lejátszón se / Max, 3D Base /.
A rendszer többi komponense, mind Windows 10, mind linux op. rendszerek, Zidoo média lejátszó gond nélkül beengednek felhasználói név - jelszó párossal.
Mi lehet az oka és hogyan oldható meg a probléma szerintetek?

(#6135) rgeorge


rgeorge
addikt

Dune Smart H1 Kácsa HDMI-vel csatlakozik egy Panasonic ST50-hez. Évente egyszer szigorúan áramtalanítás után mindent kihúzok a TV-ből, mert klímakarbantartáshoz elviszem a helyéről (pont felette van a beltéri). Ezen kívül nem mozgatjuk se a TV-t se a Dune-t.
A Dune nincs kikapcsolva sem, még standby-ba se.
Pár hete egyszer csak lejátszáskor színes villogást produkált a Dune, ami teljes kikapcsolás/bekapcsolás után is megmaradt. A kábel TV felőli oldalát újracsatlakoztatva megjavult. Ma megint előjött ez, de először két-három villanás után végigjátszotta a kb. 20 perces filmet. A következőt már nem, sőt, 3-4 másodpercnyi villogás után meg is állt a Dune.
A TV-n átdugtam másik bemenetre, ahol ment, visszacserélve az eredetin is. A TV-n még egy kimenet van használatban (Vodafone STB), ott még sosem volt ilyen probléma.
Lehet ez Dune elhalálozás korai jele? Inkább az menjen tönkre, mint a TV...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#6136) ginola válasza rgeorge (#6135) üzenetére


ginola
addikt

Tápegységre gondolték első körben.

(#6137) Darázy


Darázy
csendes újonc

Sziasztok Fórumlakók!

Adott egy DUNE TV 101, néhány évig a fiókban lakott, de most elővettem (karantén), usb-n gyönyörűen játsza a videókat (720p, 1080i). Van egy dell laptop, amihez külső vinyó kapcsolódik, ezt a külsőt csatlakoztattam a dunéhez, ami rendben működik.
Nem szeretném a továbbiakban ki/be húzgálni a vinyót, gondoltam hálózaton keresztül látja a kicsi dune.
(UPC vezetékes net van, wifi routerrel, a dune vezetékesen kapcsolódik rá, dune frissítve a legújabb verzióra)
Beállítottam a win10-en a kötelező dolgokat, dune látja (Upnp-n) a mappákat, de a tartalmakat (video fájlok) nem.
Nem értek a hálózatokhoz, kell még valamilyen program, vagy beállításokkal van probléma.
Win media playerben is állítgattam, de nem jó, nem látja a dune a fájlokat.
Esetleg le van írva valahol a rendszer, mit, hogyan kell beállítani, milyen szoftver kell még stb?

Köszönöm!

(#6138) ginola válasza Darázy (#6137) üzenetére


ginola
addikt

Servio fájlmegosztó a megoldás!

(#6139) Darázy válasza ginola (#6138) üzenetére


Darázy
csendes újonc

OK, köszönöm! Nekiállok.... :R

(#6140) kezo0


kezo0
addikt

Érkeznek végre a 2020-as Dune HD lejátszók!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6141) ginola válasza kezo0 (#6140) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos ez már nem ugyanaz a Dune, mint ezelőtt 8 éve.

(#6142) asipos0228


asipos0228
tag

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy a Dune HD 4K Pro-nál van arra valamilyen beállítás, hogy ne hagyja le az első másodpercet az elindított file-okból?

Zenehallgatásnál rettentően idegesítő az első taktusok hiánya.
(mondjuk pl a Lie to me sorozat is úgy indul, hogy "zuggy ha tudsz", de filmeknél/sorozatoknál ez ugye nem akkora gáz )

Előre is köszi!

(#6143) dh66e válasza asipos0228 (#6142) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezt ha jól tudom jelezték már a Dune felé.

(#6144) kokokka válasza asipos0228 (#6142) üzenetére


kokokka
őstag

A fórumon azt írta az admin, hogy ők ilyennel még nem találkoztak. Pedig de.

(#6145) asipos0228 válasza dh66e (#6143) üzenetére


asipos0228
tag

köszönöm az infot!!

(#6146) asipos0228 válasza kokokka (#6144) üzenetére


asipos0228
tag

jó lenne tudni, hog náluk mi a source. Nekem egy nas. Elképzelhető, hogy egy direkt usb-n nem jön elő a probléma, csak és kizárólag hálózati lejátszásnál.... nemtom.
Mondjuk ezt elég egyszerű letesztelni. Este meg is nézem.

(#6147) asipos0228 válasza asipos0228 (#6146) üzenetére


asipos0228
tag

USB-ről indítva is lehagyja.... :(

(#6148) solaris7 válasza asipos0228 (#6147) üzenetére


solaris7
tag

Belenéztem az általad említett sorozat 3.évébe és nekem nincs ilyen probléma.
Kábel ,vigyó probléma esetleg? másolj ki egy részt pendrive-ra úgy nézd meg.

(#6149) kokokka válasza asipos0228 (#6147) üzenetére


kokokka
őstag

Le bizony. Sőt, a SATA-n rákötöttről is.

(#6150) asipos0228 válasza solaris7 (#6148) üzenetére


asipos0228
tag

Akkor kifogtál egy olyan részt/évadot/verziót, ahol ráhagytak az elejére. Egyébként írhattam volna a Friday night in San Francisco, Frevo Rasgado című számát is (https://youtu.be/W3BzAKHCEvo?t=1230) , esetleg a Dream Theather 6'o clock-ját (https://youtu.be/yz7bxTBhtVo).
Mindkettőnél szétcsesz az ideg, amikor meg akarnám halllgatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.