Hirdetés

2021. április 13., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-09 21:18:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6951) IP1954 válasza djpundro (#6950) üzenetére

IP1954
tag

Nem a Dune a probléma.

Az egy természetes dolog, hogy a valamiért értékes SD anyagot is megnézzem a DV képes 55" méretű 4K-s tévén, mégsem lehet rajta gyufásdoboz méretű. Mindez persze jelentős megalkuvással jár, mert nem lehet ott sem kitalálni a hiányzó pontok sokaságát.

A DV-t nem értem. Mi a jó abban, ha egy nem DV-s anyagot DV módban nézel? Nem lesz olyan, mint egy eleve DV-módban készült, még csak hasonló sem.

Mit akarsz DV módban nézni?
- HDR
- sima 4K
- HD
- SD

[ Szerkesztve ]

(#6952) kokokka válasza djpundro (#6950) üzenetére

kokokka
őstag

Nem lehetsz ilyen nehéz fejű! Ki a fene mondta, hogy ne vegyél Dune-t? Hol olvastál te ilyet, főleg tőlem? Nem olyan nehéz, úgyhogy javaslom olvass vissza és láthatod, hogy kimondottan a Dune-t ajánlottam neked! De attól a tények meg tények maradnak akár lebeszéled magad róluk, akár nem. Már most látom, hogy ha meglesz a lejátszód azzal át is kerülsz a csaksemmirosszataDuneről táborba azzal az elmélettel, hogy mivel ennyi pénzt kiadtál érte, abba aztán belekötni való hiba nincs. Vagyis ahogy olvasom, már most is inkább abba a táborba tartozol. Mint írtam, nekem is van Dune-öm. Qrva jó kis lejátszónak tartom, de ismerem és el is ismerem a hibáit. Főleg, hogy tudom, nem is mindről a fejlesztők tehetnek. Lásd (ismét) pl. a banding.

[ Szerkesztve ]

(#6953) djpundro válasza kokokka (#6952) üzenetére

djpundro
aktív tag

Nem igaz ,elfogom fogadni a hibait ,ezt elertetted ,elöre megigerhetem .
Nem vagyok olyan elfogult hogy amit dragan ha megveszek ,majd nem szabad szidni .
Megvan a Philips 65oled754 em is ugy szidom neha DjNicenek is hogy gagyi a szoft rajta ,meg lassu a HDMI atvaltas stb .De kurvara szeretme ennek ellenere is ,ambilight +oled egy elmeny .

Volna egy keresem hozzatok ,
Van egy oldal nalatok ahova csak olyan tagok tudnak belepni akik magyarba vettek a Dunet .
Szeretnem csak olvasgatni ezeket .Nem tudna valaki töletek hozzaferest adni ? Nem csinalnak semmit ,nem irnak be ,csak az infokat kigyüjtenem ,a leirasokat mit hogyan kell a Dune nal csinalni ?!
http://dune-hd.hu/?oldal=termektamogatas&cikkid=65

Köszi

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6954) djnice válasza djpundro (#6953) üzenetére

djnice
addikt

Arra lehet, hogy jó, de szakmai dolgokat jobb ha nem kérdezel Kyle-tól.

(#6955) IP1954 válasza djpundro (#6953) üzenetére

IP1954
tag

Ha megveszed a lejátszót, kapsz vele egy regisztrációs kártyát.
Ha nem tamagocsiként akarod használni a Dune médialejátszódat, nem lesz szükséged rá.
A hálózatos (vagy USB-s esetleg beépített SSD-s) médialejátszás egyszerű és kényelmes.
Abban itt tudnak segíteni, ha valami mégsem egyértelmű.

Engem pl. nem érdekelnek a borítók, nem használom torrentre és másra sem.
Felvettem a megosztott könyvtárakat (meghajtókat), és nézem az anyagokat.
Más egyáltalán nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#6956) djpundro válasza IP1954 (#6955) üzenetére

djpundro
aktív tag

Engem erdekel a borito meg sok minden mas es igen ha valaki tudna hozzaferest adni ,megköszönnem .En nem Maygarorszagon lakom ,Ausztriaba elek es ez vegett ott nem tudok regisztralni .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6957) djpundro

djpundro
aktív tag

Vagy esetleg eltudna valaki küldeni az email omra. dj.pundro@gmx.at cimre .vagy djpundro neven vagyok a skypen ,felkereshetne valamelyitök .Köszönöm

Dune HD üzembe helyezési útmutató és kézikönyv (aktuális modellek)
Hivatalos és béta firmware-ek, nyelvi fájl
Szervizfájlok gyűjteménye
SMB (Samba) fájlmegosztás beállítása Windows 10 oprendszeren
Torrentezés az androidos modelleken II.

Köszönöm elöre is

(#6958) djpundro

djpundro
aktív tag

Ugy latszik a Zidoo is belodult ,nagyon felülkerekedtek az indulatok .
Az AV forumra beirtam Dune valaszat es most tamad a Zidoo .
Hogy jogossan ,az majd meg elvalik .De mindenesetre elküldtem a Dune nak az AV forumrol a valaszt .Kivancsi vagyok hogy reagal?!
Ugy latszik nagyon jol üzöm ezt a sportot .
De igen is a vevök akik kiadjak a penzt ezek eszközökre ,ne legyenek karvallottai az egesznek .
Av Forum link

(#6959) kokokka válasza djpundro (#6958) üzenetére

kokokka
őstag

Markswift sem hülye, ezt tudjuk.

for what is essentially the same hardware with the same inherent capabilities

(#6960) djpundro válasza kokokka (#6959) üzenetére

djpundro
aktív tag

Ez mondjuk lehet , de Software teren eddig is a Dune ellovas volt a stabilitas teren .Hibakat lehet talani ,de a Zidoo nal valahogy lasabban megy a dolog .

(#6961) kokokka válasza djpundro (#6960) üzenetére

kokokka
őstag

Ez mondjuk lehet, de attól még a Dune is hazudik. Ahogy írtam, akár a többi gyártó amikor profitról van szó ;)

(#6962) stemplar07 válasza kokokka (#6944) üzenetére

stemplar07
őstag

Still there have been issues other people did notice like the lack of HDR meta data, wrong frame rates and the ff/rw functionality all of which "plagued" the original Pro 4K model. These may not have been game breakers for some people (myself included) but even so I’m happy to report that Dune HD has resolved those with the Pro 4K II model as they have with the issue of color banding (at least to a large degree - this however seems to be an issue caused by the Realtek chips and not Dune HD) így gondolom már azért érhető, nem pedig kiragadva egy számodra ,,kedvező,, magyarázatot,.. azaz a sima ,,pro,, esetén előfordulhatott sávosodás, bár én ezt is kétlem.. de a lényeg, hogy ezt a Pro II-ben javították.. ( részben vagy egészben) mindegy is mert 2 hete használom, és én semmi nyomát nem látom semmiféle képhibának, és egy Realbox, úgyszintén, kétféle 75" -os Qleden.. (Q80T,Q70T)Igaz mindketten jobb minőségű HDMi kábelt használunk erősítőbe be és ki.. hiába állítod, ha látnám, már visszavittük volna 2 héten belül , netes vásárlásról lévén szó, de eszünk ágában sincs, mert kiváló képe van mindkettőnek, ellentétben a Q10 Pro val.. ami előtte volt .. ti mást sem csináltok, mint vélt, vagy ,,látott,, hibát erőltettek, ami a mi készülékeinkben nincs.. az is lehet, hogy a HDMi kábel volt hibás akinél ez probléma volt, vagy az erősítő ,,ráskálázott,, vagy a TV volt más.. passz..( részemről ezzel be is fejezném ezt a kérdést..) :)

(#6963) kokokka válasza stemplar07 (#6962) üzenetére

kokokka
őstag

Látom tényleg nem érted, így nem is baj ;) Örülj neki, hogy te nem látod és ha így van ne is foglalkozz vele. Azt meg már csak halkan mondom (mivel sokadszorra írod le, hogy neked 75-ös TV-d van), hogy a bending és a TV mérete között semmiféle összefüggés nincs. A színátmenet hiba a 32''-oson is látszik, meg a te 75''-odon is. De mondom, tényleg ne foglaklkozz a témával, ha te ezt nem látod!

(#6964) stemplar07 válasza kokokka (#6963) üzenetére

stemplar07
őstag

nem én nem látom, hanem hárman nem látjuk, mindhárom Dune készüléken.. ( meg az a ,,pár,, ember aki a hivatalos Dune terméktámogatási forumon vagyunk a Pro II-nél senki ilyennel nem találkozott.. ) biztos vakok vagyunk ..de ahogy írtam is, befejezhetnéd, ... mit nem lehet érteni ezen ? :)

[ Szerkesztve ]

(#6965) kokokka válasza stemplar07 (#6964) üzenetére

kokokka
őstag

Ezért írtam, hogy ne is foglalkozz vele. Mit nem lehet érteni ezen?

[link]

Itt a 4K II tesztje Slage-től, aki szintén nem ma kezdte. Lehet, hogy ezt sem akarod megnézni, mert látszik a tesztképeken is, de azért csak keress rá a banding szóra az oldalon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6966) djnice válasza stemplar07 (#6962) üzenetére

djnice
addikt

Most komolyan azt hiszed, hogy a hdmi kábel minősége bármit is számít a képminőségnél?
Na itt kezdődik a baj.
Amit meg esetleg nem látsz, mert elmossa a megjelenítő, az szépen kijön egy hdmi capture-nél.

(#6967) kokokka válasza djnice (#6966) üzenetére

kokokka
őstag

De mivel elmossa , kijavítja a megjelenítő így nem is létezik. Struccpolitika. Én kevés képjavító technikát használok a TV-men, így nekem látszik. Cserébe nem qrok el mást a képen. Ez van :)

(#6968) BBéci válasza djnice (#6966) üzenetére

BBéci
félisten

Az a nagy baj, amikor valaki nem hajlandó elismerni, hogy a HDMI kábelek befolyásolják a képminőséget!
Mielőtt a kepcsörrel jönnél, állóképeken, 10 méteres hosszig nem látható a különbség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6969) djnice válasza BBéci (#6968) üzenetére

djnice
addikt

Hát erre inkább nem mondok semmit :D

(#6970) dh66e válasza stemplar07 (#6933) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Megkértelek benneteket nemrég hogy ne sértegessétek,minősítsétek egymást.
Aki folytatja annak intéznek fent egy kis pihit.
Köszönöm a figyelmet!

(#6971) Csabi1984

Csabi1984
őstag

Mostmár ott tartok, hogy szemmel szeretném látni azt a sávosodást vagy annak nem létezését :D

(#6972) djpundro

djpundro
aktív tag

Nagy a csend .Csikos ,nem csikos .Savos ,nem savos.

(#6973) kokokka válasza djpundro (#6972) üzenetére

kokokka
őstag

Belefáradtunk.....

(#6974) stemplar07 válasza Csabi1984 (#6971) üzenetére

stemplar07
őstag

:D van vírus, nincs vírus, 5G és laposföld hívő,, :Y

(#6975) djnice válasza stemplar07 (#6974) üzenetére

djnice
addikt

Ami tény, az nem hit kérdése.

(#6976) Csabi1984 válasza stemplar07 (#6974) üzenetére

Csabi1984
őstag

:D

(#6977) djpundro válasza djnice (#6975) üzenetére

djpundro
aktív tag

Mondjuk van aki nem lassa es a teny esetleg akkor nem zavarja .

Megtudna valaki mondani hogy egy uj pro_vision_4k_solo ra hogyan mikeppen lehetne Torrentet instalani ?Es egy transmission programmal összekötni hogy mobilrol meg PC röl hogy kezelni tudjam .
itt nezelöttem de a http://dune-hd.hu/?oldal=termektamogatas on.,de allitolag ez a Torrentezés az androidos modelleken nem müködik csak a regi lejatszokra vonatkozik ?
Peldaul nekem SYnology DS118 van ,nagyon jol megy a torrent rajta ,de gondoltam hogy ne mindeg atmasolnom keljen ,attenem az uj Dunera a Torrent müködest .

[ Szerkesztve ]

(#6978) nutfile válasza djpundro (#6977) üzenetére

nutfile
tag

mit kell másolni? hálózati lejátszás nem megy a Synologyról? én minidg úgy nézek filmet szintén Synology-Dune kombón.

(#6979) dzoli87

dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!
Hogyan kapcsolható be az SPDIF?
Most HDMI-n megy a hang, mert közvetlenül a TV-re van kötve, de van egy erősítőm és azon van SPDIF!
Jelenleg azt írja az SPDIF-re, hogy letiltva, néztem a rendszer menün belül a Realtek hang beállításokat, de nem tudom, hogy mire kell állítani vagy hogy itt lehet-e egyáltalán!
Dune HD Pro 4K II
:R

(#6980) djpundro válasza nutfile (#6978) üzenetére

djpundro
aktív tag

De megy szepen ,nem is arrol van szo ,hanem hogyha mar megvettem a 450€ nagy felarert a wincsi tartoval benne ,akkor hadjam disznek ?Akkor eleg lenne csak ha panelt belülröl elküdik es en belerakom egy cigisdobozba .

(#6981) dzoli87 válasza dzoli87 (#6979) üzenetére

dzoli87
aktív tag

Megoldva!
Az erősítő csak 96khz-et tud max, 192khz-ről átraktam auto-ra!

(#6982) Ribobon

Ribobon
csendes tag

Dune HD Max Vision 4K

https://disk.yandex.ru/d/rbeayT2j9OMXsQ?w=1

(#6983) IP1954 válasza djpundro (#6977) üzenetére

IP1954
tag

Mindig olyanokat akarsz, amiknek nem sok értelme van.
A hálód része lesz a Dune.
Nem mindegy, hogy hol van a nézendő anyag?
A Dune nem a lehető leggyorsabb processzorral készül.
Mindent nem tud egy időben rendesen elvégezni.
A belső winchestert is hanyagolnám.
Minek pörögjön ott szinte állandóan valami?
2 TB SSD ára pedig most még kissé húzós.
A torrentet végezze az, ami erre jobban alkalmas.
A poszterekkel is a saját idődet lopod.
Amíg azokat pofozgatod, megnézhetnél jó néhány filmet.

(#6984) BBéci válasza IP1954 (#6983) üzenetére

BBéci
félisten

Nagyon megszerettem a belső merevlemez lehetőséget, de az USB-n csatlakoztatott külsőkkel sincs bajom.
"Minek pörögjön ott szinte állandóan valami?"
Pontosan ezt mondom a NAS-ra.
A laptopomat miért járassam, amikor filmet akarok nézni? Azzal az erővel nem kellene médialejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6985) djpundro válasza IP1954 (#6983) üzenetére

djpundro
aktív tag

"A belső winchestert is hanyagolnám."

Na jo ,es akkor kiadtam 450€ ot a semmiert ?Ilyen engem nagyon zavarna .
Mondtam akkor adnak ide csak a belsö reszet a panelt es en egy cigidobozba majd beleszerelem .
Ez vicc ,mire adom ki a penzem ?Valamire amit nem hasznalhatok ?

"A poszterekkel is a saját idődet lopod.A poszterekkel is a saját idődet lopod."

Nem kell profin minden ,mind aPlex gyorsan elintezi es van boritek ,nekem eleg .
Es en szeretek inkabb bajlodni ,sokszor lefoglal .De ezek embertöl emberre valtoznak .

[ Szerkesztve ]

(#6986) kokokka válasza BBéci (#6984) üzenetére

kokokka
őstag

A NAS-nak vannak előnyei, ezt gondol te is tudod. Mindemellett veled értek egyet, teljes mértékben. Nekem maga a player a NAS, ha lehet így fogalmazni. Minek fektessek be egy drága (hisz ha jó akkor tudjuk, hogy drága) NAS-ba, amikor a direktbe kötött HDD-k is ugyanarra szolgálnak nálam. Oda megy a torrent, onnan játszom le a filmeket, zenéket. Fogyasztása minimális, minden eszközről elérem a lakásban. A hangját hagyjuk is, az minimális, egy projektor is hangosabb. És igen, minek menjen egy PC vagy egy laptop ezek miatt? A fentiek miatt ennek sem látom értelmét.

(#6987) djpundro válasza BBéci (#6984) üzenetére

djpundro
aktív tag

Neked akkor müködik jol a belsö wincsi söt az USB s is ?Torrentet nem probaltad meg vele ?Mijen lejatszod van ?
Es kikapcsol a belsö lemez ha nem hasznalod ?Standby ba megy ?Vagy allandoan pörög?

(#6988) IP1954 válasza BBéci (#6984) üzenetére

IP1954
tag

Kettő "drága" NAS van a hálóban.
Egyszerű USB 3 csatlakozós megosztás képes routerekből és 1 TB-os SSD-kből állnak.
Nem pörög bennük semmi.
Erre csatlakozhat 6 médialejátszó, 2 PC, 1 laptop, 2 telefon, és 2 táblagép.

[ Szerkesztve ]

(#6989) droetker

droetker
csendes tag

Sziasztok!
Jukebox-szal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Realbox 4K-n mappát szeretnék hozzáadni a Jukeboxhoz, de azt írja nincs elérhető.
A Synology NAS tartalmát SMB-n keresztül látja a lejátszó, onnan mennek a filmek.
A Jukebox miért nem láthat mégse semmit?
Köszönöm

(#6990) stemplar07 válasza djpundro (#6987) üzenetére

stemplar07
őstag

a beállítások menüben (energia gazdálkodás) a standby, helyett a kikapcsolásra állítva, minden csatlakoztatott USB-s eszköz kikapcsol, nincs értelme a standby-nak, hisz 30 sec alatt bootol be a pro II. ( persze én nem torrentelek, és NAS sincs..)

(#6991) djpundro

djpundro
aktív tag

Uj Dune Firmware .Durva jo -Majd mindjart jönnek az ellensegek es mondjak hogy hazudik .Hivatalos feketen feheren .
http://dune-hd.com/firmware/provision4ksolo/

(#6992) BBéci válasza djpundro (#6987) üzenetére

BBéci
félisten

Base 3.0 a lejátszó.

#6988IP1954
1 TB-os SSD árából 4 TB-os merevlemezt veszek.
Ha lenne NAS-om, abban 4 db 4 TB-os lenne RAID5-ben. Azért nincs, mert feleslegesnek tartom. Soha eszembe nem jutott, hogy telefonnal, tablettel hálózathoz csatlakozzak. :N

(#6993) IP1954 válasza BBéci (#6992) üzenetére

IP1954
tag

A merevlemez tárolásra való, nem folyamatos használatra.
Nem szükségszerű az összes létező anyagot azonnal elérhető helyeken tartani.
A többi szokás kérdése.

(#6994) djpundro válasza IP1954 (#6993) üzenetére

djpundro
aktív tag

Igen a merevlemezt en is tarolasra tartanam legjobban .
Azert is szeretnem a Dune ra rögtön kötni .Mivel a NAS on allandoan forog ,mivel van 2 Kamera a hazon es az allandoan veszi ,nem akarnam ,hogy egyszer bedöglik majd es eltünnek a filmjeim .

Hanem emberek a Dune az uj /provision4ksolo/ ja 2 het utan ,majdnem hogy rögtön a piacra dobas utan ,hogy ennyi mindent elert az nem dicseretre melto? Persze most a Dune ellensegek , mondjak ezt hazudik es azt ,de a bizonyitek megis feketen feheren van ! A zidoo mar majdnem 1 eve küszködik a Z9X lejatszojaval ,sokan be is teltek vele .

Tudom nem lesz minden a tökeny a Dune nal sem , de bekell ismerni ,nagyon elöl baktat a többi ellenfelei közül .Mint mondtam ,Dune tudta nagyon jol miert törik be az EU piacara .

Most gondolom jönnek majd az olyanok akik ,sajnaljak vagy nem birnak ennyit a Dunera kiadni ,hogy bemocskoljak ,meghat engem elfogultnak tartani . :R

De emberek ,ez nem a Dune topik forum?
:R

[ Szerkesztve ]

(#6995) Ejelhar válasza BBéci (#6992) üzenetére

Ejelhar
senior tag

Szvsz jó a NAS ha otthon tömeges igény is indokolja, de az SSD ide igen nagy túlzás.
Én nem látom értelmét.

(#6996) dh66e válasza djpundro (#6991) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Légyszí legközelebb csak a linket tedd be,valaki mobilról van egy ilyen (kép) leírás büntetés neki....
Köszi

(#6997) djpundro válasza dh66e (#6996) üzenetére

djpundro
aktív tag

nem ertem ,mire gondolsz .?Nem szabad kepet betenni ?nem ertem .

[ Szerkesztve ]

(#6998) kokokka válasza djpundro (#6997) üzenetére

kokokka
őstag

Először betetted a linket, ami teljesen jó, köszönjük szépen. Aztán utólag hozzászerkesztetted a két képkivágást, ami még PC-n is csúnya és zavaró.dh66e erre gondolt szerintem.

(#6999) djpundro válasza kokokka (#6998) üzenetére

djpundro
aktív tag

Nekem a text ,javitasi lista nagyon jot mutat amire nem hogy en ,de sok mas sem szamitott ,megha van benne füllentes is .
De ha nem tetszik topikgazdanak ,vegye ki .

[ Szerkesztve ]

(#7000) dh66e válasza djpundro (#6997) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Ahogy kokokka írja.
Elég a link ilyen esetben.

Ez nem így működik van hasznos információ a hozzászólásodban,de egy Tg nem módosíthat hozzászólást. :N
Ahhoz Moderátor kell vagy törlöm a hsz-t és te újra berakod a linket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.