Hirdetés

2021. április 13., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-09 21:18:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6701) fecke78 válasza gyeniko (#6700) üzenetére

fecke78
aktív tag

Persze szerdán hozta a futár ,vasárnap jeleztem felé

(#6702) fecke78

fecke78
aktív tag

Futeko.com-on megint elérhető a solo..

(#6703) gyeniko válasza fecke78 (#6701) üzenetére

gyeniko
őstag

Reagált írásban az elállási nyilatkozatodra? Bármit is írt/nem írt, vissza kell küldened (jobb volna vinned) a készüléket. Ki kell kényszeríteni, hogy kibontsák, kipróbálják és adjanak egy jkv-et arról, hogy a készülék hibátlan/hiánytalan. Ne menj egyedül, inkább vigyél 2 tanút is, mert lehet, hogy nem akarja átvenni, vagy pedig kibontani és megvizsgálni a csomagot. Legrosszabb esetben megindul a jogászkodás, melynek végén ki fog fizetni téged és valószínúleg egy bírságot is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6704) dh66e válasza stemplar07 (#6693) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Bemész a beállításokba lecsekkolod, ha van net a Duneön automatikusan felkínálja a legfrissebbet.
Nem kell félned a Beta-tól,mindig a legutolsó stable fw-re épül.

(#6705) fecke78 válasza gyeniko (#6703) üzenetére

fecke78
aktív tag

Reagált , azt irta nem veszi vissza , erre én figyelmeztettem a törvényi köteleségeíre, de ő erre minden kibuvó indokkal probálkozott . Egész egyszerüen a beszedett pénzt nem akarja visszaadni. Csak azt felejti el, hogy a 14 nap az engem véd . 14 napja van fizetni , utána ügyvéd veszi át az ügyet , és megyek a rendőrségre is feljelenteni. Ha nem veszi át a csomagot , akkor megint jogsértést követ el ! Mindenkit óva intek az ilyen kereskedőtől , ez még mindig azt hiszi ,hogy a 90 -es években vagyunk

[ Szerkesztve ]

(#6706) djnice válasza fecke78 (#6705) üzenetére

djnice
addikt

Szerintem azt hiszi, hogy kifogott egy lúzert aki megszeppen...

(#6707) dh66e válasza fecke78 (#6705) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Keresd meg a Dune hazai képviselőjét szerintem megoldják pikk pakk.

(#6708) djpundro

djpundro
aktív tag

dragabb lett az uj dune . [link] €369 volt , most €417 / $504 .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6709) stemplar07 válasza dh66e (#6704) üzenetére

stemplar07
őstag

:R köszi megtörtént, egyenlőre a legutolsó ténylegesre frissítettem, kicsit próbálgatom, aztán majd megpróbálom a bétákat is , eddig jó a véleményem róla, más világ mint a Himedia Q10 Pro, bár nem bántom, mert a HDR10 ,,hajnalán,, csak az tudta a 2.0 HDMi-t ..különben az előd egy Popcorn A510 volt és az előtt pedig egy Dune Base , ami a 3D-t nem tudta, de ha tudom, hogy a 3D így eltűnik nem is adom el, mert szerettem..

a ,,légegér,, távirányító, illetve és /vagy a világító hátterű táv van valakinek ?(a Popcorn A510-en azt hiszem az volt) Érdemes venni ?

[ Szerkesztve ]

(#6710) fecke78 válasza djpundro (#6708) üzenetére

fecke78
aktív tag

Legalább valamivel szerencsém volt .Nekem még 316.99Font volt
40 fonttal megugrott

(#6711) djpundro válasza fecke78 (#6710) üzenetére

djpundro
aktív tag

Bocsanat ,megsem lett dragabb . :)

Az elöbb nem EU S oldalat neztem meg .
https://www.futeko.com/products/MP112.php?region=EU
[link]

Masik kerdes ,ha valami baja lenne a lejatszonak hogyan garancias a Futekon hogyan lehet visszaküldeni ?Eggyaltalan lehet ?

Közben alakul a nemet Dune oldal .2 het mulva akkor inkabb innen rendelem meg . [link]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6712) BBéci

BBéci
félisten

USB csatlakozó ügyben senkinek nincs ötlete, tapasztalata?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6713) ginola válasza BBéci (#6712) üzenetére

ginola
őstag

Meg lehet javítani!

(#6714) dh66e válasza stemplar07 (#6709) üzenetére

dh66e
Topikgazda

:C
Akkor te is jól végigmentél a lejátszókon. :DDD

Nekem Realboxom van ahhoz egy nem túl acélos táv van szóval ez ügyben(légegér/világítós táv) nincs tapasztalatom. :N Remélem valaki segít majd akinek ilyenek vannak.

(#6715) dh66e válasza BBéci (#6697) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Smart H1-en nálam nincs ilyen gond,de nincs is sűrűn ki be dugdosva semmi.Korábban a B1 -míg meg nem tetszhalálozott-rendszeresen ki be volt dugdosva, de most megnéztem az is stabil.

Bontsd meg a Base-t nézd meg hogy a forrasztás engedett-e el.

(#6716) BBéci válasza dh66e (#6715) üzenetére

BBéci
félisten

A két lejátszó 6 USB bemenetéből 4 laza, méghozzá ugyanazok. Lötyög bennük a dugó.
Esetleg csak vissza kell hajtogatni, fogóval szorítani, vagy cserélni kell?
Sűrűn be-ki, mert kizárólag külső merevlemezekről kapják a lejátszandót.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6717) dh66e válasza BBéci (#6716) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Passz még nem szdtem szét usb aljzatot,de lehet csak komplett lehet cserélni ha csak a belseje lötyög.

(#6718) stemplar07 válasza dh66e (#6714) üzenetére

stemplar07
őstag

Sőt az első a Popcornhour A100 volt 2007 (!) -ben :Y még a napfényes Kaliforniából jött , az volt a csoda anno , világítós távvezérlő 2007-ben hhaha ..

[ Szerkesztve ]

(#6719) junior19 válasza BBéci (#6716) üzenetére

junior19
aktív tag

Ez a hátsó usb. Mindkét oldalt van két-két rögzítő, ezek a sok húzgálás miatt eltávolodtak, picit vissza kell hajtani. Talán a legjobb, ha beledugsz egy usb csatit, s úgy nyomod meg őket.
Ha nincs benne semmi, akkor könnyen belehet hajtani annyira, hogy utána nem megy be az usb csati. Ilyenkor vékony csavarhúzóval vissza kell hajtogatni.

Ez pedig az oldalsó, ezt nehezebb szerelni, meg kell bontani az előlapot, s kicsavarozni a kezelőgombok paneljét. Ezen 6 "fül" van, amit lehet hajtogatni.
Idővel ezek vissza fognak hajolni, így megint lötyögni fog a csatlakozó. Ezért sok használat esetén érdemesebb inkább fixen csatlakoztatni a készülékhez az usb kábelt, s a merevlemezt leválasztani, a háznál csatlakoztatni az usb kábelt.
Boccs a nem túl jó képekért, de a lényeg szerintem látszik.

Az előlapot nem feltétlenül kell leszedni, ha hozzáférsz csavarhúzóval a panelt rögzítő csavarokhoz, esetleg az usb hubot kell kicsavarozni.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#6720) BBéci válasza junior19 (#6719) üzenetére

BBéci
félisten

Köszi, pont ilyesmire, visszahajlítgatásra gondoltam, de mivel még nem próbáltam, inkább rákérdeztem.
Az oldalsót nem szoktam használni, mert nincs elegendő hely a polcon, erősen meg kellene hajlítani a kábelt. Emiatt az még viszonylag stabil, de messze nem tökéletes.

(#6721) djpundro válasza BBéci (#6720) üzenetére

djpundro
aktív tag

Akik az uj Dune HD Pro Vision 4K Solo ra varnak ,jo hirekkel szolgalhatok ,mivel a Dolby Vision Iso t lejatsza .Ma kapta meg az egyik nemetorszagba,nagy fanatikus különben ezen teren.
Elsönek nem rossz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6722) BBéci válasza djpundro (#6721) üzenetére

BBéci
félisten

Köszi, de nem várok rá, mert nem érdekel a 4K, sem a Dolby Vision.
Olyan 1080p képminőségem van, hogy besza-behu. ;]

(#6723) djpundro válasza BBéci (#6722) üzenetére

djpundro
aktív tag

Ertelek :)
Van egy srac ,mar megrendelte ," fecke78" esetleg masoknak is faj a foguk ra ,mind nekem is . :R

[ Szerkesztve ]

(#6724) kokokka válasza BBéci (#6722) üzenetére

kokokka
őstag

Jobb, mint a 4K :C

(#6725) BBéci válasza kokokka (#6724) üzenetére

BBéci
félisten

Nem a 4K-tól lesz jó a képminőség. Ezt már alaposan kitárgyaltuk.
Összehasonlítottunk új 13 millió forintos 4K és 5 éves 10 milliós FHD vetítőket. Nem volt annyival jobb a nagyobb felbontásúnak a képe, hogy bárki azt választotta volna. Vigyázat, a különbség nem 3 millió, hanem minimum 8, mert a régit még 5-ért is csodával határos lenne eladni. Az olcsó, kamu 4K vetítők képéről szót ejteni sem érdemes.
Aztán a nézési távolságot se hagyjuk ki a számításból. Az 65 colos UHD esetén kevesebb, mint 2 m.

[ Szerkesztve ]

(#6726) djpundro válasza BBéci (#6725) üzenetére

djpundro
aktív tag

Mondjuk nekem nincs kivetitöm ,hanem 65 zoll PhilipsOled754 .
De amikor 3,5 meterröl 4k ba megy a müsor vagy film ,nagyon is sokszor meg 54 evesen is meglatom .
HDR -DOLBY VISION stb pluszban az alom .
Na most az Nvidia m amikor felkonvertalta a 1080p et 4k ba nekem nem tetszett es kikapcsoltam .Van persze amikor a 4k nem jobb .
De ha igazi 4k megy ,az csillog es gyönyörü es igen is van ra szüksegem ,4k ra :R

Es en 4K rol beszeltem ,nem pedig kamu 4K rol .

[ Szerkesztve ]

(#6727) Csabi1984 válasza djpundro (#6726) üzenetére

Csabi1984
őstag

Igen egyetértek! a FAKE 4K és REAL 4K között óriási a különbség :)

(#6728) BBéci válasza djpundro (#6726) üzenetére

BBéci
félisten

Semmi kifogásom az ellen, amikor valaki 4K/UHD kedvelő. Azt utasítom vissza, hogy lenézik, lebecsülik a FHD-t.
Azt sem állítottam, hogy az optimálisnál messzebbről nem látható a különbség.
Ha olyan minőségű 4K kèpet akarnék, mint amilyen most van FHD-ban, sok millió forintba kerülne. Annyit nekem nem ér.

(#6729) djpundro válasza BBéci (#6728) üzenetére

djpundro
aktív tag

En nem nezem le az egy biztos ,de a HBO HD minöseget ,azt aztan lenezem .En inkabb a sorozatokat 1080p be leszedem es ugy nezem meg külön .
1080p meg mindeg a legjobb legszebb ,ha nezzük a valasztekot .A masik nagyon nagy helyet fogyaszt el es 4k hdr peldaul nekem nem is tetszik .Egyszerüen nekem sötet .Es ebbe az esetben akkor mar inkabb 1080p .

De a jo Dolby Visionos filmek mar megerik ,vagy amiböl meg kevesebb van a HDR10+ .

(#6730) BBéci válasza djpundro (#6729) üzenetére

BBéci
félisten

A HBO, ha nem tévedek, csak 1080i, akárcsak a többi tévéadás. Aminek a minősége több tényezőtől függ.
Ahogy szorul vissza az optikai hordozón megjelenő filmek aránya, egyre kevesebb lesz a valóban jó képminőségű néznivaló. Kíváncsi vagyok, a mostani 4K Dolby VIsion HDR10+ mániásoknak hány százaléka ad pénzt a néznivalóért?

(#6731) lemmy9 válasza BBéci (#6730) üzenetére

lemmy9
őstag

Az HBO GO meg csak 720p nem?

Szerintem!

(#6732) dh66e válasza lemmy9 (#6731) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Kodin keresztűl 1080p.

(#6733) lemmy9 válasza dh66e (#6732) üzenetére

lemmy9
őstag

Megy Kodin?
Kösz utánanézek.

Szerintem!

(#6734) dh66e válasza lemmy9 (#6733) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Igen,telepíted az hbo go kiegészítőt a MS repóból és fut szalad.
Droidon csak 720p.

[ Szerkesztve ]

(#6735) BBéci válasza dh66e (#6732) üzenetére

BBéci
félisten

Józan paraszti ésszel belegondolva csak az lehet a felbontás, amit a HBO kiad, azon a lejátszó program nem tud "fölfelé" változtatni.

#6731lemmy9
Fogalmam sincs, még nem találkoztam vele, csak hallottam, olvastam róla.

(#6736) dh66e válasza BBéci (#6735) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Androidos appban korlátozott a felbontás.

(#6737) BBéci válasza dh66e (#6736) üzenetére

BBéci
félisten

Azt értem, de még sosem néztem utána annak, hogy mekkora a HBO GO natív felbontása.

(#6738) dh66e válasza BBéci (#6737) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Most már tudod. :)

(#6739) djpundro

djpundro
aktív tag

Esetleg akit erdekel az olcso mulatsag . :R

Sokat tehát nem tudunk mondani erről az újdonságról, lásd a Pro 4K Plus II termékoldalát, és add hozzá a Dolby Vision lejátszást! Hazai ÁFÁ-s ajánlott ára 174 390 Ft lesz, napokon belül akár raktárról is kapható majd viszonteladóinknál.
[link] dune hd.hu

Ja igen ,a nemet egyik aki megkapta nem ilyen hazban kapta meg ,mert nem irja elöl a nevet pro vision ,valoszinü sok elöre legyartott haz megvolt a Pro 4K Plus II ra ,közben hogy ne dobjak el a regit ,kicsereltrek az uj alaplapot es mar mehet a vevönek . :DD

Hanem meg lehet a viszonteladok csak a belsö alaplapot kapjak meg es sajat maguk kicserelik . :)) :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#6740) djpundro válasza fecke78 (#6705) üzenetére

djpundro
aktív tag

fecke78 hogy al a Dune ? elindulta mar ,megkaptad ? Egy kis teszt var rad .Csak ha megkerhetünk ra .

(#6741) Csabroncka válasza BBéci (#6737) üzenetére

Csabroncka
addikt

Mint utóbb kiderült még az ATV másik stream forrásból (is) kapja az anyagot, így lett válasz arra, hogy hogyan lehet 1080p + multichanell

"in medias res"

(#6742) fecke78 válasza djpundro (#6740) üzenetére

fecke78
aktív tag

Nemzetközi szállitásnál van , sajnos nem tudom mit vàrjak ,mert szombaton csomagolom ki a tv -t is lg 82un85003la ,dolby visiont tudja ...

(#6743) kezo0 válasza dh66e (#6738) üzenetére

kezo0
őstag

Szerintem az HBO GO natív felbontása nem éri el a Full HD-t. És eléggé hallgatnak róla, hogy konkrétan mennyi, mert sehol, semmilyen hivatalos specifikációban nem találni erre vonatkozó adatot.

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#6744) dh66e válasza kezo0 (#6743) üzenetére

dh66e
Topikgazda

A különböző tartalmak különböző felbontásúak 720p-től Full HD-ig, az adott stúdióval kötött megállapodásnak megfelelően. Az HBO GO automatikusan az ön sávszélességéhez és képernyőfelbontásához igazítja a lejátszás minőségét. A körülményektől, a hálózattól és a készüléktől függően a képminőség elérheti a HD-minőséget is.

Forrás: hbo go help center....

(#6745) BBéci válasza kezo0 (#6743) üzenetére

BBéci
félisten

Erre céloztam korábban.

#6744dh66
Elérheti. Ezért egyelőre inkább kihagyom.

(#6746) kezo0 válasza dh66e (#6744) üzenetére

kezo0
őstag

Hát erre mondom én, hogy maszatolás, de tény, hogy én még ezt sem találtam meg korábban, amikor kerestem, szóval köszi.
Megjegyzem, HD-minőségnek nevezik már a 720p-t is.

(#6747) dh66e válasza kezo0 (#6746) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Ez már nagyon nem Dune téma többet nem tudok hozzátenni.
Kodi alól megfelelő eszközzel mehet az 1080-as felbontás ha elérhető, egy fire tv 4k sticken szoktam lesni ha olyanom van,de természetesen a minősége a korlátozott sávszél miatt nem fog megeggyezni egy 1080p lemezével.Ebből a szempontból a Netflix sokkal jobb ha valakinek online streaming szolgáltatás kell.

(#6748) kokokka válasza kezo0 (#6746) üzenetére

kokokka
őstag

Mikor bejött a köztudatban valójában a 720p csak HD Ready volt.....

(#6749) kezo0 válasza kokokka (#6748) üzenetére

kezo0
őstag

A „HD Ready” csak annyit jelent, hogy egy adott eszköz képes fogadni és megjeleníteni a HD jelet. Mivel az első ilyen megjelenitők általában csak 1280 x 720 pixel natív felbontásúak voltak, ezért a köztudatba úgy ment át, mintha a HD Ready a 720p-t jelentené.
De szerintem ebben a topikban már kimerítettük ezt a témát...

(#6750) djpundro válasza fecke78 (#6742) üzenetére

djpundro
aktív tag

Hat megint nem kerted ki mas velemenyet ,az nagyon Clodingos lesz ,meg eleve IPS Panel TV .Veszel egy Dune HD Pro Vision 4K Solo es hozza ilyen tv et .Nem szeretnek semmi rosszfeleseget kisugarozni feled ,de inkabb egy Oled barmilyen 65 Zoll ba ,vagy egy Samsung (igaz nincsen Dolby Vision) .
Iszonyuan letudja venni a mozizas elmenyet ha a TV nem eleg jo minöseg .

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.