Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Csabroncka válasza Carasc0 (#5450) üzenetére


Csabroncka
addikt

Még nem, de én a Dune-t 64.000 vettem, amikor a zappiti ugyan így 80 volt. A Zappiti képe tökéletes, a Dune chroma képe siralmas és a 30 ezres Zidoo szintjén van ez tény, ahogy az is tény, hogy nem Zidoo klón. 1 évet adok neki és megyek át vagy Apple TV 4k-ra vagy Zappitire ha nem javul a helyzet.

Itt találsz infókat, orosz infomációk

"in medias res"

(#5452) Carasc0 válasza Csabroncka (#5451) üzenetére


Carasc0
őstag

Milyen TV-d van azt megkérdezhetem?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5453) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, a DUO 4K Base lejátszón szeretném a HBO GO-t nézni, ha már a Sony TV nem tudja.
Visszaolvasva másfél évet, nem találtam meg a megoldást (bocs ha béna vagyok)
Ha ez lehetséges akkor valaki írja le egyszerűen, mit kell tennem ehhez.
Előre is köszönöm!

(#5454) dh66e válasza csabi1971 (#5453) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem fog menni,nem támogatja. :(

(#5455) Csabroncka válasza Carasc0 (#5452) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pana 1080p plazma, Pioneer/Dali Hm rendszer

"in medias res"

(#5456) kokokka


kokokka
őstag

Én a DUNE-t egy 1080p-s projektoron és egy 4K-s, 65''-os QLED-en is nézem. Semmi komolyabb baj nincs vele, ha egy 4K-s filmet megnézek rajta szemem szám tátva marad még mindig, annyira szép. Ezt logikusan a MEDER nem fogja tudni, ahogy az én A300-am sem tudta. Minden kép- és hang formátumot lekezel, nem találkoztam még ezzel kapcsolatban hibával. A felirat beragadás nálam a mai napig megvan a legújabb firm-mel is, ezt viszont érthetetlen, hogy nem lehetett eddig még megoldani!
A chroma clipping-et mivel lehet tesztelni? Nem találtam hozzá értelmes dolgot a NET-en.

(#5457) djnice válasza kokokka (#5456) üzenetére


djnice
veterán

Tesztfájl: [link]
Leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5458) kokokka válasza djnice (#5457) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Így már rájöttem, hogy ezt egyszer már megkaptam egy fórumtárstól :)

(#5459) solaris7 válasza kokokka (#5456) üzenetére


solaris7
tag

Nálam a belső srt felirat ragad be.A pgs feliratot szépen megy.Kivülre teszem a feliratot úgy nincs vele gond.
Igazad van hogy ezt a hibát még nem oldották meg,elég fura!

(#5460) djnice


djnice
veterán

Jó kis Eweat klónok lesznek az új Dune-k :D [link]
Nem tudom mire jó ez...

(#5461) Csabroncka válasza djnice (#5460) üzenetére


Csabroncka
addikt

AZ egy dolog,pl, hogy klón (számomra nem ez a kérdés), ha rendszer héj szépen meglenne írva és számos régi+új funkcióval rendelkezne senkit nem érdekelne, hogy a másik hardveresen féláron ua.

Nézd meg a synology árazását, a hardver olyan amilyen és mégis eladják dupla áron a jó szoftverrel - erre kellene rámenniük, remélem sikerül - +1 év alatt kiderül mit kezdenek vele.

"in medias res"

(#5462) djnice válasza Csabroncka (#5461) üzenetére


djnice
veterán

Hát az új Dune kínai klón projektorral még jobban beigazolódik, hogy csak a lehúzás a cél:
[link] - 500 EUR
864x480 0.2" DLP DMD with 150 ANSI lumens

(#5463) kokokka


kokokka
őstag

Tud valaki mondani olyan app-ot a HD Pro-ra, amelyiken jól működik a touchpad?

(#5464) dh66e


dh66e
Topikgazda

4k stick


(#5465) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Androidos boxok:
KODI 18 (Leya) alól egyelőre úgy tűnik működik a HBO GO szolgáltatás HD ban! Részelteket majd holnap után elmondom, rövden:
Telepíted a KODI-t, majd ráküldöd az Add-on installert A 4-es béta szépen fut a HD Pro-n

Ezt követően így jársz el, a telepítés előtt a Inputstream Adaptive plugint engedélyezd!

A KODI alatt minden telepítést a .zip fájlból egyszerűen az usb-ről tudod indítani.

"in medias res"

(#5466) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Felirat patch Pro4K-hoz beragadás ellen.
(működik ;] , Istennek legyen hála :R )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5467) solaris7 válasza Csabroncka (#5466) üzenetére


solaris7
tag

Tényleg működik :K Köszi neki is "Istennek legyen hála" és neked is hogy megosztottad :R

(#5468) folzol válasza Csabroncka (#5466) üzenetére


folzol
csendes tag

Nagyon köszi a megosztásokat, az HBO GO-t is.

(#5469) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Pár kép AVS fórumról:

Ultra 4K:





"in medias res"

(#5470) Csabroncka válasza Csabroncka (#5469) üzenetére


Csabroncka
addikt

Max 4K:



Ami elsőre látsztik, hogy sajnos megöröklik a Pro 4k frissebb vátozatainak távirányítóját!

Lehet túl drága és szép volt az eredeti táv?

"in medias res"

(#5471) Lacielvtárs válasza Csabroncka (#5469) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Waooo, ez de tetszik :R
No majd ha ez kezeli az isot és mindent mint a cxuhd akkor lehet rakok egy ilyet is az állványra :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5472) dh66e válasza Csabroncka (#5470) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azért remélem normálisabb HDMI kábelt adnak az újabb lejátszókhoz.....
Köszi hogy beraktad a sub javítást :R ,úgy volt hogy szerzek normális áron egy pro4k-t,de sajna az eladó...szóval nem jött össze.
Megvárom a Pro4k Plust bár félek hogy az 100k lesz- ha nem több- mire ideér hozzánk.

(#5473) Csabroncka válasza dh66e (#5472) üzenetére


Csabroncka
addikt

Még pár szoftveres dolgot javítanak (fejezetkeresés egyebek) akkor abszolút a régi szoftver kényelmét adja, kíváncsian várom mikor térnek rá a nagyobb dolgokra, mondjuk a kép rendberakására, itt ugye sok mindent kell orvosolni a chroma kép csak egy dolog a tengerben...

"in medias res"

(#5474) dh66e válasza Csabroncka (#5473) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem van egy olyan érzésem hogy ez ügyben nem lesz változás,de ne legyen igazam.

(#5475) Valkűr válasza dh66e (#5474) üzenetére


Valkűr
őstag

Realtekkel csodákat ne várjunk...Akármilyen is a Sigma, képileg még mindig jobbak voltak

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#5476) Csabroncka válasza Valkűr (#5475) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért lehet "csodát" várni, mert a Zappiti valahogy megoldotta, tehát valamit tudnak, amit a Zidoo és a Dune nem!

Azért itt a színbitmélység konvertálgatás jobbra balra is érzékeny dolog, de ilyen elven akkor a nagy testvérek is ugyan olyan "hibás" megjelenítéssel jönnek....

"in medias res"

(#5477) dh66e válasza Csabroncka (#5476) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Valamit lépnie kell a Dune-nek hiszen az új sorozat is erre a procira épül.

(#5478) Rbert válasza Csabroncka (#5476) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Most vettem Zappiti lejátszót,Dune Hd Lite után. Zappiti képe miben jobb a Dune-nél? Hasonlitgattam LG oled Tv-n de nem igazán találtam benne nagy különbséget,talán annyit,mintha 'színesebb' lenne a Zappiti képe.

(#5479) Csabroncka válasza Rbert (#5478) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Realtek chip-el meggyűlik a bajuk. Több sebből vérzik a kép a színbitmélységtől a képfrissítési frekvencián át. Valószínűleg ennek lehet köze a crhoma kép kinézetéhez. Mielőtt bárki felszisszenne, egy most már 80 ezer forintos médialejátszóról beszélünk, amit így kalibrálni nem lehet normálisan.

"in medias res"

(#5480) viera válasza Csabroncka (#5470) üzenetére


viera
őstag

Ez tetszik,azt hiszem erre fogom lecserélni a HD BASE3D-t. :K Egyébként sárga megvilágítású távirányító nekem is jobban tetszik.Gondolom kompatibilis az összes Dune lejátszóval.Ha igen,addig meg használom a BASE3D-hez. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#5481) M@trixfan válasza Csabroncka (#5479) üzenetére


M@trixfan
addikt

Basszus, nagyon kár, hogy ide jutott a Dune is! Mostanában olvasom vissza ezt a topikot, mert vennék lejátszót. Ebből szerintem az lesz, hogy Apple eszközök és a kiforrottság miatt lesz egy Apple TV 4K és a komoly házimozi HTPC-re kerül. Igaz, hogy többet kell foglalkozni vele, de a színtér kezelési gondok számomra pont értelmetlenné teszik a lejszót. Itt már olyan árakról beszélünk ahol komolyabb elvárásai vannak az embernek mint a Kínából rendelt olcsó Android cuccokal szemben.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5482) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Dune HD pro 4K

Időjárás widget rendbetétele:
Hasonlóan a régi Dune lejátszókhoz, gyárilag itt sem működik!

Kipróbáltam a régi bevált dolgot, és a Dune héj megette!

Szóval így járjatok el és a hőfok és város is a helyére kerül, az API kódot a pendriveról kiolvassa (csak így működik, pötyögve nem) >>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5483) kokokka válasza Csabroncka (#5482) üzenetére


kokokka
őstag

Gondoltam megpróbálom, de elakadtam. A DuneHelper-el hogyan? És pontosan hova kell az api.txt? Mert én simán a HDD-re tettem (nem rendszermappába) de a Helper semmit sem csinál. Valamit nem értek szerintem...

(#5484) kokokka válasza kokokka (#5483) üzenetére


kokokka
őstag

Na, mire leírtam rá is jöttem :) Készen van, köszi a segítséget!

(#5485) Locsi


Locsi
senior tag

Alin vettem kíváncsiságból egy Wechip W1 airmouse-t. 95%-ban működik a Düne Hd Solo 4k-val.

(#5486) dh66e válasza Locsi (#5485) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi az infót!

(#5487) Csabroncka


Csabroncka
addikt

(#5488) djnice válasza Csabroncka (#5487) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, Fire TV 4K-n működik, de sajnos nem vált frekit így marad a Kodi + Plugin :)

(#5489) Csabroncka válasza djnice (#5488) üzenetére


Csabroncka
addikt

"nem vált frekit" ez pontosan mit jelent?

"in medias res"

(#5490) djnice válasza Csabroncka (#5489) üzenetére


djnice
veterán

A HBO GO 25 fps-el adja a stream-et, ezért 50 Hz-re kellene váltani a kimenetet.

(#5491) Csabroncka válasza djnice (#5490) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem figyeltem, de gondolom a Kodin ez megvan. Elég gyerekcipőben van az app. de a kezelése kényelmes, remélem javítják.

"in medias res"

(#5492) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok 100k alatt érdemes dunét venni? 4K HDR lenne a cél. Ha esetleg nem merre fele nézelődjek? Mi lenne e legjobb választás? Dune HD Pro 4K vagy ZAPPITI PLAYER 4K MINI HDR esetleg?
Köszönöm

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#5493) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Hm... úgy néz ki meghalt a dune duo-m! Nem kapcsol be!
Kihúzom, majd bedugom a tápkábelt, világít szépen a standby led, ha bekapcsolom távirányítóval vagy a gombbal, csak villog ez a led.... és nem történik semmi, se vincseszter felpörgés, se ventilátor, se utp led világítás hátul.... :(((
Találkozott valaki ilyennel?

Üdv:F

(#5494) KonzolKartel

Sziasztok!

Kicsit már örületbe kerget ez a Dune HD Pro 4k. Egyik kollégám vásárolta, és próbálom neki belőni itt a munkahelyi hálózaton tesztként. Amit szeretnék: A Dune-hez csatlakoztatott 3TB-s HDD-n található tartalmakat szeretném más eszközökre streamelni (DLNA?). Hogyan tudom megosztani ezket a fájlokat? Böngészőbe beütöm a készülék ipcímét, és connection timed outot kapok...nem tudok hozzá csatlakozni.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#5495) zsolti7890


zsolti7890
újonc

sziasztok..
médialejátszó vásárlás előtt állok.

DUNE HD 4K PRO VAGY HIMÉDIA Q10 PRO VAGY ESETLEG ZAPPITI ONE 4K HDR

MEJK A LEGJOBB KÉPMINŐSÉGRE???????

VÁLASZOTOK ELÖREIS KÖSZI

(#5496) BBéci válasza KonzolKartel (#5494) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok szakértője a hálózatoknak, ezért nem lennék meglepve, ha az, amit eléképzeltél nem működne.
A Dune lejátszó, ezért a felé streamelt, vagy a hozzá USB-n csatlakoztatott tárolón lévő anyagokat HDMI-n továbbítja a képmegjelenítő felé.
A tévedés jogát fenntartom.

(#5495) zsolti7890
Miért ordítozol?
A nyomtatott nagybetűs írás kiabálást jelent! Valamint próbálj meg helyesen írni!

Olvasd el az utolsó 200 hozzászólást, benne van a válasz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5497) zsolti7890 válasza BBéci (#5496) üzenetére


zsolti7890
újonc

bocsi a nagybetűs írás ért, nem tudtam.
Most fórumozok először.

választ köszönöm.

(#5498) KonzolKartel válasza BBéci (#5496) üzenetére

Az a problémám, hogy halózati dolgokból én se vagyok toppon. Elméletileg DLNA képes az eszköz. Letöltöttem a Play Áruházból különböző upnp programokat, de nem tudok a megosztott tartalomhoz hozzáférni. Távoli elérés sem megy. Pedig ha jól gondolom, akkor csak el tud róla indítani egy torrentet távolról...

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#5499) dh66e válasza zsolti7890 (#5495) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
A kérdésedet ebben a topikban tedd fel kérlek.
Köszönöm!

(#5500) vilga válasza KonzolKartel (#5494) üzenetére


vilga
tag

dh66e
(Topikgazda)
PC és Mobilalkalmazások....

Dune HD RC
Androidról távvezérlés és fájlböngészés.A letöltött .apk fájlt másoljátok fel a telefon memória kártyájára és telepítsétek.
letöltés
ezután a böngészőbe: Dune ip/rc, és látni fogod a hozzácsatolt hdd tartalmát.
Én pl pc-ről használom

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.