Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) fireman123 válasza Laszlo733 (#5350) üzenetére


fireman123
őstag

sőt a Win7 is, mivel nálam az van :K

(#5352) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Szerintetek melyiket válsszam Dune HD 4k vagy Zidoo X10.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5353) Csabroncka válasza Bazijoe73 (#5352) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyelőre a Zidoo X10 szoftveresen valamivel fejlettebb, de ebben egészen biztos le fogja körözni a Dune később, nekem utóbbival különösebb problémám nincsen Dune-ről váltottam rá.

Képben és hangban gyakorlatilag egyformák, de remélhetőleg a Dune megoldja a rendszerhéjjal a Clipping.... kép problémát és akkor egyértelműen versenyképes és leköröző lesz a mostani jó képminőséggel rendelkező egyéb választás mellett, amelyeknél szintén vannak érdekes gyermekbetegségek, de a kép és a hang tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5354) Bazijoe73 válasza Csabroncka (#5353) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Egyébként az ujj Dune firmwarékrol hol lehet olvasni? Nekem a Zidoonak a web oldala kicsit frissebnek tünik információk alapján, vagy rossz Dune oldalt nézek! Még egy kérdés, ha a Dunét erősítőre kötöm akkor rendesen ki irja, hogy milyen a hang (Dolby true HD, atmos , DTS X)? Mert most Xbox one S-t használok lejátszásra és ha nem bluray filmet vagy DVD-ét játszok le akkor csak azt írja ki ,hogy multi ch in! Ja és a front kijelzőn mi jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5355) dh66e válasza Bazijoe73 (#5354) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Itt.

[ Szerkesztve ]

(#5356) Csabroncka válasza Bazijoe73 (#5354) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Dune rendesen tudja a Passthrough funkciót, pl az Apple TV4K esetén ez nagy szívfájdalmam, hogy nincsen! :(

"in medias res"

(#5357) BBéci válasza Csabroncka (#5356) üzenetére


BBéci
titán

Hosszan gondolkoztam, mit akar itt jelenteni a passthrough, mire rájöttem, hogy bitstream helyett írtad.
Így az Apple lejátszója egy forintot sem ér, ráadásul USB-ről nem használható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5358) Bazijoe73 válasza Csabroncka (#5356) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

És ez mit is jelent pontosan? Mert ezt a Passthrough funkciót nem tudom hova tenni.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5359) TCr válasza Bazijoe73 (#5358) üzenetére


TCr
veterán

Passtrough = bitstream, amikor a forráskészülék (lejátszó) az érintetlen hangot továbbítja a házimozi erősítőnek dekódolásra.
Apple TV 4K nem tud passtrough-t, vagyis maga dekódolja a DTS-HD / Dolby TrueHD hangfolyamokat és LPCM-ként (kvázi kibontva) továbbítja az AVR-nek.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5360) djnice válasza TCr (#5359) üzenetére


djnice
veterán

Itt mérték különböző lejátszók, köztük az ATV 4K PCM kimenetét is, és ami számomra meglepő, hogy egyik sem volt bit perfect az eredeti PCM-hez képest, pedig a Dolby TrueHD és a DTS-HD Master Audio is veszteségmentes formátumok...

(#5361) Csabroncka válasza djnice (#5360) üzenetére


Csabroncka
addikt

nice szerinted ennek mi lehet az oka? Vagy milyen érdek áll mögötte?

Elvileg alap liszenszek nem?

Már sokaknak elmondtam, hogy szinte kizárólag emiatt nem vettem meg.

"in medias res"

(#5362) BBéci válasza Csabroncka (#5361) üzenetére


BBéci
titán

Annak bizonyítéka, amit mindig írok és mondok, mert tapasztaltam: a lejátszók bitstream kimenetei között vannak különbségek, nem biztosítanak azonos hangminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5363) djnice válasza Csabroncka (#5361) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom, mert én mint szoftverfejlesztő, ha megírok egy dekódoló algoritmust, az mindig ugyanazt az eredményt fogja adni. De ha egy lossless audio formátumot számítógépen visszaalakítunk PCM-be, akkor is mindig ugyanazt kapjuk. Itt valami a realtime dekódolást zavarja meg vagy a dekódoló algoritmus valami kerekítéseken alapul.

(#5364) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Lejátszókkal kapcsolatos érdekes, és hasznos vélemény az orosz Dune fórumon!

( A google fordító a jó barátod!)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5365) kokokka


kokokka
őstag

Használ valaki Bluetooth billentyűzetet HD Pro 4K-hoz? Miket ajánlotok lehetőleg olcsóbb kategóriában, mert erre tényleg nem szeretnék sokat költeni. Esetleg BT-s egér? Illetve hogy áll a készülék az Air Mouse-hoz, működik vele?

(#5366) JrCsG válasza Csabroncka (#5364) üzenetére


JrCsG
tag

Nagyon érdekes vélemény! Erősen bízok az új fw-ben a Pro 4K-hoz, hogy megváltja a világot :B

(#5367) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Androidos boxok esetén:
Amennyiben bejelentkezel a GoogleP szolgáltatásba (Dune-n is), normál számítógépen a köv. címen:
https://play.google.com/store

Az applikációk esetén látod, hogy: Az alkalmazás kompatibilis néhány eszközöddel

vagyis előre meg tudod nézni, hogy egyáltalán feltelepíthető-e az eszközre az app.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5368) dh66e


dh66e
Topikgazda

Dolgoznak az új fw-n a Dune-nél (Pro 4k).
Ebben a teszt fw-ben már a hevc problémát megoldották.
Remélhetőleg hamarosan jön a többire is megoldás hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#5369) dh66e


dh66e
Topikgazda

Bocs ez lemaradt....
Telepítés után újra kell indítani a lejátszót teljes áramtalnítás mellett!

(#5370) kokokka válasza dh66e (#5368) üzenetére


kokokka
őstag

Te feltetted? Minden működik? Milyen problémára gondolsz? Fekete képernyő 265 indítása után? Mert nekem van ilyenem párszor, de csak a fullos 4:4:4:10bit HDR indításakor néha.

[ Szerkesztve ]

(#5371) dh66e válasza kokokka (#5370) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs ilyen lejátszóm. :(
Az orosz teszterek kapják meg ezt a frissítést a cégtől aztán referálnak.
Nem tudom milyen egyéb hibajavítások vannak benne meg kell néznetek.

Amiről én személy szerint tudok az a feliratok beragadása a következő felirat megjelennítéséig,BD menü hiánya amiket nagyon várnak a juserek.
Próbáld ki,hátha a te problémádra is van benne javítás.

(#5372) Csabroncka válasza dh66e (#5368) üzenetére


Csabroncka
addikt

Telepítettem, egyelőre rendben minden.
Ami biztos eddig:
Bd menü még nincs
Feliratkezelés tökéletes (javítva)
Fejezet tekerés nincs

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5373) solaris7 válasza Csabroncka (#5372) üzenetére


solaris7
tag

Nálam a feliratkezelés nem változott , ugyanúgy ott marad a belső felirat.De nem érdekes ez van. Kivűlre teszem pár perc alat megoldja a ExtractGui2.

(#5374) Csabroncka válasza solaris7 (#5373) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem többféle felirat is beragadt néha, én 3 filmen teszteltem ebből kettőn beragadt, most jó volt.
A HEVC-re azt írják az orosz gyári fórumon, hogy okés.

Áramtalanítottad újraindulás előtt?

"in medias res"

(#5375) dh66e válasza Csabroncka (#5372) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Értem, köszi az infókat!

(#5376) solaris7 válasza Csabroncka (#5374) üzenetére


solaris7
tag

Igen áramtalanítottam,majd kábel vissza :)
Én olyan problémával találkoztam hogy mikor megállítok egy filmet és visszalépek a menüre akkor olyan a kép mintha erősen rátolod a színeket.De elég ritkán fordult elő.De ezzel a firmwarevel a fiml alatt is erősek voltak a színek. Így visszaraktam az utolsó stabilt firmwaret..Csak egy filmen néztem a felirat problémát.

[ Szerkesztve ]

(#5377) solaris7


solaris7
tag

Igazából akkor is megéri ha ilyen problémákkal küszködünk,egyszer biztos jó lesz már most is jó.
A 4K UHD megjelenítés szerintem valami nagyon szép.A FullHD-s filmeken is sokat finomít szebb a kép mint amikor FHD TV-n néztem! Még van összehasonlítási alap megvan a 303D-m és ugyanazt a filmet elindítom mindkét lejátszón könnyű észrevenni a különbséget.

(#5378) Csabroncka válasza solaris7 (#5377) üzenetére


Csabroncka
addikt

A H265 biztosan jó, ezt most teszteltem. Nálam 1080p 12bit/4:4:4-el megyek a plazma panelra, ilyen színváltozást nem tapasztaltam.

"in medias res"

(#5379) kokokka válasza Csabroncka (#5378) üzenetére


kokokka
őstag

A H265-ös probléma konkrétan mi volt?

Idézem magam :

Fekete képernyő 265 indítása után? Mert nekem van ilyenem párszor, de csak a fullos 4:4:4:10bit HDR indításakor néha.

Ez?

(#5380) Csabroncka válasza kokokka (#5379) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ahogy írod, vagy el sem indította, elindult hang nélkül - nálam volt olyan is, hogy elindult de aztán megállt a kép.

"in medias res"

(#5381) kokokka válasza Csabroncka (#5380) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi ez jó infó. Más tapasztalat esetleg? Javulás, rosszabbodás :)

(#5382) Csabroncka válasza kokokka (#5381) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem volt, olyan (nem altatom a gépet), hogy zöld képernyővel kivágott, vagy kis méretű volt a kép a bal felső sarokban bekapcsolás után. Ez eddig nem jött elő, viszont bizonyos feliratok BD mkv-nál még mindig beragad.

"in medias res"

(#5383) solaris7 válasza Csabroncka (#5382) üzenetére


solaris7
tag

Hogy ne érezd magad egyedül :) a kisméretű képre váltás nekem is volt régebben vagy kétszer.

(#5384) kokokka


kokokka
őstag

Feltettem én is. A fekete képernyő megmaradt, áramtalanítás után simán jó. Semmi nem változott.

(#5385) kokokka válasza dh66e (#5368) üzenetére


kokokka
őstag

Melyik fórumról való? Nem találok ilyet sehol...

(#5386) DZS0RDZS0


DZS0RDZS0
újonc

Sziasztok!

HDMI bemeneten keresztül szeretnék videót rögzíteni. Milyen alkalmazással és hogyan tehetem ezt meg?

Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.08.01. 14:39

(#5387) DZS0RDZS0


DZS0RDZS0
újonc

Közben rájöttem. "HDMI source in" amit el kell indítani (mondjuk ez eddig is megvolt), aztán a távirányító irányvezérlő gombjai közül a bal oldali indítja, a jobb oldali megállítja a felvételt. A Sata portra dugtam egy vinyót oda megy a rögzítés 1080p Ts formátumban. Egyébként semmilyen állítási lehetőség nincs, úgyhogy van még mit gyúrni ezen a részen a srácoknak.

(#5388) kokokka válasza DZS0RDZS0 (#5387) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt nagyon kevesen fogják használni, hiába hangsúlyozza a forgalmazó, hogy ez mekkora nagy dolog.

(#5389) DZS0RDZS0 válasza kokokka (#5388) üzenetére


DZS0RDZS0
újonc

Én is csak addig, amíg digitalizálom a VHS kazettáimat. 😀

(#5390) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy a Dune 102-nek standby üzemmódban szinte forró az alja? Mert az okés, hogy lejátszás közben felmelegszik, de ez egy kicsit aggaszt.. ideje a szerviznek vagy cserének?

Köszi

(#5391) dh66e válasza Gigicuci (#5390) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nagyon nem normális. Áramtalanítsd pár percre amíg visszahűl és nézd meg újra.
Javítattni nem éri meg.

(#5392) Gigicuci válasza dh66e (#5391) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Megtörtént de izzik az alja folyamatosan. :/

Akkor ebből csere lesz...Ezt néztem ki helyette, bár nincs 4K TV-m, de gondolom pendrive-ról ugyanúgy lejátssza a FullHD-t jó minőségben, ugye?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5393) kokokka válasza Gigicuci (#5390) üzenetére


kokokka
őstag

Ha műanyag a készülékház akkor nem kell megijedni tőle! Sajnos azok hőelvezetése kritikán aluli....

(#5394) Ablakos válasza Gigicuci (#5390) üzenetére


Ablakos
őstag

Nincs bekapcsolva (standby-ban) valamilyen torrent vagy egyéb hálózati alkalmazás?

(#5395) Gigicuci válasza kokokka (#5393) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen, műanyag az egész. Most ráraktam fixen két dupló kockára, így szimplán csak elég meleg az alja.

Lóg a wifin az eszköz, megpróbálom lekapcsolni, ez nem rossz ötlet!

Azt már próbáltam, hogy kihúzom a HDD-t ami lóg az USB-n, de nem segített. . Lejátszás közben már elkezdett néha-néha szemcsésedni a film, (annyira túlmelegedett), a dupló kockás megoldás segített lejátszás közben. Valami nem stimmel vele az tuti.

(#5396) Gigicuci válasza Gigicuci (#5395) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Sikerült visszahűteni. Az energiagazdálkodás opcióban a Power gomb-ra idáig készenléti állapot volt feltüntetve, ezt átállítottam kikapcsolásra. Így valószínűleg lassabban fog indulni, de viszont már nem forró. Köszönöm az ötleteket, megspóroltatok nekem egy solo vásárlást. :K

(#5397) nfsu17 válasza Gigicuci (#5396) üzenetére


nfsu17
veterán

pedig már megmértem neked, hogy filmnézés után (1+ óra) se megy 34 fok fölé a hőm., még a langyos kategóriát is alig éri el.
majd nézd meg filmnézés közben is, hogy milyen meleg.
én sosem használtam ezt a standby funkciót, ki tudom várni azt az 1 percet, amíg feláll (a rendszer), cserébe kevesebbet is fogyaszt.

(#5398) Gigicuci válasza nfsu17 (#5397) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Így van, én is átálltam erre, bár én nem emlékszem, hogy ezt a funkciót bekapcsoltam volna...furcsa. De a lényeg, hogy jól működik és nem kell lecserélnem.

(#5399) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Hogy ál az uj frissités van valami info?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5400) Csabroncka válasza Bazijoe73 (#5399) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt találod

Jelenleg ugye egy alap realtek-es lejátszó van beépítve, ami részben jól működik. A következő firmware egy teljesen új BD motort fog tartalmazni (Dune saját fejlesztése droidra) mindennel együtt.

Én két lehetőséget látok: vagy elb@sszák és 1-2 éven belül eladom normális (minimum évi 3-4 firmware javítás így az elején) terméktámogatás hiányában. Vagy sikerül egy közel tökéletes lejátszót összedobni...

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.