Hirdetés

2021. április 12., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-09 21:18:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6851) dh66e válasza BBéci (#6849) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szerintem az hogy az androidos appból van kicsippentve ott meg a minőség olyan amilyen.Lebutított.

(#6852) dh66e válasza djpundro (#6850) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Nem használom egyiket sem.
1.Nekem megjelenik a Filmkatalógusban is és le is játssza ha a dunere csatlakoztatott merevlemez tartalmazza a filmet.
2.Megjelenik a Jukeboxban is ha beolvastatom a dolgaimat.

Nem kell egyenként a filmeket beolvasni mappákat kell megadni pl.Filmek,Soroztatok,Mese,Zene, etc és szépen be is olvassa.
Realbox 4k a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#6853) kokokka válasza stemplar07 (#6847) üzenetére

kokokka
őstag

Majd Kylie segít ;]

(#6854) stemplar07 válasza dh66e (#6848) üzenetére

stemplar07
őstag

vissza állítottam, a legutolsó satbil FW-re azzal sem indulnak a Netflixen belül filmek, a kép maga 4K HDR az appon belül.. remélem lesz frissítés majd,...

(#6855) dh66e válasza stemplar07 (#6854) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Nehéz ügy mivel a Pro4k II hivatalosan nem támogatja a Netflixet,de legalább reszelnek rajta hogy működjön.
Meg kell várni a frissítést vagy jeezni a Dune-nek hogy gond van.

(#6856) BBéci válasza dh66e (#6851) üzenetére

BBéci
félisten

Az bizony lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6857) stemplar07 válasza dh66e (#6855) üzenetére

stemplar07
őstag

Elvileg a Futeko-n azt állítják, hogy YT/Netflix támogatott .. de ettől nem megyek a falnak ...majd remélem később..a képminőség és a kezelő felület, katalógus jóval jobb mint a Q10Pro volt .

(#6858) dh66e válasza stemplar07 (#6857) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Az hogy a futeko mit ír az meg egy másik dolog.A hivatalos oldalon nincs ilyen.A pro 4k-val belefutottak annak idején a félretájékoztatással,de amint kiderült hogy nem tudják megoldani le is szedték a specifikációból.

(#6859) djpundro válasza dh66e (#6852) üzenetére

djpundro
aktív tag

Köszi .
Közben a nemet mar fel is tett egy videot hogy hogyan müködik .
Dune vision 4k My collection

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6860) stemplar07 válasza dh66e (#6858) üzenetére

stemplar07
őstag

a magyar Dunehd fórumon is megy akinek van, a Netflix a Pro II-n ... és megkérdezem a Netflix supportot,, már csak azért is, mert egy szutyok (amúgy gyorsan el is adtam, mert tunernek extra xar volt, ott is csak linux/enigma2-t szabad venni ) Amiko A6 4K Droid hybrid tuneren is ment a Netflix 4K-ban ...

(#6861) stemplar07 válasza djpundro (#6859) üzenetére

stemplar07
őstag

a Pro II-n is ugyanez a rendszer .. teljesen egyszerű, átlátható ..

(#6862) kokokka válasza dh66e (#6858) üzenetére

kokokka
őstag

Tanusíthatom. Én még Netflix-esként vettem, majd miután kiderült, hogy az egy hulladék rajta, ki is vették a leírásból. Ezt Kylie is megrősítette a forumon.

(#6865) djpundro válasza stemplar07 (#6861) üzenetére

djpundro
aktív tag

Es megtalaja a sorozatok coverjait is jol ?

Masok velemenyeere is kivancsi lennek .Most nagyon a Dunen gondolkodom vagy egy Zidoo lesz ,meg nem tudtam dönteni .Mondjuk arban nagy külömbseg ,de hatha a Dune többet nyultana ,az nagyon jo lenne ,akkor nem is bannam a dupla arat .

Hallom sok hiba van a Zidoo nal ,alitolag .A Dune meg alitolag mar az elsö Firmaware val is stabil .
Kikene mind a kettöt probalni elöben .Azt mondjak a Dunen a my Collection (cover menü) sokkal elavult mar es a Zidoo Home Teater felülete alitolag sokkal modernabb .

Dune HD Pro Vision 4K Solo

Vagy

Zidoo Z9X

Ez itt a nagy kerdes ?

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6868) kokokka válasza djpundro (#6865) üzenetére

kokokka
őstag

A Dune-ök híresen jók a stabil FW-kről. Akkor is, ha azok béták. Zidoo-m még nem volt, a topikjaban viszont ott vagyok. Hallok jót is rosszat is, ott kéne érdeklődnöd konkrétan arról, ami érdekel vele kapcsolatban.

(#6869) djpundro válasza kokokka (#6868) üzenetére

djpundro
aktív tag

Köszi .

Hat ,igen ,jo lenne ha valakinek mind a kettö lenne es tudna esetleg velemenyt mondani .

(#6870) stemplar07 válasza djpundro (#6865) üzenetére

stemplar07
őstag

ha nem valami elvetemült a film címe/mappa neve , elég jó arányban megtalálja a film címeket, leírásokat..nem mondom, hogy nem hibátlan, viszont vissza is kérdez, hogy megerősíted-e a találatot.. és megjegyzi..

(#6872) djpundro válasza stemplar07 (#6870) üzenetére

djpundro
aktív tag

Tudom van Mobil app ra ,de PC röl windows alatt tudod e kezelni a my collection reszt ?Vagy eggyaltalan a Dune t PC röl ?
Mind peldaul ,most per pillanat a Plexet hasznalom es mivel ülök sokat a PC nel ,akkor rögtön onnan tudom kezelni a Plexet ,ami a DS118 Serveren van nalam .Valahogy kenyelmesnek talalom ,nem kell a nagy Oled tv et beinditani minden valtoztatasert .

(#6873) nutfile

nutfile
tag

siman megy mappabol.
friends sorozat 10 évadát is elg gyorsan es hibatlanul indexakta

(#6874) djpundro válasza nutfile (#6873) üzenetére

djpundro
aktív tag

Köszi szepen .

A Zidonal nehezmenyezik hogyha a filmet ugyhagyom ahogy leszedem(pontok vannak a szöveg között ) es nem atirom akkor nem talalja meg es összekeveri a coverkereset .
Peldaul " Breakthrough.2019.2160p.Bluray.Remux.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.7.1.HUN-KuNgZi" megtudna talani ,vagy a Dunen is atkell irni minden filmet helyesen?
A Plex mondjuk erdekes modon mindeg megtalalja .

(#6875) djpundro válasza djpundro (#6874) üzenetére

djpundro
aktív tag

Volt valakinek közületek Zidoo ? Mert alitolag az sokat teved ,nem jol keresi meg es nagyon atkell irni a filmeket .Igaz szebb a Zidoo felülete a Covereknel ,de ha nem jo az baj nekem .

Ha pont van a szavak között a Dune megtudja talani a Boritot ?
Peldaul " Breakthrough.2019.2160p.Bluray.Remux.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.7.1.HUN-KuNgZi"

Nem olvasa senki a forumot?

(#6876) dh66e válasza djpundro (#6875) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Menj tényleg át a Zidoo topikba ilyen kérdésekkel.

(#6877) djpundro válasza dh66e (#6876) üzenetére

djpundro
aktív tag

Es a Zidoo forumbol meg majd ide küldenek .
Nem egyszerübb lenn inkabb valaszolni ,annyira nehezetekre esik ?Hogyan kerdezzem meg ?
Esetleg a szemelyemmel volna bajod ?Nem ertem .Szepen kerdeztem meg .Semmit nem szemejeskedtem .Csak szerettem volna megtudni megeri e az egyiket vagy a masikat megvenni ?Hogy a Cover kereses mennyire megy jol ?!

Annyira sokat vartam el a forumtarsaktol?

Most ezt nem tudna valaki kiprobalni ?
Peldaul " Breakthrough.2019.2160p.Bluray.Remux.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.7.1.HUN-KuNgZi"

Vagy sorozatnal
"Fargo.S04E03.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264.HUN.ENG-SFY"

Nagyon szepen köszönöm a segitseget .

[ Szerkesztve ]

(#6878) stemplar07 válasza djpundro (#6875) üzenetére

stemplar07
őstag

[link] Gyűjtemény kezelésére ez a legbiztosabb program, nem látványos, de pontos. ,,Where Is it,, minden HDD katalogizálva, bármit megtalálok, 10 éve használom. (sok TB anyagnál nagyon hasznos)

(#6879) djpundro válasza stemplar07 (#6878) üzenetére

djpundro
aktív tag

A te linkedet probaltam egy kicsit ,de ez csak az atnevezesre valao ,vagy ?Tehat a cover kezelesre nem ?!

Köszi ,nekem nincs annyi filmem .Es ezt hogyan epited bele a Dune MY COLLECTION ba?
Hogyan müködik ?Minden filmet atnevez ?

Legyszi engem meg erdekelne hogy a fenti atnevezesre hogyan reagalna a Dune ?Hogy pontok vannak közötte .
a SOROZATNAL PLANE ."Fargo.S04E03.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264.HUN.ENG-SFY"
Köszönöm elöre is .

[ Szerkesztve ]

(#6880) stemplar07 válasza djpundro (#6879) üzenetére

stemplar07
őstag

nem, ez csak egy sima PC-s alkalmazás katalogizálásra, semmi látványosság, ,,csak,, egy jól működő katalogizáló ...(ncore-n is ,megtalálod..) amúgy pedig érdemes a letöltött filmeket az angol cím szerint átnevezni és akkor a Dune mindent ,,magyar,, katalógussal megold, -..

[ Szerkesztve ]

(#6881) djpundro válasza stemplar07 (#6880) üzenetére

djpundro
aktív tag

Ertem ,köszi.

Volnal legyszives kiprobalni hogy a fenti Fargo atnevezessel ,hogy hogyan reagal a Dune?

(#6882) dh66e válasza djpundro (#6877) üzenetére

dh66e
Topikgazda

A zidooval kapcsolatos kérdéseidre utaltam.
Gondolom azért nem kapsz mindenre kiterjedő válaszokat mert nincs senkinek otthon zidoo+dune kombója.
Amit tudunk azt elmondjuk.

Ami kérdésedet illeti este megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

(#6883) ginola válasza dh66e (#6882) üzenetére

ginola
őstag

A Plexre is ránézhetnél, amit írtam ...
Köszi előre is!

(#6884) djpundro válasza dh66e (#6882) üzenetére

djpundro
aktív tag

Nagyon szepen köszi es elnezest .
A Plexnel lehet külön Mappakat letesiteni ,Peldaul külön legyenek a Filmek osztva ,peldaul 4K ,HDR Filmek , 1080P filmek . Ami a legfontosabb lenne hogy a Filmektöl a Sorozatokat külön rakni .Ez lehetseges ?
A lenti You tube videon egy nemet most az uj Dune Pro Vision HD 4K an probalgat valamit a FAVORIT ok alatt .Lehetseges hogy csak ugy lehet a sajat kedvem szerint elosztani külömbözö kategoriakba a Filmeim? Különben a SZERIA filmek mind keverednek a Filmekkel my collection alatt ?

Dune Pro Vision 4K FAVORIT FILMEK .

[ Szerkesztve ]

(#6885) stemplar07

stemplar07
őstag

Egész jó ez a világítós távirányító, és a megszokás,,nagy úr,, a VU+ UNO 4KSE megszokott gomb kiosztása..és a súlypontja is jobb mint az régi hagyományos ( igaz 8 ezerért más kiváló CoreELEC készüléket vesz, meg is rendeltem egy x96 airt 14-ért majd jól kipróbálom, bár az x95-öt láttam már :D )

[ Szerkesztve ]

(#6886) dh66e válasza djpundro (#6884) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Természetesen igen,ezek szabványos torrent film címek.

Egyébként írtam már korábban itt hogy nagyon nagy százalékkal megtalálja a filmeket és ahogy valaki itt már említette ha több hasonló vagy egyező cím van rákérdez a Dune hogy megfelel neked vagy keressen másikat.
A Plex szvsz jobban kezelhető átláthatóbb felülettel rendelkezik amikor csoportosítasz (Filmek,Sorozatok, etc) ,de a Dune-nél is meg lehet adni mappát a Jukeboxban a sorozatoknak,filmeknek külön.
Többet nagyon nem tudok róla mondani mert nem használom ezt a funkciót.

(#6888) dh66e válasza ginola (#6883) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szia!
Próbáltam, 3 napja szenvedek vele,de nem megy nekem sem H1-en.Ma elkezdtem utánaolvasni és kiderült hogy vége a projektnek már jó régen.A szerző nem foglalkozik vele.

(#6889) djpundro válasza dh66e (#6886) üzenetére

djpundro
aktív tag

Köszi szepen .

(#6890) Papageorge

Papageorge
csendes tag

Sziasztok, mediaplayer vásárlás előtt állok, eddig is Dune volt itthon, de 8 évnyi hűséges szolgálat után nyugállományba vonul és átadja helyét a 4K -t és dolby visiont is tudó fiatalságnak. Eddig mivel a dunék közt nem volt olyan ami tudta a dolby visiont, zidoo-ban gondolkodtam,de most hogy végre ide is megérkezett a dv egyértelmű volt hogy marad a dune.A kérdésem a következő lenne, érdemes megvárni a max vision-t vagy bőven elég a pro vision solo. Kizárólag filmet nézek rajta belső hdd-ről, nem zenélek,nem netezem,nem kellenek borítók,viszont a kép és a hang az legyen jó! Várom az észrevételeket, illetve ha már valaki használja a pri vision solo-t akkor a tapasztalatokat is köszönettel fogadom.

(#6891) djpundro

djpundro
aktív tag

https://www.makemkv.com/download/dvtest/ Akinek mar van uj Pro Vision Solo 4k ja ,megtudnam kerni ,hogy erröl a Linkröl kiprobalna ,hogy mejiket tudja lejatszani es mejiket nem ?

Köszi

(#6892) djpundro

djpundro
aktív tag

Mivel a Dune is ugyanazt a Realtek SoCk ot hasznalja ,gondoltam tikteket is megkerdezlek hogy ezen a linken https://slow.pics/c/ZLPZmXl9 nektek mejik kep a legjobban tetszetös .A szemeteknek mejik tetszik?

Nekem
1-Zidoo (realtek),
2-Nvidia Shield
3-Amlogic
4-Fire Stick

(#6893) IP1954 válasza djpundro (#6892) üzenetére

IP1954
tag

Szerintem eleve hibás elképzelés a képminőségen azt érteni, hogy mit tesz a sz@r anyaggal.
Egy médialejátszó képminősége:
A jó forrást (pl. 4K Dolby Vision) képes-e megjeleníteni erre alkalmas eszközön.
Az összes többi hit kérdése, amin teljesen felesleges vitatkozni.

(Ha valaki 1 Mbit alatti Avi fájlokat néz a 4K DV képes tévéjén, sírjon az ő anyukája ...)

[ Szerkesztve ]

(#6894) kokokka válasza djpundro (#6892) üzenetére

kokokka
őstag

Ez nem releváns es nem logikus kérdés. Van itt olyan, aki az 1080p-re esküszik. Olyannal is találkoztam aki a 720p-re. Megértem, az Ő döntésük. De attól még az a tézis az igaz, amit IP1954 is leírt. Hiába tetszik az én vagy az Ő szemének valami, ha neked nem. Vagy éppen fordítva. Persze benne van a végső döntésben ez is, de ezt csak és kizárólag Te tudod eldönteni. Ez olyan, mint a kritika egy filmről. Megnézem és majd én eldöntöm, hogy tetszett e nekem vagy sem.

(#6895) djnice válasza djpundro (#6892) üzenetére

djnice
addikt

A Zidoo topikban is leírtam, hogy az új RTD1619 nem olyan jó felkonvertálásban mint a régiek. Egyértelműen a Shield AI Low beállítása a nyerő ennél a filmnél.

(#6897) stemplar07 válasza Papageorge (#6890) üzenetére

stemplar07
őstag

ha van jó DV,, képes TV-d ( egy jó oled , vagy egy sony Xh950 pl ) én mindenképp megpróbálnám , miután a pro II plus -t már ki is vezették.. ha eddig kedvelted a Dune-t most sem fogsz csalódni benne..(azt nem tudom ,mert nem figyelem Samsung TV-im vannak, hogy mennyi anyag van DV formátumban ..) mert ha kevés ,akkor egy Realbox is untig elég az élvezethez, megvettem a pro II-t , de a gyorsabb műveletek kivételével hasonló a képminőség mint a ,,rílbox,, esetén..

(#6898) djpundro válasza djnice (#6895) üzenetére

djpundro
aktív tag

Nekem nem is kell hogy felkonvertalja eggyik sem .Volt nalam 2 honapja egy Nvidia shield es közben hasonlitgattam a Fire stick el .Majd neztem miert olyan eles a Sticken es rajöttem az Nvidia felkonvertalta ,na rögtön ki is kapcsoltam .Nekem nem kell tehat a felkkonvertalas es nem is erdekel.

Lenyegeben mar szeretnem magam egy jo lejatszoval meglepni .Nagyon remenykedtem hogy az uj Dune lesz a megnyerö ,de meg nem tudtam eldönteni igazabol .
Dune Vision vagy X9Z vagy megis Nvidia legyen .
Egyszerüen most mar hetek ota ezen pörgök .

(#6899) stemplar07 válasza djpundro (#6898) üzenetére

stemplar07
őstag

ez az egész felkonvertálás dolgot, ..egy csomó eszköznél megnéztem, semmi értelmét (én) nem látom, placebó.. ( VU+4K és egy VU+ 4K SE, Q10 Pro, Amiko Viper 4K stb..) a valós képminőség és a felkonvertált között, egy 75"-os led és vagy 77" olednél sem látható a különbség... az viszont nagyon látszik, hogy egy Amiko Viper 4K-n felvett de egy DuneHD 4K Pro II-n lejátszott kép az szebb ... de ebben az esetben is az automatikus felbontást használom..

(#6900) IP1954 válasza djpundro (#6892) üzenetére

IP1954
tag

A képekről hiányoznak a részletek:
- az arcok és a nagyobb felületek csak foltok
- a fák úgy néznek ki, mintha ecsettel festették volna kamera helyett

Ha valaminek a minőségéről beszélünk, akkor normális feltételekkel kell tesztelni.
Az autóknál se az a lényeg, hogy vizes üzemanyaggal sáros hepehupás földúton hogy megy.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.