Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Tuto válasza dh66e (#6222) üzenetére


Tuto
tag

Koszonom de ugy szeretek megrendelni valamithogy itt is marad. De igazad van. Ez is egy lehetoseg. Hova szoktal menni demora?

(#6252) Szirtimorc válasza Tuto (#6249) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ugyan ez az FW van az itthoni készülékemen (Dune HD Smart D1, amiről a kérdés szólt az anyukámé) és kipróbáltam, hogy amit az övé nem játszik le, azt az enyém se. Pl. politikai dolgok simán jönnek, de mikor rákeresek, hogy Elvis Presely akkor egy se indul el a találati listából. Eddig szerintem azért nem tűnt fel, mert más a tartalomfogysztásunk :)

.webm file-ok lejátszására rá lehet venni valahogy?

(#6253) bajormisi


bajormisi
csendes tag

Sziasztok! Dune HD BT AirMouse Remote távirányítót használ valaki?
Tipp kellene hogyan tudom párosítani egy Dune HD RealBox 4K készülékhez,mert az istenért sem sikerül. :W

(#6254) imrufo válasza bajormisi (#6253) üzenetére


imrufo
tag

Hali!
Az Enter és a Return gombokat kell nyomni egyszerre kb 5 másodpercig a párosításhoz a távirányítón.

(#6255) TomAce


TomAce
tag

Le tudná nekem vki tesztelni, hogy a Dune HD Pro 4k készüléke kikapcsolja-e a külső winchestereket az USB 3.0-ás porton?
Nekem a 2.0-án kikapcsolja, de 3.0-án már egy ideje nem. Ez nálatok, hogy működik?

(#6256) kokokka válasza TomAce (#6255) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem dokkolóban van. És igen, leállítja.

[ Szerkesztve ]

(#6257) bajormisi válasza bajormisi (#6253) üzenetére


bajormisi
csendes tag

Köszi. Így már sikerült. :)

(#6258) Tuto válasza bajormisi (#6253) üzenetére


Tuto
tag

Szia! Mik a tapasztalatok a Dune HD RealBox 4K? Köszi az infot

(#6259) Tuto válasza Szirtimorc (#6252) üzenetére


Tuto
tag

Lehet , hogy tartalomtól is függ és igazad van.

(#6260) Tuto válasza HUNgabus (#6221) üzenetére


Tuto
tag

Himedia Q sorozattal milyen tapasztalatod van? Van most néhány a használtpiacon

(#6261) TomAce válasza kokokka (#6256) üzenetére


TomAce
tag

Sziasztok, még vki egy tesztet tud csinálni? Hogy biztosra menjek? KÖszi!

(#6262) solaris7 válasza TomAce (#6261) üzenetére


solaris7
tag

Most néztem nálam kikapcsolja a külső vinyót, usb2-és 3-on is. 2,5 4Tb-os a háttértároló.

(#6263) BBéci válasza solaris7 (#6262) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, milyen az elektronikája a külső merevlemeznek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6264) solaris7 válasza BBéci (#6263) üzenetére


solaris7
tag

Maxtor vinyóim vannak .De standby üzemmódban nem kapcsolja ki :)

(#6265) BBéci válasza solaris7 (#6264) üzenetére


BBéci
titán

Nem fogalmaztam eléggé pontosan. A merevlemez házának, rackjának elektronikájára gondoltam.
Van 2 db LC Power ház és egy ugyanilyen gyártmányú két slotos dokkoló a rendszeremben, mindegyik leállítja a merevlemezeket.
Volt két Maxtorom, csak szívtam velük, egy forintot nem adnék olyanért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6266) solaris7 válasza BBéci (#6265) üzenetére


solaris7
tag

Én megvagyok elégedve velük 100/100-asok közel 3 éves mindkettő.Csak filmet tárolok rajta és csendes :)
Köszönöm hogy kiértékelted .De igazán nem kérdeztem és nem is érdekel mennyit adnál érte. ;) De ne ess azért túlzásba "egy forintot nem adnék olyanért."1Ft-ért egy 4Tb Maxtor vinyó?

(#6267) kokokka válasza BBéci (#6265) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem is dupla rackom van, de a Dune egyszerre csak egyet lát a két HDD-ből. Mindegy mit csinálok, mindig csak az éppen utoljára bedugott merevlemezt látja. Ez a Dune hibája, mert az amire most lecseréltem simán felismeri egyszerre mindkettőt.

(#6268) BBéci válasza solaris7 (#6266) üzenetére


BBéci
titán

Majd térjünk vissza erre akkor, amikor 7-8 évesek és legalább 1000 órásak lesznek azok a merevlemezek! Nem adnék egy forintot sem olyasmiért, ami csak bosszúságot, adatvesztés okozott.

(#6267) kokokka
Két Dune van nálam, látják, kezelik a dokkolóban lévő merevlemezeket, mindkettőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6269) kokokka válasza BBéci (#6268) üzenetére


kokokka
őstag

Nálam amint rácsatlakoztatok egy HDD-t azonnal felfűzi, de lecsatlakoztatja az előzőt. És ezt játsza annyiszor ahányszor csak próbálom. Szóval nálam nem jó. Érdekes, mert a 14K-s boxom röhögve felismeri egyszerre is. Végülis már mindegy, mert a DUNE-t elcsomagoltam, dobozban várja, hogy meghírdessem. Az új kis box a CE-vel minden szempontból jobb nála, így a DUNE megy a háztól. Szerettem, de ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyire át vagyunk verve a nagy nevekkel.

(#6270) BBéci válasza kokokka (#6269) üzenetére


BBéci
titán

Bőséges a lejátszó választék, de ameddig másik ketyere távirányítója nem tudja pontosan ugyanazokat a funkciókat, addig maradok a megszokott gyártónál, márkánál.
Pár percenként használom a 10 mp-es és az egyperces ugrásokat, filmenként pár alkalommal a számgombokkal százalékra ugrást és a kockánkénti léptetést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6271) kokokka válasza BBéci (#6270) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt persze mindenki maga dönti el. Nem mellékesen a CE-ben te állítod be a léptetési idő(ket) arra, amire csak akarod, külön filmekre és zenékre is akár. Nekem úton van hozzá a távirányító, remélem minél előbb megjön. Bármilyen furcsa, a gyárilag hozzáadotttal is teljesen jól kezelhető, ami viszont hiányzik róla azok a dedikált gombok. De ha megjön az új azt úgy programozom fel, ahogy csak akarom. Szerettema DUNE-t, de ez a kis kütyü túl lépett rajta. Az, hogy az újért meg kiadjak kétszer annyit mint az elődjéért kizárt, ennyire már tényleg ne nézzék hülyének az embert!

(#6272) TomAce válasza BBéci (#6265) üzenetére


TomAce
tag

Külső WD Elementsek 3TB,6TB meg még nagyobb. Az USB 2 leállítja őket az USB 3 port nem.

(#6273) BBéci válasza TomAce (#6272) üzenetére


BBéci
titán

Passz, van Elementsem is, de csak USB 2.0 aljzatok vannak a lejátszóimon. Kíváncsiságból ki fogom próbálni laptoppal, pont ott van mögötte az asztalon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6274) Ejelhar válasza BBéci (#6270) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Dune Shell tényleg elképesztően jóra sikeredett. Aki valaha találkozott vele, annak ez az etalon.
A Kodi-t lehet "Dűnésíteni", mert a végletekig testre szabható. Kivéve két dolgot:
- a folyamatos vissza/előretekerés darabosabb, nem elég jó, legalábbis "Dune"-s szemmel.
- a kockánkénti léptetés Kodi alatt felejtős, nem tudja. Az itt található Play/Pause nem az.

A Seek viszont minden további nélkül megy, programozható, illetve az egyedi gombok is bármilyen funkcióra amit a Dune alatt megszoktunk (pl. audio, video, felirat setup/menü).

ps. bár sportközvetítések rajongóinak mindig is nagy csalódás lesz a Kodi Dune után, a kockázás hiányát semmi sem pótolja:-)

(#6275) kokokka válasza Ejelhar (#6274) üzenetére


kokokka
őstag

Az etalon egyénfüggő, úgyhogy ezt így nem lehet kijelenteni. Míg Popcornjaim voltak, azok voltak a legjobbak. Mióta Dune-öm (is) van az a legjobb. Most, hogy CE-t (Kodi) használok és úgy szabom testre a dizájnt ahogy akarom, ez a legjobb. Ha nem megy el viszonylag jó áron, akkor a Dune is marad és tovább használom azt is, mert szeretem.

(#6276) Tuto válasza kokokka (#6275) üzenetére


Tuto
tag

Mit használsz jelenleg ami stabil és könnyen kezelhető? (a régebbi Dunekhez hasonlatos) Android eszköz?

(#6277) kokokka válasza Tuto (#6276) üzenetére


kokokka
őstag

Egy forumtárs jóvoltából egy X96Max plus2-őt CE-vel. És ami a furcsa hogy nem hiányzik a Dune, pedig azt hittem ebből csak egy próba lesz.

(#6278) BBéci válasza Ejelhar (#6274) üzenetére


BBéci
titán

A kockánkénti léptetés alapvető fontosságú, bármi másról lemondanék, de arról nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6279) Szirtimorc válasza Tuto (#6259) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Félek, hogy így van, és javítás se lesz rá :(

(#6280) TomAce


TomAce
tag

Vki játszik le filmeket a DUne-n Wifin keresztül NASról?
ÉS NFS-en keresztül milyen sebességet mér?

(#6281) TomAce válasza TomAce (#6280) üzenetére


TomAce
tag

Általában 200 MB/s-el kezdi aztán 1 perc alatt lemegy 10 MB/s-re.
Vagy alapból kezdi 6 MB/s-el és ott mard.
Kell vmi port forward router beállítás?

(#6282) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Tesómnak van egy Dune HD-ja. Nem játsza le az x265 kódolású HD filmeket. Legfrissebb firmware-t töltöttem le az előbb de semmi változás. Ez így marad vagy lehet orvosolni esetleg third party firmware-el?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6283) wolfman válasza wolfman (#6282) üzenetére


wolfman
veterán

Bocsánat. Dune Base 3D-je van.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6284) BBéci válasza wolfman (#6282) üzenetére


BBéci
titán

Úgy marad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6285) Tuto válasza Szirtimorc (#6279) üzenetére


Tuto
tag

Igen a Dune ebből gyenge, hogy bár van fórum és támogatás (új fw-ek ) de csak egy ideig, sajnos.

(#6286) Tuto válasza kokokka (#6277) üzenetére


Tuto
tag

NA, akkor van élet a Dune után :-)...Melyek a tapasztalatok a készülékkel és az androidos rendszerrel kapcsolatban? Popcornom is volt, és van, de a Dune kezelését nagyon megszoktam......Olvastam a X96Max plus2-ről de úgy látom nem mindegy milyen forrásból szerzi be az ember.

(#6287) Tuto válasza wolfman (#6282) üzenetére


Tuto
tag

Szerintem nem fog menni, 4K-s eszközre lesz szükség sajna.

(#6288) Tuto válasza TomAce (#6281) üzenetére


Tuto
tag

Itt szerintem a NAS sebessége ami korlátozza az átvitelt, a NASinál kell megnézni milyen olvasási és írási sebességet tud.

(#6289) wolfman válasza BBéci (#6284) üzenetére


wolfman
veterán

Ok azért még megfért volna ezen írásodban.
Ez a készülék nem támogatja már az x265-ös kódolást? Én nem értek hozzá, gondoltam itt majd kapok rá valamiféle választ.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6290) dh66e válasza wolfman (#6289) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem támogatja és nem is fogja.

(#6291) kokokka válasza Tuto (#6286) üzenetére


kokokka
őstag

Filmekkel, azok hangsávaival és zenékkel kapcsolatban is hibátlan. Médialejátszóként sokoldalúbb és szebb is, mint a Dune. Itt persze nem a külsejére gondolok. A jukeboxa is kifogástalan, ráadásul annyi lehetőség van benne, hogy hihetetlen. Dolby Atmos, DTS-X, HDR 10+, igazából csak DV nincs. Viszont az Android része számomra kuka, mert ugyan dualbootos a készülék, de azt a részét egyáltalán nem használom. A Dune-t a mai napig szeretem, de azért ez testre szabhatóság szempontjából egy teljesen más kategória. Mindehhez persze kell a CE, mert anélkül csak egy butácska tv box.

(#6292) Ejelhar válasza kokokka (#6275) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nincs vitánk :)
Én anno a Dune mellé csak azért vettem egy Amlogic boxot, mert itt annyira dicsérték a népek, egyszerűen muszáj volt körbeszagolni.
Majd azzal jött a Kodi is, és idővel átszoktam.

Még jó a Dune H1 nálam és egyik TV-m sem UHD, valamint mutatóba akad csak H.265 kódolású anyag, de viszont a Kodi CE alatt annyira meggyőző, hogy már rég váltottam.
A Dune megvan, az anyagaim 95%-át vinné, de nincs is áram alatt.

ps. Ami viszont hiányzott, azok a gyorsgombok. Mielőtt nyugdíjaztam a Dune lejátszót, kitököltem hogyan lehetne a megszokott módon kezelni a Kodit.

(#6293) Ejelhar válasza BBéci (#6278) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez tényleg jól jönne néha (küzdősportos vagy autóversenyzős anyagoknál pótolhatatlan), ellenben az általános feeling/komfortérzet annyival jobb Kodi alatt, hogy én az utóbbi mellett döntöttem.

(#6294) Ejelhar válasza wolfman (#6282) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez így marad vagy lehet orvosolni esetleg third party firmware-el?

Nem lehet, mert nincs benne hardware támogatás rá (ha valamire van hardware-es megoldás, az úgy minimum egy nagyságrenddel nagyobb sebességet eredményez)
Persze ez még nem lehetne akadály, ha valami nagyon combos CPU lenne benne, ami ezt a munkát át tudná vállalni.
De nagyon nem ez a helyzet, pont fordítva: a Sigma általános célú processzorai harmatgyengék.

(#6295) Ejelhar válasza kokokka (#6291) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Viszont az Android része számomra kuka, mert ugyan dualbootos a készülék, de azt a részét egyáltalán nem használom. A Dune-t a mai napig szeretem, de azért ez testre szabhatóság szempontjából egy teljesen más kategória. Mindehhez persze kell a CE, mert anélkül csak egy butácska tv box.

Ismerősnek annyira megtetszett a CE, hogy eladta a Dune lejátszóját és tőlem kért még négy boxot CE-vel (bár egy kis csalás van benne, a gyorsgombok azok Dune mintát követnek, ide értve a a HDMI-CEC alrendszert is).

ps. Ugoos M6 Plus Androidja meglepett, AFRd nélkül is nagyrészt hozza a CE minőséget. Néha nagyon Androidos, tekerés után gyakran (darabos a mozgás egy ideig [stuttering], de úgy tűnik valami kezd Android alatt is összejönni.)

(#6296) BBéci válasza Ejelhar (#6293) üzenetére


BBéci
titán

Másfél éve kipróbáltam a Kodit, annyira nem tetszett, hogy fél óra után félretettem. Engem büntetni lehetne vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6297) koncsik válasza BBéci (#6296) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is ehhez a csapathoz tartozom, sajnos nagyon megszerettem a régi Dune kezelését, CE-t használok, de kifejezetten fáraszt (de lehet, hogy csak meg kellene jobban ismernem) :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6298) kokokka válasza BBéci (#6296) üzenetére


kokokka
őstag

Érdekes, mert a Kodi úgy skinezhető, hogy ha akarod közé sem lesz önmagához. Akár Dune-héj szerű felületet is használhatsz, ráadásul nem is egy ilyen van hozzá. Az, hogy Kodi már fel sem tűnik, el is felejtettem. 30 perc használat után én nem mondanék véleményt. A Pro 4k-n én sem használtam, mert az nem erre van kihegyezve, hanem a saját héjra. Ott valóban nem ér egy fillért sem....

(#6299) djnice válasza BBéci (#6296) üzenetére


djnice
veterán

Pl egy ilyen kinézetnek a Dune shell a közelébe sem ér: [link]
És mindez 35-40$-ból megoldható.
Fél óra után nem lehet véleményt mondani valamiről, főleg úgy hogy az teljesen testre is szabható akár.

[ Szerkesztve ]

(#6300) BBéci válasza djnice (#6299) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem és elfogadom, hogy sokak számára maga a Kánaán, engem az első pillanattól kezdve idegesített és az nem múlt el fél óra után sem. Ezzel szemben a Dune azonnal megfogott az egyszerűségével.
Ami fontos, semmiféle internet és hálózati kapcsolata nincs a lejátszóimnak, nem érzem szükségét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.