Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Pupi1973


Pupi1973
csendes tag

Sziasztok!

Realbox 4k-s lejátszóm van. Jukeboxxal kapcsolatos kérdésem lenne. Ha a sorozatot nem tudja beazonosítani, de az még is fennt van a TheMoviedb.org oldalon akkor hogy lehet megoldani, hogy még is felismerje?
Imdb azonosítóval történő keresésnél van az imdb oldalon azonosítója, még se találja meg, erre van valami ötletetek?
Köszi a hozzászólásokat.

(#6602) droetker válasza Csabroncka (#6599) üzenetére


droetker
csendes tag

Most jutott eszembe, hogy ahogy fent is írtam az NFS hálózatnál azt írja a Dune HD TV102, hogy lejárt az előfizetés.
Jól gondolom hiába állítom be a NAS-t a leírás szerint az nem fog menni az előfizetés nélkül?
Realbox-nál meg majd működik, arra van ilyen előfizetés?

(#6603) junior19 válasza droetker (#6602) üzenetére


junior19
senior tag

Rakj vissza egy korábbi szoftvert, én ha jól emlékszem 1507-es használok, s működik az nfs kliens.
A fizetős szerintem csak nfs szerverre vonatkozott, kliens- re nem. Nem tudom miért kér nálad előfizetést.
Ha nem használod a jukebox funkciót, rakd vissza a korábbi szoftvert, s az összefoglalóban írtak szerint mennie kell, én is nfs megosztást használok.

codec project

(#6604) vilga válasza droetker (#6602) üzenetére


vilga
tag

Nekem 101-esem van /szinte ugyananaz/ és egy pc-n lévő mappát osztok meg NFS szerverként, /még ezt a "lejárt az előfizetés"-t , nem láttam/ és tökéletes.
szerintem a dune-n nincs NFS szerver mód csak szamba, és a pc-n "windows hálózat" alatt látom a rádugott HDD-t
A dunén a kliens beállítás így néz ki:
Nem biztos hogy segít, de hátha.
egyébként érdekesség hogy ugyanezt a megosztást A CE alatt futó kodi nem látja csak a pc IP-ig jut el :F

[ Szerkesztve ]

(#6605) droetker válasza junior19 (#6603) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm az ötletet! Inkább megveszem a Realboxot, ez a 102 már kiszolgálta az idejét. Addig marad USB-ről a lejátszás, nem kínlódok vele.

(#6606) droetker válasza vilga (#6604) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia! Köszönöm a beállítást! Laptopról elérem a Dune-ra kötött meghajtót, csak visszafelé nem megy a dolog

(#6607) Csabi1984 válasza droetker (#6605) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! A realbox egyelőre (még) csak smb kliensként fog müködni szerver nincs rajta.

(#6608) ginola válasza droetker (#6605) üzenetére


ginola
addikt

Servioo-n keresztül tudja a hálózati lejátszást, már írtam korábban.

(#6609) droetker válasza Csabi1984 (#6607) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia! Ha jól gondolom, akkor nekem az jó lesz. Csak annyi kell, hogy lássa a NAS mappáit, le tudja onnan játszani a filmeket.
A Realboxra nem akarok kötni semmit, így azt nem kell látnom sehonnan. Jól gondolom?

(#6610) Csabi1984 válasza droetker (#6609) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen! Akár a NAS-t vagy Pc megosztásait tudod betallózni és igen, nem kell usb tárhelyet rácsatlakoztatni.
Samba szerver azt jelenti, hogy rácsatlakoztatott HDD-t, pendrivot a dune készüéken a windows hálózati helyeknél láthatóvá lehet tenni és másolhatsz,.törölhetsz stb.

(#6611) fecke78


fecke78
senior tag

üdv
dune d1-em van már régóta .
Nézegettem a dune hd pro 4k plus ii -t mennyire megbizható , bd 25 , filmekkel rendelkezem synology nasról , full hd oled lg tv vel , marantz sr 6015 átengedve

(#6612) BBéci válasza fecke78 (#6611) üzenetére


BBéci
titán

Megbízhatónak mondják, de kevés vele a tapasztalat.
Szerintem ahhoz, amire használni akarod, felesleges annyi pénzt kiadni.
Azt viszont megkérdezem, mi a jó a BD25 változatokban? Az érintetlen remuxok legtöbbször ugyanakkora, vagy alig nagyobb méretűek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6613) fecke78 válasza BBéci (#6612) üzenetére


fecke78
senior tag

Azon gondolkodom lassan ideje nyitni a 4 k felé , eladnám a projektoromat, és a tv-t. Vennék egy 82" tv-t , és akkor a dune is csere lenne .Még nem is tudom , lassan mennek lefele az árak

[ Szerkesztve ]

(#6614) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Egy infót szeretnek tőletek. Dune Realboxon youtube indításkor nincs kep, a video megy es hang is van de nem ad képet. Mi lehet a probléma, mit állítottam rosszul?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6615) Valkűr


Valkűr
őstag

Kozben rájöttem mi volt, van youtube es Smart youtube. Utóbbi volt beállítva, nem tudom az mi, a siman megy

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6616) djnice válasza Valkűr (#6615) üzenetére


djnice
veterán

Az egy reklámmentes YouTube, de van már belőle újabb, SmartTubeNext néven.

(#6617) BBéci válasza fecke78 (#6613) üzenetére


BBéci
titán

Egy akkora tv kikapcsolva rémesen ronda, nyomasztó tud lenni. Valamint sokkal kellemesebb a szemnek, látóidegeknek az agynak visszavert fényt nézni, mint direkt fényforrást. Ugyebár a tv az utóbbiak közé tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6618) Valkűr válasza djnice (#6616) üzenetére


Valkűr
őstag

És azt tudod e véletlen, h a beállítások menüben járva a lejátszás almenure klikjelve egy ujabb beállítás ablak ugrik be, ahol a fájlejátszó alatt android alapertelmezett, sajat lejátszó, es Dune HD szerepel! Ezek itt mire jok, vagy melyiket kell, érdemes beállítani?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6619) kokokka válasza BBéci (#6617) üzenetére


kokokka
őstag

Nincs olyan, hogy nagy TV, főleg rémesen ronda, nyomasztó TV nincs. És nem, kikapcsolva sem az. Az, hogy te annak érzel egy nagyobb kijelzővel rendelkező megjelenítőt, nem jelenti azt, hogy az is. A 65-ösöm már a másokid napon sem tűnt óriásnak, ma meg már olyan, mintha mindig is ezt néztem volna. Simán elkelne egy még nagyobb, de ár/értékben azok már nem jók sajnos. A projektorommal 2 méter széles képet tudok vetíteni most, a jelenlegi helyén, de bár tudnám nagyobbra húzni! Viszont minőségben szinte egyik projektor sem lehet egy TV-vel egy lapon említeni, mert soha nem lesz olyan szép a kép rajta. A direkt fényforrással sincs baj jó beállítás mellett, esetleg valamilyen háttér vagy hangulatfeny mellett. A legjobb lenne, ha olyan TV-t tudnanak gyártani, ami hatalmas, de kis fogyasztású. Mert a mozi feelinghezkell a méret, de nagyon.

(#6620) stemplar07 válasza kokokka (#6619) üzenetére


stemplar07
őstag

Ez mind igaz, de ha belegondolsz, egy anno 50"-os Pana Plazma 400 w-ot fogyasztott, gyakorlatilag fűtötte a nappalit :D .. a 85"-os led TV-k is kb. ennyit ,,esznek,, 75" cca. 250-300 w , 65 " 150 körül. Volt Optoma projektorom, ami egy évesen lámpa cserés volt(erre nincs gari, 60 ropi) és 2,5 évesen(!) pedig mindkét HDMi port elszállt .. kuka.. ( így aztán marad a 75" , közelebbről nézve 3m..)fogyasztói társadalom..

[ Szerkesztve ]

(#6621) djnice válasza Valkűr (#6618) üzenetére


djnice
veterán

Nem használok Dune-t.

(#6622) BBéci válasza kokokka (#6619) üzenetére


BBéci
titán

Kell a nagy méret, azért vetítek. Tévéből bőven elegendő egy 55 colos, az nem uralja a nappalimat. Volt nálam 65-ös, amit nézni jó volt, de kikapcsolva egy hatalmas sötétszürke felület rondította az összképet.
Minőséget illetően igazad van, de egy erős középkategóriás vetítő (6-8000 euró, plusz 1-2000 eurós vászon) párossal olyan képet lehet kapni, amit nézve egy pillanatig sincs hiányérzete a videofil embernek. Természetesen teljes sötétítés és sötét falak, plafon, bútorok mellett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6623) kokokka válasza BBéci (#6622) üzenetére


kokokka
őstag

Nem vagyunk egyformák. Számomra a 65-ösöm kikapcsolva is gyönyörűen mutat a nappaliban a feltéglázott falon. Ez ízlés kérdése. Én biztosan feltennék egy 85"ös TV-t is ha a minőségük arányos lenne az árukkal. Azt meg már csak halkan mondom, hogy egy vászon méretű TV-t is simán használnék, és akkor nem kéne projektor (a minőséget meg ugye kiveséztük). De rengetegen használnak fix vásznat nem dedikált HM szobában is, az is nagy és az is állandóan látszik. Sőt, az igazi mozis vászon nem feltekerhető, az csak egy "muszáj" alternatíva.
Ja! És a TV-m kikapcsolva nem sötétszürke, hanem fekete :) . De ez már csak szőrszálhasogatás ;)

(#6624) kokokka válasza stemplar07 (#6620) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom, nekem ez előtt egy 50-es Samsung plazmám volt. Télen öröm volt elmenni előtte :D
Egyébként a hatalmas jelzőt nem a 85-ösre értettem, hanem egy valóban hatalmasra. Vászon méretűre, amit nem gyártanak szériában. Azért az enne szépen. Az ár/érték arányt meg úgy értettem, hogy hiába megy lefelé az áruk, a minőségük is egyre sz@rabb. Minél nagyobb egy panel, annál több hiba van benne (bevilágítás, felhősödés, szürke színű fekete). Hacsak nem OLED, de az egy külön téma.
Nekem egyébként Benq projektorom van, és ugyan nincs benne sok óra, de eddig hibátlan (négy év alatt). Csak egy jó vászon kéne, de most más projekt van.

(#6625) dh66e válasza Valkűr (#6618) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nálam a Dune az alapértelmezett lejátszó,de lehet olyan eset amikor külső lejátszót érdemes kiválasztani.

(#6626) BBéci válasza kokokka (#6623) üzenetére


BBéci
titán

A fekete még rosszabb, mint a sötétszürke.
Nálam a két ablak között a mostani 50 colos sem fér el a falon, kicsit belóg, de elfogadható. Ha bedöglik, 55 colosat fogok venni helyette.
Nagyon jó a fix vászon, amit használaton kívül el lehet takarni egy függönnyel. Ahol igényesek a szoba összképére, ott alapértelmezett.
Mostani vetítőm simán hozza egy LCD képminőségét, nyilván nem versenyezhet Panasonic plazmákkal, OLED-ekkel. De nem is kell.
Ha Benq-m lenne, akkor alighanem én is inkább tévét néznék.
Ízlés dolga, mindenki úgy élvez, ahogy tud!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6627) kokokka válasza BBéci (#6626) üzenetére


kokokka
őstag

Értem. Tehát csak te vagy igényes, senki más nem az, akinek nem úgy van a szobája/berendezése, mint neked. Azt, hogy két ablak között van a TV-d meg le sem reagálom. De. mégis : Atya ég! :W

(#6628) BBéci válasza kokokka (#6627) üzenetére


BBéci
titán

Szó nem volt olyasmiről, hogy csak én vagyok igényes, senki más.
A ház egy részét, leginkább a nappali elrendezését én terveztem, rajzoltam, annak alapján épült. Eleve a két ablak közötti falra szántam a tévét. Abban hibáztam, hogy 2003-ban a 42 colos számított hatalmasnak, nem láttam előre a tévék méretnövekedését. De már akkor volt vetítőm (SIM2), a nagy képméret adott volt. A TV elé ereszkedik le a vászon.
Meséld el, mi bajod van az elrendezéssel?
A tévével szemben lévő részen padlótól plafonig érő, hatalmas U alakú könyvespolc helyezkedik el, rajta 1400 db könyv, 200 DVD és BD, 300 CD.
Szerinted hová kellene tenni a tévét, hogy ne kelljen a falba verni a fejedet?
Csak most olvastam, hogy nincs vásznad. Na erre csak így tudok reagálni: :W

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6629) kokokka válasza BBéci (#6628) üzenetére


kokokka
őstag

Hol olvastad, hogy nincs vásznam? :U Sehol? Mert bizony van. Csak azt írtam, kéne egy jó. Mert a mostani nem annyira az. Nekünk is van százszámra könyvünk, egy külön szobában. Meg rengeteg gyári adathordozónk, a fiókokban. Nekem egyébként teljesen mindegy, hogy hova teszed a TV-det, meg az is, hogy mid van vagy mit nézel. Felőlem nézheted úgy is a TVdet, hogy mindkét oldalán ablak van vagy úgy is, hogy reflektorokat raksz melléje magaddal szemben. Csak ha már kérdezted, hogy mi bajom az elrendezéssel. Mert nehéz elhinnem, hogy egy két ablak közé helyezett TV nézésekor nem kell valahogy eltüntetni a fényözönt ami azokból árad szemből. De ismét mondom, te tudod, mit hova és hogyan raksz a lakásokban. Nálam biztos, hogy így sosem lenne TV telepitve, bár tudom, hogy sokszor kötnek a szoba adottságai is. Szóval ennyi, több szót nem kell vesztegetni rá. Amúgy sem szorosan Dune téma ez már.

(#6630) BBéci válasza kokokka (#6629) üzenetére


BBéci
titán

A redőnyöket mindig leengedem, mert tévét is sötétben szoktam nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6631) Markimark30


Markimark30
csendes újonc

Helló mindenkinek. Vettem egy REALBOX 4k boxot. A filmkatalógusban található filmek lejàtszhatók vagy nem. Még új vagyok az ilyen gépekhez.

(#6632) dh66e válasza Markimark30 (#6631) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ebből nekem nem jön le semmi érdemleges infó.Mit nem játszik le?

(#6633) Markimark30


Markimark30
csendes újonc

A filmkatalógus mappában rengeteg film van. Mikor rákattintok kiírja hogy nem játszható le.

(#6634) BBéci válasza Markimark30 (#6633) üzenetére


BBéci
titán

Mi a csuda az a "filmkatalógus mappa"?
Azt játssza le, amit adsz neki USB-n vagy helyi (WiFi/Ethernet) hálózaton.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6635) dh66e válasza Markimark30 (#6633) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ilyen nekem még nem volt.
Milyen filmek azok amiket nem játszik le?Miről játszod hálózat,usb-s meghajtó?

(#6636) Markimark30


Markimark30
csendes újonc

Erre gondolok

(#6637) kokokka válasza Markimark30 (#6633) üzenetére


kokokka
őstag

Azokat nem jatsza le, csak mint egy katalógus rendszerként bemutatja. Honnan is játszana le, ha nem tudja sehonnan beolvasni? Ha a katalógusban lévő valamelyik filmet leszeded, akkor már persze működik onnan is a a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#6638) Markimark30


Markimark30
csendes újonc

Nagyon köszi már èrtem :R :R

(#6639) fecke78


fecke78
senior tag

A dune HD 4K pró II eggyenértékü a dune HD 4K pró II vel ha jól látom csak nincs belső hdd lehetőség de tudásra egyformàk?

(#6640) dh66e válasza fecke78 (#6639) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mármint a Pro 4k II és a Pro 4k Plus II különbségére gondolsz.

Itt olvashatsz a difikről.

(#6641) fecke78


fecke78
senior tag

Igen köszi , de pluszt veszem meg . Szebb , nekem megéri azt a plusz 40 ezret🤩

(#6642) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Szerintetek van szembetűnő különbség (SATA, USB-n túl) a motorháztető alatt a Realbox 4K és a Dune HD Pro 4K II között? Mi az amitől az egyik közel 2x annyiba kerül?
Pl szebb kép?

(#6643) djnice válasza Csabi1984 (#6642) üzenetére


djnice
veterán

Ezt már kérdezted: [link]
De a 40$-os CoreELEC-es boxodnak is ugyanilyen képe van.

(#6644) Csabi1984 válasza djnice (#6643) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ok :)

(#6645) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, h akinek realbox 4K van annak boldogul a lejátszó a 4K filmekkel!? Letöltöttem egy Batmant 4K ban es akad mint a rákfenéje. A net vezetékes gifabites. Ugyan ez a film a tv-vel lejátszva hálózaton wi-fi el a nasrol siman megy. Létezik hogy a Dune meg kábeles en akad vele?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6646) Valkűr válasza Valkűr (#6645) üzenetére


Valkűr
őstag

Megoldodott a probléma...Érdekes modon egy drága audioquest eternet kábelem volt rossz...12MB-/s mért vele a dune hálozati teszten...KIcseréltem és felment 150-300 ra egybol...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6647) BBéci válasza Valkűr (#6646) üzenetére


BBéci
titán

Pár napja QED Profile HDMI kábelem okozott képhibákat. Nem mozgattam, nem húzogattam/dugdostam ki-be, mégis. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6648) fecke78


fecke78
senior tag

üdv rendeltem egy dune 4k pro pus II :) holnap kapom meg .A dune ha jól tudom akkor hdr 10 , és hdr 10+képes , a tv tudja a dv-t , ha olyan filmet szedek le pl ilyet :The.Fifth.Element.1997.UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.SL.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC
azt viszi normálisan vagy nem ?

(#6649) fecke78


fecke78
senior tag

Illetve ha rakok bele hdd-t akkor a wd red az jó mint a nasban ?

(#6650) dh66e válasza fecke78 (#6648) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Üdv!
HDR alapként fogja lejátszani a fimet,a Dolby Vision felirat nem fog megjelenni tévéd kijelzőjén.
A WD Red természetesen tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.