Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) dh66e válasza ilukacs123 (#6550) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Fura hiba.
Próbáld meg másik hdd-ről lejátszani a filmet hátha ott a gond.

(#6552) Csabi1984 válasza ilukacs123 (#6550) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem! ilyen tapasztalatom nem volt :)

(#6553) Jahno válasza Csabi1984 (#6510) üzenetére


Jahno
őstag

Na, én is ezért keveredtem ide, mert baszik bármit is tallózni hálózaton, de ott a Dune támogatói fóruma, háááááát, jó sok téma van és nagy része feleslegesen.

De ezen mit értesz?

"A NAS nem tudja azt megoldani, hogy egy Dune lejátszót SMB képessé tegyen."

Ott van a menüpont, SMB, NFS, DLNA, akármi. Rámegyek, nincs is alatta semmi. Előző Dunének azt mondtam, hogy hálózati hely hozzáadása, beírtam a szerver IPcímét és kész, tallózhattam a filmeket. Itt meg nem nagyon tudok előbbre lenni.

NAS, SMB V1-2, jogosultság, ésatöbbivel tisztában vagyok, mindenféle téren, hogy mik ezek. DLNAkat eddig igyekeztem elkerülni.

No de mit reszeljek, hogy menjen ez a cucc?

(#6554) Pupi1973 válasza Csabroncka (#6549) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szia! Újabb fejlemény, NFS-n megy a Dune-n Kodival, meg SPMCvel csak a saját alkalmazásával nem.Ilyen NFS beállításokkal.

(#6555) stemplar07 válasza ilukacs123 (#6550) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y nincs .. de jó h ezt írod, most akartam venni egyet ..bár a Himedia Q10Pro ,,butább,, de ilyet még nem csinált.. szerintem a Linuxnál biztosabb oprendszer, nem nagyon van.. ez egyre biztosabb.. a droid telefonra való.. esetleg egy teljes viszaállítást kéne megpróbálnod ? FW a legutolsó ?

(#6556) Csabi1984 válasza Jahno (#6553) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Realbox csak SMB Kliens. Sok helyen elírás van és ez vezet félre mindenkit.

(#6557) Jahno válasza Csabi1984 (#6556) üzenetére


Jahno
őstag

SMB van a menüjében, de akkor megpróbálok NFS-t adni alá, ha úgy az jó. Mondjuk XXI. században ezt így nem is teljesen értem, ha már hálózatos lejátszó.

(#6558) dh66e válasza Jahno (#6557) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Agyaltam én is hogy a Realbox-ra miért nem került smb szerver,így kiadni egy lejátszót finoman fogalmazva is gáz. Egy évük volt rá hogy megoldják,talán idén sikerül nekik.
Persze szenvedjek a play áruházból reklámmal tömött appal vagy vegyem meg. Vicc. :O

(#6559) Jahno válasza dh66e (#6558) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk én ezt a kliens szerver megfordítást nem értem. Van egy SMB szerverem, ahhoz csatlakozik a kliens. Szóval a Dunének kellene lennie a kliensnek. És már azt is hatszor néztem meg mi van az aljára írva, hogy mi ez. Nem megy ez nekem :U

(#6560) dh66e válasza Jahno (#6559) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ennyire nem vagyok benne a hálozatos dolgokban.
Megszoktam a Smartnál hogy beállítom aztán látja a pc a Dune-t. Most meg várhatok fw-re ha megoldják egyáltalán.
Még jó hogy látja a laptopot a Dune mert ha az sem működne már nem lenne nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6561) Jahno válasza dh66e (#6560) üzenetére


Jahno
őstag

De én nem a Dünét akarom látni (bár előzőn az is ment alapból), hanem a Dünén olyan filmet nézni, ami a NASon van. Ott lehet csak én vagyok béna, de egy hálózati helyet sem tudok hozzáadni, hogy merre keresse. SMB alatt semmi opció nincs.

(#6562) Csabi1984 válasza Jahno (#6559) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Dune rátud.csatlakozni NAS-ra, Pc-re de a Pc-rő Dune-t nem tudod betallozni /megtalálni.

Volt egy korábbi írásom ami a levelezést tarfalmazta a forgalmazóval és megerősítették a Dune Realboxon csak SMB Kliens funkcióval van elĺátva! Elvileg Janúárba leez frissítés és belerakják.
A magasabb kategória már SMB szerver funkciós is.
A korábbi WDTV eszközöm is alkalmas volt a smb szerverre :D Egy újabb meg nem.

(#6563) dh66e válasza Jahno (#6561) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nincs nasom ezért nem tudok segíteni,de szerintem azt látnia kéne a dune-nek ha jól vetted fel a könyvtárat a hálózati résznél.
Azt nem tudom hogy a nasnál is kell e babrálni,de a terméktámogatási oldalon mintha lenne valami leírás erről.

(#6564) Jahno válasza dh66e (#6563) üzenetére


Jahno
őstag

Na, kaptam innen is meg segítséget, de itt volt elásva, hogy nem az SMB alatt lehet felvenni hanem két menüvel fentebb. Ezt most úgy néz ki leküzdöttem.

Itt-ott elég logikátlan a cucc, látszik az is melyiket modult fejlesztette más, hogy néha a vissza gomb a visszalépés utána meg a menü :W

Na, tesztelem.

(#6565) Jahno válasza Csabi1984 (#6562) üzenetére


Jahno
őstag

Köszi mégeccer! Csak megfejtettem. Igazából magára a Dunére nem kell másolni. Előzőnél jónak tűnt, de nagyon melegedett a lemez miatt, itt most hálózat van, mögötte sok tera, pont ezért van kitalálva.

(#6566) Csabi1984 válasza Jahno (#6565) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szupper! :D

(#6567) dh66e válasza Jahno (#6564) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:C

(#6568) Május


Május
tag

Srácok. Egy olyan hiba merült fel a Dune lejátszómmal, hogy semmit sem játszik le amit eddig lejátszott.
A film lejátszásakor fekete kép és jelzi hogy válasszak másik régiót. A B C. Ami a távirányitón is van.

Nem állítottam át semmit. A filmeket mappákat látja de lejátszani semmit sem tud ( NAS) on keresztül.

A nast frissítettem dsm 7 béta verzióra.

Szeritetek?

(#6569) dh66e válasza Május (#6568) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Oké baj van, de hogy segítsünk ha nem tudjuk milyen Dune-ről van szó..... :F

(#6570) Csabi1984 válasza Május (#6568) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia Május
Nast inditsd újra (szerintem) vagy a Dune-t :)

[ Szerkesztve ]

(#6571) Május válasza dh66e (#6569) üzenetére


Május
tag

Dune Realbox 4k.
újra indítottam mind a kettőt de semmi :S
Keresgélem, hogy esetleg valami leírás van-e vagy valaki találkozott már ilyen problémával de eddig semmi.

(#6572) Csabi1984 válasza Május (#6571) üzenetére


Csabi1984
addikt

SMB szerverekre kattints rá! hátha be kell neki újra olvastatni.

(#6573) Május válasza Csabi1984 (#6572) üzenetére


Május
tag

Az az érdekes, hogy a scannalést is megcsináltam újra.
Megtalált minden filmet de akkor sem.
LoL

(#6574) Május válasza Május (#6573) üzenetére


Május
tag

Úgy néz ki megoldódott.
Frissítettem a Dune driverét a legfrissebb bétára és megy.
Bár érdekes, hogy ez volt a gond mivel az egyel ezelőtti rendes driverrel is ment eddig.

Csabi1984 mikorra ígérték a januári firmware frissítést?

(#6575) Csabi1984 válasza Május (#6574) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem tudom :(

(#6576) stemplar07 válasza Május (#6574) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y na pont ezt kérdeztem itt, hogy mennyire megbízhatóak a driverek a Realboxnál.. de akkor talán még várok a vételével, mert a Q10Pro még nem tett ilyeneket ( és mindent eszik ) .. sok szolgáltatásban viszont a megszokott Dune HD pro-t hiányolom..

(#6577) BBéci válasza stemplar07 (#6576) üzenetére


BBéci
titán

Mely szolgáltatásait szereted a Dune-nek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6578) stemplar07 válasza BBéci (#6577) üzenetére


stemplar07
őstag

pl amit a Himedia nem tud, : zoom,lejátszási előzmények, a katalógusát, menü rendszerét ..( Dune Hd Prom volt meg Popcorn A510, meg az első Popcorn ami megjelent, A 200 talán ? )

(#6579) BBéci válasza stemplar07 (#6578) üzenetére


BBéci
titán

Dune lejátszókat használok 7 éve, nem szeretnék másra váltani, de amiket felsoroltál, azokból csak a menürendszerrel szoktam találkozni, a másik háromról azt sem tudom, micsodák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6580) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, kb. 3 hete vettem meg a Dune Realbox 4K médialejátszót. Az előzőhöz képest (Mede8er, amit váltott), az SMB és a lejátszott sorozatrészek jelölésének hiánya volt a problémám. Ezekkel kapcsolatban többször is érdeklődtem és kértem itt segítséget.
Végül is mindkettő remekül megoldódott, amit köszönhetek Csabi1984, dh66e és blakey fórumtársak tanácsainak és segítségeinek. Az SMB szerver ugyan nincs benne továbbra sem, de a routerhez USB-n csatlakoztatott HDD-vel mégis sikerült megoldani úgy, hogy a Dune-ről és a laptopról is tudom kezelni a médiafájlokat, valamint a megnézett film jelölése is a "Legutóbb játszott" lehetőséggel tökéletesen működik, sőt praktikusabb is, mint a visszasírt Mede8er megoldása, jelölése volt.
Tetszik a Realboxnak az óra kijelzése. A pontos idő mutatása miatt arra gondoltam, hogy állandóan áram alatt tartom. Ez nem tudom, okos ötlet-e, vagy inkább csak akkor kapjon áramot, illetve indítsam el, ha használom? Gondolom, nem fogyaszt érdemleges mennyiségű áramot, ugyanakkor, nem tudom, hogy a napi egy-két bootolás mennyire tesz jót neki.

(#6581) dh66e válasza egykori (#6580) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezek szerint jól működik a topik. :)
Nyugodtan készenlétin hagyhatod,nem lesz baja.

(#6582) Csabi1984 válasza egykori (#6580) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem is jó az óra :) Előbb húznám ki ha zavarna a fénye mint, hogy fogyaszt-e vagy sem. Szerintem az állandó ki-be húzogatás sem tesz feltétlenül jót bármilyen eszköznek.
Persze ha elmész több napra akkor jó kikapcsolni amit lehet!
Nekem külön kapcsolós elosztó - hosszabbító van így nem kell kihízni csak lekapcsolni az adott csatlakozó részt.
Amire figyelni kell vannak olyan eszközök amik áramszünet után visszajőve az áram az adott készüléket nem csak készenlétibe teszi hanem be is kapcsolja ( Pl TV, médialejátszó)

[ Szerkesztve ]

(#6583) egykori válasza dh66e (#6581) üzenetére


egykori
őstag

Igen, van értelme segíteni és segítséget kérni. :K

Köszi, akkor hagyom készenlétin. :R

Csabi1984: Tényleg szimpatikus kis kijelzője van, de amiért még kérdés volt, hogy láttam, amikor bekapcsoltam, akkor viszonylag hosszas indítási procedúrát hajt végre mindig. Ez biztos nem okozhat problémát, de ez elkerülhető a standby móddal.
(Ja, most jutott eszembe, hogy a veled tárgyalt NAS-ügy is így nyugvópontra került egyelőre vagy talán véglegesen.)

[ Szerkesztve ]

(#6584) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#6582) üzenetére


Csabi1984
addikt

Persze nem feltétlenül szükségszerű, hogy állandóan áramszünet legyen ezzel is számolni.

(#6585) Csabi1984 válasza egykori (#6583) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nyugodtan ki lehet kapcsolni én sem hagytam bekapcsolva. Ha jól emlékszem akkor lesz kékről piros amikor leállítod :)

(#6586) egykori válasza Csabi1984 (#6585) üzenetére


egykori
őstag

Igen, üzem közben kéken világít a led, standby-ban piros. De én eddig teljesen kikapcsoltam, nem volt áram alatt.

(#6587) Csabi1984 válasza egykori (#6586) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor jól emlékeztem :D

(#6588) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon van-e képbeli különbség (pl felskálázás) esetén egy Dune Realbox Realtek RTD1395 és a Dune HD Pro 4K II Realtek RTD1619 között?

Az ember miben fizeti meg a 2x árat? USB 3 és SATA3 miatt?

[ Szerkesztve ]

(#6589) dh66e válasza Csabi1984 (#6588) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Meg ram,a hdmi,meg a szoftver miatt.Az más kérdés jogy kinek ér meg ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#6590) djnice válasza Csabi1984 (#6588) üzenetére


djnice
veterán

Képben nincs különbség, az összes Realtek ugyanaz a 1295-től felfelé.

(#6591) egykori válasza dh66e (#6581) üzenetére


egykori
őstag

A Realbox távirányító kattogós navigombjaival kapcsolatban is kialakult a véleményem - amit Te is teszteltél és nagyon rossz véleményed volt róla: #6452.
A vásárlás után a Logitech Harmony-val terveztem használni a Realboxot is, de mivel egyelőre csak filmeket nézünk, így tökéletesen megfelel a kattogós távirányító. Egyrészt, a tévét is kezeli, másrészt, a napi használat miatt talán bejáródott, vagy csak megszoktuk már, de nem tűnnek már idegesítően kattogósnak a navigombok, mint az elején.

(#6592) Csabi1984 válasza djnice (#6590) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szóval képileg nincs különbség :D

(#6593) dh66e válasza egykori (#6591) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem ugyan úgy kattog ez nem kopik be soha. :N

(#6594) Csabi1984 válasza dh66e (#6593) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem ez a "kattogó" hang szándékos. :)

(#6595) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dune HD TV102 hálózatelérésével kapcsolatban szeretném segítségeteket kérni.
Vettem egy Synology NAS-t, azonos hálózaton van a Dune-vel. SMB-n keresztül a Dune látja a workgroup összes tagját, de a hitelesítő adatok megadása ellenére sem hajlandó csatlakozni egyik tagjához sem, így a NAS-hoz sem. Mindig azt írja, hogy a hálózati elem védett adjak meg hitelesítő adatokat. A NAS meghajtóit látja, írja a laptop is és a különböző applikációk is, hálózaton belülről és kívülről is.
NFS-en keresztül is megpróbáltam elérni a NAS-t, ott meg azt írja a Dune, hogy az előfizetés lejárt 2018-ban, vásároljam meg a plusz funkciókat.
Vajon miért nem tudok csatlakozni SMB-n keresztül? Ill. az NFS ennél a tipusnál valóban csak korlátozott ideig volt használható?
Hamarosan ugyan vennék egy Realboxot, de most még ez van, ezt kellene rábírni, hogy hálózaton is elérje a fájlokat. Azon ahogy olvastam egyelőre nincs SMB, remélem NFS-en keresztül gond nélkül elérem majd az új NAS-t.

Köszönöm előre is a válaszokat

(#6596) Jahno válasza droetker (#6595) üzenetére


Jahno
őstag

Én így látatlanban SMB1/2 eltérést érzek.

(#6597) droetker válasza Jahno (#6596) üzenetére


droetker
csendes tag

Arra gondolsz, hogy a Dune SMB1-gyel dolgozik, míg a NAS SMB 2-vel és a kettő nem kompatibilis egymással?
Ebben az esetben is látnia kellene a médialejátszónak a NAS-t (ahogy az most is van) csak nem tud csatlakozni hozzá?

(#6598) ginola válasza droetker (#6597) üzenetére


ginola
addikt

Nálam is ugyanez a probléma volt. Servioo nevű programmal tökéletesen működik, bármi más próbáltam nem ment.

(#6599) Csabroncka válasza droetker (#6595) üzenetére


Csabroncka
addikt

Összefoglalóban >>

"in medias res"

(#6600) droetker válasza Csabroncka (#6599) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm! Remélem elboldogulok vele valahogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.