Hirdetés

2021. április 13., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-09 21:18:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6201) djnice válasza kokokka (#6197) üzenetére

djnice
addikt

Az is érdekes, hogy elfelejti a BT.2020 és a 10 bit előnyeit, nem csak a felbontás számít...

(#6202) kokokka válasza djnice (#6201) üzenetére

kokokka
őstag

Bizony ez is igaz. De ha neki jobb a régebbi technika, hát lelke rajta. Kb 2m-ről nézem a 65-os TV-t és egy 7.0-ás hangrendszer van körülöttem. Mindez egy 20nm-es nappaliban. Van egy Full-HD-s projektorom is, bár azt már nagyon rég nem kapcsoltam be. Nem a felbontása, hanem a vásznam miatt, mert az egy hulladék. Amúgy az kb. 3 méterre van, és két méter széles. Sosem kapkodom a fejem filmezés közben, mert nem kell. Ezt a tenisz bíró részét nem is értem....

(#6203) BBéci válasza djnice (#6201) üzenetére

BBéci
félisten

Nem felejtettem el, de számomra elenyésző pluszt adnak. A HDR pedig kifejezetten bántja a szemeimet.

(#6202) kokokka
Megint olyannal jöttél, amit nem írtam! :((
Nem jobb a régim, hanem a 4K/UHD előnyét annyira minimálisnak érzem, hogy 1000 forintot sem adnék érte.
Most egy újonnan 7000 euróba kerülő, full HD géppel vetítek, egy valós 4K, ami ugyanolyan színvonalú, legalább 2 millió forint lenne.
Ha nem érted a teniszbírós hasonlatot, próbáld ki egy 2,5 m széles vászonnal, amit 2 méterről nézel. Fókuszálj az egyik szélére, majd gyorsan a másikra. Ha sikerül fejmozgatás nélkül, akkor egészen kivételes a látásod.
Ha a 65 colos tévét 2 méterről nézed, a centersugárzó is cirka ugyanannyira van a füleidtől. Nekem az túl közeli, nem tud olyan egységes hangkép kialakulni, mintha 3 méter lenne a távolság. Nézd meg a THX ajánlását! A hallgató és a hangdobozok helyzetét, a szögeket.
Ezt a házimozis berkekben és topikokban többször megtárgyaltuk, mindenki ugyanezen a véleményen volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6204) kokokka válasza BBéci (#6203) üzenetére

kokokka
őstag

Nem érek veled egyet, de ez úgysem számít. Arra meg, hogy a HDR bántja a szemed nincs mit mondani. Én élvezem mind a hang, mind a kép részét azzal a felállással amit már leírtam és teniszbírót sem játszottam még soha. Ami parasztvakítás a mai technikában az a 8K, ha ezt irod, abban biztosan egyetértenénk. Ebben viszont sosem, úgyhogy én ezt a témát itt lezártam. :R

(#6205) BBéci válasza kokokka (#6204) üzenetére

BBéci
félisten

Ha lenne a rendszeredben szubláda, akkor még jobban élveznéd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6206) HUNgabus

HUNgabus
aktív tag

Sziasztok

Ős Dune-sként kérnék segítséget, információt első kézből, amit előre is nagyon köszönök, ( most is 3 Dune-m van de mind régi sigma FHD )

mennyire igaz hogy nem igazán sikerült a Dune-nek az Androidos váltás, vagyis nem nagyon képesek összerakni egy legalább az alapokat rendesen hozó csomagot összerakni,

nekem csak és kizárólag HDD-ről való fim lejátszásra kell, (FHD mkv, ISO, 4k HDR mkv, ISO, mp4 ) ennyi,

semmi hálózati buhera, KODI, youtube, böngészés, játék, nem érdekel,

Ami viszont nagyon :

- kandecia helyes lejátszás, lehetőleg automatikus kiválasztással, ( 23.976-24-25-30fps között ne kelljen már állandóan manuálisan váltogatni a menüben )

- külső feliratok ( audio ) kezelése, állíthatósága, ( szín, pozíció min. )

- HDR, HDR10, HDR10+ lehető legjobb megjelenítése ( DV tudom hogy nincs sajnos itt se )

persze az alap rendszer stabilitása, alap, ne dobáljon hibákat, fagyjon ki, induljon újra, stb

szerintetek túl sokat kérek? most erre a célra egy Zidoo X10 van, jó is, teszi a dolgát, csak a kezelése ami nem jön be, a Dune mellett...

( kiszemeltem egy Dune HD Pro 4K II lenne amúgy )

köszi

(#6207) kokokka válasza BBéci (#6205) üzenetére

kokokka
őstag

Egyrészt nincs pénzem jó subra, másrészt sajnos a szomszédok miatt annyira nem tolhatom, harmadrészt a fősugárzom lemegy 40Hz-ig, ergo nem érzem hiányát. Tudom, hogy úgy lenne az igazi, de így bothban is qrva jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#6208) BBéci válasza kokokka (#6207) üzenetére

BBéci
félisten

Egyrészt a 40 Hz az kutyafüle, másrészt akkor is kötelező a szubláda, ah Focal Grande Utopia hangdobozaid vannak. Ezért: [link]
A both a lehető legrosszabb beállítás, ráadásul csak működő szubláda esetén használható. Both, vagyis mindkettő: szubláda és frontsugárzók.

(#6209) kokokka válasza BBéci (#6208) üzenetére

kokokka
őstag

Bocsánat elírtam, természetesen nem bothban van a beállítás. A legnyomósabb (és valójában az egyetlen igazi) érvem a sub "ellen" a legelső amit írtam. Nincs rá keret, egy jó ideje már inkább más dolgok az elsődlegesek.A 40Hz meg azért minden, csak nem kutyafüle....

[ Szerkesztve ]

(#6210) BBéci válasza kokokka (#6209) üzenetére

BBéci
félisten

Inkább lenne 5.1 a rendszered! A két hátulsó háttérsugárzó árából talán kijönne egy jó minőségű, használt szubláda.

[ Szerkesztve ]

(#6211) kokokka válasza BBéci (#6210) üzenetére

kokokka
őstag

De azok már megvannak, ergo nem tudok az árukból subot venni. Majd egyszer, ha összeáll a bolygók sora, lesz dedikált szobám, ott más lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6212) BBéci válasza kokokka (#6211) üzenetére

BBéci
félisten

Eleve szubládát kellett volna venni háttérsugárzók helyett. Az legalább annyira fontos, mint a centersugárzó. Hátulról jövő hangok nélkül lehet mozizgatni, de az önálló, független .1 csatornának szólnia kell.
Inkább 3.1, mint 7.0.

(#6213) dh66e válasza HUNgabus (#6206) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezekkel nem lesz gondod a Pro 4k II-en.Viszont más lesz a kezelőfelület mint a régieken volt.

(#6214) HUNgabus válasza dh66e (#6213) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

Koszonom, akkor lehet megnezek vhol egyet eloben,
bar ugy remlik videokbol hogy probaltak hasonlot csinalni a droidra is mint a regi, lehet keverem masik tipussal...

(#6215) dh66e válasza HUNgabus (#6214) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Nem kevered mert hasonlónak hasonló,de mégis kicsit más.
Az androiddal meg nem találkozol ha csak a médialejátszás érdekel,de akkor viszont meg nem kell a pro 4k II-t megvenned ott az olcsóbb realbox 4k.

(#6216) kokokka válasza BBéci (#6212) üzenetére

kokokka
őstag

Leirtam, tudom, hogy kéne a sub. De azért túlzásokba nem kell esni. A háttér effekteket meg majd odaképzelem, nem? Megvannak a mélyhangok (tudom, sub az igazi), ezért nem fogok két vagy négy kikevert hátsó csatornát sutba dobni. Lehet, hogy neked az a fontosabb, nekem nem. Hagyjuk is! Elhiszem, hogy profi vagy. Te úgy én így.

(#6217) HUNgabus válasza dh66e (#6215) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

igen tudom néztem azt is, sok helyen azt ajánlják ha csak film lejátszásra kell de a pro 4k II -nak újabb és erősebb a chipje, több a RAM, újabb Android, lehet ezek nem fontosak a filmekhez, de talán jövő állóbb, ha meg nem jón be akkor talán könnyebb megválni tőle,

(#6218) dh66e válasza HUNgabus (#6217) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Persze erősebb vas az tuti ezt neked kell eldöntened megéri e a felárat.

(#6219) Tuto válasza HUNgabus (#6217) üzenetére

Tuto
tag

Sok esetben azért érdemesebb erősebb konfiggal venni a lejátszót, ha már nem tisztán lejátszásra használnád. Több programot teszel rá pluszba és másra is használod.

(#6220) Tuto válasza HUNgabus (#6206) üzenetére

Tuto
tag

Szia!
Ugyanebbe a cipőbe járok és tettem néhányszor kisérletett más lejátszókkal (popcrorn több típusa, asus) de mindig újra visszatértem a Dunéhez. A kezelése mindig ennek a legmegszokhatóbb és a színei is nekem ezen a készüléken a legszebbek.
Az Androidos verziót nem próbáltam, de volt d1, 101,103, duo 3d, stb de eddig csak HD-s modellek.
Nem igazán tudom én sem melyik készüléket lenne érdemes megvenni leginkább.
Solo Lite meg sima nem igazán lenne előrelépés max a H265 menne.

(#6221) HUNgabus válasza Tuto (#6220) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

szia

nem reklám de az egyik legjobb és legmegbízhatóbb stabil lejátszó a zidoo x10/z10 vagy ha nem kell belső hdd akkor a 9 széria, de az is igaz hogy a Dune kezelhetősége a legjobb, pláne ha azzal kezdte az ember,

a színek már más kérdés, biztos van itt olyan aki ezt jobban vágja de az leginkább a Sigma chipnek köszönhető ami már nincs, legalábbis újabb verzió ami támogatná a 4k HDR dolgokat, ezért kellet a Dune-nek is váltania Realtek chipp-ekre és Androidra, és ezzel kb ugyan az lesz mint a "többi" droidos lejátszó (azért az occó kínai cuccoktól más kategória ) pl Zidoo, HiMedia, Zappiti

(#6222) dh66e válasza Tuto (#6220) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Megrendeled,kipróbálod ha nem jön be akkor cseréled az erősebbre vagy csak simán elállsz a vásárlástól.
Esetleg ha nincs messze kipróbálod a bemutatóteremben.

(#6223) kokokka válasza HUNgabus (#6221) üzenetére

kokokka
őstag

Ha nem is occó, de kínai az összes amit itt felsoroltál. A Dune kezelhetősége valóban jó, de bőven lenne mit fejleszteni rajta. 4K Pro-m van de a héten kiderül, hogy marad-e vagy sem. És nem fogod elhinni, de bizony egy nagyon olcsó kínai kis doboz fogja váltani, ha összejön. Ez az első Dune-öm egyébként, de a 4K "kadenciahelytelen" lejátszásával kicsit el is kedvtelenitett a márkától. Két éve megvan, de a mai napig nem javították és már nem is fogják. Kiadták helyette a kettest, csak amikor beárazták, épp senki sem vette be a gyógyszerét a részlegükön. Idióták! Ha így folytatják, úgy járnak mint a Popcorn. Abból is volt két tipusom, de a végére mindent eqrtak, amit addig felepitettek.

(#6224) HUNgabus válasza kokokka (#6223) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

tudom "mind" kínai :R

amiket felsoroltam úgy gondolom a jobb, nagyobb megbízhatóbb márkák, van garancia, support, firmware frissíés, ki is néz vhogy és nekem csak jó tapasztalataim vannak vele
( Zidoo X10 volt egy évig majd most fél éve az utódja egy z10 van, semmi gond vele, megy minden rendesen )

(#6225) djnice válasza HUNgabus (#6217) üzenetére

djnice
addikt

A Zidoo Z9X jövő állóbb a Dolby Vision miatt és a képe is jobb a VS10 engine-nek köszönhetően (a banding megszűnik).

Olyan érzésem van, hogy a Dune megpróbál majd mégegy bőrt lehúzni az emberekről és kijön majd egy DV támogatott modellel.

(#6226) kokokka válasza djnice (#6225) üzenetére

kokokka
őstag

Nekem már ezzel a kettesel is ez az érzésem....

(#6227) HUNgabus válasza djnice (#6225) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

hmmm, kicsit lemaradtam az új dolgokról. most néztem teszteket a Z9X és Z10 Pro-ról, lassan cserélhetem a TV-t is akkor Oled-re a DV miatt :)

azt nem értem még, lehet írták csak elsikkadt, hogy ez vmi szoftveres buhera? tudtommal kellene vmi külön chip a DV-nek az nVidia-tól, na a speckok közt az biztos nincs, ha meg szoftveres...

(#6228) djnice válasza HUNgabus (#6227) üzenetére

djnice
addikt

Az RTD1619 SoC-nek 2 verziója van a DD és a DR végű, az új Dune-ben a DD van, ami nem tudja a DV-t.

[ Szerkesztve ]

(#6229) IP1954

IP1954
tag

Lehetséges, hogy kettő lejátszó a megoldás.
Kell a VXP a rosszabb minőségű, de fontos anyagaimhoz.
Időnként fontos a lejátszás közbeni egyszerű és pontos navigáció.
Kell a HDR és a Dolby Vision is.
A Dune androidos vonal csalódás.
Sokáig próbálkoztam a Pro 4K lejátszóval, de a fiók helyett inkább elajándékoztam.
A HDMI felvétel miatt vettem meg, de csak trükkösen komplikáltan és részlegesen működött.
Jelenleg Dune Solo 4K és Apple Tv 4K lejátszókat használok felváltva.

(#6230) HUNgabus válasza djnice (#6228) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

Azt ertem de kiadta volna az nVidia licencet vagy vmi szoftveres buhera van. Dolby only nVidia chip, lejatszoban es megjelenitoven is lennie kellene, vagy az infoim regiek es elavultak.

(#6231) djnice válasza HUNgabus (#6230) üzenetére

djnice
addikt

nVidia-nak nem sok köze van a Dolby Vision-höz. Olyan SoC kell, amiben benne van a licenc, utólag nem megoldható szoftveresen.

(#6232) renatto válasza dh66e (#6199) üzenetére

renatto
őstag

kb 1 méterről játszok. :DDD És mivel a játék érdemi része 99%-ban közepén történik, bőven elég ha néha kipillantok a kép szélére (tárazás, HP, stamina vagy bármi más miatt).

Amúgy csak azért keveredtem ide, mert infót keresek a Dune Realbox 4k és a Pro II-ről, hogy melyiket kellene beszerezni, illetve hogy van-e értelme - csak film esetén - a felárnak a Pro II-nél. Himedia Q30-at fog váltani.

[ Szerkesztve ]

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB-3000 Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#6233) dh66e válasza renatto (#6232) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Csak film esetén semmi értelme szerintem a pro 4k II megvenni.
Ami inkább elgondolkoztató az a DV hiánya vagy nem hiánya .....
Szerintem.

(#6234) HUNgabus válasza djnice (#6231) üzenetére

HUNgabus
aktív tag

baszki, de hülye vagyok most esett le hogy keverem a GSync-kel, monitor keresés / vásárlás is megy párhuzamosan és teljesen összemostam a kettőt,

bár vmi köze azért lehet hozzá mert mai napig az egyik legjobb és legstabilabb ( sokáig egyetlen ) lejátszó ami tudja a DV az a nVidia Shield lejátszók,

(#6235) djnice válasza HUNgabus (#6234) üzenetére

djnice
addikt

Csak annyi, hogy az nVidia jobban odafigyel ezekre, van Shield TV Pro-m is, a DV-vel voltak azért képminőségbeni gondok, de úgy néz ki a legutóbbi fw orvosolta ezt, viszont ez az egyetlen lejátszó ahol megy a FEL DV mkv-ból is.

(#6236) renatto válasza dh66e (#6233) üzenetére

renatto
őstag

Kb a honlapja is ezt sugallja. A DV tényleg hiányzik belőle, de jelenleg nincs túl sok olyan tartalom, ami meg van pl Netflix-en van bőven, azt a tv-vel meg tudom oldani ha kell. Nem tudom az új Xbox Series X ilyen szempontból mit fog tudni, mert a jelenlegi Xbox is tudja a DV-t. Amúgy meg csak a Shield maradna, ha a DV is annyira égető lenne, de az valamiért nekem játékkonzolnak tűnik inkább.

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB-3000 Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#6237) djnice válasza renatto (#6236) üzenetére

djnice
addikt

Azért van egy pár: [link]
A Shield nagyon komoly médialejátszó is, napi szinten használom. Az új Dune szintjét pedig tudja egy olcsó 40$-os CoreELEC-es box is.
DV-re megoldás még az Ugoos AM6 Plus és az Apple TV 4K is, bár utóbbit én nem tartom sokra (passthrough hang hiánya, hibás HDR metaadatok, 24.000, 60.000 fps nem kadenciahelyes, stb).

(#6238) renatto válasza djnice (#6237) üzenetére

renatto
őstag

Vanni van, de én ha már megnéztem egy filmet 2000-ben nem nézem újra mert van belőle DV, így az elmúlt 1-2 év ami nálam szóba jöhet és ebből a szempontból kb olyan ez a DV helyzet mint anno a Dolby Atmos 2015 körül. Már voltak rá erősítők, hangfalak, de évente pár film volt csak, vagy hiába jött ki nem volt elérhető. Kellett 2-3 év mire volt érdemi tartalom. Na kb most ér el ide a DV is. És annyira nem is érzem a DV vs HDR10 közötti különbséget, hogy nagyobb erőfeszítéseket tegyek DV felé.
Az Apple semmilyen szempontból nem jó, én is úgy látom.

Mi a hátránya a Shilednek (mi nem jó benne)?

(#6239) djnice válasza renatto (#6238) üzenetére

djnice
addikt

Nálam LG65B8-on elég szépen kijön a különbség a DV és a HDR10 között, még ha csak MEL akkor is, elég csak megnézni a Joker sample-t, a sötét részletek eltűnnek a HDR10-nél.
A Shield-nél csak a Kodi 19 Alpha viszi a DV-t, abból is csak a P5 SL-t és néha látok még mindig akadásokat filmnézés közben.

(#6240) renatto válasza djnice (#6239) üzenetére

renatto
őstag

Na az érdekes mert C9-én pont a Jokert próbálgattam, de nem nagyon jött át érdemi különbség. Lehet rossz jeleneteket választottam. :O

(#6241) kokokka

kokokka
őstag

200810 : új firmware jött a Pro 4K-hoz. Semmi extra. A lényegen megint nem javitottak. Kár érte, de szerintem megy a háztól.

[ Szerkesztve ]

(#6242) Lalee

Lalee
aktív tag

Sziasztok! Most vettem egy Dune HD Solo 4k Base lejátszót. Mikor bekapcsolom bejön a logo, de nem bootol tovább, hanem kiírja a tv, " érvénytelen formátum ". Két tévén és több hdmi bemeneten próbáltam, de ugyanaz. Mit lehet tenni?

(#6243) dh66e válasza Lalee (#6242) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szia!
Jó eséllyel nem tettszik neki a felbontás.
Ha van a távon mode gomb akkor bebootolást követően kezd el nyomkodni egyesével amíg nem kapsz képet.
Utána a képbeállításoknál már tudod véglegesíteni azt amelyiket akarod.

(#6244) Lalee válasza dh66e (#6243) üzenetére

Lalee
aktív tag

Szia! Én is erre gyanakszom mert felhívtam az illetőt akitől vettem és ő 4K-s tv-vel használta, de nem resetelte. Nekem meg mind két tv-m full hd. Mode gomb nincs a távirányítón. Ha ő hazaviszi és csinál egy gyári visszaállítást akkor jó lesz vagy elég ha a felbontást teszi full hd-ra?

(#6245) dh66e válasza Lalee (#6244) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Akkor lehet valamelyik színes gombbal tudsz változtatni.
Próbáld meg.

(#6246) Lalee válasza dh66e (#6245) üzenetére

Lalee
aktív tag

Köszönöm a hasznos tippet. :R Bár nem a színes gombok, de alatta valamelyikre bejött a felbontás állító menü és átállítottam full hd-ra. Utána rögtön bebootolt és minden rendben.

(#6247) dh66e válasza Lalee (#6246) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szuper hasra mondtam csak, a lényeg hogy tudod használni. :C

(#6248) Szirtimorc

Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

HD Connect-tel lenne YT gondom. A keresés jól működik, de 20 találatból talán ha egyet lejátszik, általában pufferelés üzenetnél marad. Most 200310_1339 verziószámot írja ki magáról a plugin. Létezik hozzá újabb ami esetleg jobban működik?

Köszönöm!

(#6249) Tuto válasza Szirtimorc (#6248) üzenetére

Tuto
tag

Szia! Nekem megy gond nelkul ezzel a fwel....

(#6250) Tuto válasza HUNgabus (#6221) üzenetére

Tuto
tag

koszonom a valaszt. Tenyleg kerdes merre tovabb...lehet akkor zidoo lesz. Megnezem oket

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.