Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) kokokka válasza kokokka (#6748) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom. Ezért is írtam, hogy a köztudatban. Az már más dolog, hogy nálam ettől függetlenül is a HD az 1080p-nél kezdődik :)

(#6752) fecke78 válasza djpundro (#6750) üzenetére


fecke78
senior tag

A tv az VA paneles 82" méretben

[ Szerkesztve ]

(#6753) djpundro válasza fecke78 (#6752) üzenetére


djpundro
aktív tag

Okes akkor .
Hogyan al a Dune ?Hol parkolt le?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6754) fecke78 válasza djpundro (#6753) üzenetére


fecke78
senior tag

"Delivery to Hungary is by 'Parcelforce' and and will take 5-15 working days (including Brexit delays). You can track your item here:"
Hétfőig csend lesz : Küldemény átadásra nemzetközi szállításra , de amint megkapom , és meg tudom mondani a végső árat , akkor jelzem

(#6755) djpundro válasza fecke78 (#6754) üzenetére


djpundro
aktív tag

Kösz szepen.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6757) fecke78


fecke78
senior tag

Dune megérkezett piciny hazánkba , bekerült a magyar posta őrlő malmaiba : "Várakozás vámkezelésre"
Na majd most kiderül lesz e rajta vám , de nem is a vám a nagyobb tétel , hanem a mocsok magas áfa , ami meg rajta lesz .

(#6758) djpundro válasza fecke78 (#6757) üzenetére


djpundro
aktív tag

Igy van az afa nagyur .
Közben nemetorszagban is varnak ,közben szidjak akik nem küldik tovabb a vevönek .

Hanem ugy nez ki lesz nálam nemsokára egy új Dune HD Pro Vision 4K Solo lejátszó tesztre. Akit esetleg érdekelne még, keressen meg privátban és eltudom neki küldeni.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6759) oil120 válasza dh66e (#6732) üzenetére


oil120
senior tag

Sziasztok,
Dune smart 4k playerre lehet telepíteni kodit?
Ha igen Androidost, vagy mást is?

(#6760) djnice válasza oil120 (#6759) üzenetére


djnice
veterán

CoreELEC nem megy rá, mert zárt a bootloader-e. Androidos Kodi rámegy, de külső playert kell használnod, hogy jó legyen a lejátszás.
Ha Kodi kell, egyszerűbb ha eladod és veszel kb a feléért (40$) egy CoreELEC-es boxot és még a HDR10+ is menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#6761) oil120 válasza djnice (#6760) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm

(#6762) djpundro válasza fecke78 (#6757) üzenetére


djpundro
aktív tag

Mi az ujdonsag? Nemetorszagban az egyikkel fizettetek vamot .Van aki megkapta vam nelkül .De lenyegeben vam nelkül van megigerve .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6763) fecke78 válasza djpundro (#6762) üzenetére


fecke78
senior tag

a vám 2.5% nem tétel

(#6764) nutfile


nutfile
aktív tag

adott egy DuneHD Pro 4K, NAS-ról indexalva a filmek.
amennyiben a Jukeboxban megnyitom egy film adatlapjat, ramegyek a szereplokre es kivalasztok valakit, akkor miert csak 2016-ig keszult filmeit sorolja?
van erre megoldas?

(#6765) nutfile


nutfile
aktív tag

illetve az miert van, hogy a "forrás"-ok között elerem az smb halozatot, de a jukebox idonkent nem latja a korabban indexalt filmeket, illetve az egesz halozatot sem?
pro 4K es synology nas

[ Szerkesztve ]

(#6766) stemplar07


stemplar07
őstag

DuneHD 4K Pro II : valakinek megy vele a Netflix ? Az alábbi tünet:
400-as netem van, TV-k is 5G-sek itt a netflix (5G)115Mbitnek LAN 111 Mbit -nek látja, Belépek a saját loginommal, tallózok a filmek között, amikor el akarok indítani egy filmet , közli, hogy : Ez a műsor nem áll rendelkezésre. ,,Kérjük válassz másik műsort,, alatta ... ,,ok,, (és vagy ) ,,További információk,,
:evil: :evil: na ez mi ? legutolső beta FW.. pedig már csak az Atmos miatt, meg a TV appnál biztos jobb a Dune .. ( két samsung tv-n és a PC-n működik a Dunén nem .. dühítő , A Netflix app, a Dune saját szerveréről van, nem pedig a play áruházból..
-------
google : ,,.. Netflix help,, szerint...

,,...Ha megjelenik a következő hibaüzenet az Android rendszerű telefonodon vagy táblagépeden:

Ez a műsor nem áll rendelkezésre azonnali megtekintésre. Kérjük, válassz másik műsort.

Ez gyakran arra utal, hogy frissítened kell az eszközödön tárolt adatokat. A probléma megoldásához kövesd az alábbi lépéseket.
A Netflix alkalmazás frissítése

Nyisd meg a Google Play Store appot.

Koppints a Menüikonra, majd a Saját alkalmazások elemre.

A Frissítés címke azt jelöli, hogy az apphoz rendelkezésre áll frissítés.

Válaszd ki a Netflixet, és koppints a Frissítésre.
Megjegyzés:
Előfordulhat, hogy az alkalmazásfrissítések befejezéséhez újra kell indítanod az eszközt...,,

[ Szerkesztve ]

(#6767) ginola válasza stemplar07 (#6766) üzenetére


ginola
addikt

Az ilyen bosszantó dolgok miatt (is) már inkább egy olcsó kínai média box 15 e Ft-ért és Coreelec.......

(#6768) stemplar07 válasza ginola (#6767) üzenetére


stemplar07
őstag

:) na azért azt talán mégse, mert a képminősége még a Himediánál Q10Pro is sokkal jobb , gyönyörű képe van ( ez megtanultam már a műhold/kábeltv boxoknál, hiába olcsók , amiko, és társaik, a VU+ (Marusys)széria az FBC 8 virtuális tunerrel veri őket..képben , mindenben.. hiába van mindkettőn Linux Enigma2, csakhát dupla áron )... ezt a Netflix dolgot leszámítva, a kezelő felület és minden más viszont nagyon ott van a toppon, de pont azért vettem, és nem a Realboxot, mert ezen ,,elvileg,, megy a Netflix..Remélem FW frissítéssel ez is megoldódik, az Ukrán/Orosz programozók által :D

(#6769) djnice válasza stemplar07 (#6768) üzenetére


djnice
veterán

Hát pedig egy 40$-os S905X3-nak CoreELEC-kel jobb a képminősége mint az RTD1619-es Dune Pro 4K II-nek. Ezt én is teszteltem (hdmi capture) és ebben a tesztben is tisztán látszik: [link]

(#6770) djpundro válasza djnice (#6769) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nekem a Dune cover menüje my Collection iszonyuan fapados .Egy Plex sokkal szebb modernabb .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6771) Csabi1984 válasza djnice (#6769) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát ez most meglepett. Az lenne a tuti ha fognák az Amlogic hardvert és ötvöznék a Dune-vel (BD menü megjelenítés NEM FAPADOSAN" dedikált távirányvto "Audio és Subtitle választó gombbal. Olvastam hogy lehet erre megoldás remote szerkesztés de én felhasználó, User vagyok nem fejlesztő ebben a témában :)
Mondjuk annak idején nekem csak samb hiánya okozott problémát meg az hogy minden filmet kirakott full képpel tehát nem hagyott alul felül sávot 1080p tartalmaknál de ez az S905X3 nál is így van :)

[ Szerkesztve ]

(#6772) djnice válasza Csabi1984 (#6771) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem ezt már láttad :) [link]

(#6773) egykori válasza Csabi1984 (#6771) üzenetére


egykori
őstag

Szia, most hogy írod a Samba hiányát, eszembe jutott az ígéret a fejlesztőktől, hogy januárban ezt megoldják. Igaz, nekem nem hiányzik a szerver része, kliensként teljesen jól működik a Realbox, a routerre kötött HDD-vel. - Igaz minimalista igényünk van. :)

[ Szerkesztve ]

(#6774) kokokka válasza stemplar07 (#6768) üzenetére


kokokka
őstag

A képminőség egy grammal sem szebb, hidd el! HD 4K Pro-t cseréltem egy TV Box-ra, amin CE fut. Azóta is azon gondolkozom, hogy mernek ennyi pénzt elkérni a 2es Pro-ért....

[ Szerkesztve ]

(#6775) stemplar07 válasza djnice (#6769) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ,,Ezt én is teszteltem (hdmi capture) és ebben a tesztben is tisztán látszik:..,, és van is Dune Pro 4K II-d ? Nekem van , és láttam ilyen kínai vackot már, ment a kukába,... már ne haragudj egy 75 "-os Qleden talán látom a képbeli különbségeket ... ég és föld, és a Zidoo sem tudja ezt a minőséget .. de persze mindenkniek van egy szemüvege, ízlése.. nekem nincs szemüvegen .. :D

(#6778) dh66e


dh66e
Topikgazda

Tisztelt idelátogatok!
Kéretik egymás ekézését befejezni,továbbá a megfelelő topikban folytatni a melyik a vélt vagy valósan jobb képminőség és egyebek.Ez még mindig a Dune topik!
Köszönöm!

(#6783) Csabi1984 válasza djnice (#6772) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen ezt láttam csak nem tudom ezen mit kell nézni, el is felejtettem múltkor megkérdezni.

(#6784) djnice válasza dh66e (#6778) üzenetére


djnice
veterán

Én csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy állítást bizonyítékokkal megcáfolni, csak azért mert ez a Dune topik. A Dune képminőségéről volt szó.
Ha valakinek fáj az igazságot elfogadni, miért kell mindjárt a másikba belekötni és meghazudtolni.

(#6785) stemplar07 válasza djnice (#6784) üzenetére


stemplar07
őstag

:D figyelj..ha neked tetszik a 40 dolcsis cucc, ok örülj neki ..azt annyi , nekem nem tetszett .. volt ..kipróbáltam..csodák pedig nincsenek..

[ Szerkesztve ]

(#6786) djnice válasza stemplar07 (#6785) üzenetére


djnice
veterán

Én nem azért írtam ezt, hogy vegyél a Dune helyett mást. Ha neked tetszik, használd. Csak felhívtam a figyelmet arra, hogy a képe sajnos az új Realtek szériának nem olyan jó.

(#6787) stemplar07 válasza djnice (#6786) üzenetére


stemplar07
őstag

4 évig volt Himedia Q10 Prom ahhoz képest sokkal jobb ezt elhiheted..azért nem Dune mert 2016-ban nem volt HDMi 2.0-ás lejátszójuk..

(#6788) BBéci válasza djnice (#6786) üzenetére


BBéci
titán

Pont a Realtek miatt tartok attól, hogy miben lesz részem, ha megadja magát a Base 3.0 és a Prime 3.0. Kezelhetősége miatt maradnék Dune vonalon, viszont rosszabb képminőséget nehezen tudnék elviselni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6789) Csabi1984 válasza BBéci (#6788) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azért elszomorít, hogy drágábbért rosszabb képminőséget kap az ember :(

(#6790) Csabroncka válasza stemplar07 (#6775) üzenetére


Csabroncka
addikt

Stream minőség/megbízhatóságban az android csak abban az esetben éri utol az Apple termékeket ha a "FairPlay Streaming" megvalósul rajta. Amennyiben nem, addig ezekben a szolgáltatásokban mindig le lesz valamilyen szinten maradva.

"in medias res"

(#6791) djnice válasza BBéci (#6788) üzenetére


djnice
veterán

A régebbi RTD1295/RTD1296 még jó volt, de ennél az újnál valami félrement. A referencia szint felett vágja az Y és az RGB csatornát és a finom átmeneteknél sávosodik: [link] Felskálázásnál is ráhúzza feleslegesen a kontrasztot: [link]

(#6792) dh66e válasza djnice (#6791) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Látok én itt mindenféle lejátszót mindenféle tesztképpel ez oké,de hol van egy Realtek RTD1619 tesztkép amihez lehet viszonyítani?

(#6793) djnice válasza dh66e (#6792) üzenetére


djnice
veterán

Zidoo Z9X

(#6794) djpundro


djpundro
aktív tag

Mivel egy hete en is az uj Dune HD Pro Vision 4K Solo on gondolkodom van egy kicsi de szamomra nagyon fontos pozitivum a Dune nal .
Nemetorszagban is mar probalgassak az uj Dune t es ma feltett 2 videot a srac ,az egyik a Zidoo Z1000Pro a masik az uj Dune .

Hozzatennem meg ,multkor amikor 1 hetig az Nvidiat probalgattam nagyon zavart az autoframerate app a Netflix nel ,hogy minden film inditasnal 2 x er is megvillan leal a film .Gondolkodtam rajta ,hat ezt nem lehetne jobban megoldani? Valaki mondta nem ,ez csak igy lehet .

Hat a Video most meglepett es megmutassa hogy a Dune ezt megis jol megoldotta ,hogy milyen szepen nyugodtan kezdi meg filmeit frammerate bekapcsolasaval es mennyire zavaroan oldotta meg a Zidoo ahol tan 3 x is megvillan filmkezdes elött .

Na en ertekelem az ilyen kis dolgokat is es latszik hogy a Dune nal meg ilyen aprosagokra is odafigyeltek a fejlesztök .

Zidoo Z1000pro

Dune HD Pro Vision 4K Solo

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6795) dh66e válasza djnice (#6793) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Közben megtaláltam,köszi!

(#6796) BBéci válasza djnice (#6793) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a processzor befolyásolja a képminőséget, ezért ilyen szempontból Dune-t Zidoo-hoz hasonlítani teljesen felesleges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6797) djnice válasza BBéci (#6796) üzenetére


djnice
veterán

A Dune pont ugyanilyen, itt látszik is: [link]
A megjelenítő a sávosodást javíthatja, ezért látszik kevésbé a fotókon.

(#6798) BBéci válasza djnice (#6797) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitatom, mert az utóbbi 6 évben gyártott és piacra került Dune készülékek közül egynek a képét sem láttam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6799) dh66e válasza BBéci (#6796) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez így van sok múlik a programozókon is.
Ilyen ez a DV licensz is,a most megjelenő legújabb modellek megkapták ugye az RTD 1619 DR processzort ami a DV alapja a Realteknél az meg egy másik kérdés hogy mit és hogyan valósítanak majd meg vele a Dune-nél.

(#6800) ginola


ginola
addikt

Próbáltam az összefoglalóban szereplő plexet felrakni.Bejelentkezni, IP címet be tudok állítani és ezen kívül semmi mást nem hajlandó a telepítés után engedni beállítani.
Miután mentettem be tudok lépni a filmek katalógusba látja is a filmeket, viszont egy darabot sem tudok megnyitni, mert nem találja a kapcsolatot ,legalábbis ezt írja.
Persze amikor felraktam az alkalmazást, akkor a kapcsolatok beállításaba hiába léptem nem történt semmi.
Erre valami trükk vagy ötlet?
Egy régi TV 102-ről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.