Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Selynelar válasza Dale Cooper (#5600) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Azzal kicsivel jobb a helyzet de még így is akad itt ott. :( Mondjuk a firmware elég réginek tűnik. De az újabbak meg csak béta verziók :S

(#5602) Csabroncka válasza Selynelar (#5601) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nyugodtan mehet az utolsó béta, azt hiszem már ez is orvosolva van benne!

"in medias res"

(#5603) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Dune HD sorozat lejátszóiba (Max/Duo/D1/H1) mekkora HDD-vel van tapasztalat? 4TB-os megy? Esetleg nagyobb is?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5604) dh66e válasza liszi70 (#5603) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A legjobb tudomásom szerint nincs limit.

(#5605) viera


viera
őstag

Az új Dune HD Max 4K elvileg februártól lesz kapható.Szoktak csúszni a megjelenések?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#5606) kokokka válasza viera (#5605) üzenetére


kokokka
őstag

Igen.

(#5607) liszi70 válasza dh66e (#5604) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm!

(#5608) dh66e


dh66e
Topikgazda

Dune Control 4k modellekhez(később iOS-hez is)

Mindenképp telepíteni kell a legújjabb Alpha fw-t hozzá!

(#5609) Tibiajax válasza viera (#5605) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak jöjjön már...
instant vétel lesz

(#5610) Csabroncka válasza Tibiajax (#5609) üzenetére


Csabroncka
addikt

meghiszem, és sokan felülnek a sz..pó rollerre ;]

"in medias res"

(#5611) Tibiajax válasza Csabroncka (#5610) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mire gondolsz? bugos szoftver?...
nem érdekel.. :D
figyelj, a dune megcsinálta -úgy néz ki- az álom media-playeremet. extra minőségű dedikált koax kimenet + toroid táp kombó. én ezt a két dolgot kértem/kérem már évek óta, senki nem csinálta meg. és most a Dune.
hacsak nem lesz rettenetes instabil vagy ilyesmi, én már számolom a napokat, amikor mehet érte a boltba.. nem érdeke, hogy több mint két kiló

csak még rohadtul nincs semmi info, csak ami a gyári oldalon fent van. de se teszt, se fotó, se kísérleti példány valakinél teszten.... :(((

(#5612) dh66e válasza viera (#5605) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szoktak,nem is keveset ha az elmúlt idők lejátszóinak megjelenését nézem.
Az orosz a fő piac azt szolgálják ki(December óta kapható náluk) először aztán jöhet a többi piac.

[ Szerkesztve ]

(#5613) Csabroncka válasza Tibiajax (#5611) üzenetére


Csabroncka
addikt

A probléma ott kezdődik, hogy a Dun HDpro4K ezeknek a gépeknek az előfutára. 80 ezer forintos ára ellenére sem képben sem szoftversen nem hozza az elfogadható minőséget.

Én januárban az utolsó siralmas béta firmware után eladtam, pedig hidd el türelmes ember vagyok.

Mondok egy példát: júniusban vettem a lejátszót, októberben orvosolták azt a hibát, hogy a külső feliratok bugosan és nem időben jelentek meg.
Sorolhatnám...., ahelyett, hogy a belső dune lejátszó dolgozna, mindenféle androidos baromságokkal játsszák a fájlokat, BD menü szeptemberben lett......

Szóval mielőtt rohannál a boltba érte, várj egy fél évet és olvass AVS fórumot, az alapján szerintem el lehet dönteni, hogy megéri-e az árát ;) .

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5614) solaris7 válasza Csabroncka (#5613) üzenetére


solaris7
tag

Biztos vannak hibák de nem olyan rossz az a Dun HDpro4K.Hogy még most sem működik a zoom? :) nem érdekel majd egyszer :) Nekem semmi bajom a kép minőségével.Qledes a tv amin nézem 10bit színmélység én elégedett vagyok :) BD menü? nálam felesleges :) Valakinek lehet fontos.

(#5615) Csabroncka válasza solaris7 (#5614) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy háromszáz ezres TV-t illene kalibráltatni, ha már ennyit költöttél rá :)

HDMI szinkronizáció és zöld képes összeomlás, beletekerést követő fagyás, fejezetkeresés hiánya, telefonról nem tudtam vezérelni....

Hidd el nem vagyok előítéletes (azután meg végképp nem, hogy a fórumon gyak. az elsők között voltam aki megvette, hogy a HD TV 102-őt cseréljem egy hasonló minőségű modern készülékre) és az agyonistenített almás vackoktól sem vagyok oda, de az ATV 4K minőségben gyakorlatilag lesöpri...

"in medias res"

(#5616) djnice válasza solaris7 (#5614) üzenetére


djnice
veterán

A Dune 10 biten nem kadenciahelyes, 8 biten pedig látható a banding és a HDR metaadatokat sem küldi át rendesen: [link]

(#5617) solaris7 válasza djnice (#5616) üzenetére


solaris7
tag

Az mit jelent hogy nem kadencia helyes?Ha leirod megköszönném.Mit kellene észrevennem?

(#5618) djnice válasza solaris7 (#5617) üzenetére


djnice
veterán

10 biten a 23.976 Hz helyett 23.988-at küld, így 1 perc 39 másodpercenként lesz egy ismételt frame, egy pillanatra megtorpan a kép.

[ Szerkesztve ]

(#5619) solaris7 válasza djnice (#5618) üzenetére


solaris7
tag

Köszi a gyors választ,ha tényleg ennyi időközönként megtorpanna csak észrevenném.De igazad van mert tényleg előfordul egyszer kétszer.De van úgy hogy végig nézek egy filmet és nincs akadás.Nálam nem fix 23.976-ra van állitva hanem autora.De lehet nincs köze hozzá.
És ez vajon ki lesz valamikor javitva?

[ Szerkesztve ]

(#5620) Tibiajax válasza Csabroncka (#5613) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

HDMI szinkronizáció és zöld képes összeomlás, beletekerést követő fagyás..
ez nem jó hír mondjuk
nem kérünk nagy dolgokat a szoftvertől, de egy léptetésnél vagy beletekerésnél ne fagyjon már, mert annál nincs idegesítőbb. a vasat mindig meg tudják csinálni, de a szoftvert annál kevésbé. popcorn-nál volt ilyen gond rengeteg, de a dune nem erről volt híres azért
az utolsó dune-m a base 3d volt, igazából azt szerettem. stabil volt, cserélhető tápkábeles.. (: D ), jó volt.
de ez az androidos átállás, illetve a sigma-videochip elhagyása érvágás az én lelkemben is. szutyok android.. miért váltottak egyáltalán a jól beváltról? sigma leállt a fejlesztésekkel?

[ Szerkesztve ]

(#5621) djnice válasza solaris7 (#5619) üzenetére


djnice
veterán

A Zidoo már javította, tehát nem SoC hiba, így van rá esély.

(#5622) TCr válasza djnice (#5621) üzenetére


TCr
veterán

Véleményed szerint, pusztán hálózati (NAS) filmlejátszás (1080p remux és 4K) szempontjából jobb lehet egy Zidoo X9S, mint egy akármilyen S905X / S912 + CE?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5623) djnice válasza TCr (#5622) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem nem. A YUV clipping még mindig fennáll a Zidoo-nál (WTW, BTB levágva), így képminőségben kicsit rosszabb mint egy S912 (csak annál van 10 bit pipeline biztosan). Jövő héten érkezik egy 40$-os LAKE I TV box is, amihez van Zidoo fw az oroszoktól, majd csinálok egy összehasonlítást, beleértve már az S905X2-t is.

(#5624) TCr válasza djnice (#5623) üzenetére


TCr
veterán

:R

Várjuk!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5625) Csabroncka válasza Tibiajax (#5620) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan emiatt írtam, hogy légy türelmes, ne szaladj egyből a boltba! Itt nem arról van szó, hogy nem lehet jó vétel és jó minőségű, de mostanság nem árt velük az elővigyázatosság.

AVS fórumon biztosan van/lesz rá topik így európai szinten tisztában leszel a véleményekkel és el tudod dönteni, hogy megfelel az elvárásaidnak...

"in medias res"

(#5626) TazLeacher válasza Csabroncka (#5615) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

HDMI szinkronizáció és zöld képes összeomlás

Erről írnál egy kicsit bővebben? Mert a neve alapján hasonló a gondom. Mármint az egyik...a másikról itt lehet olvasni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5627) Csabroncka válasza TazLeacher (#5626) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nálam alvó állapot vagy ki sincs kapcsolva a lejátszó állapot játszik. Azt hiszem a szeptemberi nagy frissítéssel javították azt a hibát, hogy ébresztésből a lejátszó állandóan kifagyott, ezt követőn a zöld képernyős fagyások száma is drasztikusan lecsökkent, de a következő hiba megmaradt:

felbontás 1080p színbitmélységtől függetlenül
Az AVR-en bemenetet váltva, a HDMI szinkronizáció során a kép egy kis miniatűr ablakban jelent meg a képernyő bal felső sarkában. Ez a hiba random fordult elő, de gyakran és csak az újraindítással lehetett orvosolni. Ezt a hibát a legutolsó gyalázatos fimware-ig sem tudták orvosolni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5628) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Szét kellene szednem a Dune HD Duo-m távirányítóját. Tud valaki egy leírást, vagy videót erről a műveletről, vagy valaki csinálta már? Csavart nem látok benne sehol, tehát gondolom az illesztésnél szét kell pattintani, de nem szeretném, hogy ez meglátsszon, márpedig ha nekiesek késsel, vagy valamilyen feszítőeszközzel, akkor biztosan meglátszik. Azt sem szeretném, hogy a rögzítő fülek letörjenek a szétfeszítésnél, így jó lenne, ha valakinek lenne ebben tapasztalata, mivel és hogyan kell szétpattintani.
Köszi!
(A probléma az a távval, hogy mivel nem használtam sosem (mivel univerzálisat használok), így műanyag zacsiban volt eltéve hosszú idő óta. Most elővettem, és tiszta ragacs az egész, ragad hozzá a kezemhez. :D A gombok nem, csak a fekete ház körben. Szét kéne szedni, és letakarítani róla a ragacsot. :) )

(#5629) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5628) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akár egy ilyen kártya is tökéletes. Én ezzel szedem szét a távot, ha ki kell takarítani. Sarokban elkezdem és tolom oldalra, így nem fog törni, csak szétpattan. Általában az alja pattan le a felső részről, tehát oldalról kellene beilleszteni a kártyát és picit felfelé billentve tudod megemelni az alsó fedél szélét, hogy a tartó fülek elengedjenek törés nélkül.

Mondjuk a kártya kissé "cafatos" lett a sarkainál, de kit érdekel.. így is használható. :)

Ez van nekem. Kb. 3x szedtem szét, mindenféle károsodás nélkül.

"csak a zene van"

(#5630) BBéci válasza liszi70 (#5628) üzenetére


BBéci
titán

Pár hónapja kérdeztem ugyanezt, használható válaszokat kaptam, képekkel illusztrálva. Még nem hajtottam végre a műveletet, nem mertem, de sokáig nem halogathatom. Sajnos a GT60 távja kapott egy kis sört, azt is szét kell szednem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5631) kokokka válasza djnice (#5618) üzenetére


kokokka
őstag

Ezer éve házimozizok, volt egy pár lejátszóm erősítőm tvm projektorom. De ezt én még nem láttam. Ha megtorpan a kép, akkor az a virágboltos szarságoknak köszönhető. BD lemezről hibátlan a kadenciakezelése.

(#5632) djnice válasza kokokka (#5631) üzenetére


djnice
veterán

Akkor a megjelenítő elfedi. Ez egy 100.000 Ft-os HDFury Vertex-el lett ellenőrizve.

(#5633) liszi70 válasza dgyuri0123 (#5629) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Nagyon szoros a Dune-távirányító két fele között az illesztés. Nincs semmi rés, szóval a kártya vastagsága egész biztosan nem fér oda. Hacsak nem csiszolok neki egy élt. Csak akkor meg már elgyengül, nem biztos, hogy kibírja a feszítést......... Na mindegy, csak hangosan gondolkozom. :) Lehet, hogy mégiscsak éles kés lesz ebből. :D

Béci:
Melyik topikban? Itt, vagy a plazmában?

[ Szerkesztve ]

(#5634) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5633) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Philips is passzos. Az IR felőli rész kicsit lazább, ott szoktam kezdeni a megbontást. Persze lehet hogy a Dune távja még patentebb és nincs egérút. Viszont, ha sikerul picit alányúlni, már be fog férni a plasztikkártya is. Picit ugyan roncsolódik, de négy sarka van... :)

"csak a zene van"

(#5635) nfsu17


nfsu17
veterán

Ha már táv.
Nekem a dune távon az info gomb kezd megdöglődni.
Először azt hittem, hogy csak kifogyott az elem.
Oké. Csere. Nem jobb.
Másodszor azt hittem nem jó helyre "célzok". Pedig IR extender is bedugva.
Még így sem jó.
Az volt fura, hogy minden más gombot simán vesz.
Stop, play, előre, hátra, még csak célozgatni sem kell.
Oda célozva, ahol a playt veszi, ugyan arra a helyre az info gombot nem.
Van, hogy 3-4x kell megnyomni, hogy előjöjjön, aztán ennyiszer hogy eltűnjön.

Szóval valószínű belül lehet valami gáz, de emiatt azért nem szedném szét, ezzel még együtt lehet élni.

(#5636) BBéci válasza liszi70 (#5633) üzenetére


BBéci
titán

Itt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5637) lemmy9 válasza liszi70 (#5633) üzenetére


lemmy9
őstag

Ez a gumibevonat szörnyű. A szétpattintás szívás, de csak a megkezdés. Utána jön szét könnyen.

Ilyen volt :

Ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#5638) liszi70 válasza lemmy9 (#5637) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Mivel csináltad a szétpattintást? Nem törtek a fülek?

(#5639) lemmy9 válasza liszi70 (#5638) üzenetére


lemmy9
őstag

Késsel. Finom vagyok és nőies, úgyhogy nem tört. Kell kézügyesség. :D

Szerintem!

(#5640) liszi70 válasza lemmy9 (#5639) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na, ezt túlagyaltam. Mondjuk én nem vagyok nőies, de azért szépen ment. :D Egy kicsit aláfeszítettem a késsel a sarkánál, és már meg is indult, könnyen szétvált.

Neked is nejlonzacsiban volt a táv? Valamivel kémiai reakcióba lép ez a gumiszerű műanyag. Más távval is jártam már így, hogy tiszta ragacs lett. Valamilyen hígítóval pucoltam meg, már nem tudom milyennel. Persze egy kis belső, nem látszó részen próbát csináltam vele, feloldja-e a műanyagot. :)
Te mivel pucoltad le?

[ Szerkesztve ]

(#5641) dualcore válasza liszi70 (#5640) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem eddig a legjobban bevált a Clin üvegtisztító.

(#5642) liszi70


liszi70
nagyúr

Más:

Az idők szavára hallgatva vettem a bátorságot, és a Windows7 rendszeremet lecseréltem Windows10-re. A win7-el sok év óta tökéletesen funkcionáló belső hálózati lejátszásom azóta természetesen nem működik. A megosztás jó a win10-es gépen, hiszen egy másik PC simán látja, és tallózhatóak a fájlok. A Dune is látja a win10-es gépet, de a megosztott mappákat, fájlokat nem jeleníti meg, azt írja ki, hogy "A hálózati könyvtár nem elérhető". Mi lehet a megoldás? (Az SMB1-et már engedélyeztem a win10-es gépen.)

Egész pontosan mit és hogyan kell beírni ebbe az ablakba? Én már próbálkoztam mindennel, ip-címet, felhasználót, elérési utat, mindent beírtam, sokféle verzióban, de nem elérhető a megosztott tartalom. Ennek mi a titka, tudja valaki? (Win7 esetén erre az ablakra sem volt szükség, minden fakszni nélkül játszotta a megosztott fájlokat.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5643) Vicarious1 válasza liszi70 (#5642) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Szerintem kapcsold ki a jelszavas védelmet először a win10 megosztási központban, aztán a Dune-felugró menüjében is hagyd üresen a felhasználónevet és a jelszót. Utána a Dune-n ahol a Workgrpup-ot jeleníti meg (azon belül van ugye az SMB és DLNA-s megosztott mappádid is) nyomd meg a távirnyitón a POP Up menüt és válaszd a Frissítést. Utána nézd meg hogy megnyitja-e. Nálam is ez volt, asszem így kellett, bár már nem most volt...

[ Szerkesztve ]

(#5644) liszi70 válasza Vicarious1 (#5643) üzenetére


liszi70
nagyúr

A jelszavas védelem a kezdetektől ki van kapcsolva. A másik PC-m látja a win10-es gép megosztott mappáit, fájljait. A dune felismeri a gépet, de a megosztott mappákat, fájlokat nem jeleníti meg. :F

(#5645) Csabroncka válasza liszi70 (#5644) üzenetére


Csabroncka
addikt

A megosztott mappa hozzáférésnél add hozzá a "Mindenki" felhasználót olvasásra

"in medias res"

(#5646) liszi70 válasza Csabroncka (#5645) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hozzá van adva.
Elvileg minden be van állítva.
A másik pc-m a win10-es gép C meghajtóját nem nyitja meg, viszont a megosztott mappákat, fájlokat minden további nélkül. A dune látja a gépet, de semmilyen megosztott tartalmat nem jelenít meg.
A biztonság fülön minden Teljes hozzáférésre van állítva, SMB1 is bekapcsolva, jelszavas védelem kikapcsolva, hálózatfelderítés bekapcsolva, stb. stb...... Most már tényleg nem értem, mi folyik itt. :D

(#5647) Csabroncka válasza liszi70 (#5646) üzenetére


Csabroncka
addikt

Így próbáld, a win alap hálózati felderítés és megosztást hagyd a f@szba...

Jobb klikk a megosztandó meghajtóra!

"in medias res"

(#5648) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Ezt is kipróbálhatod, nálam Opponál csak ez segít, bár a Dune Solo-m enélkül is látja a megosztást..

(#5649) liszi70 válasza Csabroncka (#5647) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, de ezen már rég túl vagyok, így van beállítva.

(#5650) liszi70 válasza Poplacsek (#5648) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, megcsináltam, de sajnos ez sem oldotta meg. (Mondjuk a 6. pontot nem értem, mert ha nem a Befejezésre, hanem a Mégse gombra nyomok, akkor az természetesen olyan, mintha semmit sem csináltam volna, tehát nem jön elő az "újraindítás most vagy később" ablak sem.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.