Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) TCr válasza kokokka (#5150) üzenetére


TCr
veterán

Ez jó hír. :)

Melyik Popcorn-t használtad előtte?
Kép- és hangminősége milyen ahhoz képest?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5152) kokokka válasza TCr (#5151) üzenetére


kokokka
őstag

A-300. Szerintem nincs különbség, csak a lejátszható hangformátumokban.

(#5153) TCr válasza kokokka (#5152) üzenetére


TCr
veterán

Több / kevesebb?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5154) kokokka válasza TCr (#5153) üzenetére


kokokka
őstag

Mire gondolsz? A Popcorn-t 2012-ben vettem, azóta és ma is hibátlan. Sokkal többet tudott, mint amire sokaknak szüksége van. Ez most igaz a Dune-re is. A Popi a mai napon is megállja a helyét, csak a legújabb formátumokkal nem boldogul. Nem cseréltem volna le, mivel azonban kellett vennem egy új erősítőt ami nagyon modern mind képben/hangban, mind szolgáltatásokban, úgy gondoltam, hogy elkezdek fejleszteni hozzá.

(#5155) TCr válasza kokokka (#5154) üzenetére


TCr
veterán

"...csak a lejátszható hangformátumokban."

Erre gondoltam.
Többféle hangformátumot kezel a Dune, mint a PCH?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5156) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Ha a hd solo 4k-ra ráakasztok usb-n keresztül egy külső blu-ray író, olvasót, látni fogja vajon az írott lemezeket? THX.

(#5157) arn77 válasza Locsi (#5156) üzenetére


arn77
aktív tag

Szia!

Szerintem az is kérdéses, hogy a csatlakoztatott Blu-ray írót fogja-e látni. Valahol mintha olvastam volna, hogy nem kezelik ezek a modellek, de lehet, hogy téves az infóm.

(#5158) Downsampling válasza arn77 (#5157) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem nem kezelik, ahogy a korábbiak sem kezelték így az optikai meghajtókat.

(#5159) Csabroncka válasza kokokka (#5154) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt hiszem pontosan erre vártam én is, szeptemberig még kalapálnak rajta sokat és lecserélem a DUNE102-őt.

"in medias res"

(#5160) kokokka válasza TCr (#5155) üzenetére


kokokka
őstag

Persze, hogy többet tud. Olyan hang- és képformátumok nem is léteztek még akkor amiket ez lejátszik. Atmos, DTS:X, 4K HDR sőt HDR10. Egy negatívum van eddig számomra, az a torrentezés. Katyvasz az egész, nem működik szinte sehogy. A Popin elsőre ment már megvételkor, de erre egy normális klienst nem tudtak összehozni a kiadás pillanatáig. Remélem ezt javítani fogják. Amúgy rohadt gyors, nagyon szép a képe és jó a hangja is. Tettem fel egy launchert így már az android felülete is elérhető. MÁr ha az valakit érdekel :)

(#5161) TCr válasza kokokka (#5160) üzenetére


TCr
veterán

Köszi az infókat, valamikor benevezek egyre.
Szerintem megvárok egy akciót.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5162) Ejelhar válasza arn77 (#5157) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jó kérdés :K

Az én régi Smart H1-es modellem minden cafrang nélkül látja és kezeli a rádugott USB-s optikai eszközt, de persze ebből még nem következik, hogy az új modelleknél is ez a helyzet.

Magyarán régebben még adtak erre is, ott volt a Dune rendszermaghoz mellékelve az eszközmeghajtó, ha szükség volt rá, akkor csak betöltötte a rendszer és hepi havaj :B

(#5164) arn77 válasza Locsi (#5163) üzenetére


arn77
aktív tag

Ha a Solo 4K kezeli, akkor az én Duo BASE 4K-m is. Ha lesz egy kis időm, valakitől kérek kölcsön egy külső írót, és letesztelem.

(#5165) Lacielvtárs válasza arn77 (#5164) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nálam a dune hd 4k duo felismerte az optikai meghajtót usbn, de a benne lévő lemezzel már nem csinált semmit...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5166) Ablakos válasza arn77 (#5164) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem olyan író/olvasó kell, aminek van külső tápja. Lehet, hogy nem hajta meg a mozgó alkatrészes drive-okat.

(#5167) Sonja


Sonja
veterán

Az én régi Dune HD TV-101 lejátszóm tökéletesen kezeli a külső LG DVD íróm (LG GP95EW70). :K Szépen lejátszotta a DVD filmeket, amiket próbáltam.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5168) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Csak megrendeltem este a Dune HD Pro 4K-t ;] a kis ördög nem alszik, nagyon olcsóbb pedig biztosan nem lesz jó magyar fizetőeszközünket ismerve :(

"in medias res"

(#5169) dh66e válasza Csabroncka (#5168) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Inkább drágább, ha még lesz egy pár pénzügyi mahináció a világban.
Használd sokáig. :K

(#5170) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Dune HD Pro 4k első tapasztalatok

Szóval gyerekek nem vagyok egy nagyon amatőr ember, de 3 órája próbálom beállítani az NFS elérést, sikertelenül, mert üresek a mappáim...(manuálisan... egyebek dune fórumról) ;]

Van itthon egy 1 gigás pendrive-om, minden a NAS-on - szép az élet :)

"in medias res"

(#5171) Csabroncka válasza Csabroncka (#5170) üzenetére


Csabroncka
addikt

Siker! squash: root leképezése a következőhöz: admin

(valamennyi NFS beállítás változatlan a régi modellekhez hasonlóan)

Jöjjenek a képek, kívülről és csomagolásban a szokásos minőségi DUNE lejátszót kapjuk:






A távirányító masszív darab, jól áll a kézben, a készülékház fém...

"in medias res"

(#5172) bman1


bman1
újonc

Sziasztok. Annyi kérdésem lenne a Dune HD 4K Pro-val kapcsolatban, hogy az .mkv fájlok lejátszásakor az mkv fájlba integrált feliratok (internal SRT) dőlt betűs részek esetén (pl. filmeknél a narrációk esetén) rendesen jelennek meg, vagy az italic html tags-ek (vagy subtitle command-ok) láthatóak a feliratok megjelenésekor?Összefoglalva: hogyan jelennek meg a dőlt betűs feliratok a lejátszáskor, command-dal együtt vagy anélkül (mint pl. a korábbi Dune lejátszók esetén)?
Ezt csak azért kérdezem, mert az Androidos lejátszók többsége (pl. HiMedia, Zappiti) a feliratokat a dőlt betűs részeknél a subtitle command-okkal együtt mutatja.

(#5173) kokokka válasza Csabroncka (#5171) üzenetére


kokokka
őstag

Én nem tudom elérni azt, hogy a PC általam megosztott mappái láthatóak legyenek a DUNE felületén a Hálózat ikonra nyomva. Mit kell csinálnom, mert már megőrjít! :) A Popcorn-on ez annyira egyszerű volt...

(#5174) Ablakos válasza kokokka (#5173) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha samba megosztásról van szó, akkor: windows rendszeren be kell kapcsolni az smb1v szolgáltatást. (Gyalázat :O ) Linuxon a samba min protocol kapcsolót kell lebutítani. Talán a NTLM már jó ennek a doboznak.

[ Szerkesztve ]

(#5175) Csabroncka válasza kokokka (#5173) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én NFS-el szenvedek - amint megoldom közzé teszem....

"in medias res"

(#5176) kokokka válasza Ablakos (#5174) üzenetére


kokokka
őstag

Be vannak kapcsolva. Eddig eljutottam egy kis NET-es kutakodás után. Mégsem jó :(

(#5177) Downsampling válasza Csabroncka (#5175) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ez engem is érdekelne! Még az életben nem tudtam Dune-t használni NFS-szel... :K :R

(#5178) Csabroncka válasza Downsampling (#5177) üzenetére


Csabroncka
addikt

A fő problémám az, hogy olyan a probléma amit nem értek - a TV102- helyére tettem be, de egyelőre nem jövök rá mi a hiba, mert tallózni tudom a könyvtárakat, de a lejátszó nem játszik le semmit a képfájlokon kívül!

Állítólag nálam van a baj, majd meglátjuk!

"in medias res"

(#5179) Sonja válasza Downsampling (#5177) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig nem egy nehéz dolog, sőt! Legalábbis a régebbin (TV-101) pofon egyszerű belőni. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5180) dgyuri0123 válasza Csabroncka (#5178) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem valami átalakított Kodi a lejátszóprogramja? Ha igen, kodiban mindenféle médiaforrást engedélyezni kell egyenként, különben nem műxik. Tehát a képek, filmek nem keverhetők össze mappán-forráson belül, mert nem fogja látni. Pl. filmek "fül" alatt nem lehet képeket nézegetni és fordítva, hiába van ömlesztve akár.

Ha messze járok az igazságtól, akkor bocsánat az OFF-ért.

"csak a zene van"

(#5181) Downsampling válasza Sonja (#5179) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nekem HD Max-om van, tehát nem éppen friss típus. Én már annak is örülnék, ha a NAS és a Dune között működne az NFS, de míg az Oppo BDP-105D-t erre minden mókolás nélkül (értsd, magától megcsinál mindent), a Dune-n hiába állítok be mindent ugyanúgy, mégsem működik. Mondjuk SMB-vel is piszok gyors, nincs is ezzel bajom (SMB-vel majdnem ugyanolyan gyors, mint az Oppo NFS-szel, ott pedig a felső korlát 100 mbit/s)
Ha valaki adna egy útmutatást, hogy miként kell megadni a Dune-nek a NAS-on lév megosztott mappák útvonalát, azt megköszönném.

(#5182) Sonja válasza Downsampling (#5181) üzenetére


Sonja
veterán

Milyen NAS? Mert az én Synology NAS-om szépen írja alul a mappa elérését, amit megadok a Dune-nek. Nálam RAID1 van 2db HDD-vel, amin egy Filmek mappát csináltam, és azon belül vannak a filmek, külön-külön mappákba téve. Tehát nekem csak a /volume1/Filmek mappát kell megadnom, mint elérés, és kész.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5183) Csabroncka válasza dgyuri0123 (#5180) üzenetére


Csabroncka
addikt

nem sajnos, a lényege a hibámnak az, hogy tallózok mindent, fel van csatolva a mappa,usb-n minden lejátszás működik, de a hálózaton csak bedobja a homokórát majd kilép.

"in medias res"

(#5184) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Na 24 órás őrlődés után megvan a probléma forrása és megoldása!

Synology NAS esetén ez részben összefügg azzal, hogy normál esetben az ember letiltja az admin és guest felhasználót!
A részleteket képekkel, beállításokkal majd leírom.

"in medias res"

(#5185) kokokka válasza Csabroncka (#5184) üzenetére


kokokka
őstag

Várjuk :)

(#5186) Downsampling válasza Sonja (#5182) üzenetére


Downsampling
senior tag

Zyxel. Ez is írja (nekem van több mappám is, filmek, zenék, videók, szintén RAID1-ben, két HDD-vel), lényegében úgy, ahogy írtad, de hiába adom meg ezeket az útvonalakat, "a megadott elérési út nem található", vagy valami ilyesmi...

Már a NAS-om topikjában is agyaltak páran ezen, de megoldás még nem született...

Csabroncka: én is várom!

[ Szerkesztve ]

(#5187) dh66e válasza Csabroncka (#5184) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszönjük,biztos segít majd mindenkinek aki új készüléket vesz. :R

(#5188) bman1 válasza bman1 (#5172) üzenetére


bman1
újonc

Valaki tud segíteni a kérdés megválaszolásában? Nálam ettől függ, hogy beruházzak erre a típusra. Apropó, tudja vki, hogy mikor várható egy újabb firmware az eddig jelzett hibák javítására?

(#5189) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Röviden biztatás képen sokak számára:

Dune HD Pro 4K
Maradt a régi, jól lekövethető DUNE menü és fáj lejátszás (természetesen ez még biztosan tovább javul) + kapsz mellé olyan szolgáltatásokat az android révén, ami eddig nem volt teljesen tökéletes a régi DUNE készüléken, vagy esélytelen volt hogy legyen!

Nekem fő kívánságom volt, hogy a HBO GO és a youtube legyen elérhető:

HBO GO alkalmazás: gond nélkül települ, hang és felirat szépen beállítható, szerintem az alkalmazás PCM-ben tolja ki a hangot, a minőség a 720p - 1080p között, de kockásodásnak nyoma sincs (persze stabil net kell hozzá)

Youtube: szerintem jobb az andoridos alkalmazás, mint a DUNE (ez mondjuk szubjektív). Nekem a belépés nem működik, de tudom párosítani a telefonommal, így amit szeretnék látni a TV-n, azt a telefonnal kiválasztom.

A Youtube képe tökéletes.

Első Dune-Dune tapasztalatok (Dune HD TV-102 modellhez képest):

Hang: én bitstreamben hallgatózok, eddig nem vettem észre változást alsó középkategóriás HM rendszeren.

Kép: változatlanul szép számomra belépő plazma TV-n

Lejátszás minősége gyorsaság: - na ez tetszeni fog mindenkinek (fürge és a jukebox funkció mesés)!

Dune menü: mint a régi, jól megszokottan fürgén navigál az ember (én sajnálom, hogy az android alkalmazások ikonjait egyelőre nem tudom a főképernyőhöz hozzáadni)

Távirányító: szerintem ezt most nagyon eltalálták, nem kotyog mint egyes Pioneer AVR-ek esetén, világítás végre, könnyebben kezelhető, tanítható végre, elég nagy, de nem kalapács. Az IR kód a régi, tehát ha van betanított távod régi DUNE-re akkor ezt is úgy kezeli.

Vannak hiányosságok, de alapvetően a készülék már kellemesen használható!

A NFS leírás kicsit később...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5190) Csabroncka válasza bman1 (#5188) üzenetére


Csabroncka
addikt

Megnézem és lefotózom neked valamikor a héten!

"in medias res"

(#5191) kokokka válasza Csabroncka (#5189) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor én is hozzáböfögök egy picit:

A hang minősége ugyan olyan, mint a Sigma chipes Popcorn A-300-n volt : se nem jobb se nem rosszabb. Cserébe igen szép :) A lejátszható formátumok tekintetében természetesen komolyabb a Dune.
A képe hibátlan, a 4K-s felvételeket gyönyörűen, akadás mentesen lekonvertája 1080p-re. Nekem ugyanis még nincs UHD megjelenítőm, de folyamatban van ez is. A projektoron is nagyon szép, semmi kivetnivaló nincs benne. A 3D BD ISO-t úgy viszi mint a huzat, és olyan képe van nagyban projektoron, hogy az állam keresgéltem a szőnyegen! Az már csak hab a tortán, hogy ez a BD ISO 7.1 True-HD hanggal szól, minden akadás vagy röccenés nélkül.
A távkapcsolója valóban nagyon pöpec, csak nekem fura a Popcorn után, hogy van dedikált gombja a világításnak. Egyébként szép, stabil és átlátható. Könnyű volt megtanulni pár óra alatt. És állítólag lézervágású a gumija, ami még tartósabbá teszi.
Nálam hibátlan a YT is, bár én nem jelentkezek be szinte soha, de ezt le fogom tesztelni amint haza értem. Valóban tudja a 4K tartalmakat, van amelyik nem 100% smooth, de ez a feltöltött videótól is függ.
Sikerült skineznem is (a gyáriakon kívüli sknikekkel), nagyon szép felületek varázsolhatók rá! A menüje egyértelmű, a sebesség pedig valóban páratlan! A készülék boot-ja is remek, 41 mp alatt jött be a menü teljesen kikapcsolt állapotból. Készenlétiből meg nincs értelme mérni azt a 2-3 mp-et.
Az SPMC néha meghal és ez lehet, hogy nem is lesz már jobb. Ugyanis abbahagyták a fejlesztését, áttértek egy másik programra, az most épp tesztelés alatt van nálam. Érdekesség képpen telepítettem egy launcher-t (Nova) és bár működik, nem sok értelme van használni. A beépített két torrent kliens egyenlőre kuka mert semmit sem érnek, remélem ezen javítanak majd. De ha nem, akkor van alternatíva, csak mire rájöttem, hogy hogyan tudom beállítani az alapértelmezett letöltési mappát, azt hittem megőszülök. Most működik le is fel is. Annyit észre vettem, hogy ha fut egyszerre több torrent akkor instabilabb a lejátszó : többször fagy, vagy teljesen meg is fagy és csak az újraindítás segít neki.
Ha nem gond, jövök még infóval :)

(#5192) Csabroncka


Csabroncka
addikt

NFS szerver beállítása Synology NAS és DUNE HD pro 4K készülék megfelelő hálózati működéséhez:

1. lépés:
Azonos IP címtartományba állítsuk be NAS és Dune készülékünket:
például: Dune: 192.168.10.110 (átjáró (router): 192.168.10.50)

például: NAS: 192.168.10.100

A beállításhoz minden esetben a médialejátszó fix IP-címét kell hozzárendelni a NAS-hoz!

2. Synology NAS (NFS szerver bekapcsolása és beállítása) beállítások:
a, Kapcsoljuk be a szolgáltatást a fájlszolgáltatások menü alatt.

b, Menjünk át a megosztott mappa fülre, válasszuk ki a megosztandó mappát, és szerkesszük benne a jogosultságokat, első lépésben adjunk hozzá NFS jogosultságot.

IP cím: médialejátszó fixen beállított címe (például 192.168.10.110)
Jogosultság: felhasználástól függ, de értelemszerűen médialejátszáshoz elég az olvasás
Squash: Root leképezése a következőhöz: admin (itt a régi modelleknél nem volt hozzárendelés)
Biztonság: sys
Aszinkront engedélyezzük

A beállítást okézzuk!

c, Menjünk át az engedélyek fülre a szerkesztésnél

Az admin felhasználónak adjunk olvasási/írási jogot mappára, még abban az esetben is ha magát az admin felhasználót letiltottuk, ugyanis a root ezzel felhasználónévvel éri el mappát!

Okézzuk a beállítást, és a médialejátszón keressük meg az NFS szervert, melyet automatikusan megtalál a megosztott mappákkal együtt.
Synology NAS esetén a következő elérése lesz a fent beállított mappának (kötettől függően): /volume1/music

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5193) kokokka válasza Csabroncka (#5192) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi szépen! Még nincs NAS-om, de tervben van...

(#5194) Csabroncka válasza kokokka (#5193) üzenetére


Csabroncka
addikt

PC-re Hanewin NFS

"in medias res"

(#5195) dh66e válasza bman1 (#5188) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az első kérdésedre:
Amennyiben nem jön válasz,kérdezz rá a dune-hd.hu fórumán vagy menj be a boltba és próbáld ki személyesen már ha van a közeledben Dune Pro4k -t forgalmazó bolt.
A másodikra:
Augusztusra ígérnek nagyobb frissítést a forgalmazó honlapja szerint,de ez nincs kőbe vésve.

[ Szerkesztve ]

(#5196) dh66e válasza Csabroncka (#5192) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi a leírást,be is raktam az összefoglalóba. :R

Mindenkihez!
Mivel új a lejátszó és a rendszer bármilyen leírást szívesen veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#5197) Gaben360


Gaben360
senior tag

Én arra lennék kíváncsi,hogy melyik lenne a jobb választás,egy 4k solo lite,vagy a pro 4k.
Elsősorban a kép és hangminőség érdekelne,hogy sigma vagy realtek a jobb.
4k tv még nincs,full hd oled mellé kell.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5198) Csabroncka válasza Gaben360 (#5197) üzenetére


Csabroncka
addikt

Átlag user középkategóriás készülékeken nem vesz észre különbséget. A sigma képben jobb egyébként, de a médialejásztós topikban részletesen kifejtik neked ha rákérdezel.

"in medias res"

(#5199) kokokka válasza Csabroncka (#5198) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem Sigma-s Popcornom volt (van) de egy grammal nem jobb a képe mint a Pro 4K-nak. 50''-os plazmán és 80''-os kivetítőn nézve sem. Tehát ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5200) Csabroncka válasza kokokka (#5199) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kokokka a médialejátszós topikban olyan emberek tesztelnek, akik fanatikusok és a kivetítőjük ér annyit mint az én egész rendszerem.
Hozzáteszem a két frontkábelem többe került mint maga a médialejátszó, és csak a hang rendszer így súrolja az 1 millát - ami sok "átlag user" számára is eleve sok.
"Tehát ez nem igaz." ezzel óvatosan fogalmaznék, a teszteken nyilvánvalóan és egyértelműen látszanak a hibák - az teljesen más kérdés (amiben egyetértek veled), hogy a mi kategóriánkban ez a különbség észrevehetetlen aktív használat mellett!

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.