Hirdetés

2021. április 13., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-09 21:18:33

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6301) IP1954 válasza BBéci (#6300) üzenetére

IP1954
tag

A poszterek és a "rendkívüli" személyre szabhatóság szükségességét nem érzem.
Kellenének viszont a lejátszás közben használható léptető gombok.
(Amivel oda mehetek, ahová szeretném, és nem ahová sikerül.)
Zavar az "önkényes" csoportosítás (film, zene, kép).
Sikerült ugyan valami hasonló ugrógombokat programozni, de nagyon kényelmetlen.
Utoljára kettő éve láttam KODI-t.
Nem félórát áldoztam rá, több napot, sajnos ...

(#6302) kokokka válasza IP1954 (#6301) üzenetére

kokokka
őstag

Hát ha utoljára kettő éve láttál Kodi-t, akkor te nem is tudod, hogy itt miről írunk. CE nélkül nekem sem kéne, de azzal azért más a helyzet! Ha azzal nem használtad, akkor nem tudod mit tud. De persze mindenki.maga dönti el, mit szeretne használni és főleg mi éri meg neki.

(#6303) IP1954 válasza kokokka (#6302) üzenetére

IP1954
tag

A CE rak bele pontos időpontokra ugró dedikált gombokat?

(#6304) kokokka válasza IP1954 (#6303) üzenetére

kokokka
őstag

Na látod ezt nem tudom megmondani, mert sosem használom és nem is használtama DUNE-ön sem. Ha hazaérek megnézem és megírtom, hacsak meg nem előz addig valaki.

(#6305) BBéci válasza kokokka (#6302) üzenetére

BBéci
félisten

CE-vel többet tud, mint Windows alatt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6306) kokokka válasza BBéci (#6305) üzenetére

kokokka
őstag

Nem tudom, sosem használtam win alatt. Még csak feltelepített sem volt soha, miért is lett volna? Amit most megtudtam nézni, hogy zenénél és filmnél másodpercre belehet állítani hova ugorjon. A pontos időpontokra ugró dedikált gombokat nem értem. Dunenél van olyan, hogy egy bizonyos gombra beállítod, hogy pl. 10:52-re ugorjon a film? Vagy hogyan? Mondom, sose használtam ilyen funkciót, nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#6307) BBéci válasza kokokka (#6306) üzenetére

BBéci
félisten

Az időpontra ugrást ne tőlem kérdezd, nem én hoztam fel.
A Kodi eredetileg Windowsra készült, azon próbáltam és kukáztam. Amit ott nem tudott, azt szerintem CE-alatt sem tudja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#6308) IP1954 válasza kokokka (#6306) üzenetére

IP1954
tag

Dune:

10 másodperces 1 perces és 10 perces előre/vissza léptetés.
Természetesen külön gombokkal.
Még az ugrás előtt látszik (pontosan), hogy hová lép.

(Tudom, a megnyomom hosszan és elmegy valahovához szokott felhasználó ezt nem érti.)

(#6309) Tuto válasza kokokka (#6291) üzenetére

Tuto
tag

Köszönöm a válaszodat. Már komolyan gondolkodok a próbán :-)....nehezen válok meg a jól bevált Dune logikától.

(#6310) djnice válasza IP1954 (#6308) üzenetére

djnice
addikt

Bármilyen lépésközt (mp) betudsz állítani bármelyik gombra...

<keymap>
<FullscreenVideo>
<keyboard>
<b>Seek(-7)</b>
<n>Seek(15)</n>
</keyboard>
</FullscreenVideo>
</keymap>

(#6311) kokokka válasza IP1954 (#6308) üzenetére

kokokka
őstag

Itt én állíthatom be, hogy hányadik gombnyomásra mennyi időt ugorjon előre illetve vissza. Mindezt 6-6 lépésben.

Ez az alap ami a fotón van. Nem állítgatom mert nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#6312) djnice válasza kokokka (#6311) üzenetére

djnice
addikt

Igen ez az alap, többszöri gombnyomásra léptetés, de azt is meglehet csinálni amit írtam az előbb, hogy külön gombokra külön érték.

(#6313) kokokka válasza djnice (#6310) üzenetére

kokokka
őstag

Na akkor itt a pontos válasz arra, amit én nem tudtam :) Furcsálltam volna, ha nem tud ilyesmit....

(#6314) IP1954 válasza kokokka (#6311) üzenetére

IP1954
tag

Megértem, hogy miért nem használod.

A Magic oktatáson bukott ki belőlem valamikor nagyon régen:

- Hiszen itt vektor és mátrix sincs.
- De van, felveszel egy szövegmezőt, felosztod, és függvényekkel kezeled a részeket.
- Pofonegyszerű, megszokás kérdése ...

[ Szerkesztve ]

(#6315) djnice válasza IP1954 (#6314) üzenetére

djnice
addikt

Erről az jutott eszembe, amikor az ismerősöm vett egy új mosógépet és panaszkodott, hogy azóta mindig 3 óráig tart a mosás. Persze a programválasztó kapcsolóhoz nem nyúlt, úgy hagyta ahogy gyárilag volt...
Ha már nem tudunk belekötni valamibe, akkor fogjuk rá hogy bonyolult.

(#6316) IP1954 válasza djnice (#6315) üzenetére

IP1954
tag

Még egyszer:

- külön gombok
- nem kell figyelni, hogy hányszor és milyen időközökkel nyomom meg
- a léptetés végrehajtása előtt látom másodpercre pontosan, hogy hová kerül

(#6317) kokokka válasza IP1954 (#6314) üzenetére

kokokka
őstag

Nem azért nem használom. Filmet nézek rajta, mozizok. Elinditom, végignézem, kikapcsolom. Semmi szükségem nincs arra, hogy ugrálgassak ilyen olyan időpontos közökkel ilyen olyan időpontokra. Ha egy lejátszó mellett kéne érvelnem ami szerintem sokkal jobb, mint más egyéb, akkor a legutolsó érvem az lenne, hogy deikált ugráló gombok vannak rajta. Elhiszem, hogy van akinek ez fontos (bár meg nem értem), de a tény az tény marad : át vagyunk verve a nagy nevek arazásaival. Ami meg a bonyolultságát illeti... hát sok mindenre rá lehet fogni hogy az, de erre szerintem nem.

(#6318) djnice válasza IP1954 (#6316) üzenetére

djnice
addikt

Lásd #6310-es hozzászólás, de ha nem akarsz XML-t szerkeszteni akkor ott a Keymap Editor kiegészítő.
Amúgy meg a többi lehetőség itt van: [link]

De ha 100%-ban a Dune működésére akarod szabni a Kodi-t akkor inkább maradj a Dune-nél. De lehet érdemesebb lenne kicsit nyitottabbnak lenni.

(#6319) IP1954 válasza kokokka (#6317) üzenetére

IP1954
tag

A KODI egy program az ilyen-olyan médialejátszókon.
Médialejátszók mellett kellene érvelni.

A DUNE sajnos valóban vesztett a régi fényéből, de nem a KODI okosságai miatt.
A korábbi erőssége (Sigma) lett a hátránya.
Utána próbálták meglovagolni az androidos vonalat több-kevesebb sikerrel.

Nem nagyon értem, hogy mi értelme van idejárni rugdosni a kivénhedt vén csatalovat.

(#6320) kokokka válasza IP1954 (#6319) üzenetére

kokokka
őstag

Te valamit félreértesz. Már leírtam többször is, én szeretem a 4K Pro-t. Ez nem rugdosás, ez továbblépés, amiről épp itt értekezünk. Mert önmagában is sokkal erősebb vas mint a Duneöm (4/64-es), de igazából a CE miatt ütötte ki nálam a 4K Pro-t. Hisz a Dunet is a rajta lévő program teszi azzá ami, egy sima androiddal sz@rt sem érnének azok sem. Ez az X96-nál is így van, így nem lehet külön venni a lejátszót a rajta futó programtól. Bár sok esetben leginkább a programon múlik minden, mint inkább a hardveren.

(#6321) IP1954 válasza kokokka (#6320) üzenetére

IP1954
tag

Pedig inkább a hardveren múlik.
4K HDR 50-75-100 Mbit nem megy egy gyengébb hardveren semmilyen csoda programmal.
A látvány (körítés) már egy másik kérdés.

(#6322) kokokka válasza IP1954 (#6321) üzenetére

kokokka
őstag

Na ja, de attól függ mit mihez viszonyítasz. Én most ezt a két eszközt hasonlítottam össze. Mert hiába olyan a hardvere mindegyiknek, hogy megy rajta amit írsz, ha a szoftver egy kaki. Teljesen mindegy mit tud a vas, ha nincs egy jó szoftver ami kihasználja.

(#6323) BBéci válasza kokokka (#6317) üzenetére

BBéci
félisten

Szintén filmet nézek, de talán egyszer sem fordult elő, hogy csont nélkül végignéztem bármelyiket. Szinte folyamatosan a kezemben van a távirányító, amikor valami érdekeset látok, vagy nem értem a történést, nem tudtam elolvasni a feliratot, visszalépek 10-20 mp-et, rápillantás nélkül, 2-3 gombnyomással.

(#6324) kokokka válasza BBéci (#6323) üzenetére

kokokka
őstag

Az igen. Moziban is megkéred minderre a mozigépészt? Ezek után én biztos nem ülnék le veled még egy Lolka Bolka-t sem megnézni 😂

(#6325) BBéci válasza kokokka (#6324) üzenetére

BBéci
félisten

Pont azért nem megyek moziba, mert ott ilyesmire nincs lehetőség.
2003-ban kezdtem a vetítős házimozizást, azóta kétszer voltam moziban, egyszer a társaság miatt, másodszor feleségem kedvéért, mert nem sikerült beszereznem az általa kívánt (Viktória királynő és Abdul) filmet.
Te mindig, mindent elsőre megértesz? Sosem fordul elő, hogy egy feliratot nem sikerül elolvasnod?

[ Szerkesztve ]

(#6326) dh66e

dh66e
Topikgazda

Srácok, kezd elmenni a topik nagyon.Kodival kapcsolatban és egyéb médialejátszókkal szintén a megfelelő topikokban kéretik tovább folytatni az eszmecserét!
Köszi!

(#6327) kokokka válasza BBéci (#6325) üzenetére

kokokka
őstag

Biztos furcsa számodra, de nem.

(#6328) BBéci válasza kokokka (#6327) üzenetére

BBéci
félisten

Nem csak furcsa, hanem hihetetlen.
Ráadásul sokszor helytelen a fordítás, olyankor azért lépek vissza 20-30 másodpercet, hogy angol felirattal is megnézzem azt a bizonyos jelenetet, hogy én értettem félre, vagy tényleg a felirat készítője hibázott.
Ezt a Dune dedikált gombjaival nagyon egyszerű megtenni.

(#6329) kokokka válasza BBéci (#6328) üzenetére

kokokka
őstag

Hát, erre inkább nem mondok semmit.....

(#6330) kokokka

kokokka
őstag

Kérdeztek ma tőlem egy olyat, hogy a 4KPro-ra lehet e telepíteni a synology ds videot és ds photot? Nem tudom rá a választ bár gondolom lehet, de kérdés, hogy működne e rajta rendesen? Itt leginkább a hardverre gondolok, mert köztudott, hogy attól, hogy Android alapú a lejátszó, mégsem illik sokmindent feltelepítgeni rá. Van valakinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#6331) dh66e

dh66e
Topikgazda

Na ilyet is ritkán látok, olcsóbb lett a Smartbox meg a Realbox 4k a pocsék módon zuhanó forint mellett is..
Smartbox:29.900.-/ 23.900 .-
Realbox: 69.900.-/ 58.390.-

[ Szerkesztve ]

(#6332) Downsampling

Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Na, hát...
...ősrégi Dune HD Max-szal kapcsolatban zavargok...
Hogyan tudm beállítani, hogy a jobb felső sarokban ne csak az időt, dátumot mutassa, hanem a lakóhelyem és az időjárást is?
Tudom, nem létfontosságú egyik sem... ám zavar, hogy mindenféle állítgatás nélkül (pontosabban, egyszer a rendszer memóriát töröltem véletlenül, majd visszaállítottam, de mást nem változtattam) jelenleg nem működik. A gép ki tud menni a netre, hálózatban is minden oké. A legutolsó béta firmware van rajta (az is volt már jó ideje).
Egyszerűen nem értem...

Köszi!

(#6333) Downsampling válasza Downsampling (#6332) üzenetére

Downsampling
senior tag

...bocsi, megvan... máskor elöbb olvasom az összefoglalót... szorri :R

(#6334) renatto válasza dh66e (#6331) üzenetére

renatto
őstag

Azt lehet tudni, hogy ez valami egyedi akció vagy hogy központilag leárazták?

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB-3000 Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#6335) dh66e válasza renatto (#6334) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Erről nincs infóm.

(#6336) kezo0 válasza renatto (#6334) üzenetére

kezo0
őstag

Ennek alapján központi árcsökkentésnek gondolnám.

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#6337) Vitee

Vitee
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Dune Smartbox-ot és vele kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Kodit szoktam használni lejátszónak, így erre is felraktam, de a távirányító Kodi alatt nem működik.
Akármit csinálok, csak néhány gombot érzékel, talán 3 darabot összesen, konkrétan így erre használhatatlan.
Ha bármit akarok, akkor a kurzorra kell váltanom a távvezérlőn, ez viszont valami iszonyat lassú és körülményes.
Kodi beállításaiban, az inputnál valamiért egy Xbox kontrollert akar elsődlegesen használni.
Ha itt hozzáadok egy TV remoteot, és beállítom a gomb kiosztást, nem történik semmi.
Van erre valami megoldás?

Előre is Köszönöm!

Ryzen 5 3600 I G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200 I Sapphire PULSE RX 5700XT I Asrock B450M PRO4-F

(#6338) djnice válasza Vitee (#6337) üzenetére

djnice
addikt

Kodi-hoz nem Dune-t kellett volna venned, hanem jóval olcsóbban egy CoreELEC-es boxot.

(#6339) Vitee válasza djnice (#6338) üzenetére

Vitee
tag

Tulajdonképpen tetszik a Dune alapértelmezett lejátszója is.
Egy Mibox 3-at használtam, csak lefrissítettem Android 9-re, és abba már nincs meg a HD hang licence, így buktam a DD és DTS hangokat, így kénytelen voltam venni valami mást.
Ugye ez Dune pont ezt a kettőt tudja csak, a hang eszközöm is, így pont elég amire kell.
Kodi csak azért kellett volna, mert az egyik filmnek a hangsávja TrueHD, amit a Dune már nem játszik le, a Kodi viszont még ezeket is letudja normálisan 5.1-ben játszani, próbáltam is, csak rohadt kellemetlen a kezelése így irányító nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 I G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200 I Sapphire PULSE RX 5700XT I Asrock B450M PRO4-F

(#6340) BBéci válasza Vitee (#6339) üzenetére

BBéci
félisten

Dune nem játssza le a TrueHD-t? :Y

(#6341) dh66e válasza BBéci (#6340) üzenetére

dh66e
Topikgazda

A smartbox nem.A többi tudja.

(#6342) BBéci válasza dh66e (#6341) üzenetére

BBéci
félisten

Köszi!

(#6343) Vitee válasza BBéci (#6342) üzenetére

Vitee
tag

Ez a legolcsóbb lejátszójuk, Mibox helyett kerestem alternatívát, árban ugyan ott vannak, de nem akartam megint a Xiaomit.
Ez a Smartbox csak DD és DTS-t tud.

(#6344) djnice válasza Vitee (#6343) üzenetére

djnice
addikt

Tudna az mindent, ez szoftveres korlát.

(#6345) dh66e válasza djnice (#6344) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Egyetértek,elvileg van rá igéret hogy megoldják,aztán lehet nem fogják.

[ Szerkesztve ]

(#6346) Ejelhar válasza Vitee (#6339) üzenetére

Ejelhar
senior tag

Nekem csak régebbi sorozatú Dune-m van, az újakat nem ismerem, viszont láttam már Kodit.

Abba lehet telepíteni egy kiegészítőt amivel át lehet faragni a táv gombjait:
[https://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor]

Az összes repo tartalmazza, a gyári Kodi-val megkapod, de a telepítése opcionális, alapértelmezetten nem rakja fel.

(#6347) ginola válasza djnice (#6344) üzenetére

ginola
őstag

Sajnos ez a Dune, már nem a régi, mint a Sigma chipsetesek voltak.

(#6348) kokokka válasza ginola (#6347) üzenetére

kokokka
őstag

Pedig lehetne ugyan olyan jó. Csak valami félresiklott náluk. És ez nem a Sigma meglétének vagy nem meglétének a kérdése. Annyi lehetőség lett volna még az én 4K Pro-mban is. De azok amiket a frissítések hoztak finoman szólva is csak a felszínt kapargatták. A kadencia helyes lejátszást lesz@rtak, de az önreklám az nagyon fontos lett, még külön menüt is kapott. Pedig bíztam benne, hogy megcsinálják, de egyszercsak bejelentették a lejátszó második kiadását. Itt döntöttem el, hogy eladom.....

(#6349) renatto válasza kezo0 (#6336) üzenetére

renatto
őstag

Köszönöm, ez jó hír! :R

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB-3000 Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#6350) dh66e válasza Vitee (#6339) üzenetére

dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezt nyugodtan hagyd legközelebb ON-ban a lejátszóval kapcsolatos kérdést tettél fel.

Most ugrott be talán segít neked.Régebben olvastam róla.
Menj be a
Settings-addons-my addons- pheriperals menübe, és tiltsd le a joysticot majd indítsd újra a kodit.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.