Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) dh66e


dh66e
Topikgazda

Dune Pro 4k mai bemutató.
Elvileg egy hét múlva már kapható lesz újra.

(#5102) kokokka válasza dh66e (#5101) üzenetére


kokokka
őstag

Rendelt már valaki? Sajnos drágult a forint miatt, de van ahol még régi áron megvehető ráadásul ingyen szállítással. Én megrendeltem :)

(#5103) dh66e válasza kokokka (#5102) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Kíváncsi vagyok odaadják e a régi áron majd írd meg légyszi.Elvileg a héten érkezik a szállítmány jövő héttől már mindenhol lesz.

(#5104) solaris7 válasza dh66e (#5103) üzenetére


solaris7
tag

Én beszéltem velük telefonon a megrendeléskor aktuális áron küldik :K
Még 62900-ért rendeltem a másikat is csak még nem érkezett :)

[ Szerkesztve ]

(#5105) kokokka válasza dh66e (#5103) üzenetére


kokokka
őstag

A rendelés visszaigazolása megjött emailben. innentől szerintem annyiért kell adniuk amennyiért megvettem. Furcsa lenne, ha nem... :)

(#5106) dualcore válasza Lacielvtárs (#5095) üzenetére


dualcore
őstag

Közben Béci leírta neked, :K DE! Az én mozim azt is tudja :DDD ;]

(#5107) Gaben360 válasza kokokka (#5105) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha megkapod,írnál pár sort róla?
Én is ezt tervezek venni,de még várok pár hetet vele.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#5108) Lacielvtárs válasza dualcore (#5106) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, igaz én is gondoltam, vsak egy gonoszkodas megfuszerezi a mindennapokat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5109) dualcore válasza Lacielvtárs (#5108) üzenetére


dualcore
őstag

Néha kell egy kis poén is a mindennapokba. Ettől is lesz szép a világ. :R

(#5110) dh66e válasza kokokka (#5105) üzenetére


dh66e
Topikgazda

& (#5104) solaris7

Akkor jó.

(#5111) dualcore


dualcore
őstag

Topikgazda :) Vagy más! ;)

Ha én mégis ragaszkodnék a szabvány hifi mérethez, és szükségem van a belső merevlemez fiókra, akkor a HD DUO BASE 4K jó választás?
Az hogy nincs HDR, számomra nem nagy érvágás. Ha cserélem a 8505B-t, valami újabb Sony lesz úgyis.
Szóval volt már kezeid között a gép? mi a véleményed róla?

(#5112) Lacielvtárs válasza dualcore (#5111) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én maximalisan ajánlom.
Annak a nagy testvére van nekem. (dune hd 4k dou)
Imádom, és ha neked nem kell az analóg része, akkor ne is gondolkodj szerintem tovább :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5113) BBéci válasza Lacielvtárs (#5112) üzenetére


BBéci
titán

Dou? ;]
Sokadszorra írtad így, azért kérdezem meg. Miben különbözik attól, amit dualcore említett?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5114) Lacielvtárs válasza BBéci (#5113) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohh hogy az a :W
Dou = duo :D
A telefonom csak felajánlja a szavakat én meg bogdosok rá es nem figyeltem hogy egyszer elcsesztem, es azota is folyamatosan.
Eddig fel sem tűnt hogy folyton elgepelem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5115) dh66e válasza Lacielvtárs (#5114) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Így jár aki lusta gépelni vagy elolvasni a saját hsz-át. ;]

(#5116) Lacielvtárs válasza dh66e (#5115) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos, és igaz :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5117) BBéci válasza Lacielvtárs (#5114) üzenetére


BBéci
titán

Miért ajánlja fel a dou-t? Olyan szó nincs a magyar nyelvben. Szerintem egyszer tévesen írtad be és megjegyezte.

Szerintem dualcore pontosan ugyanazt a Dunét nézte ki, amit lelkesen használsz, csak másképp írjátok a nevét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5118) Lacielvtárs válasza BBéci (#5117) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, ez a hiba pontosan így történt én meg lusta vagyok gépelni és olvasni ;]

ha jól tudom az enyém (duo) és a base között a DAC a különbség
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5119) BBéci válasza Lacielvtárs (#5118) üzenetére


BBéci
titán

Tehát Duo és Base Duo a nevük, ez nem volt számomra világos, mert lusta voltam, nem néztem utána.
Ha vennék valamilyen lejátszót, az mindenképpen optikai meghajtós lenne, olyat pedig nem kínál a Dune. A két merevlemez fiók számomra totál felesleges, mert van 5 db. külső házasom, plusz egy kétslotos dokkolóm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5120) Lacielvtárs válasza BBéci (#5119) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, igaz, nálam is elég sok eszköz lóg a hálózaton...
Ezért is vettem nem rég a CXU-t, így mindent le tudok játszani...

de jó látni hogy nem csak én vagyok lusta :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5121) dh66e válasza dualcore (#5111) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Bocs átléptem a hsz-eden. :B
Nem volt a kezemben ilyen.Nincs sok választásod vagy megveszed azt vagy megvárod a Pro 4k Ultra-t.

(#5122) dualcore válasza Lacielvtárs (#5118) üzenetére


dualcore
őstag

A Base és "sima 4K" modell között annyi a különbség, hogy utóbbi referencia Dac-ot kapott az analóg kimenetre, és Z-Ware vezérlőt, és még néhány kis különbség.
Az hogy 2 Slot van benne, nem az a lényeg, nekem is elég egy, amin tárolom a kedvenc családi filmjeimet, gyerek videókat, és azokat az örök filmeket amiket meghagyok.
Nekem is van külön NAS a hálózaton+ ott a HTPC is.

dh66e

Nekem a szabvány méret a lényeg+ a tudása. Lehet várok még kicsit, aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#5123) Lacielvtárs válasza dualcore (#5122) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én tudom mi a különbség a két player között ;]

De jól írtad le a lényegi különbséget.
Szoval én merem ajánlani a base playert :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5124) BBéci válasza Lacielvtárs (#5123) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok a HDMI-n kiadott hangjuk minőségére, mert koncertfilmek lejátszásakor az a lényeg. Aztán jöhet az XLR kimenet tesztelése. Félő, nem valódi szimmetrikus a belseje.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5125) dualcore válasza Lacielvtárs (#5123) üzenetére


dualcore
őstag

Mivel a rendszerem nem hájend :D így számomra a base is megfelel. De még agyalok és lehet várok vele.

(#5126) Lacielvtárs válasza BBéci (#5124) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Látod, ebben is lehet igazság, nem tűnik 'komolynak' az elektronika...
[kép]

Amúgy hdmin már maga a zenei sztereó hang is hangosabb, ercesebb, a magas hangok 'femesebbek' az ének hang eléggé 'kiabalos'.
A dac és az Oehlbach NF214 rca kábellel már elég korrekt hangot tud kiadni magából.
Legalabb is én igy hallom.
Zenére még a mai napig is ezt használom.
Az az érdekes hogy sztereón nem nagyon hallok különbséget a dune es a cxu között.
Talán, de csak talán a cxu 'énekhangja' tisztább karakteresebb, de nem mondanám szamottevonak...

dualcore: ahogy gondolod :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5127) BBéci válasza Lacielvtárs (#5126) üzenetére


BBéci
titán

Tutira csak akkor használnám zenelejátszónak a Dunét, amikor a CXU nem hajlandó felismerni valamilyen fájlt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5128) solaris7


solaris7
tag

Sziasztok!
Végre megérkezett a duneHD Pro 4K másik készülék is az ismerősnek.
Egyből hidegzuhany az UHD 4K filmeket nem játsza le 10-másodperc után lefagy!
Friss firmware külső vinyóról játszom le a másikkal nincs ilyen gond.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#5129) dh66e válasza solaris7 (#5128) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Áramtalanítsd pár percre majd ismételd meg a lejátszást.Esetleg a beállításokban nézz körül mondjuk a felbontásnál..

[ Szerkesztve ]

(#5130) solaris7 válasza dh66e (#5129) üzenetére


solaris7
tag

Már mindent kipróbáltam,saját HDMI kábelét használtam stb beállításokba úgy van állítva ahogy másik.A kettő egymás mellett van HDMI-2-3 a TV-n.20 mp és lefagy a FHD az megy.
Már beszéltem a webáruházzal korrektül álltak hozzá visszaküldöm.
De ha van valakinek ötlete örömmel meghalgatom :K

(#5131) kezo0 válasza solaris7 (#5130) üzenetére


kezo0
addikt

Nem lehet, hogy más tudású a tévéd 2-es és 3-as HDMI-bemenete? Ez sok tévén van így, pl. nálam csak a 2-es tudja az ARC-t.
Én próbaképpen az eddigihez képest felcserélve is bekötném a két lejátszót a tévébe.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5132) Downsampling válasza solaris7 (#5130) üzenetére


Downsampling
senior tag

Biztos, hogy lefagy? Nem csak megáll mondjuk 30-40-60 másodpercre?
A HDMI csere sem hülyeség, a legtöbb tévénél valóban nem mindegyik HDMI bemenet egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#5133) solaris7 válasza Downsampling (#5132) üzenetére


solaris7
tag

Köszi hogy próbáltok segíteni,mind a 4 HDMI jól működik az enyémet tehetem bármelyikbe.prémium minőségű kábelem van.Képernyő sötét a 4K-ra konvertálás szép

Másik kérdésem ha tudja valaki rá a választ
simán a dune és a Tv kapcsolat 10bit-re is állítható a beállításokban a kép.
Majd Dune a Denon X1200-as erősítőn keresztűl TV-re így már nem érhető el a 10bit.Egyszerűen nincs kép nincs kapcsolat mintha nem is lenne bekapcsolva a lejátszó.
Nem tudja a Denon a 10bitet átengedni? :F
Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#5134) dh66e válasza solaris7 (#5133) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Állítsd 8 bitre rögtön kiderül.

(#5135) solaris7 válasza dh66e (#5134) üzenetére


solaris7
tag

8bitre van állítva úgy minden rendben,csak hát 10bites a TV gondoltam max legyen :)
Még egy érdekesség ha valaki vásárol ilyet akkor lenni kell benne sata kábelnek (ebben van) az enyémben nem volt :((
Ez lenne az

[ Szerkesztve ]

(#5136) dh66e válasza solaris7 (#5135) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A gyári HDMI kábellel próbáltad 10 biten lejátszani?Azzal lehetnek gondok.Beállítások gondolom rendben.
Az első szériában biztos nem volt sata kábel itt is szó volt róla.Jó hogy észbekaptak hogy a filléres cuccot hozzá kéne adniuk. :(((

(#5137) solaris7 válasza dh66e (#5136) üzenetére


solaris7
tag

Amit adtak hozzá azzal nem próbáltam az erősítőn keresztül :B megnézem ;)

(#5138) dh66e válasza solaris7 (#5137) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha 8 bitet átengedi és a 10-et nem akkor nem tudja az erősítő.

(#5139) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Topikgazda úr!
Ez az uj pro dune lehet engem is érdekelne.
Sikerült a napokban beujitani egy 4k hdr tvt.
OLED65B7V személyében.
Azt kell mondjam amíg az ember hanyadt nem dől otthon a saját kényelmes mozi helyiségében, addig csak 'fikázza' a 4kt és a hdrt.
Tisztelet a kivételnek :)
De ami a lényeg. Ha veszek egy ilyet, akkor ugyan azt a kepminoseget kapom meg vele mint ahogy most a tv playere viszi az uhd hdr tartalmat?
Másik topikban azt mondják nem tud valami hdr+ és dolby visiont. Igaz ez?
Mi a véleményed?
Nekem fontos lenne az eredeti hd hang, de igy tévével lejátszóva sajnos ez nincs.
Elore is köszönöm a te es többiek véleményét hogy érdemes e vennem egy ilyet, vagy inkább a cambridge audio cxuhd és az tud mindent...

Tárgytalan, csak egy hdmi kimenete van...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5140) dh66e válasza Lacielvtárs (#5139) üzenetére


dh66e
Topikgazda

ELACielvtárs Úr! :)

A képe nem lesz rosszabb emiatt ne aggódj a többi meg a ráadás amivel egy asztali lejátszó többet tud a tv beépítettjénél. :K
Jól értesültél nem támogatja ezen formátunokat.Ezt neked kell eldönteni hogy mennyire számottevő a filmnétzési ( hallgatási) szokásaidat figyelembe véve.

Igen egy ki- és egy bemenet van rajta HDMI-ből.

[ Szerkesztve ]

(#5141) Lacielvtárs válasza dh66e (#5140) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért köszönöm a választ :R
Hát mivel rólam van szó és köztudottan hülye vagyok ilyen téren ;] így nem gondolkodom tovább, a cxu lesz a befuto ha raszanom magam az uhd filmezésre...
Nem lesz nehéz, mert lenyűgözött ez a kepminoseg :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5142) kokokka válasza solaris7 (#5135) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tartozék gyárilag a SATA kábel. Kicsit furcsa.....

(#5143) solaris7 válasza kokokka (#5142) üzenetére


solaris7
tag

Ebben a második rendelésben volt egy kis kézikönyv amiben le volt írva mit tartalmaz a doboz.Abban ott a sata kábel.Az első rendelésemben nem volt a kis könyv sem kábel.
Nagyon gyorsan csomagolhattak :)

(#5144) kokokka válasza solaris7 (#5143) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem még nem jött meg, csak arra alapozok amiket a NET-em láttam. Egy kicsomagolós.bemutatós videóban sem volt eddig. Pedig alapnak kéne hogy legyen lévén, hogy ez a fő merevlemez csatlakoztatás rajta.

(#5145) solaris7 válasza kokokka (#5144) üzenetére


solaris7
tag

Szerintem biztos lesz benne :K Azért szeretem oda cstlakoztatni a 2,5 vinyót mert stabilan tartja a másolási sebességet mikor a háttér 3,5-re másolom a filmet.Usb-n hullámzik a sebesség.
Bízom benne hogy nem lesz gond a UHD 4K tartalom lejátszással amirt veszel :R Lehet rendelek máshonnan egyet.ezzel nem tudok mit kezdeni.Holnap visszaküldöm.

(#5146) dh66e válasza kokokka (#5144) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahogy írtam korábban az első szállítmányokban nem volt benne mint ahogy az unboxing videókon láttad,most már belerakják.Amennyiben valami oknál fogva nem lesz benne írsz hívod a forgalmazót és pótolják.

#5143) solaris7

Szerintem te is reklamáld meg nyugodtan a könyvet is meg a kábelt is.

[ Szerkesztve ]

(#5147) solaris7 válasza dh66e (#5146) üzenetére


solaris7
tag

Lehet megpróbálom :) de már annak is örülnék ha gyorsan visszautalják az árát :B igaz ebben egyeztünk meg
a kábel az nem lenne rosz

(#5148) kokokka válasza dh66e (#5146) üzenetére


kokokka
őstag

Nos, ma délelőtt megjött a készülék. Van benne SATA kábel. Kicsit rövid, és mivel oldalt van a csatlakoztatása, nem túl szép az állványon. De ezt majd megoldom. Az ára valóban annyi volt, amennyiért rendeltem : 62690Ft :)
Eddig nagyon tetszik, pedig még nincs is 4K megjelenítőm. Mindegy, idővel az is meglesz. A lejátszó már tudja, az új erősítőm szintén. Nagyon szép a képe plazmán is és projektoron is. Most ismerkedek vele, épp a torrentezésre próbálok rájönni. Nem tudom hogyan álljak k neki :)

(#5149) TCr válasza boroskarcsi (#5062) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Tőled és az esetleges többi Dune HD Pro 4K tulajokjtól kérdezném, mik az általános vélemények a készülékről?
Rugalmas a kezelése, felhasználóbarát?
Kadenciahelyes 24p megy neki?
Hálózati lejátszás nem akadozik?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5150) kokokka válasza TCr (#5149) üzenetére


kokokka
őstag

Minden kérdésedre pozitív a válasz a két nap alapján, amióta nyúzom. Egyedül a 4K lejátszásról nem tudok nyilatkozni, mert a megjelenítőm még nem ilyen. Pontosabban simán lejátssza nekem is a 4K-s videókat, de én csak 1080p-ben tudom megnézni. Downgrade-el. Ettől függetlenül az éppen futó videó infójában látni, hogy milyen bitrátával és milyen felbontásban játszik éppen. Mindent autóra állítottam, mert a plazmám nem tudja a 24p-t a projektorom viszont igen. A kadencia nagyon pontos, nem akad, nem riceg. Vannak még gondok (felirat beragadás, galéria hiba, torrent kliens lefagyás/tárhely hiba, ftp - bár ezen rajta vagyok, mert lehet, hogy én bénázok valamit), de összességében jó gépnek tűnik már most is. Nagyon gyors, a Popcorn-om sehol sincs hozzá képest. Mondjuk az már nem mai gyerek, de felüdülés a Dune a sok várakozással töltött idő után :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.