Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5650) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Win 10 látja a Dűnét?

"csak a zene van"

(#5652) #30153472


#30153472
törölt tag

Mini NAS tipp Dune médialejátszókhoz

Volt egy elfekvő Asus RT-N18U Router-em, amin USB 3.0 csatlakozó is van.
Rákötöttem egy Samsung 1TB SSD meghajtót.
A Router USB alkalmazásánál beállítottam a Samba és az Ftp megosztást.
Minden mást leállítottam és az antennákat is leszedtem.

Ftp programmal 28 MB/s adatsebességgel lehet írni és olvasni az SSD-t.
5 GB másolása 3 perc.

A Dune szintén 28 MB/s átlagos olvasási sebességet mér.

28 MB/s = 224 Mbit/s

(Asus RT-N18U kifutó típus, webshopokban kb. 20 Ezer forint.)

[ Szerkesztve ]

(#5653) liszi70 válasza dgyuri0123 (#5651) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, a win10 tökéletesen látja a dune-t.

(#5654) Csabroncka válasza liszi70 (#5653) üzenetére


Csabroncka
addikt

hanewin NFS (én a NAS előtt azt használtam)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5655) dualcore


dualcore
őstag

Én is küszködtem a win 10 alatt, majd felment a Servio, és azóta nincs gond

(#5656) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5653) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dűnén lehet állítani SMB protokollt? Azaz SMB V1, V2, V3, vagy valami hasonló?

"csak a zene van"

(#5657) liszi70 válasza dgyuri0123 (#5656) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem lehet, úgy tudom SMBv1-et ismer.

(#5658) Poplacsek válasza liszi70 (#5650) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Tényleg ezt elírtam, a 6. pontban természetesen a Befejezésre kell kattintani.

(#5659) liszi70 válasza dualcore (#5655) üzenetére


liszi70
nagyúr

Serviio..........Basszus, hogy ez nem jutott eszembe! Pedig már használtam is pár éve, amikor volt egy Olive O3HD zenelejátszóm. Ott is a Serviio oldotta meg a megosztási problémát. Köszönöm az ötletet!
Feltelepítettem, és látja is a Dune a megosztásokat.
Úgy emlékeztem, régebben ingyenes volt a serviio. Most úgy látom,14 nap van rá. Vagy az alapfunkciók megmaradnak a pro-változat nélkül is?

Poplacsek : Semmi gond, gondoltam, hogy elírás. :)

[ Szerkesztve ]

(#5660) kokokka válasza djnice (#5632) üzenetére


kokokka
őstag

Mi az, hogy elfedi? Ráadásul mindegyik? Egy W1070-es meg a 65-ös QLED is?

(#5661) BBéci válasza kokokka (#5660) üzenetére


BBéci
titán

Ha aktív az interpoláció, akkor igen, mindkettő elfedheti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5662) kokokka válasza BBéci (#5661) üzenetére


kokokka
őstag

Na ezt fejtsd ki részletesen légyszi!

(#5663) dualcore válasza liszi70 (#5659) üzenetére


dualcore
őstag

Így van, az alap funkciók működnek (hálózati megosztás), így nem kell előfizetés.

(#5664) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Még mindig dune-win10 megosztás. Van itt valaki, aki Win10-es pc-n osztja meg a Dune HD számára a tartalmakat? Ugyanis megfordult a fejemben, hogy egyáltalán lehetséges-e a win10-el együttműködés, vagy egyfajta inkompatibilitás lép fel közöttük. Mert szerintem már mindent kipróbáltam, mindent beállítottam, de mégsem jó. Egy másik pc tökéletesen látja a megosztott tartalmakat, tallózható, lejátszható, a dune semmit sem lát, csak magát a gépet. Lehet, hogy nem is működhet, akkor viszont nem érdemes több időt, energiát erre szánni. :)
(Működik a megosztásom Serviio-val, tehát DLNA-n, de idegesít a kérdés, hogy miért nem működik SMB-n úgy, ahogy a win7-el működött. :D)

[ Szerkesztve ]

(#5665) robi-k válasza liszi70 (#5664) üzenetére


robi-k
őstag

Próbáld meg visszaállítani az SMB v1 támogatást, a win10-ben alapban ki van kapcsolva, viszont a Dune ezt "szereti".

(#5666) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5664) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem HD Solo Lite volt, az tökéletesen látta a win10-et, miután visszaállítottam az SMB v1 protokollt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5667) rgeorge válasza liszi70 (#5644) üzenetére


rgeorge
addikt

Próbáld a jelszavas megosztást. Nálam így működik (sosem volt más megosztás, csak jelszavas). Volt egy nagy kavarodás egy korábbi frissítéssel, emiatt manuálisan kellett helyrepofoznom a hálózatot a Windows 10-es gépen, azóta csak annyi a gond, hogy nem mindig elsőre csatlakozik a megosztáshoz, de másodszorra mindig.
Szóval az a legtisztább, ha a Windows 10-ben létrehozol egy külön helyi felhasználót a dune megosztás számára, jelszóval, és ezzel a felhasználóval osztod meg, amit a dune számára meg szeretnél osztani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5668) #30153472 válasza liszi70 (#5664) üzenetére


#30153472
törölt tag

Mappa megosztása

(Nálam így most is működik!)

Nem kell fix IP cím, elég a számítógép neve.
A példában kicsi "a" betű, a Dune átírja kicsire a nagy "A"-t, de ezek szerint nem számít.

A "Könyvtár" nem a megosztott könyvtár neve, hanem a megosztási név !!!

(Át lehetne már javítani a magyar fordításban ...)

A példában "4".
Nem "\"-t kell beírni pl. az F:\ meghajtó megosztásakor.

Ha pl. "F:\Alma\" lenne megosztva, de a megosztási név "Narancs", akkor a Dune "Könyvtár:" mellé a "Narancs" szöveget kell beírni.

"Felhasználó" és "jelszó" akkor legegyszerűbb, ha a Windows bejelentkezéssel azonos.

(Célszerű rövid számítógép nevet megosztási nevet felhasználói nevet és jelszót használni, hogy könnyebb legyen beírni.)

A 2018-as őszi frissítés után a Windows 10 megosztás valami miatt bizonytalanná vált. A számítógép indítása után több idő kell a megosztott mappák eléréséhez. Két PC-nél is szükséges általában 2-3 perc.

A megosztásokat legegyszerűbb egy telefonnal vagy táblagéppel ellenőrizni.
(Pl. Androidos Total Commander + LAN Plugin segítségével.)

+++

Mini NAS:

Volt egy elfekvő Asus RT-N18U Router-em, amin USB 3.0 csatlakozó is van.
Rákötöttem egy Samsung 1TB SSD meghajtót.
A Router USB alkalmazásánál beállítottam a Samba és az Ftp megosztást.

[ Szerkesztve ]

(#5669) liszi70


liszi70
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! Akkor nem adom föl! :D

(#5665) robi-k és (#5666) dgyuri0123

Köszönöm, de már SMBv1-en van.

(#5667) rgeorge

Köszi, megpróbálom ezt is, a helyi felhasználót jelszóval. Remélem nem kell minden bekapcsoláskor beírni a jelszót. :) Milyen Dune-d van?

(#5670) liszi70 válasza #30153472 (#5668) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Ha hazaérek átnyálazom amit írtál, és ha valamit eddig nem így csináltam, korrigálom. Majd jelzek, mire jutottam! :) Milyen Dune-d van?

[ Szerkesztve ]

(#5671) robi-k válasza liszi70 (#5669) üzenetére


robi-k
őstag

Vedd ki a pipát az SMB 1.0/CIFF automatikus eltávolítása menüpontnál.

(#5672) liszi70 válasza robi-k (#5671) üzenetére


liszi70
nagyúr

A leírás szerint mindháromban pipa kell legyen, de igazad van, itt ellentmondás feszül. Legalábbis számomra nem egyértelmű, mit értenek "automatikus eltávolítás" alatt. :F (Pár napja már kérdezgettem az Otthoni hálózat és internet megosztás topikban, ott is linkelték a leírást, azóta van bepipálva az SMBv1.)

(#5673) liszi70 válasza #30153472 (#5668) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bocs, téves.

[ Szerkesztve ]

(#5674) #30153472 válasza liszi70 (#5670) üzenetére


#30153472
törölt tag

Dune HD Solo 4K
Dune HD Solo Lite
Dune HD Pro 4K

(#5675) rgeorge válasza liszi70 (#5669) üzenetére


rgeorge
addikt

Dune HD Smart H1. Nem kell beírni, elmenti.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5676) dualcore


dualcore
őstag

Ha már itt tartunk, lehet-e Base 3D-re, Tidal appot tenni, vagy van-e értelme egyáltalán?

(#5677) dh66e válasza dualcore (#5676) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezt nem tudod rátenni arra a lejátszóra,droidos kell hozzá mindenképp vagy irsz egy plugint hozzá. :N

[ Szerkesztve ]

(#5678) dualcore válasza dh66e (#5677) üzenetére


dualcore
őstag

Azt nem tudok, így marad a PC-s lejátszás.

(#5679) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok! Most lekopogom, működik a win10-es megosztás. :) Köszönöm a segítségeteket, 2 topikban többen is hozzájárultak a megfelelő beállításhoz, ki ezzel, ki azzal.
:R

Más: Pár napja frissítettem a Dune-t, úgyhogy most még megy a jukebox. Ha lejár az egy hónap, mennyibe kerül a használata?
Azt hiszem ingyenes plugin is van hozzá. Létezik olyan katalogizáló, amihez nem szükségeltetik élő számítógépes kapcsolat?

(#5680) Vicarious1 válasza liszi70 (#5679) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Mi lehetett a gond, megosztod velünk?

(#5681) liszi70 válasza Vicarious1 (#5680) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért nem írtam le konkrétan, mert az a helyzet, nem tudom melyik lépés volt az, ami az áttörést hozta. :D Sok mindent csináltam egyszerre. A csoportházirend-szerkesztőben is javasoltak állítani, a szolgáltatásokon is változtatni kellett, új, tiszta rendszer-telepítést is csináltam, a dune-n új hálózati helyet kellett konfigurálni, aminek a kitöltése sem volt magától értetődő. Mindent megcsináltam, amit javasoltak (azon kívül, ami alapvető beállítás, és a win7-en is meg kellett csinálni), és így most működik.
Lehet, hogy majd elkezdem egyesével visszaállítgatni a dolgokat, hogy lássam, mi az, ami valójában nem is kell hozzá, és kiderüljön az igazság. Ha ezt megcsinálom, és tisztában leszek a szükséges és elégséges beállítás-menettel, akkor közzéteszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#5682) koncsik válasza liszi70 (#5681) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha működik, én nem nyúlnék hozzá :N

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5683) nutfile


nutfile
aktív tag

hello,
ki tudná valaki próbálni, hogy a dune hd pro 4k androidos részére lehet-e telepíteni az NFL Gamepass-t?
még fontosabb, hogy le is lehet rajta játszani esetleg a videókat/meccseket?
előre is köszi,
t.

(#5684) homola_m


homola_m
tag

Sziasztok!

A Solo 4k és Solo 4k Lite tulajokat kérdezném, akik torrent klienst is futtatnak a lejátszón:
Milyen maximális letöltési sebességet sikerült eddig elérnetek? Kíváncsi lennék hogy képes lenne -e a valamelyik Dune a 100 mbit/s internet sebességem kihasználására, ugyanis a Popcorn A400-am Transmission kliensével a 40 mbit/s sebességet - gondolom a lejátszó korlátozott hardverének köszönhetően - sehogyan se sikerül átlépnem...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5685) nutfile válasza nutfile (#5683) üzenetére


nutfile
aktív tag

közben beszereztem egy ilyen gépet.
válaszolva magamnak: nem megy
telepíteni lehet, de a video nem megy. állítólag az NFL tiltja, h android tv-n keresztül teljes képernyőn menjen. ami érdekes, hogy böngészőben megy, de ha kinagyítom teljes képernyőre, akkor az is leáll...

[ Szerkesztve ]

(#5686) Csabroncka válasza nutfile (#5685) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem ATV 4K-n van (a store-ban mintha láttam volna), nézz utána!

"in medias res"

(#5687) liszi70


liszi70
nagyúr

Szisztok!
Dune Jukeboxal kapcsolatban : Pár napja frissítettem a Dune-t, úgyhogy most még megy a jukebox. Ha lejár az egy hónap, mennyibe kerül a használata?
Azt hiszem ingyenes plugin is van hozzá. Létezik olyan katalogizáló, amihez nem szükségeltetik élő számítógépes kapcsolat?
Melyik plugint érdemes használni?
(Nekem megfelel a mappanézet, de a gyerekeimnek tetszik az új feature, lehet, hogy valamilyen jukeboxot kénytelen leszek használni. :) )

(#5688) solaris7 válasza liszi70 (#5687) üzenetére


solaris7
tag

Szia!
Ahol írja hogy hány napod van még hátra ott fizetés gombra enter és ad egy kódot.Ott van a link hol kell fizetni
beilleszted kártya szám email stb.1euró egy hónap de forintban fizetsz.Nem átutalásos én webkártyával fizettem.

(#5689) viera


viera
őstag

Péntek óta használom a Dune Max 4K-t,nekem nagyon tetszik. :K Eddig nem volt semmivel gondja,szépen visz mindent.Nagyon minőségi a ház is,van súlya rendesen. :) Nekem a távirányító is tetszik,a kisebb Bluetooth-ost nem sokat használtam,szerintem nem is nagyon fogom
Tetszik az is,hogy a régi felületen nem változtattak.Sokat még nem tudtam azóta tesztelni,de remélem elégedett leszek vele mint a Base 3D-vel. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#5690) liszi70 válasza solaris7 (#5688) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Tehát egy euro havonta. Az nem vészes, de az ingyenes katalogizáló appok közül melyik ajánlatos? Jobb a gyári jukebox, mint az ingyenesek?

(#5691) solaris7 válasza liszi70 (#5690) üzenetére


solaris7
tag

Az ingyeneset nem használtam.A gyári az nagyon tetszett látványos,infó a szereplőkről milyen filmben játszott miben fog játszani ki rendezte stb.De hiszen pont ezt próbálod :D

(#5692) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5690) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha érdekel egy PC-s kategorizáló, akkor Mede8er és Dune gyártókhoz a Yadis 2.3 pl. kiváló. Mindenfélét tudsz vele csinálni, szerkeszteni stb., csak nem a Dune végzi el ezt, hanem a számítógépeden kell megtenned. Ha érdekel...

[link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5693) liszi70 válasza solaris7 (#5691) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem is tetszik a gyári jukebox, de nincs összehasonlítási alapom. :) Az 1eur/hó ár sem vészes. De azért megvárom a tapasztalatokat az ingyenes appokról is. :)

Szerk.: dgyuri Köszi, megnézem! (Ehhez gondolom mennie kell a pc-nek, amikor a dune be van kapcsolva.)

[ Szerkesztve ]

(#5694) nfsu17 válasza liszi70 (#5693) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerk.: dgyuri Köszi, megnézem! (Ehhez gondolom mennie kell a pc-nek, amikor a dune be van kapcsolva.)

nem.
csak akkor kell a pc, amikor összeállítod/frissíted a filmjeid.
ha napi szinten módosulnak a fájlok (új filmek jönnek, régiek mennek), akkor nem lesz kedvedre.

tul. képpen készít pc-n egy "katalógust" (mappák, képek, indexelt fájlok, stb) és azt exportálod a dune-re.
ott már szépen működik, jól is néz ki.
de ha a dune-n törölsz egy filmet, de pc-n nem szerkeszted újra, akkor nem fog elindulni.

(#5695) dgyuri0123 válasza liszi70 (#5693) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha egyszer megcsinálod a borítókat, egyebeket, már nem kell a PC. Csak akkor kell, ha módosítani szeretnéd pl a borítót, leírást, stb. Amúgy nagyon gyors, 5-10mp filmenként és meglesz róla minden infód, amiket ráadásul úgy szerkesztesz, ahogyan akarod. A "naponta nézem/törlöm" kissé macerásabb vele, de annak meg minek a borító? :) Én leginkább "archívumhoz" használtam, a legnagyobb megelégedéssel. És ha netán nem találna meg valamit a "neten", akkor is berakhatsz neki azt, amit csak akarsz, vagy írhatsz saját infót a filmhez, vagy saját képet rakhatsz mellé.... stb stb. Szerintem qva jó kis program.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5696) kokokka válasza dgyuri0123 (#5695) üzenetére


kokokka
őstag

Csak próbaképp, de feltelepítettem. Két filmet beolvastam neki a DUNE-ről, kis fájlnévátírás után meg is találta hozzájuk az adatokat. Módosítottam borítót, háttérképet (tesztelgetés miatt) és gondoltam megnézem, hogy mutat a TV-n. De az export gomb szürke. Vagy csak én nem tudok valamit?

(#5697) dgyuri0123 válasza kokokka (#5696) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha megcsinálod a módosításokat, szerintem el kell menteni. Jó régen használtam a Yadis-t, már nem emlékszem pontosan. Mindenesetre a lejátszón azonnal megjelenik a borítókép és a tartalom is. Nem kell semmit importálni, vagy trükközni. Szerintem csak a mappanézetet kell beállítani.. ha erre is jól emlékszem.. :B A mostani lejátszóm semennyire nem kompatibilis a Yadis által generált információkkal, így nem is tudom ellenőrizni, hogy mit csinálsz "rosszul".

Exportálási mappát beállítottad a menüben?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5698) lemmy9


lemmy9
őstag

2 euró/hó, és én nem tudtam fizetni Maestro kártyával. Lehet, hogy csak dombornyomottat eszik meg.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#5699) kokokka válasza dgyuri0123 (#5697) üzenetére


kokokka
őstag

Azaz :) Exportálási mappa nincs beállítva. Na lássuk :)

(#5700) solaris7


solaris7
tag

liszi70
Bocsi ezt használtam a gyári előtt :B :B
A film könyvtárba bemásolni egy txt.fájl ez a neve dune_folder.txt tartalma

icon_path=icon.jpg
icon_dx=0
icon_dy=0
icon_valign=center

bemásolod a borítót is a film könyvtárba átméretezed 240x160 majd átnevezed icon-ra és kész :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.