Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) BBéci válasza kokokka (#5300) üzenetére


BBéci
titán

Az van, amit írtam.
Talán nem az iponról kellene tájékozódni, hanem a leghitelesebb forrásból.
HDMI 2.0; 2.0a; 2.0b és 2.1 szabványok kizárólag a csatlakozókra, interfészekre készültek, kábelekre NEM!
Az új, legmagasabb kategóriájú kábelek hivatalos megnevezései ezek: Premium High Speed HDMI és Premium High Speed HDMI with Ethernet, Ultra High Speed HDMI. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5302) junior19 válasza BBéci (#5301) üzenetére


junior19
senior tag

Kíváncsiságból én elolvastam a cikket is, amire a link mutat.
Egy szó nincs benne a kábelről, ebből nem tudom, hogyan jött le. Talán mert kábelek vannak a képeken?
Nem szoktam ezt az oldalt olvasni, de ez a cikk korrekt, nem is írja, hogy a kábelek szabványa lenne.

codec project

(#5303) Csabroncka válasza kokokka (#5300) üzenetére


Csabroncka
addikt

A HDMI csatlakozónak van szabvány száma, a kábeleknek sávszélessége van!

Vagyis például én 6 éve vettem Audioqoest forest HDMI kábelt a rendszerembe. Ez a kábel már akkor is tudta a 18Gbps-ot, meg értelemszerűen most is, csak lett olyan technológia (HDMI szabvány és ezt támogató csatlakozó) ami támogatja a nagyobb sávszélességű kihasználást.

"in medias res"

(#5304) Csabroncka válasza JrCsG (#5297) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem megy a bejelentkezés youtube/googlestroe is működik!

Próbáljátok meg, hogy a DNS szerver a hálózati beállításoknál 8.8.8.8

"in medias res"

(#5305) BBéci válasza junior19 (#5302) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van a linkelt cikkel kapcsolatban, ezért nem kritizáltam egy szóval sem.
Ettől függetlenül nem győzöm hangsúlyozni, hogy amikor valamiről tájékozódni akarunk, akkor a forrást kell megkeresni! Ez a házimozis készülékekkel kapcsolatosan is érvényes, a gyártók honlapja a mérvadó, nem a boltoké, kereskedőké.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5306) solaris7 válasza kokokka (#5300) üzenetére


solaris7
tag

Akkor most ez szerinted nem továbbít HDR tartalmat? Te milyen kábelt használsz? Vagy a gyári amit kaptál vele az tuti 2.0a?
Mert én semmi különmbséget nem látok az általam linkelt és a gyári kábel képminősége között (talán picivel a prémium kábel jobb) Vagyis mindkét kábel továbbítja a HDR tartalmat :) szerintem

A cikket olvasva .....már nem is értem :D

[ Szerkesztve ]

(#5307) kokokka válasza BBéci (#5301) üzenetére


kokokka
őstag

Teljesen igazad van. Amikor a kábelt írtam magára a szabványra gondoltam. Félreérthető volt, és még a hsz-ed után sem esett le...

(#5308) JrCsG válasza Csabroncka (#5304) üzenetére


JrCsG
tag

Túl vagyok egy teljes áramtalanításon, gyári beállítások visszaállításán (pedig már egész jól testre szabtam a rendszert), DNS szerver 8.8.8.8 és így is kilép a Youtube alkalmazásból, amikor be szeretnék jelentkezni :O

Valamint az NFS-t sem tudtam életre kelteni, csak SMB-n keresztül megy a DUNE a QNAP NAS-sal :(

Illetve még egy dolgot észrevettem: optikán keresztül küldöm ki a hangot. Tehát a beállításaim:

Digitális hangkimenet: S/PDIF (HD hang letiltva)
Digitális hang feldolgozása: Bitstream (továbbküldés)

Bizonyos (nem mindegyik) DTS-es tartalmak esetén csak sima sztereóban küldi tovább a hangot. Ilyenkor, ha megállítom, bemegyek a beállításokba és ott a Digitális hangkimenet-et oda vissza kapcsolom, akkor újra elindítva a tartalmat már rendesen továbbküldi a DTS hangot. :U

PRO 4K FW: 180606_1345_r13

[ Szerkesztve ]

(#5309) Csabroncka válasza JrCsG (#5308) üzenetére


Csabroncka
addikt

NFS-t próbáld így >>

Távolítsd el az összes google szolgáltatást! A youtube-ot telepítsd aptoide-n keresztül, aktiváld újra a goole szolgáltatásokat, a telepítés közben ugrik az android felületre és be kell lépni, majd elfogadni az adatvédelmet..stb

A DTS hang probléma bug lehet, ezt remélhetőleg javítják, miért nem HDMI-t használsz?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5310) JrCsG válasza Csabroncka (#5309) üzenetére


JrCsG
tag

Az NFS-t az alapján próbáltam (már a készülék megvétele előtt "készültem" és elolvastam az Összefoglalót is), de teljesen elakadtam, azért kérdeztem rá, hátha valakinek QNAP-ja van Dune-vel.
Nálam ilyen beállítási lehetőségek vannak:

Ezekkel a beállításokkal a NAS-t látja, de ha belemegyek ott már azt írja, hogy üres...

Androidban nagyon nem vagyok otthon, ezt leírnád esetleg egy kicsit részletesebben (akár pm-ben is, hogy ne off-oljunk)?

Azért nem HDMI-n, mert csak optikai bemenet van a hangcuccomon :B

(#5311) dh66e válasza JrCsG (#5310) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Androidban nagyon nem vagyok otthon, ezt leírnád esetleg egy kicsit részletesebben (akár pm-ben is, hogy ne off-oljunk)?

Mivel szorosan a lejátszóhoz tartozik nyugodtan vesézzétek ki itt a topikban.Hidd el sok embernek lesz új ez a rendszer az új Dune-öknél akiknek ez ugyanúgy hasznos infó mint neked.

(#5312) djnice válasza Csabroncka (#5250) üzenetére


djnice
veterán

Én úgy tudom, és próbáltam is egy Widevine L1-es eszközön, hogy max 480p a HBO GO android telefonos / tablet app-al. Kodi-val viszont 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#5313) JrCsG


JrCsG
tag

Ismét kérdésem merült fel:
4K PRO esetén a Power gombot be lehet állítani, hogy POWER OFF (ez a default) illetve csak STANDBY. Van e valami hátránya a STANDBY-nak, mert a gyorsabb indulás viszont nagy előnye lenne számomra.
Az android mennyire "díjazza" hosszabb távon?

(#5314) JrCsG válasza dh66e (#5311) üzenetére


JrCsG
tag

A Youtube ki lett váltva mással, szóval nem került sor az ezzel kapcsolatos androidos "varázslásra". :B

(#5315) Csabroncka válasza djnice (#5312) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az egyértelműen látszik, hogy felskálázza, vagy valamit csinál vele, mert 480p kockás szörnyűség, a KODI-t megnézem :R

"in medias res"

(#5316) JrCsG válasza JrCsG (#5313) üzenetére


JrCsG
tag

Bár nem kaptam választ a kérdésemre, ezzel kapcsolatban érdekes dolgot vettem észre:
Ha standby-ba kapcsolom, egy idő után (ezt még nem sikerült megfigyelni, mennyi idő) magától visszakapcsol a lejátszó. Mi lehet az oka?

(#5317) Csabroncka válasza JrCsG (#5316) üzenetére


Csabroncka
addikt

Összességben nagy gond nem lehet belőle, szerintem, mert a többi rendszerhez hasonlóan a memória tárolja az indításhoz szükséges információkat amiket feszültség alatt tart.

Ebből gyakorlatilag az következik, hogy az üresjárati "alvó állapot" energiafelhasználása egy hangyabokányival magasabb lesz.

(gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz)

Android:

Szóval a Kodi működik, de alapvetően nekünk arra lenne szükség, hogy a Dune GUI legyen flottul megírva, ugyan a realtek csipes liszenszek és kodekek (az én személyes véleményem szerint) magára a GUI-ra vannak aktiválva, tehát emiatt a kodi tudása szerintem részben korlátozott.

Stabilitással egyelőre gondom nincs, formátumban sem válogat (mp4 akad - ez bug), amennyiben a felirat és a BD menü javítódik szoftver szinten hozza nekem a 102 szintjét!

Teszteltem a hangot, nekem a HDMI hang meggyőző, semmilyen negatívumot egyelőre nem tudok elmondani a bekapcsolástól a lejátszásig.

A kép minőségét remélhetőleg felhozzák a zappiti szintjére, akkor pedig az is rendben lesz - ahogy írtam korábban önmagában jó dolog lenne ha sikerülne a DUNE GUI-t közel tökéletesre megcsinálni és ezzel számos lehetőség nyílna a fejlesztésre az androidnak köszönhetően.

Amit várok:
- telefonnal kezeljem a cuccot
- legyen zenei Jukebox
- HBO GO android TV applikáció
- Youtube többcsatornás hang

Amit ki akarok próbálni:
- webkamera csatlakoztatása és messenger használata

Tesztelt okosságok:
- képernyővédőnek óra helyett lehet változószínhátteret adni
- ha az android háttérképét változtatod, akkor a bekapcsolás után amíg feláll a DUNE GUI ezt a háttérképet lehet látni, a rendszerem alkotóit raktam ide be érdekesség képpen (logók..stb)
-Androidhoz hasonlóan a nagy helyet igénylő applikációk mehetnek külső tárolóra, pl ami nagyon jól sikerült az a Syno DS Photo alkalmazás, teljes mértékben a TV távjával irányítható Android TV apllikáció, ugye itt sokszor az a szar, hogy egérre lenne szükség.....
Le kell tesztelnem:
Dune GUI fix ip címet ad
Android DHCP-t ír (valószínűleg utóbbi az igaz)

Andorira az applikáció telepítéseket az Aptoide TV-n keresztül kell csinálni, akkor minden működik rendesen!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5318) JrCsG válasza Csabroncka (#5317) üzenetére


JrCsG
tag

Az "alvó állapotból" magától bekapcsolásra valami tipp? :B

(#5319) Csabroncka válasza JrCsG (#5318) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet bug, de lehet hogy lan aktivitásra ébred (próbáld ki, hogy ha kihúzod a lankábelt is felébred-e), ha nem akkor valószínűleg valamelyik applikáció ébreszt...

AVS: Nice bekérdezett ;] :D elég sokan sz@rnak a képminőség kérdésre :DDD

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5320) JrCsG válasza Csabroncka (#5319) üzenetére


JrCsG
tag

Wifi-n van a hálón. Szinte minden appot letöröltem róla, csak a RadioTime van rajta a gyári lejátszón kivül, amit aktívan használok is. :B

(#5321) Csabroncka válasza JrCsG (#5320) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kanóc nélkül használni eretnekség :N

"in medias res"

(#5322) JrCsG válasza Csabroncka (#5321) üzenetére


JrCsG
tag

AC-n talán nem :U

[ Szerkesztve ]

(#5323) dh66e


dh66e
Topikgazda

Egy kis érdekesség a múltból.(2015) Jól nézzétek meg a processzort. :D

(#5324) Lacielvtárs válasza dh66e (#5323) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mi a manó :C
Kicsi a világ...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5325) dh66e válasza Lacielvtárs (#5324) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Csak pislogtam amikor felhozták a témát az orosz fórumon.Aztán egy ukrán srác megírta a történetét.

(#5326) Carlas


Carlas
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni lejátszó vásárlása miatt!

Amire kell:
-4K HDR 60 FPS-es
-Vigyen mindent, ISO,MKV,AVI, BD ISO stb akadás nélkül 4K60fps-el is akár
-Tamogassa a kulso HDD-t egy 6TB-os lenne rajta

Ot neztem ki:
Dune HD Pro 4K

Szerintetek?

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5327) dh66e válasza Carlas (#5326) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezeknek mind megfelel,bár jelenleg még lyukas a szoftvere (feliratprobléma,BD menü hiánya) ezeket augusztusra igérték megoldani.

(#5328) Carlas válasza dh66e (#5327) üzenetére


Carlas
senior tag

az nem baj főként szinkronnal nezek, a BD sem fontos egetverően most.de egyszeruen rendes lejatszot nem találok. ez elvileg eléggé fullos, mindent is visz /dolby atmos stb/ csak a tapasztalat is fontos.
szoval ha kadenciahelyes is mert irjak meg tenyleg mindent hibatlanul visz akkor végre megvan amit keresek :D

sajna a piacon annyi a szutyok kinai cucc aminel egy csomo kamu adatokkal van aztan kiderul, hogy hat elmeletben tud dolgokat csak.

de errol ilyet nem olvastam, jó nem is olcso

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5329) dh66e válasza Carlas (#5328) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olcsó Dune nincs és nem is lesz szerintem. :D
Ellenben évekig kapsz terméktámogatást meg hazai garanciát két évre.
Olvass vissza picit -ha még nem tetted-páran már vettek írtak róla pár sort.
Nem tudom merre laksz van e a közeledben hivatalos forgalmazó,de a legtöbb helyen kipróbálható a készülék ha viszel anyagot magaddal.

(#5330) djnice válasza Carlas (#5328) üzenetére


djnice
veterán

"sajna a piacon annyi a szutyok kinai cucc aminel egy csomo kamu adatokkal van aztan kiderul, hogy hat elmeletben tud dolgokat csak"

Ezt biztos a sok "hozzáértő" ember írta. Megfelelő oprendszert (LE/CE) kell használni rajtuk és akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#5331) Carlas válasza djnice (#5330) üzenetére


Carlas
senior tag

Hat lehet velem van a baj de ha kiadon nem keves penzt, ugyan ne keljen hackelni stb hogy tudja azt ami rá van irva. ez eleg ketseges minoseg. en kifizetem, osszedugom es mukodjon rendesen. eddig a pro 4k ugy nez ki tudja. apple tv 4k volt meg meg zidoo x9s. apple tv agyrem, pedig rohadt jo lehetne, a zidoo meg nezem

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5332) djnice válasza Carlas (#5331) üzenetére


djnice
veterán

A Pro 4K ugyanaz mint a Zidoo X9S, csak lesz egy Dune felületed. Ezt vedd figyelembe azért.

(#5333) TCr válasza djnice (#5332) üzenetére


TCr
veterán

Widewine, Youtube 4K HDR?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5334) djnice válasza TCr (#5333) üzenetére


djnice
veterán

Az nem volt feltétel, de igazad van.

(#5335) Carlas válasza djnice (#5332) üzenetére


Carlas
senior tag

itthon arban is ua kb. kintrol nem rendelnek.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5336) TCr válasza djnice (#5334) üzenetére


TCr
veterán

Nem, én komolyan kérdeztem, mert nincs róla tudomásom.
Az X9S ezeket nem tudja? (Bár a komentedben úgy érzem, hogy benne volt a válasz is)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5337) djnice válasza TCr (#5336) üzenetére


djnice
veterán

A 4K Youtube elvileg megy nem hivatalos app-al: [link]
A Widevine a Zidoo-nál viszont csak L3, így a Netflix 480p.

(#5338) TCr válasza djnice (#5337) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5339) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Van egy Dune 301-esem. Szerettem volna bele vinyót tenni, de nem sikerült. Egyáltalán semmit nem lát belőle, fel se pörög, semmi életjelet nem mutat, menüben nem látszik. Olyan mintha esetleg áramot se kapna abban a béna slotban.
Van egy 102-esem is, amire usb-n keresztül csatlakoztatva ugyanez a vinyó teljesen jól működik.

Mi lehet a baj?

Előre is köszi a segítséget

(#5340) BBéci válasza Fisha (#5339) üzenetére


BBéci
titán

"Szerettem volna bele vinyót tenni, de nem sikerült. "
Nem sikerült beletenni? Pedig nem különösebben nehéz művelet. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5341) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, van egy Dune HD-TV101 lejátszóm, már sok éve használom hálózatban a Win7-es asztali gépemmel, rendben tudtam nézni az asztali pc-n lévő filmeket a Dune-n.
Azonban a közelmúltban újra kellett telepíteni a pc-n a Win7-et, az új otthoni csoport létrejött és megosztottam a filmeket tároló könyvtárat úgy mint korábban.
A hálózatban ha a pc-ről nézem látszik a megosztott könyvtár és látszik a Dune is és a Dune-be dugott pendrive tartalma is, azt pc-n le tudom játszani.
Viszont fordítva van a bibi, nevezetesen a Dune látja az otthoni csoportot és abban a pc-t is, de a pc-n megosztott könyvtárat már nem látja, üres a pc ha rákattintok. (a Dune-be dugott pendrive tartalmát látja és le is játssza)
Nem emlékszem már, hogy évekkel ezelőtt amikor először beállítottam (és azóta csak használtam, nem birizgáltam :) ) volt-e valami trükkje a dolognak, hogy lássa a hálózatban lévő pc-n megosztott könyvtárakat, ...vagy csak egyszerűen nem jól csinálok valamit?
Tudnátok segíteni? :R

(#5342) fireman123 válasza fireman123 (#5341) üzenetére


fireman123
őstag

Időközben átnéztem a pc-men a lementett dolgokat és találtam egy bejegyzést 2014-ből, akkor is ezzel a gonddal küszködtem és azt sikerült orvosolni az alábbiakat követve:

Ollózom:
"Megtaláltam a megoldást a saját problémámra (Windows 7-es PC tallózása DUNE-ből), megosztom
veletek is.
1, Start -> begépelni: regedit, futtatás
2, megkeresni:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa
jobb oldalon megkeresni a "everyoneincludesanonymous" kulcsot, dupla katt rá (módosítás) 1-re
3, dupla katt a "NoLmHash" kulcsra, módosítani 0-ra
4, megekeresni:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
jobb oldalon megkeresni a "restrictnullsessaccess" kulcsot, dupla katt rá (módosítás) 0-ra
5, regedit bezár, gép újraindít
"
Akkor ez eredményre vezetett!

Most végig csináltam a fentieket és most már látszik a megosztott könyvtár a Dune-n, viszont nem enged be, ...felugrik egy ablak és azt írja:
"A hálózati hely nem elérhető, lehet hogy védett" ....és kitöltve megjelenik a "Név:"-nél a keresztnevem :D , alatta a "jelszó"-nál pedig csillagok .....és nem tudom megnyitni a megosztott könyvtárat, pedig nincs jelszavazva :( , ....no itt tényleg elakadtam és nem tudom, hogyan tovább.
Valakinek esetleg ötlete? :R

(#5343) Ablakos


Ablakos
őstag

Dune Solo 4k típus tulajok légyszi írjanak arról, hogy milyen bit sebességű mkv-t játszik le a dobozuk. Wifi-t használok (5G/AC) és 37-38 mbit -nél már elkezdi a "Puffer kiürülés"-t, Vagyis szakadozik a lejátszás. Egyelőre nincs megoldva az utp kábel, de a wifinek elvileg tudnia kellene ezt a sávszélt.
Köszi.

(#5344) Csabroncka válasza Ablakos (#5343) üzenetére


Csabroncka
addikt

A sávszélesség függ a jelerősségtől is!

"in medias res"

(#5345) koncsik válasza fireman123 (#5342) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem az lehet gond, hogy nincs jelszavazva... - de nem vagyok referencia, az utolsó win10 frissülés óta nem lát senki semmit (ugyanez van lementve)n :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5346) Laszlo733 válasza fireman123 (#5342) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia! Próbáld meg ezt: a router felhasználónevét ís jelszavát írd be.

(#5347) fireman123 válasza Laszlo733 (#5346) üzenetére


fireman123
őstag

Kipróbáltam, sajnos nem segített :(

(#5348) Laszlo733 válasza fireman123 (#5347) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Lehet, hogy akkor érdemes lenne egy jelszót beállítani az op. rendszernek és úgy megpróbálni.

(#5349) fireman123 válasza Laszlo733 (#5348) üzenetére


fireman123
őstag

:C ...és ez lett a megoldás!, ....így lát mindent és le is játssza. Köszi a segítséget :R !!! (....de azért továbbra sem értem, hogy miért kellet ez most, a win újratelepítése előtt sem volt jelszava a pc-nek :F, ...de lényeg, hogy működik )

[ Szerkesztve ]

(#5350) Laszlo733 válasza fireman123 (#5349) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Nagyon szívesen! Sajnos a Win 10 már csak ilyen, de úgy emlékszem,hogy már Win 8 alatt én is belefutottam hasonlóba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.