Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) egykori válasza dh66e (#6446) üzenetére


egykori
őstag

Így újként is már nagyon örülök, hogy tesztelni fogod, remélem, tudsz majd eligazodni, ha valami gondom adódna.

Egy pár éve a Logitech Harmony 650-es távirányítóra van beprogramozva a Mede8er, a Sony TV és a Yamaha rádióerősítő. Gyönyörűen kezeli mindet. Az új Realbox is ezzel lesz vezérelve.

[ Szerkesztve ]

(#6452) dh66e válasza egykori (#6451) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amit tudok megnézek most állítom be a rendszert.

A távhoz egy fontos kiegészítés hogy csak a navigácios gombok(fel,le,jobbra ,balra illetve az enter gombja) kattognak a többi nem!
Ezt nem nagyon értem miért ,de így van.Talán az egérkurzor miatt.

(#6453) egykori válasza dh66e (#6452) üzenetére


egykori
őstag

A minőségi probléma azért furcsa, mert a Realbox, ahogy mostanában kutakodtam, nem éppen a legalja a felhozatalnak. Arra törekedtem, hogy a Mede8er szintje meg legyen (kb. 6 éve ~45 ezerbe került), annak világítós távja van és semmi kattogás.

(#6454) dh66e válasza egykori (#6453) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lehet túl sokat vártam tőle,de nekem ez így nem jön be,de a céllövölde jobban idegesít.
Lehet másnak fel sem tűnnek ezek a dolgok akik most vesznek először lejátszót vagy valami olcsóbbról váltanak.

(#6455) egykori válasza dh66e (#6454) üzenetére


egykori
őstag

Te is megvetted? Vagy csak tesztelésre van nálad a Realbox?

(#6456) gyeniko válasza dh66e (#6450) üzenetére


gyeniko
őstag

A Dune HD Duo 4K Base-nek százsokezer Ft-ért is kattogós. Azonban világítós!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6457) dh66e válasza gyeniko (#6456) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azokhoz ezt adták ha jól rémlik.

(#6458) dh66e válasza egykori (#6455) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Holnap kell választ adnom szóval ma meghajtom amennyire tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6459) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Van a Dune lejátszóban (Realbox) Windows 10 alatt csinált SMB elérhetőséget?
Total Commanderrel szeretném elérni a készülékre csatlakoztatott meghajtót.

(#6460) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#6459) üzenetére


Csabi1984
addikt

Maga a készülék tetszik (Realbox 4K) :) De a Windows elmehet a francba az smb1 szivatásával. Megpróbálom a Windows 10 2004 verziójával kisérletezni.
Azt szeretném, hogy a készülékre csatlakoztatott usb háttértárat eltudjam érni!
Nem azért de ne kelljen már NAS készüléket beinvesztálnom közel 140.ezerért (mert uggye az olcsó eszközök gyenguszok)
Másik észrevételem hogy lehet bekapcsolni vagy kikapcsolni, hogy egy mappában levő videókat ne indítsa el magátó azaz ha lement mondjuk egy klip akkor ne indítsa el a következőt?

[ Szerkesztve ]

(#6461) dh66e


dh66e
Topikgazda

Na marad még nálam egy hétig a Realbox 4k.
Mint médialejátszó jó a készülék,de van még mit reszelni rajta.
Ami tetszik eddig:
-Tényleg gyors a rendszer.
-Amit próbáltam mindent* lejátszott
*Pl volt olyan BD50 ISO anyag ahol csak egy hangsávot szólaltatott meg a négyből.. :F
- Régebbi pluginok is mennek rajta.
-Filmkatalógus azonnal adja a filmhez a borítót,leírást.
-Feliratot is talált azonnal az egyik filmhez amit próbáltam.

Ami nem tetszik:
-Streaming szolgáltatásokat el lehet rajta felejteni.(Netflix,Hbo go etc...)
-Android alatt tud erősen gondolkodni,volt hogy újra kellett indítanom.
-Gyári You tube semmit nem ér,play áruház kezelése nehézkes.Kell hozzá egy rendes Bt hadonászos táv...

Fejlesztés alatt áll egy droidos yt,azt fel küzdöttem 4k videók mennek rajta,de még nagyon beta egy csomó minden hiányzik.
- A távirányitó nem az én világom,ezt írtam már korábban.

Dune látja a laptopot,de a laptop még nem, ezt ma leküzdöm ha rájövök.
Szóval van még kérdés bőven,nehéz átszoknom egy ilyen rendszerre.

(#6462) Csabi1984 válasza dh66e (#6461) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem a távirányítóval nincs bajom de tény egy külső billentyűzet egérrel vagy touch-os billentyűzet nagy segítség :)
Valahogy feltelepült az a újabb Youtube az egy akkora f-s. Jobban szeretem a korábbi jobbra-balra tudsz menni a kis ablakocskával és le okézod és megy.

A Dune látta a gépemet csak a nyilvános megosztást de a saját megosztásomat nem.

[ Szerkesztve ]

(#6463) BBéci válasza Csabi1984 (#6460) üzenetére


BBéci
titán

Bőven megfelel egy ilyen NAS: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6464) Csabi1984 válasza BBéci (#6463) üzenetére


Csabi1984
addikt

512MB és Sata2 elegendő 4K lejátszáshoz?

(#6465) BBéci válasza Csabi1984 (#6464) üzenetére


BBéci
titán

Igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6466) Tuto válasza Csabi1984 (#6459) üzenetére


Tuto
tag

Totallal nem tudsz be ftpzni?
ip cím, felhasználó név jelszó és már megy is

[ Szerkesztve ]

(#6467) Csabi1984 válasza Tuto (#6466) üzenetére


Csabi1984
addikt

Dune-re hogy lehet FTP-zni? Egyáltalán lehet?

(#6468) gyeniko válasza dh66e (#6457) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, ezt. Kattogós.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6469) dh66e válasza Csabi1984 (#6467) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen lehet, terméktámogatási oldalon láttam róla valami leírást.

(#6470) jcage


jcage
tag

Sziasztok,
Én is kérdeznék egyet. Van egy Smart D1-em, ami tegnap este óta nem hajlandó bekapcsolni. mind a készüléken próbálva, mind a távitányítóval csak elhalványul a standby led, de semmi működés. Kikapcsolás-bekapcsolás, teljes áramtalanítás is megvolt. Találkozott valaki hasonlóval?
Köszi,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#6471) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok na rámentem erre az oldalra és a HD Realbox 4K úgy néz ki hiába is keresem mert a termék összehasonlító táblázatába részletezik.
Built SMB Server -
SM Client Browser: Yes

Tehát most úgy néz ki NAS-t kell vennem :(

(#6472) djnice válasza Csabi1984 (#6471) üzenetére


djnice
veterán

Vagy elengedni a Dune-t és venni 40$-ért egy CoreELEC-es boxot ami még ezt is tudja.

(#6473) ginola válasza jcage (#6470) üzenetére


ginola
addikt

Elsőre a tápegységre gyanakodnék.

(#6474) jcage


jcage
tag

Köszi @Ginola.
Van esetleg valakinek hasonló készüléke, vagy elfekvő tápegysége kipróbálás végett? :)

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#6475) egykori válasza Csabi1984 (#6471) üzenetére


egykori
őstag

Egy kissé elkeseredtem, hogy az SMB-re kilátás sincs, hogy működjön (még én is ezzel küszködök éppen), ezért megnéztem az összehasonlító táblázatot és EZT találtam. Most mi két táblázatot nézünk, vagy ez másról szól, mint amit te írtál?

(#6476) Csabi1984 válasza egykori (#6475) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én is ilyet néztem csak angolul. A linkelt oldalon menj lejebb a comparison részhez.

[ Szerkesztve ]

(#6477) egykori válasza Csabi1984 (#6476) üzenetére


egykori
őstag

Még ezt a sort is találtam a tulajdonságok leírásában ITT:

Hálózati fájlkezelés: SMB-böngésző (SMB-kliens és -szerver), NFS-böngésző (kliens), UPnP/DLNA-böngésző és kliens.

(#6478) Csabi1984 válasza egykori (#6477) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen sok helyen olvstm én is. Az extremeudiónál még openwrt is fel van tüntetve de nincs rajt. Szóval a leirások már nem megbízhatóak. Egy biztos írok a hivatalos külföldi gyártónak,.hogy most tiszta legyen már végre.

(#6479) Csabi1984


Csabi1984
addikt



(#6480) Csabi1984


Csabi1984
addikt

A Dune magyarországi fórumába ezt írták nekem :D Nah köszi!
"Épp most beszéltünk erről ITT, egy FTP- vagy SMB-szerver appot kellene telepítened."

(#6481) kezo0 válasza Csabi1984 (#6479) üzenetére


kezo0
addikt

Az a „Körülbelül 4K” oszlop mi a túrót jelent? :Y

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6482) dh66e válasza kezo0 (#6481) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:DD

(#6483) Csabi1984 válasza kezo0 (#6481) üzenetére


Csabi1984
addikt

Na azt nem tudom csak valaki linkelte azt a képet és csak összehasonlítás végett tettem be egymás alá! A hivatalos a felső ami angol!

(#6484) dh66e válasza Csabi1984 (#6483) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vicces dolgokra képes a gugli fordítója.

(#6485) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Üzenet a Dune gyártójától (most kaptam nem rég)

Hello,
File server (SMB server) function currently is available only in more advanced Dune HD models which have a SATA HDD connector or HDD rack (Pro 4K and Pro 4K II, Pro 4K Plus, Max 4K, Ultra 4K); these models are more optimal for using them as a file server.
We will add the SMB server function to the next big firmware update for RealBox 4K (planned to be released around January/2021).

Fordítás:

Helló, A fájlszerver (SMB szerver) funkció jelenleg csak a fejlettebb Dune HD modellekben érhető el, amelyek SATA HDD csatlakozóval vagy HDD állvánnyal rendelkeznek (Pro 4K és Pro 4K II, Pro 4K Plus, Max 4K, Ultra 4K); ezek a modellek optimálisabbak fájlkiszolgálóként történő használatra. Hozzáadjuk az SMB szerver funkciót a RealBox 4K következő nagy firmware-frissítéséhez (amelyet 2021 január környékén tervezünk kiadni).

[ Szerkesztve ]

(#6486) Május válasza Csabi1984 (#6485) üzenetére


Május
tag

Akkor egy kicsit várni kell és már minden jó lesz frissítés után :)

(#6487) Csabi1984 válasza Május (#6486) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen :D

(#6488) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Mit cseszhetek el :D?
Dune Realboxot szeretném a gépemhez csatlakoztatni. Van 2db meghajtó megosztásom egyik Sorozatok és a másik Bluray elnevezésű meghajtó.

A sorozatok meghajtót simán megeszi a sok mappával, de a Bluray meghajtót korábban sikeresen feltudtam csatlakoztatni de most meg nem tudom! Vagy nincs könyvtár, vagy csak egy almappát látja!
Nem értem a logikát :D mert a Sorozat meghajtó legalább 15 mappát tartalmaz.


Megoldódott :D

[ Szerkesztve ]

(#6489) Szirtimorc válasza jcage (#6470) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Smart D1 van nekem is. Szintén táp hiba az első gondolatom, voltméréssel kéne kezdeni. Ha az jó, attól még lehet rossz táp, de ha már az se stimmel, akkor meg van a gond.

(#6490) egykori válasza Csabi1984 (#6483) üzenetére


egykori
őstag

Nekem sikerült egy hosszú cikk elolvasása után bekapcsolva felejteni a fordítót. :B
Igazából én csak a RealBox oszlopát néztem, nem vettem észre az okosságot. Viszont örülök, hogy derültséget tudtam vele okozni.

A lényeg!
Beüzemeltem a RealBoxot, és nagyjából - a logiteches távirányítóra való migrálást kivéve (még nem jutott rá időm) - minden működik, amit vártam és a Mede8ertől megkaptam. Sőt, amit az előző médialejátszó már nem tudott stabilan nyújtani, az most szépen megy. Vagy a Youtube, ami egyáltalán nem ment, az itt tökéletesen megy.

A laptoppal való kapcsolatot itt UPnP-vel tudtam megoldani, az előzőnél másként volt, de nem probléma. A lényeg, hogy ne kelljen pendrive-ozni vagy a HDD-éket ki-be dugdosni. Az SMB meg ahogy olvastam, talán januárban bele kerül a RealBoxba is. Ha esetleg mégsem, nekem így is jó lesz.

Még ma este letesztelem a Mark.it jelölő plugint, hogy jól működik-e. Remélem, az is rendben lesz, mert a Mede8erben jól működött a sorozatok megnézett részeinél a jelölés.

(#6491) jcage válasza Szirtimorc (#6489) üzenetére


jcage
tag

Köszi neked is. Mindenképpen letesztelem egy másik tápegységgel, bár közben vettem gyorsan egy Smartbox 4k-t is, mert dune nélkül nincs karácsony. :D

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#6492) egykori válasza egykori (#6490) üzenetére


egykori
őstag

Tegnap kipróbáltam a Mark.it jelölő plugint, de sajnos nem csinál semmilyen jelölést. Tudna valaki ötletet adni, vagy esetleg másik appot ajánlani?

(#6493) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Valaki tud abban segíteni, hogy hol lehet engedélyt adni arra, hogy az USB meghajtóról törölni tudjak? Azt írja ki nincs jogosultságom törölni (USB eszközről!!)

(#6494) dh66e válasza egykori (#6492) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Lesz időm ránézek este,sajna nem minden működik,pl régi skinekből próbáltam egyet,teljesen megzakkant a Realbox.

(#6495) Tuto válasza Csabi1984 (#6467) üzenetére


Tuto
tag

Bocs a NAS ra....egyébként gyanítom, hogy ha van hdd rajta vagy pendrive megoldható...most próbáltam az ip cím alapján elére, WC-el, csak nem tudok betallózni, lehet ki kellene ajánlani tárhelyet a dunén

(#6496) Tuto válasza jcage (#6491) üzenetére


Tuto
tag

Ez így van :-)

(#6497) Csabi1984 válasza Tuto (#6495) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem lehet FTP-zni sem ( most néztem meg az összehasonlító oldalt) ami szintén elírás!
NFS, Samba (kliens) ennyi.

(#6498) Május


Május
tag

Nekem is lenne 2 kérdésem :)

1. A jukeboxnak nem lehet megadni, hogy automatikusan frissítse a könyvtárakat?
Kb. napi szinten töltök le valami új filmet és nem akarok mindig szinkronizálni/frissíteni.

2. Egy olyan észrevételem volt dune hd realbox 4k-nál ,hogy egyes 4k filmeknél a mozgásoknál mintha akadozna vagy ugrik a kép. olyan mintha ahol mozog a kép akkor szaggat 1 kicsit.
Mi lehet ez? Maga a letöltött film a hibás vagy a lejátszó nem bírja?
A TV-nek elvileg semmi köze nem kéne, hogy legyen hiszen az csak megjeleníti. Amúgy egy LG oled C9 tv-m van

(#6499) dh66e válasza Május (#6498) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Simán lehet a tv is ludas.... :K

(#6500) Tuto válasza Csabi1984 (#6497) üzenetére


Tuto
tag

Köszönöm, akkor nem erőltetem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.