Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Downsampling válasza solaris7 (#5047) üzenetére


Downsampling
senior tag

A 3,5 colos külső HDD házakban belül egy ilyen SATA kábel van (csak némileg rövidebb) és egy ilyen tápkábel (az egyik vége egy ötpólusú csatival, a másik végén a SATA eszközökhöz kialakított csatlakozóval).

[ Szerkesztve ]

(#5052) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!
Van a Dune-nek olyan app-ja (IOS-re érdekelne), amivel működtethetem a hálózatban lévő HD Max-omat? Én nem igazán találok...
Köszi!

(#5053) Gijon válasza Downsampling (#5052) üzenetére


Gijon
senior tag

(#5054) koncsik válasza Gijon (#5053) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyik se érhető el az AppStore-ban :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5055) Mano66


Mano66
senior tag

Még érdemes Dune HD Solo Lite-ot venni?Lassan kifutó modell lesz.Néztem az új Realtek-es lejátszót is (Dune HD Pro 4K) ,de ezen is előjöttek azok a gondok ami a Zidoo X9S-nél is meg vannak.A tv amivel használnám egy Sony KDL-55W809C.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#5056) Downsampling válasza Gijon (#5053) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszi, de vagy a Dune van ezer éves tévedésben, vagy az Apple Store. Egyik sem érhető el... Ezért is kérdeztem, hogy van-e valami IOS-re való megoldás a Dune-hez, mert rajta kívűl mindent tudok a mobilommal irányítani (még a hangerőt is, mivel az Oppo 105D-t használom előfoknak).
Az Androidot nem tudom, mert nincs olyan eszközöm, így nem is érint...

(#5057) dh66e válasza Downsampling (#5056) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Amennyire én tudom nincs jelenleg működő alkalmazás. :(

(#5058) Gijon válasza Downsampling (#5056) üzenetére


Gijon
senior tag

Bocsesz, azt hittem jó.., droidhoz tuti jó volt, de nem igazán használtam azt sem.

(#5059) Downsampling válasza Gijon (#5058) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm, azért végig néztem mindet az Apple Store-ban, de nincs egyik sem... Tabletben van androidom, de az meg a mérete miatt nem éppen praktikus. (igazából semmire sem használom navigáción kívűl). :R

dh66e: neked is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5060) junior19 válasza Downsampling (#5052) üzenetére


junior19
senior tag

Nem feltétlenül app, de ha feltelepíted a Dune-re a dune_service_extendrc_install plugint, akkor böngészőből tudod a dune-t vezérelni, sőt még kijelzőt sem kell kapcsolni zenehallgatás esetén, mert a merevlemezt is látod.

codec project

(#5061) Downsampling válasza junior19 (#5060) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm, bár a célom az lett volna, hogy a lehető legegyszerűbben, egyetlen kütyüvel ki tudjak váltani három másikat. Kettőt simán meg lehet oldani, a Dune-t nem. (Sőt, hozzáteszem, az Oppo 105D IOS alkalmazása - de szerintem az Androidos is - plusz szolgáltatásokat is ad a távhoz képest, igaz azért, mert CFW van rajta). Ez így, böngészőn keresztül már nem az igazi... :R

(#5062) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

hali,
Dune hd pro 4k kérdések:

- ha fix ip-t állítok be, nincs internet kapcsolat, ha dhcp-t akkor van, ez vajon miért lehet? a manuális IP-nél van DNS szerver 1 és 2 amit én üresen hagyok -azt kell-e és ha igen mire állítani?

- nem játssza le a dsf és sacd.iso fájlokat pedig ha jól tudom, tudnia kellene?

köszi

(#5063) Downsampling válasza boroskarcsi (#5062) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az elsőre nem tudom a választ, a másodikra pedig csak annyit, hogy a korábbi Dune-k nem játszották ezeket a formátumokat.

(#5064) Ablakos válasza boroskarcsi (#5062) üzenetére


Ablakos
őstag

De miért nem állítod be a DNS-t? Ki és mi fogja feloldani IP-kre a neveket így? (1.1.1.1, 8.8.8.8 stb.)

[ Szerkesztve ]

(#5065) boroskarcsi válasza Downsampling (#5063) üzenetére


boroskarcsi
tag

A dune solo lite is dsd kompatibilis, szóval szerintem tudja (ez van a hálóban és műxik) a leírásból:
Hi-End music: Play very high-quality (up to 192 KHz / 24-bit) music files in various formats (FLAC, Monkey’s Audio APE, WAV/PCM, Super Audio CD, etc)

(#5066) boroskarcsi válasza Ablakos (#5064) üzenetére


boroskarcsi
tag

sajna nem értek hozzá, oda mindegy mit állítok be?

(#5067) djnice válasza boroskarcsi (#5065) üzenetére


djnice
veterán

Hardveresen tudnia kellene, mert a Dune Pro 4K = Zidoo X9S, csak dupla áron és a Zidoo tudja a beépített zenelejátszóval és a ZDMC-vel is. Mivel Dune-re nincs ZDMC és ezek szerint nálad a beépített lejátszója sem játssza le, marad a HibyMusic app (és akkor ugyanott leszel mint a Mecool-lal, hogy csak wifi-vel fog menni).
14 napod van hogy visszaküldd.

[ Szerkesztve ]

(#5068) Downsampling válasza boroskarcsi (#5065) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ezek közül melyik a DSF és az SACD.iso?

(#5069) Ablakos válasza boroskarcsi (#5066) üzenetére


Ablakos
őstag

Publikus dns server címe(ke)t kell megadni. A google vagy cloudflare ajánlott. Mindegy melyiket adod meg.

(#5070) boroskarcsi válasza djnice (#5067) üzenetére


boroskarcsi
tag

Lehet az lesz...nem is értem miért nem játsza le hiszen tudnia kellene...azért a mecoolt sem kötöttem ki😀

(#5071) boroskarcsi válasza Ablakos (#5069) üzenetére


boroskarcsi
tag

Kösz holnap este megnézem

(#5072) boroskarcsi válasza Downsampling (#5068) üzenetére


boroskarcsi
tag

Ha jól értem a super audio cd az sacd. A lite simán viszi. A dsf fájlokat is. Ki is írja h a kodek dsd.

(#5073) Downsampling válasza boroskarcsi (#5072) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ok, csak ezeket pont nem soroltad fel, én meg nem ismerem, mire képes. Én azt írtam, a régebbi Dune-k (pl. az HD Max-om) nem játsza le ezeket. Sima SACD fájl pedig nincs, csak speciális .iso-ban, amit anno PS3-akkal nyertek ki trükkösen főleg orosz "zeneszerető" emberkék... Amúgy kicsit más a hangjuk, mint a valódi SACD korongoknak... Ellenben vannak DVD-Audio .iso-k is, azokat a régi Dune-k is vitték. Nem ezekkel kevered? Mert ránézésre nem látni különbséget, mindkettő egy .iso fájl. Csak éppen az SACD .iso-t nem tudod megnyitni semmilyen ISO-kat kezelő programmal, a DVD-A-t viszont igen, mivel a fájlszerkezete lényegében megegyezik a sima DVD-vel.

(#5074) boroskarcsi válasza Downsampling (#5073) üzenetére


boroskarcsi
tag

bocsi, nekem a "régebbi" a Dune hd solo lite... ami tudja ezeket játszani. az újnak is tudnia kellene:
A specifikációból:
Hi-End media player: Play Hi-End file formats (including BD ISO, BD3D ISO, DTS:X, Dolby Atmos, SACD) from any source (including NFS and SMB)

bár az újnál nem találom a dsd kompatibilitást, még utánanézek... megvan...
Audio tulajdonságok

igen MP3 stream
igen AAC stream
igen MP3
igen AC3
igen DTS
igen Dolby Digital Plus
igen Dolby TrueHD, Dolby Atmos
igen DTS-HD
igen MP3
igen M3U playlist kezelése
igen PLS playlist kezelése
igen CUE playlist kezelése
igen Apple AirPlay kompatibilitás
igen AAC
igen OGG/Vorbis
igen Apple Lossless (ALAC)
igen FLAC
igen WAV
igen DSD
igen WMA 9
nincs adat WMA 9 DRM 10
igen Podcast
nem FM-rádió
nincs adat DAB/DAB+ rádió

az én sacd.iso fájljaim vlaszeg a ps3 másoltak.

[ Szerkesztve ]

(#5075) boroskarcsi válasza Ablakos (#5064) üzenetére


boroskarcsi
tag

köszönöm, segített, így már működik.

(#5076) solaris7 válasza boroskarcsi (#5075) üzenetére


solaris7
tag

Sok minden nem működik még tökéletesen ebben a Pro 4K-ban.Új firmware jelent meg (béta) és a még most sem működik jól a belső felrat kezelés.Nincs zoom (nem lényeg) Hálózaton keresztül nem látja az iso-t.(lehet nem is kell)
MKA kiterjesztésű fájlokból nem tudja kilistázni a számokat mintha 1 track lenne.Flac fájlba nem tudsz bele pörgetni.
Erről csak a 303D-jut eszembe anno 4 éve vettem.Minden hibátlan vol egyből! Ezt most miért nem lehetett megcsinálni? Csak szívatják a jónépet.
Legalább a hang és a kép rendben van.
De reméljük egyszer csak jó lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#5077) boroskarcsi válasza solaris7 (#5076) üzenetére


boroskarcsi
tag

a kisebb hibákkal nem is lenne gondom, de kifizetek egy rakat pénzt (értsd: drágább mint a többi hasonló tudású kütyü) és ahogy te is írtad alap dolgok nem mennek. a gyári tesztelők vajon mit néztek? a TV2-t?....
valszeg holnap vissza is küldöm.

(#5078) solaris7 válasza boroskarcsi (#5077) üzenetére


solaris7
tag

Vissza lehet küldeni már használod nem? Azt hittem csak akkor lehet ha nem bontottad fel.
Én igzán csak a filmnézésre használom az meg jól műküdik (kivülre rakom a feliratot) :D

(#5079) boroskarcsi válasza solaris7 (#5078) üzenetére


boroskarcsi
tag

ha weben rendeled 14 napos elállási jogod van. persze mindennek hibátlannak kell lennie, és kell az eredeti csomagolás is.
Ebben az esetben ezen felül a termék is hibás, mert nem felel meg a gyártó által megadott paramétereknek.

(#5080) kokokka


kokokka
őstag

Hol lehet megvenni a HD Pro 4K-t? Mert mindenhol csak előrendelhető, vagy oda van írva, hogy : Megjelenés júniusban :(

(#5081) Downsampling válasza solaris7 (#5078) üzenetére


Downsampling
senior tag

Bizony, visszaküldhető!
Amúgy bocsi, nem kötekedni akartam.

(#5082) Bioritm


Bioritm
csendes tag

Sziasztok, lehet hülye kérdés, meg már 10 ezren feltették. Tervezek venni solo 4k base-t. Kérdés torrent klienst lehet rá valahogy varázsolni? Mert ugye popcorn ugyanezzel a procival tudja, csak jó lenne egy DVB-t tuner projektor használat miatt.

Köszi a választ.

(#5083) dh66e válasza kokokka (#5080) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Fel kell hívni a hivatalos forgalmazókat az a biztos.

(#5084) dh66e válasza Bioritm (#5082) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Talán Transmission felrakható rá,de ebben nem vagyok biztos.

(#5085) kokokka válasza dh66e (#5083) üzenetére


kokokka
őstag

Beszéltem velük. Hamarosan, de igazából fogalmuk sincs.

(#5086) dh66e válasza kokokka (#5085) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pár darab érkezett az országba ezek szerint elfogyott mind.

(#5087) solaris7 válasza kokokka (#5085) üzenetére


solaris7
tag

Én is beszéltem azokkal akiktől rendeltem.Mióta az enyém megérkezett azóta várom a másikat (kértem mégegyet) ismerősnek.De azt mondták nincs egy nagykerben sem,ennek mindjárt 3 hete :(

kokokka
A kedves fórumtárs boroskarcsi vajon már visszaküldte? :)

[ Szerkesztve ]

(#5088) kokokka válasza solaris7 (#5087) üzenetére


kokokka
őstag

?? Mi baja volt vele?

(#5089) solaris7 válasza kokokka (#5088) üzenetére


solaris7
tag

Pár hozzászólással feljebb :)

(#5090) boroskarcsi válasza solaris7 (#5087) üzenetére


boroskarcsi
tag

igen, visszavittem.
némi telefonálgatás után a kereskedő is elismerte h nem tudja azt, ami a gyári specben le van írva. pénz vissza és kész.
az importőr is megerősítette a dune fórumban. a "vicces" az a rész volt, hogy várjak, mert majd biztos jön rá olyan FW ami majd fogja tudni...mire én: biztos, így lesz, akkor viszont pl: jövő márciusig ne hallgassak zenét..?

(#5091) dualcore válasza boroskarcsi (#5090) üzenetére


dualcore
őstag

Most van olyan modell, ami megbírkózik az újabb formátumokkal? Dolby Atmos-X illetve kadenciahelyes 4K?

(#5092) solaris7 válasza boroskarcsi (#5090) üzenetére


solaris7
tag

Akkor ezt határozottan és gyorsan elintézted :K

Dualcore
A pro 4K kezeli a Dolby Atmos-X hangot de már a 303D is kezelte.A kedenciahelyes 4K-ról nem tudok mit mondani.Szépen játsza a Pro4k de még FullHD-s a Tv-m :)

(#5093) kezo0 válasza dualcore (#5091) üzenetére


kezo0
addikt

A 4K filmek zöme ugyanúgy 24p-s, mint a FHD filmek, a 23,976 Hz-es anyagokat pedig a jelenlegi összes 4K-képes Dune is kadenciahelyesen játssza le. 30 Hz-ig mindent tökéletesen visznek, csak a 4K@50 Hz és 60 Hz nem megy nekik. Viszont olyan tartalom nincs is túl sok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5094) djnice válasza kezo0 (#5093) üzenetére


djnice
veterán

Ezzel csak az a gond, hogy a 4K filmek 99%-a HDR-es.

(#5095) Lacielvtárs válasza dualcore (#5091) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Olyan nincs hogy dolby atmos-x ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5096) kezo0 válasza Lacielvtárs (#5095) üzenetére


kezo0
addikt

Ez már a következő szabvány. Plusz 4 db hangfal kell hozzá a padló alatt! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5097) BBéci válasza Lacielvtárs (#5095) üzenetére


BBéci
titán

Dolby Atmos - DTS:X akart lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5098) kezo0 válasza djnice (#5094) üzenetére


kezo0
addikt

Azokat szépen lekonvertálják SDR-re.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#5099) djnice válasza kezo0 (#5098) üzenetére


djnice
veterán

Azt gondolom tudod, hogy az nem rendes konverzió, mert a Sigma SoC nem ismeri a BT.2020 színteret, ezért először veszi a BT.709 részét, így eleve elvesznek adatok, majd azt próbálja korrigálni a fényerő / kontraszt / színtelítettség állításával.

(#5100) kezo0 válasza djnice (#5099) üzenetére


kezo0
addikt

Lehet, hogy így van, de a nem HDR-es 4K tévémen a végeredmény teljesen jól néz ki. Kb. minimális árnyalatbéli különbség van egy HDR-es anyag megjelenítésében a Dune, a HiMedia és az Oppo képe között, és nagyjából ízlés dolga, hogy kinek melyik tetszene jobban. Szóval ha valaki nem tesztábrákkal méricskél, akkor tökéletesen megoldja a konverziót a Dune is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.