Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) kezo0 válasza dh66e (#6350) üzenetére


kezo0
addikt

Pont ezt akartam én is írni neki, de megelőztél. Korábban az androidos HiMedia lejátszómon ez segített, amikor a Kodi egyik frissítése után joysticknak hitte a gyári távirányítót.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#6352) Tuto válasza kezo0 (#6336) üzenetére


Tuto
tag

:C

(#6353) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, új Pro 4K II lejátszó tulajdonosaként kérdezem, hogy a DUNE-re telepített KODI programmal mi lehet a gond?
Telepítés után a következő hibaüzenetet adja:
"New controller detected
A new controller has been detected. Configuration can be done
at any time in Settings > System Settings > Input.
Would you like to configure it now? Yes No "
Bármit nyomogatok nem lép tovább.
A tv-re is feltettem e kitűnő programot, beállítottam, megy rendesen.
Köszi

(#6354) dh66e válasza Pimpellér (#6353) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!

Próbáld meg ezt hátha segít....

[ Szerkesztve ]

(#6355) Pimpellér válasza dh66e (#6354) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi, de amikor a KODI felület betölt, bárhová kattintok, feljön a hibaüzenet.
El sem tudok jutni a beállításokig. Gyakorlatilag betölt, majd lefagy.
Bocs a késői válaszért.

(#6356) djnice válasza Pimpellér (#6355) üzenetére


djnice
veterán

A Dune nem lenne jó Kodi-val akkor sem, ha nem fagyna le, ne erőltesd.

(#6357) IP1954 válasza Pimpellér (#6353) üzenetére


IP1954
aktív tag

A Pro 4K lejátszónál az SMPC viszonylag jól működött ami csaknem olyan, mint a KODI.
Az SMPC eleve telepítve volt vagy az első használat előtt automatikusan letöltődött.
Persze a Dune lejátszót célszerűbb lenne a sajátjával használni, nem a körítés a lényeg.

(#6358) kokokka válasza IP1954 (#6357) üzenetére


kokokka
őstag

Semennyire nem volt jó az sem az igényes filmezéshez. 4K akadt, Atmos sehol. Persze ez igény kérdése...

(#6359) dh66e válasza Pimpellér (#6355) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahh az nem túl jó... :(
Tedd fel a legújabb fw-t ha jól olvastam abban javítottak inkompatibilitási gondokat Kodival.Hátha a táv is életre kell.

(#6360) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

A Dune HD RealBox 4K-val lehet Netflixet és HBO GO-t nézni?
Netflixnél hivatalos dedikált (vagy hogy is mondják :) ) alkalmazás van?

Köszi.

(#6361) Tuto


Tuto
tag

Kartársak, jól értem, hogy Dunén a KODI nem használható , így értelmetlen, hogy rajta van?
A androidos verzió, így csak csilli vili, de igazán a jól bevált Dune lejátszónál megszokott program használható? (nekem "csak" a saját SW-es lejátszói voltak és van is, ez nekem tökéletes a maga egyszerűségével együtt, csak annyi hogy lehetne 4K (60hz) meg nagyobb színmélységgel .

(#6362) kokokka válasza Tuto (#6361) üzenetére


kokokka
őstag

Jól érted, a saját rendszere van optimalizálva a lejátszásra. A Kodi működik is ezzel azzal, de nem jó, sok benne a hiba a Dune-ön. De a Dune kimondottan ezért használ saját héjat, arra összpontosít, ami szerintem logikus is.

(#6363) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, a Dune-n akkor mellőzöm a KODI-t.
Köszi mindenki válaszát.

(#6364) Nethooligan


Nethooligan
tag

Üdv!
Biztos én vagyok teljesen amatőr, de egész egyszerűen nem találom, hol lehet beállítani, hogy egy film milyen nyelvű hanggal induljon. (Pro 4K) Mint a feliratnál, ott megtaláltam, és magyarral is indul, ha van benne.
Eddig nem nagyon zavart, hogy az első helyen lévő hangsávot kezdi el lejátszani egy filmben, de egyre többször marad első helyen az angol/eredeti hang, én pedig szeretném, ha magyarul indulna el.

Szóval csak én vagyok vak, vagy tényleg nincs ilyen beállítás?

(#6365) renatto válasza kokokka (#6362) üzenetére


renatto
őstag

De borító kezelésre sem alkalmas? Én csak arra használnám. Jól tudom, hogy a Dune nem tud DV-t lejátszani? Illetve a Netflix működés engem is érdekelne.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#6366) kokokka válasza renatto (#6365) üzenetére


kokokka
őstag

Működik a Kodi minden része, de mozizásra nem jó. Arra ott a Dune héj. Ebből adódóan borító kezelésre is hibátlan, ahogy pl. zeneközpontnak is az. Nekem a DVD-imet nem vitte, igaz csak pár darab volt. A NF-et meg felejtsd el a Dune-ön. Az enyémet még Netflixel hirdették, de miután rájöttek, hogy ez hamis ígéret, a későbbi kiadásokat már nem.

(#6367) dh66e válasza kokokka (#6366) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos a Dune-nek nincs Netflix licensze ahhoz keveset adnak el világszerte.Ezért reszelték ahogy tudták,de jogos hogy nem szabadott volna úgy hirdetni hogy netflix képes eszköz.
Az új szériával ha jól tudom nincsenek már gondok folyamatosan fejlesztik.

(#6368) emre33 válasza dh66e (#6367) üzenetére


emre33
addikt

Dune HD Pro 4K II lejátszóm van, tökéletesen megy rajt Netflix 4K HDR-el.

Szeptember végi FW-vel müködik Androidban a képkockaváltás.
Youtube videókban az nagyon hasznos.

Ezzel kb nekem tökéletes a lejátszó minden funkciója.

Ezerszer jobb mint a Himedia Q10pro (Előtte VTEN volt)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6369) kokokka válasza emre33 (#6368) üzenetére


kokokka
őstag

És a NF kiadja az Atmos-t is ahogy kell? DV tuti nem megy mert nem tudja a chip, de ha 4K HDR Atmos-al működik rajta akkor az qrva jó.

(#6370) emre33 válasza kokokka (#6369) üzenetére


emre33
addikt

hát nincs Atmos-s erősítőm, így nem tudom megmondani, hogy kiadja-e:)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6371) renatto válasza kokokka (#6366) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm a választ! :R Ez a NF és DV elbizonytalanított, mert az új Zidoo-n megy a DV is, bár az NF-et nem tudom.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#6372) Vicarious1 válasza emre33 (#6368) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Hangban a DUNE HD PRO 4K II -vel (HDMI csatlakozásnál) van változás pl. a régi VTEN-edhez képest? Nekem is volt VTEN-em és a jelenlegi DUNE HD Solo Light-nál hangban jobbnak éreztem a VTEN-t.

[ Szerkesztve ]

(#6373) BBéci válasza Vicarious1 (#6372) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lehetne változás? Két teljesen eltérő készülékről van szó.
Az viszont gáz, ha a VTEN jobb és nem fordítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6374) dh66e válasza kokokka (#6369) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az utolsó stable fw leírásában az van hogy működik.

(#6375) kokokka válasza dh66e (#6374) üzenetére


kokokka
őstag

Igen azt olvastam. De olyasvalaki kéne, aki meg tudja mondani hogy a gyakorlatban is működik e? Aki használja, vagy tesztelte már.

(#6376) emre33 válasza Vicarious1 (#6372) üzenetére


emre33
addikt

Hogy lenne különbség? Eredeti pl DTS-HD hangsáv megy át, bitre pontosan....

Képminőségben fullhd felbontásban összehasonlitva jobb a hd dune.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6377) BBéci válasza emre33 (#6376) üzenetére


BBéci
titán

De jó lenne, ha összehasonlítanál néhány lejátszót!
Itt van az állványom polcain két Dune; Base 3.0 és Prime 3.0, utóbbi VLS tápegységes és egy félsüket is meg tudja különböztetni a hangjukat. Természetesen képminőségben is jobb a VLS tápegységes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6378) kokokka válasza emre33 (#6376) üzenetére


kokokka
őstag

Ez azért nem ilyen egyszerű....

(#6379) Tuto válasza kokokka (#6362) üzenetére


Tuto
tag

Értem

(#6380) dh66e válasza kokokka (#6375) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Viszonteladó partnerünk, akinek van Netflix Premium előfizetése és megfelelő rendszere erősítette meg, hogy megy a 4K HDR Atmos a Pro 4K II-n.

Idézet a dune hd fórumáról.

(#6381) kokokka válasza dh66e (#6380) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, pont most olvastam.

(#6382) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Van egy DuneHD Smart lejátszóm [kép]
Hogy érhetném el hogy legyen rajta SMB2 elérés?
Jelenleg a benne levő HDD-t win10-ről csak úgy érem el ha bekapcsolom az SMBv1 kliens protokolt, de mivel ez nem túl biztonságos utána mindig ki is kapcsolom a win10-ben. De ez újraindítással jár, kényelmetlen be/ki kapcsolgatni. anélkül meg ezt a hibát dobja: [kép]
Beállítások: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6383) dh66e válasza Doky586 (#6382) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szerintem sehogy.

(#6384) Ejelhar válasza Doky586 (#6382) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nincs SMB2 támogatása ennek a Dune készüléknek és nem is lesz, ahhoz már túl öreg kiadás.

Viszont kerülőút lehet, ha NFS-el ajánlod ki a Dune-ről a megosztani kívánt mappákat, mert a Windows-nak van NFS kliense is.
Hogy mennyire használható, azt nem tudom, mert még soha sem próbáltam.

(#6385) djpundro


djpundro
aktív tag

Az uj DUNE HD PRO 4K PLUS II al es plus nelkülivel akkpr lehet Netflixet 4k HDR be nezni ?HBO Go megy szinten ezen a keszülekeken?
A kadenciahelyes frekvenciavaltast tudja ezeken is a Dune ?Mert ahogy tudom csak az Nvidia tudja kadenciahelyesen lejatszani a hbo go t es Netflixet.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#6386) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok van valakinek véleménye erről a termékről "Dune HD Realbox 4K"
Jelenleg egy WDTV médiaplayerem van amivel igazából csak a bajom a 10/100 Lan és az Usb 2.0 elérhetőség így SMB hálózaton való másolás nagyon karcsú

Visszakanyarodva: Ha már van 4K-s Tv-m aminek a médialejátszó "képminőségétől" nem dobtam hátast a látványtól :D gondoltam egy ilyen készülékbe invesztálása megéri.

Személyes véleményeket elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#6387) swazi


swazi
csendes tag

Sziasztok! A Smartbox-ról van tapasztalata valakinek? Filmet nézni és néha egy kis zene hallgatásra szeretném használni.

(#6388) Május


Május
tag

Sziasztok,

Ami kérdés a Dune lejátszóval kapcsolatban, hogy a NAS-on tárolt filmeket NFS-en keresztül tudom elérni.
A Dune alap lejátszója csak mappákat mutat. Hogyan vagy mivel tudnám úgy kezelni a Duneben a filmeket mint pl. a Plex esetében. Borító képes mappák megjelenítése a legutóbb hozzáadott filmek előre hozása a listában stb.
Lehet ilyet csinálni vagy van ilyen program aminek hasonló felépítése van rendszerezés szempontjából mint a Plex?

(#6389) dh66e válasza Május (#6388) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Amennyiben droidos dune-d van akkor alapból kezeli,ha régi akkor csak az emlexer pluginnal fog menni amit szeretél.Az összefglalóban megtalálod a leírást és a letöltés helyét.

(#6390) Május válasza dh66e (#6389) üzenetére


Május
tag

Androidos van de nem látom hogy alapból kezelné.
Hol kéne beállítsam? le kell töltenem valami programot esetleg?

(#6391) dh66e válasza Május (#6390) üzenetére


dh66e
Topikgazda

My Collection videó.

(#6392) Május válasza dh66e (#6391) üzenetére


Május
tag

Az a baj hogy nem tudok a Jukeboxon belül mappát hozzáadni.
Pedig a hálózaton ott van a Nasom és az NFS is látható.
Ha rámegyek a hálózati böngészőre és azon belül az NFS-re vagy az UPnP re ott látom a megosztott mappákat.

(#6393) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Helló mindenkinek!

Van egy pár éves, de jól működő DUNE HDTV 101-es lejátszóm, ami stabilan működött úgy, hogy a PC-n Win7 volt az op.rendszer.
Az idő aztán elért ide is és tegnap felkerült a gépre a W10....

Nos, azóta a DUNE nem látja a gépet, sem a könyvtárat, ami megvolt neki adva.
Az a partíció nem változott, az elérési út sem változott, a könyvtár neve sem változott, a PC-n a megosztások beállításainál minden létezőt engedélyeztem.
Próbáltam a számítógép nevével, a gép IP címével, egyikkel sem találja a könyvtárat.

Az érdekes, hogy ezzel 2016-ban is rettenetesen megküzdöttem, akkor is sokat írtam ide és aztán sikerült a dolog, akkor a számítógépnév helyett az IP címet kellett megadni ...

Már sok órát rászántam, de semmi, kérem, valaki segítsen...

Köszönöm előre is!

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#6394) Doky586 válasza Gasparius (#6393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

SMBv1-et kapcsold be a win10-en..

(#6395) Gasparius válasza Doky586 (#6394) üzenetére


Gasparius
aktív tag

:F

És azt hol kell?

(#6396) Ejelhar válasza Gasparius (#6395) üzenetére


Ejelhar
senior tag

hirtelen én ezt találtam:
https://hu.admininfo.info/c-mo-activar-o-desactivar-protocolo-smb1

(#6397) Gasparius válasza Doky586 (#6394) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Szuper!!!!

Ez volt a baja...

Ezer köszönet!
Tudtam, hogy itt kell segítséget kérnem!

:R :R :R

(#6398) molnarmiklos


molnarmiklos
csendes tag

Sziasztok
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni milyen média lejátszót vegyek. Eddig medi8er1000-et használtam.
Amit szeretnék.
HDD-n tárolni és lejátszani videókat, filmeket.
A TV-m 4K-s így ezt szeretném kihasználni
A lejátszó egy Denon 2600 házimozi erősítőbe közvetítené a jelet.
Zenére más rendszerem van így az nem is lényeges itt.
Gondolom az akadásmentes lejátszás az már 2020-ban nem egy nagy igény.
Keret 100.00Ft-ig (körül)
Amit néztem eddig.
Dune
Popcorn (egyre kvesebbet találok, talán kifutóban van?)
Zidoo Z9X 4K (nekem ismeretlen márka)
Egreat A8 Pro (na ez is ismeretlen)
A Dune HD RealBox 4K készüléknél nem lehet csatlakoztatni HDD-t így gondolom kell egy NAS is hozzá + 40.000Ft-ért. Talán akkor érdemes megvenni a Dune HD Pro 4K II amihez nem kell NAS mert lehet rákötni merevlemezt?
Kicsit zavaros ez az egész.....please help!

(#6399) Május válasza molnarmiklos (#6398) üzenetére


Május
tag

Szia,

Én kb 2 hete vettem egy Dune HD RealBox 4K-t amivel teljesen meg vagyok elégedve.
Akadásmentesen játssza le a filmeket, még a blu ray filmeket is.
Ha beletekerek egyből folytatja tovább, nem gondolkodik nem akadozik.
Ami számomra még észrevétel a lejátszóval kapcsolatban, hogy a távirányítóval nehézkes kezelni. Sokkal de sokkal kényelmeseb telefonon keresztül. Csak letöltöd az appot és egy teljes értékű távirányítót kapsz. Gyorsabban tudsz pl. a filmekbe is beletekerni, gyorsabban tudsz benne írni stb.

A Dune HD Pro 4K II ről nincs tapasztalatom.
Nem tudom mennyire kezelhető a HDD funkciója. Gondolom itt csak otthon tudod megnézni az ott tárolt filmeket.

Ha javasolhatom neked. Egy NAS (synology) és DUNE kombóval sokkal jobban járnál mint egy HDD-s media lejátszóval. Bár tudom egy kicsit költségesebb is de hosszú távon talán érdemesebb.

(#6400) molnarmiklos válasza Május (#6399) üzenetére


molnarmiklos
csendes tag

Igazából csak a nappaliban van mozizás mert ott van a mozi rendszer. Az elérés nem fontos ezért gondoltam HDD-s lejátszóra. Szerintem a NAS-t nem használnám ki.
Gondolom akkor a Dune HD Pro 4K II megfelelő lenne erre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.