Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) szacsee válasza Minstrel (#6850) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez 1K-val olcsóbb.
Azt meg benéztem. :B
T6200-hoz viszont jár paralell panel + tud usb tölteni, pc-re dugható, van rajta esc és motor ellenőrző is...
magyarán qva jó nekünk. :))

(#6852) d.tiborz válasza Jackal2 (#6849) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Neked is ajánlom ezt.
Sztem megbízhatóbb ez, mint a hamis B6.
ÉS!: garancia is van rá!!!

(#6853) ViZion válasza d.tiborz (#6852) üzenetére


ViZion
félisten

THX! :R
Ez úgy látom mindenféle akkuhoz jó. Gondolom beállítom, h mennyi fesz, etc és onnan automatikusan teszi a dolgát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6854) d.tiborz válasza ViZion (#6853) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Feszt igazándiból az akku típusa határozza meg. Cellaszámot, töltőáramot állítasz, és gyí.
A linken lévő tud mérni LiXX akkunál belső ellenállást.

(#6855) Jackal2 válasza d.tiborz (#6854) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszi. Esetleg nagyobb teljesítményű? Ha több 11.1V-s akksit töltene az ember? Vagy ez már utópia?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6856) d.tiborz válasza Jackal2 (#6855) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Én ezzel egyszerre 2 db 2200mAh 3S akksit töltök 1A árammal. Tart ameddig tart. Ha bemész az üzletbe (mielőtt felmerül vkiben, nincs semmi kötődésem hozzájuk), többfélét tudnak mutatni. Erősebbet, drágábbat.

(#6857) szacsee válasza Minstrel (#6850) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ameddig beleástam magam, voltak ellentmondások.
Valahol azt írják, hogy 1C-vel érdemes tölteni max, kivéve ha az akkumulátor gyártója az ellenkezőjét fel nem tünteti. Ebben az esetben növelhető a töltő áram.
3S 3000mAh akkunál:
3A-es töltőárammal 1 óra a töltési idő elméletileg.
4,4A-el töltve 3/4,4x60= 40,9 perc jön ki saccra töltési időben.
B6-al 4,4-4,5A fölé nem érdemes menni
Párhuzamos töltésnél a feszültség állandó, tehát 1 akksié @ 3S =11,1V
Az áramerősség változik, tehát ha 1C-vel akarod tölteni az akksikat, akkor 9A-l kell tölteni.
9A-el ha töltöd, akkor fog 1 óra alatt feltöltődni a 3 akksi
3 párhuzamosan töltött akksi esetében ez 4,4A-es töltést feltételezve kb így alakul:
9/4,4x60=122,72 min
Ugyanott vagy, mintha egymás után töltenéd, mert a töltő a szűk keresztmetszet.
Az energiaigényt nézve 3x3000mAh 100W és 9A lesz töltés közben. Mivel a töltőt túl szokták méretezni nem véletlenül, ezért nem árt, ha egy 130-150W és 12-15A-es töltőt alá rakni. Ebben az esetben lenne egy óra a töltési idő 3 akksira.
Kérdés az hogy AC kell vagy DC is jó?
2db B6-al 4akksi 81 perc a töltési id kb.
Kérdés az, hogy CCVC ciklusban mennyire nő a töltési idő.
11,1V miatt a teljesítménnyel is kell számolni nem csak a leadott áramerősséggel.
55W-os töltő max 4,4A-t tud mint most amennyin töltöd.
1C fölé ha fel mersz menni, akkor lehet tölteni párhuzamosan is, viszont nagyon oda kell figyelni paralel esetén.
Fenti számítás ugye balanced módot nem számolja és csak egy cellaként nézi a 3 cellás akksit is, de kiindulónak nem tudom mennyire jó, ehhez egy okosabb guru kell.
A töltési idő elvi szinten igen könnyen kiszámolható. 1 „C” töltéssel az akssi elvileg egy óra alatt tölthető fel. 5 „C”-vel ennek elvileg az ötöde. Azért csak „elvileg”, mert a LiPo töltők – főleg balanszolásnál – a töltés vége felé leejtik a töltőáramot, ezért a teljes töltés ennél azért minden esetben több időt vesz igénybe.
Ha egy óra elegendő, akkor 150W 15A-es töltő kell kb. ami hosszú távon elviseli ezt az igénybevételt.
A T6200-hoz kellene még egy táp is ami meghajtja ezt, ami nem olcsó (kb Dell DA szintű, de nem tudom hogy mennyire szeretik egymást. PC táp is jó lehet ha nem kapcsol le a védelme aszinkron működéstől, bár nem tudom mennyire egészséges a töltőnek.
Egy töltőnél 30-40K lehet ami jó lenne neked szerintem.
2db B6-al, vagy amit linkeltek felettem az is jó, ha bírja párhuzamosan tölteni.
Ha B6-od van nézd meg mit csinál 2 akksival és elvileg bírná sorosan is, csak ott 2,2A a max töltőáram kb.
22,2V x2,2. Ehhez speckó kábel kellene de nem ördöngösség megcsinálni. B6 tudja a 6S-t.
Kb 122 perc alatt meg is lennél 4 akksival.
Trükközni mondjuk lehet, ha teljesítménye van a töltőnek és kezeli a 6S-t, de áramerősségben nem tud annyit, akkor sorba lehet kötni őket (max 2), viszont balance csatira rá kell kötni, mert gubanc lehet.
Na ennyi elég is lesz, mert már csak a szót fosom. :DDD

(#6858) szacsee válasza Jackal2 (#6855) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nincs időd kivárni:

Táp
Töltő

Szerintem a D100 lesz a barátom. :B

(#6859) Jackal2 válasza szacsee (#6858) üzenetére


Jackal2
senior tag

Baszki, ennyibe kerül az alapgép:D 70 rugesz úr isten, ezzel már csak egy betonbunkerben mernék tölteni, mert ha ez felgyújt valamit....

Az a DC 100 nem rossz, de azért az se olcsó, az egészben a durva az, hogy ahogy veszed a nagyobb gépeket, mennyire megugranak a költségek.

Eeachine H8 mini akku 1000 forint
MJXX 600 2000 ft
DJI Phantom vagy 20.000

Ezt követik az akksik is, szóval maga az alkatrész annyi, mint kb. a gép ...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6860) szacsee válasza Jackal2 (#6859) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezen rugózom én is.
220 euro egy FPV szett és akkor csak szemüveg, kamera és TX, RX adó van benne.
Kell egy jó táv, ami ha későbbre gondol az ember 9 csatornást vesz... felette elszabadul a pokol árban
Már is ott tartunk, hogy gép még sehol és 100K-t elköltöttem.
Spórolós oldalról nézve is el lehet jutni ide, csak közbe veszel gagyi LCD monitort hozzá, ami ha süt a nap akkor nem jó, eladod bukóval és kikötsz ugyanoda mint amit leírtam. Távval ugyanez.
Ja és akkor töltő is kell, de itt még kompromisszumot köthet az ember egy olcsóbb töltővel amivel egyet fel tud tölteni, max megvárja a többit is.
Szóval 130-150K és még egy szaros csavart sem vettem a géphez.
Ha meg nem megy messze az ember akkor elég egy kisebb ketyere is és akkor felesleges az FPV.
Yt videókat nézve gagyi FPV jobban idegesítene mint ha nem lenne rajta. :DDD

Modurális táp felépítése még mindig jobb lehet mint egy nagyobbat venni.
Ha pl van egy kocsi akkumulátor, otthon töltővel cseptöltés alatt esetleg, vagy egy aszinkron terhelést bíró PC tápegység, ami 12V-os ága SR (single rail), akkor a DC in meg van oldva. (elvileg olcsón)
Ehhez vesz a manus B6-ot vagy a fent linkelt GT modellt és egy nagy akksit máris tudsz tölteni
2 ilyen töltővel 4-et 81 perc alatt, vagy 3-at töltesz és az egyke elkészül 40 perc múlva.
3 töltővel hármat tudsz tölteni, vagy 3.-on duplán és mire eljátszol a 2-vel addigra kész a dupla is.
3 töltő ára pedig még midig olcsóbb innen mint a BG-ről egy D100 akár. Igaz most lesem D100 aszinkron is tud működni, magyarul akár 70/30 arányba ossza le a 100W-ot és EU Warehouse olcsóbb mint a kínai.. ~31400Ft fre shipping.
Nehéz dolgok ezek vasárnap délután. :DDD

(#6861) Jackal2 válasza szacsee (#6860) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én erre az egész témára a következőt találtam ki. Mivel nem tudtam mit akarok, vettem 4 db koptert az alábbi összegekért:
- Hubsan X4 107C 18.000 (vicces, de ez a legdrágább) hogy tudjam, milyen lenne kamerázni
- MJX X600, kamera platform, olcsó kicsi kamerával, atom stabil, tegnap kitrimmeltem úgy, hogy 8-10 mp-t tudtam lebegni kúszás nélkül, aztán azért elkezdi. Van hozzá modified láb, aláb befér kamera, csak kicsi a teherbírása. Kemény 10.500 Ft volt
- Eachine H8 mini 3.300 Ft akrobatikus kopternek
- JJRC H20 nano, 5.800 Ft hexázni kicsibe

Összesen 37.600 Ft, ez pont a 100W-s táp ára....

Ebből már nem venném meg a Hubsant, hanem az árából ráraknék egy Full HD Möbius Action Camet az MJX X600 aljára, megvan az olcsó kültéri kamera platform, gyakorolni

Nem venném meg a JJRC H20-at sem, mert drága. Helyette lehet vennék 2 Eachinet, mert sokkal nagyobb fun, és piciben nincs értelme a hexának, mert ezeket úgy is zúzni akarod, tök mindegy milyen stabil, mert nem egy helyben akarod nézni ahogy nem csinál semmit, hanem össze-vissza repkedni, meg flippelni, zuhanni stb.

Na most jönne a következő lépés, de én fordítva közelítettem meg:
- alapgép mi legyen, ami szóba jöhet low budgetban:
- XK Detect X380
- Cheerson-CX20, ez van Németországból
- Flying 3D X8, erre még lenne alternatíva GearBesttől EU-ból, de éppen kifogyott
De mindegyiknek van vmi. baja. Ár valahol 60-90 között lenne, amire rájön még:
- gimbal, 20K
- kamera: Xiaomi Yi 20K
Összesen: 100-130K és még nem tudom tölteni, nincs akksim, normális távom, propeller szett, motor szett és minden jól működik. Na most erre jön még a vám, ami akár 30-50.000 fronyó is lehet, mert egy 1 méteres dobozra már nem írhatod hogy gift meg 10$.

A gond az, hogy ha rádobok még 20-at és 150K lesz a keret akkor beférnek ezek is, összerakva, gyárilag, nem kell baszakodni semmivel:
- Wingsland Scarlet Minivet, vagy GearBesten be lehet hozni szintén EU raktárból, innen de 22K-val drágábban
- XK Detect X380 C, ez is jöhetne Gerabesten Eu-ból, ha nem lenne ez is kifogyva és ez megint csak a standard verzió
- Upair-Chase, ez szimpi, mert van 4K verzió, de vámolni kell...
- Walkera QR 350, szintén Németo.ból, 143.000, de nincs benne kamera, cserébe Devo 10 távrecsegő, amire azért lehet orrba-szájba modolni más koptereket is, szóval ez a történet önmagában megérne egy 5 oldalas cikket, csak a különböző variánsok miatt:D

Nah nálam így állnak a kopterek a versenyben, jelenleg:
1. Wingsland Scarlet Minivet FPV Full HD kamera, kompletten Gearbesttől, Európából, és akkor nem szarakodtam
2. Behozom a Walkerát a Devo10-el TinyDealtől, és teszek rá egy Xiaomi Yi-t az FPV-t meg megálmodom
3. Upair Chase és feláldozok egy csirkét, hogy ne szopjam be a vámot:D

Nem tudom, hogy követhető voltam-e gondolatmenetben, ha igen, jelezzétek :))

Na erre jönnek rá, az alkatrészek, ami alsó hangon:
- 2 akkumulátor (20-40K)
- 1 szett propeller (filléres)
- 1-1 cw-ccw motor (5-10K)
- 1 jó töltő (15-30K)

Kb. 40-70.000 forint plusz, szóval már 200-220K-nál tartunk:D

Teljesen másik út, hogy ha épít(tet)ek egyet, erre már kaptam felajánlást, segítség formájában, de ehhez meg rohadtul nem értek. Valószínűleg úgy olcsóbb és megúsznám a vám egy részét is.

Szépen belinkeltem mindent, hogy lehessen majd a témát folytatni, ha már tényleg vettem valamit, mert marha kíváncsi vagyok arra, hogy pl. az árak mennyit változnak addig, amíg megveszem a cumókat, illetve mások hogyan csesznek majd le, hogy milyen szart vettem meg:D

Van egy olyan sanda gyanúm egyébként, hogy ezeken más is kattog:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6862) dudicukrasz válasza air (#6742) üzenetére


dudicukrasz
tag

Biztos hogy nem lehet látni.

(#6863) muranyig válasza Jackal2 (#6847) üzenetére


muranyig
tag

most találtam, itt elvben x600-al megy...https://www.youtube.com/watch?v=83-Gbw8KK-c
kamu lenne?

(#6864) Jackal2 válasza muranyig (#6863) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem, ezek szerint elbírja. Annyi, hogy ez tipikusan az amit nem akarok:D Felrakni gyors szorítóval, mert rezeg az egész szar tőle, nézd meg a videó fele nézhetetlen, mert ráng a kamera, össze-vissza forgatja a képet. Persze ha lenne valami jó állvány, amire fel lehetne fogatni és az nem lenne túl nehéz (de az lesz:D), akkor meg lehet próbálni.

Megnéztem a súlyokat:
Xiaomi Yi 72 g
Mobius Action cam 37 g

Ez azért a duplája, ez már számít. Majd csinálok emelő tesztet konyhai mérlegen és akkor kiderül.

Ami viszont biztos, hogy ha még fel is tudja emelni, a motorokat jobban öli. Persze mivel a két kamera egy árban van, én is inkább a Xiaomit venném:D

Mobiust szimulál a srác, akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=7LrCGPOVLj8 (super sluggish, wants to fall down)

Ő azt mondja, tegyünk rá 808 Keychaint, ami szerintem egy iszonyatos f*s, szóval mint ha rajta sem lenne. A gyári kamera többet ér, igaz nem is 2000 forint:D

Ehhez képest a gyerek simán repül ezen a videón GoPro Heroval: https://www.youtube.com/watch?v=-YBDFzOV4Dw

Na akkor most hol az igazság?:D

Talán itt: Runcam HD, itt egy videó, hogy hogyan repülnek vele, Velcroval felrakva: https://www.youtube.com/watch?v=PgwMTl86wto

Teszt Mobius vs. Runcam: https://www.youtube.com/watch?v=Zq5GLh2hwzI

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6865) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kiteszteltem az MJX X600-at. Alapegységnek használtam:
- 1 db AAA elem, súlya 12 gramm
- 1 db AA elem, súlya 24 gramm
- 1 db 700 mAh 2S akkumulátor, 39 gramm (Mobius Action cam méret:D)

A 40 grammot gond nélkül viszi, mozgékony marad, simán fel tud emelkedni, videó itt:
https://www.youtube.com/watch?v=ZL6KMQ9ills

115 grammal nem bírtam 1 méternél magasabbra emelni és volt mikor irányváltás után full gázra földhöz csapta magát (ezért cseréltem le a saját akksiját elemekre, nehogy kigyulladjon vagy felpúposodjon:D)
https://www.youtube.com/watch?v=6QCVmuud6JE

A videón látszik, hogy nem bírja el a súlyt, mindig visszaesik a földre.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6866) Allien válasza Jackal2 (#6847) üzenetére


Allien
veterán

Az X600-hoz honnét lehet magasabb landing gear szetet venni? BG-n nem látok ilyet... :B :R
A gyári kamerák miért nem jók? Persze, a C4002 felejtős, akkor inkább c4004 a nagyobb felbontás miatt. Viszont ez méretileg roszabb, mert sokkal lentebb ér, vszont magasított X600-hoz már jó. A C4005 nem rögzít, csak elküldi a képet wifin a telóra, ott viszont rögzíthető a kép. "Ideális" lehetne a C4010, mert az folyamatosan rögzít, ráadásul elvileg 720P-s, csak kérdés, milyen a wifis része, azaz ha ugyan olyan, mint a C4005, akkor az nem annyira kafa fpv-re (szerintem). :B
illetve, mi a helyzet a X101-l? Itthon bótban láttam 35E pénz...

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6867) Saccco


Saccco
nagyúr

Höhö, Turnigy 9X háttérvilágítás tuning. :DD

Annyira Flysky rebrand, hogy az alaplapon FS TH9 felirat szerepel. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6868) Jackal2 válasza Allien (#6866) üzenetére


Jackal2
senior tag

Landing gear szett MJX X600 hoz Alin

C4002: 640x480, szerintem semmi értelme
C4005 ilyen, elég tré a képe: https://www.youtube.com/watch?v=WxI_nrKMuGY
C4008 ilyen, itt egész jó a kép, FPV-s, 160 gramm, szóval sok a gépnek és nagyon remegteti a képet (gyártó nem is ajánlja rá): https://www.youtube.com/watch?v=LhspTUWputw
C4010: ez 720 FPV, de nem találtam róla videót.

Ezeknél a Mobius jobb, de arányosan drágább is (kb. 2x annyi). Esetleg ez tovább lehet vinni más gépre is.

Az MJX X101 egy jó gép szerintem, de nem 35.000-ért.
- Banggoodon 19K
- alternatíva JJRC Tarantula X6, Bangoodon szintén 19K

AZ MJX X101-re felmegy a C4008 is, meg a többi is.
A Tarantulára van 5MP-s széleslátószögű kamera kb. 6000-ért.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6869) zarew


zarew
senior tag

Szerintem az olcsóbb lassabb töltőt , B6 van nekem is,a több akkuval fogom kompenzálni. 3-5 akku azt annyi annál többet úgysem repül az ember egyben.

(#6870) Teréz Atya válasza Jackal2 (#6864) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ee, 808 #16-ot hasznalnak.

@ dudicukrasz - a futopalya vege 100 m, tolem legtavolabbi pontja 120. 50m-rol meg oszlopokat kerulgetek, van amikor elkapom oket. Google maps alapjan merve. Nem messze lakik egy szlovak foszer. O 250-es racert szokott ott terelgetni FPV nelkul.

@ szacsee - SkyRC D200 AC/DC Dual Balance Charger Discharger With Soldering Iron

Input Voltage AC 100-240V / DC 11-20V
Charge Circuit Power DC Input 200W+100W(±10%)
AC Input 200W (±10% support distribution)

BTW Atya nem Anya :P Van a ketto kozoztt +/- 15 centi kulonbseg. :)

Mas:
>>> hasznalta mar valaki a Syma X5-re az aftermarket 5,8 gigas FPV szettet? Mennyire gagyi a kepe eloben?

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6871) Allien válasza Jackal2 (#6868) üzenetére


Allien
veterán

Köszi, Alit néztem én is, majd veszek hozzá akkor onnan.
X101 NEM 19E, próbáld megvenni. Rakd a kosárba, kezd el a vásárlást, oszt rá jössz. Asszem felkúszik 100 dolcsi fölé, mert már nem tudja levélküldeményként küldeni, túl nagy a gyári csomagolása. Anno, az F46-t küldték kiszedve az eredeti csomagolásból, és egy hungarocell dobozban adták fel. ;] Persze, az is levél küldeményként érkezett meg. :DD Erősen gondolkodom az x101-n ennek ellenére. Pont most nyitott egy "modellezző" bolt a BP-i Árkád-ban, ahol ki vannak rakva az MJX cuccok. Az X101 eléggé nagynak tünik az X600-hoz képest is.
De, az X800-m már itt van a nagy postán, pár nap, és kézbe vehetem. Alig várom, addig meg marad az X900- x600. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6872) Jackal2 válasza Allien (#6871) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem 19.000 valóban, 4.800 a posta....így 24.000 de nem 35:D

Az MJX X800 érdekelne, majd számolj be, milyen:D

Na, milyen modellbolt van az Árkádban? Ez valami új?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6873) tipuka válasza Allien (#6871) üzenetére


tipuka
addikt

X600 vs X800-at feltétlenül szeretném, ha mesélnél majd, mert nagyon szimpatikusak ezek ketten nekem. :D

(#6874) Allien válasza Jackal2 (#6872) üzenetére


Allien
veterán

Csakhogy, ha jól emléxem, EMS-l, vagy valami gyorspostai szolgáltatóval jön, ki tudja, hogy egyből viszi-e autómatán a vámolásra, az meg már +27% kapásból... :K Így meg már nem is olyan sok(k) az itthoni ára. Ráadásul, a bolt telis tele van MJX-s cuccal, olyanokkal, melyeket csak neten láttam (nem BG-n!). Egyes típusok átmatricázottak, egyértelműen. De van ott az alap X900-800-600-101-n kívül X400-V2, X701, meg amiről írtam, egy klón, de azt csak a boltban láttam, a weben már nem így szerepel.
Árulnak C4005-t is.Illetve koptereket is, meg stb...
googlebe írd be modellezz
Amúgy, az X600 akksija megegyezik az F46 heli aksijával. A heli zsinórjai hosszabbak, CSAK ennyi a különbség (mivel van F46B-m, egyből feltűnt). Más oldalon (gearbest) pl az x600-hoz ajánlják WLtoys V912 akksiját is, ami 1000mAh, de szerintem méretben nem egyezik (X600/F46 akksi mérete: 5.5 x 3 x 1.2cm), ezért nem ajánlott kategória, de ha lenne valakinek V912-s akksija, akkor lehetne egyeztetni próbára. Ami TUTI, hogy mennek még BG-ről: SKU094923, SKU060256, de ezek sokkal érzékenyebbek, egy idő után púposodtak nekem, sajna (lehet, a rossz tárolás/kezelés miatt, de a gyáriakat is ugyan úgy töltöttem pl a gyári töltővel). Azért kibírtak jópár reptetést, csak így nem éri meg.
Ami a boltot illeti, érdekes volt, mert ki vannak rakva a cuccok, és azt mondta az eladó, hogy a kisebb modellek az X800 távvezérlőjével IS kompatibilisek, ami az X900-l pl kifejezetten előny kenne. Már, ha nem gyerek kezébe kerül. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6875) Jackal2 válasza Allien (#6874) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van logika abban amit mondasz, egy bizonyos határ után. Ugyanis onnantól kezdve a vámtétel már annyira jelentős, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni, nincs esély arra, hogy átjusson, KIVÉVE, ha alapból EU raktárból veszed.

Megnéztem az MJX X600 árát, az oldalon 28.000 Ft. ami valljuk be, nevetséges, én 10.500ért vettem, de tudok olyat, aki 7.000-ért, pontokból, kuponból, ez pont a 4x-ese a kopternek.

A te esetedben viszont igazad lehet, hogy megfogja a vám, akkor vámmal ugyan ott vagy, mint ha bemennél a boltba mert 24.000*1,3=31.200 + posta vámkezelése 2K, 33000, de van egy esélyed, hogy hátha átcsusszan:DDDD

Szóval a mondás most is igaz: Minden attól függ hogy....

Az akksi ISZONYATOSAN passzentos, majd csinálok róla képeket, de gyakorlatilag alig lehet belenyomni, tehát magasabb biztosan nem megy bele,esetleg szélesebb, de lehet, az sem. Amikor én néztem az akksikat én is láttam az 1000mAh-s akkumulátort, de a gond az volt, hogy kb. árban kétszer annyi, ezért nem éri meg, ráadásul nem nagyon hittem el hogy bele megy (de ha igaz az infó, akkor köszönöm, hasznos).

Az SKU094923 nagyon jó árban van (gyakorlatilag a gyári) szóval erre érdemes ránézni. Méretre ugyan az?
Az SKU060256 még jobb, olcsóbb és nagyobb teljesítményű, kérdés hogy a motorok bírják-e a terhelést...

Van már három gyári akksim, szóval ki fogom tesztelni, mennyi időt tudnak repülni, illetve mérem majd infravörös hőmérővel a motor melegedését, szóval majd kiderül (csak ki tudnék menni végre a szabadba, talán majd csütörtök:D)

Amit én találtam távirányító témában az az, hogy az MJX 900/800/600 mindegyike megy a másik távirányítóval, az MJX X101-nek pedig ugyan az a távja, mint az MJX X600-nak. Szerintem ez a táv nagyon jó, pl. jobb mint a Hubsané, ami árban kb. ugyan ez. Elég nagy, precíznek érződnek a karok, minden funkció ki van téve másik gombra, nekem bejött.

Köszönöm az infókat, nagyon hasznosak voltak egyébként, fogok tesztelni, ha bármi van, megosztom, mert úgy látom, nagyon népszerűek lettek az MJX modellek:D (mondjuk nem véletlenül:D)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6876) szacsee válasza Teréz Atya (#6870) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nincs is azzal baj, csak 60K-ba kerül. :D
Itthon fake B6-ot látni üzletekben 15K-ért.
Ha veszek BG-ről eredetit, akkor ha megy rá áfa-vám comboskill esetleg, akkor is olcsóbb és eredeti. :DDD

(#6877) SpydeR3412 válasza Allien (#6871) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szia!
Én szétszedtem az x800-at és az alaplapon van egy jst csatlakozó is. Oda mehet olyan csatis aksi szerinted?
Az x600/x900 is ilyen?

(#6878) marciart11 válasza Saccco (#6806) üzenetére


marciart11
aktív tag

Turnigy táv mihez tartozik?

(#6879) Saccco válasza marciart11 (#6878) üzenetére


Saccco
nagyúr

Majd egy épített 250-es racerhez fog. Egyelőre csak ez kézzelfogható az egészből. Illetve úton van egy váz. Remélem sikerül a végére érnem, persze nem lesz gyors menet. :DDD

A terv egy Robocat. (srd280 szerű)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6880) #42007296


#42007296
törölt tag

Valaki keresett nemrég RC szimulátor -t . Itt van most akcióba.

(#6881) szacsee válasza #42007296 (#6880) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gáz az, hogy az 1. hsz-ban levő oldalon van egy leírás, hogy a régi távokkal hogy lehet ezt megcsinálni fillérekből.

Jah egy kérdés:
Ilyen lézeres/infra hőmérővel lehet nézegetni akksit is?
Fizikai behatása nincs, csak nem robban fel tőle. :DDD

Saccco: Grat a távhoz!
Hobbykingen vetted?
Érdekes ott is az árazás, int. és az eu közt van némi difi.
Most nincs csak nemzetköziből úgy meg 77 dodó a szállítás.
BG-n nem láttam Turnigy-t, na mindegy is.

Esetleg van valakinek valami jó linkje, vagy leírása, esetleg leírná, hogy hogy opreáljunk a csatornákkal és melyik távval melyik vevőt lehet párosítani?
Olvasom a topikot és az összerakott vasakból mazsolázok, de lassan nyitni kell egy doksit, hogy leírjam.
Illetve egy elektronikai leírás is jól jönne, ami alapján el tudok indulni, hogy egy FPV-s racerhez hogy építkezzek.

Első hsz-ból a kellékanyagokat elkezdem megvenni, aztán majd ideér amikor ideér.
Töltőn még malmozom, mert nem mindegy, hogy 3 vagy 4s... stb.
Táp szintén hosszú távú befektetés. Igaz BG EU-n most 66K az FrSky 2.4G ACCST Taranis X9D Plus adóegységgel. Gondolom nem olyan mint a kistesó 6 csatornával amit valaki tesztelt is és dobálja a jelet 100m-en. Nem tudom van-e tapasztalat távirányító vs hatótáv témában, mert 3-500 méterig jó lenne minimum elmenni, de túl sokat sem akarok költeni rá.
Csatornaszámokkal sem vagyok tisztába, nézem a yt videókat, de csak összeszerelési videóknál látni hogy osszák a csatornákat le, viszont ahány ember annyi féle.
Ill azt nem tudom mi igényel egy egész csatornát?
Tengelyek vezérlése gondolom igen, telemetria is gondolom, vagy az más tészta?... eh úgy is sok most az input. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6882) qnadam válasza #42007296 (#6880) üzenetére


qnadam
veterán

de ez csak offtopic gépekhez jó a leírás szerint :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6883) Saccco válasza szacsee (#6881) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hardveraprón vettem. Ha nem sikerült volna kifogni, akkor egy FlySky FS-i6-ot vettem volna. BG-n az eredeti brand alatt szerepel a 9X, FlySky FS-TH9X, a Turnigy a Hobbyking sajátmárkája.
Az emlegetett Taranis igen komoly ketyere, viszont a 9X mindenre képes amire az, csak módosítani kell ezt-azt. :DDD
Az én távirányítóm modul nélküli és pont a FrSky moduljait akarom majd használni hozzá. (DJT)

A Turnigy 9X-nek van egy magyar guruja, aki sok leírást is készített hozzá. Illetve többek között egy beszélőmodult is fejlesztett hozzá.

Az FS-i6 1.500m+-t tud, magyar srácok csináltak is róla videót (yt). A FrSky modulokkal megtámogatott 9X még többet is tud.

Ha kell még input, akkor ajánlom Oscar Liang blogját. Eszement mennyiségű információt halmozott fel.
Pl.: Complete 250 Mini Quad Parts List – FPV Quadcopter Component Choice

A csatornaszám:
Egy racerhez 5 csatorna kell minimum. Az irányokhoz kell 4, illetve egy a repülési mód váltásához. A többi csatorna az extrákhoz kell(het), pl.: láb felhajtás, kamera váltás, gimbal mozgatás, stb.

Az FPV-t egy ilyesmi szettel oldanám meg.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6884) shaddam


shaddam
aktív tag

Megjött az imax b6 minim. Nagy meglepetésemre igazi :C

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6885) Tatus88


Tatus88
csendes tag

Üdvözletem.

A segítségeteket szeretném életem első drónjának kiválasztásában.
Nem tudom hogy lehetséges-e, de 20 max 30k körül keresek valamiféle Quadcoptert.

Típusok érdekelnének, illetve amit ajánlotok honnan lehet rendelni, vagy ti honnan rendeltek. Hol nézzek szét? Lehetőleg belföldről érdekelne.
Nem ismerek megbízható boltokat, gyártókat.

Világosítsatok fel mik a lehetőségek, lehet ennyiből kamerával szereltet? Fénykép vagy video, esetleg élőben képközvetítés?

Minden választ köszönök szépen.

(#6886) Saccco válasza Tatus88 (#6885) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elsőre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6887) Jackal2 válasza Tatus88 (#6885) üzenetére


Jackal2
senior tag

Huh, ha én ezt most mind leírnám, egy 20 oldalas cikket kapnál:D

De nem akarom szétfloodolni a topicot a kérdésekkel és válaszokkal, dobok egy rövidített verziót, privátban:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6888) Pikachu24 válasza shaddam (#6884) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Honnan jött?

(#6889) shaddam válasza Pikachu24 (#6888) üzenetére


shaddam
aktív tag

Gearbest

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6890) Pikachu24 válasza shaddam (#6889) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Jól feltud idegesíteni...
Nekem ez van és nem eredeti és persze sikerült elromlania is: [link]

A videó minősége nem lett túl jó :( Az ultrafire akkuk nem tudom minek vannak benne :)

[ Szerkesztve ]

(#6891) szacsee válasza Pikachu24 (#6890) üzenetére


szacsee
nagyúr

Honnan vetted?
BG-ről TD-ről, HK-ról?
Bekapcsolásnál látni hogy fake.
Eredeti legalább SkyRC-t ír ki.
BG-n elvileg az az eredeti ami neve előtt van a SkyRC, de gondolom ott is bele lehet futni ebbe, csak tudsz reklamálni, hogy eredetit rendeltél az SKU alapján.

Too many input :
chrome ram használat nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#6892) ALFA ROMEO


ALFA ROMEO
csendes tag

Sziasztok van egy Quantum Nova CX 20 quadcopterem és a következőket kezdte produkálni ha az akkut csatlakoztatom a gps-t megtalálja de a piros led villog és közben folyamatosan csipog. Mission planneren látszik érzékeli a rádiót és működik a műhorizont és az elektronikus iránytű is. De a motorok nem indíthatóak a loock nem oldható fel. Tudna valaki esetleg szervizt ahol foglalkoznak a tipussal?

(#6893) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Megjött a BG-ről 11 napja rendelt IMAX B6 töltőm és adaptere.
Még nem töltöttem vele akkut, csak nézegettem, hogy mi hol van rajta.

Segítsetek tisztázni akkor legyetek szívesek a beállításokat :)

2000mAh 7,4V 14.8Wh ---az akku adatai

Ez akkor egy 2s ( 2 cellás) LiPo akku.

A "STORAGE" töltési mód arra való, hogy hosszabb időre pihentetjük, használaton kívül tároljuk.
A "DISCHARGE" a merítés ? kisütés ?
A "BALANCE CHARGE" ami nekem kell ?

és ha igen, akkor 1C-vel Töltsem , tehát 2.0A

A "SAFETY TIMER"-t érdemes kikapcsolni, vagy 180 percről feljebb állítani ?

Elnézést, ha valakinek már unalmas a téma, de jobban szeretem ha "szájbarágós" , mintha elrontok valamit :)

A segítségeteket előre is köszönöm !

(Mellékesen: kuponnal vettem őket BG-n külön megrendelve és nem kellett vámot fizetnem. Eredeti )

(#6894) szacsee válasza #42007296 (#6893) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz a vásárlási infót!

Itt egy használati magyar hozzá, ne félj tőle, hogy másképp néz ki magyar oldalról mutat hozzá a link
Forrás

#6684 Saccco: Köszi, ott még nem tartok, egyenlőre írom magamnak, öcsémnek a dolgokat, hogy átlássam.
Ha esetleg belejövök akkor javítom és lehet blogolom ismerősöknek, de nem vagyok jártas, így nem akarom még nagyon felfújni a dolgot, csak jegyzetelgetek ide.
Linkek még hiányoznak, azért jó a blog, hogy hamarabb elérem majd.
Kösz a linkeket, sokat segített!

[ Szerkesztve ]

(#6895) Pikachu24 válasza szacsee (#6891) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Linkeltem, de azért linkelem újra: ebay

Az eladó egyszer 30$ vissza térítést ír egyszer pedig azt hogy küld újat. Az utolsó üzenetben azt írta hogy kb.: 30 nap és megjön.

Szerintem nem csak egy eladó van a háttérben és nincs meg az összhang.

(#6896) shaddam


shaddam
aktív tag

Kis FPV beszámoló. Egy BOSCAM TS832 600mW adóm van Boscam RX-LCD5802 vevő/monitorral, a kamera egy xiaomi yi. A hozzá adott antennákkal ilyen 250-300 méterig oké a kép, utána gondok vannak. Sajnos jelenleg a drónra se a legoptimálisabban van feltéve, így forduláskor egy bizonyos szögben jobban árnyékol. Jelenleg szigetelő szalagok tartják az egészet, úgy is néz ki mintha Macgyver esett volna neki :D Nézelődök antenna fronton, a célom egy 800 méteres repülés lenne (az egyik felszálló helyem és egy víztorony közti távolság google maps szerint), ezt szeretném próbaképpen lerepülni.Telemetria híján kinyomtatom a környék térképét aztán bevonalzózom viszonyításképpen mi hány méter. A monitor fényereje nagyon jó, legalábbis a novemberi napsütésben a hozzá adott árnyékolóval semmi gondom nem volt. Videón ugye nem látszik hogy FPV (kivéve amikor a putri beárnyékol és kitolatok) :C Van valahol a fiók mélyén egy easycapem, nézek hozzá kábelt és megpróbálom rögzíteni mi látszik magán a monitoron. Maga a monitor elég súlyos, egy ilyen csoda tartja a távirányítón

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6897) szacsee válasza Teréz Atya (#6870) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hubakker bocsi, hogy leanyáztalak... :B :R

(#6898) ViZion


ViZion
félisten

Nah, újra itthon... ma Grazban benéztünk a Conrad-ba, majdnem leültem... Brutálisan sok RC cucc, quadok, nanók, minden bizbasz, rengeteg alkatrész...
DJI Inspire is volt kirakva, Parrot, etc... meg más RC modellek is, helik, repülők, autók...
Onlány is vannak, nem is tudtam, h náluk is van ilyesmi. IRL mondjuk jóval többféle cucc volt :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6899) szacsee válasza shaddam (#6896) üzenetére


szacsee
nagyúr

Omni antennát vennék, vagy valami brutálisabbat, amit ajánlanak.
Gyári TX/RX kezdő koptereket 50 méter után rotációs kapává változtatja.
3dbi-s antennával meg lazán elmegy 300m-ig.
Haverral (800m-re lakik) pisis korunkban panelantennával csak pingelni tudtuk egymást, aztán csináltunk egy nagy antennát parabolából akkor már 1-200kb/s megvolt, aztán mikor kerestünk mindketten vettünk egy 1m-es TP-Linket, na ezzel már 1MB/s megvolt. Semmit nem cseréltünk csak az antennát. Nálad is ez lesz szerintem a gond. Ráadásul a hosszabb antenna miatt lehet "ellát" a jel a kopter fölé és nem kell semmin árnyékolni.

(#6900) stinky14


stinky14
csendes tag

Dinydeal, banggood, Gearbest. Ezeken kívül van webáruház ahol van EU raktár? Kikészit már, hogy 3 hete úton van a SYMA x5, úgyhogy beszerzek addig egy nano koptert. (H8-at ezekbe nem talaltam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.