Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) szabot79 válasza Pikachu24 (#6544) üzenetére


szabot79
csendes tag

Szia! Igen, kétbalkezes. :) De nekem tényleg így áll kézre. De már át is kötöttem a két potit, és így a bal joy az irányítás, jobb a fel-le és pörgés. Közben akkor már megcsináltam az antenna mod-ot. Holnap letesztelem, hogy így mekkora lett a hatótávolsága. És ha már lúd, akkor legyen kövér: Mivel sokat megyek vele a falnak, észre vettem, hogy a rotorvédők behajlanak. Ezt is orvosoltam egy kis ömleny ragasztóval, és még melegen át is formáztam a védő ívét. Már csak a repülési idővel kell kezdenem valamit, mert a pót akkuk még nem értek ide.

(#6552) Teréz Atya válasza szabot79 (#6551) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az oldalra menesre:
1. meg sem erzed, de szel van
2. ha nem fuj akkor kalibralas + trimmeles

Figyelj a fail safe mechanizmusra. Az utolso commandot a kopter 2-4 masodpercig ismetli jelvesztes idejen. Magyaran ha nyelgazzal kiserletezel, mire eszreveszed h baj van mar nem hozod vissza.
H8 mininel csak a taviranyito modja nekem duplazta a hatotavot.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6553) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

kommentár nélkül: [link]
a videót érdemes megnézni....

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6554) Teréz Atya válasza Turbobacsi (#6553) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lattam en ezt mar korabban is. Lehet nem leszek nepszeru, de ennek a selfie-bot-nak annyi ertelmet latom mint a szelfibotnak.
Jeee, szuper, hogy sportolsz, de ki a f*szt erdekel? Akit meg erdemes kovetni, azt meg ugyis profi stab fogja. Vagy legalabb valaki olyan, aki nagyjabol kepben van azzal, hogy mi az a kompzicio.
Mar latom magam elott amikor a ceges kozepvezetok az ilyennel keszult videokat fogjak osszedobni Movie Maker-el es mindenkit ezzel fognak traktalni. Nekem csak a GoPro-s alfajhoz volt szerencsem, de felek hamar szintet lepnek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6555) wyattthoearp válasza Teréz Atya (#6554) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

+1

Nem tudom elképzelni, hogy normális képminőséget tudna adni(van ebben valami gimbal féle?), ráadásul csak addig lesz népszerű, amíg a sípályán bele nem akad a felvonóba. 😃

(#6556) SpydeR3412 válasza luckyman (#6541) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mivel kínából 7.500Ft, én tartom kizártnak hogy eredeti. Lehet csak csomagsérült.

(#6557) SpydeR3412 válasza wyattthoearp (#6555) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én meg azt nem értem, hogy ez mi alapján veszi azt és abból a szögből, amit én szeretnék?!
Én is láttam régebben, akkor sem tetszett, bár biztos lesz akinek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#6558) Gork1988


Gork1988
csendes tag

Sziasztok! KOOME K300C -hez keresek alaplapot.

(#6559) Teréz Atya válasza Gork1988 (#6558) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van egy olyan erzesem, h Syma X5C FCB-t hamarabb talalsz. Csak az a kerdes, h a tav ugyanazt a protokollt hasznalja-e.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6560) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Fejlemények, imax b6 elromlott (nem kapcsol be) :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Videó

Képek amik igazolják hogy hamis: [link]

Az utolsó képen látható hogy az alap bemeneti kábel nagyon vékony a kimeneti meg vastag, akkor a bemeneti kábel is hamis (a kimeneti meg nem)?

[ Szerkesztve ]

(#6561) Gork1988 válasza Teréz Atya (#6559) üzenetére


Gork1988
csendes tag

Sajna nem vezérli az X5-ös alaplapot a fránya transzmitter. :(

(#6562) Teréz Atya válasza Gork1988 (#6561) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Huhh, akkor ha nem talalsz egy eredeti alaplapot akkor ez bizony gazdasagi totalkar. X5C FCB + tav kb 17 euro. X5C BNF + tav 29 euro. De ennyi erovel barmilyen FCB-t bele tehetsz. Kivancsi lennek, h az U807 FCB-je mit kezdene ezzel a geppel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6563) shaddam


shaddam
aktív tag

Látom a cheerson cx 22 elég komoly kis masina lett. Sajna a ceruza vastagon fogott ezúttal az árán :(((

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6564) Drenadar válasza Silent77 (#6539) üzenetére


Drenadar
veterán

és aki ismerkedik ezekkel a távírányítós izékkel, annak jó start egy ilyen? :)

A téma ismertetőben nincs az ajánlottak között....

(#6565) Teréz Atya válasza Drenadar (#6564) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Syma X5C ? Pedig ott van az.
Ha meg nem tudod melyik iranyba indulnal el, jo lesz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6566) pctomi90


pctomi90
csendes tag

Sziasztok,

Egy H8 mini boldog tulajdonosa vagyok (voltam :DDD ). De tegnap a szobában elnyomott return home gomb után egy jó nagyot koppant a sarokban. :O
Sajnos azóta úgy néz ki mintha a két szembenlevő motorok gyengébben forognának. Ennek következtében elég lassan de körbe-körbe forog.
Mi a véleményetek a motorok mentek tönkre vagy valamilyen elektronikai gond lehet?
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#6567) Drenadar válasza Teréz Atya (#6565) üzenetére


Drenadar
veterán

Köszi a választ :)

igen ez még pont tűréshatáron belül van árügyileg, és van annyi kisebb nagyobb hogy elég nehéz választani...

meddig képes a levegőben lenni egy ilyen? :) kamerát lelehet húzni róla hogy ne merítse az aksit?

(#6568) Teréz Atya válasza pctomi90 (#6566) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Valszeg hajszal. Prop le, hajszal kipucol, prop vissza.
Ha nem segit akkor ujrakalibralni, ha az sem motorcsere.

@ Drenadar - en jobban szeretem az U807-et, de az kinti gep. Bent, ha csak nem egy hodalyban elsz, kinszenvedes. Es az X5c sem annyira picike.
Bentre ilyen CX-10, H8 mini, Hubsan X4-ben gondolkodnek. Meg valahol linkeltem CX-10-et kameraval. Az valami 20-25 euro. Meghat nem annyira karos a kinai porcelanra.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6569) pctomi90 válasza Teréz Atya (#6568) üzenetére


pctomi90
csendes tag

Az első kettőt már próbáltam, de akkor marad a motorcsere. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

(#6570) Drenadar válasza Teréz Atya (#6568) üzenetére


Drenadar
veterán

Én még nem tudom hol repkedném ki magam abban a 6-7 percben míg bírja az aksi :)

kinézetre ez jön be meg a hubsan :)

videók alapján nem jön ki, hogy milyen ... mondjuk sebességbeli különbségek vannak

(#6571) Jackal2 válasza Drenadar (#6567) üzenetére


Jackal2
senior tag

Amit terézatya írt az jó, esetleg ha érdekel hat motoros gép, akkor JJRC H20 vagy MJX X900 is szóba jöhet.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6572) Jackal2


Jackal2
senior tag

Erről kinek mi a véleménye? JJRC H11 D

26K, egy elég jól ellátott távirányító.

Egy nagy negatívumot találtam, SebyDocky azt mondja hogy nagyon rossz a hatótáv, out of the box.

Amit még fájlalok, hogy nem kapta meg az 5MP-s H12 kamerát.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6573) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok sikerült berendelni ezt a drónt, távirányító nélkül. Tudtok segíteni hogy milyen jó hozzá? esetleg lenne egy link hozzá valakinek?
a lényeg hogy e-bay, vagy magyar bolt legyen, és jó lenne minél olcsóbban hozzájutni.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6574) Turbobacsi válasza aram01 (#6573) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ott a válasz lejjebb..
The following model's transmitter can also be used to control the JJRC H21 RC drone:
JJRC: H6C,H8C,H6D,H8D,1000A
WLtoys: V262,V323,V333,V666
Jinxingda: 385,388,392

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6575) Jackal2 válasza aram01 (#6573) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, itt a gyártói honlap, e szerint neked erre van szükséged.

Gear Besten találtam még itt, úgy nézem a H21 és a JJRC 1000/1000A-nak van ugyan az.

Ebayről, sokkal drágábban itt esetleg a co.uk-ról itt

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6576) aram01 válasza Turbobacsi (#6574) üzenetére


aram01
nagyúr

Akkor ezek közül kéne valamelyik ugye?: H6C,H8C,H6D,H8D,1000A

Bocs hogy ilyen balek kérdéseket teszek fel :R

(#6575) Jackal2: közben olvastalak téged, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6577) Laca 012


Laca 012
őstag

Egy kis infóra lenne szüksègem ha valaki képben van és több tapasztalata van.
Ha a 250mm-es vázhoz ajànlott motorok pl 1806 és 2204 akkor mégis a méreten kívül mi lesz a különbség a viselkedèsükben?
Pèldànak okàèrt Emax:

Motor MT1806 2204
KV KV2280 KV2300
Trust 460g 440g
Cells 2-3s 2-3s
Framework 12N14P 12N14P
Propeller 5"-6" 5"-6"
Lenght 26.6mm 32.2mm
Shaft 2mm 3mm
Diameter 23mm 27.9mm
Weight 18g 25g

Tehát ugyanazzal a propellerrel, akkuval, esc-vel mi lesz a különbség?
A nagyobb átmérőjű motornak elvileg nagyobb forgatónyomatéka kell, hogy legyen, de a nagypbb átmérőjű forgó fémtömegnek nagyobb a lendülete - ellenállása is..
Pl. stabilizációs szempontból mi az előnyösebb pl. lebegèsnél?
-A nagy súlyú forgó tömeg giroszkópikus hatàsa érvényesül e akármennyire?
-A nagyobb átmérőjű motor (a nagyobb nyomatéka miatt) tud-e gyorsabban felpörögni ha szükséges a korrekcióhoz egy széllökés esetén, vagy amikor veszíteni kell a fordulatból pont emiatt lassabb?
-Repülési időhosszban a nehezebb motor nyilván negtív tényező, de energiafelhasználás szempontjából melyik lehet előnyösebb?

Amit csak lehetett elolvastam e téren, de mindenki le van ragadva a propeller átmérőjénél, pedig szerintem a motor mechanikai méretéből adódó különbségek is megérnek egy misét.. Nem hinném, hogy tökmindegy..

Másik kérdés a propeller rögzítés.
A speciális rögzítések kivételével (pl. amikor a propeller közvetlenül több csavarral a motor palástjához van rögzítve nem is a tengelyhez) 2 féle gyakori módot látok.
Az egyik amit a repülőmodellemnél is használok a tegelyszorítós-kúpos "tokmány" elvűt és a szimpla menetest amit egy anya zár. (Pl. DJI )
Ebből az anyásból van 2féle forgásirányú 2féle (irányú) menettel. (A kúposból létezik egyáltalán balos?) Véletlen fellazulás ellen ez egy jó megoldásnak látszik, de...
-mivel a menet egybe van esztergálva a forgórésszel, ha a menet sérül akkor gondolom kuka.
-látok egy lapolást a menet alatt, az csak ellentartáshoz van pl. villáskulcsnak, amikor meghúzom az anyát, vagy a propeller addig lecsúszik és így biztosítva van az elfordulás ellen? (Nem igazán láttam ilyen lapolt furatú propellert)

(#6578) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Sikeresen felpuffadt egy ujabb akkum. Mivel a szoges modszer tulsagosan tuzveszelyes, kiprobaltam a sosvizes modszert. Elotte persze lemeritettem egy nem hasznalt FCB-vel, kis arammal amennyire csak tudtam.

Amikor bele raktam az elektrolizis hatasara pezsgett a sos viz amikor bele tettem, gondoltam nem lesz itt gond. Azonban az egyik elektroda elkorrodalt es leesett. Ramertem, es meg 3,9 V-on all a feszultsege.

Summa a summarum a sos vizes modszer lofuttyot sem er.

Amit majd csinalok:
Veszek egy 100 ohm-os 1-5 wattos ellenallast meg JST dugaszt aztan fabrikalaok egy kisuto szerkentyut.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6579) cris78 válasza pctomi90 (#6569) üzenetére


cris78
őstag

nekem egy hét alatt megjöttek a motorok.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#6580) L4mie


L4mie
veterán

na megjött a BG-s 2 dolláros H8 mini :P

van valakinek magyar használati útmutatója hozzá? :)

Tartalék alkatrészeket honnan tudok hozzá olcsóért rendelni? :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6581) mm89 válasza Teréz Atya (#6578) üzenetére


mm89
őstag

Miért csinálod ezeket vele? Miért nem dobod ki a megfelelő kukába?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#6582) L4mie válasza L4mie (#6580) üzenetére


L4mie
veterán

uhh meg valaki tudna linkelni egy jobbkezes távirányítót hozzá, mert balosat sikerült kérnem :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6583) Jackal2


Jackal2
senior tag

Találtam két érdekes koptert, amiről vitázhatnánk egy kicsit:
- JJRC H11C
- JJRC H11D

3D kopterek az első az alapmodell, 2MP kamerával, a távirányítóra kihozták az összes funkciót, snap shot képhez, videó ki-be kapcs, a kamera szög elektronikusan állítható !!!

A második ugyan az, mint az első, de full FPV szett, 5.8 GHZ-s 26.000 ért !!!, ez elég baráti, de az alap sem rossz 14Kért. 1100 mah-os 3.7-es akksival jön.

Eléggé best buy a kategóriában. Egy dolgot sajnálok, hogy a H12 5MP-s kameráját nem tették rá, mondjuk 30K-ért.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6584) air válasza L4mie (#6580) üzenetére


air
nagyúr

Alkatrészek Banggodról: [link]
Köztük táv: [link]
Egyébként a "balkezes" az alapértelmezett.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6585) L4mie válasza air (#6584) üzenetére


L4mie
veterán

:R
Igen ezeket megtaláltam, allin is körbenéztem, de nem igazán olcsó, szóval szerintem marad a banggood.
Egyik piros led, csak picit pislákol, de azt leejtem.

jobboldalt van a gázkar, most picit összezavarodtam CX-10 nél meg baloldalt O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6586) cris78 válasza L4mie (#6585) üzenetére


cris78
őstag

Nekem is van egy amelyiknél az egyik led alig világit. Csak esztétikai kérdés... :)) Ha felküldöd az égbe úgysem látod :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#6587) L4mie


L4mie
veterán

[link] kérdés: ez most jobb vagy bal gázkaros? :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6588) Silent77 válasza L4mie (#6587) üzenetére


Silent77
veterán

A left az jobb gázkaros.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6589) air válasza L4mie (#6587) üzenetére


air
nagyúr

Amelyiket választod.
A Mode sorban. Mode1 jobb gázos, Mode2 bal gázos.

(#6588) Silent77

"A left az jobb gázkaros."

:Y Hogy?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6590) L4mie válasza air (#6589) üzenetére


L4mie
veterán

ohh látod nem láttam az opció lehetőséget :D :))

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6591) Silent77 válasza air (#6589) üzenetére


Silent77
veterán

Két balkezes vagyok. :DDD
Elnézést, köszi a javítást!
Tehát a left, az bal gázos.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6592) Saccco


Saccco
nagyúr

Sky Shark V-4

:Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6593) Upo válasza Jackal2 (#6583) üzenetére


Upo
addikt

A H11D-nél ha jól értem, akkor a gépet, a kamerát és a monitort is külön kell tölteni? Cuki... :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6594) Peddy789


Peddy789
őstag

sziasztok, karácsonyra 50-60 dollár között kellene valamilyen kamerás drón, mia tipikus bestbuy ha van ilyen?

ezt néztem egyenlőre

[ Szerkesztve ]

(#6595) Jackal2 válasza Upo (#6593) üzenetére


Jackal2
senior tag

De azt is tedd hozzá, hogy nem is egy erőforrást zabbantanak el, ami szerintem elég nagy királyság. Nem kell alkut kötni a repülési idő/kamera/FPV között.

Annyit találtam, hogy állítólag picsaszar a hatótávolság, legalábbis Seby Docky ezt mondta, neki meg azért szoktak hinni az emberek:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6596) Teréz Atya válasza mm89 (#6581) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lehetosegek:
a. nincs jobb dolgom
b. nincs a kornyeken megfelelo atvevohely es nem akarom felgyujtani a kukat es / vagy a kukasutot. Jo, lehet, jobban birjak a Lipo tuzet mint egy merci.

Tapossa, de nem akar elaludni a szonyegen :D

"We were working after hours and a LiPO that was on the bench explodes without warning. It was not charging or even plugged in at the time. It started crackling as it expanded in its casing until it popped and burst into flames."

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6597) L4mie válasza Silent77 (#6591) üzenetére


L4mie
veterán

oké, köszönöm az infókat, :D remélem most jó jön :)) max megtanulunk jobb gázkarral repülni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6598) Jackal2 válasza Peddy789 (#6594) üzenetére


Jackal2
senior tag

Megtaláltad az egyetlent,ami 50 alá befér:D

Syma X5 C még talán, de ennyi. Csak másolatok vannak 14.000 alatt. Ha lenne már JJRC H11C, azt mondanám, vedd azt.

60 dodóért van GW007-1 ami már FPV-s.

De a téma jó, mit kapunk kamerásban 60 dollárért...Lehet leblogolom:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6599) Upo válasza Jackal2 (#6595) üzenetére


Upo
addikt

Gondolkoztam én is rajta, külön áramforrás az oké, de +1 akku súlyát kell cipelnie. Ki tudja, lehet hogy a kamera akku nélkül és a fő akkuról táplálva a kamerát sem lenne rövidebb az a repülési idő? És akkor csak 1 akkut kell töltögetni, és fele annyi darab akku megy majd a szemétbe is.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6600) Teréz Atya válasza Upo (#6599) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Viszont analog FPV-nel azonos akkunal olyan fajan csikozodik a kep, hogy orom nezni. Keress ra a szkopos meresemre.Es az csak 1 motor :D
Aztan lehet ferritgyuruzni es imadkozni hatha segit.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.