Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) zarew válasza stinky14 (#6700) üzenetére


zarew
senior tag

Elírták a weblapon (baangood) de egy kolléga riasztott és lecsaptunk rá nehány ezren. 1et küldtek kárpótlásul.

(#6702) JimJim válasza Teréz Atya (#6687) üzenetére


JimJim
újonc

Ha viszont hullámzik a kép megette a fene az egészet. Ki lehet valahogy ezt a hullámzást iktatni? Először azt mondtad bazijó minőségű a képe. Most néztem ebayen, elég sok alkatrész van a galaxy visitor 6-hoz. Ominus szinte semmi... de a banggoodon sem.

(#6703) Teréz Atya válasza JimJim (#6702) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ahogy nezem rosszul javitottam:
"A kamera 720P es Wi-Fi, a torzs nem tul merev igy szeret hullamozni a gkep. Ellenben a kameran kivul a kgep valami besz*as jo."

Ez egy kezdo akrobatakopter, strapagep, nem kameraplatform. Arra nagyobb, merevebb, lassabb gepeket hasznalnak.

Pl. egy gopro-hoz mar a Syma X8, Yizhan Tarantula meg MJX X101 kell. De ez gimbal nelkul razkodni fog, ezek meg epphogy elbirjak.

Egy valamire valo gimbalt+goprot is cipelni kepes gep brushless motoros es jo 200-250 euronal kezdodik. Vam+afa nelkul.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6704) marciart11 válasza JimJim (#6702) üzenetére


marciart11
aktív tag

Az összes kefés gép játék, arra jó hogy megtanulj repkedni, és utána vegyél egy normálisat. Ne akarj minőségi képet.

[ Szerkesztve ]

(#6705) Teréz Atya válasza marciart11 (#6704) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van egy ismerosom aki allitasa szerint egy Phantommal probalt repulni. Tobben is allitottak, hogy tenyleg volt neki, nem csak hazudott, meghat penze is van. Az elso alakalommal kiprobalta milyen magasra megy. Aztan elerpult neki a rakba. Azota szerinte a "dronok csak b*ziknak valok."

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6706) andris5


andris5
tag

Sziasztok. Rendeltem 3 db Eachine H8 Mini drónt, hogy baromkodjak egyet a nagyobb srácaimmal. Ez csak most jutott eszembe: fogjuk tudni használni egyszerre a hármat? Megnéztem egy fotót a kontrollerről és nem láttam rajta csatorna választót.

(#6707) Teréz Atya válasza andris5 (#6706) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kulon kell oket bindelni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6708) andris5 válasza Teréz Atya (#6707) üzenetére


andris5
tag

Teréz Atya! Szuper köszönet erre a szóra fogok rákeresni a YouTube-on: Bind. Gondolom ez ilyen kalibrálás szerűség, hogy a girok nullába álljanak (abszolúte dilettáns vagyok a témához).

Köszi :R

(#6709) Teréz Atya válasza andris5 (#6708) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Amikor fel-le huzogatod a gazkart. Ez lenyegeben a parositas.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6710) marciart11 válasza Teréz Atya (#6705) üzenetére


marciart11
aktív tag

Van egy olyan érzésem hogy az ismerős nem tudta irányítani vagy a régi Phantomok-nál tényleg volt egy úgy nevezett fly-away jelenség ez RTL-nél jött elő. Kefés motor csak áttétel nélküli jöhet szóba pl HUBSAN X4
arra hogy szobában gyakorolj kiváló nekem is van egy, ez volt az első multikopterem. De nagyobb kefés gépeknek nem látom értelmét, bent nem tudod használni a mérete miatt, kint meg egy erősebb szél elviszi, teherbírása is kevés ahhoz hogy cipeljen egy gimbal-t. Másrészt kérdés milyen magasra repült az ismerősöd, mivel ez és a távolság állítható.
[link]

(#6711) Jackal2 válasza marciart11 (#6710) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nagyjából egyet értek. Annyi, hogy az Alishanmao féle staircase challenget elég nehéz lenne megcsinálni egy DJI-vel, lévén át sem fér két lépcsőfok között:D

Én személy szerint két dolgot látok a kis, brushed gépekben:
- olcsó hobbit, beltérbe
- gyakorló gépeket, ahogy te is mondtad
+ 1 ha a változatosság gyönyörködtet, akkor kb. 20-30.000 forintért vehetsz fél tucat olcsó gépet, ahogy én is tettem és ráérezhetsz arra mi az ami bejön:
- akrobatikus kopterek? Racerek
- aerial photography
- vagy megállsz a majomkodásnál, ami nem kerül többe mint egy durvább kocsmatúra költsége.

Tegnap véletlenül ráléptem az Eachine-re és nem szartam be (nem lett hál isten semmi baja), mert 3300 forint. Ha viszont mondjuk a kutya megrágja a DJI egyik karját, akkor sokkal idegesebb lettem volna (na nem mint ha lenne DJI-m vagy kutyám, de az analógia érthető).

Aztán ugye van az a kategória, aki nem engedheti meg magának a brushless gépeket, ez szerintem itthon a nagyobb halmaz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6712) marciart11 válasza Jackal2 (#6711) üzenetére


marciart11
aktív tag

Igen jól megfogalmaztad, kicsit olyan mint a fotózás. Aki játszadozik nem foglalkoztatja komolyan az vesz egy olcsó gépet ami nem sok mindenre alkalmas. Akit meg már komolyabban érdekel az vesz egy DSLR/Milc gépet. Sokszor nem is a keresett dönti el, ha nem az hogy kit mi érdekel. Aki elhatározza vesz egy komolyabb brushless gépet, az már hobbynak tartja. Mint jelzem nekem az első quadom egy Hubsan X4 volt. Megjegyzem jómagam is a kis keresetűek közé tartozom, mégis tudtam venni egyet (igaz beletelt néhány hónapba míg összejött).

[ Szerkesztve ]

(#6713) JimJim válasza Teréz Atya (#6703) üzenetére


JimJim
újonc

Csak tudnom kéne, hogy mi a fontosabb, hogy kamerázgatni szeretne, vagy akrobatikázni. Bár ha teljesen kezdő akkor előbb úgyis össze-vissza fogja röptetni nem? Mennyi idő alatt lehet megtanulni rajta rendesen repülni? Te kezdőként mit vennél/kérnél inkább? A Walkera QR Y100ról tudsz valamit? Túlságosan beleéltem magam ebbe a meglepetésbe :W Az lesz, hogy veszek egy drónt ami szerintem neki tetszik, egy olyan kevésbé sz@r kamerával amin azért ki lehet venni, hogy mi van a képen, + amihez van rendesen alkatrész, ha meg megtanult repülni majd vesz magának egy fasza drónt külön hozzá goprot meg amit akar :B :C

(#6714) peestheee válasza JimJim (#6713) üzenetére


peestheee
tag

én úgy állok a témához, laikusként, pár napnyi utánajárás után, hogy érdemes egy olcsó strapabíró modellt venni kezdésnek, amivel az ember megtanul repülni, és nem csak headless módban bohóckodik(ha valaki videózni akar, akkor muszáj megtanulnia rendesen repülni), emellett párszor le is zuhan vele(mivel a "crash" elkerülhetetlen ebben a hobbyban), aztán fokozatosan cseréli le egyre komolyabbra, a régit meg eladja

én egy syma x5c-1 és jjrc h20at tervezek kezdésnek, később talán egy wltoys V686g..de ez már a jövő zenéje

(#6715) marciart11 válasza peestheee (#6714) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ott a pont.

(#6716) Teréz Atya válasza marciart11 (#6710) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

1. Amekkora marharepa az a foszer, hogy el se hiszed, hogy a fold nem nyilik meg alatta. Ujgazdag bombis izomtibor. Tavaly dicsekedett h van egy Ducati motorja. Kerdem milyen, valami enduro? Mondja, nem, Ducati. :D
Nem tudom mit szerencsetlenkedhetett ossze. Barmit kepes vagyok elkepzelni meg az ellenkezojet is.
2. Hat az atteteles gepek fel nem kent papjakent ezt hadd ne kommentaljam. En, aki esoben, viharban, ejjel es nappal is roptetek, nem ertem miert fujna el a szel. Jobban bele kell hajolni a szelbe, ennyi. 20-25 km/h egy Dromida-nak nem gond. Pedig csak 1S akku, 0820-as kefes motor. Ha a szel mar le akarja fujni a sapkamat, akkor bemegyek. :D
Az is igaz, hogy en meg a CX-10-et is kint roptetem. :P

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6717) Teréz Atya válasza JimJim (#6713) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Walkera QR Y100 - nem nagyon szeretik, nem is nagyon kapni mar.
Lehet ez lesz a neked valo:
Cheerson CX-33
Idezet:
"PROS

+ Ultra sable hexacopter
+ Beautiful design
+ Original props configuration
+ Very precise altitude hold feature
+ Ball bearings (MR74)
+ Good flying duration
+ Good out of the box range (>50m & < 70m)
+ Jellofree plateform
+ Orientable lens
+ Night Flyer
+ Partial DeviationTX support(CX-10/Blue-A protocol)

CONS

- Autolanding as soon as LVC is reached
- No speed/rate expert mode
- Fragile props
- Non constant frame rate
- Bouncing effect during auto-landing
- Durability of motors ?"

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6718) Jackal2 válasza peestheee (#6714) üzenetére


Jackal2
senior tag

A JJRC 20-al várj még, ma kaptam meg, lesz róla teszt:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6719) Jackal2 válasza Teréz Atya (#6717) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egyet fűzzünk hozzá a negatívhoz: Ha jól emlékszem 1S 360mAh akksi, 6 motorra, 5-7 perc rep idő...Ami inkább 5. Ezért az árért kb. mindenki tovább tud repülni.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6720) Saccco


Saccco
nagyúr

Nekem is megjött a 2 dolláros H8 Mini, hát Teréz Atya megkövetlek ez úgy repül mint az álom, komolyan meg vagyok lepve, szerintem szebben repül, mint a 3D-s. Minden csavar megvan benne, sőt minden motor mellett van 2, valamint a ház középső részét is 4 fogja.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6721) Jackal2 válasza Saccco (#6720) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van 3D -d? Melyik az X4 3D vagy a H8 3D?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6722) ViZion


ViZion
félisten

Látom mennyire problémásak az akkuk. Telefon akkuval (Li-ion) nem próbálkoztatok? olcsó, könnyen beszerezhető, van sok féle...

Lehet, h nem jó amit írok, csak azért jövök ilyenekkel, mert pl. vizes topikban mindenki keresi a khmm... "kreatív" megoldásokat, hátha itt is van ilyesmi, ami esetleg jobb, mint a gyári.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6723) Teréz Atya válasza Jackal2 (#6719) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

2S lesz az. Es van barometrikus erzekeloje, igy egyhelyben is tud lebegni, nem jojozik fel-le.
A galaxy visitor 6 is 7-8 percet bir FPV kameraval.

@ Saccco - hehe, mondtam en :)

@ ViZion - a li-poly lenyegeben Li-Ion alutasakban, igy konnyebb. Ja meg annyi, h mas az elektrolit. De az csak a kisutesi merteket korlatozza. Telefonokban azert nem szeretik a li-polyt mertha felpuffad akkor a penge mobil nem lesz mar penge. Meg picivel tobb helyet igenyel, ellenben konnyebb.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6724) Minstrel válasza ViZion (#6722) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nehéz és nem bír akkora terhelést amit egy koptertől kapna.

(#6725) ViZion válasza Teréz Atya (#6723) üzenetére


ViZion
félisten

Tabletben láttam már felpuffadt akkut... nem szép látvány :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6726) Teréz Atya válasza ViZion (#6725) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kint sem az.

Es az piszkalja a csoromet, hogy ez 14 euros akku. Semmi vedelmi elektronika. Az 5 euros JJRC H12C akkuban meg van. :(

Itt en voltam a marha, nem figyeltem oda es a Dromida toltoje helyett az U807 toltojebe dugtam. 4,8 V volt mire eszrevettem.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6727) Saccco válasza Jackal2 (#6721) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van mind a kettő. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6728) JimJim válasza Teréz Atya (#6703) üzenetére


JimJim
újonc

Vagy még arra gondoltam, h egy JJRC H16 YiZhan Tarantula X6 IOC RC Quadcopter és hozzá veszek külön egy jó kamerát. Ezen van propellervédő(?) is, gondolom így jobban lehet nyüstölni és úgy láttam lehet kapni alkatrészt is hozzá.

http://www.banggood.com/Yizhan-Tarantula-X6-RC-Quadcopter-Spare-1080p-5_0MP-Camera-p-976393.html

Ez ha jól látom csak a kamera hozzá, vajon milyen minőségű? Remélem nem ugyanaz mint ez, csak külön külön drágábban eladva. http://www.banggood.com/YiZhan-Tarantula-X6-RC-Quadcopter-Wide-Angle-500W-200W-With-IOC-p-964160.html

Ha szerinted ez jó akkor találtam a banggoodon egy kamera nélküli drónt, mellé ezt a kamerát amit linkeltem és akkor megveszem a kettőt. Vagy ha ez nem jó akkor hol lehet jó drón kompatibilis gopro-t venni?

(#6729) stinky14 válasza zarew (#6701) üzenetére


stinky14
csendes tag

Akkor ráálhattam volna a dronokra 1 hónappal ezelőtt is...:D

(#6730) Teréz Atya válasza JimJim (#6728) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat ez mar ket kategoriaval nagyobb gep mint a GV6. Elegge nehez, konnyebb kart okozni benne egy erosebb odacsapasnal. Kezdoknek nem ajanlanam, hacsak a palid tud szerelni.
Meg egy jo tolto is kelleni fog mert a gyari 1,5 oran at tolt egy akkut.
Seby tesztje.
Most latom, hogy meg az FCB is vacakol az ujabb gepeknel. Fura.
Ha ekkora gep kell akkor tenyleg Syma X8 vagy MJX X101. De ezek meretuk miatt mar fajni is tudnak, ha valakinek a fejere esnek.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6731) JimJim válasza Teréz Atya (#6717) üzenetére


JimJim
újonc

Közben megnéztem egy videot a tarantuláról youtube-on és borzasztóan rázkódik/hullámzik a kép..

Jó nekem a kisebb is:)

[ Szerkesztve ]

(#6732) Teréz Atya válasza JimJim (#6731) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor MJX X600. Nem ekkora, de nagyobb mint egy GV6, elbir egy Mobius-t es ha kell, van hozza gyari FPV modul.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6733) dajdaj


dajdaj
tag

Sziasztok! Új kopteros vagyok még, egy h8 minivel és egy mjx x600-al. Gyakorlok mindkettőn :) Ma sikerült egy régi darabra szert tennem: [link]
Mire használhatnám?

(#6734) szacsee válasza Saccco (#6684) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Az összefoglalót elolvastam, csak belépő modelleknél is van némi árdifi.
Nem volt még drónom, így tuti hülyeség összehasonlítani részemről a H8 Minit az X5C-vel, de az X5C árából pl tudok venni egy H8 Mini-t és 4 szett motort, akksit, propellert.
Gondolom X5-el már kint is lehet bohóckodni, nem csak bent.
Nem tudom ideérne-e ha most rendelném kínából.
EU-ban pedig max X5C-t tudok venni, max ha nagyon beindulok veszek azt és hozzá látom van itt is ketyere.

Kínai helikopternek kampó. Szétkaptam mert nem forgott a felső rotor, a felső rotor, de a fogaskerék el van kopva és kizárt, hogy ilyet kapni lehet és kb annyit sem ér hogy utána nézzek.

Nagy gépnek valami vidéki cirkálót szeretnék, amivel pár száz méterig el lehet merészkedni és magasban sem tojja össze magát egy kis széllökéstől. (20-30m min)
250 gondolom kiesik, talán 450-es quad ami már megfelelne erre a célra.
Később FPV-t szeretnék így a cuccokat így válogatnám össze, ne a végén kelljen controll boardot, transmittert cserélgetnem mert valamit kifelejtettem.
Jut eszembe, FPV-t mivel lehet megoldani ami azért messzebb is normális laggmentes adatfolyamot ad és ha nem is FHD képet (arra ott lesz az akció kamera), de élvezhető vele repkedni és nem csíkoz ha egy madár elrepül a táv és a drón között. :DDD
Gondolom hasonlóval már lehet valamit kezdeni.
Az irányító felől mi bevált módszer, ha nem szeretnék 100K-t szemüvegre költeni, vagy 30K-t pl egy kijelzőre?
Másik vevő és droidos tablet + valami app nincs a piacon? (lehet hülyeséget kérdezek)
Ha véleményed szeirnt a 450-es Quadcopter megfelelne építettből a fenti célra, akkor milyen alkatrészekből kellen összeállítani?
Vezérlő, transmitter, motor, esc prop váz stb... , illetve milyen távirányítót ajánlatos venni ami hosszú távon is megfelel? ( 5,8Ghz irányítás és 2,4Ghz FPV-t eddig csak P3-nál láttam, gondolom 20-30K-s vezérlő+transmitter párosnál nincs ilyen variációra lehetőség).

Anno sokat foglalkoztam wifi hálózat kiépítésével és az 5,8Ghz-et jobban preferálnám jelenleg irányításra, mert ahol sok a wifi jel ott meghülyülhet a 2,4Ghz-es tartományban)

Köszi előre is a válaszokat! :R

dajdaj Tedd fel ebay-re 1000 euroért és az árából vegyél egy P3-at. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6735) JimJim válasza Teréz Atya (#6730) üzenetére


JimJim
újonc

Az, hogy bal kezes konzol van csak, egy jobb kezes személynek mennyire gáz?

[ Szerkesztve ]

(#6736) Teréz Atya válasza szacsee (#6734) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hasonlo cipoben jarunk. Engem is izgat az FPV.
Hatotavrol annyit, h az U807 saccra 250-es es 100-120 m-rol jol iranyithato, ha nem olvad bele a feher panelhazakba. Majd rendelek kek/fekete propellereket, h megkulonboztessem az elejet. Az MJX X600 meg antennamoddal meguti a 300-350 m-t. Az a jo ezekben a kopterekben, h 2,4 gigat hasznalnak, igy orrba-szajba lehet tuningolni a hatotavot bontott routerekbol. 5,8 giga az altalaban az analog FPV, nem az iranyitas. En ezt a szemuveget neztem ki magamnak:
Quanum DIY FPV Goggle V2 w/5 inch LCD Monitor
Meg szeretnek valami felcsatolhato FPV kamerat az MJX X600 ala, nincs szivem kifurni. :O
A linkelt szemuveggel az a baj h batar, felfuggesztheto kamerabaol keszre szereltet meg csak monitorral lattam Syma X5-hoz vagy Tarantulahoz. Es annak a kepminosege meg ananlog viszonylatban sem acelos.

Btw H8 minivel high rate-en a TX mod utan kint is gond nelkul lehet bohockodni. En szoktam esoben, szelben is.

@ JimJim - hogy mi?

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6737) JimJim válasza Teréz Atya (#6736) üzenetére


JimJim
újonc

Van az a távirányító amivel irányítod a drónt. Abból van bal meg jobb kezes. Ha már csak bal kezes van készleten az baj, ha akinek veszem az jobb kezes?

(#6738) Teréz Atya válasza JimJim (#6737) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jobb kezes vagyok es Mode 2-t hasznalok.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6739) air válasza Teréz Atya (#6736) üzenetére


air
nagyúr

Komolyan gondolod, hogy 100-120 méterről a propellerek színét meg fogod tudni különböztetni egy alig 30 centis gépen? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6740) wyattthoearp válasza JimJim (#6713) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ha nem akarsz rosszat, a qr y100ast nagyon messziről kerüld el.
Nekem volt, de sosem szerettem. Húsz percet tud repülni nagyjából, de már a párosításnál kitépi az ember a haját tőle. Ne kínozd magad vele.

[ Szerkesztve ]

(#6741) Teréz Atya válasza air (#6739) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hatha mindent hagyok feheren es az elejere meg rarakom a kek vagy fekete propellereket szerintem igen.
A lenyeg a szimmetria megtorese.

Sokat segit ha CX-10-el kihasznalod a taviranyito korlatait. Lila vagy kek alaplapos, nem tudom, kb. 15m.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6742) air válasza Teréz Atya (#6741) üzenetére


air
nagyúr

Irigylem a szemed. 120 méterről a 30 centi az nekem már csak alig egy folt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6743) Teréz Atya válasza air (#6742) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nincs jo szemem. A lenyeg h kb. tudd hogy nez ki a gep. Az U807 piros kek atlatszo ledboritasa ami egyben a motortarto is sokat segit. Elobb megmertem google maps-en, h nekem milyen a feher U807 lathahtosaga alap allapotban:
75m-ig nincs gond
75-100m ok, szurke feher hatteren meg elmegy
100-120m meg elmegy, feher-szurke hatteren beleolvad
Az MJX X600-nal befestettem az elulso propellereket piros filctollal + piros szigeteloszalag de keves 75m-re. Fekete propellerek es fekete propellervedok fognak elore kerulni.
En azokat csodalom akik a moddolt taviranyitojuk 300-350m-es korlatjat nyaldossak.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6744) Laca 012 válasza Laca 012 (#6624) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszi sràcok... ;)
Ha valami műanyag "kínai bigyusz"-ra lesz szüksègem ami 5-10 percig levegőben marad, akkor újra jövök tanàcsért.
Egyèbkènt nekem is van egy ilyen "bigyuszom" (mjx r/c x901), de a az első kemèny 6-8perces rep idő meg a 20-30m hatótàv utàn nem motivàl..
Nàlunk pl ilyen kopterrel meg ilyen multikopterrel "jàtszanak" a sràcok..
A "bigyuszokat" meghagyják a gyerekeknek.... :C

(#6745) qnadam válasza szacsee (#6734) üzenetére


qnadam
veterán

a p3 csak 2,4 :) a kettesnél van olyan megoldás, hogy egyik itt, másik ott. ha az fpv van öt gigán,vaz annyiból jobb, hogy előbb a kép kezd szétesni, és akkor úgyse akarsz messzebbre menni, nem mész ki az irányítás hatósugarából.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6746) SpydeR3412 válasza Laca 012 (#6744) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Merre van a nálatok?

(#6747) szacsee válasza Teréz Atya (#6736) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi a választ!

Syma X5C lesz a befutó valószínű.
Ez gyanúsan olcsó, vagy BG-n ennyi az ára?
Mit érdemes hozzá rendelni még, hogy kínai újévig kihúzzam vele?
+4 kopter látom van a csomagban.
EU Warehouseban van még ez az akkupakk és kopterok
Kezdésnek ez elég, vagy rendeljek motort is?
Eu-s ~1200Ft, kínából ~580.
Most ha megrendelem talán még karácsony előtt meg is jön és 4 EU WH motor árából veszek 8-at.

Továbbiakban SKYRC iMAX B6AC-t szeretnék majd venni, erre rá lehet gondolom dugni az X5C akksikat is átalakítóval. 16K-ért kapni kint, de nem tudom, hogy elkapják-e a vámon, mert akkor inkább a B6 digit választom + hálózati töltőt külön és akkor tuti nincs áfa+vám húzzúkleaparasztot kombó skill.
Volt akinek akadt fel 20K körüli cucc a vámon? Alin giftet írnak mindenre, itt azt hiszem nem bohóckodnak ilyennel...

Kösz a válaszokat előre is! :R

qnadam Köszi!
Figyelmetlen voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#6748) Teréz Atya válasza szacsee (#6747) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem gyanusan olcso, csak elkezdodott a Black Friday elotti het.
Porgess zoknikat. A szerzett kupont meg hasznald fel a gepre.
A motorok meg 2 het alatt itt szoktak lenni. Kollega is egyszerre rendelte az u807-el, mindene itt van a gep meg sehol. 8rchobby kupon 8% kedvezmenyt ad a kinai verhaz-ra.

B6 / B6AC akkor erdemes ha jovore akarsz tekintettel lenni. Viszont nezd meg a Hobbyking-et. Ott is van egy rakat ilyen tolto, gyakran olcsobban. Eredeti skyrc is szokott lenni az EU warehause-ban. A szallitas nemtom mennyi.
Ha a syma-hoz kell vegyel hozza serial charging adapter-t. Ezzel lenyegeben egy nagyobb soros akkut szimulalsz a tolto fele, igy az osszes syma akkut tudod monitorozni toltes kozben.
Ha minimalisan ertesz a villanyaszathoz,csinalhatsz magad is, de egy rovidzarlattal 1-2 kinyirhatod az akkukat, a toltot es tuzet is okozhatsz.
Paralell charging-nak nem vagyok nagy baratja, de lehet idovel elmulik.

35 euros u807-et elkaptak. De ez Szlovakia.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6749) szacsee válasza Teréz Atya (#6748) üzenetére


szacsee
nagyúr

Porgess zoknikat.- ez mi a szösz?
Ebay kütyüs topikban is forr néha a levegő, de felét sem értem. :DDD
Elmagyaráznád?

Serial Charging adapternél melyikre gondolsz?
Bocs a sok kérdésért. :R

[ Szerkesztve ]

(#6750) Silent77 válasza szacsee (#6749) üzenetére


Silent77
veterán

[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.