Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Minstrel válasza SpydeR3412 (#6199) üzenetére


Minstrel
senior tag

8db-ot akarsz rendelni? Mert itt annyi a minimum mennyiség, alibaba a viszonteladóknak van.

(#6202) SpydeR3412 válasza Saccco (#6200) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azt nem láttam. :B

Minstrel: Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6203) erikke17


erikke17
őstag

Üdv :)

Mostanában nézegetek drónokat Banggood-on. Ilyen Syma X5 kategóriát lőttem be kb. mert azt ajánlották itt elég sokan ahogy olvastam.

Eachine H8minit is olvastam sokszor de olyan picit nem akarok meg jó lenne ha tudnék felvételt is csinálni. Eléggé bekeveredtem annyiféle X5-öt találtam, van ugye a sima X5C-1, X5SW- FPV-vel ellátva, X5SC-1 afféle javított X5C-1.

Nem tudom mennyire jó dolog ez az FPV ilyen kategóriába, ugyebár wifi hatótáv nem lehet túl nagy ha megszakad wifi nincs felvétel. Ha a simára voksolok ott melyiket érdemes újabb vagy az öregebb?
Gondolom egy szett új motort és egy akku lendületből mehet mellé.

Vagy esetleg valami más drón?

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6204) SpydeR3412 válasza erikke17 (#6203) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ha nem az fpv alapján akarsz repülni, akkor jó dolog, mert látod mit filmezel. Ez olyan 50m-ig megy, jelveszés esetén, nekem menti a felvételt.
Az sw (gondolom az sc is) stabilabb, lassabb de erősebb motorjai vannak. Az x5c-1 viszont gyorsabb, inkább "száguldozni" van.
Ja és az sw-ben van headless, ha neked számít.

(#6205) erikke17 válasza SpydeR3412 (#6204) üzenetére


erikke17
őstag

Nem az alapján nem hiszem, de ahogy nézem utólag lehet venni FPV-s kamerát eredeti helyére ha netán...

Hát nem tudom mennyire létszükséges a headless? Ahogy olvasom olcsó gépeken nem valami kiemelkedő.

Erősebb motorjai vannak ez mit takar? Többet bír vagy nagyobbat képes emelni? Ahogy olvasom coroless motorjai vannak nem tudom miben különbözik.

Őszintén nem tudom melyik lenne jobb, gondolom sima C nagyobb fun faktor SC meg nagypapás?

Azért SC jóval drágább mint a sima C, igaz most jó akció is van rá...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6206) Teréz Atya válasza erikke17 (#6205) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

coreless motor
X5C-1 vs X5SW

Olcso koptereknel a headless felejtos.

Wi-Fi-n FPV 200-500 ms delay minimum.

@ Silent77 - nem mindegy, mert a linkelt trackeren (nem altalad) semmit sem latni, mig a banggood oldalan pedig ja.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6207) erikke17 válasza Teréz Atya (#6206) üzenetére


erikke17
őstag

FPV-ről már letettem, nem annyira jelentős. Ha netán kéne veszek kamerát ami SW-re van + egy tartót és kész :)

Szóval akkor érdemesebb a coroless motorral SC-t mint a sima C-t? Vagy elegendő a sima C is? Ugye irták, hogy SC lomhább de stabilabb.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6208) cris78


cris78
őstag

Hétvégén kipróbáltam egy száma x5... koptert. Hát h8 mini után irányítani egy kezes bárány. Viszont imádom a kis fürge minit. :-)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#6209) Teréz Atya válasza erikke17 (#6207) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor meg egyszer, idezet abbol a linkbol amiben tobbek kozt magamtol is ideztem:
Gyerekek, felultetek a Sales bullshit-korhintajara. :D
Az XK X250-ben kutya kozonseges 0820 vagy 8520 vagy 8,5 X 20 mm-es brushed, coreless motor van.
Mint az osszes kefes kopterben, kiveve az X8c mertueket. Azok mar asszem vasmagosak.
Tehat ha coreless motort akartok, nyissatok fel egy CX-10 vagy h8 mini motorjat es lon ovom es bodotta. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6210) Upo válasza SpydeR3412 (#6202) üzenetére


Upo
addikt

Esetleg írsz neki, hogy érdekelhet esetleg nagyobb tételben is, de küldjön előbb 1db mintát hogy megvizsgáld. Kifizeted, kipróbálod, azután visszaírsz valamit hogy köszönöd, de nem... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6211) Silent77 válasza Teréz Atya (#6206) üzenetére


Silent77
veterán

Mostanában rosszalkodik, azért linkeltem a másikat. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6212) Gsx-rr válasza Teréz Atya (#6206) üzenetére


Gsx-rr
veterán

headless miért felejtős? Nem az RTH-ra gondolsz?

(#6213) Teréz Atya válasza Gsx-rr (#6212) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mert altalaban azok keresik akiknek a kopter iranyitasa kihivast okoz. Namost ha nincs benne iranytu, akkor mindig egy iranyba kell nezned, ami meg egy kezdotol nem elvarhato. Sot, nekem pl lila gozom sincs h merre voltam fordulva a bindingnel, igy meg vegkepp semmi haszna. :P
Meghat par kopter par fordulattol is kepes eltajolodni.

Egyetlen jo megoldas az emlitett iranytu. De azt meg 50 euro alatti gepben nem lattam az U807-en kivul.
Az enyemen nem tudom hogy mukodik, mert me soha nem kapcsoltam be rajta a headlesst. :D

@ wyattthoearp - THX

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6214) wyattthoearp válasza Teréz Atya (#6209) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

+1

A tarantula, és az x8c motorjainál látható technológiai előny.
H8mini 6-os, x5 szériák 7mm-es, 107c vagy x250, ezek 8,5mm vastagok.

(#6215) bzoley válasza Teréz Atya (#6213) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy azok keresik, csak nincsenek kisegítve vele. Én is azért vettem elsőnek H8 minit, mert hű de jó lesz, hogy mindegy merre van az előre. Csak aztán, ahogy írtad, semmi haszna, mert ugyanúgy egy irányba kell állnom. Ráadásul csak leszállásig működik, mert másodszor már egészen más irányba akar felszállni, ha nem nullázom. Így összvissz érdekességnek jó, mert kicsit lehet vele menet közben pörögni, és az "jópofa". Egyébként meg marad a lebetonozva állás, és jobbra-balra, előre-hátra gomb. A forduló gomb amúgy sem használható, mert egyből felszáll a magasba. Másképp valószínűleg sosem fogom tudni irányítani. Ha egy kicsit is elfordul tőlem a kopter hátulja, már húzom is a gázt nullára. Inkább essen le, mint hogy véletlenül elküldjem egy véletlenszerű irányba.

(#6216) wyattthoearp válasza bzoley (#6215) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A cx-20 is ugyanígy működik, pedig az egy kicsit drágább. Ha a távirányítóval elfordulsz akkor ott is borul minden. Esetleg abba is kellene egy iránytű, és a kettő adataiból kellene számolni....

(#6217) erikke17 válasza Teréz Atya (#6209) üzenetére


erikke17
őstag

Oh elnézést, elkerültem figyelmem mivel coroless szóra már kerestem itt :D

Akkor lényegében X5CS-ről coroless ide vagy oda nem számít parasztvakítás, minimális dolgokban jobb X5C-től. Avagy fölösleges csak a motorok végett SC-t venni. Picit jobb hatótáv(moddolható ahogy látom), fogaskerekek takarva(házilag ez is orvosolható) headless nem kell nekem.

Jó lesz a sima X5C egy picit nagyobb akkuval(750mah) a gyáritól egy szett új motor, fogaskerék esetleg még?

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6218) Teréz Atya válasza erikke17 (#6217) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Rikito szinu filctoll az elso propellerekre. Az osszes kopterem elso propelleret megjeloltem.
Meg valami rikito szigeteloszalag az elso karokra.

@ wyattthoearp - hat ez elegge fail. Ha jol tudom a Nine Eagles Galaxy Visitor 3 tavjaban es magaban a kopterben is van iranytu. RTH-nal ahogy fordulsz ugy fordul a kopter is.

Jaj, megneztem a Galaxy Visitor 7-et. 0820-as, 1S motorok, Wi-Fi FPV es mindezt (dobperges) 270 euroert!
Pont mint egy komplett Eachine 250 Racer 5,8 gigas FPV monitorral. Najo erre meg rajon a vam es AFA is, de kerem a ket gep nagyon nem ugyanaz a kategoria.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6219) qnadam


qnadam
veterán

szerintem a headless mode (dji-ul course lock) videózáskor tud kifejezetten kényelmes lenni, lehet vele úgy filmezni, mintha kifeszített kötélen mozogna. jobb joystickkal lehet rohangálni a kötél mentén, ballal meg forgatni a gépet, elég látványos snittek tudnak így születni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6220) qnadam válasza jony77 (#6098) üzenetére


qnadam
veterán

nem kell irigyelni :)
a repülés csak mellékszál, és a melók jelentős része egyáltalán nem izgalmas. de nem is lehet mindig minden az :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6221) qnadam


qnadam
veterán

hétfőn volt egy kis köd :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6222) Attika82 válasza qnadam (#6221) üzenetére


Attika82
csendes tag

Ez de komoly. :R
Nem félsz a párától?

(#6223) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#6218) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A filctoll hány méterig hatásos?
Tényleg lehet úgy látni az elejét? (annyira hihetetlennek tűnik, hogy ezt távolról pontosan megállapítható) :F

(#6224) #42007296


#42007296
törölt tag

Aki rendelt már Tiny Deal-ről.
Fizetéstől számítva nagyjábol mikor teszik postára a dolgokat ?
Német raktárrol kértem a terméket (3-5munkanap volt irva szállításhoz). 2 napja adtam le a rendelést PayPal fizetéssel. Elvilegmeg is kapták, de a rendelés állapota még mindig "feldolgozás alatt".
Van valakinek tapasztalata ilyennel?

(#6225) vegyszer válasza #42007296 (#6224) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem lehet, hogy épp nincs készleten? Mert úgy nehéz küldeni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6226) #42007296 válasza vegyszer (#6225) üzenetére


#42007296
törölt tag

Mikor feladtam a rendelést, akkor ott volt, hogy "In stock".
Most hogy rákerestem már nincs ott csak a kinai raktárnál.
Akkor valószinűleg igazad van és efogyott, ezért nem küldik. Viszont valami levelet küldhettek volna hogy mire számítsak. :/

(#6227) vegyszer válasza #42007296 (#6226) üzenetére


vegyszer
addikt

Mikor mond olyat egy kínai, hogy "nálunk nincs"?
Legfeljebb akkor, ha már a következő két kamionnyi meg nem érkezett motyót is el sikerült adni.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6228) #42007296 válasza vegyszer (#6227) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ha-ha :D igazad van :)
Irok egy levelet nekik és majd meglátom mi lesz belőle :)
Köszi a segítséget !

(#6229) marciart11 válasza qnadam (#6221) üzenetére


marciart11
aktív tag

És hogy jött vissza? :))

(#6230) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#6223) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A filctoll csak nagy fenyeroben hatasos. Amikor nem latszanak a ledek. Ezeket meg a legtobb cegnek a Sznet Janos co. szallitja.

H8 mini kb 10-15m.

MJX X600-nal kifogyott a filctoll, de az elso karokat leragasztottam piros szigeteloszalaggal. Kb. 30-50 meter ilyen paras idoben.

@ qnadam - kegyetlenul jo kepek. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6231) TromF


TromF
tag

Yuneec Typhoon Q500+ Deluxe - with extra battery, SteadyGrip and carrying case [link]

valakit hatha erdekel, csak mara ervenyes ajanlat

review [link]

[ Szerkesztve ]

(#6232) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#6223) üzenetére


Jackal2
senior tag

Olyan 0,00001 :P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6233) Jackal2 válasza #42007296 (#6224) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, nekem van, ma kaptam, írom mikor rendeltem és mikor jött meg:
MIt/rendelés/érkezés/honnan
Hubsan X4 09.30 10.13 körül, Kínából 12-13 nap
Syma X5: 09.30 10.05 körül, Németországból 5 nap
Xiaomi Piston 3D: 10.13 10.17 körül, Németországból 4 nap
Hubsan töltő, akkuk, 3 különböző led izzó: 10.16, 11.05, Kínából 20 nap, de ugye itt össze kellett várni a cuccokat

Holland postával van szerződve a TD.

Szerintem gyorsabb mint a Banggood, és ami fura hogy a Svéd posta tovább szarakodik, mint a Holland.

Már régebben is rendelt öcsém dolgokat, eddig MINDEN megjött, 100%-ban, szerintem nagyon megbízható a TD.

Én személy szerint a fenti kettőtől rendelek mindent. Ma Banggoodtól is jött cucc:
MJX motorok és propellerek: 10.25 1:05 20 nap, Kínából

A poén az, hogy maga a gép nem jött még meg, sem az akksik, szóval megelőzték azt, amihez kellenének, pedig egy nappal előbb rendeltem az MJX 600-at, vicces...

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6234) #42007296 válasza Jackal2 (#6233) üzenetére


#42007296
törölt tag

Én is jártam hasonlóképp a BG-al :)

Nálam (mint kiderült fentebb ) a raktárkészlet volt a ludas.
Kár, hogy raktárkészlet hiány esetén is engedi rendelni az oldal és nem figyelmeztet....mellesleg az zavart meg hogy a német raktárnál csak a fehér kopter volt választható....ebböl következtettem (rosszul) hogy akkor fehér van is német raktáron. :)

Küldtem nekik levelet, de már letelt a munkaidő náluk.

(#6235) TechGabor


TechGabor
csendes tag

Egy kis történet, azoknak, akik Dront szeretnének venni az azolcsosag.hu webshop-ból.

Én nagyon berágtam rájuk.
Arról tájékoztattak: ők a szerviz. nem a kinai.
Azt mondták: adnak áfás számlát. nem kaptam.
2 hónapja fenyegetem őket ugyanis:
én cégesen vásároltam, és céges szla-ről utaltam a pénzt.
Neki kötelessége (mivel előzetesen a chat-en ezt meg is erősítették) adni áfá-s számlát.
Még a nonszensz az egészbe, hogy Angliába adták fel a csomagom.
Számla nélkül meg az esetleges garanciális ügyeket sem tudnád intézni.
Sőt még a fogyasztóvédelemnél sem tudod bizonyítani, hogy tőlük vetted.
Egy szemét társaság! Adócsalók (na és hazudozok)
Még annyi: hiába irja le, hogy adócsaló vagyok az ASZF-be, a magyar törvények alapján nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy ő adót csal.
5-en dolgoznak benne + 2 fő ügyvezető.

Egyébként én nem vettem volna tőlük, mert az aliexpress-en is meg tudom kapni a cuccot 5eft-al olcsóbban.
De a megígért számlára tekintettel azt mondtam megéri a +5eft-ot.
Illetve ha lenne számla, akkor gondom lenne, a garanciát is le tudnám verni rajtuk!

Összegezve: ne vegyél semmit az AZOLCSOSAG.HU-ról, mert becsapnak!

(#6236) qnadam


qnadam
veterán

köszi, köszi :)

a párától nem félek, nem volt nedves se a gép, lehet hogy a huzat megszárította :D

úgy jött le, mint máskor, utána fel is lehetett szállni, miért? :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6237) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Megrendeltem a raceremet. Végül Eachine 250-est választottam, mert a walkera már igen közelítette volna a 200k-t és annyit nem szándékoztam költeni rá.
Most már csak várok... :-)

(#6238) wyattthoearp válasza SpydeR3412 (#6237) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Majd várjuk a tapasztalatokat, én is az eachinet szeretném majd megvenni. A quanum v2 ma jött meg 😃

(#6239) Teréz Atya válasza wyattthoearp (#6238) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem meg el kene dontenem h milyen FPV-t hekkelek az MJX X600-ra. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6240) Saccco válasza SpydeR3412 (#6237) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem ez jobb választás (ár-érték). Kíváncsi leszek. :K
Képek, blog minden, köszi! :)) :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6241) shaddam válasza TechGabor (#6235) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ilyen domain név után mit vártál?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6242) SpydeR3412 válasza wyattthoearp (#6238) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

HK eu-ból rendelted, mennyi idő alatt ért ide?
Én mondjuk monitorral rendeltem az Eachine-t, kíváncsi vagyok milyen lesz. :))

Saccco: Bárcsak már ott tartanék.
Csak az a csipogó fog hiányozni, ami jelez jelvesztés esetén.
Annak tudja valaki a nevét?

Bangood-ról rendeltem, viszont követési számot meg nem kaptam és mikor rendeltem utánna egy aksit, akkor láttam hogy külön kell hozzá megvenni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6243) Minstrel válasza SpydeR3412 (#6242) üzenetére


Minstrel
senior tag

Lipo alarm néven keresd. Követési szám meg majd lesz amikor feladták, 25usd felett ingyen adják, alatta 1.60usd-ért lehet venni.

(#6244) L4mie


L4mie
veterán

Voltmár?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6245) SpydeR3412 válasza Minstrel (#6243) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszönöm! :R
Amúgy ez volt az első saját rendelésem. :DDD

(#6248) erikke17


erikke17
őstag

Nézegetem hogyan lenne érdemes megrendelni Syma X5C-1-t egy szett motor fogaskerék és tengely na meg egy 750mah akksi.

Mindent egybe tesz kosárba, de az akksit valamiért külön teszi arra meg ugye megint megy postaköltség (mondjuk nem tudom minek írja akkor hogy free shipping).

Aztán megláttam ezt: [link] Akciós lesz a kopter na meg + a kupon is ott lesz nem tudom hogy most a 8% vagy a 6% lesz érvényes...

Mellesleg vámmal számoljak vagy az itt nem szokott lenni?

Ha igen akkor szerintem ennyi erővel ebayről is rendelhetem, ahol lehet nem is vámolják meg :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6249) Nitro500


Nitro500
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő drónos vagyok, használtan vettem egy Gaui 330x-et korához képest hibátlan állapotban.
Érdekelne hogy van e valakinek erről a típusról tapasztalata és van e Miskolci drónos aki akár tudna e nekem segíteni drónnal, illetve a vezetésével kapcsolatban.
Tud e abba valaki segíteni nekem, hogy van két idős akksim, az egyik hibát jelez balansz töltésnél Imax B6 "temp" feliratot jelez, a leírásban a jelentését nem írja, lehet e balansz csatlakozó nélkül tölteni?

Jana

(#6250) laccy88


laccy88
senior tag

egy nem túl profi videó :) majd lesz jobb is.
F550

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.