Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19931) Exian válasza Jackal2 (#19930) üzenetére


Exian
őstag

Értem, igen, köszönöm!

Mindenesetre nekem olyan repülés a vágyam, ami tényleg úgy működik, mintha egy nagy repülőben ülnék és úgy irányítom.

De azt továbbra sem értem, hogy a távvezérlő és a gép között hogyan zajlik ilyenkor a kommunikáció, hogy hogyan "tudatja" a gép a távval, hogy éppen milyen pozícióban van.

Hiszen attól én még a földön állok egy fix helyen és tolom a kart mindenfelé, de ahogy elforog, megfordul, összevissza megy a gép, úgy folyamatosan változik a pozíció a földön álló irányítóhoz képest. Szóval gondolom ilyenkor van egy folyamatos pozíció küldés.

Példa: elindulok előre, aztán hirtelen megfordulok, akkor pont ellentétes az irányítás normál esetben.

Ilyen módban viszont rögtön tudja a gép, hogy fordulás van és én tolhatom ugyanúgy tovább, vagy hogyan van?

Biztos nagyon egyszerű a válasz, de nekem ez még nagyon sörét folt :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.