Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#20099) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A Paypal-t vajon valamivel meg lehet fenyegetni? Bár őket nem szívesen fenyegetem akikre a pénzem bízom rá.

(#20102) SkyS1gn válasza Pikachu24 (#20100) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát lekell tesztelni, nemhinném amúgy hogy annál több kellene IRL :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20103) molnarpeter válasza Arti1 (#20089) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Telefon angolul vagy magyarul?

(#20104) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Első 2 startból egy kis részlet :D

Ezek még elég béna shotok, de vmi apróságot akartam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20105) SkyS1gn válasza czanga (#20098) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Úgy hogy folyamat nyomtam neki előre 730m ment most de 70 méteren.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20106) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ilyen akksiból lehet valahol olcsóbban is venni? Esetleg itthon kapni lehet ilyet?

Elvileg ilyen kell az E30-ba, de szerintetek mennyire lehetne nagyobbat is belerakni, ami egy Syma X5-be is van? Igazából annak a klónja.

[ Szerkesztve ]

(#20107) Arti1 válasza molnarpeter (#20103) üzenetére


Arti1
aktív tag

Angolul, aránylag türelmesek voltak, míg elmeséltem a főbb dolgokat, majd kérdezgettek, utánanéztek aztán nyomtak egy refundot szerencsére...
_X10Dead_:
Anno egy fórumon kaptam a tippet, ha paypal visszaküldést kér és nincs más megoldás:
Pufi borítékba sok lapra kinyomtatni a teljes sztorit, levelezéseket, 2-3 példányban a biztonság kedvéért (meg hogy legyen súlya, ne 10gramm) és azt ragszámmal feladni kici kínainak, tracking nr. be Paypal-nak és voila...
Persze ez is csak akkor éri meg, ha az értéke meghaladja a postaktg-et (sokszorosát)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#20108) Pikachu24 válasza SkyS1gn (#20104) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Jó lett!

Én is repkedtem ma. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20109) molnarpeter válasza Arti1 (#20107) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R Na ezek miatt szeretem jobban ebayen intézni, ott ritkább a visszaküldéses refund :)

(#20110) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Jól látom, hogy semmi védelmi elektronika nincs ezen? :F

(#20111) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Van aki megcsinálta H8 mini acro modot? Dualt szeretném yaw módosítással. Eddig nem találtam hozzá leírást amin minden jól látszik. RCG-n lehet rossz topikot olvastam, ott csak egy leragasztott nyákos képet láttam róla.
Köszi a segítséget előre is! :R

KaiotEch: Jól látod, ez kerülendő töltő.

[ Szerkesztve ]

(#20112) Silent77


Silent77
veterán

Best buy! :)
Eken h9 kékben, 34,99 Gearbesten!
Pontokkal 24,51 usd!
Sorry, hogy nem linkelem, telefonról vagyok.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20113) Csabex


Csabex
őstag

Szevasztok. Egy par legi fotot szeretnek majd ejteni egy fotopalyazatra amit a cegunknel inditottak es ezirant erdeklodok, hogy esetleg valaki tudna-e segiteni nekem ebben, mert az ilyen ceges dron berlesek kb fel misi kauciotol indulnak es a napi dij az ilyen 50.0000 forinttol indul... Nekem csak par foto kell, pontosan eleg az az 5 vagy 10 perc repules, lehet loni par fotot tobb szogbol es nem kell kristalytiszta minoseg legyen, eleg az ilyen 5MP is kb... Tudna egiteni valaki ebben? Nyilvan nem most azonnal kell, hanem mondjuk az elkovetkezendo 7vegen. Ha tud valaki segiteni, akkor vagy itt, vagy privibe irjatok ram. Ja es nyilvan nem ingyen varom el, de nem is ilyen csillagaszati arakon :) Koszonom elore is!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20114) Teréz Atya válasza KaiotEch (#20085) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha ralesel a blogomra van par iras hogy lehet par lepesbol FPV-siteni az U807-et. Jo gep, de en mar vettem 2 racert. Ha az egyiket osszetorom a masikkal tolom. Es az X1-bol is racer lesz, ha marad par pillanat idom. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#20115) KaiotEch válasza Teréz Atya (#20114) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az merre is van? :P

(#20116) Silent77


Silent77
veterán

GB Eu raktár.
Power Board for Walkera Runner 250
3db-nál már nincs posta, de 1db-ra se sok.

Érdemes szétnézni: [link]
Spare 11.1V 2700mAh LiPo Battery Fitting for Wltoys V303 RC Quadcopter 1db van már csak, 7,56 usd!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#20117) tboy72 válasza molnarpeter (#20063) üzenetére


tboy72
aktív tag

Emailt kell küldeni!

(#20118) _X10Dead_ válasza Silent77 (#20116) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A dolognak csak az a szépséghibája, hogy a GB EU raktárból nem lehet jelenleg akkut kérni M.O.-ra. :(
Ha megnézed a szállítási költség előzetest, csak UK és Italy jelenik meg a legördülőben.
Ha berakod a kosárba, nem tudsz shipping method-ot választani, így tovább sem enged a checkout-nál. Én már két hete balhéztam velük, hogy mi ez a hülyeség, de a "kínai raktárunkból elérhető" dolognál értelmesebb választ nem sikerült kicsikarni...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#20119) fape válasza szacsee (#20111) üzenetére


fape
senior tag

Floureon H101-re raktam, az a gearbest-es H8.
Mit takar a "yaw módosítással"?
Van egy config.h abban kell átírni dolgokat.
RCG thread.
Wiki sok infóval.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#20120) Jackal2 válasza KaiotEch (#20115) üzenetére


Jackal2
senior tag

Aláírását nézd. Mindig oda rejtjük el ezeket:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20121) KaiotEch válasza Jackal2 (#20120) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha mobilon nem vettem észre. :W :R

(#20122) SpydeR3412 válasza fape (#20119) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Haveromnak vennék koptert. 2 kiszemeltje van most: Xinlin x181 és a Syma x5hw.
Van ezekről vélemény/tapasztalat?
Xinlint nem ismerem, viszont a Syma elődjével voltak szörnyű (leginkább csak az) tapasztalataim. Vajon javították a hibáit ( szakadózó kép, irányításba zavaró wifi)?

(#20123) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. A JJRC H22-ben is van antenna mod, mint az Eachine H8-ban? Legalábbis én nem találom, és vacillálok melyiket vegyem. Eachine drágább kicsit.

(#20124) Allien válasza SpydeR3412 (#20122) üzenetére


Allien
veterán

Hihi, már bocsi, de a szakadozó WIFI FPV az általános jelenség, tök mindegy, mit akarsz, az szakadozni fog, me ezé wifi. Ha FPV-t akarsz, az csak és kizárólag 5.8G-s. :K Ergo, ezt NEM a Syma cseszi el, hanem a vásárló, aki elhiszi, hogy nem fog szakadozni. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#20125) tsandor1


tsandor1
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már kértem segítséget Tőletek privát üzenetekben, most ismét akadt egy gondom. A Novámnál megemeltem a pdb-t annyira, hogy beférjen egy 5200 mAh akku. Mivel korábban volt egy zuhanás is, amikor a váz szinte darabokra tört és a GPS is kiesett, ezért kicseréltem egy BN-880 GPS+compass kombóra.
Tegnap be is szereltem az új GPS-t és MP-ben kalibráltam a compasst. A GPS beltérben is 15 műholdat lát, tehát jól működik. DE az MP-ben mutatott horizont kb. 10 fokot balra dől.
Ez melyik egység hibájára utal? Egy újabb compass kalibráció segítene ezen?

(#20126) SpydeR3412 válasza Allien (#20124) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az ok, de ott vannak azok a 15k-s fpv antennás, monitoros kiegészítők, amik szintén wifi-sek ha jól tudom, és ott jó a kép állítólag. :F

(#20127) Allien válasza SpydeR3412 (#20126) üzenetére


Allien
veterán

Nem tudom, de eddig amit próbáltam wifiset, mind akadozott, és relative, de sokat csúszott. Talán az F39 kamerám volt olyan, hogy kisebb felbontáson még elfogadható volt a csúszása, és kevésbé szaggatott, de, nagyobb felbontásnál kb 1 mp-t csúszott a képe, és képes volt jelvesztésnél úgy kifagyni, hogy meg kellett várni, míg totál lemerül (akksi nem kivehető). Ami meg 15E forintos, lásd C4002, az nem wifis. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#20128) SpydeR3412 válasza Allien (#20127) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Igazad van. :R

(#20129) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#20122) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Xinlin X181 egy speckó brushed motorral van szerelve, ami brushlessként viselkedik. A Bayangtoys X16 ugyan ez , de igazi brushlessel. Vedd a Bayangtoys.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20130) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#20129) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Hogy találnak ki ilyen hülye neveket. Nem akarják eladni a cuccaikat? :F
Azért lenne jó a Xinlin, mert 50$ GB-en. A másik meg kb 100.

(#20131) molnigee


molnigee
aktív tag

no BG meglepett, 10 napra jöttek meg a tartalék propellerek. Remélem mostmár minden ilyen 10-15 napra fog jönni, cseppet jobb lenne mind 3-4 hétre...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20132) Vasinger! válasza Vasinger! (#20106) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

#20106 UP? :F

(#20133) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#20130) üzenetére


Jackal2
senior tag

Akkor vedd a Xinlint, ha mindegy, csak nem tudjuk milyen, mert senkinek nincs. De teszt van róla Quadkopter vánóvánnál.

Jah csak úgy mellékesen, erről van szó? Mert ez Xinlin 118, nem 181:D Csak szólok.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20134) Jackal2 válasza Vasinger! (#20106) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tudjuk, senkinek nincs. A Syma X5 gyárija 500-as, 650-est már láttam benne. Meg kellene mérned az akksi fogadó részt és az alapján választani.

Ha tényleg klón, akkor Banggoodon keress rá a Syma X5 akksijaira.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20135) Jackal2 válasza molnigee (#20131) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem is 12 nap alatt jöttek meg, szóval ők is gyorsak nyáron:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20136) molnigee válasza Vasinger! (#20106) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nem tudjuk, nincs ilyenünk. Nézd össze a méreteket, ha belefér akkor jó. olcsóbb? vegyél többet akkor olcsóbb lesz, vagy van töltős pakk

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20137) Vasinger! válasza Jackal2 (#20134) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem be fog férni, még nincs nálam a drón. De végül is az mindegy a drónnak, hogy mekkora kapacitású az akksi, amíg a feszültség és az áramerősség megegyezik a gyári értékekkel, igaz?

molnigee:

Köszi, ezt láttam, de ez az akksi pack annyiba kerül mint maga a drón :D Ezért kerestem olcsóbban, hogy hátha tudtok Syma X5 -hez 550 mAh körüli akksikat olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#20138) Jackal2 válasza Vasinger! (#20137) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezer forintos akksi drága?:DDD Már az is egy rakás szar minőségre, ez alá ne akarj lemenni árban...

Nem mindegy, mert a súly nőni fog és rosszul fog repülni. Egyébként műszaki értelemben nem lesz baja (a motorokat stesszeli a nagyobb súly, de ennyi).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20139) Allien válasza Jackal2 (#20133) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, aki megnézi az X118 "reklám" fotóit, azért egyből le lehet vágni, hogy kamuképek. :((( 0.3MP HD camera, ami werry lol kategória, de a képeken esküvői fotózás, hegymászás, meg "gyönyörű" tájképek. :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#20140) molnigee válasza Vasinger! (#20137) üzenetére


molnigee
aktív tag

Előre szólok, ha rákapsz a drónozásra, akkor ennek sokszorosát fogod rákölteni. Szóval ha nincs pénz 1000ft-os aksira, akkor most felejtsd el ezt a hobbyt szerintem. Sorry de ez az igazság :(

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20141) Vasinger! válasza Jackal2 (#20138) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából súlyban megegyezik a nagyobb kapacitású a kisebbikkel, talán méretben lehet nagyon picit nagyobb, de arról nincsen infó.

Nem az 1000 Ft-os akksi a drága, hanem a 4-es pack, mert az már közel 5000 Ft, és a drón 5600 volt :d

(#20142) TromF


TromF
tag

Megeri az FS-I6S az 50% felarat, az FS-I6-hoz kepest? Pofara tetszetos, szedte mar szet valaki, lehet antennat moddolni hosszutavhoz?

(#20143) Plasticbomb válasza Jackal2 (#20135) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Miért írtad azt a blogodon az emax összefoglalódban, 600 TVLnél nagyobb FPV kamera átverés?

Próbálom beleásni magam az FPV téma mélységeibe, lassan kezd derengeni, hogy miért analóg még mindig jellemzően minden "olcsóbb" FPV, de az még nem világos. Illetve nem világos, hogy az analóg rendszernek mekkora a késleltetése a lencsétől a megjelenítőig.
Ezzel kapcsolatban, ha több FPV kamera dolgozik egy drónon, mind külön csatornán, azok mennyire hajlamosak zavarni egymást?

Illetve, mi a vélemény erről: RX - LCD5812 , ismeritek-e, mit gondoltok róla?

(Vasárnap megrendeltem az akksikat Hobbykingről, 3S 1800 Turnigy 40-50c. Tegnap (kedd) megjöttek.:) EU raktár, itt van Hollandban, kellemes meglepi volt.:) Márcsak a többi hiányzik, és még az FPV-t kell eldöntenem, mit és hogy, de ahhoz meg előbb látnom/értenem kell a rendszert, mit miért.

(#20140) molnigee

Igaz. H8 minivel kezdtem. Most kb 300 € körül tartok, és még csak pár hete kezdtem elmerülni benne (és még csak egy heti fizetésem költöttem rá igazán). A kamera platformot még csak fejben "tervezgetem", de szinte biztos baromi sokba fog kerülni. Lesz vagy egy havi fizum...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#20144) Szafec


Szafec
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék a meglévő Goprom-hoz egy olyan gépet venni, ami gimballlal együtt megfelelően tudja mozgatni.
Nem tudom, hogy megoldható-e goproval az FPV. Esetleg ötlet?
Saját célra, szórakozásból szeretnék felvételeket készíteni. Kisebb brussed gépeket már vezettem.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20145) csmat válasza Jackal2 (#20074) üzenetére


csmat
senior tag

Először is tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget, valószínűleg nem fogalmaztam pontosan, de azért pontosítanék pár dolgot (nem kötekedésből):

Először is igyekeztem többször kiemelni, hogy a 50-es keretből szeretném kihozni a leghasználhatóbb megoldást.

1) Tefonos élőkép alatt nem a WFI-t értem, hanem valahogy, ha lehet az 5,8-as rendszerrel átlőni egy normális kijelzőre, ami nem 100e (szemüveg pl). kézen fekvő lenne egy telefon vagy tab, ha lehet rá valami átalakítót tenni, ami veszi az 5,8-as jelet.

2) teljesen egyetértek. Miben van használható baro szenzor a hobby kategóriában?
3) tudtam, hogy azt csak a drágábbak tudják: „Az jó lenne, ha tudna követni, de gondolom az inkább a 200-as kategória.”
4)20-30 cm volt (686 –hoz hasonló), bár nem írtam, de a 36 is beleférne. Azt nem tudtam, hogy a stabilitás miatt jobb a minél nagyobb propeller, de soha nem mondtam, hogy 5”-os prop kéne, de igazad van, hogy sok mindennek kell(ene) a hely.

Akkor melyik a jobb, az x1 vagy az xk251, ha van egy 686 FPV szettem és később rágumipókoznék egy akciókamerát Sjcamet vagy Mobiust?
Vagy mi az a legjobb, amit ki lehet kihozni 50 ből? Egyáltalán érdemes Brushless gépet nézni?
:R

(#20146) Jackal2 válasza Plasticbomb (#20143) üzenetére


Jackal2
senior tag

600at írtam? 800 az:D Nem tudja átvinni a szabvány (vagyis az adó nem fog 1200 sorban adni). Pontosan nem emlékszem hogy jön ki, egyszer kitúrtam, de valahová 700-800 közé esett.

Hajlamosak, mert az olcsó adók szarok. Van olyan ismerősünk, ahol az adó egyszerre 6 adón ad, kapcsolgatod a kijelzőt és még mindig ő még mindig ő:DDD

A monitorokban nem nagyon vagyok otthon, pedig kellene, mert a kamera platformra azt kéne nekem is raknom. Szemüvegeket nagyjából ismerem.

Szafec: igen, meg, ezt keresd BG-n.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20147) TromF válasza Szafec (#20144) üzenetére


TromF
tag

Megoldhato, kell egy ilyen kabel:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__49451__Super_Slim_GoPro_3_A_V_Cable_And_Power_Lead_For_FPV.html

(#20148) Jackal2 válasza csmat (#20145) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ok, szóval, ha 330-360-ban gondolkodsz, akkor nem tudsz kijönni 50 rongyból. Két lehetőséged van:
- DJI Phantom 3 (170 körül)
- Cheerson CX-20-XK Detect X380-Upair Chase vonal (meg minden ami nem DJI) (120-130 körül)

Vagy építesz egyet.

50-ből kijön:
- XK X251 vagy JJRC X1 + Runcam HD, erre tudsz tenni AV kimeneten FPV adót és a gép is elbírja. EZ kb. 50 és brushless, + akksik (én az XK-t venném, meg egy pár Nanotech 950es akksit)

Ezt meg rárakhatod egy FPV megjelenítőre, ami plusz költség.

Csak brushlessben van értelme gondolkodni, semmi másban:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20149) TromF válasza csmat (#20145) üzenetére


TromF
tag

1) 5.8 analog jel, kellene egy ad atalakito a telefonodra, magyarul video bemenet. En meg ilyet nem lattam, ha van is, nem elterjedt jelenleg. Nekem az fpv egy 20 dollaros 7" eredetileg fejtamla TV-rol megy minden gond nelkul, igenyesen felfogatva.
Szafec: Jackal linkje jobb, ugy az ado es a kabel egyben van, olcsobb ugy.

[ Szerkesztve ]

(#20150) Plasticbomb válasza Jackal2 (#20146) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Van egy olyan sejtésem, hogy 768 akkor az a szám.... (abban a tartományban 4:3as képnél ez a "szabvány").
És melyek a nem annyira olcsók, illetve melyek azok az olcsók, hoyg elkerüljem őket. Leginkább a kamera platform végett érdekel, mert azon gondolkodom, hogy ott úgy lenne megoldva, hoyg egy kis kijelzőn lenne az, amin navigálom a drónt, meg egy nagyobbon a minőségi kamera irányítása történne.(ez még csak magam szórakozására agyalás, most előbb jöjjön meg a NightHawk, és ahhoz még meg akarom venni az FPV receivert és monitort +/ szemcsit. És valahogy ez az RX cucc kerül taz arcomba. Most akciósan 100€, és ugyan olvasgatni kezdtem épp RCGroupson a topikokat vele kapcsolatban, de még nem világos. Ráadásul bő egy éves hozzászólásoknál tartok még csak, ki tudja, van-e már jobb azóta.?

Hja és igen: Oké, hoyg super a RunCam, meg a GoPro-k, de:"Súlycsökkentés!" címszó alatt miért nem vakarjátok le róluk a sok fölösleges borítást, stb? :) :DDD

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.