Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Jackal2 válasza Nohab61 (#19500) üzenetére


Jackal2
senior tag

És DE, adtak, ezt

Ezért is vezettek félre. Mert ha ezt rátekerem, a 10mm-ből ami kb. a hossz még elvesztek vagy 5mm-et és semmi nem fér alá.

Helyette viszont kb. ez kéne, szerintem. Bár most már nem tudom...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19502) Minstrel


Minstrel
senior tag

IMAX B6 nálatok minden akksit befejez FULL felirattal Lipo Balance módban? Mert van pár multistar akkum amiben van talán 15 start és azokkal szerintem egy évig elszórakozna 0.1-0.5A töltéssel, mindig az időkapcsoló miatt hagyja abba a töltést. Viszont van még két újabb ugyanolyan akku amiket simán be tud fejezni magától is, ezeket is töltöttem már 4 alkalommal. Ilyenkor valami megmakkan az akkuban vagy mitől van ez? Feszültségek jók, nem merítem veszélyes értékekre, szinte mindig 11V felett van leszállás után.

(#19501) Jackal2

Szerintem ezek az önzárók se lennének jók, mert a tetején van a műanyag ami zárna.

[ Szerkesztve ]

(#19503) fape válasza Jackal2 (#19501) üzenetére


fape
senior tag

Ha nem ér bele a műanyagba akkor mindegy melyiket teszed rá.
Van különbség a menet iránya között a CW és CWW motornál?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#19504) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Tudja valaki, hogy kell fail safe-et beállítani Turnigy 9X távon, ill a hozzá tartozó vevőn?
Nem találok normális videót vagy leírást! :W

(#19505) Jackal2 válasza Minstrel (#19502) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem annyi hely lenne, kb, 4 mm és ez a csavar sem tűnik magasabbnak.

Fape: nincs előttem most minden motor, de CW és CCW-ként rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19506) Jackal2


Jackal2
senior tag

A sors iróniája, megjött a propeller egyengető:D Murphy dolgozik:

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19507) popi1987


popi1987
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így közbevágok a dolgoknak, csak érdekelne a véleményetek az alábbi Syma x8 tuning motorokról (is). Láttam pár videót, ahol azt írják, hogy ez nagyon megnöveli a gép teljesítményét, szinte ég és föld, a plusz erő pedig jól jönne az akciókamerák cipelésénél is. (xiaomi yi-t tervezek felszerelni)
Viszont sajnos az úgy láttam, hogy nem szállítanak kis hazánkba, nehezen beszerezhető ez az alkatrész.
Mit gondoltok, érdemes még ezzel foglalkozni, vagy felesleges? Esetleg máshonnan is beszerezhető ilyen (vagy hasonló) tuning motor?

http://www.amazon.com/Night-Lions-Upgraded-Motor-Quadcopter/dp/B013WBWYUM

+Esetleg ehhez mit szóltok? nem túl olcsó, de vajon érdemes megfontolni? működhet? valakinek van ilyesmivel tapasztalata? alapvetően szeretném brushless-é alakítani az x8w-met, de félek, hogy ez nem ilyen egyszerű.

http://www.duoduogood.com/syma-sm-rc-helicopter-parts/3192-syma-x8c-brushless-motor-x8w-x8g-fpv-brushless-mod-upgrade-parts-kits.html

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Péter

(#19508) framling válasza framling (#19444) üzenetére


framling
tag

walkera g-2d spare part alkatrész műanyag tartókat innen rendeltem:
[link]

meg vettem egy doboz pillanatragasztót, és megragasztottam. :)

(#19509) Patics válasza Minstrel (#19502) üzenetére


Patics
tag

Én 1-2 A-el ballancolok és van amikor 10-20 órát is elmolyol vele. Nekem 120 perc az időlimit, így ha lejár, mindig újraindítom. De lehet, másként kellene ...

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#19510) Patics válasza hatasu (#19486) üzenetére


Patics
tag

Az attól függ, hogy mikor rendelted és mikortól van szállítás alatt, de szerintem légy türelmes. Általában 30 nap után érdemes izgulni... :D ha jól tudom ...

Banggoodnak egy piros pont... Eddig csak egy tételem "veszett el", (az eddigi kb. 30-ból) a ZMR váz, amire 30 nap után refundot kértem és meg is kaptam, már visszadták az árát. :C

A szívás csak az volt, hogy két hét után ujra kellett rendelnem és újra várnom, de a második rendelés megjött.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#19511) jony77 válasza popi1987 (#19507) üzenetére


jony77
tag

Szerintem felesleges!Nekem is volt és ég és föld egy gps-es gép,mint egy sima! :(

(#19512) molnigee válasza popi1987 (#19507) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nem hinném hogy az első annyival erősebb, max annyival hamarabb elpatkol, ami nagy öröm lehet ha emiatt törik mondjuk a cam.
A második már brushless ugye, na de 130 dollár? 200ért már veszel akkor egy x380-at kompletten.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19513) Jackal2 válasza popi1987 (#19507) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nos, nézzük mennyire van létjogosultsága a dolognak:
- Syma X8C, hiszen én ezt venném alapnak. Egy W-s Symát meg sem vettem volna, mert pocsék a WIfi+2.4-es irányítás, de hát ezen már nem lehet változtatni. Kb. 25-30.000-be került
- motorok: 4680 Ft, ez 1200 Ft/motor, ennyit megérnek
- brushlessé alakítás: 136 USD=37.000 Ft, mert vezérlőt, ESC-t és motorokat is kell cserélni.

Ez összesen 65-70.000 FT, egy Cheerson CX-20 ára, tehát értelmetlen, DE, a te helyzeted más, mert már van egy ilyen géped, azt eldobni kapásból 25-30.000 Ft veszteség lenne. Én eladnám a Symát kb. 20-000ért és ráraknék még 5.000-et és vennék egy Cheersont.

Vagy, ha akarsz egy sleepert építeni, akkor abban van poén és építsd meg. Csak 12A esc eléggé behatárolja a lehetőségeidet (Cheersonban is 20A van) ráadásul a cuccok nonamek és minden más elem eg Syma X8 minősége marad, ami azért nem egy nagy szám.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19514) Jackal2


Jackal2
senior tag

A ZTW motorhoz még néhány adalék:
- voltam ma csavar boltban és vettem önzáró anyát, persze csak jobbos volt, de vettem 4 darabot, sose lehet tudni, mikor építek X8-at:D
- természetesen még ezzel is éppen hogy fel tudom fogatni a cuccost, tehát nem zár az anya, nem megy bele eléggé a tengely, szóval ez sem megoldás

Kezdek kicsit bosszús lenni a dolog miatt.

Valakinek valami jó ötlete?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19515) fape válasza Jackal2 (#19514) üzenetére


fape
senior tag

Én megpróbálnám bemélyíteni a propi alsó és/vagy felső lyukát egy nagyobb pl 10-16-s fúróval. Jobban bele tud menni a motor és az anya is.
Végső esetben valami ilyesmi kéne.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#19516) szacsee válasza Jackal2 (#19514) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sima csavar + kék menetrögzítő?
Ha kamera platform, akkor úgy sem duhajkodsz, hogy naponta cserélj propot.

(#19517) Minstrel válasza Jackal2 (#19514) üzenetére


Minstrel
senior tag

Amúgy ha van cw meg ccw menetes motorod is akkor miért kell az önzáró? Épp azért van két fajta menet, hogy sose tudjanak lecsavarodni az anyák, mert ellenkezőleg forog, úgyhogy simán tehetsz rá normál anyát vagy akár a kúpos hülyeséget is, nem fog lecsavarodni

(#19518) Jackal2 válasza Minstrel (#19517) üzenetére


Jackal2
senior tag

De nem megy rá a kúpos, pont ez a lényeg, éppen kint van a menet. Az anyát azért vettem meg, mert kíváncsi voltam, hogy mennyire fogja meg, de kb. semennyire. Kb. 2-3 menetet tudom rácsavarni ez semmi. Már a rezgéstől is simán le tud jönni, ez nem biztosíték, amikor 100 rongy van a levegőben.

Fape: mi ez a 6 ágú menetes cső? Valami bővítő? Mert ha ez meg hosszabb, akkor meg ugye alátéttel kell kipótolnom, ami talán még rosszabb, egy csomó plusz súly lesz a forgórészeken, ilyet nem akarok.

Gyakorlatilag az egyetlen megoldás amit látok, hogy találok egy olyan propellert, ami önszorítós és a tengelyfurat ott van középen és szépen felcsavarodik a tengelyre.

Minstrel: bemélyíthetem, az is megoldás, csak éppen nem lesz egyenletes a fúrás, vagyis nem fog szépen forogni, lesz egy csomó rezgés, ráadásul ha nem pont kör alakú, tajglizni fog a tengelyen, vagyis ki fogja dolgozni az anyagot a tengely (vagy elgörbül, de inkább a műanyag megy szét). Ráadásul a terepen nem tudom megfúrni, ha pl. egy propeller elgörbül (pl. felbukik leszállásnál vagy hasonló), tehát előre kellene fúrnom őket, nem igazán jó megoldás.

Most vettem egy prop. balanszert is, szóval ki tudnám őket balanszolni, de ehhez egyenletesnek kell lennie a furatnak is. Nem akarok "gagyizni" meg kókányolni. Inkább veszek vagy 10.000 Ft-nyi propellert, csak legyen egyenletes a forgás.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19519) popi1987 válasza Jackal2 (#19513) üzenetére


popi1987
csendes tag

Köszönöm az helyzet-elemzést, véleményeket! :R

Én is attól féltem, hogy ez a syma "tuningolás" nem feltétlenül jó ötlet. (a W-t is megbántam azóta, mert a kamerája annak ellenére is meglepett, hogy milyen minősíthetetlen, hogy előtte azért elég sokat olvasgattam a neten és néztem videókat.) X5C-1 és ez a gép azt hiszem megfelelő gyakorlási alapokat fog tudni nyújtani így is.

Ezen a fórumon viszont úgy érzem nagyon sok hasznos dolgot olvashattam / tanulhattam már a quadkopterekről, szeretném ezt megköszönni mindenkinek! :)

Jelenlegi tervem, hogy még kellő gyakorlás után / mellett megépítem a saját kis versenygépemet és jövőre már benevezek a hazai Drone Prix-re.

Addig is maradok hű topik-olvasó,
Péter

(#19520) Arti1 válasza Jackal2 (#19518) üzenetére


Arti1
aktív tag

Csak ötletelek, nem értek hozzá:
Vannak olyan pici bigyók, amit pl. tengelyek végére szoktak tenni, majdnem teljes kör alak, de van két kis füle, amivel szét lehet húzni, mert alapból összehúzza magát és szorosan ráfeszül a tengelyre és nem engedi átcsúszni magán a lefogatott dolgot (fogalmam sincs, hogy nevezik, majd valaki talán megmondja). Ehhez egy nút kell a tengelyen, amibe belefekszik, az még nem is rontaná el a tengely balanszát...
Egyébként mi készül, hogy ilyen kis motorra (vagyis aminek ilyen rövid a tengelye) ilyen ménkű nagy háromágú propeller kerül? Galambszeletelő? :)
Egyébként meg, föl rá a sima anyát, rápöttyinteni ívvel, ha meg törik a prop, ott a kisflex :DDD

Na közben gugliztam, valami ilyesmire gondolok: pici bigyó

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19521) Jackal2 válasza Arti1 (#19520) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez a legkisebb propeller, ami rámegy, ennél csak nagyobb lesz, 9 vagy 10-es:DDD

Természetesen az Ogre Mark II :DDD De ezt már normális kameraplatformmá akarom építeni, kellően bő funkcionalitással, stb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19522) molnarpeter válasza Arti1 (#19520) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Seeger gyűrű?

(#19523) muranyig válasza Jackal2 (#19506) üzenetére


muranyig
tag

Ezzel lehet balanszírozni P3S propot?

(#19524) Jackal2 válasza muranyig (#19523) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem igen. 8.000-ért lehessen:D Elvileg ez a jó, de van még 10 féle, kb. 1500-4000 ft között, de az Rcgroupson ezt dícsérik. A hobbykinget mindenki egységesen utálja.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19525) muranyig válasza Jackal2 (#19524) üzenetére


muranyig
tag

...mert vettem egy ilyet, már meg is jött, és nem jó a phantomhoz, mert a gyári propok vége zárt a kupaknál, emiatt nem tudom befogatni... szóval ha kell valakinek viheti, amennyiért vettem! :K
Ennél az OCDAY-nél nem látom a speckók között a phantom 3 gyári prop számát (9450), hogy jó hozzá, itt is úgy néz az a jó,amit bele tudok fogatni?

[ Szerkesztve ]

(#19526) Arti1 válasza molnarpeter (#19522) üzenetére


Arti1
aktív tag

Azaz, köszönöm :)
Na akkor innentől sima ügy:
Satuba be a motort, kövér gázzal megkínálni, hogy pörögjön rendesen, aztán egy vékony reszelőt nekitolni, és tadamm, kész is a nút a tengely végére, már csak egy seeger gyűrűt kell rácsattintani a prop után és jöhet a menet :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19527) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

No, ma megroptettem a Micro Falcont, a Zold Manot, a Hazi Saskat, vagy ahogy masok ismerik az Eachine Falcon 180-at.
SP F3-al, nem tul acelos PID-ekkel, de azt kell hogy mondjam, hogy nagyon fasza!
Az elso akkut felig LOS repultem, majd konstataltam, hogy ez igy jo! Aztan FPV szemuveg fel, uccu neki. Meglepoen gyors, szerintem gyorsabb a NightHawk-nal 3S 1500mAh 45C akkuval. 30C-vel erezhetoen verszegenyebb. 3S 2200mAh-al meg agyhalal, tulterhelt, nem erdemes vele szenvedni.
Focipalya kapujanal meg nem mennek a nyolcasok, de szerintem csak megszokas kerdese. Agilis, gyors, kiraly!

A labak tenyleg szarok, 1 elhajolt, 2 elveszett kb. felidoben. :D A hatso ledsor parasztvakitasnak jo, FPV-nel masra nem, igyhat az is lekerult. Meg elveszett a videoado kapcsoloja, de hogy hogyan, nem tudom, igy lehet egy frekire leszek karhoztatva.

Az ARF-el elgge megszenvedtem, mert olyan kis helyen olyan kabeldzsungel van, hogy ihaj. Szerintem, ha benyomok meg egy kabelt, felrobban, es beteriti az egesz szobat a kabelrengeteg. :D A gep aljat csak egy muborszeru ize vedi. A kamerat es a betapot meg egy-ket sebezheto reszt bekentem folyekony szigetelo szalaggal, igy mar nyugodtan alszom.

7vegen dobok fel videot, mert a RunCam-et is rapasszintottam, amit zokszo nelkul cipelt, nem ereztem tulhuzast fordulaskor mint a NightHawknal.

MAS / OFF:

Megvan a V911 pro heli. Ragyogyitottam a FlySky i6-ra. Gyerekek, ilyen kezes gepet meg nem lattam. Szo szerint szobahelikopter, mert meg a kis pinceben is rohogve lehet vele kerulgetni. Ellenben a legkisebb szelben is leesik. Tenyleg, olyan fuvallat ami mar susogtatja picit a leveleket megallitja. A vicc az h olyanban meg a CX-10 is tud repulni.
Az normalis h a trim skala 1/3-ra kellett jobbra illetve elore allitani? Allitolag minden inditaskor kalibral, erre kulon opciot nem talaltam. Vagy a szervokon kene valamit allitani??? :F
Erdekes modon ennyire szettrimmelve is gond nelkul repul.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19528) Jackal2 válasza Teréz Atya (#19527) üzenetére


Jackal2
senior tag

Üdv a klubban:D Te kb. ugyan azt vetted amit én, heliben detto, drónban meg a kisebbet. Én is erősebbnek érzem a 250-est mint a Nighthawkot (jé, ez is ugyan az:D) de ez a súlykülönbség miatt van, nem nettó teljesítményben. Ugyan emiatt kezesebben is fordul.

Mit tettél az SP Racingre, Cleanflightot?

Nekem belever a Flybar durva bedöntések közben a canopyba, emiatt le is estem a földre, azóta valami gebasz van a 911-el alig akar előre menni. Szóval hétvégén átszerelem a tuning szettre és meglátjuk. Hogy lőtted rá a FlySkyra? Csak mert nekem is van, de én a gyárival használtam. Van erre valami leírásod?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19529) szacsee válasza Jackal2 (#19528) üzenetére


szacsee
nagyúr

Flysky FS i6 beállítása V911 pro-hoz.

Bindelésnél nem lesz folyamatosan világító led, angyal harsona semmi. Vártam én is hogy legalább máshogy villog, már a kamerát akartam tölteni, hogy írok a BG supportnak. :DDD
Bekapcsolom a távot bind gomb nélkül roll, pitch műkszik, gáz megy működik... :)

Teréz Atya & Jackal2: V911 topikot majdnem végigolvastam az rcmodellen, így annyi meló van, hogy ha több mint 1-2 kattanást kell trimmelni, vagy nem megy előre, akkor beállítás a FAQ-ban

"Helikopter manuális trimmelése
Beállítás lépései:
1. leszeded a canopyt ( kaszni csúnyán parasztból )

2. beteszed az aksit
3. bekapcsolod a távot
4. az összes digitális trimmet középre állítod
5. megnézed a helikopteren a jobb szervókart állását. A vízszintestől pár fokkal ( kb. 3-5) fölfele kell lennie, ha így áll akkor 12. pont
6. kiveszed az aksit
7. kikapcsolod a távot
8. csavarhúzóval kicsavarod a szervókarban lévő csavart
9. lehúzod a szervókart
10. pár fokkal feljebb állítva visszateszed a szervókart, hogy az 5. pontba lévőt kapd
11. visszacsavarod a csavart és 2. pont

12. felteszed a canopyt
13. felemeled a levegőbe a helikoptert és a digitális trimmet használva beállítod a lebegést
14. megnézed, hogy melyik irányba kellett eltrimmelni és ez a trimm a szervókart merre mozgatta
15. megfogod és a tolórúd felső gömbcsuklóját lepattintod
16. a 14. pontba leírtakat alapul véve, ha lefele mozdította el a szervókart akkor rövidebbre kell venni, óramutató járásával megegyezően csavarsz 1 fordulatot ( 1 teljes fordulat félfordulat nincs, mert nem tudod visszatenni majd később a gömbfejet ) Ha felfele mozdította el a szervókart akkor pedig hosszabbra kell venni -> óramutató járásával szembe csavarj 1 fordulatot
17. pattintsd vissza a gömbfejre és 13. pont

18. Addig ismételd a ( 13-17 lépéseket ) ameddig a digitális trimmel max 2 esetleg 3 kis nyomás kell rajta.

( a 6 csatornás gépeknél a szervó karokat mindig vízszintesen állítjuk be. A v911 esetében azért van szükség a 3-5 fokos felfele állításra ( de csak a jobb oldali szervókaron!! ), mert itt a helikoptert nem tudod "bedönteni" csak bizonyos határok között. A kitérítés segítségével fürgébb lesz a gépünk előre fele és sokkal élvezetesebb és szélállóbb mókát kapunk. Hátra fele ugyan lassabb lesz a gép, de jellemzően nem hátrafele haladunk. Kis helyeken pl. szobában való repkedés esetében nem veszed észre a 0 illetve a + 3-5 fok közötti eltérést, szabadban viszont ; - ) )"

Forrás

Magyar nyelvű V911 Pro kézikönyv sok okossággal.
Ugyanitt Syma X5C, H8 mini magyar kézikönyv is fellelhető!!! :)) :Y

(#19530) Arti1


Arti1
aktív tag

A Quantum V2 DIY szemüveg papírjában ír valami olyanról, hogy a szemüveg elejére lehet egy mikrokamerát tenni, és váltogatni a két videojelet (front, FPV vevő), ha kell.
Rakott már rá valaki ilyen front kamerát rá, érdemes-e egyáltalán és ha igen, milyen kamerát ajánlanátok? Gondolom nem GoPro-t :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19531) hatasu


hatasu
csendes tag

Lehet csak nekem új dolog, de nekem épp az imént mondták hogy a posta.hu oldalán is van nyomkövető funkció. A gearbest oldalán semmi hír hogy mi van a csomagommal, de a https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes oldalon írja hogy merre jár. Tegnap jött az országba az eddigi tapasztalatok alapján ha szerencsém van pénteken, de inkább hétfőn talán meg is jön a drága. Megnyugodtam! :D

Mindenes | Bármikor le tudok állni a szerencsejátékkal! Akarsz fogadni rá?

(#19532) fape válasza hatasu (#19531) üzenetére


fape
senior tag

Én pont ezért használtam régebben a http://www.17track.net-t de mostanában már a http://trackitonline.ru-t. Ott felveszed a csomagod, majd kapsz emailt ha van státusz változás/esemény ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#19533) _X10Dead_ válasza muranyig (#19525) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Volt már szó róla, hogy a kis mágneses vackok nem jók a fantomhoz, mert nehéz a prop (meg amúgy sem tud átfordulni).
5" fellett a Du-Bro (OCDAY) Tru Spin a minimum. Ezt kívülre is lehet szerelni. De! Gyárilag egy menet nélküli 3mm-es tengellyel jön és kúpos szorítókkal, ami az általános, átmenő propokhoz jó, önzáróhoz (zárthoz nem). Szóval, a fantom (nemecsek) esetében kell még egy 6mm-es kiegyensúlyozó tengely, a végén menettel (ha belenézel a propba, látni fogod). Ilyet vagy találsz / csináltatsz valahol 2 sörért, vagy rendelsz az Amazonról, E-bay-ről.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19534) Jackal2 válasza szacsee (#19529) üzenetére


Jackal2
senior tag

Huh, köszi, ez elég alapos:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19535) Arti1 válasza Arti1 (#19530) üzenetére


Arti1
aktív tag

Megint előbb kérdetem, mint gugliztam :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19536) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Most kapok agyfaszt.... 30 dodó a kamerás U807...

(#19537) molnigee válasza Tomi0703 (#19536) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát... már csak a híres 200MP-es kamera miatt is megéri :DD

Sami Sami... láncfűrészt csinál a Mi Drone-ból :D

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19538) Tomi0703 válasza molnigee (#19537) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát most eléggé ingerült állapotba kerültem, mert én még 43-ért vettem 2 hete (pontokkal 39-re jött ki)... :W + azóta lett volna még +pontom szóval esélyes, hogy sikerült volna a határ alá letornáznom az árát... Így meg lehet fizethetem a +5k-t (már vasárnap óta a vámon van tn szerint).

[ Szerkesztve ]

(#19539) molnarpeter válasza Tomi0703 (#19538) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Supporton kérdezz rá, hogy kapsz-e refundot, ha nem veszed át. Ha igen, akkor rendeld akciósan :K

(#19540) mgy válasza Tomi0703 (#19538) üzenetére


mgy
senior tag

komolyan, mire számítasz, majd felmegy az ára, mert te már vettél belőle? én meg 50 felett vettem kam. nélkül, pont leszarom mennyi most.

(#19541) Arti1 válasza Tomi0703 (#19538) üzenetére


Arti1
aktív tag

BNF sincs 22 alatt, 23.65 vagy hasonló, de ezt már könnyebb levinni 22 alá, mint az RTF-et...

Ha mégsem akadna fenn vámon, elgondolkodnék (ha biztosan le tudod tornázni az árát 22 alá, akkor nem gondolkodnék), hogy inkább fizetek vámmentesen 43 dolcsit és azonnal használom, mint újra megrendelni, várni 2 hetet (vagy megjön, vagy nem, mint az egyszeri lánynál a bál után :DDD ) és ha nem sikerült pont 22 alá vinni, akkor újra vámot rizikózni, még várni, stb...
Majd tudósíts :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19542) Bornie127 válasza Arti1 (#19541) üzenetére


Bornie127
senior tag

Az rtf-et is könnyű, ha van elég pontod. 500 pont elég is hozzá, így lejön a 30%, azaz 10 dollár. Máris csak egy huszas az rtf. :)

(#19543) Teréz Atya válasza Bornie127 (#19542) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Viszont annyi pontert annyi termek review-t, oldalt felminosito kamu reviewt, meg hasonlo marhasagot kell irni, hogy olcsobban jon ki, ha az ember kitermeli munkaval. :D
Igaz, ekkor nincs meg a tudat, hogy ocsoe szereztem, meg nem kellett annyit dolgozni erte. Pedig kellett, csak nem a munkaltatonal / sajat vallalkozasban.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19544) Arti1 válasza Teréz Atya (#19543) üzenetére


Arti1
aktív tag

Az BNF-hez elég 70 pont, még sosem írtam review-t, de ha ezzel kerülöm el a vámot meg a plusz egy hét várakozást, lehet, hogy este rászánom magam :)
Mennyi időn belül döntik el, hogy megkapom-e a review-ra a pontokat? (Nehogy addig elfogyjon már itt nekem a BNF :) )

U807-hez jó valami olyan táv, amit később más, komolyabb géphez is lehet használni? (vagy csak vevőcserével eszik meg bármi más távot?)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19545) Silent77 válasza Arti1 (#19544) üzenetére


Silent77
veterán

Álltalában 1 nap alatt jóváírják.
70 pont egy kis videós review-el megvan.

_X10Dead_: Postai díjat is csak akkor kell kifizetni, ha vámolják, ha nem vámköteles, nem fizetsz semmit. :N

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19546) _X10Dead_ válasza Tomi0703 (#19538) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

1.
Még nem biztos, hogy vámot/ÁFÁT kell fizetned, lehet, hogy csak a sarokban pihen. Nekem volt már úgy, hogy több mint két hétig pihent a vámon a csomag, majd anélkül engedték el, hogy kerestek volna.

2.
Ha fennakad a vámon, akkor kapsz egy levelet (ha az elérhetőséged fel van tüntetve a csomagon és szerencséd van, egy telefont is), hogy vámeljárás alá vették a cuccodat, és küldd vissza a csomag értékét igazoló dokumentumokat (számlát, PayPal bizonylatot, stb), illetve a termék besorolására vonatkozó táblázatot, illetve egyéb nyilatkozatokat tartalmazó nyomtatványt.
Plusz egy másikat, melyben leszel szíves megbízni a Postát 2000 (10000) forintért a vámügyintézés lefolytatására. (Itt jegyezném meg, hogy ez utóbbi költség akkor is felmerül, ha a 10 centes krómozott facsavarod akad el a vámon és a végén az derül ki, hogy sem ÁFÁT, sem vámot nem kell fizetni...).
Amennyiben ez utóbbit nem vagy hajlandó aláírni, akkor a Posta nem intéz semmit. Ha jól emlékszem, 10 vagy 15 nap után visszaküldik a feladónak.

Szóval, ha értesítést kapsz, hogy bajság van, akkor megteheted, hogy úgy nyilatkozol, hogy nem veszed át a cuccot. Ez esetben visszakapod a pénzed, de valószínűleg csak azután, hogy a feladóhoz visszaért a csomag.

A listaár vs. diszkont ár tekintetében meg ez van. Én 2 munkanappal (+hétvége) az előtt vettem a Quanum V2-est listaáron, mielőtt a HK kitette a V2 Pro-t (olcsóbban, mint a sima V2-t) és a sima V2 ára hanyatt verte magát. Mivel az EU warehouse árainak frissítésével nem kapkodtak, így a hét napos árgaranciából is "segítettek" kicsúszni. Nem mondom, hogy aljasak voltak, de hogy etikusak nem, az biztos. A 807-es esetében nem látok semmi rossz-indulatot. Rendelj egy akciósat IS. 807-esből mindig elfér még egy a polcon :-)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19547) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#19543) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az "olcsobban jon ki, ha az ember kitermeli munkaval" mondatodat be kellene rakni az összefoglalóba.
Nem csak a review-kra igaz, de a szerelésre, upgradekre, okosításokra is, hogy a befektetett munka alapján még etiópiában sem lenne rentábilis a szerelgetés. Ellenben, szórakoztató :DDD
(Az X1 átalakításában már 50+ órám van, és még most sincs összerakva. Mindez néhány led, egy kondenzátor, meg 3 db kapcsoló miatt...)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19548) _X10Dead_ válasza Silent77 (#19545) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Én már fizettem 2k-t csak azért, hogy kiderüljön, a küldemény értékhatár alatti (18650-es elemek 18 dollár értékben).

Ha más tapasztalatod van, annak örülök, de ilyen pontot nem találsz az ÁSZF-ben. Valószínűleg az ügyintéző volt oly kedves, hogy hagyott futni.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19549) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Akcijós X251 akku

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19550) Silent77 válasza _X10Dead_ (#19548) üzenetére


Silent77
veterán

Nem tudom mire, mivel nem kell kifizetni. Nem fut végig a vámeljárás. Azt csak akkor számolja fel a posta, ha készül határozat.
Ez így működik, szóval nem szerencsém volt. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.