Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Jackal2 válasza Tomi0703 (#19538) üzenetére


Jackal2
senior tag

Most 10 dolláron megy a para?:DDDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19552) szacsee válasza molnarpeter (#19539) üzenetére


szacsee
nagyúr

Refundnál a pénzt kapja vissza a pontokat bukja amit beletolt emlékeim szerint.

Jackal2: popcornt evő smiley. 😊

Véleményt akkor írok ha pl kell pár pont, hogy beessen valami 22€ alá. Vámon többet bukuk az ember, ha nem csúszik át a szitán a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#19553) Jackal2 válasza Arti1 (#19544) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem kb. 150 termékem van, amire nem írtam reviewt. A bele feccölt energia sokkal többe kerül, mint a képeket megvágni, felrakni, megfogalmazni angolul stb...Amiért kapok majd 10 pontot, ami 28 forint,jeeee

Hogy a vám mennyire random: 212 USD-ért rendeltem alkatrészeket, EGY CSOMAGBAN, mert kíváncsi voltam, megfogja-e a vám. A csomagra az volt írva: 122 dollár és nem fogta meg. Szóval az, hogy az Eachinet megfogták, az egy pech de egyébként 90%-ban leszarják.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19554) Arti1 válasza Jackal2 (#19551) üzenetére


Arti1
aktív tag

Az 3 sör + feles :DDD

Na jó, úgysem iszom, RTF lesz :) review nélkül, egyszer élünk :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19555) Andralin


Andralin
aktív tag

Holnap elvileg megérkezik a két hete megrendelt XK X250-es drónom. :))

Amúgy tényleg igazatok volt, hiába fizettem extra díjat a DHL-re, amit adtak TN-t, az egy hétig csak annyit mutatott, hogy "Küldeményinformáció megérkezett", szóval fel sem adták. Három anyázó levél után voltak kegyesek egy új TN-t küldeni, azzal a megjegyzéssel, hogy újraküldik a terméket, az már az újboli feladás után elkezdett rendesen frissülni.

Az lenne a kérdésem, hogy ha megérkezett a picike, akkor mit ajánlott vele csinálni az első használat előtt?
Akksit gondolom fullra kell tölteni, ezen felül olvastam itt a topikban olyasmit, hogy a propellereket kailbrálni kell, stb. Tudtok ebben tanácsot adni, vagy esetleg egy jó leírás címét, ahol minden össze van szedve első dróntulajdonosok számára? :U

(#19556) Silent77 válasza Jackal2 (#19553) üzenetére


Silent77
veterán

Bg-n én se kínlódok, de gb-n megéri 1,60 dollárért. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19557) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#19547) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez igaz, de a review írása nem szórakoztató, de ide teszek egy sample reviewt, mindenki bevághatja az összes termékre, mert mindegyikre illik:

"The package was intact there was'nt any damege. The delivery was fast, the item works as it is intended. I recommend the seller. Im very satisfied. It was a very good bargain i will buy it again."

Ingyen 10 pont mindenkinek termékenként:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19558) Jackal2 válasza Silent77 (#19556) üzenetére


Jackal2
senior tag

Semmit nem veszek Gear Besttől, szóval ez nem érint:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19559) Silent77 válasza Jackal2 (#19558) üzenetére


Silent77
veterán

Én már rászoktam, pedig együtt utáltuk. :D
K gyorsak lettek, 8-12 nap alatt jönnek a cuccok. Ez 32 csomagra érvényes.
Nem mellékes, hogy árban is nagyon jók. Kupon, pont stb.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#19560) _X10Dead_ válasza Silent77 (#19550) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Vámügynöki szolgáltatásra. Magyar Királyi Posta.
2015 november. Kellett a cucc, így kifizettem a csomag átvételekor.
Ezek szerint nem Neked volt szerencséd, hanem engem szívattak. Most már sokkal jobban érzem magam :-)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19561) yayo93


yayo93
újonc

Senki sem tud hasznos információval szolgálni a Syma-s kérdésemre? :))

(#19562) cris78 válasza Jackal2 (#19558) üzenetére


cris78
őstag

Pedig rendesek, csak a tőlük kapott leveleket néha el kell olvasni ;] és tényleg gyorsak lettek :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19563) Jackal2 válasza Silent77 (#19559) üzenetére


Jackal2
senior tag

Majd alszom rá egyet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19564) Jackal2 válasza yayo93 (#19471) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem el, de ehhez kéne tudni a súlyát. 20 grammig nem lesz gond.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19565) Allien válasza Jackal2 (#19553) üzenetére


Allien
veterán

Má megne bántógyá, de azért sok-sok pízt szórsz el azzal, hogy nem írsz rívjut. Ekkora mennyiségnél meg ráadásul qrva egyszerű. Annyi az egész, beírod az elsőre, hogy:
Good product, good BG.
copypaste, és bemásolod az összesre. :C
Most spúroltam Néked egy Eachine akku árának a nyegyedét. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19566) Allien válasza Andralin (#19555) üzenetére


Allien
veterán

Megjön a csomi, kibontod, de közben kamerázol. Hátha valami nem stimmel a csomagban. Akku feltölt, plusz 4 darab a távba is kell. Amikor feltöltődött, akku berak, benyomod a helyére, csatlakoztatod, táv bekapcs, gázkar felnyom, lehúz, majd elkezded nagyon lassan feltolni. Ha jól csináltad, elkezdenek pörögni a propellerek. Kalibrálni normál esetben nem kell, és a propellereket nem is tudod. ;)
A többi már más kérdés. Irány az élvezet, a "reptetés" élvezete. :K Elvileg CSAK ennyi. Ha megtetszett a cucc, irány a HK, EU raktárból rendelsz mellé 4-5 Turnigy 950-s akksit, meg esetleg USB-s töltőket, oszt mehet a brutál reptetés. Ja még sem. Ha tényleg megtetszett az X250, akkor veszel egy tarantula távot még hozzá, hogy teljes legyen az öröm. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19567) molnigee válasza Jackal2 (#19557) üzenetére


molnigee
aktív tag

Én meg magyar review-t szoktam írni, és azt is elfogadják... :)
GB tényleg gyors, nekem is 8-12 napra itt vannak a cuccok. Azért nagyon nem mindegy hogy 8 nap vagy 21...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19568) Plasticbomb válasza Allien (#19566) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagy vesz egy nagyobbat, amire vár egy hetet, mire a shipped státuszról package picked up státusra vált a tracking.:D Közben az a csomag, amit csak simán levélként kértél, már meg is jött.:D

Szóval: Megjöttek a H8 Minikhez a propok! Nem vártam, de reméltem, hogy gyors lesz. Közben ugyanaznap picivel későbvb rendeltem egy U807-et. Az még mindig Szingapúrban van, indulásnál.:D

Egyből elalvás előtt elszaladtam a levélkéért a postára, majd fel is raktam a megfelelőt a kicsikére, és egy pár perc reptetés lefekvés előtt adagot magamhoz vettem.:D ha ílyen hamr jön meg az U807, mint amilyen tempót sejtet most, még a végén előbb rendelek meg egy Hubsan 501S-t és veszek használatba is.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19569) Andralin válasza Allien (#19566) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszi! Ez szuper összefoglalás volt! :R

Még jó, hogy említetted az akksikat a távba, ma estére fel is teszem őket tölteni! :K

(#19570) Jackal2 válasza Allien (#19565) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem szórtam el, még bármikor megtehetem, sőt kb. januárig becsületesen meg is írtam (akarom mondani ctrl+c-ctrl+v-ztem:D).

De vannak ennél hatékonyabb bevételi források is:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19571) Jackal2 válasza molnigee (#19567) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem a legutóbbi 60 rongyos BG rendelés 12 nap alatt jött meg, Kínából. Azon agyaltam, lehet hogy összegfüggő, mennyire kapkodnak?

A GB lehet gyorsan kipostázza, ha van. De amikor 18 nap után megkérdeztem, hogy ugyan már miért processing? Akkor mondták, ja Out of stock...:D Na azóta talán egy dolgot rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19572) Tomi0703 válasza Jackal2 (#19551) üzenetére


Tomi0703
őstag

Egész pontosan 13-mon ment (ha nem fogják meg). :DDD De 3 körül a posta nyomkövetőjébe megjelent, hogy belföldi feldolgozásra továbbítva így megúsztam a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

(#19573) molnigee válasza Jackal2 (#19571) üzenetére


molnigee
aktív tag

Szerintem ha 1-2 nap után nem shipped, akkor out of Stock. Amúgy bg is későn szól hogy nincs... Meg bg mobil appban írja hogy backorder, még weben ez nem jelenik meg, ott simán processing.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19574) Allien válasza Andralin (#19569) üzenetére


Allien
veterán

Egyetlen dolgot kihagytam:
:K Hidd el, jó lesz! :K
..............;]................

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19575) cucimaciq


cucimaciq
csendes tag

Hy kérdés ez kamerás verzió ő

(#19576) Allien válasza cucimaciq (#19575) üzenetére


Allien
veterán

about:blank :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19577) cucimaciq válasza Allien (#19576) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

Kozbe rá jöttem én is

(#19578) cucimaciq válasza Allien (#19576) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

(#19579) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Urak!

Ki lett cserélve a H8 mini egyik motorja, mert nem ment. Viszont azóta megbolondult a gép. Nem lehet vele full gázon se felszállni. Csak imbolyog. Ha feldobom és tolok neki gázt akkor pörögni kezd. Karok balra le, meg jobbra le már megpróbáltam. Mi lehet a gond? Amúgy a motorokat egybe kellene cserélni mind a 4-et?

[ Szerkesztve ]

(#19580) Patics válasza Jackal2 (#19557) üzenetére


Patics
tag

Imádom a bing fordítót:

"A csomag volt ép ott was'nt bármely damege. A kiszállítás gyors volt, a cikk működik, mert csak. Azt javasoljuk, hogy az eladó. Im nagyon elégedett. Volt egy nagyon jó üzlet, megveszi, újra"

:W

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#19581) Patics válasza Tomi0703 (#19579) üzenetére


Patics
tag

Jó forgásirányú motort cseréltél?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#19582) _X10Dead_ válasza yayo93 (#19561) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Fel tudja emelni azt a kamerát, ha ki is bontod a páncélból, akkor vígan el is bírja. Ruhában 25 gramm (ez az X5-nek sok), anélkül csak a fele.

Btw, 720p-re jó, az 1080p felejtős (14-15 fps)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19583) Jackal2 válasza Patics (#19580) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kb ezt írtam, olyan 50%-ban:D

Mondjuk van benne két elütés, lehet az tévesztette meg:D

Damage és wasn't:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19584) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

UFO V3 (Diversity)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#19585) molnigee válasza molnigee (#19573) üzenetére


molnigee
aktív tag

Na hogy a BG is.... C4002

máj. 30-án rendeltem meg, másnapra out of stock, várható jún 11, mondom az még belefér, erre ma már jún 24...

V686G ez a cam is jó a x251-hez? Kb ugyanazt tudják? Igaz ez drágább, de talán még idén meglenne... szétvet az ideg már...

Ezek a camok amúgy a gépről veszik a tápot vagy tölteni kell? Ha tölteni kell mennyit bír egyszerre?

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19586) Tomi0703 válasza Patics (#19581) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen.
Egyszer beakadt mikor bukfencek után csak pörgött és beleállt a földbe, de akksi ki majd vissza megoldotta.

(#19587) Allien válasza molnigee (#19585) üzenetére


Allien
veterán

Lehet, hogy jó, lehet, hogy nem, de ettől még a képe kérdéses. Én speciel inkább Mobius féle kamerára ruháznék be. Több értelme van. Példul itt van egy Mobius+adó Mobius árában. $70.35 :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19588) molnigee válasza Allien (#19587) üzenetére


molnigee
aktív tag

Jó hát nem mindegy hogy 7000ft vagy 21000... Meg azok alapból felfogathatók rá, ezeket meg az adóval együtt fel kell applikálni valahogy... Meg amúgy se rakunk 30ezres gépre 20ezres fpv-t nem? :)

Meg amúgyis pipa vagyok, kiderült hogy a parallel boardon nem xt60 csati van, hanem T... Mikor már megvettem a xt60 jst-t :) most szerezzek még 6db T-xt60, vagy T-jst átalakítót? ÁáÁ dühöngök...

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19589) Jackal2 válasza molnigee (#19588) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én is így jártam:DDD De nekem szerencsére volt egy másik is, ami XT60.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#19590) Allien válasza molnigee (#19588) üzenetére


Allien
veterán

30Ezresre simán rakunk 20E-st. ;] Az XK X251 ugye 30 rugó, a mobius meg 20E, viszont szép a képe. Sokkal szebb, mint az a 30 dolcsis izé. :DDD Csak Tőled függ. Az X251 el bírja a mobiust, és annyira azért nem kell mókolni. Velco, meg ilyesmi.. :K
Ja de. Ha egyszer jól rá érek majd, leszedem az akksi tartót, és rá rakok egy teljesen más aljat, hogy nagyobb akksi is rá férjen (persze nem esek nagyon túlzásba, de egy 1500 körülire gondoltam. plusz egy rezgés csillapítós valamit (akár szivacs), oszt csá.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19591) czanga


czanga
őstag

Újra itt. :))

BangGood picit érdekes. :D Rendeltem onnan ugye táskát magamnak a Phantom-hoz. Szombat este rendeltem meg, másnap jön a mail, hogy shipped. Húha mondom ez aztán gyors volt. Nem tudtam, hogy van tracking, nehezen is találtam meg. Meglett, megnéztem: Erre még csak kedden lett bookolva Angliában, egy depóban. :D Ma lett ténylegesen shipped. :) Reméltem, hogy hétvégéig megjön, de már nem hiszem.

Aztán ma is repültem, lakhelyemnél. 18-20m magasban, kb 85-95m távolságra repültem el. :) Táv teljesen jól látta, de sajnos video jel vesztés meg megvolt már az út negyedénél-felénél kb. Nem takartam az antennát, az állíthatót pedig a tanácsok szerint is próbáltam forgatni. Vezérelni teljesen jól tudtam, csak képet már nem kaptam. :) Megpróbáltam másfele is, ugyanez kb. Lehet interferál, mert lakott terület, vagy maximum valami garis gondja van, ahogy beszéltük. Táska megjönne, akkor tudom rendesen vinni majd magammal. Akkor pedig kipróbálom majd erdős területeken is.

[ Szerkesztve ]

(#19592) Teréz Atya válasza Allien (#19590) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Csak nehogy utanaszamoljatok, hogy a 120 dolcsis X251 + 70 dolcsis FPV szett annyiba jott ki mint egy zsiruj Falcon 180 SP F3-al. :D
En a JJRC X1-et fogom atalakitani racer-e, mert miert ne. Most ugrok neki megmerni szkoppal h mifele a vevo, PWM vagy mi a csok vagy az is megy ki az FCB-vel egyutt.

Es vissza is tertunk oda, amit _X10Dead_ mondott: "...a befektetett munka alapján még etiópiában sem lenne rentábilis a szerelgetés. Ellenben, szórakoztató :DDD"

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19593) Allien válasza Teréz Atya (#19592) üzenetére


Allien
veterán

Falcon 180? Igaz. Sőt! Most a HK-n még olcsóbb Quanum Venture, már nem 99 dolcsi, hanem CSAK $89.99, igaz, nem engedi kosárba rakni, de ez más kérdés. Azért döntöttem az X251 mellett, mert szeretnék repülni, és nem azzal kezdeni, hogy itt kuncsorogjak, hogy hogy a fakkba kell programozni ESC-t, meg F3-t meg ilyenek. ;] Ráadásul, a Falcon-hoz is kell még kamera, ha jól látom. :B Ja, és akksi se jön hozzá, egy se. :N
Ja, és vázam már van (nem falcon). Már ez szoppancs, mert persze pár furat szar, jellemzően egy akril/plexi szarban, tágíthatom az összes likat (12-t) annyira, hogy bele lehessen tekerni a szaros M2-s csavarokat. Tééényleg fun. :U :B Persze, manual nélkül jött, de szerencsére van YT-s videó az össze szereléséhez (mert KELL hozzá, hidd el). :D A HK support meg kapja be. :((( ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19594) cucimaciq


cucimaciq
csendes tag

:(

(#19596) Arti1


Arti1
aktív tag

Megérdemel a BG egy dícséretet, jún. 1-jén feladták a vevőmet, ma már nálam van... :D (sima posta, semmi DHL vagy akármi) Közben a GB EU-ból az FPV kamera meg valahol a reptéren (még Angliában) dekkol, pedig ugyanaznap rendeltem... :W

A Boscam RC832 FPV 5.8G 48CH Wireless AV Receiver manualja azt írja, hogy 12 volt kell neki és egy sima JST(?) csatlakozót látok a tápkábele végén. Erre elvileg egy 3S akksit kellene tennem, hogy normálisan működjön, vagy lehet 1S is, Step-up converterrel?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#19597) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Mint a mókus.....

(#19598) molnigee válasza Teréz Atya (#19592) üzenetére


molnigee
aktív tag

Annyit hozzatennek hogy ugyfest a vámot megúsztam az x251el :) ha minden igaz, holnap érkezik meg.
Azért a falconenál már a vám necesebb, és nem mindegy hogy 30kra vagy 50re fizeted. Mellesleg én akkor már a nagy falcont vettem volna, rtf + táska 62k.
De ezt vettem 30k + 4aksi 7k + cam 7k.
44k-bol 5 aksit repülhetek.
Gyakorolni, tanulni az acrot szerintem jó ennyiért, ha jól megy, megszeretem, jöhet normális racer.

Az a gáz hogy így mikor lesz camom...
Gbrol kéne valami, hátha gyorsak megint és 2 hét alatt meglenne. C4002 nincs nekik, v686g viszont van.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#19599) Teréz Atya válasza Arti1 (#19596) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem az RC832 siman megy 2S akkuval.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19600) mgy válasza dudicukrasz (#19597) üzenetére


mgy
senior tag

Én is így kezdtem a mai napot. :D
A szemüvegen keresztül egy pici fának tűnt az akadály, mondom átugrok felette, aztán nem így lett. Gyors mászás, ezer hangya és egy megmentett gép lett a vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.