Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) nfsu17 válasza Bogyi007 (#45348) üzenetére


nfsu17
veterán

bekerült valami apostol tv pesten.

mondjuk nálunk (nem pest) nincs ilyen, mégis van módosulás.
mondjuk az én STB-omon pont nem, mert nem érdekli, hogy a digi mit kavar.

[ Szerkesztve ]

(#45352) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Egy fontos probléma megoldásában kérném segítségeteket.

Egy kétszintes házat vásároltam, és a villanyszerelő most húzná be a kábeleket a falba. A szolgáltató DIGITV.

A digitől megtudtam, hogy optikai kábellel kötnék be.

A célom a következő lenne:

Mind az öt szobába szeretnék kábeles netet és TV-t is.

A kérdéseim:
- Hogy célszerű kialakítani a kábelezést házon belül a digi eszközétől?
- Milyen egyéb eszközre van szükségem a nethez? (router, switch?, wifit is szeretnék)
- Milyen egyéb eszközre van szükségem a TV-hez (nem lenne hbo csak a klasszik csomag HD-vel)
- Milyen kábeleket kell használni nethez?
- Milyen kábeleket kell használni tvhez?
- Van-e a diginél valamilyen box illetve kell-e vele számolnom (felvenni stb nem karok, szimpla TV)
- A digi hogy vezeti be a kábelt az eszközig? kell-e nekik előre kiépíteni valamit? (padlásról szeretném bevezettetni)
- Hol érdemes elhelyezni az eszközt? (padlás, lépcső alatti tároló)
- Onnan milyen és hány dara további elvezetés kell milyen kábellel?
- Milyen routert vegyek? milyen switchet?
- 500-as vagy 1000-es net legyen?
- egyéb jó infó

A cél: Ne legyen látható kábel keresztül kasul

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#45353) Kronk válasza sakal83 (#45352) üzenetére


Kronk
őstag

-Ahová szeretnéd, hogy a digi tegye az ont-t, ez a központi eszköz optikai net esetén, oda kell húzni az 5db TV-nek koax kábelt egy elosztóval.
-routert célszerű használni, mert a digi eszköze inkább csak modemnek jó, és kell emellé egy swicth is, az 5 lankábel miatt minden szobához.
-ha a tv-k tudják a dvb-c szabványt, csak simán bedugod a koaxot, és tudod nézni a tv-t behangolás után.
-nethez, minimum cat5e-s kábelt használj
-tv-hez pedig 3x árnyékolású koaxot
-nincsen box, csak az ont
-ha tudod hova akarod a központi eszközt (ont), oda készüljél rá, és oda fogják rakni
-ahol jól esik, a digis szerelő egy könnyen hozzáfér, és Te is könnyen oda tudod vezetni a sok kábeledet.
-milyen routert vegyek
-amelyik sebességre szükséged van, nincsen nagy különbség köztük

http://totesz.myminicity.com/

(#45354) sakal83 válasza Kronk (#45353) üzenetére


sakal83
addikt

kösznöm

(#45355) Watt25 válasza sakal83 (#45352) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45356) sityupityu válasza Watt25 (#45355) üzenetére


sityupityu
veterán

Basszus! Bár igazad van, de te csak ezt tudod szajkózni folyamatosan? :DDD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45357) dethroner válasza Watt25 (#45355) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs a mondatban ige, így eléggé értelmetlen :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45358) Bogyi007 válasza Watt25 (#45355) üzenetére


Bogyi007
veterán

Felőlem moderálhatod nem érdekel, de akkor is itt fogok válaszolni a privát üzenetedre.

Igenis felháborítónak tartom hogy egy területileg rám nem is érvényes csatornabővítés miatt mégis borul a csatornalistám a tévémen. Igen mondhatná rá bárki hogy ez magánügy, de ez valahol a Digi sara! Itt Kelebián (De Budapesten kívül írhattam volna más Digi által lefedett települést) ne legyen már a rendszer megbolygatva ha Pesten módosítanak csatornát! Nem érdekel mi van Pesten sem Budán.

És igen veheted személyeskedésnek is az sem érdekel, de nem csak azokat kell moderálni amikben a Digi nincs dícsérve. Én kedvelem a szolgáltatást egyébként és sokszor meg is védtem azokkal szemben akik folyamatosan szídják, de ne tapsoljak már az miatt hogy egy fölösleges és az ország jelentős részén nem is érvényes módosítás miatt közel egy órás müveletet csinálhassak (a csatornák újbóli rendezése) megint - az hogy a szolgáltatói boxokon ez nem történt meg számomra sovány vígasz (és mielőtt érvelnél vele hogy legyen az és akkor nem érint az ilyen dolog jelezném számodra hogy van az is )

Szóval azért mert valaki kifejezi nemtetszését a Digivel kapcsolatban akár sokadjára is azért nem kell privát üzenetet írnod. El kell fogadni inkább azt hogy itt is vannak hibák és megmaradni pártatlannak véleményem szerint.
Meccset sem szeret az ember általában úgy nézni ha a riporter a mérkőző felek közül látványosan az egyik csapat felé húz.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#45359) Kornel válasza Bogyi007 (#45358) üzenetére


Kornel
veterán

Itt vagy csak jót mondasz a DIGI-rol, vagy semmit...
Nekem is nekemestek, holott csak az igazat írtam :)

(#45360) Boond


Boond
addikt

Biztos a digi szponzorálja a topicot :D :P

(#45361) Kornel válasza Boond (#45360) üzenetére


Kornel
veterán

Zárható a topic ;)

(#45362) zsoltzsolt válasza Boond (#45360) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:C
Állítsuk meg a DIgit! :D

(#45363) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!

valaki nem tud spiler vagy moto gp stream ot ami müködik is??

üdv

(#45364) tjnet válasza Kronk (#45353) üzenetére


tjnet
aktív tag

A milyen routert vegyek kérdésre én azt felelném milyen sávszélességű lesz a net.
500 vagy 1000-es Net-nél már csak a drágább kategóriájú (20000-től fölfelé)router a megfelelő.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#45365) Boond válasza zsoltzsolt (#45362) üzenetére


Boond
addikt

Inkább részesedést kérjünk :D
Vagy Amolyan "vám"ot :D

(#45366) bitpork válasza Kornel (#45359) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te is? :D

(#45358) Bogyi007 : ezzel maximálisan egyet kell értenem. Voltak itt is vicces helyzetek eltűnő hanggal meg mindennel, csak azért mert nem akarok stb-t. Ráadásul a mindkét tv tunere irgalmatlan lassú (cca 30 perc a teljes scan) és azonvást törli is a favorit listát a kerestetés.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45367) wwenigma válasza Bogyi007 (#45358) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Btw, vegyél egy normális eszközt ami nem a hálózati listát lövi be magának...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#45368) lord_m


lord_m
senior tag

MotoGP miatt ma a SuperTV2 ad két Premier League meccset, akit esetleg érdekel:

16.00: Stoke City–Liverpool (Tv: SuperTV2)
18.30: Bournemouth–Chelsea (Tv: SuperTV2)

Gondolom, ez csak szükségmegoldás, de így meg is oldódhatna a Spíler kérdés Digin... ;]

(#45369) zichie válasza lord_m (#45368) üzenetére


zichie
senior tag

A SuperTV2 inkább a Premier League miatt adhatna MotoGP-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45370) dethroner válasza lord_m (#45368) üzenetére


dethroner
veterán

Meg akkor ugyanezen ok miatt holnap a 17:00-kor kezdődő Everton-Leicester is az említett hörcsög tévén lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45371) pw12345 válasza Bogyi007 (#45358) üzenetére


pw12345
aktív tag

1x hányta össze nekem a csatornákat (ki is törölt párat), aztán tiltottam lefele az automatikus frissítést, azóta nincs ilyen gond (Samsunggal meg eddig sem volt), azt a pár plusz csatornát, amit bővítenek, meg hozzáadom manuálisan. De le is van mentve a lista PC-re.
A firmware frissítést meg kapásból tiltottam, mert korábbi Pana, addig frissítgette magát hajnalok hajnalán (közben zavart a pihenésben is), amíg bele nem pusztult.
PC-n is le vannak tiltva az ilyen automatikus xarok, mert utána csak pislogtam mit vágott haza sunyi módon nekem a háttérben.

Diginél inkább az elérhetőségekkel, meg a hibaelhárítással van gond. Időnként napokig kockásodnak az adók, nem tudom mi van olyankor. :F Állítólag az EPG is vacakol, én még nem tapasztaltam, szerintem megveszik a hű, de okos TV-ket, aztán nem tudják beállítani, illetve bugos az op. Nálam a hülye készüléken, gond nélkül megy az EPG, más kérdés, hogy gyakran hülyeségek vannak beleírva, de, az meg, annak a sara, aki feltölti az adatokat.

(#45372) Boond válasza lord_m (#45368) üzenetére


Boond
addikt

Aztán jön a spíler kettő, és máris lőttek eme elképzeléseknek :P

"de okos TV-ket, aztán nem tudják beállítani, illetve bugos az op."
Ehhez nem kell okis tv, + ha már az átvett epg is pontatlan, akkor mind1 min jeleníted meg.

[ Szerkesztve ]

(#45373) pw12345 válasza Boond (#45372) üzenetére


pw12345
aktív tag

Csak nem, arra nyavalyognak, hogy pontatlan, meg dezinformációval van tele a lista, hanem tök üres a listája a tagnak, meg hiányos, vagy egyáltalán nem hozza be, a webes TV, nálam meg a hulladékon bejön a teljes lista.
Más kérdés, hogy minek, ha köszönőviszonyban nincs, azzal, amit a képen látok...

(#45374) tupijani válasza pw12345 (#45373) üzenetére


tupijani
tag

Ezt hol olvastad?

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#45375) pw12345 válasza tupijani (#45374) üzenetére


pw12345
aktív tag

Nemcsak olvastam, ismerősnél is előfordult, de bogarászd végig a TV-s fórumokat!

(#45376) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van a diginek valami felülete ahol bejelenti és dokumentálja a csatorna mozgásokat? Nincs egy hete h a duna teve eltűnt, emiatt újra kellett bizbaszolni a hálószobás tevét. Most volt ez a hosszabb kínszenvedés, erre megint eltűnt a hálószobai tevén a duna :W
Amit nem értek, hogy csak a kis LG-n van ez, a nappaliban a Samun minden okés :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45377) M_AND_Ms válasza bitpork (#45376) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont te írtad le hogy csak az egyik tévéden tűnik el. Ebből adódik, hogy nem a Digi pakolta el.
A Duna évek óta ugyanazon a frekvencián jön.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45378) bitpork válasza M_AND_Ms (#45377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Félek is rá gondolni, mert számomra érthetetlen hogy miért csak konkrétan a duna tv. Lehet az LG nem kezeli jól a propaganda csatornát? ;]
De viccet félre. Létezik, hogy csak egy csatornával csinálja ezt egy tv? :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45379) Boond válasza bitpork (#45378) üzenetére


Boond
addikt

"Lehet az LG nem kezeli jól"

Baromira nem ehhez lehet köze. Nem hiszem, hogy az LG gyártóit érdekelné, vagy ismernék a dunát.
Arról meg mi a "propaganda" lehetne beszélni, de ez itt off.

Szakadjatok már el ezektől a tévképzetektől, mert baromi unalmas.

Nálam spec szolgáltató általi sorrend van, amióta meg box van, egyszerűen megnyomok egy gombot, és kiválasztom a listából amelyik érdekel. Rendezhetik akárhogy, akármilyen sorrendbe, de ált tematikusan van amúgy is.

Ilyennel még nem találkoztam, hogy tv elfelejt egy csatornát, igaz LG tv-t sem használtam, és nem is tervezek a jövőben sem.

[ Szerkesztve ]

(#45380) bitpork válasza Boond (#45379) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A duna tv az, ami - tetszik v nem. Ugyanakkor volt egy emoji a mondat végén - ha kell hint mit jelent, PMben szívesen segítek, csak h ne OFF oljunk itt.

A box nem megoldás: kifejezetten azért vettünk beépített tuneres tevéket, hogy megszüntessük a kurvasokfeleslegestávigazgató helyzetet: a nappaliban így is 3 darab van. A hálószobában meg csak a falon van hely, és a teve mellett más már nem lesz felfúrva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45381) gduck válasza bitpork (#45378) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem ez szoftver hiba, mikor csatornalistát frissít, akkor csesz el valamit.

(#45382) bitpork válasza gduck (#45381) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már átdúródtam az LG topikba, hátha ott hallott valaki ilyenről :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45383) zsolt501 válasza bitpork (#45382) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még egyet megnézhetsz, mégpedig érdemes megnézni, hogy nálad az eltűnő Duna Tv melyik frekvencián jön, és ha ez megvan meg kell nézni, hogy a DVB-T (Mindig Tv) milyen frekvenciákon ad a környezetedben, mert az is okozhat problémákat, igaz olyankor nem egy csatorna szokott eltűnni, hanem azok amik a DVB-T-vel megegyező frekvencián találhatóak.
Sajnos nem igazán értem a Digit miért nem figyelt a kábeles frekvenciák használatbavételekor arra, hogy ne legyen megegyező frekvencia a mindig tv-vel, nem hinném, hogy akkora nagy probléma lenne az ütköző frekvenciákat arrébb pakolni valamelyik irányba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45384) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A Nat Geo HD-n másnál is szar a hang?

The Truth is out there...

(#45385) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#45384) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Érdekes, a b*zi reklámoknál tökéletes a hang.... :W

The Truth is out there...

(#45386) MDanny válasza Lackooo84 (#45384) üzenetére


MDanny
senior tag

Sajnos több műsornál ilyen, pl. a Légikatasztrófáknál is. Az angol hangsáv és a reklám hibátlan. Most nem figyeltem, az SD-n is ilyen volt? Esténként az SD is ilyen.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#45387) tupijani válasza pw12345 (#45375) üzenetére


tupijani
tag

Ezt úgy értettem, hogy itt, ezen a fórumon hol olvastad. Megtehetted volna, hogy ide írsz egy számot (hányas hozzászólás), vagy idézel egy ilyet, de te inkább elküldtél keresgélni, hogy találjak az általad jelzett hibáról magamnak egy hozzászólást. :C

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#45388) dh66e válasza MDanny (#45386) üzenetére


dh66e
veterán

Igen ezt én is észrevettem néha kihagy egy egy másodpercet hang,katasztrófa így megnézni egy műsort.

(#45389) Boond válasza bitpork (#45380) üzenetére


Boond
addikt

"A duna tv az, ami - tetszik v nem. "

Az, hogy a véleményed szerint az attól még nem lesz az. Ez meg nem "nem tetszik v tetszik kérdése" egyébként sem.

A hangulat jel, meg baromira nem érdekel ;)

"A box nem megoldás"
Én azt mondtam, nálam így van. Nem megoldás volt a cél, csak egy pl tapasztalat leírása.
analóg időben zavart, ha változott a sorrend, nem volt kiírva milyen adó stb, digitálisnál már ki volt, boxnál, meg gombnyomásra választok, sorrendtől függetlenül is akár. Engem spec teljesen hidegen hagy már a sorrend.

- Ami amúgy sem változik, max ha frissítek. De lehet az Lg-nél esetleg van vmi szinkron, vagy auto frissítés és ezért csinálja.

(#45390) nfsu17 válasza dh66e (#45388) üzenetére


nfsu17
veterán

már múltkor is volt ilyen, 1-2 nap és ok lett

bitpork

biztos elegendő abban a hálóban a jelminsőség?

semmi gondja az lg-nek a dunákkal, kettő is van nálunk...mármint lg

[ Szerkesztve ]

(#45391) bitpork válasza Boond (#45389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok, nincs szmájli értelmezés, de akkor reagálni sem kell arra amit írtam - én sem vadászom a véleményemmel különböző megnyilvánulásokat csak hogy beleverjem a csúfot, mert csak. A véleményem tartom, és messze nem szubjektív. Itt van az a pont ahol a felesleges vitának vége is lehet.

Itt digitális tuner van minden tevében és ott sem engedi a sorrend szerkesztést csak ha hajlandó vagyok egyesével minden csatornát (ez közel 90) a helyére mozgatni(!). Túl sok macera.

(#45390) nfsu17 : Minden hibátlanul jön, nincs észlelhető kép v hangminőség romlás, tekintve hogy elosztás előtt jelerősítő van beiktatva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45392) Boond válasza bitpork (#45391) üzenetére


Boond
addikt

Nem vadászok semmit sem, és múltkor sem írtam semmit, de kezd kicsit unalmas lenni, mikor 50 hsz-ből x-ben olvassa az ember, tudjuk értjük, hogy ez egyes emberek meggyőződése, (függetlenül attól, hogy fals, de hát ez van). Ettől még nem kell állandóan hangoztatni, vagy kényszere van erre a kommentelőknek, vagy ez valami elvárás, mint a tengeren túl, hogy be kell szólni, mert repülsz vagy mi?

Egyébként dunából is kettő van, Duna/Duna world :D

" A véleményem tartom, és messze nem szubjektív."

Az a baj, hogy bizonyos embereknél bizonyos oldalon (nem rád gondolok, szervezetekre), nincs arányban az igazsággal, az amit beszélnek, mert olyanok mint a szélkakas, egyszer így, máskor úgy, ha kell naponta mást mondanak, vagy akár napjában is többször mást.

Másszor, ha nincs érv, akkor jön a gyűlölet keltés, és egyéb kártyák. De amíg van közönség addig játsszák úgyis...

A szubjektívre csak annyit, hogy az idő, nem egyszer cáfolt rájuk, az elmúlt években hónapokban. Ennyit a "nem szubjektív"-ről.

(#45393) Flashget


Flashget
félisten

Nem tudom volt e szó róla.
Diginél is van.

Eredeti hangsáv a Viasat3 és a Viasat6 csatornákon

Realme GT Master Edition

(#45394) leslieke válasza Flashget (#45393) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

remek, több csatornán kellene elérhetővé tenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45395) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Szombat bekötötték a digit hozzánk, mivel jelenleg egy crt tv van, egy sd boxot kértem, de félig rákérdeztem, hogy a HD-s box nem ad ki SD jelet? Nem volt a szerelő úr meggyőző, hogy csak hdmi van rajta, így megérdeklődném itt is, hogy jelenleg amit a DIGI ad HD-s set top box-ot azon van analóg kimenet? Olvastam az összefoglalóban, hogy az tud vinyóra felvenni is, így lehet akkor becseréltetem egy olyanra a fapad SD boxot. Később amúgyis lesz egy olyan TV, ami régebbi LG plazma, de dvb-c tuner még nincs benne, így mindenképp kelleni fog majd a HD-s doboz.

(#45396) Pityu89 válasza Mr. Teddy (#45395) üzenetére


Pityu89
senior tag

Van rajta RCA, tudod régi tévére is tenni.

(#45397) Mr. Teddy válasza Pityu89 (#45396) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Úgy éreztem, hogy nem csak hdmi lesz azon, meg kellett volna nézni élőben a szerelőnél, hogy milyen...
Gondolom ügyfélszolgálaton kicserélik, ha akarom?

(#45398) Mentolka válasza Flashget (#45393) üzenetére


Mentolka
senior tag

De ugye, nem kell majd állandóan kapcsolgatni valamit, hogy továbbra is a kellemes magyar hangot halljam?
(kellafrancnakazidegennyelvűhablaty)

(#45399) dh66e válasza Mentolka (#45398) üzenetére


dh66e
veterán

Miért kéne? A első hangsáv mindig a magyar.

(#45400) Watt25 válasza dh66e (#45399) üzenetére


Watt25
veterán

A első hangsáv mindig a magyar.
Ami sokkal kevésbé lényeges, mint az, hogy mit állítottál be a tv-n/boxon preferált hangsáv nyelvnek...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.