Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) sityupityu válasza Lackooo84 (#44899) üzenetére


sityupityu
veterán

Azért mert olyan műsorok mennek (fognak menni) rajta amik máshol nem nézhetők.

Freezee Miért csak kettő. Vagy valami irónia a részedről ez?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44902) Freezee válasza sityupityu (#44901) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen kicsit az :)
sport2 nem látszik nem tudod megfejteni mi megy rajta olyan gyatra a minősége :)
Digisport 1-2-3 semmi nem megy rajta minden jogot elveszítettek, kb sakk, meg tenisz amit adnak meg valami harmadik világbeli focit néha....
eurosport van talán de ott sem megy semmi sose kapcsoltam oda pedig csak sport csatornákat nézek szinte.
mi van még amit kihagytam most hirtelen nem is tudom, valaki pótoljon ha lemaradt valami.
Szóval amin tényleg megy valami és értelmes minőség az az a kettő. NFL, spanyol foci, BL, Europa kupa, Forma1 meg néha valami szezonális esemény.

[ Szerkesztve ]

(#44903) Lajos1966 válasza Freezee (#44902) üzenetére


Lajos1966
tag

Azért a Digisport esetén azt mondani,hogy semmi nem megy rajta....hm,nem semmi! :)
Olasz bajnokság-kupa,francia bajnokság,angol ligakupa stb.Persze nem olyan már,mint pár éve,de pl.az angol bajnokságot egyszerűen esélye sem volt megtartani a Digi-nek (inkább nem minősítem) kivel szemben az ismert körülményeket tekintve.

(#44904) xy2003 válasza Lajos1966 (#44903) üzenetére


xy2003
tag

Nem csak fociból áll az élet :)

(#44905) Boond válasza Freezee (#44902) üzenetére


Boond
addikt

tessék, teszteld nyugodtan:

http://musor.tv/heti/tvmusor/SPORT2

(#44906) leslieke válasza Freezee (#44900) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kicsit több van annál. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44907) yogibear válasza nfsu17 (#44894) üzenetére


yogibear
addikt

Pontosabban az 5.1/2.0 hang, a "sima" kevert hang és a háttérhang az jó... ez van saccom szerint úgy tavaly augusztus óta...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#44908) nfsu17 válasza yogibear (#44907) üzenetére


nfsu17
veterán

az első azt hiszem mp2, a második ac3 (5.1 akár magyar hanggal) és a 3. meg az eredeti sáv kommentár nélkül (akár 5.1).

Akkor melyik a jó? az mp2? Csak az meg olyan gyér minőségű

(#44909) chronologie


chronologie
csendes tag

Az ITV-nél is tegnap megjelent a DOQ csatorna, a korábban említett MUX-ban. :)

(#44910) Varszegig válasza Freezee (#44902) üzenetére


Varszegig
veterán

"kb sakk, meg tenisz amit adnak "

Én meg pont leszarom az NFL-t, és a teniszt szeretem, szóval nekem épp fontos a 3 db digisport. (Pláne ha megnézem, mekkora szemét módon közvetítette az M4 a budapesti wta-t, kb. a közelébe se engedném soha többet.)
El kéne fogadnod, hogy neked a pap, másnak meg a papné. Ha neked csak az a 2 sportcsatorna fontos, akkor nézd azt, én nézek többet is.

(#44911) yogibear válasza nfsu17 (#44908) üzenetére


yogibear
addikt

A "kevert" az mp2 tudtommal.
Az 5.1 az nemzetközi közvetítéseknél van, a 2.0 a hazaiaknál.
A kommentár nélküli az szintén 5.1 vagy 2.0 a közvetítéstől függően, lásd elébb.
Utóbbival és a keverttel nincs gond, csak a másik kettővel, ahol a kommentár nélkülibe beleteszik a magyar szpíkert.
kb tavaly nyár végi F1-es közvetítésnél tapasztaltam és azóta is folyamatosan...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#44912) allfinanz


allfinanz
senior tag

EuroSport tervei

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#44913) leslieke válasza allfinanz (#44912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem rossz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44914) barca75 válasza tupijani (#44897) üzenetére


barca75
csendes tag

Köszönöm az infót.

(#44915) MDanny válasza chronologie (#44909) üzenetére


MDanny
senior tag

Ennek a DoQ csatornának valami borzalmas minőségű a szinkronja. Gyakorlatilag minden filmben van néhány ismert hang, de van még benne 1-2 álmoskönyv, akiket mintha csak odaültettek volna a mikrofon elé egy A4-es papírral, hogy "tessék olvasni". Hangsúlyozás 0, náluk a radioaktív kifejezés egyenlő a rádióaktívval, ezerszer így kimondva. Pont egy ismeretterjesztő csatornán nem várná az ember.

Az meg megint más kérdés, hogy a magyar hangsáv sziszeg, cöcög, selypít.. Enyhén túl van tömörítve. Amúgy a nagy T-nél is ilyen volt DKTV-n.

És vajon tényleg igaz, hogy emiatt a szerencsétlenkedés miatt nincs Közép-Európában H2 csatorna? 8-15 éves A&E dokumentumfilmek mennek egész nap csapnivaló szinkronnal. Ha tényleg emiatt nincs H2, akkor ez szánalmas...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#44916) dethroner


dethroner
veterán

Amióta van M4, azóta gondolkodom hogy írjak-e ezzel kapcsolatban. Mostanra érett meg bennem az elhatározás :)
Szóval a tv-m műszerrel kalibrált képet ad, minden kafa, de az M4 esetében van egy bizonytalan hiányérzetem. Olyan, mintha a színvilága nem pont ugyanaz lenne mint a többi HD adónak. Értem ez alatt azt, hogy a színek mintha picit hidegebbek lennének. Akkor tudom pontosan összevetni, amikor az M4HD is BL meccset ad és mondjuk a Sport1HD is. Olyankor a két csatorna között váltogatva látszik ez, főleg ha mindkét meccsen van mondjuk pirosban mezben játszó csapat. Ha csak az M4-et nézem tök jó meg szép minden, de ha az említett módon kapcsolgatva összemérem, akkor érződik a különbség. Valaki figyelt már fel erre?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44917) Bogyi007 válasza allfinanz (#44912) üzenetére


Bogyi007
veterán

Vizes Vb-nek örülök. Sok kellemes sportág van ott ami nagyon igényli a Hd adást. ;]

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#44918) Freezee válasza Varszegig (#44910) üzenetére


Freezee
senior tag

A sok sportcsatornáról volt szó és írtam hogy pl én szerintem ezek érdekesek. Engem nagyon érdekel még az NHL , AHL, moto gp, Angol bajnokság, stb de ezek ugye nem elérhetőek. Van akinek a tenisz jön be de valljuk be többen néznek angol bajnokságot, illetve néznének mint teniszt.Tehát jóval nézettebb többrétű lenne egy olyan csatorna ahol ezek a műsorok mennének.
Például ma egy sportműsor sincs a digipsort 1en csak ismétéls belga bajnokságról, Teniszről meg kosárlabda ismétlések. digisport2 csak ismétlés argentin és francia bajnokságból :( Azért ez nem egy jó sportcsatorna műsorrendje. :(
És az a baj hogy ezek a csatornák viszont tényleg jó minőségben sugároznak de nem tudják megtölteni őket tartalommal. És ez nem is fog változni sajnos az elkövetkező 2-3 évben :(

dethroner: majd megnézem nálam kalibrált Sony Tv-van. A samsungon nem nézem meg az erősen túl van "nyomva" szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44919) sityupityu válasza dethroner (#44916) üzenetére


sityupityu
veterán

De gondolom egy külső lejátszóra van kalibrálva a tévéd nem?! Tévéadásra lehetetlen kalibrálni pont ezért, mert az adók között lehet eltérés, ráadásul nem is kicsi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44920) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv! Új előfizető vagyok (február eleje óta) és most kaptam meg az első számlát.
Kicsit leesett az állam, mikor bőven 20 ezer fölötti összeget láttam rajta, aztán jobban megnézve kiderült, hogy egyből 3 hónapot (február-március-április) számláztak ki. Normális jelenség ez a DIGI-nél, hogy 3 hónapot számláznak egyszerre? :U
Másik: üzletkötővel kötöttük a szerződést és kértünk HBO-t. Mondta, hogy akkor egy CI kártya, vagy settop box ingyenes lesz (ami logikus, hiszen ezek nélkül nem is lehetne nézni az HBO-t). Az STB-ot kértük és hogy egy másik TV-készüléken is lehessen nézni a HBO-t, kértük a DIGI Film csatornát is abból a megfontolásból, hogy mindössze 300 Ft a havidíja és azzal együtt ingyenes a második settop box is. Legalábbis az üzletkötő szerint. Most viszont a számlán a 2 db HD settop box szépen le van számlázva 2x300 Ft/hó díjjal.
Reklamáljam meg a settop box kiszámlázását, vagy előfordulhat, hogy az üzletkötő tudta rosszul és valójában nem ingyenes a STB akkor sem, ha prémium csatornákat igényel az előfizető...?
:R

(#44921) Flashget válasza dethroner (#44916) üzenetére


Flashget
félisten

kalibráltatni a tévét nem a csatornákra kell, hanem BD vagy más külső média lejátszóhoz, mert annak a jeltovábbítása állandó. Filmek miatt kel általánosságban elvégeztetni.
a különböző TV csatornáké meg változó.

Realme GT Master Edition

(#44922) leslieke válasza DarkChild (#44920) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem soknak tűnik, kettőnél többet nem szoktak, pedig több előfizetésem is volt már náluk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44923) g0dl válasza DarkChild (#44920) üzenetére


g0dl
addikt

Én sok éve vagyok digi előfizető, és még sosem kaptam több havi számlát. STB-t nem tudom, én nem használok, de a honlap szerint a digi filmhez adnak stb-t.
Szerintem reklamálj, legrosszabb esetben megérted miért annyi az annyi.

(#44924) leslieke válasza g0dl (#44923) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Első alkalommal két havit küldenek ki, az előre fizetés miatt. Itt valószínű februárban elrontottak valamit és így lett belőle 3 havi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44925) dethroner válasza sityupityu (#44919) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, amikor janos666 kalibrált, hozta a laptopját és arról történt a művelet. De itt most nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy most is megnézve az M4 és a Sport1 (ott van most meccs) közötti különbséget, ordít, hogy az M4-en hiányzik a piros szín, és úgy általában sokkal hidegebb, ridegebb a kép. Oké hogy minden adó mást ad(hat), de ilyen szembeötlő különbség egyetlen más HD adón sem tapasztaltam. Holnap majd veszek fel 1-1 percet mindkét meccsből és feldobom YT-ra. Ti tényleg nem tapasztaljátok ezt a rettenetes piros szín hiányt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44926) Freezee válasza dethroner (#44925) üzenetére


Freezee
senior tag

Szerintem nálam nincs eltérés.

Ez m4 , próbáltam valami piros dolgot. A fénykép sokat "fakít" ennél sokkal élénkebb a piros a képen.

most megy az arsenal meccs piros mezben nyomják nagyon szép piros színűek. Viszont amikor messzebbről mutatják őket kicsit narancssárgásabb a mezük. Viszont amikor totálba mutatják a mezt piros. Nem egyforma....

[ Szerkesztve ]

(#44927) allfinanz


allfinanz
senior tag

A Nagy Duett idei resztvevoi...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#44928) dh66e válasza allfinanz (#44927) üzenetére


dh66e
veterán

Fantasztikus,elképesztő. :F

(#44929) dethroner válasza Freezee (#44926) üzenetére


dethroner
veterán

Nem fényképen kell nézni, hanem az adást. Majd ma ha lesz rá időm, megpróbálok valami műsorból felvenni és megosztom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44930) nfsu17 válasza leslieke (#44924) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem jól csinálták.
Nekünk októberi kötésnél kiszámlázták a tört havi októbert, meg novembert, meg decembert.

(#44931) bounty123 válasza DarkChild (#44920) üzenetére


bounty123
őstag

Digi weboldal, gyakran ismételt kérdések, számlázás szekcióban ott a megoldás:
"Az első havi számla nem csak egy havi díjat tartalmaz, hanem tartalmazza a bekötés napjától az előző hónap végéig terjedő időszakra vonatkozó díjat is, valamint – mivel előre számlázunk – az aktuális havi és a jövő havi díjat is."

Nálad ez a február, március és áprilist jelenti, úgyhogy teljesen a saját rendje szerint járt el a Digi.

(#44932) leslieke válasza nfsu17 (#44930) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K OK.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44933) nfsu17 válasza leslieke (#44932) üzenetére


nfsu17
veterán

...sokkot is kaptam a 13k-s számlától,.azt hittem, hogy az előző szolgáltató szívat tovább 😃

(#44934) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Digi telefon mellett megtartottuk annak idején a Telekomos vonalas szolgáltatásunkat is, nagyszülők miatt. Viszont nyáron végre lesz lehetőségük nekik is Digire váltani, ha minden igaz, így mi is lemondanánk a T-t.

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy kérhető esetleg utólag is a számhordozás lehetősége Digi telefonhoz, vagy csak a szerződéskötéskor van erre mód? Van ilyen irányú tapasztalata valakinek?

(#44935) Frontiner válasza lord_m (#44934) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Kérhető utólag is. Nekem is így volt.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#44936) lord_m válasza Frontiner (#44935) üzenetére


lord_m
senior tag

Köszönöm, ez jó hír. :R

(#44937) DarkChild válasza bounty123 (#44931) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi mindenkinek.
Akkor már csak a settopboxos bulinak kell utánajárnom :DDD
(Itt a weboldalon is azt írják, hogy DIGI Film mellé ingyenes az első...)

(#44938) nfsu17 válasza DarkChild (#44937) üzenetére


nfsu17
veterán

nincs kedvezmény feltüntetve?
mínusz valamekkora összeg?
csak mert mikor mi előfizettünk valami 4720 ft/hóra, akkor ez az összeg így nem szerepel a számlán.
hanem van a listaáras net (4600 ft), meg tv 3300 ft, stb, és alatta vannak a kedezmények:
mínusz valamennyi ft, stb.

szóval nem lehet, hogy a kedvezmény magyarán 300 ft-al több, így a felszámolt 300 ft-al kiütik egymást

(#44939) Freezee válasza dethroner (#44929) üzenetére


Freezee
senior tag

TV-ben néztem, a fényképet csak kíváncsiságból dobtam fel, de azon természetesen nem adja vissza színhűen. Szóval igen, van eltérés színben az M4 en ha nagyon nagyon figyelmes az ember de nem folyamatosan hanem változik.

(#44943) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A gyári digi HD box , tud kép a képben funkciót?

(#44944) RoyBatty válasza WhiteWalker (#44943) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem, egy tuner van benne.

(#44945) WhiteWalker válasza RoyBatty (#44944) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor nem szoftver kérdése?
Aszem az IPTV box tudja ezt... :U

(#44946) Watt25 válasza WhiteWalker (#44945) üzenetére


Watt25
veterán

Más technológia. Kábeltévé esetén egy tuner csak egy mux-ot (frekvenciát) képes behangolni, míg IPTV esetén csak egy újabb IP stream-et kell nyitni. Tehát ettől még létezik PIP kábeltévén is, de olyan box/tévé kell hozzá, amiben két tuner van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44947) Palor


Palor
csendes tag

Hali

a család hiányolja a Izaura tévét. Újra kell hangolnom az adásokat hogy bejöjjön? Nincs kedvem megint megszokott sorrendbe rakni a műsor kiosztást!
Segííítséééééég !!!

köszi

(#44948) WhiteWalker válasza Watt25 (#44946) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Így érthető. Köszönöm!
Amúgy lehet használni ilyen boxot amivel működik a digi kábel? (érdeklődés szintjén kérdezem)

(#44949) Watt25 válasza Palor (#44947) üzenetére


Watt25
veterán

Tévé típusa nem árta a kérdés megválaszolásához. De az elv az, hogy nem. Egy új mux-on vannak az új csatornák, tehát csak azt az egy mux-ot kell kézzel behangolnod. (Meglepő módon a Digi honlapon találod meg, hogy melyik frekin van nálatok.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44950) Watt25 válasza WhiteWalker (#44948) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összegfoglaló elolvasása?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.